PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفاً به خانم‌ها متلک نندازید!

Number One
4th November 2011, 02:33 PM
در زیر گفت‌وگویی که بین یک خانمی که مورد متلک واقع شده با یکی (مثلاً شما فرض کنید یکی از نیروهای صد و خورده‌ای) را می‌خوانیم. همچنان واضح و مبرهن است که این گفت‌وگو خیالی است، اگرچه در صورت آگاه شدن بانوان از بند قانونی فوق، ممکن است که واقعی شود؛ الله و اعلم. (هر چند خط یک‌بار گوینده متن مشخص شده تا نخ از دست‌تان خارج نشود) - الو...- سلام. بفرمایید.- آقا اینجا یکی به من متلک انداخت.- بله، امرتون رو بفرمایید.- وا... خب همین دیگه... یکی به من متلک انداخت.- این رو یه بار فرمودید. امرتون چیه؟- یعنی چی امرتون چیه... خب بیاید دیگه. مگه متلک انداختن جرم نیست؟- چرا ولی اگه قرار باشه ما برای هر متلک یه اکیپ بفرستیم که نیرو کم میاریم.- پس من چی کار کنیم؟- شما سعی کنید همیشه از کنار یه پاسگاه پلیس یا گشت نیروی انتظامی رد شید تا اگه بهتون متلک انداختن همکاران ما در صحنه حاضر باشند.- وا... الان چی کار کنم؟ اینجا که پاسگاه نیست.- با اون آقایون تشریف ببرید نزدیک یک پاسگاه پلیس و بعد به اون‌ها بگید دوباره به شما متلک بندازن تا همکارهای ما بتونن سر صحنه حاضر باشند!- یعنی چی، اینجا چند تا پسر وایسادن دارن به من متلک می اندازن شما هم هیچ کار نمی کنید؟!- شما که گفتید یک نفر متلک انداخت.- خب یکی شون انداخت اما چند نفر هستند. خفه شو بیشورِ کثافت...- بله؟- نه با شما نبودم. دوباره متلک انداخت جوابش رو دادم.- خب اگه خودتون می‌تونید جواب‎شون رو بدید، دیگه چرا با ما تماس گرفتید؟خانم: آخه اینها چند نفرند!- آها. بهشون بفرمایید متلک نندازن، این کارها از یه پسر خوب باشخصیت بعیده.- اما اینها که یه پسر خوب باشخصیت نیستن!- حالا شما بگید شاید گول خوردن و دیگه ننداختن.- این آقاهه میگه متلک نندازین این کارها از یه پسر خوب باشخصیت بعیده.- وا... بی ادب!- چی شد خانم؟- یه چیزی گفت.- چی گفت؟- ولش کنید. اِ... ببینید باز انداخت.- چی رو؟- متلک رو.- بهش بگید میام ها!- اوهوی... این آقاهه میگه میام ها!- وای...- چی شد؟- یه چیزی گفت که مضمونش اینه که تشریف بیارید!- بهش بگید وایسه تا من بچه ها رو بفرستم.خانم: اگه راست میگید وایسید.... اِ... دارن میرن.- بگید نرن.- نرید... دارن میرن.- بگید نرن.- نرید... رفتن که!- خیلی دور شدن؟- نه... دارن میرن.- هنوز صداتون بهشون می‌رسه.- نمیدونم... فکر نکنم.- اگه بدویید بهشون می‌رسید؟- فکر کنم برسم.- بدویید بهشون بگید نرن! نباید صحنه جرم رو ترک کنن!- می خواید مثل فیلم‎ها بگم تا اطلاع ثانوی از تهران هم خارج نشن؟!- نه؛ این در مرحله مقدماتی لازم نیست.(چند لحظه سکوت)- (صدای نفس نفس زدن خانم)- چی شد؟خانم: گفتم.- پس وایسادن.- نه... گوش نکردن؛ رفتن.- هنوز دارن متلک می اندازن؟- من چه مي‌دونم از این فاصله؟- می‎تونید برید ببینید دارن می اندازن یا نه؟- وای... باشه.(چند لحظه سکوت)- (صدای نفس نفس زدن خانم)- چی شد خانم؟- داشتن می‎نداختن اما به یکی دیگه.- یعنی به شما ننداختن؟- نه... حواس‎شون به من نبود. به یه خانم دیگه داشتن مینداختن.- می تونید برید اون خانم رو بیارید.- وا... برای چی؟- خب ایشون باید حرف‌های شما رو تایید کنه.- باشه صبر کنید.- فقط بهشون بگید نباید از صحنه جرم خارج بشن!(چند لحظه سکوت)- (صدای نفس نفس زدن دوتا خانم) الو- شما کی هستید؟- من همونیم که به من متلک انداختن.- می‌دونم، هر روز تو این شهر به هزار تا خانم متلک می اندازن شما کدومشونید؟خانم: چه می‎دونم والّا. نشمردم که!- نه. منظورم اینه که شما همون اولیه هستید یا دومیه.- من دومیه هستم. امرتون؟- من که کاری ندارم، به شما متلک انداختن!- مگه شما نگفتید که من بیام اینجا. این خانمه گفت با من کار دارید.- من کاری ندارم. اون خانمه گفت به شما متلک انداختن گفتم تشریف بیارید شکایت کنید.- از کی؟- از همونا که متلک انداختن.- به چه جرمی؟- متلک انداختن.- من از اون‎ها به جرم متلک انداختن شکایت کنم؟- آره دیگه.- (صدای قهقهه یک خانم به همراه صدای تعجب یک خانم دیگر)- یعنی چی؟ چرا می خندید؟- خب خنده هم داره دیگه. مگه متلک انداختن جرمه؟- بله. 74 ضربه هم شلاق داره. باید بیایم اون‎ها رو بگیریم.- بی خیال بابا. اگر این‌جور باشه باید اول من رو بگیرید.- به چه جرمی؟خانم: متلک انداختن.- مگه متلک انداختن جرمه... نه یعنی منظورم اینه که مگه شما هم متلک می‌ندازید؟- ای... کم و بیش... یه لباس هم واسه کمرت بگیر ژیگول!- یعنی چی خانم؟!- با شما نبودم. یه پسری رد شد، شلوارش داشت میفتاد یه حالی بهش دادیم!- شما حق ندارید از جاتون تکون بخورید.- چرا؟- چون مرتکب جرم شدید.- حتما متلک انداختن؟!- درسته.- ببین عمویی! تو این شهر روزی هزار نفر، هزار بار به هم متلک میندازن. بیا همشون رو بگیر.- پس چی که میام.- راستی ببینم؛ من تیپم یه کم ناجوره، اگه بیاید به ما گیر میدید؟- اونجا بارون میاد؟- نه.- هوا گرمه؟- نه.- دمای هوا تقریبا چند درجه است؟- من چه میدونم... ولی خنکه. هوای باعشقیه.- خب اگر هوا خنک باشه نه... اما تابستون‌ها اینجوری نیاید بیرون.- چه جوری؟- همینجوری که الان اومدید دیگه.- مگه تو میبینی ناقلا.- نه ولی خودتون گفتید که...(و این گفتگو ممکن است حالا حالاها ادامه داشته باشد)

haniye.R
4th November 2011, 02:57 PM
مگر اینکه آقایون این داستان ها رو از خودشون بگن...[taajob]
وااااااا[khanderiz]

عرفان سلیم زاده
4th November 2011, 03:32 PM
چشام دراومد اما تا ته شو خوندم![nadidan]
راه حل یه چیزه![tafakor]
اسپری فلفل و تیزر(شوکر)!
و البته یک عدد ضبط صوت واسه ثابت کردن جرم!
شاید گارد گرفتن در مقابل این چیزا هنوز براتون عجیب باشه!
اما وقتی عدالت در یک جامعه برقرار میشه که به نه گفتن ها هم احترام بزاریم!تیکه، متلک انداختن، فوش دادن نه!
جلوشو باید گرفت![esteghbal]

Mr.Geo22
4th November 2011, 05:43 PM
[khandeshadid][khandeshadid][khandeshadid]

خانم دومیه چه آتیش پاره ای بود!!![cheshmak]

این دسته مشکلات رو فقط با اجرای طرح های پایه ای و در ابعاد وسیع میشه حل کرد...
با گرفتن دو سه نفر که مشکلی حل نمیشه!

باید دید دلیل این کار چیه و چظور میشه اون دلیل رو برطرف کرد؟؟

Maani Parvaz
4th November 2011, 06:34 PM
دوستان بحث جالبی بود, اما واقعا چه کسایی متلک را میگن؟ و مهمتر اینکه چه عاملی باعث میشه که بهش متلک بگن؟
جواب اول فکر کنم بخاطر خانواده باشه و بیکاری.
جواب دوم هم مهمه, دختر خانم هایی با تیپ های تقریبا نرمال مورد هجوم متلک قرار نمیگیرند, من خودم هر نوع دختری با هر نوع قیافه ای که تصور بکنید از کنارم رد بشه یا هر موقعیتی باشه به هیچ وجه بهش بی احترامی نمیکنم و بهش احترام میگذارم, حتی اگه اون به من متلک بگه.
پس فهمیدیم همین دو عامل اول و دوم که گفتم باعث چنین چیزی میشه که این خودش کلی بحثه.

haniye.R
4th November 2011, 06:40 PM
فکر کنید یه پسر به دختر مردم تیکه می پرونه!!!!!! بعد دوست نداره به خواهرش تیکه بندازن... بعد که ازدواج میکنه نمی ذاره کسی به همسرش تیکه بندازه... و بالاخره وقتی دخترش میخواد بره بیرون،میگه: سر تو میندازی پایینا،کسی بهت حرف زد میگی بیام در جا از زندگی ساقطش کنم.... حالا شما قضاوت کنید...

golden3
4th November 2011, 08:24 PM
من فقط میتونم 1چیز بگم

مدعی گر به رخت تیغ زند هیچ مگوی
برش کم محلی تیز تر از شمشیر است

Maani Parvaz
4th November 2011, 11:29 PM
این عالم هستی دنیای عجیبیه, به هر کسی ظلم کنی یا بدی دقیقا سیستم طبیعتی که خداوند ان را خلق کرده تعادل را برقرار میکند و آن شخص نتیجه بدی های خودش را از راه های دیگه میبینه.
فقط میتونم بگم که ظلم کردن و بدی و توهین کردن هیچ لذتی نداره و برنامه زندگی افرادی که این کارهارو میکنه بهم میریزه و ناخوداگاه دچار مشکلاتی میشه.

Number One
5th November 2011, 01:41 AM
نتایج یك پژوهش دانشگاهی در تهران مشخص كرد 62 درصد زنان تهرانی در مقابل متلك‌های زننده سكوت می‌كنند. اعضای هیات علمی دانشگاه علوم اجتماعی دانشگاه تهران در پژوهشی كه به روش كمّی و پرسش‌نامه در میان صدها زن جوان بین 15 تا 35 سال در مناطق شمالی و جنوبی شهر تهران انجام داده‌اند به این نتیجه رسیدند.
واكنش زنان نسبت به هر یك از انواع تعرض جالب‌توجه است. به طوری كه هرچه تعرض‌ها از حالت غیرفیزیكی خارج شده و به حالت فیزیكی نزدیك می‌شود، واكنش‌ها نیز تند‌تر می‌شود. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد كه 72.5 درصد در مقابل نگاه‌های معنادار، 62.5 درصد در مقابل متلك‌های زننده و 12.5 درصد از زنان در مقابل لمس اعضای بدن سكوت می‌كنند. همه این‌ها در حالی است كه بیش از 60 درصد از زنان سابقه نوعی تعرض جنسی را داشته‌اند كه شامل نگاه‌های معنادار، متلك‌های زننده و لمس اعضای بدن است.
این پژوهش با بررسی مسائلی چون منطقه مسكونی، مدت زمانی كه فرد بیرون از منزل سپری می‌كند، تأهل، سن و میزان آگاهی دادن توسط پدر و مادر به این نتیجه رسیده است كه دو متغیر محل سكونت و میزان آگاهی بخشي توسط پدر و مادر به طور مستقیم و فزاینده بر میزان احساس امنیت تاثیر دارد؛ به‌طوری كه افرادی كه در شمال شهر زندگی می‌كنند و افرادی كه در دوران كودكی به آنها آگاهی لازم داده شده، احساس امنیت بیشتری می‌كنند. همچنین سن بانوان بر احساس امنیت آن ها هیچ تاثیری ندارد. اما در خصوص تاهل باید به این نكته اشاره كرد كه زنان متاهل بیش از دختران مجرد احساس امنیت دارند.

SaSaMc2
5th November 2011, 06:44 AM
بالاخره هرچي رو فشار بدي از يه جاش ميزنه بيرون...

قانون گذاري هاي اشتباه نتيجه ي عكس ميده...

معادلات روحي رواني توش توان داره، همچينم سر انگشتي نيست...

Number One
5th November 2011, 11:51 PM
از قدیم گفتن : جواب ابلهان خاموشی ست .
به نظرم باید در مقابل اینجور آقایونی که متلک میندازند سکوت کرد.

NameEly
6th November 2011, 01:21 AM
بالاخره هرچي رو فشار بدي از يه جاش ميزنه بيرون...

قانون گذاري هاي اشتباه نتيجه ي عكس ميده...

معادلات روحي رواني توش توان داره، همچينم سر انگشتي نيست...

دوست گلم همه چیز به سیاست بر نمی گرده که مخصوصا توی این موضوع که ما انگشت اشاره رو به سمت

سیاست های نادرست بگیریم

این یک فرهنگ هست که باید ایجاد بشه در افراد و مخصوصا پسر ها

که به خانواده ی شخص بر می گرده

ایا تا حالا شما دیدید کسی که مثلا داره پزشکی می خوانه بیاد و به یک دختر تیکه بندازه ؟؟؟ مطمئنن ندیدید چون کسی که داره پزشکی می خوانه خانواده ای داشته که تونسته این پسر رو تا اینجا راهنمایی کنه

سیاست نادرست اینجا فقط یک جورایی انداختن تقصیر گردن دیگری هست

SaSaMc2
6th November 2011, 01:57 AM
دوست گلم همه چیز به سیاست بر نمی گرده که مخصوصا توی این موضوع که ما انگشت اشاره رو به سمت

سیاست های نادرست بگیریم

این یک فرهنگ هست که باید ایجاد بشه در افراد و مخصوصا پسر ها

که به خانواده ی شخص بر می گرده

ایا تا حالا شما دیدید کسی که مثلا داره پزشکی می خوانه بیاد و به یک دختر تیکه بندازه ؟؟؟ مطمئنن ندیدید چون کسی که داره پزشکی می خوانه خانواده ای داشته که تونسته این پسر رو تا اینجا راهنمایی کنه

سیاست نادرست اینجا فقط یک جورایی انداختن تقصیر گردن دیگری هست

سلام دوست عزيزم [golrooz]

مشكل كلا اينجاست كه هميشه لبه ي تيز سياست در كشورها روي گردن عاميت هست تا فرهيختگان و غيره...

بالاخره هر فردي روابطي با جامعه هم داره و خونواده 100% تاثيرگذار نيست...

به نظر شما چرا نسبت غلظت آرايش يه دختر ايراني نسبت به يه دختر غربي بيشتره؟

در صورتي كه ما كاميون كاميون (( ادعا، تعصب، اعتقاد، مجازات، فيلترينگ، تبليغ و آموزش و هزار داستان و قانون )) در اين زمينه چه در خوانواده چه در جامعه داريم...

آمار كلمات جستجو شده در موتورهاي جستجو رو حتما به چشم ديديم...

بد نيست يك بار هم از زواياي ديگه اي به گود نيگاه كنيم...

بعد اين همه رفتن در يك سري از مسيرها وقتي نتيجه ي عكس ميگيريم...

لااقل يه با نقشه رو مرور كنيم و هميشه 1% احتمال بديم كه ما هم ممكنه اشتباه كنيم...

با تشكر...[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد