PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث داغ هفته :آیا زیبایی،ملاکی صحیح برای انتخاب همسر هست ؟

باستان شناس
21st November 2011, 01:18 AM
درود به همه دوستان و مدیران و کاربران عزیز

[golrooz]

این موضوع مطمنا یکی از اصلی ترین موضوعات داغ همه دوران انسان ها میتونه باشه
ملاکی که طرفداران زیادی رو به گرد خودش در میاورد

و در این هفته به این موضوع می پردازیم
تا از نظرات و ایده ها و ...تمامی دوستان آگاه شویم
و به تدریج ذهنمون روشن بشه

موضوع داغ هفته :
آیا زیبایی،ملاکی صحیح برای انتخاب همسر هست ؟

ملاک زیبایی چقدر در زندگی شما جایگاه دارد ؟
چرا مردان بیشتر به این موضوع گرایش دارند و البته درصدی از خانم ها ..علت در چیست؟
ایا به زیبایی تفکر بها ارزش میگذارید یا به زیبایی ظاهری ؟
روزی زیبایی طرف مقابل از دست برود تصمیم شما چیست در مقابل اون فرد ؟
و کلا هر چی در ذهن شما در مورداین موضوع وجود داره بیان کنید !

باستان شناس
21st November 2011, 01:23 AM
دوستان عزیز قبل از ورود به بحث این اساسنامه رو دقیقا مطالعه بفرمایید

اساسنامه و قوانین بحث های هفتگی (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?105725-اساسنامه-و-قوانین-بحث-های-هفتگی)

نکته : مدیر تالار و ناظران و ناظم سایت در ویرایش و یا حذف موارد نامناسب مجاز می باشند

باستان شناس
21st November 2011, 01:24 AM
در دادگاه های خانواده،
در میان آشنایان و دوستان و در اخباری که از گوشه و کنار می شنویم،
شاهد طلاق هایی هستیم
که به فاصله کوتاهی از ازدواج صورت می گیرند.

یکی از عواملی که در میان دلایل این طلاق ها مشاهده می شود
ازدواجهای است که بر اساس
کشش بوجودآمده به
چهره و ظاهر و وضعیت مالی طرف مقابل
صورت گرفته است.

http://www.tanineyas.ir/sites/default/files/Animation-yas3 (1).gif

آیا جمال و مال ملاک صحیحی برای انتخاب همسر است؟

سفارش اسلام این است که محور و اساس انتخاب همسر تقوی، نجابت و دیانت است.
ولی همانطور که در جامعه کنونی مشاهده می شود
مال و جمال صرف،
ملاکی است که این روزها نه تنها مورد توجه جوانان بلکه مورد توجه خانواده هاست.

طبق تعالیم اسلام
برای دختر بهتر است
که شوهری با ایمان وعفیف و نیکو خلق انتخاب کند
و اگر به امید همسری با وضعیت مالی بهتر چنین جوانی را رد کنیم
خداوند ما را به حال خود وامی گذارد .

امام جواد (ع) فرمودند:هر کس از شما خواستگاری نمود و شما دین و امانتش را پسندیدید با او وصلت کنید.
و هم چنین رسول اکرم می فرمایند:هرگاه کسی که اخلاق و دینش مورد رضایت شماست به خواستگاری آمد ،همسرش دهید . اگر به او زن ندهید در روی زمین فتنه و فساد بزرگی پدید می آید.

زنی که به خاطر مال و جمال ازدواج می کند به همسری آن فرد درنیامده
،بلکه به همسری هواهای نفسانی اش در آمده است.

پسرها نیز نباید به زیبایی صرف برای انتخاب همسر بسنده نمایند،
زیرا اداره کردن زنی که از لحاظ مالی از شما بالاتر است ولی نجابت و دیانت ندارد بسیار مشکل است ؛

زیرا چنین زنی هرگز خود را تحت اوامر همسر(تا حدی که اسلام دستور داده) نمیبیند؛او را زیر دست خود می داند و همواره از سطح زندگی همسرش ناراضی است.

محافظت و نگهداری زن زیبای بدون دیانت و نجابت از دستبرد دیگران بسیار مشکل است،
در صورتیکه زن باتقوی و مومن همواره در قلعه ای استوار قرار دارد که هیچ وسوسه و وسوسه گری نمی تواند به آن نفوذ یابد.پس ملاک اصلی در خواستگاری دیانت و اصالت می باشد.

البته این بدان معنی نیست که در اسلام امر زیبایی نادیده گرفته شده باشد، رسول اکرم(ص)می فرمایند:«بهترین زنان امتم زنی است که،چهره اش زیبا و مهریه اش کم باشد» و روایات زیادی در مورد انتخاب همسر زیبا وجود دارد.

جای تاسف دارد که گاهی افراد با فکر نمایش به دیگران و فخر فروشی،
همسر زیبا انتخاب می کنندکه

پیامبر در این مورد می فرمایند:«چنین ازدواجی را خداوند به ذلت و خواری می کشاند و در قیامت به مقداری که شوهر از آن زن بهره برده است بر لب گودال دوزخ نگهش میدارند و سپس در آنجا سرنگونش می کنند».
امام صادق(ع) می فرمایند:«زن را نباید به خاطر مال و جمالش به همسری گرفت ؛زیرا جمال شاید سرنگونش کند و مال شاید به طغیانش وادارد. زن را تنها به خاطر دینش به همسری برگزین.
و هم چنین می فرمایند:«مردی که با زنی به خاطر مال یا جمالش ازدواج کند،به همان هدف واگذار می گردد (رحمت خدا از او گرفته می شود) و اگر به خاطر دین زن با وی ازدواج کند ،خداوند مال و جمال را هم روزی او می کند.»

بنابراین باید در انتخاب همسر بسیار دقت کرد و از خانواده داراى کرامت و شرافت و اصالت همسر را برگزید.
در غیر این صورت آثار منفى رشد و تربیت خانوادگى در آینده زندگى مشترک و نسل آینده تأثیر زیادى برجاى خواهد گذاشت.

پیامبر اسلام فرمودند: «وانظر فى اى نصاب تضع ولدک فان العرق دساس؛ بنگر که فرزند خود را در چه مکانى قرار مى دهى زیرا رگ و ریشه در فرزند اثر مى گذارد.»
و نیز فرمودند: «تزوجوا فى الحجرالصالح، فان العرق دساس؛ با خانواده اى خوب و شایسته وصلت کنید زیرا خون اثر دارد.»

http://www.tanineyas.ir/sites/default/files/colombe_005.gif
فلسفه ازدواج رسيدن به آرامش رواني،
کمال يافتن زن و مرد در کناريکديگر
و توليد نسل سالم و صالح براي اجتماع است

و اگر ملاک تصميم گيري و انتخاب،فقط زيبايي ظاهري بدون توجه به ديگر معيارها باشد و با تمرکز بر جاذبه هاي ظاهري وبه دور از معيارهاي اصلي و اساسي است به گزينش دست بزند،
نمي توان تضميني براي ادامه زندگي مشترک آنها داشت
زيرا پس از مدتي معمولا آن طراوت و جاذبه هاي ظاهري افت کرده، شور اوليه نيز فروکش مي کند
و آن تنها امتيازي که به خاطر آن (زيبايي) ازدواج صورت گرفته بود کمرنگ مي شود
آن گاه دلسردي ها و ناگواري ها، بهانه ها و ... شروع مي شود.

بنابراین کسانی که به فاکتور زیبایی به عنوان مهمترین و اصلی ترین ملاک نگاه می کنند مانند این است که خانه ای را دقیقا نوک تپه بنا کرده اند که هر آن ممکن است این خانه به سمتی حرکت کند و ویران شود
بعضی از زن و و مردها با چهره ی هم ازدواج میکنند .
بعضی ها با ظاهر و امکانات هم ازدواج میکنند .

مثلا طرف ورزشکار است و زن می گوید که این می تواند همسر خوبی برای من باشد
. وقتی این ورزشکار از تیم خودش بیرون آمد ،
دیگر مورد محبت خانم نیست زیرا معیار ازدواج آن خانم این بوده است .
هیچ وقت نیامده اند با کرامات انسانی همسرشان ازدواج کنند .
هیچ وقت با وجود همسرشان ازدواج نکرده اند .

پس وقتی همسری دچار بیماری بشود ممکن است نسبت به او بی علاقه بشود .
چیزی که مهم است بحث عشق ورزی است.

ما برای انواع کلاس ها وقت می گذاریم و هزینه می دهیم که یک رشته ای را آموزش ببینیم .
مشکل افراد جامعه ی ما این است که برای آشنایی باعشق ورزیدن هیچ وقت سرمایه گذاری نمی کنند . برای کلاس چگونه ازدواج کردن هیچ وقت سرمایه گذاری نمی کنند .

برای چگونه همسر انتخاب کردن سرمایه گذاری نمی کنیم .

ازدواج فقط این نیست که من خوب هستم ، طرف مقابل هم خوب است و خانواده ها هم خوب هستند پس ما می توانیم با هم ازدواج کنیم .

چقدر از هم شناخت دارید ؟
چقدر از توانمندیهای هم شناخت دارید ؟
طرف چقدر تابع خانواده اش است ؟
چقدر مستقل می تواند تصمیم بگیرد ؟

افراد باید قبل از ازدواج روی این ها کار بکنند .

این مسائل عمق ازدواج را بیشتر می کند و ما باید روی این ها بیشتر کار کنیم.
ما وقتی در زندگی مشکلی پیش می آید چون به آن دیر می رسیم
و این فرهنگ را هم ایجاد نکرده ایم که ای خانم و آقا اگر مشکلی پیدا کردید زودتر به درمانگر مراجعه کنید ،
این مسائل می ماند و در خانواده ها عمق و ریشه پیدا میکند و آن موقع حل مشکلات سخت می شود .

golden3
21st November 2011, 09:16 AM
سلام ممنون از موضوع بسیار جالبی که گذاشتیدفقط قبل از اینکه شروع کنم میخوام بگم خدا هیچ کدوم از بنده هاشو زشت نیافریده هرعضوی از بدن ما به هرشکلی که هست لابد حکمتی داشته که آفریده شده.
و اما نظر من....
امروزه خیلی آ به این موضوع اهمیت میدن ولی به نظر من سیرت زیبا مهمه نه صورت زیبا چرا که خیلی از انسانها از زیبایی شون به درستی استفاده نمیکنن.1مشکلی که اکثر جوانان این دوره دارن اینه که ترس از اطرافیان و نیش وکنایه اونا دارن من که خیلی از این افراد دیدم, وقتی دختر یا پسری ازدواج میکنن بعد اونارو با هم میبینن میگن حیف نبود دختره یا پسره به اون قشنگی!هیچ کس نمیگه آدم خوبیه .

واما در مورد از دست رفتن زیبایی...
من اگه باشم قبولش میکنم,این موضوع هم برمیگرده به این که زمان ازدواج زیبایی رو ملاک قرار داده باشیم یا باطن شو اگه هرکدوم از ما خودمونو فقط برای 1 لحظه جای طرف مقابل فرض کنیم میبینیم درکش سخت نیست.
در نتیجه همه چیز به دیدگاه خودمون بستگی داره برای داشتن1 زندگی خوب باید سنجیده رفتار کرد بهتره اول به سیرت طرف پرداخته بشه بعد در جایگاه های بعدی زیبایی و پول. [tashvigh] (چقدر خودمو تحویل گرفتم [nishkhand] )

تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
اگر آدمی به چشمست و دهان و گوش و بینی
چه میان نقش دیوار و میان آدمیت
خور وخواب وخشم وشهوت شغبست وجهل وظلمت
حیوان خبر ندارد زجهان آدمیت
به حقیقت آدمی باش وگرنه مرغ باشد
که همین سخن بگوید به زبان آدمیت
مگر آدمی نبودی که اسیر دیو ماندی
که فرشته ره ندارد به مقام آدمیت (سعدی)

poune
21st November 2011, 11:02 AM
سلام به همگی.
من معتقدم هر دوتاش باید مورد توجه قرار بگیره هر فردی باید همسری رو انتخاب کنه که هم از نظر ظاهری براش معقول باشه و هم از نظر اخلاقی و تفلرش هم معقول و زیبا و متناسب با خودش باشه. پس نمی شه بگیم نه زیبایی ظاهری اصلا مهم نیست بلکه میشه گفت معیار اصلی و اساسی انتخاب نیست. ولی این نه که چهره خیلی زیبایی داشته باشه چهره ای باشه که به دل من نوعی بشینه و بدونم در آینده چهره اش واسم غیر قابل تحمل نمیشه.
حب اینم نظر منه و احتمال زیاد موافق و مخالف هایی داره.

UniverCell
21st November 2011, 11:10 AM
بله هست
به نظر من زیبایی اولین ملاک برای شروع و پایان زندگیست
چهره زیبا گفتار زیبا اخلاق زیبا

نازخاتون
21st November 2011, 11:12 AM
زیبایی یکی از نعمات خداوند بزرگ است و حتی امام صادق (ع) از مولا علی (ع) نقل می فرمایند: ان الله جمیل و یحب الجمال ....همانا خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد.
پس اینکه ابنا بشری زیبایی را دوست داشته باشند حقی طبیعی و فطری است....
ولی این حق طبیعی نباید منجر به این شود که ما کمال زیبایی را از همسر خود انتظار داشته باشیم و تمامی ملاک ازدواج و همسریابی خود را در جمال و زیبایی طرف مقابل مشاهده و ارزیابی کنیم ....
پیامبر اعظم می فرماید: زن زیبا در خانواده بد مانند سبزی است در مزبله .... پس در وهله اول اخلاق و در مراحل بعدی جمال شخص را ببینیم....
زیبایی نیز ملاک لازم است اما ملاک اصلی انتخاب نیست و نمی تواند باشد...
بالفرض مثال: چهره همسر ما بسیار زیبا و در حد کمال باشد و خدای ناکرده در اثر حادثه ای چهره و زیبایی خود را از دست بدهد ، اینجا باید فکر کنیم که آیا باز هم حاضر به ادامه زندگی با این شخص خواهیم بود .... مسلما اگر عشق واقعی باشد آری . و اگر عشق فقط بر پایه زیبایی باشد این زندگی ادامه نخواهد داشت و همسر شخص مسلما او را ترک خواهد کرد....

نارون1
21st November 2011, 11:31 AM
زیبایی سیرت و صورت ..........

مسلما زیبایی سیرت اهمیت بیشتری داره ، چون به نوعی شخصیت افراد می باشد .

حتی یک شخصی با یک صورتی که مکنه زیبا به نظر نرسه با داشتن سیرت زیبا و اخلاق خوب در نظر طرف مقابل زیبا جلوه میکنه ...........

صورت زیبا نشان عقل نیست
ای برادر سیرت زیبا بیار

ولی برای ازدواج ، طرفین باید با هم تناسب داشته باشند .......حتی از لحاظ زیبایی باید در حداقل ممکن هماهنگی داشته باشند

نمیشه این نکته رو فراموش کرد که زیبایی برای هرکس یک معنای خاص خودش رو داره ، ممکنه فردی به نظر من زیبا نباشه ولی به نظر یک نفر دیگه زیباترین فرد باشه .یا بالعکس.......

امکان داره یک نفری عاشق چهره فرد مقابل بشه و با خودش بگه که این همونیه که میخواستم ولی وقتی داخل زندگی اخلاق و رفتار یا همان سیرت طرفش رو میبینه

حتی دیگه اون زیبایی براش معنای خودش رو از دست میده ........

زیبایی چهره ، جسمی هست و بعد از چند سال با شرایط سنی و محیطی جلوه اولیه اش رو از دست میده ولی زیبایی سیرت چون شخصیت فرد و عجین با روحش هست

پایدار باقی می ماند .

جوان ایرانی
21st November 2011, 11:32 AM
من با حرف دوست عزیز نازخاتون (http://www.njavan.com/forum/member.php?40136-%D9%86%D8%A7%D8%B2%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%86) کاملا موافقم
ولی به نظر من اخلاق خوب از همه ی اینها سر تره چون اگه اخلاق خوب در زندگی نباشه تحمل همدیگه برای یک دقیقه هم سخت میشه

golden3
21st November 2011, 11:35 AM
بله هست

پس اگه 1 بخاطر زیاییت در درجه اول بیاد باهات ازدواج کنه بعد براش عادی وتکراری بشی و ترکت کنه,نظرشو قبول میکنی؟

*FATIMA*
21st November 2011, 04:56 PM
من نمیگم میتونه بهترین باشه ، ولی نمیگم نمیتونه بهترین باشه !
نظر من اینه : باید به دل انسان بشینه !

Sookoot
21st November 2011, 05:10 PM
بنظرم قبل از هر چیز باید این واقعیت را پذیرفت : جفتی که از هر حیث کامل باشد وجودندارد !

همه ما ادم ها به فراخور ظرفیت و اقبالمان از خوان نعمات الهی بهره برده ایم :
یکی هوش و استعداد و تفکر
دیگری مهر و محبت و عاطفه
آن یکی پیچیدگی شخصیت و زیرکی
و آن دیگری صفای باطن و ساده دلی و...

اجزا صورت ظاهری و ترکیب اندام نیز درهمین قاعده میگنجد انسان ها یا زشتند ! یا زیبا و یا معمولی - و درتعیین کیفیت هیچکدام ازین 3 حالت نقشی ندارند اما یک چیز را دارند و چیز دیگررا ندارند
زیبا رویی که نگاه به صورتش هوش از سر ادمی میبرد حتما از صفت ممتاز دیگری بی بهره است
و زشت رویی که دیدنش ملال اور است چه بسا قلبی همچون ایینه داشته باشد

بنظرم برای بله ازدواج بهتر است به زیبایی سیرت توجه شو د تا صورت - چون زیبایی سیرت ماندنی است و هماره ارامش بخش اما زیبایی صورت عاقبت زائل میشود وتکراری
براد پیت هم احتمالا گاهی حوصله یک نگاه ساده به انجلینا جولی را ندارد !این است داستان تکرارزیبایی هایی که عمر جذابیتش کوتاه است

به جمالت نناز به تبی بنده
به مالت نناز به شبی بنده

* Robo milad *
21st November 2011, 05:32 PM
به نظرم میتونه یکی از ملاک ها باشه . اما بهترین ملاک نه .
واقعا تو زندگی همین شکل هست بعد از مدتی اخلاق طرف بیشتر به چشم میاد

غزل بارون
21st November 2011, 06:28 PM
سلام
میتونه از ملاک ها باشه.ولی سیرت زیباست که باعث بهبود در روابط میشه.کما اینکه کسی صورت زیبا داره اما خوش برخورد نیست برعکسش هم میشه اما اگر دقت داشته باشید کسانی که صورت زیبایی دارن گاهی اوقات توجه کنید گاهی اوقات به چهره خودشون مینازن ولی باید گفت این چهره نیست که تا آخر زندگی برای آدم می مونه اخلاو کردار درست هست که همیشه باعث میشه زوج و زوجه در کنار هم با عشق زندگی کنن و به هم احترام بگذارند.زیبایی نیست که احترام میاره و روابط زندگی رو مستجکم میکنه خوش دلی و اخلاق پسندیده هست که باعثش میشه

ژن
21st November 2011, 06:43 PM
به نظر من سیرت زیبا بهتر از صورت زیبا هستش
اگه همسر ایندت زیباترین چهره رو داشته باشه ولی اخلاق خوبی نداشته باشه به مرور زمان چهرش در نظر ادم بدترین میشه
بهتر اینه که موقع ازدواج به اخلاق و خصوصیاتش و چیزهای مهمتر از قیافه توجه کنیم.

msd21
21st November 2011, 08:51 PM
مطمئنن تاثیر داره هرچند که بهترین ملاک نیست
یه حدیث از حضرت علی داریم که میگه:
زیبایی مرد در عقل او و عقل زن در زیبایی اوست

Mr.Geo22
21st November 2011, 09:24 PM
درود بر همه دوستان...

توجه به این نکته ضروری به نظر میرسه که هم زیبایی و هم اخلاق نسبی هست و انتظارات افراد مختلف با هم متفاوته...

برای انتخاب همسر به طور قطع شخصیت و طرز فکر از بالاترین اهمیت برخورداره...

ولی اینکه میگیم اخلاقش خوب باشه کاملا اشتباهه, چون معیار قطعی ای برای سنجش اخلاق وجود نداره و درست تر اینه که بگیم اخلاقش با اخلاق ما همخونی داشته باشه...

اگه به زبان عامیانه بخوام توضیح بدم احتمالا تا حالا شده دو نفر رو (مثلا تو فیلم) دیده باشین که هردو خیلی بیرحم باشن و پیش خودتون فکر کرده باشید که "این دو تا فقط به درد همدیگه میخورن"
شما در واقع با گفتن این حرف همین مسئله رو تایید کردین...

درسته که رفتار هیچ کدوم از اونها مورد تایید شما و احتمالا اکثریت اطرافیانتون هم نیست ولی مورد تایید خودشون هست و احتمالا بتونن با هم زندگی خوبی رو در کمال بی رحمی داشته باشن!!!!

پس دنبال کسی نگردید که رفتارش در جامعه بیشتر مورد پسنده بلکه دنبال کسی بگردید که بیشتر شخصیتش مورد علاقه ی شماست...

در مورد زیبایی هم یکی از دوستان اشاره کرد و من هم کامل میکنم که زیبایی کاملا یه امر نسبیه و ببینید چهره و کلا ظاهر اون فرد به نظر شما زیباست؟ یا به عبارتی به دل شما میشینه؟
اگه اینطور بود دیگه براتون مهم نباشه که اون فرد در بین اکثریت مردم یه فرد زیبا محسوب میشه یا نه؟
با اشاره به مثال یکی از دوستان بخوام بگم " همه که براد پیت و آنجلینا جولی نیستن"

زیبا رویی که نگاه به صورتش هوش از سر ادمی میبرد حتما از صفت ممتاز دیگری بی بهره است

البته این گفته دوستمون رو اصلا قبول ندارم و هیچ دلیلی نیست که هر کسی یک برتری داشت "حتما" از چند صفت برتر دیگه محروم باشه...

البته این کاملا معقوله که نشه کسی رو پیدا کرد که در همه زمینه ها برتر باشه, چون حتی در یک زمینه هم کسی نمیتونه به چنین حدی برسه چه برسه به همه زمینه ها
مثلا اگه علم رو در نظر بگیریم کی میتونه بگه کدوم دانشمند از همه بهتر بوده؟
نظرات بسیار متفاوتی وجود داره...
یا در مورد زیبایی چهره یه فرد------کی از همه زیباتر بوده و هست؟
باز نظرها یکسان نیست...

(البته حالت خاصی وجود داره که مثلا خودمون رو با انسان های ۱ میلیون سال پیش مقایسه کنیم که میبینیم بدون شک انسان حال حاضر از همه ابعاد بدون استثنا برتره)

ولی اگه منظور این باشه که فردی در چند زمینه بتونه برتر باشه, من این حرف شما رو قبول ندارم
البته باز اینم در شرایطیه که کلی ببینیم نه جزیی
چون هیچ فردی نمیتونه که در تمام زمینه های موجود برتر باشه و حتی نمیتونه در همه زمینه ها حضور داشته باشه / به دلیل فراوانی رشته ها

ولی پیدا کردن کسی که در کل بشه اون رو خوب عنوان کرد فکر نمیکنم سخت باشه
ظاهری خوب, ضریب هوشی بالا و متعاقبا شغلی خوب, وضعیت مالی خوب و موقعیت اجتماعی مطلوب, دارای اخلاق متعادل و زندگی سالم...

وضعیت مالی چیزیه که نباید بهش بی توجه بود ولی به این صورت که باید دید مسئولیت پذیری فرد در چه حدیه؟ و از طرفی شما چقدر بهش علاقه مندید؟

علاقه شما این رو نشون میده که تا چه حد میتونید در سختی ها کنارش باشید به جای اینکه در مقابلش باشید و به عبارتی چقدر در تعدیل شرایط بهش کمک میکنید تا اینکه سعی کنید خودتون رو ازش دور کنید!!!!

و مسئولیت پذیری فرد هم نشون میده که در صورت ایجاد شرایط سخت تا چه حد میشه بهش تکیه کرد...

و خب یه اندوخته ی "معقول" برای شروع زندگی ضروریه!

[golrooz][golrooz][golrooz]

ساناز فرهیدوش
21st November 2011, 11:42 PM
زوج در ظاهر هم باید با هم متناسب باشند . هم از نظر جسمی و هم ظاهری . در عین حال معتقدم که خانم باید زیبایی اش از آقا سر امد باشه .
درسته که معیار های مهم تر و کلیدی تری چون توانمندی فرد در کسب اقتصادی ، تعامل لحتماعی و اخلاق اولویت بیشتری رو داراست در عین حال تیپ و ظاهر طرفین باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند . قیافه ی ظاهری درسته که بعد مدتی عادی میشه درعین حال باید مورد قبول باشد تا ناهمگونی ها بعد از مدتی زندگی را دجار چالش نسازند

محسن آزماینده
22nd November 2011, 01:08 PM
در یکی از سخنرانی های یکی از روانشناسان موفق کشور شنیدم که جذابیت هایی که در طرفین قبل از ازدواج ،امتیاز محسوب میشوند تنها بین 4 تا 11 ماه اعتبار دارند

یعنی زیبایی ،وضعیت مالی ،شغل و ... پس از 11 ماه برای زوجین بی ارزش میشوند

ولی برای بیشتر مردم ،معیار های زیادی در ازدواج مطرح میشود که زیبایی تنها یکی از آنهاست
ولی وضع مالی برای من زیاد مهم نیست

Sookoot
22nd November 2011, 04:03 PM
دوست خوبم شما که با این عبارت خود :

smart_boy (http://www.njavan.com/forum/member.php?100492-smart_boy)البته این کاملا معقوله که نشه کسی رو پیدا کرد که در همه زمینه ها برتر باشه, چون حتی در یک زمینه هم کسی نمیتونه به چنین حدی برسه چه برسه به همه زمینه ها چون هیچ فردی نمیتونه که در تمام زمینه های موجود برتر باشه

این جمله خودرا نقض کرده اید !

البته این گفته دوستمون رو اصلا قبول ندارم و هیچ دلیلی نیست که هر کسی یک برتری داشت "حتما" از چند صفت برتر دیگه محروم باشه..

اصولا تمامی محسنات در یک انسان قابل جمع شدن نیست اگرچه زیبایی ظاهری الزاما برتری نیست وحداکثر میتوان بعنوان یک امتیاز به ان نگاه کرد اما اشاره بنده به همین بود که کسی که اززیبایی بهره برده لاجرم نقیصه دیگری دارد که شما علیرغم انکه فرمودی قبول نداری بر ان مهر تایید زدی !

با اشاره به مثال یکی از دوستان بخوام بگم " همه که براد پیت و آنجلینا جولی نیستن"

خب این روشن است که همه براد پیت و انجلینا جولی نیستن ! اما مسلما این دو نیز مانند سایر انسان ها کشش وجذابیت زیبایی درحوزه روابط زن و شوهری برایشان محدود است شاهد مثال اینکه چرا بعضی از ستاره های سینما و یا حتی اشخاص عادی که زیبا هستند عاقبت کارشان به جدایی میکشد ! لابد اگر زیبایی باعث استحکام زندگی بود اصلا نباید طلاق و جدایی رخ میداد درحالی که در عمل چنین نیست !

زندگی دووجه دارد قبل از ازدواج - بعد از ازدواج !
تا قبل از ازدواج همه چیز طرف مقابل زیباست و هرر فتارش دلنشین - اما مدتی پس از ازدواج و همخونه شدن همه این زیبایی ها و رفتار دلنشین عادی میشود تا حدی که روابط زوجین بیشتربه روابط خواهر و برادری میماند
این را از کسی که همسرزیبا رویی دارد بپرسید اگر صادقانه بخواهد پاسخ دهد مسلما خواهد گفت که چنین است وزیبایی همسرش برای دیگران جذاب است نه او
پس پر بیراه نگفتم که براد پیت هم بعد از 2 تا بچه گاهی حوصله نگاه کردن به همسرش را هم ندارد ! حتی اگر انجلینا جولی باشد -مثل بقیه !

این قاعده مطلق نیست اما نسبت عموم من وجه دارد همین اندازه نسبیت مهم است و فرایند ان پس از مدتی اساسا تلقی ادمی از زیبایی را تغییر میدهد

Aysajoon
22nd November 2011, 07:44 PM
سلام

یه بار یه عزیزی بهم گفتن " در انتخاب همسر اگر اولویت ها یت را در ته لیست قرار دهی ، ممکنه نوبت بهشون نرسه و در زندگی ای وارد شوی که جای اولویت هایت در آن خالی هست !!!! " پس به نظرم اولویت های هر کس تو زندگیش باید مشخص باشه و طبق اون ها جلو بره که این امر شامل مقوله ی ازدواج هم میشه . هر کسی با براوردی که از الان خودش و تصویری که برای اینده ی خودش داره باید دست به انتخاب بزنه و اصلا نمیشه گفت که چرا فلان ویژگی یا خصیصه اولویت n ام یه فردی شده ! توجه داشته باشن :

- شناخت از خود مهمه چون ؛

آ ) خطابم با همه س اما چون اقایون به زیبایی طرف مقابل بیشتر اهمیت میدن عرض میکنم : اگه اقایی تنوع طلب نیستین که هیچ ، یا برن شخصی مطابق با ملاک های خودشون که حالا این ویژگیش پر رنگ تر باشه پیدا کنن یا اگه میتونن طرز فکرشونو تغییر بدن ، اما اگه فردی بدونه که واقعا تنوع طلبه مطمئن باشه که حتی اگه نازنین افشار جم هم همسرشون بشه بازم ناراضی خواهند بود پس الکی خودشونو برای پیدا کردن همسر به زحمت نندازن و سعی کنن با یه مشاور یا روانشناس در تماس باشن که ابتداعا این بیماریشون رو درمان کنن !!!

ب ) تا چه حدی زیبایی میتونه سرپوشی باشه بر نقص های طرف مقابل ؟! بودن دور و برمون کسانی که از این نعمت خدادادی بهره بردن و به خاطر همین ویژگیشونم مورد انتخاب همسرشون قرار گرفتن و با اینکه تو بعضی از زمینه ها هم شدیدا لنگیدن و میلنگن اما چون اون اولویت اول طرف مقابل رو ارضا میکنن ، زندگیشون تا حد مطلوبی ادامه یافته و طرف مقابلم باهاشون کنار میاد !!! یعنی مثلا نیش زبون زدن طرف مقابلو تحمل میکنه چون خوشکله !!!! در نتیجه اگر کسی براش زیبایی بسیار مهم و اولویت اوله نمیشه نظرش رو تغییر داد و من به این ایمان دارم که واقعا تغییر نگرش افراد بعد از بیست و اندی سال سخته و با 1000 دلیلم نمیشه این فرد رو قانع کرد که ملاک های مهم تری هم هست !!! شاید ایشون بگه به خاطر زیبایی حاضر فلان چیز رو تحمل کنه . ( البته این یه نظره و چیزیایی که دوستانم فرمودن بسیار متینه ) .

از طرفی اعتقاد دارم به گفته ی مولانا " عاقبت آن ماه‌رويان ، كاه‌رويان مي‌شوند " اما کو گوش شنوا ؟؟؟؟ خیلیا تو جامعه ی ما به زبون میارن دنبال : نجابت و متانت و اصالت و سطح فکری و .... تو کیس هاشون میگردن اما خیلی از این عزیزان پای عمل که میرسه 2 چیز بیشتر چشمشون رو نمیگیره " پول و زیبایی " !!!!

Mr.Geo22
22nd November 2011, 10:06 PM
نمیدونم چرا این سایت با NPV مشکل داره!!!

هر وقت وصله و من پست میدم قاطی میکنه!!!

الانم پستم کلا قاطی شده بود, فعلا کار دارم, تموم که شد برمیگردم و درستش میکنم...

عرفان سلیم زاده
22nd November 2011, 11:32 PM
مساله زیبایی یکی از واجب ترین موضوعات هر جامعه ای شده!
همه ی ما هر روزه کسانی رو می بینیم که بخاطر زیبا تر شدن به جراحی پلاستیک روی اوردن پس موضوع مهمیه!
البته من طبق دیدگاه شخصی ام یک نکته حائز اهمیت رو فهمیدم!
نسل سوم از قاعده بالا پیروی نمیکنه!
اگر خوب توجه کنین نسل های جدید تر مخصوصا نسل سوم و چهارم به هیچ وجه به زیبایی ظاهریشون اعتراضی ندارند! و دست به جراحی های پلاستیک نمی زنند!
نمیدونم چرا؟
ولی احتمال میدم نسل سوم گرایش بیشتری به مد و فشن داره تا جراحی های زیبایی!
اگر اینطور باشه نشونه پیشرفت در فرهنگ هنری مردم مون داره! و پس رفت فرهنگ فرار از خود!

خب نظر شخصی من در رابطه با زیبایی:
اگه در طرف مقابل باشه ظاهر زندگی رو زیبا تر میکنه! ولی باطن رو نه!
اگر هم بخواهم زن بگیرم می رم سنندج!
چه چیزی بهتون میگم بدونید مهم ترین جمله دنیاست!:
سنندج دروازه بهشته!
دخترانی زیبا و پاک که بسیار با وفا و قانع اند![golrooz]

hamid_alexx
23rd November 2011, 12:04 PM
با سلام
ممنون از بحث خوبتون
به نظر منم زیباوی ظاهری اصلا نمی تونه ملاک باشه
چون زیبائی ماندنی نیست و تمام شدنیه
زیبائی سیرت کجا زیبائی چهره کجا

MARYAM777
23rd November 2011, 02:05 PM
به نظر من زیبایی اولین ملاک نیست ولی اینطوری هم نیس که اصلا مهم نباشه چون اولین چیزی که آدمو جذب میکنه چهره است اما بعدش عادی میشه و مهم میشه اخلاق و مهمتر از همه دینداری طرفه
البته همه به من میگن که تو آدمای زشت رو هم زیبا میدونی شاید چون به قول یکی از شماها هرکسی اگه زشتی ای داره کنارش زیبایی هم هست
شاید یکی بینی بزرگی داشته باشه ولی چشاش قشنگ باشه چرا نیمه پر لیوان رو نبینیم؟[tafakor]

nika6749
23rd November 2011, 02:46 PM
بله هست
بس اگر روزی خدای نکرده چهرتون رو از دست دادین و طرف مقابلتون گذاشتو رفت اصلا ناراحت نشید

مهدی 313
23rd November 2011, 02:48 PM
با سلام خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد هدف از ازدواج و همسر گزینی بر گرفته از خالق همین بشر آرامش است اشتباه نکنید هدف از ازدواج تولید نسل نیست بلکه به سکینه و آرامش رسیدن است این مطلب در نص قرآن آمده پس زیبایی که میتواند یه جنبه آرامشی نیز داشته باشد جز همین دسته است آرامش دهنده اما این زیبایی از منظر هر کس می تواند متفاوت و بعضا متناقض باشد شما ممکن است چهره ای را زیبا ببینید در صورتیکه کس دیگری اصلا چنین احساسی نداشته باشد لذا زیبایی در عین حال نسبی بودنش بسیار مهم است این نظر شخصی من است

zolfa
23rd November 2011, 02:53 PM
همه میگن ملاک نیس ولی نمیدونم چرا مشاهدات عینی غیر از اینو میگه![soal]

fsohrabi
23rd November 2011, 03:15 PM
زیبایی هم میتونه ملاک باشه ولی همه چیز که زیبایی نمیشه.اگه کسی بخاطر زیبایی کسی بهش علاقه داشته باشه یه زیبا ترشو ببینه میره سراغ اون!!

ریپورتر
23rd November 2011, 04:11 PM

همه ی ما هر روزه کسانی رو می بینیم که بخاطر زیبا تر شدن به جراحی پلاستیک روی اوردن پس موضوع مهمیه!
اگر خوب توجه کنین نسل های جدید تر مخصوصا نسل سوم و چهارم به هیچ وجه به زیبایی ظاهریشون اعتراضی ندارند! و دست به جراحی های پلاستیک نمی زنند!
نمیدونم چرا؟
اگر اینطور باشه نشونه پیشرفت در فرهنگ هنری مردم مون داره! و پس رفت فرهنگ فرار از خود!

سنندج دروازه بهشته!

عرفان جان نوکرتم این دختران سنندج چه ربطی به بحث داشت خواهشا از بحث خارج نشو[nishkhand]

عرفان سلیم زاده
23rd November 2011, 05:07 PM
عرفان جان نوکرتم این دختران سنندج چه ربطی به بحث داشت خواهشا از بحث خارج نشو[nishkhand]
نداشت؟[tafakor]
به هر حال تبلیغی بود که باید می شد!!![nishkhand]

ریپورتر
23rd November 2011, 05:23 PM
نداشت؟
[tafakor]
به هر حال تبلیغی بود که باید می شد!!![nishkhand]

قربونت دیگه تبلیغ نکن چون بقیه هم میان میگن یهو دیدی عکس هم گذاشتن بعد سایت پلمپ میشه[nishkhand]

عرفان سلیم زاده
23rd November 2011, 05:35 PM
قربونت دیگه تبلیغ نکن چون بقیه هم میان میگن یهو دیدی عکس هم گذاشتن بعد سایت پلمپ میشه[nishkhand]

[negaran]
چشم رییس حالا اینقدر حساس شدی؟[bihes]
والا من خودم گشتم یه دونه عکس هم پیدا نکردم بزارم تو سایت[nishkhand]
ولی باشه دیگه نمی گم بهترین جا واسه زن گرفتن کجاست[gerye][sokoot]
[cheshmak]

ریپورتر
23rd November 2011, 05:42 PM
[negaran]
چشم رییس حالا اینقدر حساس شدی؟[bihes]
والا من خودم گشتم یه دونه عکس هم پیدا نکردم بزارم تو سایت[nishkhand]
ولی باشه دیگه نمی گم بهترین جا واسه زن گرفتن کجاست[gerye][sokoot]
[cheshmak]
دیگه باید حساس بود اخه خدایی هم درست نیست اینجور ادم بگه
افرین دستت درد نکنه[nishkhand]

sts92
23rd November 2011, 08:21 PM
درود بر اون يا همون 3نفري كه تا بحال گفتن بله
چون تا بحال فقط اين 3نفر دروغ نگفتن
همه چيز به زيبايي بستگي داره
چرا رو راست نباشيم
بهترين ملاك هم هست براي انتخاب همسر
داري همسرتو انتخاب ميكني ازون خوشگل تر مياد كنارش ميگن اينم هستاااا خدا وكيلي ميگي نه ؟!
من كه ميگم آره چون اول اخر 4ماه ديگه بايد مهريشو بدي بعدشم غيابي طلاقشو ميگيره [khande][khande]

راستي هفته بسيج رو به بسيجي هاي واقعي تبريك ميگم
و اينكه يك خانم بسيجي نخبه امروزدر برنامه نيمروز تحريكم كرد كه دوباره بيام اينطرفا

sts92
23rd November 2011, 08:25 PM
بابا شما خودتون سايت پلمپ ميكنين
با ماااام آره ؟!

golden3
23rd November 2011, 11:35 PM
چرا رو راست نباشيم
داري همسرتو انتخاب ميكني ازون خوشگل تر مياد كنارش ميگن اينم هستاااا خدا وكيلي ميگي نه ؟!
من كه ميگم آره چون اول اخر 4ماه ديگه بايد مهريشو بدي بعدشم غيابي طلاقشو ميگيره [khande][khande]

و اينكه يك خانم بسيجي نخبه امروزدر برنامه نيمروز تحريكم كرد كه دوباره بيام اينطرفا

دوست عزیز وگرامی قراره هرکس نظر خودشوبگه درست نیست بگین دروغ میگن باید به نظرات دیگران احترام گذاشت.[tafakor]

sareh.m
24th November 2011, 12:28 AM
ملاک نیست ولی درکنار بقیه خصوصیات باید توجه کرد چون قبل از اینکه طرف حرفی بزنه تصویرش نقش میبنده.درواقع تناسب زیبایی طرفین مهمه.

kamanabroo
24th November 2011, 01:10 AM
سلام
دوستان نظرات خیلی خوب و جالبی دادن
از بعضی نظرها که خاص تر بود بصورت خاص تشکر کردم..

گاهی این برداشت میشه که اگه می خوای ملاک های خوبی برای ازدواج داشته باشی
پس به زیبایی فکر نکن...
نه اینطور نیست
این حق هر کسی هست که بخواد همسری داشته باشه که (درنظر خودش) زیبا باشه
اما چیزی که مهمه اینه که ما ملاک هامون رو اولویت بندی کنیم
مثلا :
زیبایی رو به تنهایی ملاک ندونیم بلکه
زیبایی به شرط ایمان و اعتقاد درست

اینجوری زیبایی درون و برون رو در کنار هم گذاشتیم و ارزش زیبایی ظاهری رو درگرو زیبایی درونی قرار دادیم.

تا اینجا فقط یه بحث اخلاقی و اجتماعی بود
اما اینکه چقدر در مصادیق خارجی با این مفاهیم برخورد درست میشه یا نمیشه چیز دیگری هست.
شاید هنوزم پیدا بشن کسانی که بخاطر زیبایی همسرشون حاضر باشن چشماشون رو به همه چیز(حتی اخلاقیات ) ببندن (البته شاید...)
اما تجربه ای که در اذهان همه نقش بسته و داره فریاد میزنه
اینه که
زندگی تنها بر پایه زیبایی ظاهری، سرانجامی نداره

چند از نکته های قشنگی که اشاره شده بود رو میگم:

تناسب زوجین حتی در زیبایی
اولویت بندی ملاک ها برای ازدواج
هیچ زوج کاملی یافت نمی شود..
زیبایی شاید بهترین ملاک نباشد اما نمی شود که ملاک نباشد..
زیبایی در نظر هر کسی می تواند فرق کند

و در آخر نکته ای که فکر می کنم خیلی مهمه:

اخلاق زیبا می تونه صورت نا زیبا رو بپوشونه اما صورت زیبا نمی تونه اخلاق نازیبا رو بپوشونه

kamanabroo
24th November 2011, 01:34 AM
درود بر همه دوستان...

توجه به این نکته ضروری به نظر میرسه که هم زیبایی و هم اخلاق نسبی هست و انتظارات افراد مختلف با هم متفاوته...

برای انتخاب همسر به طور قطع شخصیت و طرز فکر از بالاترین اهمیت برخورداره...

ولی اینکه میگیم اخلاقش خوب باشه کاملا اشتباهه, چون معیار قطعی ای برای سنجش اخلاق وجود نداره و درست تر اینه که بگیم اخلاقش با اخلاق ما همخونی داشته باشه...

اگه به زبان عامیانه بخوام توضیح بدم احتمالا تا حالا شده دو نفر رو (مثلا تو فیلم) دیده باشین که هردو خیلی بیرحم باشن و پیش خودتون فکر کرده باشید که "این دو تا فقط به درد همدیگه میخورن"
شما در واقع با گفتن این حرف همین مسئله رو تایید کردین...

درسته که رفتار هیچ کدوم از اونها مورد تایید شما و احتمالا اکثریت اطرافیانتون هم نیست ولی مورد تایید خودشون هست و احتمالا بتونن با هم زندگی خوبی رو در کمال بی رحمی داشته باشن!!!!

پس دنبال کسی نگردید که رفتارش در جامعه بیشتر مورد پسنده بلکه دنبال کسی بگردید که بیشتر شخصیتش مورد علاقه ی شماست...

ببین دوست من
چند تا مسئله تو حرفاتون تا اینجا هست:

انتظارات مختلف مردم از همدیگه
اخلاقیات
زیبایی
همخوانی طرف مقابل با ما

گفتین زیبایی نسبی هست ؛ خوب این رو تقریبا همه قبول دارن. اما از اونجایی که فطرت انسان زیباجوی و زیبا دوست هست اکثر زیبایی ها در چشم همه زیبا هستن.
و اینکه انتظارات مردم متفاوته؛ خوب این هم درسته
و اینکه همسر باید شخصیتش مورد علاقه ما باشه؛ این هم میشه گفت درسته ( جای بحث هم می تونه داشته باشه)

اما اینکه اخلاق رو در کنار زیبایی گذاشتین و هر دو رو نسبی می دونین، در واقع اینطور نیست!
بلکه اخلاق و اخلاقیات نسبی نیستند.
شما پیدا نمی کنید شخصی رو که از خوبی بدش بیاد
یا اینکه از اخلاق خوب متنفر باشه
شما پیدا نمی کنید شخصی رو که از بدی خوشش بیاد
حتی شخصی که خودش اخلاق خوبی نداره اگر کسی مثل خودش با او رفتار کنه ، ناراحت میشه!
و بر فرض اگر کسی دزد باشه و دزد دیگری از او دزدی کنه،به نظر شما او خوشحال میشه یا ناراحت؟ و از این اتفاق راضی میشه؟ حتی دزد ها هم برای اینکه آخر کارشون به جای خوبی ختم بشه دم از مرام و اعتماد می زنن!‍ یعنی قبول دارن که مرام داشتن و اعتماد داشتن خوبه و ارزش حساب میشه!

و جالبه که بدونین
اگر شخصی رو پیدا کردین که بگه از آدم های خوب متنفرم و از خوبی بیزارم
علتش می تونه این باشه که:
در یک کلام، از فطرتش دور شده
اگر پای حرف همین شخص هم بنشینین می بینین عقل او هم اخلاقیات رو تایید می کنه
نمونه اش به نوشته ها و حرف های لحظه های آخر حیات کسانی که اخلاق درستی نداشتند مراجعه کنین...

بگذریم..
اخلاقیات نسبی نیست چون از عقل انسان گرفته میشن
و حکم عقل سلیم در اخلاقیات در همه انسان ها یکی هست و تفاوتی نداره
مثال: عدالت .................. همه دنبالشن

و اینکه گفته میشه اخلاق رو ملاک زندگی قرار بدیم ، منظور تایید شخصی نیست بلکه تایید عقلی هست.
یعنی اصل حرف اینه که طبق عقل و دین دنبال انتخاب همسر بریم...
نه فقط طبق شخصیت های فردی...
تا اینجوری ارزش رو هم به دیگران نشون بدیم
هم اون رو در اجتماع به نحوی نهادینه کنیم....

در ضمن این سخنان شما، تاییدی ضمنی بر عقلی بدون اخلاق ( و نسبی نبون اون) هست:
یعنی حتی خودتون هم بصورت ناخود آگاه بر این تاکید دارین که
دنبال اخلاق باشیم... کدوم اخلاق..... همونی که ما همه می دونیم خوبه
چی خوبه؟
همونی که عقل ما می گه...
پس اخلاق نسبی نیست.

ظاهری خوب, ضریب هوشی بالا و متعاقبا شغلی خوب, وضعیت مالی خوب و موقعیت اجتماعی مطلوب, دارای اخلاق متعادل و زندگی سالم...
.
.
.
.

http://uc-njavan.ir/images/zx4js7ltv04jqeikqd.gifhttp://uc-njavan.ir/images/zx4js7ltv04jqeikqd.gifhttp://uc-njavan.ir/images/zx4js7ltv04jqeikqd.gif

هر چند اخلاق رو آخرین ملاک قرار دادین ....

7raha7
24th November 2011, 06:00 AM
سلام... اینم دومین تاپیکی که گفتم بذار توش نظرمو بذارم (انگارکه خیلی نظرم مهمه![nishkhand])
زیبایی مهمه... در حقیقت میشه گفت امروزه اولین عامل جلب توجهه وخودتون دیگه بهتراز من میدونین که اول قیافه ی خانومه که باعث میشه یه آقایی متوجهش بشه و تازه بعد ازاون به روحیات واخلاقش فک کنه. کار بدیم نیس خب... بلاخره ذات انسانه. مهم اینه که بعد از شناخت روحیات اون طرف مقابل اگه دیدی با روحیاتش سازگار نیستی قیدشو بزنی نه اینکه هی چهره شو مجسم کنی و آه بکشی که مورد خوبی بوداااا! آخه به یه عمر بدبختی می ارزه؟ عمرا!
منکه هیچوقت دوست نداره قیافه ام فقط طرفو کشونده باشه خونمون...! برای انجام کار سخت وطاقت فرسایی (!) مثل ازدواج باید آدم دلایل مهمتراز قیافه داشته باشه... درمورد خودمم فک میکنم اگه طرف مقابلم واجد شرایط مدنظرم باشه (که خب نمیشه... هنوز چنین آدمی بدنیا نیومده خب...) قیافه اش مهم نیس(حالا خدا میدونه تو اون شرایط چی مدنظرمه که قیافه رو بی خیال شدم[khande]) در مقابل سوالات بعدیتونم پیش دستی میکنم : بله اگه زشتم باشه خیلی خیلی زشت بازم تحملش میکنم فقط اگه واجد اون شرایط خاص مدنظرم باشه[nishkhand]

UniverCell
24th November 2011, 10:54 AM
پس اگه 1 بخاطر زیاییت در درجه اول بیاد باهات ازدواج کنه بعد براش عادی وتکراری بشی و ترکت کنه,نظرشو قبول میکنی؟

من اصلا چنین زنی رو به عنوان همسر انتخاب نمیکنم

UniverCell
24th November 2011, 10:55 AM
بس اگر روزی خدای نکرده چهرتون رو از دست دادین و طرف مقابلتون گذاشتو رفت اصلا ناراحت نشید

ناراحت نمی شم میرم یکی دیگه رو میگیرم

golden3
24th November 2011, 11:26 AM
من اصلا چنین زنی رو به عنوان همسر انتخاب نمیکنم

آقا مجتبی عزیز برادر من خودت گفتی زیبایی اولین ملاک برای شروع وپایان زندگی هستش بعد چطور خودت میگی من هیچوقت همچین زنی رو انتخاب نمیکنم
پس برای توهم سخته که1بخاطر زیباییت بیاد انتخابت کنه وبعد ترکت کنه.

Amir
24th November 2011, 05:57 PM
به نظر من این که یه شعاره که بگیم ظاهر مهم نیست و فقط اخلاق و فلان .. اگه رئال فکر کنیم میبینیم بی تاثیر نیست در انتخاب طرف مقابل و به نظر من یکی از ملاکهاست حالا خانوما رو نمیدونم ولی برا اقایون هست ولی شدتش فرق میکنه در واقع باید ظاهر طرف مقابل به دل طرف بشینه .. منتها این یه اشتباهه برا ظاهر خاص کسی باهاش ازدواج کنیم که این خطای بزرگیه در واقع به بهای زیبایی ظاهر که ریشه انتخابش تو غریزه است خیلی چیزایی که متاسفانه یا خوشبختانه تکراری هم نمیشن مثل اخلاق قدرت شعور و درک میزان دانایی و همچنین ارزشهایی مثل گذشت مهربانی خوش قلبی و صداقت رو ممکنه از دست بدیم که در اینصورت یا زندگی مشترک تو مدت کوتاهی از هم میپاشه یا تبدیل به برزخ وحشتناکی میشه ...من یکی که دذو تاش برام مهمه و قطعا نمیتونم هیچکدومشو فدای اونیکی بکنم

یه نکته دیگه هم تو پستها دیدم و اون ثروت و شغل و در کل مادیات طرف مقابل بود که این یکی به نظرم ملاک ادمای کم قدرت و بی مسئولیت هستش که توقع مادی از خانواده همسر منظورم خانواده دختر داشته باشی و اینکه به این دلیل ازدواج یا انتخاب کنی که طرف مقابلت توانایی مادی خاصی داره یا کارمنده یا فلان .. که به نظر خودم هم فکر سبکیه من یکی حاضرم طرف مقابلم یک تومن حتی جهاز هم نداشته باشه ولی عشق صداقت درک وفاداری و گذشت به علاوه زیبایی نسبی رو داشته باشه در این صورت به نظرم اون زندگی دلنشین و زیبا خواهد بود و با کمک همدیگه چون عشق و اعتماد وجود داره به هر چیزی که بخان میرسن

UniverCell
24th November 2011, 05:57 PM
آقا مجتبی عزیز برادر من خودت گفتی زیبایی اولین ملاک برای شروع وپایان زندگی هستش بعد چطور خودت میگی من هیچوقت همچین زنی رو انتخاب نمیکنم
پس برای توهم سخته که1بخاطر زیباییت بیاد انتخابت کنه وبعد ترکت کنه.
اره خوب[sootzadan]
ولی در کل زیبایی چیز بدی نیس

Mr.Geo22
24th November 2011, 08:28 PM
با سلام به همه دوستان عزیزم در انجمن [golrooz]

مثل اینکه این چند روزه نبودم خیلی بحث جلو رفته...

خب بریم سر اصل مطلب:

دوست خوبم شما که با این عبارت خود :

البته این کاملا معقوله که نشه کسی رو پیدا کرد که در همه زمینه ها برتر باشه, چون حتی در یک زمینه هم کسی نمیتونه به چنین حدی برسه چه برسه به همه زمینه هاچون هیچ فردی نمیتونه که در تمام زمینه های موجود برتر باشه
این جمله خودرا نقض کرده اید !

البته این گفته دوستمون رو اصلا قبول ندارم و هیچ دلیلی نیست که هر کسی یک برتری داشت "حتما" از چند صفت برتر دیگه محروم باشه..

اصولا تمامی محسنات در یک انسان قابل جمع شدن نیست اگرچه زیبایی ظاهری الزاما برتری نیست وحداکثر میتوان بعنوان یک امتیاز به ان نگاه کرد اما اشاره بنده به همین بود که کسی که اززیبایی بهره برده لاجرم نقیصه دیگری دارد که شما علیرغم انکه فرمودی قبول نداری بر ان مهر تایید زدی !

سکوت جون من نمیدونم شما چرا فکر کردی که من حرف خودم رو نقض کردم؟!
البته یه احتمال خیلی قوی میدم که به خاطر این باشه که فکر کردی که برتر تو جمله های من هر دو یک معنی رو میدن!!!

من برای اجتناب از این اشتباه چند تا مثال زدم که ظاهرا زیاد بهشون توجه نکردی...

تو جمله اول منظور من از برتر ,بهترین هست و الان هم میگم هیچ کس رو نمیشه پیدا کرد که بهترین باشه که شما میتونستی این رو از مثالهام متوجه بشی

و اما جمله دوم منظور بهترین بودن نیست که خوب بودن هست
مثلا براد پیت خوش قیافست (ولی خوش قیافه ترین آدم نیست!) و جالا این دلیل نمیشه که چون خوش قیافست "حتما" از چند صفت دیگه ""بی بهره" و نه کم بهره باشه...
مشکل ما سر این قسمته و من هنوزم میگم که دلیل نداره که حتما هیچ آدمی در همه ابعاد نتونه خوب باشه و مثالی هم زدم:

به نظرتون غیر ممکنه که کسی همچین زندگی داشته باشه؟
کم نیستن این افراد

ولی بهترین بودنه که نه تنها سخت که غیر ممکنه...
شما همین براد پیت رو در نظر بگیر : اگه بگی اون خوش قیافس همه تایید میکنن ولی اگه بگی خوش قیافه ترینه اعتراضا شروع میشه یکی میگه نیکلاس کیجه یکی میگه تام کروزه و خلاصه هر کی یه نظری داره...

خب این روشن است که همه براد پیت و انجلینا جولی نیستن ! اما مسلما این دو نیز مانند سایر انسان ها کشش وجذابیت زیبایی درحوزه روابط زن و شوهری برایشان محدود است شاهد مثال اینکه چرا بعضی از ستاره های سینما و یا حتی اشخاص عادی که زیبا هستند عاقبت کارشان به جدایی میکشد ! لابد اگر زیبایی باعث استحکام زندگی بود اصلا نباید طلاق و جدایی رخ میداد درحالی که در عمل چنین نیست !

زندگی دووجه دارد قبل از ازدواج - بعد از ازدواج !
تا قبل از ازدواج همه چیز طرف مقابل زیباست و هرر فتارش دلنشین - اما مدتی پس از ازدواج و همخونه شدن همه این زیبایی ها و رفتار دلنشین عادی میشود تا حدی که روابط زوجین بیشتربه روابط خواهر و برادری میماند
این را از کسی که همسرزیبا رویی دارد بپرسید اگر صادقانه بخواهد پاسخ دهد مسلما خواهد گفت که چنین است وزیبایی همسرش برای دیگران جذاب است نه او
پس پر بیراه نگفتم که براد پیت هم بعد از 2 تا بچه گاهی حوصله نگاه کردن به همسرش را هم ندارد ! حتی اگر انجلینا جولی باشد -مثل بقیه !

این قاعده مطلق نیست اما نسبت عموم من وجه دارد همین اندازه نسبیت مهم است و فرایند ان پس از مدتی اساسا تلقی ادمی از زیبایی را تغییر میدهد

دوست عزیز فکر کنم که منظور من رو درست نگرفتید!
من کی گفتم که براد پیت و آنجلینا جولی چون خوشگلن حتما زندگی خیلی خوبی دارن؟
من اصلا کی گفتم که قیافه اساسه زندگیه؟

منظور من از

این بود که از مثالی که شما زدی استفاده کردم و اسم براد پیت و آنجلینا جولی رو آوردم و اصلا منظورم نقض حرف های شما نبود و اگه به ادامه حرفام بعد از اون جمله توجه کنید متوجه میشید که اصلا در مورد نظر شما حرفی نزدم!

همه میگن ملاک نیس ولی نمیدونم چرا مشاهدات عینی غیر از اینو میگه![soal]
نه دوست من اشتباه نکنید
هیچ کس اینجا نگفته که ملاک نیست
میگیم که اولویت اول نیست

من خودم رو مثال میزنم:
اگه دختری با اون شرایطی که میخوام پیدا بشه همین که قیافه ی متوسطی داشته باشه و به دلم بشینه کافیه و دیگه اصلا برام مهم نیست که اون خوشگلترین دختری نیست که من میتونم باهاش ازدواج کنم...

زیبایی رو به تنهایی ملاک ندونیم بلکه
زیبایی به شرط ایمان و اعتقاد درست

اینجوری زیبایی درون و برون رو در کنار هم گذاشتیم و ارزش زیبایی ظاهری رو درگرو زیبایی درونی قرار دادیم.

این حرف شما اصلا جامعیت نداره!
زیبایی به شرط ایمان؟
خب پس اونایی که بی اعتقادن و توی کشورهای غربی بیشتر میتونیم نمونه هایی ببینیم هیچ وقت نمیتونن ازدواج کنن چون هیچ کدوم این زیباییشون در کنار ایمان نیست؟

کی گفته که زیبایی باطنی الزاما یعنی داشتن ایمان؟؟؟
یعنی کسی که حتی خدا رو هم قبول نداره ولی آدم خوش قلبیه و نیکوکاره و خوش اخلاق و ... دیگه زیبایی باطنی نداره؟

و اینکه همسر باید شخصیتش مورد علاقه ما باشه؛ این هم میشه گفت درسته ( جای بحث هم می تونه داشته باشه)

اما اینکه اخلاق رو در کنار زیبایی گذاشتین و هر دو رو نسبی می دونین، در واقع اینطور نیست!
بلکه اخلاق و اخلاقیات نسبی نیستند.
شما پیدا نمی کنید شخصی رو که از خوبی بدش بیاد
یا اینکه از اخلاق خوب متنفر باشه
شما پیدا نمی کنید شخصی رو که از بدی خوشش بیاد
حتی شخصی که خودش اخلاق خوبی نداره اگر کسی مثل خودش با او رفتار کنه ، ناراحت میشه!
و بر فرض اگر کسی دزد باشه و دزد دیگری از او دزدی کنه،به نظر شما او خوشحال میشه یا ناراحت؟ و از این اتفاق راضی میشه؟ حتی دزد ها هم برای اینکه آخر کارشون به جای خوبی ختم بشه دم از مرام و اعتماد می زنن!‍ یعنی قبول دارن که مرام داشتن و اعتماد داشتن خوبه و ارزش حساب میشه!

و جالبه که بدونین
اگر شخصی رو پیدا کردین که بگه از آدم های خوب متنفرم و از خوبی بیزارم
علتش می تونه این باشه که:
در یک کلام، از فطرتش دور شده
اگر پای حرف همین شخص هم بنشینین می بینین عقل او هم اخلاقیات رو تایید می کنه
نمونه اش به نوشته ها و حرف های لحظه های آخر حیات کسانی که اخلاق درستی نداشتند مراجعه کنین...

بگذریم..
اخلاقیات نسبی نیست چون از عقل انسان گرفته میشن
و حکم عقل سلیم در اخلاقیات در همه انسان ها یکی هست و تفاوتی نداره
مثال: عدالت .................. همه دنبالشن

و اینکه گفته میشه اخلاق رو ملاک زندگی قرار بدیم ، منظور تایید شخصی نیست بلکه تایید عقلی هست.
یعنی اصل حرف اینه که طبق عقل و دین دنبال انتخاب همسر بریم...
نه فقط طبق شخصیت های فردی...
تا اینجوری ارزش رو هم به دیگران نشون بدیم
هم اون رو در اجتماع به نحوی نهادینه کنیم....

در ضمن این سخنان شما، تاییدی ضمنی بر عقلی بدون اخلاق ( و نسبی نبون اون) هست:
یعنی حتی خودتون هم بصورت ناخود آگاه بر این تاکید دارین که
دنبال اخلاق باشیم... کدوم اخلاق..... همونی که ما همه می دونیم خوبه
چی خوبه؟
همونی که عقل ما می گه...
پس اخلاق نسبی نیست.

هر چند اخلاق رو آخرین ملاک قرار دادین ....

این که میگید جای بحث وجود داره به خاطر اینه که منظورتون از مورد علاقه با اون چیزی که من مدنظرم بوده فرق داره بلی در اون معنی که شما مدنظرتون هست قبول دارم ولی من میگم که از شخصیت اون آدم خوشمون بیاد به این معنی که رفتارهاش رو قبول داشته باشیم نه اینکه مثلا یه بازیگر خاص که بازیگر مورد علاقه من باشه...

در مورد اینکه اخلاق مطلق هست یا نسبی اینجا جای بحث نیست و من هم اصلا تمایلی به بحث در این مورد ندارم
ولی بدونید که من کاملا میدونم چی گفتم و در این مورد کتاب های زیادی هم خوندم و راستش رو بخوای انتظار داشتم که دو نر بیان و به این حرف من گیر بدن یکی آقا مصطفی یکی هم شما که شما اومدین[cheshmak]

من دلایل کافی برای اثبات حرفم دارم و مطمئنا میدونید که این یه بحث فلسفی خیلی سنگینه ولی من از حرفام اطمینان کامل دارم!
البته همونطور که گفتم هیچ تمایلی برای بحث کردن ندارم!

در مورد اینکه میگید چون عقلیه پس نسبی نیست هم کاملا حرفتون رو رد میکنم
فقط یه مثال میزنم و اون علمه که عقلیه ولی نسبی هست و البته این مثال هم حتی نمیتونه حق مطلب رو ادا کنه و از اصل موضوع خیلی دوره...

نوشته اصلی توسط smart_boy http://www.njavan.com/forum/images/Eloquent/buttonsblue/viewpost-left.png (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?p=299659#post299659)

.
.
.
.

اخلاق رو آخر نوشتم نه به این معنی که آخرین ملاک باشه!

ظاهر رو اول نوشتم که چون موضوع بحثمون هست و اما بقیه موارد:

من این پست رو در جواب به حرف های سکوت جون نوشتم پس

همه ما ادم ها به فراخور ظرفیت و اقبالمان از خوان نعمات الهی بهره برده ایم :
یکی هوش و استعداد و تفکر
دیگری مهر و محبت و عاطفه
آن یکی پیچیدگی شخصیت و زیرکی
و آن دیگری صفای باطن و ساده دلی و...

میبینید که گزینه هام دلیلی برای ترتیب اونها در ذهن خودم نیست

البته من نمیگم که در مورد سکوت اینجوریه ولی شما به من گیر دادید گفتم!

ایده تا پدیده
25th November 2011, 10:55 AM
به این فکر کنید که اکه اختیار کل انسان ها رو به خود انسان واگذار کنن چه بل بشووی میشه
این کفر هست که زیبایی رو ملاک قرار میدید انسان رو خدا وند متعال به همون قیافه ای افرید که خود خدا دوست داره نه از انسان پرسد که چطور قیافه ای دوس داری یا دوس ندار ی -انسان ها تعاریف خاصی نسبت به زیبایی همسرش دارن شاید به چشم یکی همسرش حوری باشه ولی یکی دیکه نظر بر زیبایی نداره
آخه برید به البوم عروسی پدر و مادرتون نگاه کنید اگه همون قیافه زیبا جوانی رو بعد چند دهه دارن ؟ نه ندارن اگه اگثر دوستان از رو حوس جنسی یا از لج بازی کلکل میکنن
فقط 1 دقیقه با این تایپگ و کلماتی که رد بدل شده دقت کنید نزدیک به 50 درصد (بی ربط جواب دادن )

Sookoot
25th November 2011, 12:02 PM
سکوت جون من نمیدونم شما چرا فکر کردی که من حرف خودم رو نقض کردم؟! البته یه احتمال خیلی قوی میدم که به خاطر این باشه که فکر کردی که برتر تو جمله های من هر دو یک معنی رو میدن!!!
.........................
اسمارت عزیزم اگر برای واژه برتر 2 معنا قائل بشیم حتما همینطوره که میگی و جملاتت درواقع مکمل یکدیگرند نه متناقض / پس برتر از نظرتو میشه :
1-
تو جمله اول منظور من از برتر ,بهترین هست 2 -
اما جمله دوم منظور بهترین بودن نیست که خوب بودن هست اما به ذهن ناقص من تعریف برتر بعنوان یک صفت تفضیلی یک معنای مستقل داره و میشه یه چیزی تو مایه های ازخوب و (بهتر)یه پله بالاتر ، خوبتر ..چون قائل به استقلال معنی و ترادف این واژه ام یعنی بنظرم برتر یک تعریف داره منتها با کارکردهای مختلف ، مثلا یکی در کسب علم برتره و دیگری در بیزینس و ....اگر مخالف این نظرهستی لطفا نظرتو تشریح کن[golrooz]
..........................

و اما جمله دوم منظور بهترین بودن نیست که خوب بودن هست مثلا براد پیت خوش قیافست (ولی خوش قیافه ترین آدم نیست!) و جالا این دلیل نمیشه که چون خوش قیافست "حتما" از چند صفت دیگه ""بی بهره" و نه کم بهره باشه... مشکل ما سر این قسمته و من هنوزم میگم که دلیل نداره که حتما هیچ آدمی در همه ابعاد نتونه خوب باشه و مثالی هم زدم: به نظرتون غیر ممکنه که کسی همچین زندگی داشته باشه؟ کم نیستن این افراد
..................
موافقم دقیقا همینه که میگی - واقعا هیچ کسی رو نمیتوان یافت که در همه ابعادکامل و ایده ال باشه !یه چیزی داره یه چیزی رو نداره / بسیاری از ما ادم ها حتی در رسیدن به صفاتی که اکتسابیه یعنی میشه بدست اورد هم ناموفقیم چه رسد به کسب دلایل برتری که اصولا دست خود ما نیست
..................

ولی بهترین بودنه که نه تنها سخت که غیر ممکنه... شما همین براد پیت رو در نظر بگیر : اگه بگی اون خوش قیافس همه تایید میکنن ولی اگه بگی خوش قیافه ترینه اعتراضا شروع میشه یکی میگه نیکلاس کیجه یکی میگه تام کروزه و خلاصه هر کی یه نظری داره...
دوست عزیز فکر کنم که منظور من رو درست نگرفتید! من کی گفتم که براد پیت و آنجلینا جولی چون خوشگلن حتما زندگی خیلی خوبی دارن؟ من اصلا کی گفتم که قیافه اساسه زندگیه؟
..................
اسمارت جان میدونی چرا اسم براد پیت و انجلینا جولی رو اوردم؟خواستم بگم اگر پسری صرفا بخاطر چشم و ابروو زیبایی های دختر باهاش ازدواج کنه و به چیزای دیگه بی توجه باشه حتما دیریازود پشیمون میشه - چونکه وقتی یه مدت از ازدواج میگذره خوشگل ترین ادم هم اگر زنت باشه برات معمولی میشه - اون زن همچنان جذابه اما ضریب این جذابیت برای دیگران بیشتر میشه نه شوهرش- پس زیبایی با همه محاسنش علاوه بر اینکه موندگار نیست نمیتونه دلیل محکمی برای پیمان مقدسی مثل زناشویی باشه (راجع به این موضوع بازم حرف هست ) نفیا و اثباتا

عزیزی (گل)[golrooz]
پاسخ درمتن
(...................

kamanabroo
25th November 2011, 02:00 PM
زیبایی به شرط ایمان؟
خب پس اونایی که بی اعتقادن و توی کشورهای غربی بیشتر میتونیم نمونه هایی ببینیم هیچ وقت نمیتونن ازدواج کنن چون هیچ کدوم این زیباییشون در کنار ایمان نیست؟

یعنی کسی که حتی خدا رو هم قبول نداره ولی آدم خوش قلبیه و نیکوکاره و خوش اخلاق و ... دیگه زیبایی باطنی نداره؟

ایمان چی هست؟
ایمان تشکیل شده از اعتقاد قلبی و اعمال درست،
حالا اگر فردی زیبایی رو به تنهایی ملاک قرار بده ، یعنی نسبت به اعمال درستش چشمش رو پوشانده... خوب مسلما این درست نیست
این رو هم در نظر داشته باشیم که در این بحث ، مسلمانی خودمون رو که کنار نگذاشتیم بخاطر همین بحث ایمان رو وارد کردم
البته حرف غیر منطقی هم نزدم که غیر مسلمان ها قبول نکنند. چون ایمان و مسلمانی یعنی اینکه علاوه بر اعتقاد درست، عمل درست هم داشته باشیم
حالا اگر کسی بود که اعمالش از روی اخلاق و منطق بود ، به همون مقدار از خوبی بهره مند هست.

و اما زیبایی باطنی :
به نظر شما زیبایی باطنی چی هست؟
غیر از اینه که انسان نگاهش به اطرافش نگاه درستی باشه
غیر از اینه که رفتارش با انسانهای دیگر، برخواسته از دوستی و مودت و مهربانی باشه
غیز از اینه که مثبت اندیش باشه
غیر از اینه که امین و با اخلاق و قابل اعتماد باشه
غیر از اینه که غرور و تکبر نداشته باشه و عدالت داشته باشه
و ...
خوب همه اینها به اضافه خیلی چیزای دیگه ای که هر کسی دوست داره داشته باشه ( از رفتارهای خوب و افکار خوب و همه خوبی ها) همه اینها در دین اسلام هست
و مسلمانی که سعی کنه به اونها عمل کنه به او گفته می شه که ایمان داره. ( البته نمی خوام بحث ایمان و اعتقاد اینجا صورت بگیره چون خیلی بحث های دقیقی هست اما بصورت اجمالی گفتم تا حرفم روشن بشه)
پس حرف بیجایی نیست وقتی می گیم زیبایی باطنی یعنی ایمان.
بلکه این حرف خیلی کاملتر و جامع تر هم هست. چرا که ایمان در بردارنده تمام خوبی های نفس و روح هست. و همین خوبی ها هست که درون انسان (روحش) رو زیبا می کنه.
و لذا زیبایی باطنی غیر از ایمان نمی تونه باشه.

این رو هم گفتم کسانی که مسلمان نیستن اما یکسری مسائل اخلاقی رو رعایت می کنند ، شاید نشه به اونها گفت با ایمان! اما اثر اعمال درستی که انجام می دن در زندگی هاشون ظاهر میشه
و این میشه منشا موفقیت هاشون
برای مثال :
اکثر دانشمندانی که مسلمان نبودن و به جایی رسیدن و کار بزرگی انجام دادن اگه به زندگی خصوصی و اخلاق و مرامشون مراجعه کنیم می بینیم به مسائل ابتدایی و اخلاقی ئی که در دین ما هم بیان شده عمل می کردند. مثلا اهل خوردن شراب نبودن و ...

در مورد اینکه اخلاق مطلق هست یا نسبی اینجا جای بحث نیست و من هم اصلا تمایلی به بحث در این مورد ندارم
ولی بدونید که من کاملا میدونم چی گفتم و در این مورد کتاب های زیادی هم خوندم و راستش رو بخوای انتظار داشتم که دونر بیان و به این حرف من گیر بدن یکی آقا مصطفی یکی هم شما که شما اومدین[cheshmak]
من دلایل کافی برای اثبات حرفم دارم و مطمئنا میدونید که این یه بحث فلسفی خیلی سنگینه ولی من از حرفام اطمینان کامل دارم!
فقط یه مثال میزنم و اون علمه که عقلیه ولی نسبی هست و البته این مثال هم حتی نمیتونه حق مطلب رو ادا کنه و از اصل موضوع خیلی دوره...

ببین دوست من
خودت هم گفتی که بحث نسبی بودن اخلاق فلسفی هست . البته فلسفی و کلامی...
بله فلسفه کاملا عقلی و استدلالی بحث می کنه.
اما اینکه شما میگید :
علم عقلیه
ولی نسبی هست
این دو جمله با هم تضاد دارن!
اگه به مبانی مباحث عقلی و فلسفی مراجعه کنین یکی از چیزهایی که خیلی تاکید می کنند اینه که حکم عقلی تخلف بردار نیست مثل مسائل ریاضی
یعنی اگر عقل سلیم حکمی از روی استدلال درست و منطقی انجام داد تا وقتی مقدمات اون استدلال باقی باشن اون حکم قابل نقض نیست.
مثلا همین حکم عقل میگه که دو بعلاوه دو میشه چهار
این چیزی نیست که بشه عوضش کرد یا اگه علم پیشرفت بکنه نتیجه 2+2 هم تغییر بکنه

علومی که عقلی هستند با علوم تجربی نباید یکی کنیم در این بحث
چون علوم تجربی نسبی هستند بخاطر اینکه مقدمات استدلالشون از تجربیات گرفته شده و تجربیات صددرصد قطعی و بدون اشتباه نیستند و لذا امکان تشخیص اشتباه هم هست...
اما علوم عقلی مقدماتشون کاملا عقلی و فرا طبیعی هست و لذا وقتی استدلالی عقلی و منطقی صورت میگیره جای نقض نداره ( البته نه هر استدلالی ...شرایط حکم عقلی صحیح در علم منطق بیان شده)

البته من هم خلاصه گفتم که خلطی بین علوم عقلی و تجربی نشه و گرنه اینجا جای بحث های عقلی نیست.

البته از امروز دیگه نیستم تا یکی دو هفته
که در مباحث شرکت کنم

ستاره صبح امید
25th November 2011, 02:59 PM
در رابطه با زيبايي همسر گفتني است زيبايي و حسن ظاهر اگر چه يكي از صفات كاملا لازم و اساسي براي انتخاب همسر است ولي در عين حال تنها معيار ازدواج نيست. در روايتي پيامبر اکرم(ص) مي فرمايند: «من تزودج امرأه لمالها و کله الله اليه و من تزوجها لجمالها رأي فيها ما يکره و من تزوجها لدينها جمع الله له ذلک؛ کسي که با زني (فقط) به خاطر زيبائي اش با اوازدواج کند در او امور ناخوشايند خواهد ديد! و کسي که به خاطر دين و ايمانش با اوازدواج کند، خداوند همه آن (امتيازات) را برايش فراهم خواهد کرد.» وسائل الشيعه،ج 14، ص 31
فلسفه ازدواج رسيدن به آرامش رواني، کمال يافتن زن و مرد در کناريکديگر و توليد نسل سالم و صالح براي اجتماع است و اگر ملاک تصميم گيري و انتخاب،فقط زيبايي ظاهري بدون توجه به ديگر معيارها باشد و با تمرکز بر جاذبه هاي ظاهري وبه دور از معيارهاي اصلي و اساسي است به گزينش دست بزند، نمي توان تضميني براي ادامه زندگي مشترک آنها داشت زيرا پس از مدتي معمولا آن طراوت و جاذبه هاي ظاهري افت کرده، شور و شهوت اوليه نيز فروکش مي کند و آن تنها امتيازي که به خاطر آن (زيبايي) ازدواج صورت گرفته بود کمرنگ مي شود آن گاه دلسردي ها و ناگواري ها، بهانه ها و ... شروع مي شود. بنابراین کسانی که به فاکتور زیبایی به عنوان مهمترین و اصلی ترین ملاک نگاه می کنند مانند این است که خانه ای را دقیقا نوک تپه بنا کرده اند که هر آن ممکن است این خانه به سمتی حرکت کند و ویران شود. پس به دلایل زیر :

1- تغییرات هورمونی و تغییرات ظاهری زن و مرد با گذشت زمان
2- کاهش احساسات اولیه و احتمال بروز یکنواختی در صورت انتخاب همسر صرفا به دلیل زیبایی

سعی شود انتخاب همسر با توجه به ملاک ها اصلی و ماندگار یعنی اخلاق و رفتار و تاریخچه زندگی گذشته و روابط خانوادگی و اجتماعی انجام شود. ...

ریپورتر
25th November 2011, 03:03 PM
چرا رو راست نباشيم

سلام خدمت شما دوست عزیز خواهشا از بحث منحرف نشین و توهین نکنید هر کسی نظر و عقیده ی داره پس دلیل نمیشه دروغگو خطاب بشه
با تشکر[golrooz]

ستاره صبح امید
25th November 2011, 03:04 PM
سؤال شما که در مورد شریک زندگی است، نشانه فهم خود شما نسبت به زندگی و نقش مؤثر زوج ها بر سعادت و یا شقاوت همدیگر است. بسیاری از زوجهایی که کارشان با مشاجره، طلاق و… کشیده شد به ملاک های انتخاب همسر، تحقیق، گفتگو و بررسی های زمینه های مشترک و متفاوت همدیگر اهمیت نداده اند. امیدواریم که با بیان مطالب زیر و در ضمن آن پاسخ به هر دو پرسش شما توانسته باشیم راه گشای شما باشیم. ملاک های انتخاب همسر الف. ملاک های اساسی و کلیدی: برخی از ملاک های ازدواج ملاک های اساسی برای ازدواج هستند از جمله آنها: ۱٫ تدیّن و ایمان. ۲٫ اخلاق نیکو. ۳٫ شرافت و اصالت خانوادگی. ۴٫ عقل. این ملاک ها نقش مهمی در ازدواج دارند به عنوان مثال می توان نقش آنها را به پی و فنداسیون ساختمان تشبیه کرد و روشن کرد که خانه بدون پی و شالوده دوام نخواهد داشت: شخصی نزد یکی از معصومین ـ علیهم السلام ـ آمد وگفت برای دخترم خواستگار آمده چه کنم امام فرمودند ببیند ایمان و اخلاق خوب دارد. اگر دارد دخترت را به او بده آری کسی که ایمان دارد در زندگی مشترک خود سعی دارد همیشه دستورات خدا را اجرا کند از ظلم به شریک خود پرهیز کند. و اگر همسرش دچار اشتباه و خطایی شد بخاطر خدا گذشت و صبر می کند شخص با ایمان ازدواج را امر مقدسی می داند که با آن ایمانش را حفظ کرده است. در روایت داریم کسی که برای مال کسی با او ازدواج کند خداوند او را به حال خودش وا می گذارد و اگر فقط بخاطر زیبایی اش با او ازدواج کند از او ناخوشایند خواهد شد و اگر به خاطر دین و ایمانش با ازدواج کند خداوند همه آن (امتیازات) را برایش فراهم خواهد کرد.[۱] ب) ملاک های فرعی ازدواج: ملاک های فرعی ازدواج بسیار مهم اند ولی درجه اهمیت آنها به اهمیت ملاک های اصلی و کلیدی نمی رسد کار آنها مثل دیوارهای ساختمان است که بر روی پی (ملاک های اصلی) قرار می گیرند برخی از این ملاک های فرعی از این قرار است. ۱٫ سلامت جسم و روح. ۲٫ زیبایی ۳٫ تحصیلات. ۴٫ کفو و همتایی زوج ها.[۲] همتایی و تناسب: در امر ازدواج رعایت همتایی و تناسب بسیار اهمیت دارد. علت عمده بیشتر ناهنجاریها و آشوبزدگیهای زندگی خانواده «عدم تناسب» و «ناهماهنگی» بین زن و شوهر است پس باید با تحقیق از دوستان، هم کلاسی ها، همسایه ها، اقوام و… مشورت و مشاوره ازدواج و گفتگوهای تلفنی و حضوری و مکاتبه (که اگر به قصد ازدواج باشد و با هماهنگی والدین زوج باشد بودن اشکال است) سعی شود تناسب و هماهنگی های دو زوج بررسی شود هر قدر تناسب و هماهنگی بیشتر باشد در زندگی آینده تفاهم بیشتری وجود خواهد داشت و اگر هماهنگی بسیار اندک است بهتر است که ازدواج شکل نگیرد بودند بسیاری از پسرها و دخترها که تنها با چند جمله شیفته هم شدند و پس از چند صباحی اختلافاتشان آشکار گشت و سر از طلاق در آوردند. دو زوج در چه چیزهایی باید تناسب داشته باشند.[۳] ۱٫ همتایی ایمانی و دینی: البته اگر کسی از خود مطمئن باشد و بداند که با ازدواجش می تواند یک غیرمتدین را دیندار کند درست او را بگیرد خود از دین به بیراهه نرود می توان با غیرمتدین ازدواج کند. ۲٫ همتایی در فرهنگ. ۳٫ همتایی در اخلاق. ۴٫ همتایی در تحصیلات. ۵٫ همتایی جسمی و جنسی (یکی سردمزاج نباشد یکی خیلی گرم مزاج یا یکی قوی و بلند نباشد یکی خیلی کوتاه و ضعیف) ۶٫ همتایی در سن (بهتر است اختلاف ۵-۴ سال باشد) ۷٫ تناسب در مال (خانواده یکی ثروتمند نباشد یکی فقیر در این ازدواج خانواده فقیر در رنج خواهد بود. امّا نسبت به خود جوان، اگر مشغول کار باشند و درآمد متوسطی داشته باشند مشکل ساز نیست اغلب زوج های جوان در شروع زندگی با این مشکلات روبرو هستند (درآمد پایین، مسکن اجاره ای و…) که این با پشتکار و تلاش و توکل به خدا حل می شود آنچه مهم است این است که نباید آنقدر انتظار بالا داشته باشیم و نه اینکه رضایت دهیم بدون داشتن هیچ کاری ازدواج سر بگیرد. ۸٫ تناسب خانوادگی (هر دو خانواده از لحاظ روحی، اخلاقی جسمی، عقلی تناسب داشته باشند.) ۹٫ تناسب سیاسی. ۱۰٫ تناسب اجتماعی (اینگونه نباشد که یکی فقط دوست داشته باشد در منزل باشد از اجتماع دور باشد به کارهای فکری تمرکز داشته باشد و دیگری دوست داشته باشد با همه رفت و آمد کند اهل بگو و بخند باشد و… ۱۱٫ تناسب در زیبایی:[۴] توجه به توازن و تناسب در زیبایی صورت، اندام و قیافه ظاهری بسیار مهم است اگر یکی خیلی زیبا و خوش اندام باشد و دیگری زشت صورت و بدنام احتمال به وجود آمدن ناراحتی و مشکل برای هر دو و عقده ای روانی و عقده محرومیت جنسی و انحراف و بی عفتی و حسرت برای فرد زیبا وجود دارد. فریب احساسات زودگذر: در برخی از ازدواج های ناموفق می بینیم که یکی بخاطر احساساتش سریع تصمیم گرفته مثلاً همسری که زیبایی ظاهری خوبی داشته با خود گفته خوب نیست آن طرف مقابلم ناراحت مشکل جسمی و نازیبایی خود باشد و این افراد البته می گویند بخاطر خدا نه هوس با او ازدواج می کنم اما پس از ازدواج وقتی زندگی ای مشترک آنها شروع می شود و واقع بینانه تر به زندگی نگاه می کنند از تصمیم خود منصرف می شوند و شروع به ناسازگاری می کنند اگر این تناسب ها رعایت شود دیگر این مشکلات به وجود نمی آیند. البته نمی گویم که غیرممکن است که فرد از ایمان بسیار قوی (دقت شود ایمان بسیار قوی باز هم تکرار می کنم ایمان قوی) برخوردار باشد ممکن است واقعاً بتواند پس از ازدواج با یک نفر از خودش از نظر زیبایی بسیار فاصله دارد ازدواج کند و بخاطر خدا تا آخر عمر هم دم نزند[۵] (ایمان همراه زیبائی نسبی مناسب است). معدل گیری: در ازدواج موفق انسان نباید از ملاک های کلیدی کوتاه بیاید یعنی حتماً همسرش را واجد آن ملاک های بداند اما نسبت به غیر آنها معدل گیری کند یعنی با در نظر گرفتن همه ملاک ها به او نمره بدهد که آیا او متناسب با من است یا نه اگر بود جواب مثبت بدهد. یک طرفه نرویم: در مورد ازدواج نباید انتظار داشته باشیم فقط طرف مقابل ما صفات بسیار عالی داشته باشد بلکه باید خود را نیز در نظر داشته باشیم و تناسب ها را نسبت به خودمان بسنجیم. عشق مجنون:[۶] گاهی ایمان و صفات خوب یک نفر آن قدر جلوه دارد که روی نازیبایی او را می گیرد یعنی معدل او مثلاً ۱۸ است چون در زیبایی ۱۲ گرفته امّا در بقیه صفاتش نمرات بالایی گرفته این معدل بالا روی این زیبایی کمتر را می پوشاند از مجنون اشکال گرفتند که چرا به لیلی که زیاد هم زیبا نیست دل بسته ای و شیدای او شده ای مجنون گفت لیلی مثل کوزه پر از شراب (صفات نیکو و سیرت های باطنی عالی است) عشق نوشیدن جرعه جرعه از صفات عالی او مرا مست خودش کرده است نه صورت ظاهری او شما در واقع از این کوزه تنها شکل سفالی آن را می بینید و از درون و باطن آن بی خبرید (اگر بر دیده مجنون نشینی به غیر از خوبی لیلی نبینی) نکته پایانی: در ازدواج باید به نکات اصلی بسیار اهمیت بدهیم و نکات دیگر اگرچه مثل معیارهای کلیدی نیست امّا نمی توان از آنها نیز غافل بود ولی نباید ملاک های فرعی را به عنوان اصل نگاه کرد به عنوان مثال نباید به زیبایی به عنوان یک معیار اصلی نگاه کرد[۷] چرا که زیبایی در سن جوانی باقی می ماند و با زوال آن نیز زندگی رو به سردی پیدا می کند ولی ایمان و اخلاق نیکو تا ابد پایدار است. در انتخاب همسر نباید به یک بعد نگاه کردن باید بین صفات او معدل گیری کنیم اگر که معیارهای اصلی او معدل او را بالا کشید به نظر مورد مناسبی برای ازدواج می باشد[۸] (چرا که اغلب از نظر زیبایی متوسط هستند عده ای خیلی کم یا خیلی بدقیافه اند یا خیلی زیبا) گاهی ممکن است فردی دیگر پیدا شود که معیار اصلی (ایمان، عفت، اخلاق) را نداشته باشد ولی زیبایی اش بالا باشد که این فرد شایسته همسری را ندارد چون معیار اصلی اخلاق و ایمان را ندارد.

sts92
25th November 2011, 06:27 PM
منتظرم يه بحث داغ راه بيوفته نظرمو بدم
اميدوارم ايندفعه نظري بدم كه مورد گزند فيلترينگ و فيلترينگر قرار نگيره
[nadanestan]
مرا خالي ز جنبه آفريدند
سبك مانند پنبه آفريدند
شب جمعه پدر طرح مرا ريخت
ولي در روز شنبه آفريدند!
[khanderiz]

Mr.Geo22
26th November 2011, 03:28 PM
سکوت جون من نمیدونم شما چرا فکر کردی که من حرف خودم رو نقض کردم؟! البته یه احتمال خیلی قوی میدم که به خاطر این باشه که فکر کردی که برتر تو جمله های من هر دو یک معنی رو میدن!!!

.........................
اسمارت عزیزم اگر برای واژه برتر 2 معنا قائل بشیم حتما همینطوره که میگی و جملاتت درواقع مکمل یکدیگرند نه متناقض / پس برتر از نظرتو میشه :
1-
تو جمله اول منظور من از برتر ,بهترین هست

2 -
اما جمله دوم منظور بهترین بودن نیست که خوب بودن هست

اما به ذهن ناقص من تعریف برتر بعنوان یک صفت تفضیلی یک معنای مستقل داره و میشه یه چیزی تو مایه های ازخوب و (بهتر)یه پله بالاتر ، خوبتر ..چون قائل به استقلال معنی و ترادف این واژه ام یعنی بنظرم برتر یک تعریف داره منتها با کارکردهای مختلف ، مثلا یکی در کسب علم برتره و دیگری در بیزینس و ....اگر مخالف این نظرهستی لطفا نظرتو تشریح کن[golrooz]

..................
اسمارت جان میدونی چرا اسم براد پیت و انجلینا جولی رو اوردم؟خواستم بگم اگر پسری صرفا بخاطر چشم و ابروو زیبایی های دختر باهاش ازدواج کنه و به چیزای دیگه بی توجه باشه حتما دیریازود پشیمون میشه - چونکه وقتی یه مدت از ازدواج میگذره خوشگل ترین ادم هم اگر زنت باشه برات معمولی میشه - اون زن همچنان جذابه اما ضریب این جذابیت برای دیگران بیشتر میشه نه شوهرش- پس زیبایی با همه محاسنش علاوه بر اینکه موندگار نیست نمیتونه دلیل محکمی برای پیمان مقدسی مثل زناشویی باشه (راجع به این موضوع بازم حرف هست ) نفیا و اثباتا

عزیزی (گل)[golrooz]

سکوت جون برتر خب یعنی بهتر بودن, ولی بعضی وقتا یعنی بهتر از معمول بودن(بهتر از عموم و میانگین), بعضی وقتام یعنی بهتر از همه بودن (بهترین بودن)

مثلا شما از نظر اطلاعات حقوقی مطمئنا اطلاعاتتون بیشتره و از من در این زمینه برترید ولی یکی دیگه میاد و میگن وکیل برتر جهانه و این یعنی از همه بهتره ولی باز برتری شما بر من هنوز هم وجود داره ولی این یکی معنی بهترین نمیده!

در مورد براد پیت و آنجلینا جولی هم من کاملا حرفتون رو قبول دارم و داشتم و نخواستم اصلا نقضش کنم!
فقط منظورم این بود که از مثال شما استفاده کردم که به نظرم مثال خیلی خوبی هم بود چون زوجی هستن که هر دو خوشگلن...

Mr.Geo22
26th November 2011, 05:15 PM
زیبایی به شرط ایمان؟

ایمان چی هست؟
ایمان تشکیل شده از اعتقاد قلبی و اعمال درست،
حالا اگر فردی زیبایی رو به تنهایی ملاک قرار بده ، یعنی نسبت به اعمال درستش چشمش رو پوشانده... خوب مسلما این درست نیست
این رو هم در نظر داشته باشیم که در این بحث ، مسلمانی خودمون رو که کنار نگذاشتیم بخاطر همین بحث ایمان رو وارد کردم
البته حرف غیر منطقی هم نزدم که غیر مسلمان ها قبول نکنند. چون ایمان و مسلمانی یعنی اینکه علاوه بر اعتقاد درست، عمل درست هم داشته باشیم
حالا اگر کسی بود که اعمالش از روی اخلاق و منطق بود ، به همون مقدار از خوبی بهره مند هست.

و اما زیبایی باطنی :
به نظر شما زیبایی باطنی چی هست؟
غیر از اینه که انسان نگاهش به اطرافش نگاه درستی باشه
غیر از اینه که رفتارش با انسانهای دیگر، برخواسته از دوستی و مودت و مهربانی باشه
غیز از اینه که مثبت اندیش باشه
غیر از اینه که امین و با اخلاق و قابل اعتماد باشه
غیر از اینه که غرور و تکبر نداشته باشه و عدالت داشته باشه
و ...
خوب همه اینها به اضافه خیلی چیزای دیگه ای که هر کسی دوست داره داشته باشه ( از رفتارهای خوب و افکار خوب و همه خوبی ها) همه اینها در دین اسلام هست
و مسلمانی که سعی کنه به اونها عمل کنه به او گفته می شه که ایمان داره. ( البته نمی خوام بحث ایمان و اعتقاد اینجا صورت بگیره چون خیلی بحث های دقیقی هست اما بصورت اجمالی گفتم تا حرفم روشن بشه)
پس حرف بیجایی نیست وقتی می گیم زیبایی باطنی یعنی ایمان.
بلکه این حرف خیلی کاملتر و جامع تر هم هست. چرا که ایمان در بردارنده تمام خوبی های نفس و روح هست. و همین خوبی ها هست که درون انسان (روحش) رو زیبا می کنه.
و لذا زیبایی باطنی غیر از ایمان نمی تونه باشه.

این رو هم گفتم کسانی که مسلمان نیستن اما یکسری مسائل اخلاقی رو رعایت می کنند ، شاید نشه به اونها گفت با ایمان! اما اثر اعمال درستی که انجام می دن در زندگی هاشون ظاهر میشه
و این میشه منشا موفقیت هاشون
برای مثال :
اکثر دانشمندانی که مسلمان نبودن و به جایی رسیدن و کار بزرگی انجام دادن اگه به زندگی خصوصی و اخلاق و مرامشون مراجعه کنیم می بینیم به مسائل ابتدایی و اخلاقی ئی که در دین ما هم بیان شده عمل می کردند. مثلا اهل خوردن شراب نبودن و ...

ببین مهدی جون اگه به سوالام درست توجه کرده بودی متوجه میشدی که هنوزم جواب من رو ندادی...

اول من هیچ وقت نگفتم که ملاک قرار دادن زیبایی کار درستیه, میتونید تمام پستام رو مرور کنید!

دوم که ایمان و مسلمونی یعنی داشتن اعتقاد قلبی و اعمال درست////ولی به هیچ عنوان این به این معنی نیست که اعمال درست از ایمان و مسلمونی میاد...

در مورد زیبایی های باطنی که گفتی هم من کاملا موافقم زیبایی باطنی یعنی اینا و نه الزاما" داشتن ایمان...
اینا همه در اسلام باشه دلیلی نداره که از اسلام گرفته شده باشن// یعنی قبل اسلام هیچ زیبایی باطنی وجود نداشت؟!

پس میبینید که اصلا نمیشه گفت زیبایی باطنی یعنی ایمان و زیبایی باطنی کاملا چیزی مستقل از ایمانه...

اکثر دانشمندا (و نه کسایی که دکترا گرفتن) که بیخدان /// ولی از اون گذشته کی گفته که اونا به مسایل توصیه شده در دین اسلام عمل میکنن؟
اونا به مسایلی عمل میکنن که هر عقل سلیمی تاییدش بکنه و اصلا براشون مهم نیست که ادیان چی گفتن؟

اکثرا مردم کشورهای غربی و دانشمنداشون که شراب میخورن (ولی هیچ کدوم از دانشمندا زیاده روی نمیکنن) حتی تو یکی از برنامه های پروفسور هاوکینگ داشت یه میز رو تشریح میکرد گفت که این و اون و قسمت محبوب من شامپاین!!!

انیشتین هم که پیپ میکشید /// ولی در کل اینکه اکثرا طرف سیگار و این جور مواد نمیرن کوچکترین ربطی به ایمان و اسلام و خدا و ... نداره و عقلشون حکم کرده و در مورادی هم دوست داشتن و کشیدن مثل همون پیپ انیشتین و اصلا هم براش مهم نیست که اسلام چی گفته!

حرف درست از اسلام نیومده!
شما از هر بچه ای بپرس میگه دروغ گفتن بده و اسلام هم همین رو تایید کرده پس چیز عجیبی وجود نداره و به خاطر وجود اسلام و ادیان دیگه هم نیست که میگن دزدی بده!

ولی بدونید که من کاملا میدونم چی گفتم و در این مورد کتاب های زیادی هم خوندم و راستش رو بخوای انتظار داشتم که دونر بیان و به این حرف من گیر بدن یکی آقا مصطفی یکی هم شما که شما اومدین[cheshmak]

ببین دوست من
خودت هم گفتی که بحث نسبی بودن اخلاق فلسفی هست . البته فلسفی و کلامی...
بله فلسفه کاملا عقلی و استدلالی بحث می کنه.
اما اینکه شما میگید :
علم عقلیه
ولی نسبی هست
این دو جمله با هم تضاد دارن!
اگه به مبانی مباحث عقلی و فلسفی مراجعه کنین یکی از چیزهایی که خیلی تاکید می کنند اینه که حکم عقلی تخلف بردار نیست مثل مسائل ریاضی
یعنی اگر عقل سلیم حکمی از روی استدلال درست و منطقی انجام داد تا وقتی مقدمات اون استدلال باقی باشن اون حکم قابل نقض نیست.
مثلا همین حکم عقل میگه که دو بعلاوه دو میشه چهار
این چیزی نیست که بشه عوضش کرد یا اگه علم پیشرفت بکنه نتیجه 2+2 هم تغییر بکنه

علومی که عقلی هستند با علوم تجربی نباید یکی کنیم در این بحثچون علوم تجربی نسبی هستند بخاطر اینکه مقدمات استدلالشون از تجربیات گرفته شده و تجربیات صددرصد قطعی و بدون اشتباه نیستند و لذا امکان تشخیص اشتباه هم هست...
اما علوم عقلی مقدماتشون کاملا عقلی و فرا طبیعی هست و لذا وقتی استدلالی عقلی و منطقی صورت میگیره جای نقض نداره ( البته نه هر استدلالی ...شرایط حکم عقلی صحیح در علم منطق بیان شده)

البته من هم خلاصه گفتم که خلطی بین علوم عقلی و تجربی نشه و گرنه اینجا جای بحث های عقلی نیست.

مهدی جان دوست عزیز اولا که علوم کاملا نسبی هستند:

۱- ما هر بار که حکمی میدیم حتی اگه هزاران بار اونو ثابت کنیم باز اون حکم قطعی نیست / این چیزیه که تمام دانشمندا هم تایید کرده و میکنن
اگه نگم که هزاران مطمئنا صدها آزمایش نظریه نسبیت رو تایید کردن ولی الان میبینیم که ممکنه نوترینوها این قانون رو رد کنن!
و همینطور قبل از اون فیزیک کلاسیک به نظر درست میومد ولی به یکباره نسبیت و کوانتوم اون رو کاملا از رده خارج کردن!

۲- همه علوم که ریاضیات نیستند

تازه علم همیشه در حال تغییر بوده حتی در ریاضیات:

خیلی از احکام بودن که بعدا خلافشون ثابت شده:
قبلا خورشید دور زمین میگشت ولی الان زمین دور خورشید!
قبلا نور سرعت بی نهایت داشت الان سرعت محدود!
قبلا اضلاع داخلی مثلت حتما ۱۸۰ درجه بود الان تو هندسه نا اقلیدسی بیشترم میشه!
قبلا جرم انرژی نبود!!!
قبلا رادیکال منفی تعریف نمی شد ولی اعداد مختلط رو بوجود آوردیم و گفتیم از امروز دیگه تعریف میشه!!!

حکم عقلی کاملا هم تخلف برداره...

تازه همه اینا چیزایی هستند که با حتی با عقل من و شما جور در میاد! ولی:
مگه میشه تصور کرد که در یک لحظه دو جا باشید؟
یا اینکه نور در هر جهت و با هر سرعتی به طرفش برید باز اندازه گیریها همون سرعت رو براش نشون بده؟
مگه میشه که حال بر روی گذشته تاثیر داشته باشه؟
مگه میشه که ...

علم تا لحظه ای که به نهایت خودش نرسه و فیزیکدان ها به نظریه همه چیز نرسند نسبی خواهد بود و آن زمان هم تازه در شرایط دنیای خودمون میتونیم حرف بزنیم و در مورد دنیایهای دیگه و ابعاد بالاتر هیچ چیزی نمیتونیم بگیم!
به قول انیشتین ما مثل کسی میمونیم که داره به یه ساعت نگاه میکنه و تصور میکنه که اون چطور میتونه کار کنه, ولی نه تنها تصور ما تنها تصور ممکن و به ظاهر درست نیست بلکه این تصور حتی ذره ای هم با حقیقت اون ساعت شباهتی نداره!!!

یا به قول میچیو کاکو فرض کنید که ما یه سری ماهی داخل یه حوض باشیم, وقتی که بارون بباره ماهی های دانشمند دلایل خیلی زیادی برای این تلاتم موجود در سطح آب میارن ولی نمیدونن که فقط داره بارون میباره!!!

در نهایت اینو میخوام بگم که علم کاملا نسبیه...

نمیدونم شما چرا فکر کردید که علوم تجربی از رو معده به اینجا رسیدن و عقلی نیستن؟!

عقلی و فرا طبیعی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما چطور عقلی و فراطبیعی رو در یک رده قرار میدید؟؟
علوم فراطبیعی اصلا وجود ندارند چون که در واقع اصلا علم نیستند!!!

این دو کاملا در تضاد هستند...

خواهشا کشف وشهود عرفان رو علم ندونید و اون رو با فیزیک و فلسفه در یه رده قرار ندید...

فکر کنم داریم بدجور از بحث اصلی خارج میشیم!
من همون اولش هم گفتم که بهتره این بحث شروع نشه...
مطمئنا شما هم مثل من میدونید که این بحث خیلی خیلی جای حرف داره و با یکی دو تا پست به نتیجه نمیرسه!
بهتره بی خیال ادامش بشیم...

با سپاس[golrooz][golrooz][golrooz]

5000
26th November 2011, 06:20 PM
من معتقدم زیبایی به معنی واقعی که همان سیرت آدمی است ارزشمند هست من بارها بارها امتحان کردم کسانی در کنارم گذشتن بسیار زیبا بودند ولی به اتفاق که با اونها هم صحبت شدم دیدم چه شخصیت بدی داشتند و من دیگه زیبایی رو حس نکردم من قیافه معمولی با رفتار و منش بالا رو می پسندم................

باستان شناس
26th November 2011, 08:09 PM
سلام دوستان عزیز

مطمنا همه نظرات دوستان درست و صحیح هست و بیشتر دوستان به باطن زیبا بیشتر تمایل دارند و این با عقل و منطق نیز سنخیت داره و همه ما هم قبول داریم ...

ولی میدونید گاهی مواقع همین خود ما این منطق رو میزاریم کنار و با چشم ظاهری تصمیم میگیریم البته شاید فقط ازدواج هم نباشه بلکه خیلی موارد هستن میگوییم عقل خیلی عالی هست ولی ناگهان در زمان عمل به چشم فقط اکتفا میکنیم ....

متاسفانه در زمینه ازدواج این غلبه عقل بر دل و چشم به وفور دیده میشه ......[nadidan]

خیلی ها مطمنا در اطراف ما به بسیارند که با تکیه بر چشم ظاهری ازدواج کردند ولی خب اخلاق زیبا مطمنا با چهره زیبا گاهی
هم خوانی ندارد و این پایه ای میشه برای اختلافات که متاسفانه بعضا این افراد به این زندگی هم خاتمه نمیدهند بلکه از همدیگر
طلاق عاطفی میگیرند یعنی اینکه کنار هم هستند ولی توجه ای به هم ندارند و بعضا گاهی خیانت هم در این مورد دیده میشود که هم میتونه شامل مرد و هم زن باشه ...

البته به نظر من هر کس در حد و اندازه خودش زیبایی دارد شاید یک نفر در نظر ما خوب و زیبا نیامد یعنی اون فرد زشت هست ؟
و یا بر عکس اون فرد که در نظر ما زشت اومده در نظر کسی دیگه ای بسیار زیبا بیات مطمنا اختلاف سلیقه هم هست...

مططمنا زیبایی لازمه زندگی در ازدواج هست و البته زیبایی که طرفین با کم به تفاهمش رسیده باشن زیباست یعنی هر دو در حد معقول زیبا باشند از نظر من این کفایت میکند و قابل قبول هست ....

اینکه فقط ملاک زیبایی باشه فردا در زندگی مشترک میتونه بسیار مشکل ساز میشه و الان نمونه های بسیاری از این ازدواج دارم می بینم که متاسفانه بن بست رسیده و یا اگر بن بست نشده ولی به بن بست عاطفی و احساسی رسیده اند....

مطمنا من خودم ملاک زیبایی رو قبول دارم چون خداوند این قدرت رو به همه ما داده تا زیبا نگر باشیم و برای همین از زیبایی لذت می بریم
ولی هر چیزی حد و اندازه خودش رو دارد.....زیبایی در کنار اخلاق خوب همون پند بزرگ زرتشت ...گفتار نیک و کردار نیک و.....

LEILA1979
27th November 2011, 11:16 AM
با سلام به همه دوستان و کاربران عزیز
به نظر و عقیده من جمال و کمال هر دو باید در کنار هم باشند . عزیزی نوشته بودند که اگر کسی به خاطر ظاهر کسی با او ازدواج کند بعد از مدتی ظاهر ان شخص برایش عادی می شود . می خواستم در پاسخ آن عزیزانی که چنین تفکری دارند بگویم که این نظر را نمی توان به همه تعمیم داد . زیرا از انجائی که انسان موجودی کمال طلب است پس باید بعد از مدتی که با یک انسان که دارای کمالات است ازدواج کرد فردا اگر کسی را بالاتر از همسرش یافت او را رها کند و به دنبال آن شخص ثالث برود .
کسی که چنین رفتاری را از خود نشان می دهد یقییناَ مشکلی بالاتر از اینها را دارد ممکن است به دلیل عدم تفاهم با همسرش چنین کاری را بکند .

مسعود ولیزاده
27th November 2011, 01:39 PM
سلام
اگه عشق واقعی باشه زیبایی میره تو حاشیه...(تو مو بینی و من پیچش مو...)
اگه عشق واقعی نباشه شاید ازدواجی صورت بگیره ولی خیلی زود حاشیه ها زندگی رو تحت تاثیر قرار میده و مشکلاتی به وجود میاد که یا باید از کنارشون رد شد یا طلااااااااااااااااااااااا ااق.
اگه عشق نباشه و ازدواج فقط به علت زیبایی شخص(برای ارضای جنسی یا حتی کلاس گذاشتن جلوی دیگران و...) صورت بگیرد انتهایی بهتر از طلااااااااااااااااااااااق پیش روی افراد نیست.
پس: سعی کنید عاشق واقعی باشید.[cheshmak]

م-صنعت
28th November 2011, 01:48 AM
سلام به همه كسايي كه دلشون جوونه.
اول يه گلايه دارم: دوستاني كه نظر مي‌دهيد، خواهشاً نظرات كوتاه باشه، من كه هر سه ماه يكبار سر مي‌زنم به سايت چه گناهي كردم با اين مقالات بلند بالا!
دوم: معيارهاي ازدواج برخي وابسته به سليقه و روحيات افراد و برخي متكي به منطق و حق هستند نه سليقه. به نظر من، زيبايي هر دو وانه مي‌شود! يعني هم بايد اصولي عمل كرد و هم نقش روحيات افراد را در نظر گرفت. اصل بر اينه كه زيبايي نسبي است و نه مطلق. پس عشق و محبت و مودت، صحيح است نه زيبايي. «علف به دهن بزي..."
سليقه افراد هم مهم است، اماااااا... يادمان باشد، چشمانمان زيبايي هاي حقيقي را زشت و زشتي هاي واضح را زيبايي نبيند...
«خودم يه مقاله نوشتم!»

تهمورث
28th November 2011, 08:54 AM
ممنون از بحث زیبا و قابل اندیشیدن تون
به نظر من در ازدواج زیبایی باطنی وزیبایی ظاهری نقش عمده دارد وباعث بوجود امدن عشق و علاقه بین دو طرف میشود.

LEILA1979
29th November 2011, 05:42 PM
با سلام خدمت دوستان و كاربران عزير

خدا زيباست و زيبائي را دوست دارد . هر انسان نمادي از وجود خداست پس طبيعتش ايجاب مي كند كه رفتاري خداگونه داشته باشد.
اگر كسي ادعا مي كند كه كه زيبائي ظاهري به اندازه زيبائي باطن اهميت ندارد سخت در اشتباه است . زيرا انسان در برخورد اول با كسي قبل از اينكه به زيبائي درونش پي برد ظاهر آن شخص را مي بيند.

mohanmmad
1st December 2011, 02:55 PM
سلام بر همه.حسن جمال به تبی بنده.عشق به ظاهر نیست همونطور که مجنون دیوانه وار عاشق لیلی بود ولی لیلی زیبا نبود.

Maani Parvaz
4th December 2011, 01:11 PM
نمیدونم چرا؟

سنندج دروازه بهشته!

جناب عرفان من خودم اهل سنندج هستم! خودت اهل کجایی؟ تو زیادی احساساتی هستی! بخاطر شرایط آب و هوایی این منطقه بعضی از دختران زیبا هستند! هر کجا بری خوشکل هم وجود داره! حتی تو شهر خودتونم دخترانی هستند که دل ادمو ببره! پس هر کجا بری خوب و بد هست! خوشکل و عادی هست! حالا بعضی جاها زیاد! بعضی جاها کم! حتی وقتی دوستان آمار خوشکل ها رو میدادند! اکثرشون دانشجو شهر دیگه هستند که از رو زبانشان ( فارسی) میشد تشخیص داد! چه تبلیغات بد چه خوب اصلا جایز نیست بگیم اون منطقه کلا اینطوری هستند! الان اگه من دختری بسیار خوشکل از شهر شما میبینم و تو یه سایت میگم دختران شهر شما همشون خیلی خیلی خوشکلا![cheshmak] بریم ببینیم اونجا چه خبره!

elshahin
4th December 2011, 03:06 PM
اينكه ما بشينيم و مثل تفكرهاي قرون وسطي تأكيد كنيم كه نه زيبايي مهم نيست و تفاهم مهمه و ...يك كار عبث و كليشه اي است . زيرا زيبايي در فطرت انسان ها نهاده شده و خود خدا هم بنا به قول قرآن "ان الله جميل و يحب الجمال"
پس نميتوان گفت كه صرفا زيبايي ملاك خوب و پاسخ دهنده اي براي ازدواج است
اين گفته ي كسيست كه تا قبل از وقوع يك واقعه اين حرف را ميزد
كه اگر مايل بوديد واقعه را با سر زدن به وبلاگ شخصي اين جانب مطالعه كنيد
http://elshahin.blogfa.com/

همون طوري كه توي اين داستان واقعي اومد خوشگلي خيلي اوغات فساد به بار ميآورد و انسان ها را از راه حق منحرف ميكند
به قول شاعر كه ميگه:
هيچ وفت نگو اون ستاره پر نوره مال منه چون چشم هزار نفر مثل تو دنبالشه دنبال ستاره اي باش كه هميشه روشنه
اما واقعا دين ملاك همه براي ازدواج باشه و البته اخلاق اين سخنم رو با يه حديث به آخر ميرسونم كه ميگه:
دخترانتان را به عقد انسان هاي ديندار در آوريد
اگر آنها را دوست بدارند در عشقشان غوغا ميكنند
و اگر او را دوست نداشته باشند او را آزار نميدهند

avisa67
4th December 2011, 04:28 PM
اول اخلاقیات بعد پول دیگه حالا زیبایی .بشه بهش نگاه کرد . بچم شبیه لولو نشه والا[khande][khande]

عرفان سلیم زاده
7th December 2011, 11:07 AM
جناب عرفان من خودم اهل سنندج هستم! خودت اهل کجایی؟ تو زیادی احساساتی هستی! بخاطر شرایط آب و هوایی این منطقه بعضی از دختران زیبا هستند! هر کجا بری خوشکل هم وجود داره! حتی تو شهر خودتونم دخترانی هستند که دل ادمو ببره! پس هر کجا بری خوب و بد هست! خوشکل و عادی هست! حالا بعضی جاها زیاد! بعضی جاها کم! حتی وقتی دوستان آمار خوشکل ها رو میدادند! اکثرشون دانشجو شهر دیگه هستند که از رو زبانشان ( فارسی) میشد تشخیص داد! چه تبلیغات بد چه خوب اصلا جایز نیست بگیم اون منطقه کلا اینطوری هستند! الان اگه من دختری بسیار خوشکل از شهر شما میبینم و تو یه سایت میگم دختران شهر شما همشون خیلی خیلی خوشکلا![cheshmak] بریم ببینیم اونجا چه خبره!
اینکه شما اهل سنندج هستید مشکل من نیست داداش! چون خیلی ها زیبایی ها رو تو شهر خودشون نمی بینن!
من فقط نظرمو گفتم و نخواستم به کسی تحمیلش کنم!پس مدعی نشید!
در ضمن پست ها رو که دنبال کردید خود ناظم سایت تذکر دادن و منم رسما عذرخواهی کردم پس بهتره بی خودی بحثو ادامه ندیم!

assembeler
7th December 2011, 02:50 PM
سیرت زیبا خیلی بهتر از صورت زیباست!!!!!!

nargesi_shz
7th December 2011, 06:05 PM
سلام یه جمله میگم زیبایی لازم هست اما کافی نیست با تشکر

فرزاد مردانی کرانی
8th December 2011, 10:52 AM
زیبایی بسیار مهم می باشد البته در کنار ملاک های دیگر

فرزاد مردانی کرانی
8th December 2011, 10:54 AM
بله

آرمانگرا
8th December 2011, 03:37 PM
بله هست
سلام
دقیقا متوجه منظورتون نشدم یعنی شمام در کنار سایر ملاکها زیبایی رو قبول دارید یا زیبایی رو مهمترین ملاک میدونید؟

UniverCell
8th December 2011, 06:43 PM
سلام
دقیقا متوجه منظورتون نشدم یعنی شمام در کنار سایر ملاکها زیبایی رو قبول دارید یا زیبایی رو مهمترین ملاک میدونید؟

بله من در کنار سایر ملاکها میگم باید زیبایی هم باشه

Maani Parvaz
8th December 2011, 08:15 PM
خب دوستان سلیقه آدم ها فرق داره! برخی قیافه ها طرفدار زیادی دارند! بعضی قیافه ها هم هستند که افرادی خاص بهش علاقه دارند! معمولا مردها بیشتر از خانم ها به ظاهر اهمیت میدهند! اگه نظر خودم باشه میگم که.......اول همینکه مقداری قیافه طرف مناسب باشه کافیه! حالا درباره درون و سرشت شخص بیشتر جویا میشم و خانواده و هم سطح بودن را در نظر میگیرم! واقعیت این است که من تا ظاهر دختر مورد پسند خودم نباشه.....به هیچ وجه پیگیر نمیشم که باهاش ازدواج کنم! اما دوستان من آدم پر توقعی هم نیستم....همه دخترها زیبا هستند.....حالا برخی بیشتر.....برخی کمتر! مثلا دو چیز برام مهمه!
اول اینکه چاق نباشه.................دوم اینکه دماغش گنده نباشه![nishkhand]

kamanabroo
9th December 2011, 10:17 PM
ببین مهدی جون اگه به سوالام درست توجه کرده بودی متوجه میشدی که هنوزم جواب من رو ندادی...

اول من هیچ وقت نگفتم که ملاک قرار دادن زیبایی کار درستیه, میتونید تمام پستام رو مرور کنید!

دوم که ایمان و مسلمونی یعنی داشتن اعتقاد قلبی و اعمال درست////ولی به هیچ عنوان این به این معنی نیست که اعمال درست از ایمان و مسلمونی میاد...

در مورد زیبایی های باطنی که گفتی هم من کاملا موافقم زیبایی باطنی یعنی اینا و نه الزاما" داشتن ایمان...
اینا همه در اسلام باشه دلیلی نداره که از اسلام گرفته شده باشن// یعنی قبل اسلام هیچ زیبایی باطنی وجود نداشت؟!

پس میبینید که اصلا نمیشه گفت زیبایی باطنی یعنی ایمان و زیبایی باطنی کاملا چیزی مستقل از ایمانه...

اکثر دانشمندا (و نه کسایی که دکترا گرفتن) که بیخدان /// ولی از اون گذشته کی گفته که اونا به مسایل توصیه شده در دین اسلام عمل میکنن؟
اونا به مسایلی عمل میکنن که هر عقل سلیمی تاییدش بکنه و اصلا براشون مهم نیست که ادیان چی گفتن؟

اکثرا مردم کشورهای غربی و دانشمنداشون که شراب میخورن (ولی هیچ کدوم از دانشمندا زیاده روی نمیکنن) حتی تو یکی از برنامه های پروفسور هاوکینگ داشت یه میز رو تشریح میکرد گفت که این و اون و قسمت محبوب من شامپاین!!!

انیشتین هم که پیپ میکشید /// ولی در کل اینکه اکثرا طرف سیگار و این جور مواد نمیرن کوچکترین ربطی به ایمان و اسلام و خدا و ... نداره و عقلشون حکم کرده و در مورادی هم دوست داشتن و کشیدن مثل همون پیپ انیشتین و اصلا هم براش مهم نیست که اسلام چی گفته!

حرف درست از اسلام نیومده!
شما از هر بچه ای بپرس میگه دروغ گفتن بده و اسلام هم همین رو تایید کرده پس چیز عجیبی وجود نداره و به خاطر وجود اسلام و ادیان دیگه هم نیست که میگن دزدی بده!

مهدی جان دوست عزیز اولا که علوم کاملا نسبی هستند:

۱- ما هر بار که حکمی میدیم حتی اگه هزاران بار اونو ثابت کنیم باز اون حکم قطعی نیست / این چیزیه که تمام دانشمندا هم تایید کرده و میکنن
اگه نگم که هزاران مطمئنا صدها آزمایش نظریه نسبیت رو تایید کردن ولی الان میبینیم که ممکنه نوترینوها این قانون رو رد کنن!
و همینطور قبل از اون فیزیک کلاسیک به نظر درست میومد ولی به یکباره نسبیت و کوانتوم اون رو کاملا از رده خارج کردن!

۲- همه علوم که ریاضیات نیستند

تازه علم همیشه در حال تغییر بوده حتی در ریاضیات:

خیلی از احکام بودن که بعدا خلافشون ثابت شده:
قبلا خورشید دور زمین میگشت ولی الان زمین دور خورشید!
قبلا نور سرعت بی نهایت داشت الان سرعت محدود!
قبلا اضلاع داخلی مثلت حتما ۱۸۰ درجه بود الان تو هندسه نا اقلیدسی بیشترم میشه!
قبلا جرم انرژی نبود!!!
قبلا رادیکال منفی تعریف نمی شد ولی اعداد مختلط رو بوجود آوردیم و گفتیم از امروز دیگه تعریف میشه!!!

حکم عقلی کاملا هم تخلف برداره...

تازه همه اینا چیزایی هستند که با حتی با عقل من و شما جور در میاد! ولی:
مگه میشه تصور کرد که در یک لحظه دو جا باشید؟
یا اینکه نور در هر جهت و با هر سرعتی به طرفش برید باز اندازه گیریها همون سرعت رو براش نشون بده؟
مگه میشه که حال بر روی گذشته تاثیر داشته باشه؟
مگه میشه که ...

علم تا لحظه ای که به نهایت خودش نرسه و فیزیکدان ها به نظریه همه چیز نرسند نسبی خواهد بود و آن زمان هم تازه در شرایط دنیای خودمون میتونیم حرف بزنیم و در مورد دنیایهای دیگه و ابعاد بالاتر هیچ چیزی نمیتونیم بگیم!
به قول انیشتین ما مثل کسی میمونیم که داره به یه ساعت نگاه میکنه و تصور میکنه که اون چطور میتونه کار کنه, ولی نه تنها تصور ما تنها تصور ممکن و به ظاهر درست نیست بلکه این تصور حتی ذره ای هم با حقیقت اون ساعت شباهتی نداره!!!

یا به قول میچیو کاکو فرض کنید که ما یه سری ماهی داخل یه حوض باشیم, وقتی که بارون بباره ماهی های دانشمند دلایل خیلی زیادی برای این تلاتم موجود در سطح آب میارن ولی نمیدونن که فقط داره بارون میباره!!!

در نهایت اینو میخوام بگم که علم کاملا نسبیه...

نمیدونم شما چرا فکر کردید که علوم تجربی از رو معده به اینجا رسیدن و عقلی نیستن؟!

عقلی و فرا طبیعی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما چطور عقلی و فراطبیعی رو در یک رده قرار میدید؟؟
علوم فراطبیعی اصلا وجود ندارند چون که در واقع اصلا علم نیستند!!!

این دو کاملا در تضاد هستند...

خواهشا کشف وشهود عرفان رو علم ندونید و اون رو با فیزیک و فلسفه در یه رده قرار ندید...

فکر کنم داریم بدجور از بحث اصلی خارج میشیم!
من همون اولش هم گفتم که بهتره این بحث شروع نشه...
مطمئنا شما هم مثل من میدونید که این بحث خیلی خیلی جای حرف داره و با یکی دو تا پست به نتیجه نمیرسه!
بهتره بی خیال ادامش بشیم...

با سپاس[golrooz][golrooz][golrooz]

فقط یه مطلب کوچیک بگم:
شما به نتیجه ای که دوست داشتم رسیدید این خیلی خوبه!
عقل انسان می تونه انسان رو به سمت کمال راهنما باشه ( البته نه همیشه)
در روایتی از پیامبر (ص) هست که می فرمایند:
ما دو نوع پیامبر داریم پیامبر باطنی و پیامبر ظاهری . پیامبر ظاهری همین انبیاء هستند اما پیامبر باطنی عقل ماست.

جهت اطلاع بگم که همون عقلی که انسان ها بر طبق اون حکم می کنند از طرف خداست
و حکم عقل با حکم شرع همخوانی داره. ( البته باید تعریف بشه عقل چیه ! چند نوع حکم داره و کدوم حکمش مراد هست که جاش نیست.)
بنده هم نگفتم که دانشمندان خارجی کتاب مسلمون ها رو برداشتن و از روی اون دارن عمل می کنن
بله اونها دارن طبق حکم عقلشون عمل می کنن
همون عقلی ( حکم های عقلی که ) شرع اسلام هم تایید می کنه.
اگر بنده زیبایی باطنی رو با اسلام یکی دونستم بخاطر تناسب نتیجه های عقل با دستورات اسلام هست . همون عقل و اسلامی که هر دو از طرف خداوند هستند.
دیگه توضیح ندم که از کجا اومدیم چرا تو دنیا هستیم قراره کجا بریم ...
-----------------------------------

متاسفم که این رو میگم
اما اصلا حرفای من رو متوجه نشدین اصلا
اینکه منظور من از علوم عقلی و طبیعی (تجربی) و ماورائی چیه!
برای اینطور بحث ها باید یکسری مبانی مشترک وجود داشته باشه یا تعاریف مشترک که من احساس می کنم اصلا وجود نداره

محترمانه بگم کاملا مبانی نظری ما با هم مباین هست! یا هنوز برای همدیگه معلوم نیست.
و اینکه اصلا تعریف علم چی هست و ...
همون بهتر که ادامه ندیم...
چون شما اصلا تو فضای حرفای من نیستین
و به نتیجه ای هم نمی رسیم
این مدت هم بنده نبودم که زودتر به این ارسالها پاسخ بدم
به هر حال از وقتی که گذاشتین ممنونم.

Mr.Geo22
10th December 2011, 03:55 PM
فقط یه مطلب کوچیک بگم:
شما به نتیجه ای که دوست داشتم رسیدید این خیلی خوبه!
عقل انسان می تونه انسان رو به سمت کمال راهنما باشه ( البته نه همیشه)
در روایتی از پیامبر (ص) هست که می فرمایند:
ما دو نوع پیامبر داریم پیامبر باطنی و پیامبر ظاهری . پیامبر ظاهری همین انبیاء هستند اما پیامبر باطنی عقل ماست.

جهت اطلاع بگم که همون عقلی که انسان ها بر طبق اون حکم می کنند از طرف خداست
و حکم عقل با حکم شرع همخوانی داره. ( البته باید تعریف بشه عقل چیه ! چند نوع حکم داره و کدوم حکمش مراد هست که جاش نیست.)
بنده هم نگفتم که دانشمندان خارجی کتاب مسلمون ها رو برداشتن و از روی اون دارن عمل می کنن
بله اونها دارن طبق حکم عقلشون عمل می کنن
همون عقلی ( حکم های عقلی که ) شرع اسلام هم تایید می کنه.
اگر بنده زیبایی باطنی رو با اسلام یکی دونستم بخاطر تناسب نتیجه های عقل با دستورات اسلام هست . همون عقل و اسلامی که هر دو از طرف خداوند هستند.
دیگه توضیح ندم که از کجا اومدیم چرا تو دنیا هستیم قراره کجا بریم ...
-----------------------------------

متاسفم که این رو میگم
اما اصلا حرفای من رو متوجه نشدین اصلا
اینکه منظور من از علوم عقلی و طبیعی (تجربی) و ماورائی چیه!
برای اینطور بحث ها باید یکسری مبانی مشترک وجود داشته باشه یا تعاریف مشترک که من احساس می کنم اصلا وجود نداره

محترمانه بگم کاملا مبانی نظری ما با هم مباین هست! یا هنوز برای همدیگه معلوم نیست.
و اینکه اصلا تعریف علم چی هست و ...
همون بهتر که ادامه ندیم...
چون شما اصلا تو فضای حرفای من نیستین
و به نتیجه ای هم نمی رسیم
این مدت هم بنده نبودم که زودتر به این ارسالها پاسخ بدم
به هر حال از وقتی که گذاشتین ممنونم.

سلام, خواهش میکنم [golrooz]

من همیشه این رو قبول داشتم و الان بهش نرسیدم!

چرا متاسفانه؟!
فکر نمیکنم تضاد فکری دو نفر چیز تاسف باری باشه؟!

خوشبختانه شما به اون چیزی که میخواستم رسیدید!
ما دو تا خیلی تفاوت فکری داریم, واسه همینم منتظر بودم شما بیای به پست اولم گیر بدی[cheshmak]

خیلی میشه در این مورد بحث کرد واسه همینم از اولش تمایل زیادی واسه بحث نداشتم!

مطمئنا خودتون دیگه طرز فکر من تا جدودی دستتون اومده پس دیگه نیازی نمیبینم جوابی به پستتون بدم که دوباره بحث شروع میشه[shaad]

ضمنا ازتون بابت شرکت در بحث ممنونم, لااقل فک کنم بحثمون بتونه واسه بقیه مفید بوده باشه...

امپراطور دنیا
11th December 2011, 12:44 PM
با سلام به نظر من<به عنوان یه دانشجوی حقوق> زیبایی یکی از ملاکها میتونه باشه و ملاک اصلی نیست پس باید طرف مقابل باید از همه جهات خوب باشه نه اینکه از لحاظ زیبایی خوب باشه ولی از سایر جهات نتونه امتیازی داشته باشه. البته زیبایی درسته اولین جذب کننده وشاید اولین واصلی ترین عامل برا وابستگی و... میتونه باشه ولی به نظر من برا ازدواج نمیتونه اصلی ترین گزینه باشه چون سایر چیزا هستن که از اونم مهمترن مثلل هخلاق و خانواده ووو... به قول مامانم که میگه : تابلو نقاشی که نمیخوای. پس در کل میشه گفت که زیبایی فقط یکی از اون ملاکهای انتخاب هست و برا همه یا اکثر جوونا فکر کنم خ خ مهمه. با تشکر[golrooz] [golrooz][golrooz]

اینشتین
14th December 2011, 10:48 AM
ملاک های مهتری وجود داره اولی اخلاق و فرهنگ و بعد از اون پول ملاکه حالا خوشگل هم باشه بد نیست

اسمان نیلی
14th December 2011, 07:18 PM
سلام بله همینطوره صورت وسیرت زیبا....زن و مرد باید هم کفو ء باشن

1344
15th December 2011, 10:13 PM
به نظر من ملاکی در کنار سایر ملاک هاست بستگی به دید آدم ها داره اما ملاک کافی نیست چون موارد مهمتری در زندگی وجود داره.......

milad_badboy
16th December 2011, 12:11 PM
ازنظرمن،اگرکسی واقعا عاشق باشه زیبایی براش درصد کمی خواهد داشت.درزندگی مسائل مهمتری برای انتخاب همسر وجودداره که زیبایی بخشی از انراتشکیل میدهد.

LEICA
16th December 2011, 05:07 PM
در کنار سایر شرایط مهمه
ضمنا زیبایی که متعلق به من باشه
نه عمومی[asabani]

HBE
19th December 2011, 08:43 PM
از نظر من همه انسانها زیبا هستن خب من که مرد هستم از طرف خودم حرف میزنم مگر اینکه بعضیا خودشون به دست خودشون زیبایی خدادادیشونو نابود کنن اونم با این آرایشهای اضافی... بله میتونه ملاک باشه به نظر من ظاهر زن آدم فارق از خوشگلی یا زشتیش باید واسه شوهرش دلنشین باشه... و راستی زن و شوهر بهتره که به هم بیان[cheshmak]

HBE
19th December 2011, 09:32 PM
سلام
اگه عشق واقعی باشه زیبایی میره تو حاشیه...(تو مو بینی و من پیچش مو...)
اگه عشق واقعی نباشه شاید ازدواجی صورت بگیره ولی خیلی زود حاشیه ها زندگی رو تحت تاثیر قرار میده و مشکلاتی به وجود میاد که یا باید از کنارشون رد شد یا طلااااااااااااااااااااااا ااق.
اگه عشق نباشه و ازدواج فقط به علت زیبایی شخص(برای ارضای جنسی یا حتی کلاس گذاشتن جلوی دیگران و...) صورت بگیرد انتهایی بهتر از طلااااااااااااااااااااااق پیش روی افراد نیست.
پس: سعی کنید عاشق واقعی باشید.[cheshmak]

توی عشق واقعی وصالی وجود نداره عزیزم پس بگو به قول دکتر شریعتی چه بهتر که همدیگه رو عاشقانه دوست داشته باشیم[golrooz]

Easy Bug
19th December 2011, 09:38 PM
به قول دکتر شریعتی چه بهتر که همدیگه رو عاشقانه دوست داشته باشیم

عجب ؛
صورت زیبای ظاهر هیچ نیست *** ای برادر سیرت زیبا بیار

HBE
19th December 2011, 09:51 PM
عجب ؛
صورت زیبای ظاهر هیچ نیست *** ای برادر سیرت زیبا بیار

خیلی خوشمان اومد برادر
حالا چرا عجب؟

Easy Bug
19th December 2011, 10:07 PM
حالا چرا عجب؟

چون من بعضی از عقاید دکتر شریعتی رو فقط دوست داشتم ؛ حالا ایشون رو عاشقانه دوست دارم .

HBE
19th December 2011, 10:22 PM
چون من بعضی از عقاید دکتر شریعتی رو فقط دوست داشتم ؛ حالا ایشون رو عاشقانه دوست دارم .

به به خیلی خوشم اومد
واقعا درود بر تو
من درخواست دوستی دادم اگه مشکلی نیست قبول کن[tashvigh][golrooz]

k21357
19th December 2011, 10:24 PM
برای خیلی از جوونها که نگاه عمیق به مفهوم اصل زندگی ندارن خوب معلومه که زیبایی را ملاک به انتخاب همسر میدانند

قصاب
22nd December 2011, 08:25 AM
دلم صدبار مي گويد كه چشم از فتنه برهم نه [cheshmak]
دگر ره ديده مي افتد بر آن بالاي فتانم

Sadeghmix
28th December 2011, 09:54 PM
به نظر من خوشکلی خوشبختی نمیاره ........در بیشتر جاها مشکلاتی هم به وجود میاره .هرکسی این عقیده داره که ملاک خوشکلی هست هم کوتاه بین و بدسلیقه هست واسه اینکه از بین این همه خصوصیت فقط یکی رو به عنوان مهمترین ملاک انتخاب میکنه این بدترین انتخاب هست که امیدوارم کسی اینجوری نباشه...

طلیعه طلا
29th December 2011, 11:32 AM
انسان ها فطرتا زیبا طلب هستند و همواره به دنبال زیبایی و کمال از جهات و در ابعاد مختلف می گردند .اما باید توجه نمود که زیبایی ،امری است نسبی نه مطلق ... ممکنه شخصی یا چیزی از نگاه فردی ،زیبا جلوه کنه اما از دید فرد دیگر ،کاملا معمولی محسوب بشه ... گر چه همان زیبایی ظاهر هم در صورت تکرر رویت ، عادی میشه و سایر فضایل اخلاقی چهره نمود تر و عینی تری به خودش می گیره . اما با همه ی این صحبت ها چهره فرد مقابل باید به دل طرف بشینه تا بتونه عمری رو در کنارش سپری کنه ...

"با زنان به خاطر زیبایی آنها ازدواج نکنید که چه بسا زیبایی آنها خوارشان سازد و با آنها به جهت ثروت شان ازدواج نکنید که چه بسا ثروت آنها سبب طغیان آنها می شود .
با زنان به خاطر دین و ایمان آنها ازدواج کنید ."

پیامبر اکرم"صلی الله علیه و آله"
کنزالعمال ، ح 44537

m&m2
29th December 2011, 01:53 PM
سلام دوستان.
به نظر من زیبایی میتونه مهم باشه البته در کنار اخلاق خوب . به نظر من چیزی که از زیبایی مهم تره شخصیته . اینکه دو نفر شخصیتشون به هم بخوره از زیبایی ظاهری مهم تره.
در ضمن زیبایی چهره میتونه بر اثر حوادث از بین بره. کسایی که به زیبایی بیش از حد توجه میکنن آدمای سطحی نگر و ساده ای هستند .
به امید اینکه همه ی مجردها با منطق همسر آیندشونو انتخاب کنن.

salar1360
30th December 2011, 01:37 PM
زیبایی صورت به همراه زیبایی سیرت ملاک اصلی باشد بدون زیبایی صورت داشتن زیباب سیرتت قابل قبول ولی بی زیبایی سیرت زیبای صور هیچ ارزشی ندارد

بحر
30th December 2011, 04:27 PM
به نظر من ظاهر آدمها مهمه نه زیبایی ،یعنی دو تا انسان وقتی که می خوان باهم ازدواج کنند باید از ظاهر هم خوششون بیاد نه اینکه طرف حتما باید زیبا باشه یعنی تقریباً باید به هم بیان.

jamal_mhseni
31st December 2011, 09:37 AM
سلام به نظر من این شاخص نمیتونه شاخص اول و حیاتی برای انتخاب همسر باشه البته جزو شاخصهای اصلی میتواند باشد
از آنجائی که انسان همیشه رو به کمال هست و انتخاب زیبائی ها و گزینش این زیبائی ها هم در حال رشد و افزایش نیاز روحی و جسمی میباشد در نتیجه میتوان گفت که اگر تنها زیبائی ملاک انتخاب باشد به احتمال زیاد این گونه افراد با دیدن زیبائی ها دیگر و بهتر انتخاب خود را عوض کند و به سمت انتخاب دیگر برود.
به نظر بنده زیبائی برای انتخاب خوب میباشد ولی نباید ملاک اصلی باشد زیرا مشخص نمودن این مسئله که این انتخاب از روی هوا و هوس باشد یا از روی فکر کمی دشوار است که احتمال این موضوع برای نوع اول بسیار زیاد خواهد بود
با تشکر : محسنی

tavasoly
1st January 2012, 01:45 AM
[tashvigh]

gollyakh
1st January 2012, 01:45 PM
من با نظر آقا جمال کاملا موافقم ، زیبایی می تونه ملاک باشه ولی اصلی ترین ملاک نیست
به نظر من زیبایی سیرت بهتر از زیبایی صورت هست

پت
1st January 2012, 03:15 PM
خب چهره زیبا هم بی تاثیر نیست..
ما آدما در این اولین برخوردمون باهم..اولین چیزایی که در طرف مقابلمون میبینیم چهرهشه..یا آرامشی ک توی چهره طرفه ..صحبت کردن اونه..آرامشی که توی رفتارش هست..
در برخورد اول ما این موارد رو میبینیم وجذبش میشیم نه اصالتو دیانتشو...برای شناخت درست زمان لازمه

امید.
1st January 2012, 06:54 PM
یکی از ملاک های ازدواج است

امید.
1st January 2012, 07:04 PM
سلام بر دوستان عزیز
درسته که زیبای صورت ملاک نیست ولی بعضی مواقع پیش میاد که از اولین نگاه کسی رو بپسندی در آن حالت زیبای 80% رابط(علاقه) است[golrooz]

atenaaaa
1st January 2012, 09:45 PM
خيلي مهم كه نه ولي خب بالاخره تاثير گذاره.البته بستگي به خود طرف هم داره.مثلا اگه من زشت باشم نميتونم انتظار داشته باشم كه همسر خوشگلم تا آخر عمر باهام بمونه.مگه اينكه اخلاق فوق العاده اي داشته باشم كه اونم خب....همه كه خوش اخلاق نيستن!
و love god عزيز حرف شما وقتي درسته كه خودتم خيلي خوشگل باشي!

کیمیاگر باقوه
4th January 2012, 09:42 AM
من نمیگم میتونه بهترین باشه ، ولی نمیگم نمیتونه بهترین باشه !
نظر من اینه : باید به دل انسان بشینه !
موافقم

pouyaesfandiar
9th January 2012, 08:03 PM
سلام خدمت دوستان
این ملاک لازم هست ولی کافی نیست باید هم جمال و هم کمال باه هم باشد چون تابلو تایک مدت زیبایی دارد و بعد از مدتی عادی می شود همسر هم چنین است
در طول زندگی کمال او به چشم می آید.
با تشکر[tafakor][shaad][shaad][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

بلدرچین
15th January 2012, 12:34 AM
زیبایی به لحظه ای بنده اصل باطنه و عشق... همین و تمام[golrooz]

saeed azizi
15th January 2012, 12:18 PM
زیبایی چیزمطلقی نیس زیبایی براهرکس تو وجود یکی معنی میشه
یعنی شاید یکی ازنظرمن زیباباشه ولی ازنگاه یکی دیگه اینطورنباشه

Mr.Engineer
18th January 2012, 01:21 PM
سلام به همگی
به به این موضوعو دوس دالم
زن گرفتن یکی هم برای ما زن بگیره
زیبایی
زیبایی از نظر من یه چیز میتونه باشه
اینکه برای من زیباست
فرضا من شخصی رو دوست دارم و پیش چشمای من فرشته است و خیلی زیبا در حالی که از دید تو خیلی هم زشت
برام مهم نیست که تو چی فکر میکنی
مهم اینه که من چی فکر میکنم
من بیشتر از خانومهایی خوشم میاد که پوشش و حجاب خودشون رو رعایت میکنن
یعنی در نظر من همیشه دختری زیباست که خودشو از دید پنهون میکنه نه خانومی که بیشتر خودشو نشون بده ( به کسی بر نخوره نظ شخصی بنده اس)
حالا زیبایی که گفتم ظاهری بودش
زیبایی میتونه درونی و قلبی باشه فردی که قلبش زیباست همیشه زیبا میمونه

یازهرای اطهر
19th January 2012, 09:33 AM
باسلام.خیر بهترین ملاک نیست .چون زیبایی برای همه انسانها موقتی هست.ایمان واخلاق به نظرم بهترین ملاکه

saeide-72
19th January 2012, 07:45 PM
زیبایی چیزمطلقی نیس زیبایی براهرکس تو وجود یکی معنی میشه
یعنی شاید یکی ازنظرمن زیباباشه ولی ازنگاه یکی دیگه اینطورنباشه

دقیقا .................!

chalak
20th January 2012, 08:12 PM
سلام.چهره زیبا خوبه اما خدا به همه بندهاش نداده:پس زیبایی تنها ملاک نیست
خوش به حال اونایی که زیبا هستن!!

Mr.Engineer
20th January 2012, 09:27 PM
سلام.چهره زیبا خوبه اما خدا به همه بندهاش نداده:پس زیبایی تنها ملاک نیست
خوش به حال اونایی که زیبا هستن!!
سلام دوست عزیز
خوبی خدا رو شکر
دوست عزیزم همونطور که از نظر بنده معلومه کی چی میخوام بگم
من از این حرف شما یه خورده دلگیر شدم
از اسم زیباتون معلومه که چالاک هم هستید[tashvigh]
ولی از این حرفتون تعجب
زیبایی از نظر هر شخصی فرق داره
شخصی که از نظر تو زیباست شاید به نظرمن زیبا نباشه و اینجا منظور هم برای ازدواج است مطمئن باش که وقتی شما از کسی خواستگاری میکنی یا در نظر تو زیباست
حالا دیگه لازم نیست بگید ( خوش بحال اونهایی که زیبا هستن)
همه ی آدمها زیبا هستن

SaSaMc2
21st January 2012, 07:35 AM
49%

nafas_S_A
21st January 2012, 09:03 PM
من خودم به شخصه به زیبایی و هیکل طرف مقابل خیلی اهمیت می دم اما ملاک اولم نیست.اما حداقل طرف باید به دلم بشینه...نکته بعدی اینکه هر کس باید دنبال کسی باشه که مثه خودشه...مثلا یه مرد زشت اگه با یه زن خوشگل ازدواج کنه نتیجه اش چیزی جز استرس و اینکه زنش مال بقیه باشه نیس...خودش هم احساس کوچیکی می کنه...به هر حال بحث خوبی بود

salma1
22nd January 2012, 10:48 PM
هرچیزی جای خودش ولی زیبایی ملاک همه چیز نیست. مهم طرز فکره. بقول یه شعر معروف : خشت اول گر نهد معمار کج تا سریا میرود دیوار کج

majid_mm
23rd January 2012, 06:35 PM
زیبایی به مساله نسبی،شاید یه نفر به نظر من زیبا باشه ولی به نظر کسی دیگه زیبا نباشه،و ملاک قرار دادن زیبایی برای انتخاب همسر صد در صد اشتباهه
اخلاقیات طرف مقابل باعث می شه که یک نفر ببه نظر آدم زیبا باشه،البته خوب یا بد بودن اخلاق اصلا مهم نیست،مهم اینکه هر دو طرف اخلاق همدیگرو قبول داشته باشن و شاید این باعث بشه که دو طرف عاشق همدیگه بشن
زیبای سیرت اصلا ربطی به زیبایی صورت نداره،چون شاید هر دو طرف آدم های بدی باشن ولی عاشق همدیگه باشن
مهمترین چیز اینکه هر دو طرف اخلاق همدیگه رو قبول داشته باشن،حالا این اخلاق می تونه خوب یا بد باشه
شما خیلی دارید آرمانی صحبت می کنید ولی اصلا اینطوری که شما فکر میکنید نیست

رضاur
24th January 2012, 09:28 PM
به نظر من این بهترین ملاک نیست چراکه زن و شوهر بیشتر با تفکرات و عقاید یکدیگر زندگی می کنند نه با صورت و شکل امّا میتونه ملاکی باشه.

Priv8.Coder
25th January 2012, 05:18 PM
به نظرم پاسخ این سوال کاملا مشخصه و نظر سنجی در این مورد بی معنی است .
اگر کسی بگه اصلا مهم نیست مگه میشه !؟
خوبه در کنار دیگر ملاک ها اما اولویت باید براش تعیین کرد به نظر من به لحاظ اولویت میتونه جزء اولویت های سوم یا چهارم باشه !
این نظر بنده است .

jackwindly
28th January 2012, 12:22 PM
درود
bale man movafegham zibayi melak khoobi baraye entekhab hamsar ast
faghat inke zibayi ra chegoone tarif karde bashid
va agar kasi mashoogh khodash ra peyda konad dar har soorat ziba mibinad
(sry for fingilish chon type farsim fast nist)1
100% ketabe ziafate aflatoon ra motale konid besyar ziba dar morede eshgh neveshte sokhan gofteand

skyzare
29th January 2012, 06:19 PM
با سلام ...

به نظر من باید چهره طرفین تا حدودی متناسب هم باشه . ولی خوب نباید این موضوع اولین معیار باشه . [shaad]

behroz5
31st January 2012, 06:50 PM
به نظر من زیبایی یکی از اولین شاخصه هاییست که انسان برای انتخاب همسر دارد اما لظوما بهترین نیست
بیشتر اوقات زیبایی اولین راه کشش دو جنس مخالف به یکدیگر است. اما بعضی وقت ها(اخلاق،رفتار وشخصیت)انسان ها ملاک اصلی ازدواج است.
عشق به زیبایی کار سختی نیست زمانی کار مشکل میشود که انسان بتواند چیزی را دوست بدارد که در باطن زیباست و نه در ظاهر.

behroz5
31st January 2012, 06:56 PM
به نظر من زیبایی یکی از اولین شاخصه هاییست که انسان برای انتخاب همسر دارد اما لظوما بهترین نیست
بیشتر اوقات زیبایی اولین راه کشش دو جنس مخالف به یکدیگر است. اما بعضی وقت ها(اخلاق،رفتار وشخصیت)انسان ها ملاک اصلی ازدواج است.
عشق به زیبایی کار سختی نیست زمانی کار مشکل میشود که انسان بتواند چیزی را دوست بدارد که در باطن زیباست و نه در ظاهر.

سانلی
31st January 2012, 10:17 PM
سلام بچه ها من عضو جدیدم[khejalat] از نظر من زیبایی ظاهر زیاد مهم نیست مهم زیبایی شخصیته

BaAaroOoN
8th February 2012, 11:03 AM
به نظر من چهره ی همسر آینده ی من نیاز نیست که خیلی زیبا باشه،اگه به دلم بشینه کافیه.من تو این مورد سختگیر نیستم.بعد از اخلاق و کردار و اسلام گرایی ،دیسیپلین برای من باارزشترین ملاکه[tafakor]

نسترن و شیمی
8th February 2012, 11:27 PM
به نظر من زیبایی اولین ملاک نیست ولی می تواند یکی از ملاک های مهم برای انتخاب همسر باشد زیرا اگر زیبایی در این انتخاب بزرگ سهیم ناشد مشکل ایجاد می کند[entezar2]

SaSaMc2
9th February 2012, 03:30 AM
زن زيبا بود در اين زمونه بلا [cheshmak]

Maani Parvaz
11th February 2012, 10:55 PM
زیبایی را باید در درون فرد پیدا کرد, از نظر من زیبایی ظاهر هم در نظر گرفته بشه, اما به هر حال هر کسی توصیفی از زیبایی دارد, هر زیبایی, زیبا نیست, این یعنی ممکنه من از یکی خوشم بیاد ولی برای دیگران عادی باشه, پس نظر شخصی مهمه, ولی خود من همزمان معیارها را مورد سنجش قرار میدهم و یک توازن بین معیارهایم ایجاد میکنم.

ladangarry
13th February 2012, 08:32 AM
سلام به همگی "نظر من در مورد این موضوع اینه که "زیبایی صورت ملاک اول گزینش نیست هر کسی با توجه به خصوصیات فردی وشناخت خودش میتونه ملاکهاشو اولویت بندی کنه

rpirmoradian
13th February 2012, 08:13 PM
بررسی ازدواج های انجام شده در ایران نشان می دهد یکی از عوامل اساسی که انتخاب همسر را تحت تأثیر قرار می دهد، جذابیت ظاهری و زیبایی است. انسان جمال و زیبایی را در همه شئون زندگی دخالت می دهد. انسان دوست دارد قیافه اش زیبا باشد، نامش زیبا باشد و خلاصه می خواهد هاله ای از زیبایی تمام زندگی اش را فراگیرد. (مطهری،1361)برعکس منش، مهربانی و سایر خصوصیات فردی، ظاهر جسمی معیاری است که ما چندان کنترلی بر آن نداریم و از این رو منصفانه به نظر نمی رسد که ملاکی برای علاقه مندی به کسی باشد و یکی از دلایل اینکه چرا جذابیت جسمانی تا این اندازه در ارزیابی های افراد مهم است این است که افراد در ذهن خود طرحواره و یا تصوری قالبی از فرد جذاب دارند و فکر می کنند که وی از مجموعه خصوصیات مطلوب دیگری نیز برخوردار است.( مطهری،1361)به نظر فرگاس هیچ معیار علمی ثابتی برای تعریف جذابیت وجود ندارد و آنچه امروز جذاب به نظر می رسد شاید فرد جذاب نباشد. نظری اجمالی به نقاشی های دوران مختلف، انسان را متقاعد خواهد ساخت که نظرات درباره زیبایی زنانه در طی قرون تغییرات عمده ای کرده اند. هر عصر عقاید خاص خود را در باره جذابیت دارد و طی زندگی خود ما نیز معیارهای ما درباره جذابیت جسمانی حتماً تغییر می کنند. همچنین نکته قطعی درباره معیارهای جذابیت، مشترک بودن این معیارها بین یک طبقه، سن، پایگاه یا محدوده ی جغرافیایی معین است. تمام افراد مشترک در این معیارها می دانند که خوش قیافگی بسیار مهم است و هیچ مشکلی در ارزیابی ظاهر جسمانی یکدیگر ندارند. (فرگاس،1373)به اعتقاد موزر زیبایی در واقع کیفیتی اغفال کننده است و حتی یک تغییر مختصر در ابراز چهره می تواند بر درجه بندی جذابیت فرد تأثیر گذارد. (موزر،1984) در مطالعه ای که توسط فرگاس و همکارانش صورت گرفت، دانشجویان خندان در مقایسه با دانشجویان غیرخندان مطلوبتر ارزیابی شدند و حتی در مواردی که مرتکب تخلف شده بودند نسبت به بقیه مجازات ملایم تری دریافت کردند. (شافر،1990) دیون نیز معتقد است جذابیت جسمانی منافع دیگری نیز دارد.اغلب با افراد خوش قیافه بهترین برخوردهای ممکن صورت می گیرد. در پژوهشی که در این زمینه صورت گرفته مشخص گردید که مردها مقاله ظاهراً نوشته توسط زنی جذاب را بهتر از مقاله زنی معمولی ارزیابی کرده اند. ظاهراً ما معتقدیم آنچه که زیباست خوب نیز می باشد. (رشیدپور، 1373)از تأکیدی که درباره زیبایی معنوی شده نباید این طور نتیجه گرفت که زیبایی صورت نباید اصلاً مورد توجه قرار گیرد. حقیقت این است که زیبایی صورت تا اندازه ای ضروری است اما کسانی که به این نکته زیاد اهمیت می دهند باید بین زیبایی طبیعی و زیبایی تصنعی تفاوت قائل گردند. (مساواتی،1374)علی رغم اینکه زیبایی ظاهری خصوصاً در برخوردهای اولیه بسیار تعیین کننده است ولی جای خوشوقتی است که پس از برقراری روابط ابتدایی و آشنایی بیشتر از اهمیت زیبایی تا حد زیادی کاسته شده و خصوصیات شخصیتی افراد اهمیت بیشتری پیدا می کند، به گونه ای که می تواند زیبایی را نیز تحت الشعاع خود قرار دهد.( مساواتی،1374)

yadavar
16th February 2012, 01:36 PM
به نظر من زیبایی در این حد مهمه که تناسب بین زوج رو بوجود بیاره به نظر من وقتی معقولیت چهره به اثبات رسید باید به دنبال مسائل مهمتر بود

behnam-soft
16th February 2012, 05:19 PM
برای پاسخ دادن به این سوال به نظر من اول باید یک تعریف جامع در مورد زیبایی ارائه کرد، که این عملا غیر ممکنه ! چرا که ممکنه زیبایی از نظر من داشتن چشم های آبی رنگ باشه و از نظر شمای خواننده چشم های مشکی رنگ! مطمئنا داشتن مثلا دماغ کوچیک و نوک بالا ! رو همه می پسندن اما آیا همین دماغ برای صورت بزرگ هم جوابگوست ؟ مسلما خیر.
نظری که من می خوام بدم حاصل چند سال تجربه و صحبت با کارشناس های مختلفه که مطمئنا اگر بهش عمل بشه، خوشبختی بیشتر رو برای ما در ازدواج به ارمغان خواهد آورد.
دوستان من، برای ازدواج، کسی رو انتخاب کنید که برای شما علاوه بر زیبایی های درونی، جذابیت های فیزیکی هم داشته باشه و بدونید که شما تنها کسی هستید که می تونید بگید همسرتون زیباست یا نه.ما قراره یک عمر در کنار همسرمون زندگی کنیم و هر روز اون رو ببینیم،درسته که چهره بعد از یه مدت عادی میشه، اما یادمون باشه عادی میشه نه بی ارزش!
من معتقدم طرف مقابل رو اول از لحاظ فرهنگی و اخلاقی و اعتقادی و . . . بررسی کنیم و بعد از اون فیزیک طرف رو هم در نظر بگیریم، اگر برامون دلنشین بود که مبارکه! اگر هم نبود که بریم سراغ انتخاب های بعدی.
در کل صحبت با افراد با تجربه در این زمینه، می تونه خیلی به ما کمک کنه.
به امید خوشبختی تمامی زوج های جوان . . .

vorijak
18th February 2012, 11:29 AM
ghataan bayad chehreh farde morede nazar delkhah bashe ta betooni bahash biroon birooni va darkenaresh bashi,albate k be moroor shehre adi mishe va in akhlaghe k khodesh o bishtar neshoon mide

mpkahkeshan
20th February 2012, 10:36 PM
به نظر من مهم ترین ملاک برای انتخاب همسر مناسب تقواست. البته زیبایی ظاهری هم می تونه و باید یکی از ملاک ها باشه. ولی نه ملاک اصلی. هیچ جا توی دین ما نگفته به دنبال زشتی ها باشید. همیشه تأکید بر زیبا بودن و انتخاب زیبایی شده. ولی اگر زیبایی طرف مقابل به یک هدف صرف تبدیل شود مشکل ساز است. دین ما دین میانه روی است. مثلا نعمت های دنیا در کنار آخرت. نه دنیاپرستی صرف و نه گوشه گیری از جامعه برای عبادت. مسئله زیبایی هم همین طوره. نه زشتی و نه زیبایی به عنوان هدف نهایی.

ستاره صبح امید
20th February 2012, 11:02 PM
به نظر من مهم ترین ملاک برای انتخاب همسر مناسب تقواست. البته زیبایی ظاهری هم می تونه و باید یکی از ملاک ها باشه. ولی نه ملاک اصلی. هیچ جا توی دین ما نگفته به دنبال زشتی ها باشید. همیشه تأکید بر زیبا بودن و انتخاب زیبایی شده. ولی اگر زیبایی طرف مقابل به یک هدف صرف تبدیل شود مشکل ساز است. دین ما دین میانه روی است. مثلا نعمت های دنیا در کنار آخرت. نه دنیاپرستی صرف و نه گوشه گیری از جامعه برای عبادت. مسئله زیبایی هم همین طوره. نه زشتی و نه زیبایی به عنوان هدف نهایی.
آف--------------------------------------------------رین

حسین متقی
20th February 2012, 11:55 PM
نظرم شاید این نبوده قبلا ولی الان تغیر کرده و نظرم اینه که زیبایی هم خیلی مهمه
البته توقع بیجا احمقانس
ولی تا جذابیت ظاهری و حداقل قابل تحمل و تکراری نبودن باشه میتونه به روابط کمک کنه و باعث استحکام بیشتر بشه
اما این یک فرعه و نه اصل
اصل قضیه وقتی منطقی و واقعی به این قضیه نگاه میکنیم فرق میکنه
اصل افکار و اعتقادات و اهداف زندگیه
و..... که خودتونم میدونین

baran.ze
21st February 2012, 02:33 PM
سلام دوستان ؛
از تبادل اطلاعات زیبا و متین همه سپاسگذارم.

مهندس ایرج حسابی در کتاب استاد عشق پروفسور سید محمود حسابی از آن بزرگوار نقل نموده اند:

"ایمان و اعتقاد، از ارکان خانم و آقا بودن است، که اگر خانم و آقایی، به این مرتبه برسند، می دانند، که چه کارهایی باید انجام دهند، و از چه کارهایی باید پرهیز کنند."
"خانم و آقا، هیچ گاه دروغ نمی گویند، تهدید نمی کنند، مردم را دوست دارند، دست افتاده را می گیرند، رهگشا هستند، عشق نامحدود دارند، و در نشست و برخاست، تمام نکات و دقایق مسائل اجتماعی و آداب لازم را، رعایت می نمایند... ."

تمام لحظاتتان پر از خدا
سپندارمذگان به کامتان جاودانه
باران

hedii
23rd February 2012, 08:19 PM
zibayi moheme vali be nazare man bara khanooma vali age aghayoon zesht ham bashan vali khosh akhlagh kheili ham khoobe

behasht
24th February 2012, 04:00 PM
سلام علیکم

نمی خوام شعار بدم یهو بگم زیبایی اخلاق و از این حرفا چون واقعا هم کسایی که انشا الله مطالعه کنند این پستو نه باور می کنند تقریبا و نه اینه ک ه قبول می کنند

پس اینطور می گم:به این نکته توجه باید بشه که واقعا انسان به دنبال زیبایی هست اینو نمیشه انکار کرد پس زیبایی تاثییر داره خیلی هم داره اما ما مسلمانیم پس مرحله اول برای انتخاب دین طرف،دین :یعنی شخص اخلاقش دینی هست :پس اخلاقش خوبه (کسی که اخلاقش طبق دین باشه و از اونجایی که دین اخلاق نیکو رو یاد می ده پس اخلاقش خوبه) ،پاکدامن(ارتباط نداشتن با کسی به صورت نعوذبالله حرام)،انشا الله پشت همسر هست در مشکلات و خیلی ز خوبی هایی که در باطن شخص هست با داشتن دین شخص حل می شه (درجه دینی فرد و ایمانش در درجه این خوبی ها تاثییر دارد)

خوب حالا تو انتخاب بر می گرده به درجه اعتقاد اینطرفی که می خواد انتخاب کنه اگه این خوبی ها براش مهمتر از زیبایی های ظاهری باشه(که البته هر شخصی زیبا هست در نظر هر کس و به اندازه درجه خاصی) و بدون که بها انتخاب این شخص چه چیزایی رو به دست می یاره و چه ها رو از دست می ده (یعنی موضوع رو بالا پایین کنه و همه جوانب رو در نظر بگیره صحبت یک عمر هست انشا الله)
و یک نکته مهم دیگر کسی که نمره زیبایی خودش 15 هست نباید به دنبال نمره زیبایی 19 باشد ( هم شاید گیرش خدای نکرده نیاد و هم اینکه هر کس اندازه گلیمش پاشو دراز می کنه دیگه)

مهسا نودهی
24th February 2012, 06:39 PM
salam man migam mohhem hast ama mohhemtar az zaher o zibaii zate adame zat ke kharab bashe dg hata zaher ali ham nemitone oono bepshone!!!!!!!!!!![narahat][narahat][narahat]

علی اسفندیاری
24th February 2012, 07:38 PM
زیبا رویان عالم رحم ندارد دلشان سنگی اندر گِل شان بود همان شد دل شان[taajob]

جیجیلی
25th February 2012, 11:42 AM
با ظاهر کسی نمیشه به باطنش پی برد.ظاهر میتونه مهم باشه اما نه اونقدر که باعث انتخاب غلط بشه.

میر93
27th February 2012, 08:30 PM
salam. be nazare man age faghat hamsaram ziba bashe khub nist. ba ye ensan keshayad faghat zibast va az nazare akhlagh va iman dar hade laaghal khodam nabashe zanedegi kheyli doshvare.zibaiie hamsare har fard bayad dar hadi bashe ke az kenaresh budan khejalat nakeshe.behesh eftekhar kone va dar hade mamul va khode fard bashe ...

دکتر مرندیان
2nd March 2012, 02:28 PM
والا چی بگم ؟
زیبایی؟
راستش همه زیبایی رو دوس دارن اما واقعا ملاک شروع یه زندگیه جدید میتونه باشه؟
اگر زندگی بر این پایه بنا بشه شک نکنید که اگر زیبایی از بین بره بنا نابود میشه[golrooz][golrooz][nadidan][nadidan][shaad][shaad][shaad]

nezamehadafmand
9th March 2012, 10:13 PM
طرح ستاد امورخیرخواهانه پژوهشگران و اندیشمندان با محوریت ازدواج جوانان یک فرهیخته بسیجی برای کرسی های مجلس شورای اسلامی

http://ideagood.blogylaw.ir

nezamehadafmand
9th March 2012, 10:28 PM
ازدواج آسان و یک زندگی متعالی بر پایه های ژنتیکی

کشف دلیل علمی ازدواج زنان و مردان متضاد با یکدیگر

پژوهشگران برزیلی پایه های علمی این موضوع که در انتخاب شریک زندگی افراد متضاد همدیگر را جذب می کنند را کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان پارانا در برزیل که نتایج یافته های خود را در کنفرانس سالانه انجمن ژنتیک انسانی اروپا مطرح کردند توانستند پایه های ژنتیکی جذب افراد متضاد را در انتخاب شریک زندگی پیدا کنند.

این کشف نشان می دهد که افراد از بینی خود به عنوان نوعی "جی پی اس" برای پیدا کردن نیمه گمشده خود استفاده می کنند.

این محققان به منظور دستیابی به این نتایج، پروفایل ژنتیکی 90 زوج ازدواج کرده و پروفایل ژنتیکی 150 زوج گروه زن و مرد که به صورت اتفاقی انتخاب شده بودند را با هم مقایسه کردند و در این مقایسه توجه خود را به پادگنهای سازگارسنجی (MHC) معطوف کردند. MHC بخشی بنیادی DNA در سیستم ایمنی است و موجب می شود که هر فردی بوی بدن خاص خود را داشته باشد.

این محققان کشف کردند که تفاوتهایی که در ژنهای MHC افرادی که واقعا زن و شوهر بودند وجود داشت بسیار بیشتر از تفاوتهای ژنتیکی زوجهایی بود که به صورت اتفاقی و تنها برای انجام این تحقیقات گروه بندی شده بودند.

به گفته این دانشمندان، وقتی یک فرد شریکی را برای زندگی خود انتخاب می کند که بوی مختلفی با بوی خود وی دارد. این نشان می دهد که این زوج فرزندانی خواهند داشت که سیستم ایمنی آنها برای رویارویی با بیماریها مقاوم تر است.

این مکانیزم تکاملی موجب می شود افرادی که از نظر ژنتیکی به هم شبیه هستند و یا نسبت خویشاوندی با هم دارند چندان تمایل به ازدواج با هم نداشته باشند. به این ترتیب سیستم ایمنی نسلهای آینده آنها مقاوم تر می شود.

به علاوه احتمال باروری در افرادی که از نظر ژنتیکی تفاوتهای زیادی با هم دارند افزایش می یابد.براساس گزارش ساینس دیلی، نتایج این کشف نقش مهمی در تضمین تولید مثل سالم و تولد فرزندانی با یک سیستم ایمنی قوی خواهد داشت.

http://mehrnews.com

n82
10th March 2012, 10:40 AM
اگر یک حادثه ای اتفاق بیفته!چهره زیبا خراب بشه یا به خاطر شرایط زندگی دست خوش تغییر بشه اون وقت چیکار میکنید.زیبای ممکن غرور کاذب بیاره

azar64
11th March 2012, 04:51 PM
سلام زیبایی ملاک یک انتخاب صحیح نیست چون مسایل مهمتری میتونه به انتخاب درست ماکمک کنه،مثل اخلاق نیکو که قطعا از چهره زیبا برتره...[golrooz]

karami_majid
14th March 2012, 06:41 PM
میبینم که دوستان چقدر حرفهای قشنگ و کلیشه ای زدن!!![sootzadan]
نمیخوام نظر بدم ولی از شواهد پیداست که اکثر مردم ایران اگه زیبایی ملاک اولشون نباشه دومیه!!!
این مهم ! از جراحی های بینی، لب، گونه، و... و تبلیغات ماهواره پیداست...
خواهشا بیاید خودمون رو گول نزنیم...

nariman07
19th March 2012, 12:44 AM
در دادگاه های خانواده،
در میان آشنایان و دوستان و در اخباری که از گوشه و کنار می شنویم،
شاهد طلاق هایی هستیم
که به فاصله کوتاهی از ازدواج صورت می گیرند.

یکی از عواملی که در میان دلایل این طلاق ها مشاهده می شود
ازدواجهای است که بر اساس
کشش بوجودآمده به
چهره و ظاهر و وضعیت مالی طرف مقابل
صورت گرفته است.

http://www.tanineyas.ir/sites/default/files/animation-yas3%20%281%29.gif

آیا جمال و مال ملاک صحیحی برای انتخاب همسر است؟

سفارش اسلام این است که محور و اساس انتخاب همسر تقوی، نجابت و دیانت است.
ولی همانطور که در جامعه کنونی مشاهده می شود
مال و جمال صرف،
ملاکی است که این روزها نه تنها مورد توجه جوانان بلکه مورد توجه خانواده هاست.

طبق تعالیم اسلام
برای دختر بهتر است
که شوهری با ایمان وعفیف و نیکو خلق انتخاب کند
و اگر به امید همسری با وضعیت مالی بهتر چنین جوانی را رد کنیم
خداوند ما را به حال خود وامی گذارد .

امام جواد (ع) فرمودند:هر کس از شما خواستگاری نمود و شما دین و امانتش را پسندیدید با او وصلت کنید.
و هم چنین رسول اکرم می فرمایند:هرگاه کسی که اخلاق و دینش مورد رضایت شماست به خواستگاری آمد ،همسرش دهید . اگر به او زن ندهید در روی زمین فتنه و فساد بزرگی پدید می آید.

زنی که به خاطر مال و جمال ازدواج می کند به همسری آن فرد درنیامده
،بلکه به همسری هواهای نفسانی اش در آمده است.

پسرها نیز نباید به زیبایی صرف برای انتخاب همسر بسنده نمایند،
زیرا اداره کردن زنی که از لحاظ مالی از شما بالاتر است ولی نجابت و دیانت ندارد بسیار مشکل است ؛

زیرا چنین زنی هرگز خود را تحت اوامر همسر(تا حدی که اسلام دستور داده) نمیبیند؛او را زیر دست خود می داند و همواره از سطح زندگی همسرش ناراضی است.

محافظت و نگهداری زن زیبای بدون دیانت و نجابت از دستبرد دیگران بسیار مشکل است،
در صورتیکه زن باتقوی و مومن همواره در قلعه ای استوار قرار دارد که هیچ وسوسه و وسوسه گری نمی تواند به آن نفوذ یابد.پس ملاک اصلی در خواستگاری دیانت و اصالت می باشد.

البته این بدان معنی نیست که در اسلام امر زیبایی نادیده گرفته شده باشد، رسول اکرم(ص)می فرمایند:«بهترین زنان امتم زنی است که،چهره اش زیبا و مهریه اش کم باشد» و روایات زیادی در مورد انتخاب همسر زیبا وجود دارد.

جای تاسف دارد که گاهی افراد با فکر نمایش به دیگران و فخر فروشی،
همسر زیبا انتخاب می کنندکه

پیامبر در این مورد می فرمایند:«چنین ازدواجی را خداوند به ذلت و خواری می کشاند و در قیامت به مقداری که شوهر از آن زن بهره برده است بر لب گودال دوزخ نگهش میدارند و سپس در آنجا سرنگونش می کنند».
امام صادق(ع) می فرمایند:«زن را نباید به خاطر مال و جمالش به همسری گرفت ؛زیرا جمال شاید سرنگونش کند و مال شاید به طغیانش وادارد. زن را تنها به خاطر دینش به همسری برگزین.
و هم چنین می فرمایند:«مردی که با زنی به خاطر مال یا جمالش ازدواج کند،به همان هدف واگذار می گردد (رحمت خدا از او گرفته می شود) و اگر به خاطر دین زن با وی ازدواج کند ،خداوند مال و جمال را هم روزی او می کند.»

بنابراین باید در انتخاب همسر بسیار دقت کرد و از خانواده داراى کرامت و شرافت و اصالت همسر را برگزید.
در غیر این صورت آثار منفى رشد و تربیت خانوادگى در آینده زندگى مشترک و نسل آینده تأثیر زیادى برجاى خواهد گذاشت.

پیامبر اسلام فرمودند: «وانظر فى اى نصاب تضع ولدک فان العرق دساس؛ بنگر که فرزند خود را در چه مکانى قرار مى دهى زیرا رگ و ریشه در فرزند اثر مى گذارد.»
و نیز فرمودند: «تزوجوا فى الحجرالصالح، فان العرق دساس؛ با خانواده اى خوب و شایسته وصلت کنید زیرا خون اثر دارد.»

http://www.tanineyas.ir/sites/default/files/colombe_005.gif
فلسفه ازدواج رسيدن به آرامش رواني،
کمال يافتن زن و مرد در کناريکديگر
و توليد نسل سالم و صالح براي اجتماع است

و اگر ملاک تصميم گيري و انتخاب،فقط زيبايي ظاهري بدون توجه به ديگر معيارها باشد و با تمرکز بر جاذبه هاي ظاهري وبه دور از معيارهاي اصلي و اساسي است به گزينش دست بزند،
نمي توان تضميني براي ادامه زندگي مشترک آنها داشت
زيرا پس از مدتي معمولا آن طراوت و جاذبه هاي ظاهري افت کرده، شور اوليه نيز فروکش مي کند
و آن تنها امتيازي که به خاطر آن (زيبايي) ازدواج صورت گرفته بود کمرنگ مي شود
آن گاه دلسردي ها و ناگواري ها، بهانه ها و ... شروع مي شود.

بنابراین کسانی که به فاکتور زیبایی به عنوان مهمترین و اصلی ترین ملاک نگاه می کنند مانند این است که خانه ای را دقیقا نوک تپه بنا کرده اند که هر آن ممکن است این خانه به سمتی حرکت کند و ویران شود
بعضی از زن و و مردها با چهره ی هم ازدواج میکنند .
بعضی ها با ظاهر و امکانات هم ازدواج میکنند .

مثلا طرف ورزشکار است و زن می گوید که این می تواند همسر خوبی برای من باشد
. وقتی این ورزشکار از تیم خودش بیرون آمد ،
دیگر مورد محبت خانم نیست زیرا معیار ازدواج آن خانم این بوده است .
هیچ وقت نیامده اند با کرامات انسانی همسرشان ازدواج کنند .
هیچ وقت با وجود همسرشان ازدواج نکرده اند .

پس وقتی همسری دچار بیماری بشود ممکن است نسبت به او بی علاقه بشود .
چیزی که مهم است بحث عشق ورزی است.

ما برای انواع کلاس ها وقت می گذاریم و هزینه می دهیم که یک رشته ای را آموزش ببینیم .
مشکل افراد جامعه ی ما این است که برای آشنایی باعشق ورزیدن هیچ وقت سرمایه گذاری نمی کنند . برای کلاس چگونه ازدواج کردن هیچ وقت سرمایه گذاری نمی کنند .

برای چگونه همسر انتخاب کردن سرمایه گذاری نمی کنیم .

ازدواج فقط این نیست که من خوب هستم ، طرف مقابل هم خوب است و خانواده ها هم خوب هستند پس ما می توانیم با هم ازدواج کنیم .

چقدر از هم شناخت دارید ؟
چقدر از توانمندیهای هم شناخت دارید ؟
طرف چقدر تابع خانواده اش است ؟
چقدر مستقل می تواند تصمیم بگیرد ؟

افراد باید قبل از ازدواج روی این ها کار بکنند .

این مسائل عمق ازدواج را بیشتر می کند و ما باید روی این ها بیشتر کار کنیم.
ما وقتی در زندگی مشکلی پیش می آید چون به آن دیر می رسیم
و این فرهنگ را هم ایجاد نکرده ایم که ای خانم و آقا اگر مشکلی پیدا کردید زودتر به درمانگر مراجعه کنید ،
این مسائل می ماند و در خانواده ها عمق و ریشه پیدا میکند و آن موقع حل مشکلات سخت می شود .

تنها زندگی متواند موفق باشد که بر اساس عقل و منطق استوار باشد

behasht
24th March 2012, 11:57 PM
ازدواج
یعنی زوج شدن یعنی دو مفرد یک زوج را بسازند پس باید شخصیت ،سن و خیلی چیزها که زیبایی هم از جمله آن است همه انسان ها تشخیص زیبایی دارند و همه به دنبال زیبایی هستند اما شخصی که درجه زیبایشان15است با فردی که درجه زیبایشان 19است وصلت کردن ممکن است خدای نکرده به مشکل بر بخورد
با این مقدمه می خوام بگم که کسی که امروز فقط برای زیبایی و سیمای شخصی با آن ازدواج می کند فردا با دیدن شخصی زیبا تر دلش یاد هندوستان می کند در صورتی که اگر شخصی را به خاطر دین و اخلاقیاتش انتخاب کنیم به آن وابسته می شویم در ضمن دین و اخلاق چیزی نیست که مثل زیبایی با پیر شدن از بین برود

mecanik
26th March 2012, 07:15 PM
با سلام به نخبگان عزیز به نظر من نجابت بهترین دلیل می تونه باشه

يمنا
27th March 2012, 03:01 AM
فقط بايد گفت اگه كسي رو دوست داشتي فقط با روحيات و اخلاقياتش پس يه عشق واقعي داري كه با هيچ ظاهري عوض نميشه ....بايد به چند سال بعد ازدواج فكر كرد ....انتخاب غلط ظاهر زيبارو از بين ميبره .....كاش همه دخترا بدونن پول و زيبايي خوشبختي نمياره.....

نوایی
27th March 2012, 09:46 AM
زیبایی خوبه به شرطی که روح روسیراب کنه زیبایی ظاهر با یه شیشه خون گرفتن یا یه مریضی از بین میره چیزی که موندگار زیبا یی باطنه که هیچ وقت تکراری نمیشه اگه همسرتو واسه زیبایی ظاهرش انتخاب کنی مطمئن باش که دست بالادست زیاده وهمیشه زیبا تری از لحاظ چهره وجود داره ویه روز میاد توزندگیت چون دنیای کوچیکیه
اما فکر کن آیامعامله ی یه باطنه پاک؛وفادار ؛قابل اعتمادوصادق که همیشه میشه روش حساب کنی چه تو خوشی چه ناخوشیها درمقابل یه ظاهر موقتا زیبا دوسر باخت نیست؟

hoo65
30th March 2012, 11:55 AM
باعرض سلام و ادب خدمت همگی دوستان.
به نظر من زیبایی ملاک اصلی نیست اما یکی از ملاک هایی که میتونه مهم باشه و توی تصمیم گیری افراد نقش داشته باشه.

omranyha
3rd April 2012, 05:57 PM
ابن سینا میگه که زیبایی برا 6 ماه اول زندگی خوبه
ابن عبدالله (خودم رو میگم):زیبایی برا6روز اول خوبه(تو این دوره زمونه)
رفیق گول زیبایی رو نخورتا کی میخوای با زیبایی زنت زندگی کنی در کنار زیبایی اخلاق،متانت،دین داری هم مهمه
راستی یادت باشه تو سن 18تا22 خوشکل پسندی
و تو سن 22تا28 مشکل پسندی
و در آخر تو سن 28 به بالا سخت ترین پسندی
پس زود تصمیم نگیر ...[cheshmak]

sheri khoshgele
4th April 2012, 12:11 AM
من از یه چیز مطمعنم اونم اینه ک شاید بشه چهره ای ک زیبا نیستو با یه اخلاقه خیلی خوب زیباش کرد ولی هیچوقت نمیشه یه اخلاقه بدو با یه چهره ی خوشگل عوض کرد.من واقعا تجربه کردم.کسایی بودن تو زندگیم که خیلی زشت بودنا ولی بخاطر اخلاقشون من اصلا زشتیاشونو ندیدم و کسانیم بودن که درست برعکس این بودن.موضوع یک عمر زندگیه زیبایی پایدار نیست خدا خودش داده و یکروزم ممکنه بگیره ازمون ولی اخلاقو خودمون ب دست اوردیم و خدا چیزی ک خودمون با تلاش ب دست میاریمو معمولا ازمون نمیگیره.درست نمیگم؟؟؟

سکوت شب
4th April 2012, 12:16 AM
من میگم اخلاق مهم تره اخه زیبایی بعدیه مدت برات عادیمیشه توبااخلاق همسرت زندگی میکنی نه با زیباییش بعدشم زیبایی بایه اتفاق مثه یه تصادف ازبین میره امااخلاق خوب همیشه میمونه

ماهور اردستاني
4th April 2012, 03:37 PM
به نظر من معيار اصلي نميتونه باشه ولي موضوع كمي هم نيست كه بشه ساده گرفت چون الان در اين زمونه به ظاهر افراد بيشتر از فكراي قشنگشون بها ميدن اگر كسي ظاهرش مناسب نباشه حضورش آنقدركمرنگ ميشه در جامعه كه نميتونه پيشنهادات فكري كه داره ارائه كنه..................................

ماهور اردستاني
4th April 2012, 03:57 PM
سلام ممنون از موضوع بسیار جالبی که گذاشتیدفقط قبل از اینکه شروع کنم میخوام بگم خدا هیچ کدوم از بنده هاشو زشت نیافریده هرعضوی از بدن ما به هرشکلی که هست لابد حکمتی داشته که آفریده شده.
و اما نظر من....
امروزه خیلی آ به این موضوع اهمیت میدن ولی به نظر من سیرت زیبا مهمه نه صورت زیبا چرا که خیلی از انسانها از زیبایی شون به درستی استفاده نمیکنن.1مشکلی که اکثر جوانان این دوره دارن اینه که ترس از اطرافیان و نیش وکنایه اونا دارن من که خیلی از این افراد دیدم, وقتی دختر یا پسری ازدواج میکنن بعد اونارو با هم میبینن میگن حیف نبود دختره یا پسره به اون قشنگی!هیچ کس نمیگه آدم خوبیه .

واما در مورد از دست رفتن زیبایی...
من اگه باشم قبولش میکنم,این موضوع هم برمیگرده به این که زمان ازدواج زیبایی رو ملاک قرار داده باشیم یا باطن شو اگه هرکدوم از ما خودمونو فقط برای 1 لحظه جای طرف مقابل فرض کنیم میبینیم درکش سخت نیست.
در نتیجه همه چیز به دیدگاه خودمون بستگی داره برای داشتن1 زندگی خوب باید سنجیده رفتار کرد بهتره اول به سیرت طرف پرداخته بشه بعد در جایگاه های بعدی زیبایی و پول. [tashvigh] (چقدر خودمو تحویل گرفتم [nishkhand] )

تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
اگر آدمی به چشمست و دهان و گوش و بینی
چه میان نقش دیوار و میان آدمیت
خور وخواب وخشم وشهوت شغبست وجهل وظلمت
حیوان خبر ندارد زجهان آدمیت
به حقیقت آدمی باش وگرنه مرغ باشد
که همین سخن بگوید به زبان آدمیت
مگر آدمی نبودی که اسیر دیو ماندی
که فرشته ره ندارد به مقام آدمیت (سعدی)

M.E.T
5th April 2012, 01:06 PM
سلام:
زیبایی هم مهمه ولی نه اون زیبایی که در ملع عام باشه و همه ازش لذت ببرن مثل بعضی از خانم ها که دیده شدن رو گدایی میکنن.

Totiya
5th April 2012, 02:19 PM
سلام دوستای گلم
اگه به عنوان ملاک اصلی قراردرنظرباشه نه به نظرمن اصلا قابل قبول نیست
چون اخلاق وایمان ازمهمترین ملاک هاست وزندگی با یک فرد زیبا اما بدون اخلاق واقعا عذاب آوره.

اما چون هریک عمرزندگی هست بای چهره هم دوست داشتنی باشه . وچهره دوست داشتنی همیشه به معنای چهره زیبا نیست .

پويا داد
5th April 2012, 02:31 PM
زن مثل لباس ميمونه اكه مناسب نباشه نيتوني توجمع بري ضمنالباس هركسي بايد به تيپ و قيافه وهيكلش بياد پس زنم بايد به آدم بياد ومكمل آدم باشه

sahele aramesh
5th April 2012, 07:38 PM
سلام به همه متاسفانه برداشتی که تو ذهن بیشتر افراد هست مربوط به زیبایی زنه در صورتی که میتون زیبایی مرد هم مطرح باشه واقایون باید خودشان کمی بیایند فکر کنند اگه برای انتخاب انها هم ملاک فقط زیبایی باشه وبخواهند کسی را فقط وفقط برای زیباییش انتخاب ککند درسته
درست یکی از ملاک های ازدواج میتون زیبایی باشه اما نه ملاک اصلی نمیتونه باشه واتفاقا خیلی هم دلخور میشم که کسانی بیایند تمام شایستگیهای یک فرد را نادیده بگیرند وفقط چون زیبایی صدرصد نداره انتخابش نکنند اتفاقی که اطرافم زیاد افتاده ودیدم کسانی را که چه رنجی را تحمل میکند به خاطر این باور غلط

M.E.T
5th April 2012, 11:11 PM
سلام :
متاسفانه در نظر بعضی از افراد(مونث و مذکر)زشتیها،زیبا و زیباییها،زشت جا افتاده است و به نظر من این جمله که می گویند:دلت پاک باشه،اصلا صحیح نیست چون ظاهر فرد در جامعه برخاسته شده از غیرت،حیا،دین داری و...اوست.به این سبب نمی توانیم برای یک عمر زندگی به کسی اطمینان کنیم که خودش نیز نمی داند به چه دلیلی این طرز تیپ را انتخاب کرده است.

SAMIRAMAHMODI12
8th April 2012, 12:04 PM
اينجارم سياسيش نكنيد بسه ديگه

کامران8
8th April 2012, 03:01 PM
اول سلام بعد این اینکه این موضوع داخل ذات انسان گذاشته شده که ماها همیشه دنبال پیشرفت و سربلندی باشیم اگه بشه خدا وخرما رو نصیب ما بشه اینکه نمیشه بگیم ما انسانا فقط به دنبال زیبایی هستیم بلکه طبق آرمانهایی که خود انسان واسه خودش تعیین میکنه بعددرسته که هرچیزی به علتی بوجود اومده اما همیشه بایدبه فکر خوبی باشیم و نتیجه اینکه هرکاری که میکنیم باید طبق آرمانهای قوی و اصیل ایرانی باشیم [shaad][golrooz]

fereshte mohammadi
9th April 2012, 12:08 PM
زیبایی تفکر باعث میشه ظاهر زیبا به نظر بیاد و نقایصش دیده نشه

عشق ولایت
10th April 2012, 12:04 AM
سلام به نظر من یکی از مهمترین ملاکهای ازدواج زیباییه اما همیشه به این فکر میکنم پس اونایی که از زیبایی ظاهری برخوردار نیستند پس چیکار باید بکنن ایا انقدر پول دارن همشون که همه جاشونو عمل کنن یا باید افسوس بخورن تازه دخترا خیلی بیشتر صدمه میبینن بیچاره ها
کی میتونه جواب بده

مهندس ایرانی
10th April 2012, 11:37 AM
از دوست عزيز fereshte mohammadi (http://www.njavan.com/forum/member.php?238199-fereshte-mohammadi) مرسي
ولي قشنگ بودن طرفم واسه من از درجه سوم اهميت برخورداره

maziarkoochooloo
11th April 2012, 02:16 PM
بله تا حدی که در مقایسه اکثریت نرمال باشد

معمزی
12th April 2012, 07:57 PM
سلام
به نظر من مهم سیرت زیباست نه صورت.مهمترین ملاک برای ازدواج هر شخصی خانواده خوب و اصیله و بعد درک و شعور شخص. چون خیلیا رو میشناسم که میگن کاش همسرشون کمی چهره معمولیتر ولی سیرت زیباتری داشتند. تازه خوشگلی دردسره[nishkhand]

alabd
12th April 2012, 09:31 PM
عزیزم مهم تر از اخلاق خوب صداقته!

عطا 23
14th April 2012, 10:16 AM
سلام دوستان من ورودي جديدم-ليلي زيبا نبود وقتي ديدنش به مجنون گفتن اين ليلي كه تو ديوانه شدي مجنون گفت تمام دنياي من ليلي-ميگن زيبايي يك سال اول بعد اون نجابت و علاقه هست كه دو نفر رو با تمام سختي ها كنار هم نگه ميداره به نظر من زيبايي اهميت داره ولي نه به اين معنا كه ملاك اصلي باش يه دوستي به من گفت وقتي فردي رو انتخاب كردي بيا حسن و معايبش رو روي كاغذ بيار ببين كدومش به اون يكي غلبه ميكنه

GHASEDAKJOON
14th April 2012, 02:30 PM
زیبایی ظاهر مهمه میشه گفت 50 درصد
ولی مسائل مهم دیگه هم هست چه بسا افرادی هستند که قیافشون شبیه ماهه ولی یا اخلاقه گندی دارن یا به تعداد موهای سرشون رابطه داشتن ویا افرادی که ظاهر چندان زیبایی ندارن ولی باطن زیبایی دارن

kavosh
14th April 2012, 06:57 PM
موضوع خيلي خوبيه اما من يه كم دير بهش رسيدم،چون همين الآن ثبت نام كردم،دقيقآ خودم همين مشكل رو دارم،كسي ازم خواستگاري كرده كه اخلاق خوبي داره و خيلي دوستم داره خداوكيلي خوشتيپ هم هست اما چهره جذابي نداره،نميدونم چكار كنم،دانشجوي ارشد حقوق تهران هستن،اگه منت بذاريد دوست دارم از كمكتون بهره مند بشم.مرسي[shaad]

یاسمینا
15th April 2012, 12:01 AM
به نظر من زیبایی شرط لازم بالاخص برای خانمها ست اما شرط کافی برای یک ازدواج موفق نیست

امین مد
16th April 2012, 08:49 AM
هر امکاناتی که در روی زمین هست وسیله ای برای رشد ماست رشد هما ن خوشبختی ست.باید ما در انتخاب خود به تفاوت ها وشباهت ها توجه کنیم تا بهترین را انتخاب کنیم

GHASEDAKJOON
16th April 2012, 09:17 AM
موضوع خيلي خوبيه اما من يه كم دير بهش رسيدم،چون همين الآن ثبت نام كردم،دقيقآ خودم همين مشكل رو دارم،كسي ازم خواستگاري كرده كه اخلاق خوبي داره و خيلي دوستم داره خداوكيلي خوشتيپ هم هست اما چهره جذابي نداره،نميدونم چكار كنم،دانشجوي ارشد حقوق تهران هستن،اگه منت بذاريد دوست دارم از كمكتون بهره مند بشم.مرسي[shaad]

صورت وزیبایی ظاهری تا یه مدت برا آدم جذاب میشه دیگه خیلی باشه یک سال اوله ولی بعدش یه امر عادی میشه بقیش اخلاق و عشقه که یه زندگی رو پایدار نگه میداره

rezvan-p
16th April 2012, 10:30 AM
نمیشه گفت مهم نیست چون واقعا برای همه یکی از ملاک هاست اما بیشتر باید سیرت رو دید اونم که نمیشه اخه هر کی رو که تو خیابون ببینی نمیتونی بگی که سیرتش خوبه یا بده

engineer1
17th April 2012, 06:02 PM
salam
faghat mikham beporsam vaghan age taraf zesht bashe ghabolesh mikoni?
be nazare man in 27% ke goftan na aslan melak nist harfe deleshun nist alan 90% afrad avalin melakeshun zibaie

مرغ چاغ
19th April 2012, 11:11 AM
زیاد زیبایی ارزشن ندارد[labkhand][labkhand][labkhand]

مرغ چاغ
19th April 2012, 11:22 AM
اول سلام میکنم خدمت شما .این جواب شما بسیار اشتباه است.[hoshdar]

رضا صالحی
19th April 2012, 03:10 PM
واقعا چنین طرز تفکری کاملا اشتباهه

رضا صالحی
19th April 2012, 03:11 PM
از قدیم گفتن زیبایی عروس مال مردم نه شوهر

شکارچی
22nd April 2012, 09:09 AM
درود به همه دوستان و مدیران و کاربران عزیز

[golrooz]

این موضوع مطمنا یکی از اصلی ترین موضوعات داغ همه دوران انسان ها میتونه باشه
ملاکی که طرفداران زیادی رو به گرد خودش در میاورد

و در این هفته به این موضوع می پردازیم
تا از نظرات و ایده ها و ...تمامی دوستان آگاه شویم
و به تدریج ذهنمون روشن بشه

موضوع داغ هفته :
آیا زیبایی،ملاکی صحیح برای انتخاب همسر هست ؟

ملاک زیبایی چقدر در زندگی شما جایگاه دارد ؟
چرا مردان بیشتر به این موضوع گرایش دارند و البته درصدی از خانم ها ..علت در چیست؟
ایا به زیبایی تفکر بها ارزش میگذارید یا به زیبایی ظاهری ؟
روزی زیبایی طرف مقابل از دست برود تصمیم شما چیست در مقابل اون فرد ؟
و کلا هر چی در ذهن شما در مورداین موضوع وجود داره بیان کنید !

شکارچی
22nd April 2012, 09:13 AM
سلام به نظر من خوشکلی نمیتونه ملاک اصلی باشه اما من فکر میکنم جمال هم خودش میتونه کمال به همراه داشته باشه

BaAaroOoN
22nd April 2012, 10:02 AM
نمیگم باید تو خوشگلی عین هو پارسا پیروزفر باشه!!!!!!امااگه بد تیپ باشه من شرمنده ی اخلاق ورزشی همگی:اصن نمیتونم تحمل کنننننننننم!!!!![nadidan][nadidan][nishkhand]خوشتلم نبود حداقل قیافه شم دیگه باید به دلم بشینه خو!این که بگم فقط صداقت مهمه دروغ گفتم![nishkhand]

z.aligholii
22nd April 2012, 08:14 PM
بله هست

سلام
در مورد گفتار و اخلاق زیبا موافقم
ولی زیبایی چهره یه چیز نسبیه یه نفر ممکنه از نظر من زیبا باشه ولی از نظر شما نباشه .
من حدود 2 ماهه که ازدواج کردم و از نظر من همسرم زیبا ترین مرد دنیاس چون رفتارش خیلی خوبه و در واقع چون عاشقشم
اگه عاشق کسی باشی چهرش هم واسه آدم زیبا میشه حتی اگه از نظر بقیه زشت به نظر بیاد

و یه نظر کلی از دید یه زن
مرد باید جذاب باشه نه زیبا

fatima_
24th April 2012, 12:26 PM

درسته که هم زیبایی باطن مهمه و هم زیبایی ظاهر
اما گاهی نبود زیبایی ظاهر باعث دلزدگی بین دو طرف میشود
و عواقب جبران ناپذیری را به دنبال دارد.
پس زیبایی ظاهر هم در جای خود بسیار مهم است.[golrooz]

Hosein.Mohammadabdi
27th April 2012, 11:43 AM
سلام دوستان
اول بايد ببينيم منظور از زيبائي چه نوعي از اونه:زيبائي چهره يا روح اشخاص
به نظر شخصي بنده تنها چيزي كه به هيچ عنوان و در هيچ جائي از زندگي ملاك نميشه زيبائي چهرست.من معتقدم كه زيبائي ظاهر شايد منجر به يه سري مشكلات بشه ولي ملاك خوشبختي نيست.
اما روح زيبا قلب هارو جوري به هم متصل ميكنه كه مرگ هم قادر به جدا شدن اونا نميشه.به قول يه بزرگي به چيزي كه از دست رفتنيه دل نبند.زيبائي ظاهر هم از جمله همين چيزاست كه با عوامل زيادي مثل پيري،تصادف،مريضي يا خيلي عوامل ديگه از بين ميره.نهايتا اگر هيچ كدوم اينام نشه آخرش مرگ و به خاك سپردنه.مهم معرفت داشتنه قدر شناسيه شعور و فهمه و درك كردن طرف مقابله.ببخشيد دلم پر بود اين آخرش ديگه نفهميدم چي شد.

بانوثریا
27th April 2012, 12:18 PM
به نظر منم ملاک نیست اما متاسفانه در جامعه کنونی بیشتر از اخلاق، زیبایی مهم شده

yasaman_vakil
27th April 2012, 03:08 PM
belakhare bayad kasi ke bahash ezdevaj mikoni ghashangam bashe dige adam har ruz mikhad tu suratesh nega kone khob!! albate saligheiie dige ye nafaro ke man migam khoshgele momkene shoma begi chehrash ghashang nist masalan vali hichvaght nemishe be in ghazie tu rade avval va3 entekhabe hamsar tavajoh kard akhlagh bishtarin ahamiyato dare be nazare man va inke tarafe adam cheghadr az ghodrate dark va sabr barkhordar bashe va maghul fekr kone . hamina dge[nishkhand] bebakhshid farsi nadashtam

Hosein.Mohammadabdi
28th April 2012, 06:12 PM
سلام به تمام دوستان نخبه به خصوص دوستاني كه زيبائي رو ملاك اصلي يا حتي فرعي ميدونن.وظيفه خودم ميدونم خدمت شما عارض بشم كه هنوز روزگار دست بي مهريش به صورتتون نخورده كه بدونيد بدي چيه.
اونموقع نه صورت زيبا به كمكتون مياد،نه بيني عمل كرده،نه لب پروتز شده نه هيچ چيز ديگه اي.تنها چيزي كه در انتها و سختي كنارتون ميمونه و تو شرائط سخت ياور و همدردتون ميشه نه بلاي جون و شيپور بي آبروئي خودتون و خانوادتون معرفت و شعور و درك و عقل و نجابت طرف مقابلتونه.
پس آگاهانه و عاقلانه ازدواج كنيم نه اينكه با ديدن يه چش و ابرو صد دل عاشق بشيم و پا پيش بزاريم.چون خيلي سخته به چيزي كه ميخواي برسي و ببيني نداشتنش چقدر بهتر بود.
خدا براي هيچ كدومتون نياره ولي زبونم لال وقتي آورد تازه ميفهميد دست بي مهري روزگار كه ميگم چيه.
پايدار و پيروز و عاقل باشيد
در پناه حق
ياعلي

پیدرا
29th April 2012, 10:31 PM
خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد و انسان خواه ناخواه، زیبایی را دوست دارد.در احادیث اسلام زیبایی همسر نیز یکی از ملاکهای انتخاب همسر میباشد اما باید به این موضوع نظری عاقلانه و متعادل داشت و از افراط و تفریط در آن خودداری نمود.

آسد مرتضي
30th April 2012, 11:25 AM
با سلام
به نظر من زیبایی نمیتونه ملاک اصلی برای انتخاب همسر باشه ولی میتونه یکی از معیارهای تمایز بین گزینه های یکسان بشه
در کل به نظر من اخلاق از همه این ها مهم تره یعنی اخلاق مهم ترین ملاک باید باشه
اگه چهره به دل شخص بشینه کفایت میکنه نباید حتما بقیه بپسندن که!!!!!

oioman88
6th May 2012, 09:18 PM
سلام .زیبایی ... ، روح انسان هاست که لایق عشق ورزیدن هست ، نه جسم ! چون جسم از بین رفتنیست ولی روح جاوید . عشق حقیقی عشقیست که نه برای ظاهر بلکه برای باطن بخوای ، خیلی سخته که کسی بتونه اون کششی که بین دو جنس مخالف هنگام انتخاب کردن هم به وجود میاد رو تشخیص بده هوسه یا نه به خاطر همینه که اینقد امار طلاق بالاس و طبق امار جهانی فقط پنچ درصد ازدواج ها تکاملی هستش . . .

تاری
6th May 2012, 10:28 PM
سلام به تمام دوستان نخبه به خصوص دوستاني كه زيبائي رو ملاك اصلي يا حتي فرعي ميدونن.وظيفه خودم ميدونم خدمت شما عارض بشم كه هنوز روزگار دست بي مهريش به صورتتون نخورده كه بدونيد بدي چيه.
اونموقع نه صورت زيبا به كمكتون مياد،نه بيني عمل كرده،نه لب پروتز شده نه هيچ چيز ديگه اي.تنها چيزي كه در انتها و سختي كنارتون ميمونه و تو شرائط سخت ياور و همدردتون ميشه نه بلاي جون و شيپور بي آبروئي خودتون و خانوادتون معرفت و شعور و درك و عقل و نجابت طرف مقابلتونه.
پس آگاهانه و عاقلانه ازدواج كنيم نه اينكه با ديدن يه چش و ابرو صد دل عاشق بشيم و پا پيش بزاريم.چون خيلي سخته به چيزي كه ميخواي برسي و ببيني نداشتنش چقدر بهتر بود.
خدا براي هيچ كدومتون نياره ولي زبونم لال وقتي آورد تازه ميفهميد دست بي مهري روزگار كه ميگم چيه.
پايدار و پيروز و عاقل باشيد
در پناه حق
ياعلي

بنام خدای مهربان

از حضور کاربران می شه فهمید بحث، واقعا داغ بوده و ما سر نزده بودیم.

یه نکته هم ما عارض بشیم خدمت این دوست گرامی!
زمان و تجربه است که انسان ها را آگاه می سازه در هر مسیر و انتخابی... و ثابت شده گوش شنوا و انسان نصیحت پذیر متاسفانه کم هست.
پس بگذارید خود زمان مسیر بهتر را نشونمون بده که اینطوری خیلی هم می چسبه با تمام تلخی ها و بی مهری هاش.
در ضمن خدا بهتون صبر بده.

سنگستان
7th May 2012, 11:31 AM
با سلام
اگه بگم زیبایی اصلاً مهم نیست دروغ گفتم ولی زیبایی ظاهر در برابر زیبایی سیرت و اندیشه افراد کمرنگ میشه، ما آدمها در گذر زمان به چهره همدیگه عادت میکنیم تا حدی که دیگه شاید خیلی متوجه ظاهر اطرافیان نزدیکمون نشیم ولی چیزی که با هم بودن رو همیشگی میکنه زیبایی اخلاق و تفکر افراد هست که باعث میشه ما به آرامش و احساس درک متقابل برسیم، زیبایی صورت هدیه ای از جانب خداست که ممکنه اون رو در زمانی کوتاه از بنده اش بگیره، پس ملاک کاملی برای یک انتخاب همیشگی نیست.امیدوارم که همه ما در عمل هم همونطوری باشیم که در گفتارمون هستیم.

amirian
7th May 2012, 02:59 PM
تشكر

kiaahmadiomid
10th May 2012, 02:26 AM
چه کار بیهوده ای است اثبات دوست داشتنمان......

چرا که دوستمان دارند ........
وقتی که دوستشان نداریم......!!!!!!

bita-ba
10th May 2012, 05:32 PM
زیبایی یک امری است که فقط به سلیقه شخص مقابل بستگی دارد و باید در ازدواج این فاکتور هم در کنار سایر فاکتورها بررسی شود تا بین زن و مرد از نظر جسمی هم کششی وجود داشته باشد

mamadshumakher
10th May 2012, 08:13 PM
به نظر من زیبایی یجور مکمل هست نیاز واجب نیست.مهم اینه که ادم احساس کنه که همسرش کسی هست که پیشش نیازهای روحی و عاطفیش برطرف میشه و بهتر بگم میدونه که میخواد تا اخر زندگی باهاش باشه.وقتی همچین احساسی به یک فرد دست بده دیگه زیبایی ملاک مهمی واسش نیست اما به هر حال هر کسی چهره ی زیبا رو دوست داره.
من به شخصه به زیبایی در درجه ی اول اهمیت نمیدم.

نخبه پرور
11th May 2012, 11:13 AM
سلام وقت همگی بخیر خداوند زیباست ، زیبا می آفریند و زیبایی را دوست دارد در انتخاب همسر زیبایی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است حالا میخواد ظاهری باشد یا باطنی

mari23
14th May 2012, 07:21 PM
سلام دوستان...زیبایی برای من مهمه ولی در اولویت بندی معیارهایم در جایگاه پایین تری قرار میگیره. من هر کسی را که می خوام به عنوان همسر انتخاب کنم.. بعد از بررسی تمام معیارهایم آخر او را در کنار خودم تصور میکنم...چنانچه از نگاه کردن به او بدم نیاید میپذیرم. و کاملا ببا نظر نارون1 موافقم..که زیبایی نسبی میباشد..و اعمال و نیات آدمها در جذابیت آنها تاثیر دارد حتی اگر ترکیب صورت زیبایی نداشته باشند..مانند پیر های مومن و با خدا[shaad]

aleks
17th May 2012, 05:10 PM
سلام به همگی به نظر من زیبایی تا اندازه ایش خوبه ولی اینم بدونیم که رعایت حد اعتدال همیشه از طرف پیشوایان معصوم ما سفارش شده پس دنبال زیبایی محض نباشید

morteza.jafari
18th May 2012, 12:07 PM
سلام
زیبایی مهم نیست ولی تناسب زیبایی مهمه
یعنی همسری که انتخاب می کنید باید با زیبایی شما تناسب داشته باشه.
پس زیبایی هم میتونه مهم باشه و هم نباشه.

akbarkeyvan
21st May 2012, 05:17 PM
با سلام
به نظر من زیبایی می تواند یکی از ملاک ها برای ازدواج باشد ولی مهمترین ملاک قطعا نیست چرا که شخصی ممکن است چهره ی زیبا نداشته باشد ولی خصوصیات بهتر دیگری را دارا باشد. همیشه اگر شخصی از یک نعمت محروم باشد در جاهای دیگری جبران شده است که برای شخص من اثبات شده مثلا کسی چهره خوبی ندارد ولی صدا و بیان خیلی دلنشینی دارد و خصوصیاتی از این قبیل

و اما اگر زیبایی را از دست بدهد اصلا مهم نیست

javad4481
21st May 2012, 06:33 PM
از نظر قرآن كريم مهمترين معيار همسر شايسته با ايمان بودن اوست اگر اين معيار در فردي وجود نداشته باشد ازدواج با او حرام است
معيار هاي ديگري كه بايد مور دتوجه قرار گيرد
1 اصالت خانوادگي
2 پوشش مناسب
3 عدم ارتباط قبلي با جنس مخالف
4 صداقت با همسر
5 سلامتي جسمي
6 انجام عبادات ،به خصوص نماز
7 عاقل و فهيم
8 اخلاق خوب
9 كسب و كار حلال
10 قناعت در زندگي
11 زيبايي و مورد پسند بودن
12 دوستان درستكار و سالم
-
به نظر من زيبايي خيلي مهمه بعد از اون پوشش صداقت

moloud_rezvani
22nd May 2012, 10:37 PM
من می دونم وقتی عاشق باشی همه مو بینن تو پیچش مو به نظر ادم عاشق معشوقش زیباترینه از هر لحاظ و هرگز کهنه نمی شه من طعمش و چشیدم امیدوارم تمام ادمایی که لیاقتش رو دارن این حس خدایی را تجربه کنن

elinaaa
22nd May 2012, 11:15 PM
هر کسی یه زیبایی هایی داره که باید کشف بشه،حالا میتونه توی ظاهر و قیافه باشه یا باطن آدم،ولی به نظرم هیچ کس کامل نیست و همه یه نقص هایی دارن،مهم اینه که آدم بتونه زیبا ببینه هم خودشو و هم بقیه رو،ولی تو این دوره و زمونه بعضیا میخوان به زور خودشونو زیبا نشون بدن،مخصوصا تو ظاهرشون،یکیم نیست بهشون بگه بابا بهتر که نمیشین هیچ دارین بدتر میشین،اما از این حرفا که بگذریم واسه ی ازدواج باید دید آدم چی میخواد؟اگه دنبال یه همدم خوب تا پایان زندگیمون هستیم تا کنارش احساس آرامش کنیم باید به دل آدم بشینه و مهم اینه که به چشم من زیبا باشه مهم نیست بقیه چی میگنو چی فکر میکنن،اینا نظر منه و بهشون اعتقاد دارم.....

مهدیه جنت خواه اهری
23rd May 2012, 09:31 AM
البته!زیبایی که ادم خودش تشخیص بده نه شمسی خانوم!خاله قمر اینا!یا دختر خاله مامانی زن عمو اینا !فقط و فقط منطق!!!!!!!و چشم دل[nishkhand][khande]

Mozhgan.h
23rd May 2012, 03:15 PM
سلام به همه ی دوستای خوبم.
به نظرمن زیبایی ظاهری یکی ازملاکهاواسه انتخاب همسره اما بهترین ملاک نیست.
ملاکهای باارزش تری درون انسان وجودداره که میتونه ازبهترین ملاکها باشه!!

موقع انتخاب همسر"چشم هارابایدشست جوردیگربایددید...."

sky blue1
23rd May 2012, 10:57 PM
سلام به نظر من زیبایی ملاک خوبی برای انتخاب همسر نمی تونه باشه چون مهم سیرت زیبا ،اخلاق نیکو و دیانت از زیبایی مهم تر هست

sina.rezaei
31st May 2012, 01:50 AM
با عرض معذرت همه ی ما می دونیم که انتخاب بر اساس صرفا چهره زیبا درست نیست ... همه می دونن... اما چرا وقتی پای عمل می رسه این شعار ها پوچی خودشونو نشون می دن؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد