PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث نمایشگاه گلهای ایرانی در خانواده های ایرانی

*FATIMA*
22nd October 2011, 12:19 AM
سلام دوستان !
با یه بحث جدید در خدمتتون هستیم !
طبق مشورتی که با جناب کمان ابرو انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که به تک تک خونه های شما بیاییم و شما گلهاتون رو به عرصه نمایش بگذارید ! به عبارتی یه نمایشگاه ایجاد کنیم !
حالا نوبت شماست ! !!!!!
گلدوناتون رو به عرصه دید بگذارید ، معرفی کنید ، از روشهای نگهداریش بگید ، چقده بهش آب یا خاک یا ... میدید ، چه چیز باعث شده شاداب بمونه ، ار آفات و بیماریهاش صحبت به میان بیاورید و خلاصه اینکه تبادل اطلاعات کنید !
از حضورتون در این بحث خوشحال میشیم ![golrooz]

باستان شناس
22nd October 2011, 12:30 AM
سلام بر نخبه گل و گیاه سایت [golrooz]

راستش من کاکتوس زیبایی دارم که خیلی هم جون سخت هست چون گذاشتمش توی پله های پشت بام بارها همسر گرام بنده و البته گل پسرک من کیان پای مبارکشون بهش خورده و این گلدان وازگون گشته ولی خب باز بنده من بهش رسیدگی میکنم و الان حالش خوبه و تازه گل هم میدهد البته گاهی زیاد بهش اب میدم گاهی نه !
ولی کلا خیلی خوبه من دوستش دارم !
من همش همینو دارم ولی مادرم کلی گیاه داره ولی من اطلاع ندارم چطوری به اونا رسدگی میکنه که همیشه سرحال هستن ....

*FATIMA*
22nd October 2011, 01:01 AM
سلام بر نخبه گل و گیاه سایت [golrooz]

راستش من کاکتوس زیبایی دارم که خیلی هم جون سخت هست چون گذاشتمش توی پله های پشت بام بارها همسر گرام بنده و البته گل پسرک من کیان پای مبارکشون بهش خورده و این گلدان وازگون گشته ولی خب باز بنده من بهش رسیدگی میکنم و الان حالش خوبه و تازه گل هم میدهد البته گاهی زیاد بهش اب میدم گاهی نه !
ولی کلا خیلی خوبه من دوستش دارم !
من همش همینو دارم ولی مادرم کلی گیاه داره ولی من اطلاع ندارم چطوری به اونا رسدگی میکنه که همیشه سرحال هستن ....
سلام خاله جون !
خاله میتونید یه عکس ازش برامون بزارید یا بگید کاکتوستون از چه نوعیه و یا چه شکلیه ؟!
آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ریشه میشه ! چه برسه به کاکتوس که نیاز خیلی خیلی کمی به آب داره !

ساناز فرهیدوش
22nd October 2011, 01:09 PM
حسن یوسف

ین گیاه از خانواده نعناع میباشد.دارای ساقه چهار گوش است.رنگ امیزی برگهای ان با زیبایی و تنوع ان را از هر گیاه دیگر متمایز میکند. این گیاه را میتوان در تابستان در زیر سایه درختان در محیط خارج از گلخانه کشت کرد.در منازل باید در محیطی روشن نگه داری شود تا رنگ برگهای خود حفظ کنند.گیاهی بسیار پر رشد است و برگها پشت سر هم رشد می کنند و خوشه گل دهنده در محل مناسب به سرعت ظاهر میشود که باید بلافاصله قطع و جوانه گیری شود.حذف جوانه انتهایی باعث زشد شاخه های فرعی میشود.

تکثیر ان از طریق قلمه که بسیار اسان ریشه دار میشود است از طریق بدر نیز تکثیر میشود بذر را در خاک معمولی و زه کشی شده کشت مینمایند.

مراقبت:زمین قلیایی-رطوبت متوسط نیاز به اب زیاد حرارت زیاد و نور زیاد.

کود:دوگرم در لیتر هر دوهفته یکبار از فروردین تا مهر

نوع خاک:مخلوطی از خاک برگ باغچه و ماسهhttp://www.google.com/imgres?q=عکس+حسن+یوسف&hl=en&client=firefox-a&hs=wiE&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&biw=1345&bih=632&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=D_Cv5CGugaEBGM:&imgrefurl=http://aks.roshd.ir/basic/ShowPicture.php%3FID%3D31390%26Parent%3D81%26Count %3D1%26rate%3D-1&docid=gDPL_uUryzdk0M&itg=1&imgurl=http://aks.roshd.ir/photos/81.31390.medium.aspx&w=533&h=400&ei=K5SiTt-eDcedOpua0KcC&zoom=1&iact=hc&vpx=975&vpy=215&dur=207&hovh=194&hovw=259&tx=149&ty=110&sig=116948956722662798072&page=1&tbnh=137&tbnw=183&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:18,s:0

*FATIMA*
22nd October 2011, 08:39 PM
حسن یوسف

ین گیاه از خانواده نعناع میباشد.دارای ساقه چهار گوش است.رنگ امیزی برگهای ان با زیبایی و تنوع ان را از هر گیاه دیگر متمایز میکند. این گیاه را میتوان در تابستان در زیر سایه درختان در محیط خارج از گلخانه کشت کرد.در منازل باید در محیطی روشن نگه داری شود تا رنگ برگهای خود حفظ کنند.گیاهی بسیار پر رشد است و برگها پشت سر هم رشد می کنند و خوشه گل دهنده در محل مناسب به سرعت ظاهر میشود که باید بلافاصله قطع و جوانه گیری شود.حذف جوانه انتهایی باعث زشد شاخه های فرعی میشود.

تکثیر ان از طریق قلمه که بسیار اسان ریشه دار میشود است از طریق بدر نیز تکثیر میشود بذر را در خاک معمولی و زه کشی شده کشت مینمایند.

مراقبت:زمین قلیایی-رطوبت متوسط نیاز به اب زیاد حرارت زیاد و نور زیاد.

کود:دوگرم در لیتر هر دوهفته یکبار از فروردین تا مهر

نوع خاک:مخلوطی از خاک برگ باغچه و ماسهhttp://www.google.com/imgres?q=عکس+حسن+یوسف&hl=en&client=firefox-a&hs=wiE&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&biw=1345&bih=632&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=D_Cv5CGugaEBGM:&imgrefurl=http://aks.roshd.ir/basic/ShowPicture.php%3FID%3D31390%26Parent%3D81%26Count %3D1%26rate%3D-1&docid=gDPL_uUryzdk0M&itg=1&imgurl=http://aks.roshd.ir/photos/81.31390.medium.aspx&w=533&h=400&ei=K5SiTt-eDcedOpua0KcC&zoom=1&iact=hc&vpx=975&vpy=215&dur=207&hovh=194&hovw=259&tx=149&ty=110&sig=116948956722662798072&page=1&tbnh=137&tbnw=183&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:18,s:0
خیلی ممنون از اطلاعات مفیدت !
ولی آیا واقعاً از کود استفاده میکنی ؟! یا اصلاً به دادن کود به گیاهان اهمیت میدی ؟!
خودت تا حالا قلمه زدی ؟! میدونی چجوری میشه قلمش زد ؟!

ساناز فرهیدوش
22nd October 2011, 09:48 PM
حسن یوسف از دست گیاهانی است که به راحتی قابل نگهد اری می باشد .
شما میتونید به سادگی و رعایت اصول شاخه ی بالغ اون رو جدا کنید در اب بگذارید تا ریشه بدهد و درون خاک بکارید .
اسپری روزی دوبار توسط ابپاش توصیه می شود .
ماهی یکبار خاک رو جا به جا کنید .
یک کود گیاهی که از بازیافت مواد مصرفی خونه هم باشه عالیه .
یک ظظرف در بالکن . مقداری تفاله ی چای سبز و سیاه . بگذارید خشک بشه در پوک کردن خاک موثره در عین حال کمی دلستر در حفظ شادابی گیاهتون موثره .
زیباترین نکته اینه که ک بعداز نماز صبح به گیاهتون برسید و باهاش حرف بزنید و یک روز زیبا رو شروع کنید .
وقتی با عشق کاری رو انجام بدی بازخورد مثبتش رو تو زندگی میبینی .
ممنون از مهندس عزیزم به خاطر این تاپیک فوق العاده .

طلیعه طلا
22nd October 2011, 10:14 PM
به به ! عجب تاپیک قشنگی ، بوی خوشش دیر به مشام من سرما خورده رسید ...
آخی ! من عاشق گل و گیاهم و یه عالمه هم گلدون تو خونه داریم ...
چون خونه ما آپارتمانیه ، من رو پشت بوم از این گلدون مستطیلی ها دارم که توش بیشتر سبزیجات خوردنی رو به عمل میارم ...
اما ،راستش من به گلدون هام ، کود شیمیایی نمیدم و دیمی بزرگ میشن ... میگن به دستم میفته ...حسابی شاداب و باطراوتند .
از اون گل های قدیمی خیلی خوشم میاد ... شمعونی ... عروس ،عطری ، شویدی ، حسن یوسف ،(که هر چی قلمه میزنی بعداز یه هفته میشه یه باغچه ... )و انواع گل رز ، به وقتش گل های فصلی مثه بنفشه ،جعفری ،زنبق ، مریم و ...
نمی دونی وقتی تربچه ها در اومدند چقدر خوشگل بودن . من از رشد همشون کلی ذوق می کنم ...

*FATIMA*
22nd October 2011, 10:20 PM
به به ! عجب تاپیک قشنگی ، بوی خوشش دیر به مشام من سرما خورده رسید ...
آخی ! من عاشق گل و گیاهم و یه عالمه هم گلدون تو خونه داریم ...
چون خونه ما آپارتمانیه ، من رو پشت بوم از این گلدون مستطیلی ها دارم که توش بیشتر سبزیجات خوردنی رو به عمل میارم ...
اما ،راستش من به گلدون هام ، کود شیمیایی نمیدم و دیمی بزرگ میشن ... میگن به دستم میفته ...حسابی شاداب و باطراوتند .
از اون گل های قدیمی خیلی خوشم میاد ... شمعونی ... عروس ،عطری ، شویدی ، حسن یوسف ،(که هر چی قلمه میزنی بعداز یه هفته میشه یه باغچه ... )و انواع گل رز ، به وقتش گل های فصلی مثه بنفشه ،جعفری ،زنبق ، مریم و ...
نمی دونی وقتی تربچه ها در اومدند چقدر خوشگل بودن . من از رشد همشون کلی ذوق می کنم ...
پس برای خودت یه گلخونه داری !
روزی چند بار بهشون آب میدی و یا چجوری بهشون آب میدی ؟! یا تا حالا سعی در عوض کردن گلدان و یا خاکش کردی ؟!
از نظر نور در چه حالین ؟!
تا حالا از کودهای آلی برای تقویتشون استفاده کردی ؟!

طلیعه طلا
22nd October 2011, 10:45 PM
پس برای خودت یه گلخونه داری !
روزی چند بار بهشون آب میدی و یا چجوری بهشون آب میدی ؟! یا تا حالا سعی در عوض کردن گلدان و یا خاکش کردی ؟!
از نظر نور در چه حالین ؟!
تا حالا از کودهای آلی برای تقویتشون استفاده کردی ؟!

سالی یه مرتبه تو فصل زمستون ، تعویض گلدون داریم . همون موقع هم بهش کود حیوونی میدیم و جابجایی خاک داریم
از بابت نور ، که در معرض مستقیم نور آفتاب هستند
مادرم ورمی کمپوست می گیره ، ما از اون استفاده می کنیم ... نخندی ها ، حتی گاهی از کرم خاکی هم استفاده می کنیم ...

*FATIMA*
22nd October 2011, 11:06 PM
سالی یه مرتبه تو فصل زمستون ، تعویض گلدون داریم . همون موقع هم بهش کود حیوونی میدیم و جابجایی خاک داریم
از بابت نور ، که در معرض مستقیم نور آفتاب هستند
مادرم ورمی کمپوست می گیره ، ما از اون استفاده می کنیم ... نخندی ها ، حتی گاهی از کرم خاکی هم استفاده می کنیم ...
کرم خاکی با ایجاد منفذ در خاک باعث تقویت خاک و کود میشه و همین باعث بهتر رشد کردن گیاه میشه ! در ضمن باعث تقویت مداد غذایی گیاه هم میشه !
تذکر : بچه ها این کرم های خاکی باید در حد خیلی کم مثلاً 4 الی 5 تا باشن تا به گیاه صدمه نزنند در غیر این صورت آفت شمرده میشن !
اتفاقاً ابتکار خیلی خوبی به کار بستید !

kamanabroo
23rd October 2011, 07:03 PM
منم اومدم نمایشگاه پس گلاش کوووووووووو[nishkhand]
همه گل های قشنگی که توی خونه دارید خوب عکساشو بگذارید ما هم ببینیم

خیلی خوبه که با روش پرورش و نگهداری از گلهای خانگی آشنا میشیم
من که خیلی برام جالب بود
خونه قبلی مون که باغچه داشت توش گل کاشته بودم
خیلی قشنگ بودن
فقط حیف که هر سال کلا خشک میشدن [cheshmak]
الان گل طبیعی تو خونه نیست که عکسشو بگذارم
اما مطمئنا از این گلهایی که معرفی می کنید حتما تهیه می کنم و میارم خونه

Rez@ee
23rd October 2011, 08:42 PM
ما یه حسن یوسف بزرگ وسر حال خریدیم.
به هفته نکشید پلاسیده شد.
هر کاری کردم نشداونی که باید میشد.
ولی توی حیاط رز بنفشه ومیمون داریم.البته نه الان.

omega
24th October 2011, 09:54 AM
وااای عجب تاپیک باحالی
خیلی عالیه دوستان تصویر های گلهاشونو بذارن

فاطیما میشه من تصویر گل های دانشکدمون رو هم بذارم ؟
:D

فاطیما جان شما خودت شروع کن اولین تصویر رو خودت بذار
[shaad]

*FATIMA*
24th October 2011, 10:43 PM
منم اومدم نمایشگاه پس گلاش کوووووووووو[nishkhand]
همه گل های قشنگی که توی خونه دارید خوب عکساشو بگذارید ما هم ببینیم

خیلی خوبه که با روش پرورش و نگهداری از گلهای خانگی آشنا میشیم
من که خیلی برام جالب بود
خونه قبلی مون که باغچه داشت توش گل کاشته بودم
خیلی قشنگ بودن
فقط حیف که هر سال کلا خشک میشدن [cheshmak]
الان گل طبیعی تو خونه نیست که عکسشو بگذارم
اما مطمئنا از این گلهایی که معرفی می کنید حتما تهیه می کنم و میارم خونه
سلام . خوش اومدی داداشی !
خشک شدن دو دلیل کلی داره : یا نور بسیار کمه یا درجه حرارت خیلی بالاست !

ee[/MENTION];292212]ما یه حسن یوسف بزرگ وسر حال خریدیم.
به هفته نکشید پلاسیده شد.
هر کاری کردم نشداونی که باید میشد.
ولی توی حیاط رز بنفشه ومیمون داریم.البته نه الان.
عامل اصلی در پلاسیده شدن امراض قارچی و باکتریایی است که در صورت ضعیف شدن گیاه و مهیا نبودن شرایط مساعد گیاه به آن مبتلا میشود . علاوه بر آن افراط در آبیاری زمستانه و ماندن قطرات آب روی برگها در شب نیز از عوامل این عارضه میباشد !
اگه عامل قارچ بوده باید از سموم قارچی استفاده شود ! اگر بر اثر آبیاری زیاد باشه باید با آبیاری نکردن از رطوبت کاسته شود .
خب ! گفتی گل رز و بنفشه و میمون دارید ! چجوری ازشون مراقبت میکردی (از نظر آبیاری ، خاک ، ...) ؟! اصلاً میدونی خاک باغچتون چجور خاکیه ؟!

وااای عجب تاپیک باحالی
خیلی عالیه دوستان تصویر های گلهاشونو بذارن

فاطیما میشه من تصویر گل های دانشکدمون رو هم بذارم ؟
:D

فاطیما جان شما خودت شروع کن اولین تصویر رو خودت بذار
[shaad]
اتفاقاً خوبه ! بذار ببینیم گلهای دانشکدتون چه گلاییه ؟! طرز نگهداریشون هم ازشون بپرس !!!!!
ما تو خونمون گل نداریم ، همش یا تو باغچس یا تو راهرو ! ولی چشم ! به موقش براتون میزارم !

ستاره کویر
27th October 2011, 11:52 AM
دیفن باخیا

(DIEFFENBACHIA AMOENA)

http://img.tebyan.net/big/1384/05/1271818814025517711222413123492821503943151.jpg

گیاهی است با برگ های زیبا از خانواده آراسه ARACEAE که در اکثر آپارتمان ها وجود دارد که گاهی در صورت بالا بودن سن گیاه و مهیا بودن شرایط ، گل می دهد که البته خیلی کم دیده می شود (طول گل آن به 13 سانتیمتر می رسد ولی چندان مشخص نیست)؛
این گیاه که بومی آمریکای جنوبی و مرکزی است چندین نوع دارد؛ گیاهی مقاوم است و به دلیل سادگی نگهداری در اکثر آپارتمان ها دیده می شود .
طول برگ های شکننده این گیاه ممکن است تا 47 سانت نیز برسد و پهنای برگ ها نیز به نصف این مقدار افزایش می یابد.

احتیاط : این گیاه مانند برگ انجیری بسیار سمی است و باید از دسترس نوزادان و کودکان نوپا که احتمال می دهید برگ های آن را به دهان بگذارند، دور نگهداشته شود (در صورت بلعیده شدن، به دهان و زبان آسیب می رساند و شخص قادر به تکلم نیست).

منابع«پرورش گل در باغ، خانه، آپارتمان» نوشته مهندس حسن حسنی زاده
HTTP://ANZALIFLOWERS.PERSIANBLOG.COM

خب اینم یکم اطلاعات!

حتما شما با این گیاه آشنایی دارین ..
از وقتی یادمه اینو داشتیم!ولی هی مجبور میشدم ساقش رو ببرم و بزارم تو آب تا ریشه بده و دوباره بکارم ..
آخه خیلی بلند میشد
زود ریشه میده
ولی اینکه میگن سمی هست واقعا هستا!
من از آخرین باری که بریدمش و یکمی دست بهش زدم حساسیت شدیدی نسبت بهش دارم اون موقع حدود 3 روز پوست دستم خارش داشت و مجبور شدم به پزشک مراجعه کنم
واسه همین زیاد دوسش ندارم!!!

تو نور مستقیم قرارش میدم
چند وقت یکبار به خاکش کود اضافه میکنم
ولی خاکش زیاد سبک نیست
2روز یک بار کاملا آبش میدم ... و هفته ای یکبارم برگاش رو میشورم!
نمیدونم این مشکله که ساقش خیلی رشد میکنه یا نه!!!

http://www.uc-njavan.ir/images/aux1h3ok236yha56xkyk.jpg

ببخشید حوصله ی عکاسی و editنداشتم[nadidan]

*FATIMA*
28th October 2011, 12:27 PM
خب اینم یکم اطلاعات!

حتما شما با این گیاه آشنایی دارین ..
از وقتی یادمه اینو داشتیم!ولی هی مجبور میشدم ساقش رو ببرم و بزارم تو آب تا ریشه بده و دوباره بکارم ..
آخه خیلی بلند میشد
زود ریشه میده
ولی اینکه میگن سمی هست واقعا هستا!
من از آخرین باری که بریدمش و یکمی دست بهش زدم حساسیت شدیدی نسبت بهش دارم اون موقع حدود 3 روز پوست دستم خارش داشت و مجبور شدم به پزشک مراجعه کنم
واسه همین زیاد دوسش ندارم!!!

تو نور مستقیم قرارش میدم
چند وقت یکبار به خاکش کود اضافه میکنم
ولی خاکش زیاد سبک نیست
2روز یک بار کاملا آبش میدم ... و هفته ای یکبارم برگاش رو میشورم!
نمیدونم این مشکله که ساقش خیلی رشد میکنه یا نه!!!

http://www.uc-njavan.ir/images/aux1h3ok236yha56xkyk.jpg

ببخشید حوصله ی عکاسی و editنداشتم[nadidan]

دلیل زیاد رشد کردن ساقه به این خاطره که در نور مستقیم خورشید قرار میگیره !
درسته به نور زیاد احتیاج داره ولی به صورت غیر مستقیم !

ستاره کویر
28th October 2011, 12:30 PM
دلیل زیاد رشد کردن ساقه به این خاطره که در نور مستقیم خورشید قرار میگیره !
درسته به نور زیاد احتیاج داره ولی به صورت غیر مستقیم !

خب همیشه تو نور مستقیم نبوده!!!
مدت کمی که اینجا گذاشتمش .. ولی حتما عوض میکنم
ممنون[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد