PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث اتاق فکر و کنفرانس مجموعه زبانهای خارجی

نازخاتون
22nd October 2011, 04:53 PM
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1389/4/2/51949_369.jpg

سلام و درود به خدمت دوستان محترم و عرض خسته نباشید،

جهت تبادل نظرات و ارائه راهکارهای مناسب و مفید در بخش زبانهای خارجی بر آن شدم که تاپیکی را تحت عنوان اتاق فکر و کنفرانس بخش زبانهای خارجی راه اندازی نموده تا همکاران این مجموعه با مراجعه به این بخش بتوانند مشکلات، راهکارهای و ...خود را بیان نمایند ...تا با یاری یکدیگر بتوانیم قدم مهم و نوینی را در جهت بهره وری در سایت برداریم....
اعضای این مجموعه :
raha78: همکاربخش زبان انگلیسی
Elohim: همکار تالار سایر زبانهای خارجی
و بنده : نازخاتون مدیر بخش زبان

نارون1
22nd October 2011, 08:19 PM
با سلام

خیلی ممنون از شما نازخاتون عزیز به خاطر زحماتتان و گذاشتن این تایپیک ...

از دوستان فعال دیگه هم به خاطر حضور فعالشون تشکر میکنم ...

به نظر من ، زبان برای بسیاری از افراد یک مقوله خشک و بدون انعطافه که باید یه چیز رو همش تکرار کرد تا ملکه ذهن بشه با همان قواعد یادگیری سابق ...

باید برای ایجاد انگیزه ما بتونیم تنوع ایجاد کنیم .....

چطوری برای ریاضی به خاطر ایجاد انعطاف بازی ریاضی میذارن ...

ولی خب با همه اینا ریاضی هنوز برای من جا نمیفته .. چون از پایه ضعیفیم ....

به نظر من آموزش همراه با پرسش و پاسخ خیلی خوب میتونه باشه ... چون افراد میرن دنبال جواب و با همین دنبال گشتن به چیزای جدیدی هم میرسن ....

من خودم به شخصه وقتی یک کلمه رو اشتباه میگم و درستش رو بهم آموزش بدن ، بهتر برام جا میفته ....

.....

raha78
23rd October 2011, 07:53 AM
سلام به همگی
بنده تا الان فقط در تاپیک خودم به نام English Inn
به طور جدی فعالیت داشتم که امیدوارم برای همه مفید بوده باشه اما از الان به بعد با اجازه مدیر محترم میخام یه کم از خونه خودم بیام بیرون
استفاده از تنوع در بحث زبان که نیاز به تکرار داره خیلی میتونه مفید باشه
Jokes ,riddles,short stories
poems
از جمله مواردی هستند که میشه بشون اشاره داشت

نازخاتون
24th October 2011, 01:18 PM
سلام به همگی
بنده تا الان فقط در تاپیک خودم به نام English Inn
به طور جدی فعالیت داشتم که امیدوارم برای همه مفید بوده باشه اما از الان به بعد با اجازه مدیر محترم میخام یه کم از خونه خودم بیام بیرون
استفاده از تنوع در بحث زبان که نیاز به تکرار داره خیلی میتونه مفید باشه
Jokes ,riddles,short stories
poems
از جمله مواردی هستند که میشه بشون اشاره داشت

این که خیلی عالیه .... بله همینطوره در مبحث زبان آموزی بحث تکرار اهمیت بسزایی داره ...چه بسزا مجبور بشیم بعضی از مطالب رو شاید برای دهمین بار هم تکرار کنیم ...
و همین طور در کنار روشهای متنوع باید خواننده از این روشها لذت ببره و با میل و رغبت وارد بخش بشه و طوری بیان بشه که برای اکثر اقشاری که از این مطالب استفاده می کنند قابل درک و فهم باشد ...البته لازم بذکر است که این موارد در بحثهایی غیر از موارد تخصصی قابل توجه است....

نازخاتون
24th October 2011, 01:20 PM
با سلام

خیلی ممنون از شما نازخاتون عزیز به خاطر زحماتتان و گذاشتن این تایپیک ...

از دوستان فعال دیگه هم به خاطر حضور فعالشون تشکر میکنم ...

به نظر من ، زبان برای بسیاری از افراد یک مقوله خشک و بدون انعطافه که باید یه چیز رو همش تکرار کرد تا ملکه ذهن بشه با همان قواعد یادگیری سابق ...

باید برای ایجاد انگیزه ما بتونیم تنوع ایجاد کنیم .....

چطوری برای ریاضی به خاطر ایجاد انعطاف بازی ریاضی میذارن ...

ولی خب با همه اینا ریاضی هنوز برای من جا نمیفته .. چون از پایه ضعیفیم ....

به نظر من آموزش همراه با پرسش و پاسخ خیلی خوب میتونه باشه ... چون افراد میرن دنبال جواب و با همین دنبال گشتن به چیزای جدیدی هم میرسن ....

من خودم به شخصه وقتی یک کلمه رو اشتباه میگم و درستش رو بهم آموزش بدن ، بهتر برام جا میفته ....

.....

درست می فرمائید روشهای آموزشی چگونه باشه...راهکارهایی سراغ دارید؟

zulu
19th August 2012, 03:31 PM
منم به عنوان یه کاربر خیلی جدید که به زبان علاقه زیادی داره کاملا با این قضیه موافقم. بدون شک در اثر تنوعه که تکامل شکل میگیره زبان انگلیسی هم از این امر مستثنی نیستو بهتره که به جای کار کردن روی course book ها از منابع مختلف که نه لزوما در جهت بهبود انگلیسی در دسترس هستند مثل اخبار(bbclearningenglish.com) ویا lyrics آهنگهای پر مفهوم به خصوص در جهت بهبود writing و توانایی فکر کردن به انگلیسی بهره برد!

انریکه
25th August 2012, 10:42 AM
منم موافقم...!!!!

shahpar 12
31st August 2012, 01:01 AM
اين داستان خنده داري است كه من چندين ماه قبل مطابق با يك لطيف ايراني ترجمه كردم و به يك فرم انگليسي زبان فرستادم. اوائلي بود كه بكار تمرين زبان انگليسي در اولين فرم هاي انگليسي مي پرداختم البته ممكن است اشكالي هم داشته باشد ،من خودم چيزي پيدا نكردم اما اگر دوستان متوجه نقصي شدند مرا مطلع كنند - با تشكر

A treasure

At the early there was a king. Someday he ordered his soldiers if they found anybody he had maim in his body it must be taken a silver coin from him as a tax . Someday a group of soldiers was seeking for such persons in the town. They found a man which he had sat beside a wall. They went near him and their commander said : “ Hey ,…you ….get up “. That man got up. The commander said again : “ look at me “. That man looked at him. He visited that man’s face accurately and saw he was squint therefore requested him : “ you must give us a silver coin due to your eyes failure “. That squinter asked : “ w…wh ….why ….I ha..have to pppay this cocoin “ ? That commander became happy and said : “ oh …. You are stutterer too, so you must give another coin for your tongue failure as well. Pick up your hat which I can see your head “ . That man putted off his hat and it appeared he was bald too. That commander laughed happily and said : very good…. another silver coin added to your surcharge. All of the sudden that man did run away. When he was escaping the commander saw he can’t run well and is lame too therefore he commanded to soldiers yelling : Don’t allow him to escape he is a treasure

Elohim
19th October 2012, 04:37 PM
Hello عليكم
دوستان و بزرگان بالاخص همكاران بخش زبان به گوووووووووش........
حدود سه ماهه كه فكر ساخت بسته صوتي(Podcast) مثل خوره افتاده به جونم.
دوستان روي اين مسئله تفكري داشته باشند تا من جزئيات طرح رو ارائه كرده و يك نسخه آزمايشي براتون بذارم.

نازخاتون
19th October 2012, 04:41 PM
Hello عليكم
دوستان و بزرگان بالاخص همكاران بخش زبان به گوووووووووش........
حدود سه ماهه كه فكر ساخت بسته صوتي(Podcast) مثل خوره افتاده به جونم.
دوستان روي اين مسئله تفكري داشته باشند تا من جزئيات طرح رو ارائه كرده و يك نسخه آزمايشي براتون بذارم.

در وهله اول همون پادکست رو که آماده کردی و برام فرستادی... اینجا هم بگذار ...... [golrooz]

وحید 0319
19th October 2012, 05:00 PM
درست می فرمائید روشهای آموزشی چگونه باشه...راهکارهایی سراغ دارید؟

سلام من اتفاقا میخواستم توی کلاس نخبگان همچین بحثی بذارم....ایشالا طی 2-3 هفته ی آینده خبرتون میکنم...

ولی منم خوشحال میشم به عنوان یه کاربر عادی بتونم کمک کنم...دارم فکرمیکنم که چه جوری[tafakor]

در روشهای اموزشی عمده ترین درس با تصاویر هست ...

یعنی مثل کتاب های یادگیری...اگه بتونیم اینجا عملی کنیم خوب میشه...

وخیلی چیزها ی دیگه وروشهای دیگه.........

نازخاتون
19th October 2012, 05:02 PM
سلام من اتفاقا میخواستم توی کلاس نخبگان همچین بحثی بذارم....ایشالا طی 2-3 هفته ی آینده خبرتون میکنم...

ولی منم خوشحال میشم به عنوان یه کاربر عادی بتونم کمک کنم...دارم فکرمیکنم که چه جوری[tafakor]

در روشهای اموزشی عمده ترین درس با تصاویر هست ...

یعنی مثل کتاب های یادگیری...اگه بتونیم اینجا عملی کنیم خوب میشه...

وخیلی چیزها ی دیگه وروشهای دیگه.........

حضور شما باعث افتخار ماست...[golrooz]

وحید 0319
19th October 2012, 05:06 PM
حضور شما باعث افتخار ماست...[golrooz]

لطف دارین...امیدوارم برای بخش و تالار خوبتون مفید باشم...[golrooz]

miladb
30th October 2012, 10:07 AM
با سلام
میخواستم ورود به کادر اعضاتون رو بدونم؟

banaf6e
28th June 2013, 11:05 PM
سلام
من تا به حال در خانه و آموزشگاه به زبان آموزی پرداخته ام و تا الان هم در این زمینه موفق بوده ام وفکر می کنم که بتونم به شما در این زمینه کمک کنم و برای شما مفید باشم و همین طور از شما بیشتر یاد بگیرم فقط اگر بیشتر درباره روند کار برایم توضیح دهید ممنون میشوم

Elohim
28th June 2013, 11:41 PM
با سلام
میخواستم ورود به کادر اعضاتون رو بدونم؟
سلام
ورود به كادر همكاران، منوط به فعاليت مستمر و مفيد در بخش مورد نظر مي باشد.

مدیر بخش زبان خارجی
28th June 2013, 11:52 PM
سلام
من تا به حال در خانه و آموزشگاه به زبان آموزی پرداخته ام و تا الان هم در این زمینه موفق بوده ام وفکر می کنم که بتونم به شما در این زمینه کمک کنم و برای شما مفید باشم و همین طور از شما بیشتر یاد بگیرم فقط اگر بیشتر درباره روند کار برایم توضیح دهید ممنون میشوم
سلام
از اينكه به ما لطف كرديد و اين پيشنهاد رو داديد خوشحالم.
اول از همه به اين بخش مراجعه كنيد
http://www.njavan.com/forum/forumdisplay.php?1069-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86

و سپس نحوه كار خودتون رو براي من تشريح كنيد تا به نتيجه واحدي برسيم و كار انشاءلله شروع شود.

banaf6e
29th June 2013, 12:51 PM
فرار بودن زبان بر همگان آشکار است اما هنوز افرادی فکر میکنند که اگر در خانه و زبانکده و...مکالمه را یاد بگیرند قضیه حل است اما من در این چند سالی که در حال یادگیری زبان بودم فهمیدم که اولین چیزی که قبل از مکالمه باید یادبگیرم کلمات کلیدی هستند معمولا در ابتدا خواندن کتابهایی مثل کتابهای Elementary Vocabulary برای زبان آموزان بسیار مفیدو بعد از مطالعه این کتاب حالا به طرف قواعدی که در مدرسه یاد گرفتیم باید برویم و کلماتی را که در کتاب vocabیاد گرفتید را جمله کنید تا کلمات در ذهن شما بماند و روزانه این جملات را کار کنید و سعی کنید آن ها را تبدیل به مکالمه کنید و اگر کسی نیست که با شما صحبت کند خودتان با خودتان حرف بزنید (( اصلا نترسید هیچکس فکر نمیکند که شما دیوانه اید اگر هم فکر کردند مهم نیست هیچ چیز مهم تر از یادگیری نیست))بعداز Vocabکتاب هایی مانند 504Essential wordsتمرین کنند البته زبانکده ها اعتقاد دارند که این کتاب باید به ترم های بالا آموزش داده شود اما در زبانکده همیشه از ما میخواهند که تا به ترم های که کتاب های interchange تدریس می شود رسیدیم دیگر در کلاس فارسی صحبت نکنیم و اما به خوبی انگلیسی صحبت کردن بدون گنجینه لغات میسر نیست پس اگر به زبانکده می روید قبل از وارد شدن به این ترم ها حتما 504 بخونید و بعد با دیدن فیلم های زیرنویس و کتاب هایی که گوش دادن شما تقویت میکنند و در مکالمه شما موثر هستند گوش دادن خود را تقویت کنید و در مرحله آخر برای تقویت مکالمه زبان آموز نصرت را فراموش نکنید. ( موفق باشید)

amirreza n
15th November 2014, 11:49 PM
سلام من عضو جدید هستم خوشحالم که میتونم از تجربیات شما دوستان عزیزم استفاده کنم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد