PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جعبه ویژه ای که می تواند انسان - اجسام طبیعی و خودرو تشخیص دهد

dehghanibros
26th October 2011, 06:51 PM
با سلام.http://dehghanibros.persiangig.com/Untitled1.jpg

این جعبه دارای سنسورهایی می باشد که با اتصال با چراغ هایی می تواند اجسام را به تفکیک برای شما نشان دهد.

به طور مثال اگر انسان مقابل آن باشد چراغ انسان روشن می شود و به این معنی است که انسان مقابل آن ایستاده است
و اگر درخت باشد چراغ اجسام طبیعی روشن می شود و همینطور اگر خودرو باشد چراغ خودرو روشن می شود.

منظور از این مثال این بود که این دستگاه با این توانایی کار می کند که حتی خودرو را به عنوان جسم طبیعی نمی شناسد.

البته این دستگاه به نظر خودم اختراع نمی باشد اما تلاش کردم که یکمی خلاقیت هم داخلش باشه.

نکته دیگر این دستگاه می تواند تا یک کیلومتری خود را تشخیص دهد. البته من فقط چند با تست کردم در فاصله یک کیلومتری که نتیجه خوب بوده ولی خودم فکر می کنم احتمال اینکه دستگاه در این فاصله اشتباه کند را دارد
که سعی بر برطرف کردن آن دارم

hossien
26th October 2011, 08:04 PM
خیلی خوبه کاربرد اونم بگین چی هست یا به عبارتی چه مشکلی در سطح جامعه دیدین که این وسیله را طراحی کردین؟

dehghanibros
26th October 2011, 08:43 PM
[QUOTE=hossien;293061]خیلی خوبه کاربرد اونم بگین چی هست یا به عبارتی چه مشکلی در سطح جامعه دیدین که این وسیله را طراحی کردین؟[/QUOTE

اینو بیشتر برای استفاده در خودرو طراحی کرده ام. خب ما خبر هایی می شنویم که راننده ای انسانی را در شب ندیده و با او تصادف کرده.
کلی این دستگاه را برای این طراحی کرده ام که به طور مثال شما با خودرو در حال حرکت هستید 1000 متری چهاراه یا به سر کوچهای نزدیک می شود به هر دلیلی شما خودرو یا انسان که دارد از طرف دیگری به چهاراه یا سر کوچه نزدیک می شود را نمی بینید ولی این دستگاه از یک کیلومتری به شما می گویید که چه جیزی به شما نزدیک است.

چیزه دیگری که در دستگاه من هست که یادم رفت بگم این دستگاه می تونه پشت دیوار هم کاملا اجسام را تشخیص بده. و شاید شما خیلی از چیز ها رو نبینید یا انسانی پشت درخت باشد شما آن را نمی بینید و این دستگاه به شما خبر می دهد

ممنون

dehghanibros
26th October 2011, 08:51 PM
[QUOTE=hossien;293061]خیلی خوبه کاربرد اونم بگین چی هست یا به عبارتی چه مشکلی در سطح جامعه دیدین که این وسیله را طراحی کردین؟[/QUOTE

اینو بیشتر برای استفاده در خودرو طراحی کرده ام. خب ما خبر هایی می شنویم که راننده ای انسانی را در شب ندیده و با او تصادف کرده.
کلی این دستگاه را برای این طراحی کرده ام که به طور مثال شما با خودرو در حال حرکت هستید 1000 متری چهاراه یا به سر کوچهای نزدیک می شود به هر دلیلی شما خودرو یا انسان که دارد از طرف دیگری به چهاراه یا سر کوچه نزدیک می شود را نمی بینید ولی این دستگاه از یک کیلومتری به شما می گویید که چه جیزی به شما نزدیک است.

چیزه دیگری که در دستگاه من هست که یادم رفت بگم این دستگاه می تونه پشت دیوار هم کاملا اجسام را تشخیص بده. و شاید شما خیلی از چیز ها رو نبینید یا انسانی پشت درخت باشد شما آن را نمی بینید و این دستگاه به شما خبر می دهد

ممنون

حسین متقی
26th October 2011, 09:45 PM
خب این کاربرد نظامی میتونه داشته باشه
چون پشت دیوار رو میبینه میتونه مفید باشه برای عملیاتهای درون شهری

dehghanibros
27th October 2011, 12:32 PM
خب این کاربرد نظامی میتونه داشته باشه
چون پشت دیوار رو میبینه میتونه مفید باشه برای عملیاتهای درون شهری

اره. تا حالا بهش فکر نکرده بودم. ممنون
البته خودم زیاد دستگاه رو دوست ندارم چون فکر می کنم چیزه خیلی خاص و جدیدی نیست.

حسین متقی
28th October 2011, 06:55 PM
کاربردش میتونه برای ربات باشه توی تشخیص اجسام وپردازش تصویر بهتر

dehghanibros
29th October 2011, 04:32 PM
کاربردش میتونه برای ربات باشه توی تشخیص اجسام وپردازش تصویر بهتر

اولش فکر می کرد بدرد جایی نمی خوره ولی انگار نه حداقل برای 3 جا میشه استفاده کرد. مرسی از دوستان

خودم به این فکرم که اینو اولین بار روی یک کامیون بگذارم چون کامیون ها نقطه کور زیادی دارند و این می تونه کمکشون کنه مثلا برای دنده عقب رفتن و.......... حتی ماشین های غول پیکر در راه سازی یا معادن و ........

حسین متقی
29th October 2011, 10:14 PM
برای کامیون بد نیست
اما مشکل اینه که دوربین فیلم برداری و صفحه نمایشگر قبلا اختراع شده و ماشین های بنز و بی ام و و ائودی
و کلا ماشینای لوکس دوربین دید عقب و دوربین دید جلو دارند که ادمو از فاصله ی مطمئن تشخیص میده و الارم میده
و نور چراغ هارو روی اون ادمی که توی مسیر حرکته یا داره به مسیر حرکت ماشین نزدیک میشه تنظیم و تقویت میکنه

dehghanibros
29th October 2011, 10:37 PM
برای کامیون بد نیست
اما مشکل اینه که دوربین فیلم برداری و صفحه نمایشگر قبلا اختراع شده و ماشین های بنز و بی ام و و ائودی
و کلا ماشینای لوکس دوربین دید عقب و دوربین دید جلو دارند که ادمو از فاصله ی مطمئن تشخیص میده و الارم میده
و نور چراغ هارو روی اون ادمی که توی مسیر حرکته یا داره به مسیر حرکت ماشین نزدیک میشه تنظیم و تقویت میکنه

بله دزسته ولی اون دوربین هایی که برای دنده عقب هست که با توجه به سنسورهایی درون سپر خودرو هست فاصله رو تعیین می کنند و نمی تونه انسان یا جسم طبیعی از هم تفکیک کنه. مرسدس اس کلاس هم دوربینی در جلو دارد که یک دوربین دید در شب دارد که کاری شما گفتید رو انجام میده . دوم اینکه اون نمی تونه پشت چیزی رو تشخیص بده مثلا پسری که که دفعه از کوچه ای بیرون می اید. دستگاه من می تونه تشخیص بده ولی اون دوربین ها موقعی تشخیص می دهند که اون پسر دیده شود.

البته من تا اینجا اخبار ها رو دنبال کردم شرکت ولوو دوربین آزمایشی دید در شبی رو داره می سازه که می تونه اشخاص رو پشت دیوار تشخیص بده. من با یکی از کارکنان ولوو از طریق ایمیل صحبت کردم گفت هنوز در مرحله ایده است.

حسین متقی
29th October 2011, 11:17 PM
اره کاملا درسته اما عکس العمل این دوربینا اونقدربالاس که همون موقع که اون بچه دیده میشه به کمک راننده میاد و ماشینو از مسرر منحرف و بعد ترمز میکنه یا یکی از این دوتا رو انجام میده که بسته به فاصله ماشین از همون بچه و سرعت ماشین و زاویه حرکت ماشین و اون بچه محاسبه میکنه چیکار کنه و همهی حرفای من توی صدم ثانیه اتفاق میفته ولی این اختراع شما برای عکس العمل توی سرعت های بالا و پیشگیری از تصادفات کارایی بالاتری به مجموعه میده

dehghanibros
29th October 2011, 11:42 PM
اره کاملا درسته اما عکس العمل این دوربینا اونقدربالاس که همون موقع که اون بچه دیده میشه به کمک راننده میاد و ماشینو از مسرر منحرف و بعد ترمز میکنه یا یکی از این دوتا رو انجام میده که بسته به فاصله ماشین از همون بچه و سرعت ماشین و زاویه حرکت ماشین و اون بچه محاسبه میکنه چیکار کنه و همهی حرفای من توی صدم ثانیه اتفاق میفته ولی این اختراع شما برای عکس العمل توی سرعت های بالا و پیشگیری از تصادفات کارایی بالاتری به مجموعه میده

بله درسته. من موقعی که داشتم دستگاه رو می ساختم به تمامی این چیز ها فکر کردم. و گفتم حالا تا این ایده رو دارم اجراش کنم و اجراش کردم. و از همون اولم می دونستم دستگاه من جدید نیست و کارایی زیاد نخواهد داشت. و ببخشید اگر این تاپیک رو ایجاد کردم . دوست داشتم دوستان هم نظری در مورد دستگاه من بدن که از همه تون ممنون

با این حساب کار دستگاه من شروع نشده پایان خواهد یافت.

حسین متقی
30th October 2011, 12:38 AM
شتباهتون دقیقا همینه دیگه
شما باید اینقدر تاپیک باز کنید توفکرتون وتوی این سایت تا یه نفر بیاد بگه
اختراعتون خیلی هم بدرد بخوره
فقط علم کسی مثل من اونقدر پایینه که نمیتونم کاربردشو پیدا کنم
چرخ لاستیکیه باد شدنی هم در زمان اختراعش بدرد نخور بود
و20 سال بعد یعنی دقیقا زمانی که حق اختراعش دیگه مزیت مالی نداشت اتوموبیل اختراع شد و اختراعش بدرد خورد
فقط باید بگردی همین
وشایدم بهش یه چیزایی اضافه کنید
میدونید پردازش تصویر رباتهای امروزی با اختراع شما چقدر پیشرفت میکنه
اختراعتونو ثبت کنید و ازش استفاده کاملو ببرید وگرنه من بهتون هشدار میدم یکی میادو ایده شمارو .....
و اونوقته که میبینید همه کاربرد اختراعتونو میدونن

dehghanibros
30th October 2011, 11:28 AM
شتباهتون دقیقا همینه دیگه
شما باید اینقدر تاپیک باز کنید توفکرتون وتوی این سایت تا یه نفر بیاد بگه
اختراعتون خیلی هم بدرد بخوره
فقط علم کسی مثل من اونقدر پایینه که نمیتونم کاربردشو پیدا کنم
چرخ لاستیکیه باد شدنی هم در زمان اختراعش بدرد نخور بود
و20 سال بعد یعنی دقیقا زمانی که حق اختراعش دیگه مزیت مالی نداشت اتوموبیل اختراع شد و اختراعش بدرد خورد
فقط باید بگردی همین
وشایدم بهش یه چیزایی اضافه کنید
میدونید پردازش تصویر رباتهای امروزی با اختراع شما چقدر پیشرفت میکنه
اختراعتونو ثبت کنید و ازش استفاده کاملو ببرید وگرنه من بهتون هشدار میدم یکی میادو ایده شمارو .....
و اونوقته که میبینید همه کاربرد اختراعتونو میدونن

حرف حق که جواب نداره..... شما درست می گید چرخ که هیچی اون بدبختی که سیستم هایبرید رو اختراع کرد اونوقتی که اختراش کرد هیچی اهمیت به اختراش نمی گذاشتن الان نگاه کنید سیستم هایبرید رو همه شرکت های خودرو سازی استفاده می کنن

ممنون از دوست عزیزم از همینجا معلومه علم شما اینقدر بالا هست که افتخار بزرگی است با شما صحبت می کنیم
بازم ممنون ان شا الله با کامل شدنش شاید ثبتش کردم البته اگر اختراع محسوب بشه.

اگه داخل عکس نگاه کنید که جایش است نوشته صدا من اینو نگفتم این دستگاه می تونه از طریق صدا هم انسان - طبیعت مثل حیوان و... - خودرو رو تشخیص بده البته الان فقط صدای انسان رو از 50 متری می تونه تشخیص بده

حسین متقی
30th October 2011, 04:24 PM
تعارف نکنید
میتونه برای سیستمهای امنیتی هم مفید باشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد