PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اهنگ فوق العاده یاس:اگه مردم ایران رو دوست دارید حد اقل بیاین توی تاپیک

NameEly
25th October 2011, 02:59 PM
اهنگ جدید و فوق العاده یاس که من دیدمش واقعا داشت اشکم در میومد مخصوصا کلیپ تصویریش

این اهنگ رو تقدیم کرده به بچه های مدرسه ی شهید رحیمی روستای دردوزن
و نرگسی که توی اون اتش سوزی صورتش از بین رفت فکر کنم

این اهنگ اجتماعی هست از فقیر ها گفته تا پولدار هایی که واردات کشور شده از چین
از جومونگ میگه ولی مخصوص همون نرگس هستش

کلش درباره ی ایرانه

هم اهنگ صوتیشو میزارم هم تصویریشو
اگه می تونید هر دو تا رو دانلود کنید

کلیپ تصویری (http://dl10.tehranmusic154.com/t/Sal90/Aban/Music/02/Yas%20-%20Az%20Chi%20Begam%20%20%5B%20TehranMusic153%5D.m p4) ( 21 مگابایت )

هر شخصی یک سلیقه ای داره ولی من خوشم امد

NameEly
25th October 2011, 07:20 PM
لطفا هر کسی این اهنگ رو گوش کرد یا دید نظرش رو بگه ممنون [golrooz]

NameEly
25th October 2011, 08:14 PM
یاسر بختیاری در 30 خرداد 1361 در تهران متولد شد او در سن 16 سالگی ابتدا با گوش دادن به موسیقی رپ کار خود را آغاز کرد و این زمانی بود که پدرش از سفرهای تجاری اش از آلمان برگشت و برای او آخرین سی دی توپاک و سایر موسیقی های هیپ هاپ را آورد . پس از مرگ ناگهانی پدرش ، یاس با پذیرش مسئولیت خانواده و مراقبت از آنها مواجه شد . با بدهی هایی که پدرش برجا گذاشته بود به سختی قادر بود که از عهده خانواده و مخارج زندگی بر آید . یاس در سن 18 سالگی مجبور شد تمام آرزو های دانشگاه خود را کنار بگذارد و دانشگاه را ترک کند و شروع به کار نمود تا از کل خانواده حمایت نماید . این مقارن با زمانی بود که او شروع به نوشتن شعر نمود و سپس شعرها رابه موسیقی تبدیل کرد . این اولین راهی بود که او را با ذهن و فکر پدرش نزدیک میکرد . پس از زلزله بم در ایران ، یاس از جان باختن بسیاری از مردم ایران ( تقریباً 50 هزار نفر ) در این حادثه ، به شدت ناراحت شد و او آهنگ " بم " را برای اولین بار نوشت و این آغاز حرفه خوانندگی او بود . او تشخیص داد که از طریق موسیقی رپ می تواند به مردم نزدیک شود و می تواند به سادگی و ساده تر از تمام فرم های موسیقی که فقط شامل چند دسته خواننده و شعر است تمام منظور خود را بیان کند . و فهمید که از طریق موسیقی ، قادر است به مردم الهام ببخشد و الهام بخش میلیون ها جوان ایرانی باشد ، سپس او تصمیم گرفت تا آهنگ های خود را برای دولت مطرح کند و مجوز ارائه یک آلبوم را بگیرد . او از مقامات اداری سالیان زیادی پاسخ نشنید . او تلاش زیادی کرد و بارها و بارها سبک آهنگ های او را ( رپ ) مورد استهزاء قرار دادند تا جایی که می گفتند شبیه خواندن روزنامه است . تا زمانی که با تلاش های او ، برای 6 آهنگ از 10 آهنگ او ، مجوز توسط دولت جمهوری اسلامی صادر شد ، او گفت که من در آهنگ هایم نفرین نمی کنم و راجع به *** و تخلفات چیزی نمیگویم ، من می خواهم با افتخار در جلوی خانواده ام آهنگ هایم را اجرا کنم ، آهنگ من معمولاً با گله و شکایات از جامعه آغاز میشود . اما پایان آن همیشه امید است . و اهمیت این کار ، الهام بخشیدن به نسل جدید است تا از بهترین قوه پتانسیل و نهفته ی خود بهره بگیرند . در ضمن ما به این نیاز داریم و به این ترتیب در طول مدت کوتاهی یاس توانست از خواندن در جلوی یک دسته ی کوچک از مردم برای تمام ایران بخواند . موسیقی و آهنگ های او ، هم اکنون به وسیله ی میلیونها نفر دانلود می شود و به آن گوش می دهند و در وبسایت ها و پرشین بلاگ های مختلف می توان آنها را دید . در سال 2006 ، یاس آهنگ " سی دی رو بشکن " را نوشت و این درباره یک هنرپیشه ی زن ایرانی بود که قربانی لو رفتن فیلم شخصی خود شده بود . رسوایی کار این قربانی تا جایی پیش رفت که او کار خود را از دست داد . در آواز های یاس ، افرادی مورد انتقاد قرار گرفتند که در پخش کردن رسوایی مردم دخیل بودند و از آنها خواست تا این کار شرم آور را متوقف کنند . این آهنگ ، باعث شد تا جوانان ایرانی تکانی بخورند و هزاران نفر نوشتند و اعتراف کردند که این کار ( پخش سی دی ) را کنار گذاشتند و سی دی مذکور را شکستند . این آهنگ به وسیله میلیونها نفر فقط در ایران گوش فرا داده شد و دانلود گردید . آهنگ های یاس از آب های بین المللی نیز فراتر رفته و هم اکنون صدای نسل جدید چه در ایران و چه در خارج شده است و البته اغلب به او " توپاک فارسی " لقب داده اند . آهنگ " هویت من " با افتخار میراث فارسی توسط او خوانده شد و یاد آور فیلم جنجال بر انگیز 300 بوده است . این آهنگ به نوعی سوال و جواب ملی بوده که برای نسل های جوانتر به ویژه یهودیان ایرانی که مایلند تا خود را به فرهنگ و تاریخ غنی ایران ربط دهند بوده است . موسیقی او دارای یک فرم استاندارد جدید برای رپ فارسی می باشد و الهام گرفته از بسیاری از رپرهایی است که با پیام های مثبت و پر مفهوم وارد موسیقی می شوند . او با سایر موسیقیدانان همکاری دارد و قصد او معرفی رپ فارسی به جهان است . ضمناً یاس پیام امید و وحدت خود را به همه ی دنیا فرستاده است و به وسیله رسانه های گروهی جهان از او مصاحبه به عمل آمد که شبکه cnn و bbc و نشنال جغرافیا از آن جمله هستند . او همچنین قراردادی را با شرکت نشر موسیقی آمریکا " مدیبیا " به امضا رساند . انتشارات اِور گرین ( همیشه سبز ) ( اورگرین ، خانه ی آخرین کاتالوگ توپاک شاکور است که به وسیله آن مجوزی برای آواز خانی یاس و توپاک برای نشان دادن پل فرهنگی میان آن ها صادر شد ) . پس از عملکرهای موفق او در لندن و دوبی در سال 2008 ، یاس اخیراً موزیک جدیدی را نوشت و ضبط کرد و برای شنوندگان ایالات متحده اجرا خواهد کرد . سفر او تا سال 2009 در اروپا و استرلیا ، ادامه خواهد داشت .

l.ghasemi
25th October 2011, 08:19 PM
از دعوتتون ممنونم واقعا عالی بود
به دست آوردن خوشبختی بزرگترین فتح زندگیست.

kamanabroo
25th October 2011, 08:24 PM
تاثر برانگیز بود...

javadbabaei
25th October 2011, 08:25 PM
سبک رپ سبکی است که مشکلات اجتماعی رو با شعر میگه که یاسر بختیاری(یاس) یکی از بهترین رپرهای ایران است که اصل رپ رو در کاراش حفظ کرده مخصوصاً در این شعر

ممنون ازتون که این آهنگ رو گذاشتید.[golrooz][golrooz][golrooz]

ghazal_m
25th October 2011, 08:38 PM
ممنون از دعوتت واقعا قشنگ بود.

طلیعه طلا
25th October 2011, 09:42 PM
دستتون درد نکنه .زحمت کشیدین .
اما خب ،همونطور که خودتون هم اشاره کردین ، کلا موسیقی ، سلیقه ایه و متاسفانه ، این نوع سبک ، با سلیقه من جور نیست

ایده تا پدیده
25th October 2011, 10:38 PM
خدا وکیلی حرف دل کسانی رو زد که حق همه انسان ها رو آدم های به اسم خدا دارن ملکت رو میچاپن و ارمان امام خمینی رو دارن تکه تکه میکنن -کاش خمینی زنده بود

فقط شده وعده و وعید ای خدا تو جا حق نشستی

Mr.Geo22
26th October 2011, 09:03 AM
من از آهنگ های رپ بیشتر از همه از کارهای یاس خوشم میاد میدونه چی رو چجوری بگه!

[negaran]

rasool gh
26th October 2011, 01:50 PM
واقعا امام خمینی اگه میدونست قراره سی سال بعد از انقلابش این به روز ایران بیاد قطعا انقلاب نمی کرد. و بهتر که نیس این روزا رو ببینه

ستاره صبح امید
26th October 2011, 06:44 PM
خیلی خیلی عالی بود لذت بردم ممنونم...[golrooz]

cloudy
26th October 2011, 07:21 PM
واقعا عالی و تاثر برانگیز بود.....

سولومون
26th October 2011, 07:35 PM
من همیشه هر کدوم از آهنگ های جدید یاس که ماومد اون ها رو گوش می کردم ولی از این یکی بی خبر بودم.مرسی ک این آهنگ رو برای دانلود گذاشتی![golrooz]

سولومون
26th October 2011, 07:36 PM
ممنون که این آهنگ رو برای دانلود گذاشتی!دوست داشتم!قشنگ بود![golrooz]

LaDy Ds DeMoNa
27th October 2011, 07:39 PM
ممنون از توجه تون . . .

آهنگ زیبایی بود اما نه خیلی دلنشین . . .

روزگاری،موسیقی،پیامی از بهشت بود و مرهم نهنده زخم های درونی و آرامش دهنده روح و جان.آهنگ،لذت بخش بود و پیام(کلمات)امیدوار کننده و تسلی دهنده،ولی . . .

میگی بازم کنار همدیگه واژه بچین
راجب چی…. باشه بشین
چشاتو باز کن..یه لحظه مال من باش
یه لحظه بیا توی حس و حال من باش

تو جامعه امروز دیگه نمی شه آهنگ امیدوار کننده و تسلی دهنده خوند . . .

رپ به معنای خواندن تند و سریع است.

سبک موسیقی رپ که در دهه ۱۹۶۰ توسط سیاهپوستان آمریکایی در برانکس (واقع در نیویورک) به وجود آمد نوعی سلاح مبارزه جوانان سیاه با تبعیض.های نژادی رایج در آن زمان بود و به همین دلیل بود که به خاطر بیان مشکلات زندگی در گِتوها (جایی برای زندگی مردمی که جزو اقلیت یک شهر به حساب می.آیند) به موسیقی گتو نیز شهرت دارد.

گرچه همواره سیاهپوستان را صاحبان موسیقی رپ می.دانند اما نمی.توان از نقش آمریکایی.های لاتینی تبار در زنده نگه داشتن این سبک چشم پوشی کرد، در ثانی رپ در دنیای امروز از چار چوبی که آنرا منحصراً مربوط به سیاهپوستان می.ساخت خارج شده و به یک شیوه اعتراض برای جوانان جهان تبدیل شده؛ در واقع هر جا که جوان.ها هستند و هر کجا که نارضایتی وجود دارد رپ هم بعنوان یک شیوه اعتراض که در قالب موسیقی و در دل کلماتی که به سرعت و پشت سر هم پیاده می.شوند نهفته.است ٫ در آنجا حضور دارد.

می توان گفت رپ موسیقی اعتراضی است که کمی چاشنی طنز (fun) به آن اضافه شده.

سیاهپوستان بنیان گذار رپ در آن زمان بدلیل نداشتن استطاعت مالی کافی و عدم وجود امکانات لازم، قادر به ضبط آهنگ.های خود در استودیو نبودند و به ناچار هنر خود را در خیابان عرضه می.داشتند و به جای استفاده از ساز، دست می.زدند! (صدای دست زدنی که امروزه در در آهنگ.های رپ و هیپ هاپ می.توان براحتی آن را شنید به نوعی احترام به رپرهای اولیه و بنیانگذاران رپ است) اما بالاخره روزی رسید که رپرها توانستند آهنگ.های خود را ضبط کنند.

با اینکه بسیاری معتقدند اولین آهنگ.های رپ را Grandmaster Flash یا The Sugarhill Gang ضبط کرده.اند اما این عقیده در مورد موسیقی Hip Hop صحت دارد نه در مورد رپ. به هر تقدیر نخستین آهنگ رپی که رسماً در تاریخ موسیقی ضبط شد «Here Come the Judge» نام داشت که در سال ۱۹۶۸ توسط کُمدین معروف Pigmeat Markham ضبط شده بود.
رپ و هیپ هاپ حال حاضر آمریکا

هر چند رپ و هیپ هاپ در آمریکای امروز هنوز هم لحن تلخ و تمسخر آمیز اعتراضی خود را حفظ کرده اما دیگر درباره مباحثی که در آغاز تولد خود به آنها می.پرداخت سخنی به میان نمی.آورد یا حد اقل ٫ به ندرت درباره آن.ها سخن می.گوید؛ گویا آرزوی دکتر لوتر کینگ در مورد برابری حقوق سیاهان و سفید پوست.ها، لااقل در مورد رپرها در حد زیادی به تحقق پیوسته، چون محور اصلی موسیقی رپ و هیپ هاپ در آمریکای حال حاضر را گنگستا رپ (Gangsta Rap) و تا حدود زیادی هاردکور رپ (Hardcore Rap) تشکیل می.دهد به عبارت ساده تر امروزه مباحث اصلی این موسیقی را مواد مخدر، قانون شکنی و در مجموع هر مبحث دیگری که باعث می.شود والدین فرزندان خود را از گوش دادن به این موسیقی منع کنند؛ شاید امروزه بتوان رپ را فقط متعلق به بزرگترها نامید اما در این میان گروه.هایی مثل Native Deen و رپرهایی که سبک Christian Rap را دنبال می.کنند تلاشی هر چند بی فایده برای جلوگیری از این امر می.کنند اما با وضعی که امروز بر دنیای رپ و هیپ هاپ حاکم است شاید تنها می.توان آن.ها را رپرهایی متعلق به دنیای کوچکترها دانست.

آهنگ از چی بگم یاس گونه ای از رپ که سعی داره با بیان گوشه ای از مشکلات جامعه ایران دین خودش رو ادا کنه
خودش می گه بیشتر شبیه مرثیه است :

هر آهنگ منم مساوی ذکر یک درد

LaDy Ds DeMoNa
27th October 2011, 07:40 PM
متن آهنگ چی بگم از یاس عزیز :

میگی بازم کنار همدیگه واژه بچین
راجب چی…. باشه بشین
چشاتو باز کن..یه لحظه مال من باش
یه لحظه بیا توی حس و حال من باش

پس میکروفونو به دست من تو بده بگم
از این زمونه و از دلی که تکه تکه است
هر آهنگ منم مساوی ذکر یک درد
جز اینم ندارم یه فکر بهتر
از جومونگی بگم که شده سمبل رشادت
ایران براش شده مثل صندوق تجارت
پس هنرمند وطن الان کجاس؟نیس؟
اون تو زیرزمین می خونه چون که مجاز نیس

از چی بگم برات
انتظار داری چه چیزی از جیب من دراد
به جز کاغذ سفید پاره
خب آره رفیق
حرف توشه ، ولی با خودکاره سفید
تو هم مثل منی ، تو هم کم درد نداری
درد اصلیت اینه که تو هم درد نداری
من کسی نیستم با این زخما دردم بگیره
ولی این اشک ها رو کی می خواد گردن بگیره

از چی بگم
خدا از این بنده های خسته
از این همه درد تموم دنده هام شکسته
خنده هامو نبین، این خنده هام یه چسبه رو لبم
این منم با یه رد پای خسته

از چی بگم
بگو از یه روح زخمی
که باید یه تنه بره تو قلب کوه سختی
از روزهایی که خط خوردن توی تقویم
خبر میدن از یه اجتماع رو به تخریب

از چی بگم
از بچه های پایین شهر
که غذا واسه خوردن دارن ماهی یه شب
اون که تنها دلیل خوابش به عشق فرداست
تنها پاتوق عشق و حالش بهشت زهراست
یا که بگم از اون رفقای کاخ نشین
که هستن تو واردات کالای ساخت چین
تو به من اینو بگو ، من از چی بگم خب
ما گفتیم و تموم دردا ریشه کن شد؟

از چی بگم برات
شاید قصه دوست داری
مثل قصه ی اون هم کلاسیان روستایی
اگه قصه تلخه ، گناه واقعیت
داستان نرگس و گلای باغ میهن
که نشستن با صد چرا و افسوس کاشکی
یه بخاری جای چراغ نفت سوز داشتیم
چراغ افتاد توی کلاس و گر گرفت
آتشی که پوست بچه ها رو مثل گرگ گرفت
یه طفل معصوم با داد و فریاد گفت
زود بدویین سمت در، ولی درم قفل بود
چشام خشک شد یکم بهم اشک بده، ایزد!
این بچه ها با کدوم دست مشق بنویسن
کودکی مرد در راه کلاسی که
سوخت و منتظر یه جراح پلاستیکه
یاس نمی خواد ته قصه رو هرگز ببنده
چون باز دلش می خواد که نرگس بخنده

از چی بگم
که صبح نشده غروب زد
تو قلب بچه های مدرسه ی درودزن
غصه نخور صدامو بشنو از زیرخونت
من صداتو به گوش همه می رسونم

از چی بگم
از دلی که فقط اسمش دله
یا عمری که نصفش اشکه نصفش گله
یا از روح توی زندون که جسمش وله
آدم مجبوره که با شرایط وفقش بده

از چی بگم
بگو از یک روح زخمی
که باید یک تنه بره توی قلب کوه سختی
ولی قسم به خدا قسم به روح تختی
که من بدون ترس میرم به سوی تقدیر
خیلی خشنه زندگی ولی من حوصله کردم
توو فشن زندگی من یه مدل دردم
ولی دفتر گذشته هامو ذره ذره کردم
و اومدم جلو که پی دردسر بگردم

از چی بگم…..

ازچی بگم…..

از چی بگم…..

LaDy Ds DeMoNa
27th October 2011, 07:41 PM
راستی لازم به ذکره من با آقای یاس تلفنی صحبت کردم انسان خیلی خوب و خواننده خیلی محترمیه

شماره تلفن ایشون رو هم تو همین سایت برای عموم گذاشته بودم البته با اجازه خودشون . .

LaDy Ds DeMoNa
27th October 2011, 07:44 PM
برخی از تصاویر تو زندگی من مثل آهنگ رپ مثل همین آهنگ یاس
تلخ گزنده
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?108017-%D8%B9%DA%A9%D8%B3%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8 C-%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86!&p=293267#post293267

M.A.A.H.R
5th November 2011, 11:48 AM
آهنگ جدید یاس در مورد بچه های مدرسه درودزن (http://www.dustaneh.com/آهنگ-جدید-یاس-در-مورد-بچه-های-مدرسه-درود/)

http://www.dustaneh.com/wp-content/uploads/2011/10/hy4pdj484q9quuscedc.jpg
آهنگ جدید یاس در حالی پخش شد که موضوعش در مورد آتش سوزی مدرسه شهید رحیمی روستای درودزن استان فارس بود.
مدرسه ای که در آتش سوخت و ۶ دختر و دو پسر نزدیک به ۵۰ درصد سوختگی رو روی بدنشون تا اخر عمر یدک خواهند کشید .
این اتفاق در ۱۴ آذر ۸۵ اتفاق افتاد .و بعد از گذشت حدود ۵ سال دیه این دانش آموزان در ۲۸ مهر امسال پرداخت گردید . یعنی با گذشت فقط چند روز از پرداخت دیه یاس آهنگی رو تقدیم این بچه ها میکنه که مذمونش بیشتر امید به آینده برای دانش آموزان آن اتفاق شوم هست .

http://www.dustaneh.com/wp-content/uploads/2011/10/18xxchka51kqq179g1p.jpg

http://www.dustaneh.com/wp-content/uploads/2011/10/551j7gh30uqo8ntm2tbn.jpg

http://www.dustaneh.com/wp-content/uploads/2011/10/4kf5l7uholpqxo61xqat.jpg
“نرگس حیدری”،دانش آموزی در روستای “درودزن” استان فارس
http://www.dustaneh.com (http://www.dustaneh.com/)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد