PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقیاس عزت نفس روزنبرگ

نارون1
6th November 2011, 04:46 PM
هر یک از عبارت های زیر را بخوانید . به هر عبارتی که در مورد شما صدق می کند ، پاسخ " موافق" و به هر عبارتی که در مورد شما صدق نمی کند ، پاسخ "مخالف" بدهید .

گویه
موافق
مخالف

1- احساس می کنم انسان با ارزشی هستم .

2- احساس می کنم چند ویژگی خوب دارم .

3- می توانم به خوبی اکثر مردم کارها را انجام دهم

4- نسبت به خودم نگرش مثبت دارم .

5- به طور کلی ، از خودم راضی هستم .

6- احساس می کنم چیز زیادی ندارم که به آن ها افتخار کنم .

7- با در نظر گرفتن همه چیزها ، معمولا فکر می کنم شکست خورده ام .

8- ای کاش می توانستم احترام بیشتری به خودم قائل می شدم .

9- گاهی احساس می کنم بی فایده هستم .

10- گاهی فکر می کنم اصلا نمی توانم کاری انجام دهم .

نارون1
6th November 2011, 04:55 PM
نمره گذاری :

پاسخ موافق به هریک از عباتهای 1 تا 5 ، 1+ دریافت می کند

پاسخ مخالف به هریک از عبارتهای 1 تا 5 ، 1- دریافت می کند

پاسخ موافق به هریک از عبارتهای 6 تا 10 ، 1- دریافت می کند

پاسخ مخالف به هریک ازز عبارتهای 6 تا 10 ، 1+ دریافت می کند .

.................................................. .................................................. ....................................

تفسیر :

جمع جبری نمرات را به دست می آوریم .

نمره بالاتر از صفر نشان دهنده عزت نفس بالا و نمره کمتر از صفر نشان دهنده عزت نفس پایین است .

نمره 10+ نشان دهنده عزت نفس خیلی بالا و نمره 10- نشان دهنده عزت نفس خیلی پایین است .

بنابراین ، هرچه نمره بالاتر باشد ، به همان اندازه سطح عزت نفس بالاتر خواهد بود و بالعکس .

منبع : گنچی ، حمزه . ارزشیابی شخصیت . نشرساوالان

rajabi71
31st October 2012, 02:43 PM
ممنون [tashvigh] [golrooz]

fatemehshahidi
18th June 2013, 12:58 PM
نمره گذاری :

پاسخ موافق به هریک از عباتهای 1 تا 5 ، 1+ دریافت می کند

پاسخ مخالف به هریک از عبارتهای 1 تا 5 ، 1- دریافت می کند

پاسخ موافق به هریک از عبارتهای 6 تا 10 ، 1- دریافت می کند

پاسخ مخالف به هریک ازز عبارتهای 6 تا 10 ، 1+ دریافت می کند .

.................................................. .................................................. ....................................

تفسیر :

جمع جبری نمرات را به دست می آوریم .

نمره بالاتر از صفر نشان دهنده عزت نفس بالا و نمره کمتر از صفر نشان دهنده عزت نفس پایین است .

نمره 10+ نشان دهنده عزت نفس خیلی بالا و نمره 10- نشان دهنده عزت نفس خیلی پایین است .

بنابراین ، هرچه نمره بالاتر باشد ، به همان اندازه سطح عزت نفس بالاتر خواهد بود و بالعکس .

منبع : گنچی ، حمزه . ارزشیابی شخصیت . نشرساوالان

fatemehshahidi
18th June 2013, 01:02 PM
سلام. این مقیاسی که گذاشتین کاملا صحیح است؟ چون این مقیاس گزینه هاش به صورت لیکرت از کاملا موافقم تا کاملا مخالفم هست.....تو کتاب حمزه گنجی دو گزینه ای است؟ لطفا راهنمایی کنید.شدیدا لازمش دارم

parnian 80
18th June 2013, 01:05 PM
10

نارون1
18th June 2013, 01:16 PM
سلام. این مقیاسی که گذاشتین کاملا صحیح است؟ چون این مقیاس گزینه هاش به صورت لیکرت از کاملا موافقم تا کاملا مخالفم هست.....تو کتاب حمزه گنجی دو گزینه ای است؟ لطفا راهنمایی کنید.شدیدا لازمش دارم

سلام دوست عزیز

من این پرسشنامه رو از کتاب خودم ، ارزشیابی شخصیت ، حمزه گنجی ، گذاشتم

به همین صورت بود

fatemehshahidi
20th June 2013, 01:18 AM
سلام دوست عزیز

من این پرسشنامه رو از کتاب خودم ، ارزشیابی شخصیت ، حمزه گنجی ، گذاشتم

به همین صورت بود

fatemehshahidi
20th June 2013, 01:21 AM
خیلی خیلی ممنون از پاسخ گویی تان.فقط اگه امکانش هست روایی و پایاییش رو هم بذارین...ممنون

نارون1
20th June 2013, 12:27 PM
سلام

تو کتابم که راجع بهش ننوشته بود

ولی به نظرم این مقاله خیلی به شما کمک میکنه

چیزی که باید بهش توجه کنین اینه که تو این مقاله و مقاله های دیگه که نگاه کردم ، بااینکه همین سوالات هست ، ولی از مقیاس لیکرت استفاده کردن

میتونین باتوجه به این همسانی از هردو استفاده کنین

fatemehshahidi
20th June 2013, 11:17 PM
مسئله ای که هست اینه که من از این مقیاس تو اجرای پایان نامه ام استفاده کرده ام به این امید که روایی و پایایی اش تو کتاب گنجی باشه.الان داده هامم به همون شکل(1-1+) وارد spssکردم.این مقاله هم که گذاشتین کمی متفاوته و هر جا این مقیاس هست لیکرته.به نظرتون چه کار کنم؟ اگه روایی و پایایی که تو همین مقاله است رو بیارم خوبه؟ (با توجه به اینکه مقیاس کمی متفاوت میشه)...باز هم تشکر [shaad]

نارون1
21st June 2013, 12:21 AM
مسئله ای که هست اینه که من از این مقیاس تو اجرای پایان نامه ام استفاده کرده ام به این امید که روایی و پایایی اش تو کتاب گنجی باشه.الان داده هامم به همون شکل(1-1+) وارد spssکردم.این مقاله هم که گذاشتین کمی متفاوته و هر جا این مقیاس هست لیکرته.به نظرتون چه کار کنم؟ اگه روایی و پایایی که تو همین مقاله است رو بیارم خوبه؟ (با توجه به اینکه مقیاس کمی متفاوت میشه)...باز هم تشکر [shaad]

چقدر سریع پرسشنامه هاتون رو پخش کردین[cheshmak]

فرق نداره به نظرم ، ببینین ، تو همین مقاله اگه دقت کرده باشین صفحات آخر یه جدول کشیده ، سوالات رو گذاشته ، 10 تا سوال

همین سوالات هست

به نظرم که تفاوتی نداره ، مهم اعتبار و روایی خود پرسشنامه و سوالاتش هست ..... من هرجا براتون گشتم که پایایی و روایی پیدا کنم با استفاده از مقیاس لیکرت بود

اینجارو ببینین ، از مقیاس لیکرت هست ولی همون سوالات

http://jouybari.blogfa.com/post/7479

یه مشورتی با استادتون بکنین ...... ولی به نظر من که تفاوتی ندارن

شما میتونین اینو بنویسین ( از یک مقاله گرفتم ولی مشخص نبود از کدوم استفاده کرده ) >>> (با ضرايب پايايي آلفاي کرونباخ 84 /0 )

fatemehshahidi
21st June 2013, 03:16 PM
تقریبا من 2 ماه پیش اجرام تموم شد.به هر حال از راهنماییتون ممنونم.فقط یه سوال دیگه تو کتاب گنجی غیر از این چیزایی که شما نوشتین مطلب دیگه ای هم در مورد عزت نفس روزنبرگ هست؟ اگه هست که کتابشو تهیه کنم[shaad]

نارون1
21st June 2013, 04:11 PM
تقریبا من 2 ماه پیش اجرام تموم شد.به هر حال از راهنماییتون ممنونم.فقط یه سوال دیگه تو کتاب گنجی غیر از این چیزایی که شما نوشتین مطلب دیگه ای هم در مورد عزت نفس روزنبرگ هست؟ اگه هست که کتابشو تهیه کنم[shaad]

فقط در ادامش راجع به عزت نفس و ویژگیهای افرادی که عزت نفس بالا و پایین دارند و توضیحاتی از این قبیل نوشته

عزت نفس روزنبرگ چیزی بیشتراز اینا نیست[shaad]

موفق باشید

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد