PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ajax در html

shadmehr
5th October 2011, 04:28 PM
سلام دوستان من یه مشکل برام پیش امده یه سایت میخام طراحی کنم برا پروژه باید از ajax استفاده کنم ولی بلد نیستم...میشه کمکم کنید.....
مثلا این عکسو ببینید میخام طوری باشه که وقتی روی منوی دست راست دومی کلیک میشه و موضوعی رو انتخاب میکنن کل صفحه دوباره باز نشه...و فقط وسط صفحه عوضشه..میشه...ممنون میشم کمکم کنید.....

http://www.uc-njavan.ir/images/4b4wwru3enp3q93p8jn7.jpg
[gerye]
راستی یه سوال دیگه من چه جوری میتونم اون قسمت مشاوره آنلاین رو بسازم......ممنون....کمک..[gerye]

بهـمن
5th October 2011, 04:53 PM
مشاوره آنلاین فکر کنم همون چت باکس باشه...
فقط اسمش رو عوض کردن...[tafakor]

بهـمن
5th October 2011, 04:54 PM
در مورد HTML هم به این سایت مراجعه کن شاید کمکت کنه!!!
موضوعات خوبی توشه...
http://www.neopersia.org/html/

NameEly
5th October 2011, 05:27 PM
با سلام به دوست گلم :‌
ما حالا امدي سر اصل مطلب تكنولوژي روز سايت
ajax خودش دنيايي هست
اون چت باكس با Ajax هست
Ajax تشكلي شده از java script و xhml كه خودش 2 بحث جداست
الان همين سايت نخبگان رو در نظر بگير
وقتي شما صفحه اي رو باز مي كني سايت از دوباره load نميشه چون فايل css و java script اون ثابت هست

shadmehr
6th October 2011, 08:20 PM
ممنون....از همتون دوستای گلم...(.NameEly (http://www.njavan.com/forum/member.php?158268-NameEly).....خب الان من باید په جوری این فایلو درست کنم من زیاد جاوا کار نکردم با HTML نمیشه این آجاکسو ساخت....ممنون)[taajob]

NameEly
6th October 2011, 08:47 PM
شادمهر جان ajax خودش تقريبا ميشه گفت يك برنامه نويسي جدا هست
شما براي ajax ياد داشته باشيد بايد java script ياد داشته باشيد css ياد داشته باشيد xhml ياد داشته باشيد (‌البته اين تيكه ي اخرش رو ميشه ناديده گرفت يعني xhml )
من يك راه حل براتون دارم ولي بايد قيد اين كاري كه مي خواستيد شبيه ajax باشه رو بزنيد
ولي كارايي بالايي توش هست مثل همين چت
شما با joomla كار كنيد يا سيستم مديريت جوملا

shadmehr
8th October 2011, 12:15 PM
او نه یعنی باید قیدشو بزنم خب....پیشنهادتونو قبول نمیکنم..چون ترجیح میدم برم هم جاوا هم css و هم xhml یاد بگیرم....بازم مرسی..
یه سوال..شما میگید با جوملا کار کنم..جوملا باید کامپوننت یا ماژوالشو داشته باشم برا چتش از کجا گیرش بیارم...یکی قبلا گیر اوردم ولی خب زیاد جالب نبود مثل همین چت کادرش باشه و اگه بشه مثلا من آیدیمو بدم بهش ..و هر کس که پیام توی چتش بده توی آیدی من باز شه..............میشه..اگه میشه....چه جوری معذرت اینهمه سوال میکنم.....و یه مرجعم اگه ممکنه بهم پیشنهاد کنید برای جاوا و css ....ممنون میشم......TANK..[movafaghiyat]

NameEly
9th October 2011, 07:39 PM
او نه یعنی باید قیدشو بزنم خب....پیشنهادتونو قبول نمیکنم..چون ترجیح میدم برم هم جاوا هم css و هم xhml یاد بگیرم....بازم مرسی..
یه سوال..شما میگید با جوملا کار کنم..جوملا باید کامپوننت یا ماژوالشو داشته باشم برا چتش از کجا گیرش بیارم...یکی قبلا گیر اوردم ولی خب زیاد جالب نبود مثل همین چت کادرش باشه و اگه بشه مثلا من آیدیمو بدم بهش ..و هر کس که پیام توی چتش بده توی آیدی من باز شه..............میشه..اگه میشه....چه جوری معذرت اینهمه سوال میکنم.....و یه مرجعم اگه ممکنه بهم پیشنهاد کنید برای جاوا و css ....ممنون میشم......TANK..[movafaghiyat]

با سلام به دوست گلم :‌
نه اقا اين چه حرفيه من هر كاري از دستم بر بياد مي كنم
وظيفمه
شما جوملا مي تونيد از همه جا ماژول هاشو گير بياريد
راستش من اصلا از جوملا خوشم نمياد
خوب ميرسيم به اين چتي كه شما مي خواين
اين چت نيست اين يك جورايي شبيه ارتباط با ماست كه با ajax بايد نوشته بشه
سيستم چت شما يك بانك اطلاعاتي داريد كه هر چيزي كه هر شخص مي نويسه بدون اينكه صفحه دوباره load بشه همون قسمت لود ميشه و نشون ميده به شما
اون نياز به برنامه نويسي شديد داره و من تا حالا بهش فكر نكردم راستش كه دقيق چجوري ميشه
اگه راه حلي به نظرم رسيد حتما بهتون مي گم
راستش من هر كتابي دستم بياد مي خوانم برام هم مرجعش فرق نميكنه
حالا مي خواد فايل pdf باشه مقاله باشه يا چيز ديگه اي

ولي به صورت پيام خصوصي براتون چند تا مرجع رو مي فرستم كه به نظرم بد نيست
يك چيز ديگخ كه الان من اشتباه نوشتم xml هست نه xhml شرمندم

shadmehr
10th October 2011, 09:26 AM
بازم مرسی بابت کمکت....راستش من خودمم از جوملا خوشم نماد وبیشتر میرفتم سراق نیوک که الان از همونم دیگه سر شدم...ولی خب این سایته یه جور پروژست که باید حتما با هر چیزی هر جوری که شده تکمیلش کنم.....بازم ممنون..دوست عزیز...[nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد