PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث داشتن دوست دختر با درس خواندن هم خوانی دارد یا نه ؟

Maani Parvaz
7th November 2011, 10:40 PM
سلام دوستان
من پسری 21 ساله و دانشجوی کارشناسی هستم. من تاحالا با هیچ دختری نبوده ام. زیاد اهل دوستی نبوده ام و اغلب تنها هستم. 2 سال دیگر کنکور کارشناسی ارشد دارم و واقعا دوست دارم رتبه خوب بیاورم. از الان برنامه ریزی کرده ام. از تمام دوستان عضو این سایت و همکاران محترم میخواهم در این زمینه منو راهنمایی کنید چون واقعا سردر گم شده ام و میخواهم درس بخوانم فکرم ناخوداگاه مشغول میشه. پشیمان گذشته هستم که چرا دوستی نداشتم و اینها و از یک سو چون موی سرم تاس هستش به همین خاط همیشه ماشین 4 زدم(مثل سرباز).
دو دل هستم نمیدانم دوست دختر داشته باشم یا نه؟ خیلی سوال کردم و بعضی ها میگفتند درس خوبه بعضی ها میگفتند کنار درس هایت داشته باش و کلا همه چیزو بهم گفتن, میدونم اینجا هم همین ها رو میشنوم اما واقعا راه کار اساسی چی هستش؟
اولویت اول من درس هستش. اما فکر اینکه در آینده بیشتر پشیمون بشم و چرا جوونی ام را نکرده ام بیشتر فکرم را مشغول میکند, دوستان هر جا چنین سوالی را میکنم جواب قانع کننده را کسب نمیکنم.
با تشکر

حسین متقی
8th November 2011, 01:10 AM
راستش من اصلا تو این قضیه تجربه نداشتم
اما تجربیات دیگرانو میتونم بگم
خلاصش اینه که=============== هر کاری دلت میخواد بکن====
اما نظر خود بی تجربم میگه اصولا باید ببینی خودت چیکاره ای
خودت درس رو بیشتر از دوست دختر دوست داری؟؟؟
یا دوست دختر رو بیشتر از درس؟؟؟
البته خودم با دوست دختر به معنای ......مخالفم
اما من توی همین سایت همه رو مذکر یا مونث- دوستای خودم میدونم
بستگی به درجه دوستیت داره
اگه درجش میخواد خیلی بره بالا دیگه اسمش دوست نمیشه
اون یه چیز دیگس
بسته به اعتقادت داره که به خودت مربوطه که اون درجه ی بالای دوستی رو هم دوست دختر بدونی یا یه راه دیگه
یا اصلا مثل بعضیا که زیادن کلا میخوای یکم سرگرمیت و خندت به مردم بیشتر بشه
حالا اگه راهنماییه بچه های دیگرو هم میخوای یه جواب مشتیه کامل بنویس که خودت میخوای چیار کنی توی دلت؟
از کدوم دسته از ادمایی هستی که بالا نوشتم یا یادم رفته بنویسم و....
البته درمورد خودم که محل زندگیم نزدیک پارک قیطریه با اون وضعیت جالب دختر وپسره
تا به حال هیچگونه دوست دختر جدی یا شوخی نداشته و ندارم و تا حالا هم به هیچ مشکلی بر نخوردم و اتفاقا به نسبت
80 درصد دوستام که دوست دختر دارن خیلی وقتم ازاد تره کارای مفیدم هم بیشتره البته به نسبت ظرفیت دیگه
البته من تازه 18 سالمه اینو میگم که یه وقت از حرففای چرت و پرتم نتیجه ای جدی نگیری
و بیشتر به خودت فکر کن چون خیلی ها از بزرگتر ها بودن که به من گفتن کاری نکن که خواسته علاقه ی درون خودت نباشه
چون پشیمون میشی و دوباره همون کاری که دلت میخواد رو انجام میدی- در مورد درس شاید خیلی دیر نشه ولی در مورد
دوست دختر و درجات بالاتر خیلی هم ممکنه دیر بشه
البته گفته باشم مسئولیت گفته هام رو نه اینجا نه این دنیا و نه اون دنیا قبول نمیکنم و کلا اینا رو میتونی انجام بدی یا میتونی انجام ندی برای اگاهی بیشتر گفتم

Maani Parvaz
8th November 2011, 11:25 AM
بله از حرف هاتون استفاده کردم ممنون. من اولویت اولم درس و رتبه خوب ارشد هستش. دوست خوب ببینید, خانواده ما روابط اجتماعی بسیار کمی تا به امروز داشته اند و همچنین ارتباط من هم با دختران خیلی کم بوده, نه خواهر دارم نه تو آشنایان و اقوام دختر هم سنی هست و .... و کلا احساس تنهایی زیادی داشته ام. تا به امروز توانسته ام با این شرایط سازگار بشم اما هم اکنون دیگه واقعا حوصله این که نتونسته ام نیازهای اجتماعی خودم را برطرف کنم را ندارم.
از دوستان دیگه هم ممنون میشم راهنمایی کنند.

S h a D o w
8th November 2011, 11:32 AM
سلام دوست عزیزم

به نظر من آدم باید توی هر کاری اعتدال رو رعایت کنه

تو از همه بهتر خودت رو می شناسی

اگر فکر می کنی رابطه داشتنت با یه دختر باعث میشه از هدفت دور بشی و دیگه وقتی واسه درس خوندن نداشته باشی

به نظر من این کارو نکن

چون من بر خلاف دوستمون حسین جان فکر می کنم برای درس هم دیر میشه

با این حال هستند خیلی از آدم هایی که رابطه شون بهشون انگیزه داده و باعث موفقیتشون شده

ولی اگر الان کسی رو دوست داری و میترسی اگر باهاش دوست بشی از درس بیفتی، این خیلی فرق داره

چون ممکنه دیگه کسی رو اینقدر دوست نداشته باشی

و دوست داشتن تو زندگی مهمترین چیزه
پس از دستش نده

ولی اگر میخوای بگردی و کسی رو پیدا کنی
اینکارو نکن
درستو بخون

یه روزی اون کسی که باید پیدا میشه و
تو دیگه قدرت نه گفتن به عشقت رو نخواهی داشت

موفق باشی[golrooz]

باستان شناس
8th November 2011, 02:12 PM
سلام
خواندن این پست موثر هست

دوستی با جنس مخالف خوب یا بد ؟ خانواده‌ها : بدانند یا نه ؟ (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?107778-دوستی-با-جنس-مخالف-خوب-یا-بد-؟-خانواده‌ها-بدانند-یا-نه-؟)

ببنید مطالبی که بیان کردید در ابتدا بر میگرده به درجه اعتماد به نفس شما در زندگی !
از نظر من باید روی شخصیت خودت بخصوص در زمینه ارتباط با دیگرون بیشتر کار کنی چون تجریباتی که در راتباط با تعامل با دیگرون بدست میاری مطمنا توی کتاب های روان شناسی هم نایاب و کمیاب هست ....تجریبات شخصی دیگرون هم راهساز هست ولی هر کس طبق سن و وضعیت زندگی خودش تجربه بدست میاورد ...

مثل اینکه شما گفتی (تاس) هستید خب این یعنی چی ؟ ......یعنی این باعث شده شما در زندگی ارتباط صحیح با دیگرون نداشته باشید اگر اینطوری هست صد در صد بهترین دقایقی که میتونی صرف دوستی با دیگرون بکنی صرف این فکر پوچ کردی که کم مو و تاس هستی ....
مطمن باش کسی که به خاطر کم مویی بخواهد گوشه نشین بشه فردا در برابر همه فرصت هایی که به خاطر این تفکر از دست بیشتر غبطه میخورد ...

در ارتباط با داشتن ی دوست خب میتونه هم دختر باشه و هم پسر ....از نظر من داشتن دوست دختر و پسر در هر برهه ای از زندگی ی معنی میدهد و اینکه با ببینی هدف تو از دوستی چی هست ؟
داشتن ی دوست دختر مطمنا دارای شرایطی هست که اول باید با خودت طی کنی میدونید من مذهبی برخورد نمیکنم که بگم ...نه اصلا نباید دوست دختر نداشته باشی ..نه اصلا ...اتفاقا وجود یک دوست نیاز هست چون واقعا اگر یک هم خوانی درست و صحیح به وجود بیات میتونه پایه یک ازدواج مناسب هم قرار بگیره !

البته دوست هم شرایط خودش رو داره ....همیشه بدون دوست چه دختر و چه پسر باید باعث پیشرفت تو باشن ....از کسانی که فقط میگن تفریح و یا همش میگن درس پرهیز کن افراط و تفریط اصلا مجاز نیست نه در تفریح نه در درس خواندن...

من در مورد خودم بهتون میگم....
من همیشه خیال میکردم بزرگترین اولیت زندگی (در 18 سالگی) درس خواندن و رسیدن به مراتب بالای تحصیلی هست و البته درسته و اصلا پشیمون نیستم از این تفکرم
ولی
میدونید من به حد افارط در درس خواندن و حتی کار کردن رسیده بودم و البته برام لذت بخش بود چون وجودم به درس و کار وابسته بود یادم هست برای قبولی در کنکور از همه چیزم گذشتم البته برای لیسانس عرض میکنم هیچ جا مهمونی و پارک و سینما و ....نمی رفتم و این اشتباه محض بود البته خانواده به من گوشزد میکردن ولی خب کو گوش شنوا ؟
بالاخره دانشگاه قبول شدم ولی خب باید بیشتر وقت برای تفریح میزاشتم فقط درس خوب نبود !

هر دوستی باعث پیشرفت باشه خوبه و جواب میده !
مثلا در رابطه با همکلاسی های خانم در محیط آموزشی بهتر میشه تصمیم گرفت چون مطمنا شاید البته تکیه به درس و قبولی در مقاطع تحصیلی بالاتر باشه و این روند میتونه کمک کنه به وجود امدن ی رابطه عاطفی خیلی خوب و البته کنترل شده ...مگر نه دوستی که فقط به کافی شاپ و رستوران و ...ختم بشه فقط باعث وقت تلف کردن هست !

محسن آزماینده
8th November 2011, 02:17 PM
به نظر من شما در تعریف جوانی مشکل داری

جوان را با اندیشه روشن و نیروی بدنی بالا میشناسند نه با دوست دختر

حالا ببینید جوان هستید یا نه؟؟؟؟

حسین متقی
8th November 2011, 02:37 PM
kamanabroo (http://www.njavan.com/forum/member.php?1610-kamanabroo) یه سری بزنید
حتما کمک میکنه
متخصص ازنوع فوق تخصص
در حد المپیک

Admin
8th November 2011, 08:09 PM
میدونم اینجا هم همین ها رو میشنوم اما واقعا راه کار اساسی چی هستش؟
اولویت اول من درس هستش. اما فکر اینکه در آینده بیشتر پشیمون بشم و چرا جوونی ام را نکرده ام بیشتر فکرم را مشغول میکند, دوستان هر جا چنین سوالی را میکنم جواب قانع کننده را کسب نمیکنم.

سلام
هم در شرع مقدس اسلام ...

هم در عرف رواشناسی هست که ارتباط ناسالم با جنس مخالف باعث عقب موندگی افراد میشه.

شما به کسانی که دوست دختر دارن یه نگاه بکنی 90% افراد الاف کنار خیابون هستن...

چرا ؟

چون فکرشون اینقدر مشغول میشه که نمی تونن تمرکز درس خوندن رو داشته باشن.

به نظر من بهترین راه ازدواجه ...

اگر ازدواج کنی مطمئنا به آرامشی که نیاز داری می رسی..!

البته فردی رو باید انتخاب کنی که همسو با خودت باشه.

به کل بین درس و دوست دختر باید یکی رو انتخاب کنی چون در صورت قدم گذاشتن در این راه مطمئنا هم اعصاب برای خودت نمی مونه هم تمرکزت رو ازت میگیره.

مطمئن باش ضرر کننده خواهی بود.

موفق باشی

طلیعه طلا
8th November 2011, 09:10 PM
بحث جالبی است اما بی نتیجه...

1- چون کسانی که به فکر این مسایل هستند و یا کسانی که دغدغه بر طرف کردن این موضوع را دارند که دو جنس مخالف ارتباط منفی نداشته باشند به اصل ریشه نمی پردازند. فرد تشنه است، اگر آب پیدا نشد با مایعات دیگر خودش را سیر می کند.

2- اینکه متاسفانه ما نباید بگوییم واقعیت اینطوره که در جامعه همه به نوعی درگیر این مسئله هستند ... بلکه واقعیت چیزه دیگه ایه و ما باید اون رو اصل قرار بدیم : بزرگواری پسر و کنترل خودش و کرامت و نجابت دختر و پوشش و وارستگی اش ...

3- سوم اینکه در این قضیه هیچ کس ضرر نمی کند مگر دختر . چون دختر است که با احساساتش بازی می شود و از او به عنوان کالایی برای شهوت زودگذر استفاده می شود،
به اعتقاد بنده آن پسری که دوست دختر دارد اصلا به فکر ازدواج و تشکیل یک بنیاد قوی به نام خانواده نیست بلکه فقط به مانند گرگی در فکر ... خود است.

4- اینکه به نظر من تنها کسی اینکار را می کند که فرهنگ حاکم بر خانواده اش اجازه می دهد که با ناموسش ارتباط برقرار گردد در کل رگ غیرت اش دیگر خوابیده و وجود ندارد.

5- ودر آخر هر کس ناموس خودش رو دوست داره و درآینده هم می خواد دختر و همسرش از این گزند به دور باشن، به این کار نزدیک نشه و ازاون دوری کنه .زیرا این دنیا بازتاب اعمال ماست هر چیزی را پردازش کنیم به همان صورت به طرف ما تابش می کنه.

اما یادمون هم باشه ...
کل ممنوع مطلوب ... !!!

اِی وای بر ما ...

Aysajoon
8th November 2011, 09:21 PM
سلام

تحقیقات میدانی من در طی 5 سال این واقعیت ها رو به اثبات رسونده که :

1. حتی فردا هم برای درس خوندن دیره و همین امروز باید بخونی، نباید لحظه ای از تحصیلات عقب موند اما برای پرداختن به مسایلی از این دست نمیگم هرگز اما حداقل بیشتر از درس خوندن وقت هستش پس زیاد عجله نکن برادرم .

2. امکان تمرکز حواس و خوب درس خوندن با وجود دوست از نوع جنس مخالف بسیار سخته و برای عده ای ناممکن .

3. در سنین پایین این دوستی ها در 99% بی فرجامه به دلایل مختلف .

4. کسی که خودش به تنهایی نتونه اوقات مفرحی برای خودش رقم بزنه با حضور دوست پسر یا دختر هم نمیتونه ( 2- 3 ماه اول استثنا است ) !!!! ( کیس های بیشماری در این زمینه دیدم ، موارد عینی موجوده )

5. دوست دختر یا پسر درمان هیچ دردی نیست و اون احساس تنهایی شما رو در طولانی مدت نمیتونه بر طرف کنه ( همچنان 2-3 ماه اول استثنا میباشد )

6. توان کنترل و مدریت روابط عاطفی و احساسی در سنین پایین در این روابط بسیار بسیار ضعیفه طوری که در اکثر مواقع با وابسته شدن یک طرف یا ایشون مورد سوء استفاده قرار میگیرن یا طرف مقابل از وابستگی ایشون برداشت خوبی ندارن و در نتیجه رابطه رو به هم میزنن .

7. تصمیمات خرد و کلان زندگیتونو هیچ موقع تحت تاثیر حرفای اینو اون نگیرید ، با خودتون خلوت کنین و صادقانه تکلیفتونو با خودتون روشن کنین که از زندگیتون چی میخواین ، برنامه تون برای 4 سال اینده تون چیه ؟ بعد ببینید دوست دختر با اهدافتون هم خوانی داره یا نه ؟ اصلا قدرت اداره ی روابط عاطفی رو دارین یا نه ؟ این قدرته خیلی مهمه که ابعاد زیادی هم داره مثلا وابسته نشی !!! همین الان اعتقاداتت بهت اجازه میده با یه دختر تا چه حدی ارتباط برقرار کنی و بعد دوست شدن چقدر میتونی به این باوری که الان داری عمل کنی نه این که اون موقع دایره ی اعتقاداتت رو وسیع تر کنی !!!!

Mr.Geo22
8th November 2011, 11:37 PM
با سلام

دوست عزیز قبل از هر چیز بگم که مسایل مذهبی همش به خودت برمیگرده که چقدر مذهبی هستی!

من زیاد آدم مذهبی نیستم پس اون قسمت ها رو به خودت واگذار میکنم...

به نظر من شما دنبال دختری به عنوان دوست هستید و نه دوست دختر!!!

متاسفانه اکثر دختر و پسرها در ایران تفاوت این دو رو نمیدونن ...

من خودم هیچ وقت دوست دختر نداشتم ولی با دخترای زیادی دوست هستم!

حالا تفاوت این دوتا چیه؟؟

شما وقتی دوست دختر میگیرید رابطه ی عاطفی باهاش برقرار میکنید و هدف نهایی هم در صورت نبود مشکل خاصی ازدواج هست...

ولی وقتی با دختری دوست میشین همون طور که با یه پسر دوست میشین هستش و تفاوتی نداره!
یعنی هیچ رابطه ی عاطفی خاصی باهاش ندارین و فقط دوستین!

البته متاسفانه به خاطر شرایط خاص کشور ایران معمولا به جای این دو حالت یه حالت سوم به وجود اومده و اون اینه که دختر و پسر برای مدتی با هم دوست میشن ولی نه برای ازدواج!!!!

بلکه چون تنها راه ارتباطشون دوست دختر, دوست پسری هست این ارتباط صورت میگیره

و معمولا روابط عاطفی هم برقرار میشه و حتی در بعضی موارد کار به روابط کاملا صمیمانه (در حد روابط جنسی) هم میرسه ولی بعدش یکی از طرفین (در ۹۰ درصد موراد پسر) به صورت یک طرفه رابطه رو قطع میکنه و اصلا هم براش مهم نیست که طرف مقابل چه ضربه عاطفی میخوره ...

من به شما توصیه میکنم که به هیچ عنوان از این روند به شدت اشتباه پیروی نکنید و یکی از دو راه اصلی رو انتخاب کنین!

البته من همون طور که گفتم به نظرم شما دوست دختر نمیخواهید, چون قصد ازدواج ندارین و هدف های دیگه ای دارین و از طرفی هم برای رسیدن به اون هدف ها نیاز به آرامش و وقت آزاد دارین که باعث میشه شما نتونید برای دوست دخترتون وقت زیادی بزارین!!!

"یکی" از دلایلی که من هیچ وقت دوست دختر نگرفتم هم همین بوده!

ولی شما میتونید با دختران زیادی دوست باشید و لطمه ای هم نبینید, چون از طرفی اون صرفا دوست شماست و نیازی به توجه بیش از دوستان دیگتون نداره و از طرفی هم رابطه ی عاطفی نخواهید داشت که بخواد آینده شما رو تحت تاثیر قرار بده!

و اما باید توجه داشته باشید که حتما به طور کامل برای دختر هم مشخص کنید که شما در حد یه دوست از اون خوشتون میاد و این قضیه کاملا با دوست پسر بودن شما تفاوت داره!

البته من به هیچ عنوان نمیگم که تحت هر شرایط ازدواج نکنید و این کاملا به نظر خودتون بر میگرده و من با توجه به اولیت هایی که اعلام کرده بودین نظر دادم!

مثلا تو همین سایت دختر و پسرهای زیادی هستند که همه با هم دوستن ولی هیچ کدوم دوست دختر, دوست پسر هم نیستند...
امیدوارم متوجه منظورم شده باشی
البته دختری که قراره با شما دوست بشه باید بتونه حضورا با شما رفت و آمد داشته باشه...

این که شما نیاز داشته باشین که با یه دختر ارتباط داشته باشین کاملا منطقیه ولی من براتون مشخص کردم که چه مسیری براتون بهتره!

امیدوارم که تونسته باشم کمکی کرده باشم...

Maani Parvaz
10th November 2011, 11:31 AM
از تمامی دوستان بسیار متشکرم که در این زمینه مرا راهنمایی کردید.
من با توجه به حرف های با ارزش تمامی دوستان برای خودم نتیجه گرفتم که درسهایم را بخونم, واقعا این مدت که تو فکر این مسئله بودم نمیدانستم به چه کسی بگم, اما با راهنمایی های با ارزش شما توانستم بهتر به این مسئله فکر کنم, واقعا آدم هایی که خوب درس میخوانند موفق تر هستند و شکی در این نیست!
من برای خودم نتیجه گیری هایی کردم و به جواب مورد نیازم رسیدم. حالا دوستان برای تحصیلات باید برنامه ریزی کنم, 2 سال وقت دارم, برای اینکه موضوع تحصیلات با این موضوع دخیل نباشد میتونید به صورت پیغام خصوصی خوشحال میشم در زمینه تحصیلات راهنمایی فرمایید که کجا بحث را مطرح کنم یا اینکه سایت بخصوصی در زمینه مشاوره هست؟
در آخر بازهم از تمامی دوستان ممنون, اگر دوستانی که دیر این مبحث را دیده اند یا میل دارند دوباره نظر بدهند, بازهم خوشحال میشم که نظرات خودشون را بنویسند.[shaad][golrooz]

abdolla j
22nd October 2013, 09:51 PM
با سلام.من هم مشکل ایشون رو دارم و فکر می کنم که نیاز به یک دوست دختر دارم .البته من ترم آخری ام و واسه ادامه تحصیل برنامه ریزی کردم .همچنین قبلا هم با کسی نبودم و سرم تو لاک خودم بود
به شدت می ترسم که مبادا مشکل من چیز دیگه ای باشه و من بخاطر نا آگاهی از خود دست به کاری بزنم که فرصت تحصیلی زندگیم از دست بدم .من می خوام درس بخونم ولی همتش ندارم هدفم از این دوست یابی به دست آوردن همت است البته باید بیان کنم که پاسخ همه دوستان خوندم وتا حدود بسیاری موافقم ولی من الان واسه از خواب بیدار شدن هم انگیزهای ندارم و تنها چیزی که احساس می کنم برام انگیزه می یاره یه دوست البته ی نفر که از جنس خودم باشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد