PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر طلاق زن به خاطر آرايش‌هاي مكرر ‌٥٠ هزارتوماني!

golden3
21st November 2011, 11:15 AM
مردي 35 ساله که قيافه‌ي شکسته‌اش بيش از اين را نشان مي‌داد و شايد 55 ساله‌اش مي‌نمود وارد دادگاه خانواده شد. او درخواست طلاق همسري را داشت كه به گفته‌ي خودش با ولخرجي‌هاي فراوان زندگي را بر او دشوار كرده است.

به گزارش خبرنگار حقوقي ايسنا از ايلام، اطراف اين مرد را در حين ورود به دادگاه افراد زيادي گرفته بودند که صداي يکي از آنها از همه واضح‌تر به گوش مي‌رسيد:« پسرم! اصرار خودت باعث سر گرفتن اين وصلت بود و گرنه نه تنها اعتقادات ما و آنها با هم متفاوت بود بلکه از نظر مالي هم متفاوت بوديم و چنين روزي را پيش بيني مي‌کردم».
مرد که با صحبت‌هاي مادر پيرش گويا غم‌هاي روزگار بر سرش فرو مي‌ريزند در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا مبني بر دليل حضورش در دادگاه خانواده گفت: بيش از 5 سال از از زندگي مشترک با همسرم مي‌گذرد، روز اول که به خواستگاري‌اش رفتم به زنم گفتم که حجاب برايم خيلي مهم است و او قبول کرد اما بعد از مدتي زنم با نوع لباس پوشيدن و آرايش کردنش خود را به اوج بي‌حجابي رساند و براي من ديگر پيش اقوام و خويشان آبروي نگذاشت.
وي ادامه داد: هرچه سعي کردم او را نصيحت کنم گوش نکرد من هم تصميم به طلاق گرفتم تا از اين زندگي فلاکت بار خودم را نجات دهم.

اين مرد افزود: يک کارگر ساختماني هستم و سعي مي‌کنم با کار فراوان مخارج خانواده‌ام را تامين کنم اما زنم با خريدن لباس‌هاي گران قيمت و به قول خودش مد روز و آرايش‌هاي اعياني قدرت زندگي كردن را از من گرفته است. بار‌ها شده براي اميال و خواسته‌هايش50 هزار تومان ـ که حاصل سه يا چهار روز کار ساختماني با دست‌هاي ترک خورده است ـ را بابت آرايش كردن او پرداخت کنم. اين وضعيت براي من غيرقابل تحمل است.
اين مرد كه خدا را شکر مي‌کند هنوز بچه‌دار نشده است، گفت: با خيال راحت مي‌توانم از او جدا شوم.
مرد در حين صحبت از جايش بلند مي‌شود و ديگر توضيحي نمي‌دهد. شايد او مي‌رود تا با دست هاي ترک خورده‌اش بارديگر پاي سندي را امضاء کند که 5 سال پيش با وجود مخالفت خانواده براي شروع يك زندگي آن را امضاء كرده بود.

نازخاتون
21st November 2011, 11:24 AM
شکی نیست که برای ازدواج مقدماتی لازم است و متاسفانه امروزه مشکلات ازدواج جوانان بسیار زیاد است و شکی نیست حتی اگر مشکلی هم وجود نداشت انسان می بایست در این امر مهم زندگی ، از خداوند متعال مدد میخواست.ائمه اطهار علیهم السلام با تعلیم ادعیه ای راه و روش صحیح دعا برای پیدا کردن همسر مناسب را به اصحاب خود یاد داده اند و علمای بزرگ شیعه کلام نورانی آن بزرگواران (http://www.funsara.com)(ع) را به دست ما رسانده اند.
دو روایت بنده در کتابهای روایی پیدا کرده ام.
اولین روایت در کتاب شریف بحارالانوار،ج۱۰۰،ص۲۶۷ از امیرالمومنین علیه السلام نقل شده است.
قَالَ عَلِیٌّ ع مَنْ أَرَادَ مِنْکُمُ التَّزْوِیجَ فَلْیُصَلِّ رَکْعَتَیْنِ وَ لْیَقْرَأْ سُورَةَ فَاتِحَةَ الْکِتَابِ وَ سُورَةَ یس فَإِذَا فَرَغَ مِنَ الصَّلَاةِ فَلْیَحْمَدِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ وَ لْیُثْنِ عَلَیْهِ وَ لْیَقُلِ
حضرت امیرالمومنین علیه السلام فرمودند:هر یک از شما که خواست ازدواج کند باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره ی فاتحةالکتاب و سوره ی یس را بخواند، وقتی که از نماز فارغ شد بعد از حمد و ثنای پروردگار، این گونه بگوید:
اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَةً صَالِحَةً وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً قَنُوعاً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُکَ وَ لَا أَجِدُ إِلَّا مَا قَسَمْتَ لِی فَمَنْ فَعَلَ ذَلِکَ أَعْطَاهُ اللَّهُ مَا سَأَلَ ثُمَّ إِذَا زُفَّتْ إِلَیْهِ وَ دَخَلَتْ عَلَیْهِ فَلْیُصَلِّ رَکْعَتَیْنِ ثُمَّ لْیَمْسَحْ یَدَهُ عَلَى نَاصِیَتِهَا وَ لْیَقُلِ اللَّهُمَّ بَارِکْ لِی فِی أَهْلِی وَ بَارِکْ لَهَا فِیَّ وَ مَا جَمَعْتَ بَیْنَنَا فَاجْمَعْ بَیْنَنَا فِی خَیْرٍ وَ یُمْنٍ وَ بَرَکَةٍ وَ إِنْ جَعَلْتَهَا فُرْقَةً فَاجْعَلْهَا فُرْقَةً إِلَى خَیْر
ترجمه دعا:پروردگارا، همسری مهربان و بچه آور و شکرگزار و باغیرت به من عطا کن که اگر به او نیکی کردم شکرگزار باشد، و اگر به او بدی کردم مرا ببخشد، و اگر یاد خدا کردم مرا یاری کند، و اگر خدا را فراموش کردم مرا به یاد خدا بیندازد، و اگر از نزد او خارج شدم (اسرار و اموال و آبروی مرا) حفظ کند، و اگر بر او وارد شدم مرا خوشحال سازد، و اگر او را به کاری امر کردم مرا اطاعت کند، و اگر بر علیه او قسم خوردم (که او کاری را انجام دهد) او (آن کار را انجام داده) و مرا از آن قسم بریء­الذمّه ­کند، و اگر بر او غضب کردم مرا راضی سازد. ای پروردگار صاحب جلال و اکرام، چنین همسری را به من ببخش! پس به درستی که من او را از تو خواسته­ام و به من نمی رسد مگر آن چیزی که تو منت می گذاری و عطا می کنی.

نازخاتون
21st November 2011, 11:24 AM
دعا برای یافتن همسر مناسب

روایت دوم از امام صادق علیه السلام است و دعایی که حضرت(ع) به ابی بصیر رحمه الله علیه آموختند.این روایت در مکارم الأخلاق، ص: ۲۰۵، الکافی، ج‏۳، ص: ۴۸۲،بحارالانوار،ج۱۰۰،ص۲۶۸ آمده است.عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنِ الْقَاسِمِ بْنِ یَحْیَى عَنْ جَدِّهِ الْحَسَنِ بْنِ‏ رَاشِدٍ عَنْ أَبِی بَصِیرٍ قَالَ لِی أَبُو عَبْدِ اللَّه‏ أَنَّهُ سَأَلَ ع أَبَا بَصِیرٍ إِذَا تَزَوَّجَ أَحَدُکُمْ کَیْفَ یَصْنَعُ فَقَالَ مَا أَدْرِی قَالَ إِذَا هَمَّ بِذَلِکَ فَلْیُصَلِّ رَکْعَتَیْنِ وَ لْیَحْمَدِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ وَ لْیَقُلِ
روایت است که حضرت از ابى بصیر پرسید: یکى از شما میخواهد ازدواج نماید چه میکند؟ گفت نمیدانم. امام فرمود چون به این کار تصمیم گرفت دو رکعت نماز گزارد و خدا را حمد کند و بگوید
اللَّهُمَّ إِنِّی أُرِیدُ أَنْ أَتَزَوَّجَ اللَّهُمَّ فَقَدِّرْ لِی مِنَ النِّسَاءِ أَحْسَنَهُنَّ خُلُقاً وَ خَلْقاً وَ أَعَفَّهُنَّ فَرْجاً وَ أَحْفَظَهُنَّ لِی فِی نَفْسِهَا وَ مَالِی وَ أَوْسَعَهُنَّ رِزْقاً وَ أَعْظَمَهُنَّ بَرَکَةً وَ اقْضِ لِی مِنْهَا وَلَداً طَیِّباً تَجْعَلُهُ لِی خَلَفاً صَالِحاً فِی حَیَاتِی وَ بَعْدَ مَوْتِی
ترجمه دعا : «خداوندا من قصد ازدواج دارم، زیباترین و خوشخوترین و عفیف ترین زنان را نصیب من کن که مال من و ناموس خود را بهتر حفظ کند و رزق و برکت او از همه وسیعتر باشد، و از او فرزندى پاک که در حیات‏ و مرگ من یادگارى صالح باشند بمن عنایت کن»
اللهم ارزقنا بعل صالح خیر عون فی طاعتک
خدایا همسر صالحی روزیم کن که بهترین یاریگر در راه اطاعت از تو باشد

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد