PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سامانه هشدار دهنده صوتی علائم راهنمایی و رانندگی ساخته شد

* Robo milad *
3rd October 2011, 10:41 AM
پژوهشگران دانشگاه مازندران طی اجرای پروژه تحقیقاتی موفق به طراحی و ساخت سامانه هشدار دهنده صوتی علائم راهنمایی و رانندگی شدند.

مهندس علی درویشی - مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کاربرد اصلی این سامانه برای جاده هایی است که راننده دید کافی نسبت به جاده و علائم راهنمایی و رانندگی ندارد.
وی با اشاره به عملکرد این سامانه خاطر نشان کرد: به هنگام نزدیک شدن راننده به علائم راهنمایی و رانندگی این سامانه به صورت صوتی به کاربر هشدار می دهد.

درویشی با بیان اینکه این سامانه به روشهای مختلف پیامهای صوتی را ارسال می کند، اضافه کرد: انتقال پیامهای صوتی علائم راهنمایی و رانندگی از طریق سیستم رایانه خودروها، موج fm رادیوی خودرو و نصب دستگاه ویژه هشدار دهنده این علائم انجام می شود.

مجری طرح از کاربردی شدن این سامانه در استان مازندران خبر داد و افزود: نمونه‌های اولیه‌ این سامانه طراحی، تولید و در استان مازندران تست شد.

درویشی با اشاره به مزایای نصب این سامانه در جاده های پر کشور، اضافه کرد: این سامانه می‌تواند با ارائه اطلاعات ترافیکی جاده راننده را از وضعیت جاده ها مطلع کند.

* Robo milad *
3rd October 2011, 10:44 AM
البته عرض کنم من خودم شخصا نمونه های این دستگاه باهمین کارایی رو در نمایشگاه 4 سال پیش ناجا دیدم . و تو ثبت اختراع 3 تا نمونه این طرح وجود داره که اولیش مربوط به سال 82 میشه .
خوب اشکال هم از محققین طرح بوده هم از ثبت اختراع که یه طرح با یه کاربرد بعد از 8 سال دوباره ثبت میشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد