PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كویر، درویش بی ریای زمین

zolfa
19th November 2011, 10:37 PM
http://img.irna.ir/1390/13900828/30671019/T30671019-1966350.jpg (http://img.irna.ir/1390/13900828/30671019/30671019-1966350.jpg)

پا بر شن ها كه می گذاری گویا آرامش مرموزش تو را در آغوش می كشد تا از هیاهوها و شلوغی های روزمره زندگی شهری برهاندت، كویر این درویش بی ریای زمین خوشحال از داشتن میهمانی است كه عاشق صفا و پاكی آن هستند.

كویر زیبا و بی ریای بشرویه در ششمین همایش ملی كویرنوردی میزبان افرادی بود كه خسته از زندگی ماشینی و شلوغی شهر به دامان پاك و آرام طبیعت این شهر قدم گذاشته بودند.
مردمانی از اقشار و نقاط مختلف كشور كه پا به پای همنوردان خود در قلب ماسه ای ولی با شكوه كویر به دنبال آرامش گمشده خود می گردند.
'مجتبی خالقی' 29 ساله یك كوهنورد حرفه ای است، او چند صعود خارج از كشور را نیز در كارنامه فعالیت ورزشی خود به ثبت رسانده و از تهران آمده ، وی اولین شخصی است كه در این سفر با او هم صحبت می شوم.
خالقی می گوید، دفعه اولی نیست كه برای همایش كویرنوردی به بشرویه می آید و سپس ادامه می دهد: كویر بكر و جذاب بشرویه برای من با تمام مناطق كویری دیگر تفاوت دارد و مردمان صبور و صمیمی این منطقه جذابیت آن را برای من دوچندان كرده ، من دوست دارم هر سال در این همایش ورزشی شركت كنم.

'ایران شریفی' 34 ساله از بیرجند كه همراه همسر خود در همایش ملی كویر نوردی بشرویه شركت كرده در پاسخ به این سوال كه چرا به جای سفر به دیگر مناطق، كویر را انتخاب كرده است، می گوید: هیچ وقت نمی توان تاثیرات عمیق روحی و روانی كه طبیعت بر روی انسان می گذارد، منكر شد بخصوص وقتی كه در جایی مثل اینجا باشی و به عظمت خلقت پروردگارت بیشتر پی ببری.
وی كه برای اولین بار به كویر بشرویه سفر كرده، ادامه داد: كویر روح تشنه انسان را سیراب می كند و آنرا در فضای معنوی خاصی قرار می دهد كه بدون تجربه كردن آن وصفش خیلی سخت است.
'مسعود غیبی' 25 ساله از دیگر افراد شركت كننده در همایش ملی كویرنوردی بشرویه كه از خواف آمده مشتاقانه می گوید: من كویر را به خاطر شب های آرام و آسمان صاف آن دوست دارم و یكی از دلایل اصلی من برای انتخاب كویرنوردی علاوه بر جذابیت های كویر همسفر بودن با افرادی است كه مانند خودم صادقانه عاشق طبیعت هستند.
او تاثیر حضور در طبیعت در زندگی اش را خارق العاده و بسیار مهم توصیف می كند و می گوید: كویرنوردی علاوه بر جنبه های ورزشی و تفریحی كه دارد از لحاظ روحی و روانی نیز تاثیرات بسزایی روی جسم و ذهنم می گذارد و این سفر هرچند كوتاه فرصتی است تا از دغدغه های زندگی راحت شدم و در دل طبیعت آرام كویر روحی تازه بگیرم.

'محبوبه چرخنده' 35 ساله اهل تهران نیز با اشتیاق خاصی از اولین تجربه و حضور خود در كویر چنین می گوید: در كویر چیزهایی دیدم كه نظیرش را در هیچ جا نظیر كوه و جنگل و دریا ندیده ام . فضای پاك و بی آلایش كویر چنان آرامشی به من داده كه قابل توصیف نیست.
محبوبه ادامه داد: وقتی پا بر روی شن های كویر گذاشتم عطر آن را با تمام وجود استشمام كردم.
وی گفت: اینجا احساسی به من دست داده كه خیلی آرام بخش است،آرامش و صفای كویر دل و روحم را به خود معطوف كرده كاش در شهر همچنین آرامشی وجود داشت،كویر یعنی آرامش ، یعنی صبر ، یعنی یك دریا سادگی و یك جنگل طراوت سرشار از حس زندگی.
این همایش هم با تمام سختی ها ، صمیمیت ها و لحظه های خوش اش به پایان رسید و چیزی كه از برای شركت كنندگان در آن ماند خاطرات لحظات شیرین حضور در آغوش صمیمی و معصوم كویری بود كه با هر قدمی كه در آن برمی داشتند تمام وجودشان سرشار می شد از یاد خالقی كه این پهنه وسیع و امن را مامنی برای آنها قرار داد تا از تك درختان مقاوم آن ایستادگی و از آسمان شفاف آن بی ریایی را بیاموزند.
ششمین همایش ملی كویرنوردی بشرویه با حضور حدود 600 شركت كننده به مدت سه روز از 25 تا 27 آبان ماه جاری برگزار شد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد