PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جنگ ؛ اقتصاد ؛ اختراع ؛

Od
17th November 2011, 10:14 AM
تایپیک هایی که توی بخش سوالات و اختراعات ایجاد شده بودن رو کامل خوندم . فاجعه به بار اومده بود ، یکی میگفت توی ایران اختراعات اصلا مهم نیستند یکی دیگه میگفت از هر صد تا اختراع یکیشون فروش میره اون یکی میگفت باید با این مصیبتی که تو ایران داریم بسوزیم و بسازیم .
هیچکدومشون نگفتند که از کجا معلوم مشکل از خود ما نباشه ؟
یه سناریو در نظر بگیرید : آقای x طرحی میده برای کشور ایران حالا کاربردش چیه ؟ مثلا تو صنعت خودرو سازی این آقا اومده دینام رو خودرو رو برداشته و منبع تولید برق خودرو رو تغییر داده که فشار از روی موتور برداشته بشه .که اینجوری تقریبا مصرف سوخت رو هم کاهش داده . حالا در عوض چی بجای این دینام قرار داده ؟: آقای x اومده از توربو شارژر خودرو برق تولید کرده که واقعا هم منطقی هستش چون دور این توربو شارژرها بیشتر از 60000 RPM هستش و این دور رو از دود خروجی اگزوز دارن میگیرن .(در ضمن دور این قسمت از موتور بیشتر از دور خود موتور (فلایویل)هستش )
تنها کافیه از یک قانون لنز (درصورتی که یک میدان مغناطیسی ثابت داشته باشیم و یک سیم فلزی را در کنار این میدان به حرکت در آوریم در این سیم ولتاژ القا می شود) پیروی بشه .
اینو می گفتم : این آقای X بعد از اینکه طرحش رو ساخت برد شرکت سایپا اما هیچ جوابی بهش ندادن (نمی دونم ثبتش کرده بود یا نه ) بعد ناراحت میاد تو سایت اعلام می کنه صنعت خودرو سازی اصلا به طرح و اختراعات اهمیت نمیده .
حالا من یه سوال از همین آقا دارم : آیا خودرو های سایپا ترمز ABS دارن ؟ آیا خودروی سایپا کیسه هوا که برای ایمنی راننده هستش و تو قوانین بین الملل برای صنعت های خودروسازی اجباره که استفاده کنن وجود داره ؟ آخه من اگه به شما بگم احمق کم گفتم . شما چجوری به خودت اجازه دادی طرحت رو به جایی ببری که اصلا نکات ایمنی معمولی و پیش پا افتاده رو رعایت نمی کنن ؟
حالا بماند به طراحی دینامیکی خودروی سایپا اصلا کاری ندارم .
توی ایران مگه فقط صنعت خودرو سازی مربوط به شرکت ایران خودرو و سایپا میشه ؟ بابا صنایع دفاع خودش رو خفه کرده از بس اعلام کرده طرحی که مربوط به صنعت های بنیادی میشه ما حمایت جدی می کنیم . اصلا خودش طرح میده میگه هرکی میتونه بره کاملش کنه بیاره ما خودمون می خریم . شک داری به حرف من برو به این سایت : www.idea-sasad.ir (http://www.idea-sasad.ir/)
چه برسه به طرح شما ، علاوه بر اینکه فشار رو از روی موتور برداشتین میزان برق تولیدی رو هم افزایش دادین که میشه تو خیلی جاهای دیگه از این برق استفاده کرد .
در مجموع حرفام اینو می خوام بگم شما اگه طرحی دارید و میخواین اون رو بفروشید و موفق نمیشید ببینید مشکل از چیه ؟ صنعت رو اشتباه رفتید ؟ طرحتون هزینه زیادی داره که ارزش اقتصادی اون رو از بین میبره ؟ عملا اجرایی نیست ؟ برتری بیشتری نسبت به دیگر طرح های مشابه ساخته شده و در حال استفاده نداره ؟ و ...
یخورده مغز اقتصادی خودتون رو بکار بندازید واقعا جواب رو پیدا میکنید . یه چیزی رو حتما یادتون باشه ( بعضی آدما راه رو عوضی میرن اما بعضی آدما اصلا عوضی راه میرن ) گیر گزینه دوم نیفتید.

Mr.Geo22
17th November 2011, 12:38 PM
اون دوستمون رو که مثال زدید بهتره احمق نخوندید چون ممکنه اصلا نمیدونست که میشه یه همچین کاری کرد (همه که مثل شما نابغه نیستن [soal] )

از اون گذشته

سازمان صنایع دفاع . . . . .

فکر نمیکنم هر کسی رغبت داشته باشه که پاش به این سازمان باز بشه...

من یکی که ترجیح میدم اختراعاتم مثل اتاق امن دزدیده بشه تا مثل پودر انگشت نگاری!!!

Od
17th November 2011, 02:38 PM
اون دوستمون رو که مثال زدید بهتره احمق نخوندید چون ممکنه اصلا نمیدونست که میشه یه همچین کاری کرد (همه که مثل شما نابغه نیستن [soal] )

از اون گذشته

من یکی که ترجیح میدم اختراعاتم مثل اتاق امن دزدیده بشه تا مثل پودر انگشت نگاری!!!

سلام
یادم نمیاد جایی گفته باشم من نابغه هستم .
میشه توضیح بدی چرا حاضری طرحت رو بدزدند اما پات به سازمان صنایع دفاع باز نشه ؟

Od
17th November 2011, 02:42 PM

از اون گذشته

مخترع 18 ساله پودر انگشت نگاري فوت كرد. به گزارش فارس، مرضيه زارعي مخترع 18 ساله، اهل شهرستان مرودشت شيراز كه پودر تشخيص هويت در اداره آگاهي را ثبت كرده بود در اثر ايست قلبي فوت كرد. وي پودر انگشت نگاري را كه در اداره آگاهي مورد استفاده قرار مي گيرد طبق گواهينامه ثبت اختراع به شماره 45747 به ثبت رسانده بود. مرضيه زارعي علي رغم اينكه اختراع خود را به ثبت رسانده بود، نتوانست از مزاياي آن بهره مند شود.
این کجاش به صنایع دفاع ربط داره ؟ آیا صنایع دفاع عامل اصلی ایست قلبی این خانوم بوده ؟ (جواب لطفا )
توی یه سایت دیگه هم خوندم که نوشته بودن اختراع این خانوم صاحب پیدا کرده که البته نه میگم این حرف درسته و نه میگم این حرف اشتباه هستش . در مجموع این خانوم طرح خودش رو ثبت اختراع کرده و سرهنگ قاسمی هم که مدعی این اختراع هستش هم میگه ما مدرک داریم که البته رو نکرده . به شخصه یخورده به مرگ این خانوم شک کردم . در کل آره یه همچین مشکلاتی هم ممکنه رخ بده . که من خودم میگم این آمار توی صنعت های دیگه به مراتب بیشتر از ارگان های دولتی هستش .

عرفان سلیم زاده
17th November 2011, 03:25 PM
تایپیک هایی که توی بخش سوالات و اختراعات ایجاد شده بودن رو کامل خوندم . فاجعه به بار اومده بود ، یکی میگفت توی ایران اختراعات اصلا مهم نیستند یکی دیگه میگفت از هر صد تا اختراع یکیشون فروش میره اون یکی میگفت باید با این مصیبتی که تو ایران داریم بسوزیم و بسازیم .
هیچکدومشون نگفتند که از کجا معلوم مشکل از خود ما نباشه ؟
یه سناریو در نظر بگیرید : آقای x طرحی میده برای کشور ایران حالا کاربردش چیه ؟ مثلا تو صنعت خودرو سازی این آقا اومده دینام رو خودرو رو برداشته و منبع تولید برق خودرو رو تغییر داده که فشار از روی موتور برداشته بشه .که اینجوری تقریبا مصرف سوخت رو هم کاهش داده . حالا در عوض چی بجای این دینام قرار داده ؟: آقای x اومده از توربو شارژر خودرو برق تولید کرده که واقعا هم منطقی هستش چون دور این توربو شارژرها بیشتر از 60000 RPM هستش و این دور رو از دود خروجی اگزوز دارن میگیرن .(در ضمن دور این قسمت از موتور بیشتر از دور خود موتور (فلایویل)هستش )
تنها کافیه از یک قانون لنز (درصورتی که یک میدان مغناطیسی ثابت داشته باشیم و یک سیم فلزی را در کنار این میدان به حرکت در آوریم در این سیم ولتاژ القا می شود) پیروی بشه .
اینو می گفتم : این آقای X بعد از اینکه طرحش رو ساخت برد شرکت سایپا اما هیچ جوابی بهش ندادن (نمی دونم ثبتش کرده بود یا نه ) بعد ناراحت میاد تو سایت اعلام می کنه صنعت خودرو سازی اصلا به طرح و اختراعات اهمیت نمیده .
حالا من یه سوال از همین آقا دارم : آیا خودرو های سایپا ترمز ABS دارن ؟ آیا خودروی سایپا کیسه هوا که برای ایمنی راننده هستش و تو قوانین بین الملل برای صنعت های خودروسازی اجباره که استفاده کنن وجود داره ؟ آخه من اگه به شما بگم احمق کم گفتم . شما چجوری به خودت اجازه دادی طرحت رو به جایی ببری که اصلا نکات ایمنی معمولی و پیش پا افتاده رو رعایت نمی کنن ؟
حالا بماند به طراحی دینامیکی خودروی سایپا اصلا کاری ندارم .
توی ایران مگه فقط صنعت خودرو سازی مربوط به شرکت ایران خودرو و سایپا میشه ؟ بابا صنایع دفاع خودش رو خفه کرده از بس اعلام کرده طرحی که مربوط به صنعت های بنیادی میشه ما حمایت جدی می کنیم . اصلا خودش طرح میده میگه هرکی میتونه بره کاملش کنه بیاره ما خودمون می خریم . شک داری به حرف من برو به این سایت : www.idea-sasad.ir (http://www.idea-sasad.ir/)
چه برسه به طرح شما ، علاوه بر اینکه فشار رو از روی موتور برداشتین میزان برق تولیدی رو هم افزایش دادین که میشه تو خیلی جاهای دیگه از این برق استفاده کرد .
در مجموع حرفام اینو می خوام بگم شما اگه طرحی دارید و میخواین اون رو بفروشید و موفق نمیشید ببینید مشکل از چیه ؟ صنعت رو اشتباه رفتید ؟ طرحتون هزینه زیادی داره که ارزش اقتصادی اون رو از بین میبره ؟ عملا اجرایی نیست ؟ برتری بیشتری نسبت به دیگر طرح های مشابه ساخته شده و در حال استفاده نداره ؟ و ...
یخورده مغز اقتصادی خودتون رو بکار بندازید واقعا جواب رو پیدا میکنید . یه چیزی رو حتما یادتون باشه ( بعضی آدما راه رو عوضی میرن اما بعضی آدما اصلا عوضی راه میرن ) گیر گزینه دوم نیفتید.
[taajob]
حتی اگر هم 100 میلیارد تومان هم بلاعوض بدن به مراحل اداری پیچیده و طاقت فراسایی که تمام سنگینی مراحل تجاری سازی رو بر دوش مخترع می زاره نمی ارزه داداش من!
اینو من باید به شما و کل کاربران سایت علمی نخبگان جوان بگم:
من می خوام به فجیح ترین ریسک ممکنه طرحم رو دراینده بفروشم که یه سازمان تاسیس کنم که کارش طی مراحل اداری تو ایران باشه!!!
می دونید اگه یه خارجی این جمله منو بخونه با خودش چی میگه؟(وای یعنی اینقدر وضع خرابه!!!)
اره وضع خرابه! خیلی هم خرابه! نمونه اش شش ماهی که باید واسه ثبت اختراع در داخل ایران صبر کنی! نمونه اش طی مراحل اداری چند ماهه که بتونی از شرایط سطح 3 بنیاد نخبگان بهره مند بشی!
مگه نو بودن اختراع من تا چه زمانی سرجاشه؟ فقط 1 سال!
بعد من حداقل تا شرکتم جا بیوفته باید 5 سال تلاش کنم که تازه بتونم تحت نظر و حساب رسی پارک علم و فناوری فلان جا یه تولید نیمه صنعتی تو ایران داشته باشم...
تازه بگذریم که تمام پولی که بهت میدن رو باید فاکتور کنی به اضافه یه گزارش 100 صفحه ای بهشون تحویل بدی!
اینه حمایت؟ اینه تشویق؟
حتما می خواید حمایت های خودمون رو با دولت های افریقا و اسکیمو های تو قطب جنوب مقایسه کنید ها؟
شما هرکسی که هستی اینو بدون این مملکت از وقتی که تو جهان منزوی شد،روشن فکرهاشم از بین برد!
من به خودم افتخار می کنم که یکی اون بیرونه(هر کافری!!!) که طرح من واسش اونقدر با ارزشه که به جای مسخره کردن و دزدیدن طرحم تو روز روشن حاضره 1 دلار بابت خریدش پول بده!

Mr.Geo22
17th November 2011, 03:36 PM
سلام
یادم نمیاد جایی گفته باشم من نابغه هستم .

ولی از کسایی که اطلاعات شما رو ندارند با عنوان احمق یاد کردید!!!

مخترع 18 ساله پودر انگشت نگاري فوت كرد. به گزارش فارس، مرضيه زارعي مخترع 18 ساله، اهل شهرستان مرودشت شيراز كه پودر تشخيص هويت در اداره آگاهي را ثبت كرده بود در اثر ايست قلبي فوت كرد. وي پودر انگشت نگاري را كه در اداره آگاهي مورد استفاده قرار مي گيرد طبق گواهينامه ثبت اختراع به شماره 45747 به ثبت رسانده بود. مرضيه زارعي علي رغم اينكه اختراع خود را به ثبت رسانده بود، نتوانست از مزاياي آن بهره مند شود.
این کجاش به صنایع دفاع ربط داره ؟ آیا صنایع دفاع عامل اصلی ایست قلبی این خانوم بوده ؟ (جواب لطفا )
توی یه سایت دیگه هم خوندم که نوشته بودن اختراع این خانوم صاحب پیدا کرده که البته نه میگم این حرف درسته و نه میگم این حرف اشتباه هستش . در مجموع این خانوم طرح خودش رو ثبت اختراع کرده و سرهنگ قاسمی هم که مدعی این اختراع هستش هم میگه ما مدرک داریم که البته رو نکرده . به شخصه یخورده به مرگ این خانوم شک کردم . در کل آره یه همچین مشکلاتی هم ممکنه رخ بده . که من خودم میگم این آمار توی صنعت های دیگه به مراتب بیشتر از ارگان های دولتی هستش .

یه سوال ...

اتاق امن نام اختراعی است که در سال ۱۳۸۲ توسط فرزاد سلیمی (http://fa.wikipedia.org/wiki/فرزاد_سلیمی) جهت دریافت کمک مالی و اجرایی شدن به شهرداری تهران ارائه شد. در مورد این اختراع کشکمش‌هایی در مورد دستبرد فکری (http://fa.wikipedia.org/wiki/دستبرد_فکری) پدید آمد که در نهایت در سال ۱۳۸۸ به حکم قطعی دادگاه، ثبت کنندگان مجدد این اختراع، موسی مظلوم (http://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=موسی_مظلوم&action=edit&redlink=1&preload=الگو:ایجاد+مقاله/استخوان‌بندی&editintro=الگو:ایجاد+مقاله/ادیت‌نوتیس&summary=ایجاد+یک+مقاله+نو+از+طر ق+ایجادگر&nosummary=&prefix=&minor=&create=درست+کردن+مقاله+جدید) استادیار دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (http://fa.wikipedia.org/wiki/دانشگاه_تربیت_دبیر_شهید_رجا یی) و علی اکبر محرابیان (http://fa.wikipedia.org/wiki/علی_اکبر_محرابیان)، از مقامات شهرداری وقت و وزیر صنایع دولت محمود احمدی‌نژاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/محمود_احمدی‌نژاد)، محکوم گردیدند و ثبت مجدد اختراع توسط آنان باطل شد ولی بیست روز بعد حکم دادگاه تجدید نظر به دلیل مخالفت با شرع لغو و مخترع اصلی به دلیل تخریب چهره مسئولین مورد پیگرد قضایی قرار گرفت. در معرفی این اختراعی کتابی توسط انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران (http://fa.wikipedia.org/wiki/دانشگاه_علم_و_صنعت_ایران) توسط ثبت کنندگان مجدد به همراه محمود احمدی نژاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/محمود_احمدی_نژاد)، شهردار وقت تهران و رییس جمهور فعلی منتشر شده‌است.

اگه تلاش های چندین ساله آقای سلیمی (که من وقتی داشتم میخوندمش نزدیک بود گریم بگیره از این همه بی عدالتی) نبود شما الان اصلا اسمشم میدونستید؟؟
نه اینکه حالا با این همه پیگیری چقدر هم به حقش رسیده؟؟

آره سکته کرد همونطور که شاهزاده شوباتو از بیماری صحرا (ی سینا) اسهال گرفت و مرد!!!

حسین متقی
17th November 2011, 05:16 PM
پدر من توی شهرداریه
دقیق یادشه
یارو اختراعشو تازه ارائه داده بود به شهرداری
اقایون که هیچ توجهی به یارو نداشتن هیچ
دوماه بعد توی سمینارای خارجی این اختراعو داشتن اراعه میدادن
مخترع اصلی اصلا خبر نداشت
تازه پر رو پر رو هنوزم ولکن نیست قبول نمیکنه این اختراعو دزدیده
همین چند ماه پیش
یه نفر که نمیدونم مهندس الکترونیک بود یا نه خودشو از پشت بوم شهرداری منطقه 7 انداخت پایین
چرا؟
چون اختراعش که یه سطل اشغال بود که نمیدونم حالا دقیق چی بودو گفته بودن بسازه
60 میلیون تومن خرج کرده بود
بعد حراست شهرداری اومده گفته بیت المال بودجه شهرداری
نباید اینجا خرج میشده
پولشو ندادن
اخراجشم کردن از شهرداری اخه کارمند بوده
به خاطر همینه که من میگم اختراع توی ایران به درد نمیخوره
فقط محصوله که بدرد میخوره

Od
17th November 2011, 07:03 PM
خیلی دلم میخواست تایپیکی رو که با erfan.s داشتم رو نمیبستید تازه داشتم به هدف اصلیم می رسوندمش .آقای RoboMilad گفته بودن که من دارم از اختراع آقای erfan.s سواستفاده می کنم . آقای erfan.s امیدوارم غیر مستفیم متوجهت در مورد اشتباهی که داری مرتکب میشی کرده باشم . من در اون اندازه نیستم که بخوام کسی رو نصیحت کنم اما به این جمله خوب فکر کن : بعضی آدما راه رو عوضی میرن اما بعضی های دیگه عوضی راه میرن . میدونی فرق گروه اول با گروه دوم چیه ؟
گروه اول نمیدونه داره اشتباهی راه میره اما گروه دوم میدونه و میره .
و کلام آخر در مورد خودم :
کافیه قوانین بازی رو بلد باشید اونوقته که میتونید هرکسی رو شکست بدید.
ببخشید که مزاحمت شدم و خدانگهدار .

محسن آزماینده
17th November 2011, 07:14 PM
خیلی دلم میخواست تایپیکی رو که با erfan.s داشتم رو نمیبستید تازه داشتم به هدف اصلیم می رسوندمش .آقای RoboMilad گفته بودن که من دارم از اختراع آقای erfan.s سواستفاده می کنم . آقای erfan.s امیدوارم غیر مستفیم متوجهت در مورد اشتباهی که داری مرتکب میشی کرده باشم . من در اون اندازه نیستم که بخوام کسی رو نصیحت کنم اما به این جمله خوب فکر کن : بعضی آدما راه رو عوضی میرن اما بعضی های دیگه عوضی راه میرن . میدونی فرق گروه اول با گروه دوم چیه ؟
گروه اول نمیدونه داره اشتباهی راه میره اما گروه دوم میدونه و میره .
ببخشید که مزاحمت شدم و خدانگهدار .

ببینید عزیزی در این سایت در تاپیکی گفته که در آب نیم متری نمیشه شنا یاد گرفت

یادمه طرحی را از معلم خودمون دیدم که دزدیده شده بود و نتیجه اعتراض معلممون این بود((اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی))

یک مثال دیگر:
یکی از اساتید دانشگاه تبریز طرحی را برای ضد زلزله کردن ساختمانها بدین شرح داده بود

ساختمان را از گل درست کنند
توی اون را با کاه پر کنند و پس از تموم شدن ساختمان کاه را از داخل و خارج آتیش بزنند که ساختمان مثل ظروف سفالی میشه

بعد از ارایه این طرح در یکی از دانشگاههای تهران،استاد را با گوجه میزنند

همین فرد الان مسئول ساخت و ساز ناسا در کره ماه است

این را چه جوری توجیه میکنید؟

hadi elec
17th November 2011, 10:09 PM
................................
.......................

دوست عزیز این بازی هیچ قوانینی نداره
و کاملا از دید ما رندوم هست
قوانین نا نوشته ای که هست و از دید اون بالایی ها وجود داره همون بندپ معروف هست
که این قانون اونا واسه ما اجرایی نیست
واقعیت از اون چیزی که تو ذهنت هست تلخ تره

312
17th November 2011, 11:12 PM
[taane]از آقا مصطفي خواهش ميكنم بعنوان نفر اول تالار كمك كنند كه هدف تالار در تقويت روحيه فعالان تالار به ياس از حضور تبديل نشه

عرفان سلیم زاده
18th November 2011, 12:21 AM
[taajob]

حسین متقی
18th November 2011, 03:18 AM
به نظر من اگه کسی با این جور بحثا بخواد سریع مایوس ونا امید بشه هیچوقت مخترع نمیشه
من این حرفاروزدم که هرکسی ایده ای داشت سعی کنه خودش بسازه و بفروشه
وکمی بیشتر واقعیتو بشناسه
چون اون بیرون هرکسی سعی میکنه اختراعشو تصاحب کنه
ولی محصولو دیگه نمیشه دزدید فقط میشه خرید

msd21
18th November 2011, 08:35 AM
من با به چالش کشیدن بحث مخالف نیستم اتفاقا دوست دارم ادامه پیدا کنه و هر کسی حرف خودش رو بزنه تا هم خودشون به نتیجه برسن و هم کسی که میاد این تاپیکو میخونه بتونه یه نتیجه گیری کنه

msd21
18th November 2011, 08:49 AM
من خودم هم یه نمونه طرح تو ذهنم دارم که یکی از نخبه ها با صنایع دفاع انجام داد و به اسم خودش هم ثبتش کرد
اما گندی که بالا اومد این بود که یه مدت پیش تو رسانه ها دید دارن از طرحش با اسم طرح ملی و افتخارات صنایع دفاع نام می برند اونم بدون اجازه گرفتن ازش یا حتی بردن نامش
ایشون رفته شکایت کرده امیدوارم که این نخبه عزیزمون در این اوج جوانی ایست قلبی نکنه

Mr.Geo22
18th November 2011, 02:56 PM
من خودم هم یه نمونه طرح تو ذهنم دارم که یکی از نخبه ها با صنایع دفاع انجام داد و به اسم خودش هم ثبتش کرد
اما گندی که بالا اومد این بود که یه مدت پیش تو رسانه ها دید دارن از طرحش با اسم طرح ملی و افتخارات صنایع دفاع نام می برند اونم بدون اجازه گرفتن ازش یا حتی بردن نامش
ایشون رفته شکایت کرده امیدوارم که این نخبه عزیزمون در این اوج جوانی ایست قلبی نکنه

نمیدونم چرا کار کردن با ارگان های دولتی باعث بیماری های ناگهانی در افراد میشه!!!

البته میدونم,فقط دوست ندارم منم بعد یه هفته خبرم رو از تلویزیون بدن که به خاطر سوء استفاده در مصرف قرص های ضد افسردگی مردم!!!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد