PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سوال خیلی حیاتی. ایا توپ فوتبال در فضا کات میگیرد ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

کوروش1
15th October 2011, 07:26 PM
یه سوال خیلی حیاتی. ایا توپ فوتبال در فضا کات میگیرد ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

دوستای عزیز و نینازای گلم . سلام. جواب این سوال برام خیلی حیاتیه...! اگه واقا جواب درستو میدونین بهم بگین. شاید کمکی باشه به سرانجام رسیدن یه اختراع فوق الاده. از همتون ممنونم و روی ماهتونو میبوسم.

حسین متقی
16th October 2011, 12:03 AM
باشه باشه
چرا 3 بار نوشتی؟؟؟؟
دلیل کات توپ اینه که توپ روی هوا میچرخه و هوای اطرافشو هم میچرخونه که باعث تغییر فشار هوا در اطراف توپ میشه
یعنی توپ با چرخشش هوارو از یه طرف به طرف دیگه میکشه و باعث میشه
اون طرفی که هوای بیشتری جمع شده فشار هوا بیشتر باشه
و اون طرفی هم که هوای کمتری درحال حرکته کمبود فشار =نوعی خلا نسبیه که توپ رو به سمت خودش میکشونه
حالا دقیقا نمیدونم فقط همین عامل موثره یا نه چون من دقیق نمیدونم که ایا عامل دینا میکیی هم تو این پدیده دخیل هست یا نه>؟
اما بدون حضور هوا این کات گرفتن نباید اتفاق بیفته
من که تا به حال فقط همین دلیل رو پیدا کردم

hossien
16th October 2011, 07:17 PM
سلام
بنظر من اگر توپی در فضا شوت بشه و بدون هیچ جاذبه ای دقیقا در راستای نیروی اعمالی اولیه میره مستقیم. تا اینکه بره تو میدان جاذبه یه سیاره یا ستاره که مسیرش عوض بشه. اما روی زمین و تو شرایط خلا کات بر می داره.

عرفان سلیم زاده
16th October 2011, 07:51 PM
اینطور که بچه ها انالیز کردن اصتحکاک عامل اصلی کات گرفتن توپ میشه!
در واقع طبق قانون پایستگی انرژی برایند نیرو ها در توپ هم باید به جاذبه غلبه کنه و هم به اصتحکاک هوا!
در هر حال اگر مورد اول یعنی جاذبه رو حذف کنیم توپ ممکنه عاقبت حول یک مدار شروع به گردش کنه و عاقبت وایسته!

حسین متقی
17th October 2011, 12:37 AM
نه دیگه
روی زمین وتوی خلا کامل کات بر نمیداره اما حرکتش مستقیم نیست
و منحنیه اما چون از اطراف بهش نیرو وارد نمیشه فقط عمود بر زمین اول بالا و بعد پایین میاد همین چون جاذبه وجود داره
برای حرکت یه جسم نیاز به نیرو هست
برای بلند شدن توپ از زمین نیرویی که از پا به توپ وارد شده رو داریم
برای برگشتنش به زمین نیروی جاذبه
وبرای کات گرفتنش = چرخیدنش و اون متنی که چند تت پست قبل بهش اشاره کردم
پسش هر نیرویی رو که حذف کنی حرکت مربوط به اون نیرو حذف میشه
یعنی اگه هوا نباشه دیگه چرخیدن توپ باعث اختلاف فشار نمیشه که توپ کات بگیره

حسین متقی
17th October 2011, 11:41 AM
به نقل از گوگل ==>(به گفته فيزيكدانان، حركت وضعي توپ سبب پيدايش نيروي موسوم به نيروي "مگنس"(? (magnus?و شتاب گرفتن توپ متحرك مي‌شود. بررسي‌هاي انجام گرفته در اين آزمايش نشان مي‌دهند كه مغز انسان نمي‌تواند تاثير نيروي "مگنس" بر جهت حركت توپ را پيش‌بيني كند و اين درحالي است كه به طور مثال مغز انسان به خوبي قادر است تاثر نيروي جاذبه بر جهت حركت اجسام متحرك را درك كند. )

حسین متقی
17th October 2011, 12:25 PM
http://www.soccerballworld.com/Physics.htm
بد نیست یه چیزایی نوشته اما من انگلیسیم اصلا خوب نیست
یه چیزایی راجع به ضربه ی دوم نوشته یعنی وقتی توپو شوت میکنن 2بار همزمان بهش ضربه میزنن
و چون توپ با چرخش از زمین بلند میشه به همون دلیل قبلی که گفتم کات میگیری مثلا به سمت راست
وچون چرخشش کم میشه درطول پروازش
ولی چون نیروی ضربه ی دوم در طول حرکت تقریبا ثابته
نیرویی که چرخش ایجاد کرده خنثی و نیروی ضربه ی دوم عمل میکنه وتوپ به سمت چپ میچرخه
البته این یه نوع ضربه خاص بود

http://forum.persiantools.com/t70968.html
اینجام یه چیزایی بود

عرفان سلیم زاده
17th October 2011, 08:52 PM
بردار نیروهای وارده به توپ در همون لحظه اول توسط پا به توپ وارد میشه! و پس از وارد شدن دیگه زیاد تر نمی شه!
از اون به بعد باید تبدیل بشه!
اگه بگیم توپ پس از شوت شدن بدون اینکه انرژی ازدست بده تغییر مسیر میده قانون پایستگی انرژی رو نقض کردیم!
نکته ای که اسنتباط بالا رو به وجود میاره اینکه همیشه بردار نیرو ها به صورت خطیه نه خمیده! درواقع هیچ بردار نیرویی وجود نداره که باعث حرکت کات دار یک جسم بشه!
[golrooz]

SaSaMc2
18th October 2011, 03:53 AM
یه سوال خیلی حیاتی. ایا توپ فوتبال در فضا کات میگیرد ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

دوستای عزیز و نینازای گلم . سلام. جواب این سوال برام خیلی حیاتیه...! اگه واقا جواب درستو میدونین بهم بگین. شاید کمکی باشه به سرانجام رسیدن یه اختراع فوق الاده. از همتون ممنونم و روی ماهتونو میبوسم.

سلام.

منظور شما از فضا چيست؟

جاذبه ؟ خلا ؟

منظور شما از كات: انحناي ايجاد شده در مسير حركت جسم در جهت محور افق به سمت چپ يا راست به خاطر مستقيم وارد نشدن نيرو هست؟

با تشكر [golrooz]

کوروش1
20th October 2011, 06:16 PM
سلام.

منظور شما از فضا چيست؟

جاذبه ؟ خلا ؟

منظور شما از كات: انحناي ايجاد شده در مسير حركت جسم در جهت محور افق به سمت چپ يا راست به خاطر مستقيم وارد نشدن نيرو هست؟

با تشكر [golrooz] .سلام به دوست خوب. منظورم از فضا همون خارج از جو زمینه. که نه جازبست نه هوا.

کوروش1
20th October 2011, 06:30 PM
لازم که تشکر کنم از دوستان عزیزم. که وقت گران بهاتونو خرج جواب دادن به سوالم کردین . احتمالا تا چند وقت دیگه طراحی یه ازمایشو دارم که اگه همه چیز خوب پیش بره میتونه خیلی از سوالامو جواب بده. برام دعا کنین که موفق بشم . اگه جواب بگیرم حتما بزرگترین اختراع یا کشف دنیا رو انجام دادم. بازم برام دعا کنین.[dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa][dooa]

SaSaMc2
21st October 2011, 04:00 AM
سلام.

هر مكاني كه جاذبه نباشه و خلا هم باشه:

نبايد انحراف از مسير حركت رخ بده.

ولي من تا خودم شوت نكنم باور نميكنم ;)

سال 1998 مركز علمي فرانسه و c.n.r.s و

مركز علمي سانتالوسياي ايتاليا

با همكاري مك اينتاير توي فضا بازي كردن.

فكر ميكنم با برسي تحقيق اونا به جواب كاملتري برسي.

موفق باشي...

با تشكر @};-

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد