PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دعوت از علاقه مندان سرمایه گذاری رو تجاری سازی طرح ها!

عرفان سلیم زاده
2nd October 2011, 12:01 PM
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کاربران سایت علمی نخبگان جوان...
اگر از دیدگاه یک مخترع به موضوع ثبت اختراع نگاه کنید حتما ارزو دارید اختراع شما پس از ثبت فورا به مرحله تجاری سازی برسه!
این ارزو خیلی هم بد نیست و تو ایران نهاد هایی مثل بنیاد ملی نخبگان با کمال میل اقدام به دادن وام های تا سقف 30 ملیون تومان بدون بهره میکنند!
اما مشکل اینجاست که طی مرحل اداری در این گونه نهاد ها زیاد طول میکشه(از نظر من!) و همین موضوع می تونه جدید بودن یک اختراع رو به واسطه پیشرفت بی رحمانه تکنولوژی در دنیا کمی با ریسک مواجهه کنه که اصلا خوب نیست!
حال پس از کلی تحقیقات به این نتیجه رسیدم که بهترین راه تجاری سازی یک اختراع تنها دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت تامین این مبلغ اولیه جهت تجاری سازی اختراعات است.
در واقع من برای تجاری سازی اختراع خودم میخوام از تمامی کاربران این سایت دعوت کنم که با تامین بخش بزرگی از این بودجه کمک کنند تا جدید بودن این اختراع بخطر نیوفتد!
این اختراع یک مبدل باد به الکتریسیته است که طراحی ان توسط خود من انجام گرفته و از انجایی که مبدل پره ای نیست قوانین البرت بتز در مورد ان صدق نمی کند! این دانشمند ثابت کرد که توربین های بادی پره ای بیشتر از 59 درصد از انرژی باد را جذب نمی کنند!
این پروژه بلند مدت بوده(حداقل یک سال) و تا رسیدن به سطح ایده ال بیشتر سود فروش مبدل ها صرف گسترش خط تولید خواهد می شود! البته این بخاطر یکی از ویژگی های این مبدل است چون میتوان ان را کاملا مکانیزه ساخت و ضریب خطای انسانی را در ان کاهش داد!
پس از ان هر سرمایه گزار سودی که در عرض این یک سال به اون پرداخت نشده را می تواند به صورت سهام کلی،بخشی از شرکت و بخشی از کارخانه دریافت می نماید(که در صورت تمایل میتواند ان را بفروشد!)
و از ان پس سود فروش هر مبدلی که فروخته شود به صورت ماهانه مستقیما به حساب وی واریز خواهد شد!
البته توجه داشته باشید که سرمایه گذاران در این حیطه هر چه کمتر باشند اسایش شغلی و برنامه ریزی مسئولان اجرای این پروژه تضمین شده تر است.
البته باید بگم که اگر هم این تاپیک نتواند سرمایه مورد نیاز من را تامین کند و این پروژه لغو شود ، مجبور به طی مراحل قانونی جهت گرفتن وام بدون بهره از بنیاد ملی نخبگان خواهم شد در ان صورت برای تجاری سازی این اختراع نیاز به سرمایگذار از بین میرود.
سرمایه گذاران مخترم فعلا در این تاپیک اعلام امادگی کنند و از واریز هرگونه وجه به هر حسابی پرهیز کنند!(مراقب کلاه برداران باشید!!! من در صورت پذیرفتن سرمایه گذاری شما مستقیما با شما جهت عقد قرار داد تماس خواهم گرفت!)
توجه داشته باشید که این تاپیک جهت دعوت از سرمایه گذاران در نوع خود کم سابقه است و خود من شخصا نمیدونم چقدر از ان استقبال می شود!
در هر صورت امید است که این نوع تاپیک ها با موفقیت خود باعث ایجاد یک سنت جدیدی در این سایت باشند!
با تشکر...

عرفان سلیم زاده
2nd October 2011, 08:11 PM
کسی ایده ای یا مخالفتی نداره؟
خوشحال میشم نظراتتون رو بخونم!

Admin
2nd October 2011, 09:56 PM
سلام

اینکه بخوایم برای طرح هایی اینچنینی جذب سرمایه کنیم خیلی خوبه ...

خودم هم طرح های خیلی بزرگی داشتم و دارم که در حد رویا باید ازشون تک تک بگذرم ، چون مطمئنا سرمایه گذاری نیست که از این طرح ها که سود سرشاری هم داره حمایت کنه.

بخش دولتی هم که اگه بخواید برای یه وام چند ده میلیون تومنی اقدام کنید اینقدر توی پروسه ی دریافت وام گم میشید که دیگه اصل موضوع فراموش میشه .!

چنین بخشی رو هم قصد داشتم در همین سایت راه اندازی کنم ( بنام بخش ثبت اختراع ) که فعلا با توصیه ی حراست بنیاد ملی نخبگان دست به راه اندازی این بخش نزدیم.

ایراداتی که معمولا چنین طرح هایی داره چند تاست ...

1. مقدار سود دهی در این نوع طرح ها باید خیلی دقیق مشخص باشه که عموما نیست و تضمینی هم جهت تامین این سود وجود نداره .!

2. سهامی که شما در این نوع طرح ها می خواید واگذار کنید توسط هیچ بانک و یا عامل معتبر تضمین نشده و همین امر ریسک سرمایه گذاری رو بالا میبره .!

3. مقدار ارزش گذاری طرح رو خودتون باید انجام بدید که اکثرا دقیق نیست.!

4. ریسک کلاه برداری در این نوع طرح ها ( از طرف طرفین قرارداد ) زیاد است..!

5. اکثر سرمایه گذاران بخش خصوصی متاسفانه فقط دوست دارن مالکیت طرح مال خودشون باشه چون فقط همه چی رو پول حساب می کنن که دارن خودشون میدن.

دیگه مالکیت فکری ، تخصص و تجربه و ... اصلا حساب نمیکنن.!

نظر کلی من اینه ...

خوبه که طرح ها رو تجاری سازی کرد ولی نه به هر قیمتی.

من طرحی دارم که اگه تجاری سازی بشه مطمئنا سود سرشاری برای سرمایه گذارش داره.

منتها سرمایه گذار منصفی پیدا نکردم و با هر کسی وارد مذاکره شدم طرح رو می خواست مال خودش کنه و من رو زیر شاخه ای از شرکت جدیدی که تاسیس میشه.!

همین امر مالکیت فکری و آینده ی شغلی من رو به خطر می اندازه برای همین طرحم رو در اختیار اون فرد قرار نمیدم.

Mr.Geo22
2nd October 2011, 10:34 PM
کسی ایده ای یا مخالفتی نداره؟
خوشحال میشم نظراتتون رو بخونم!

اولش اومدم حرف بزنم پست قبلیت اینقدر جدی بود ترسیدم نظر بدم[khande]

ولی تو این پستت باز همون عرفان خودمون شدی[nishkhand]
--------------------------------

متاسفانه مشکل اصلی همه همینه که اولا سرمایه گذار اصلا پیشرفت علمی براش مطرح نیست و فقط پیشرفت رو تو پول میبینه و اگه تو هرچقدر هم تو کارهات پیشرفت داشته باشی ولی یه مبلغ درست و حسابی به حسابش واریز نشده باشه براش مهم نیست
البته تا حدی هم اگه از دیدگاه اونها به قضیه که نگاه کنیم حق دارند ولی مشکل اصلی از دولته که باید دولت همیشه جرقه هر نوع صنعت جدید رو بزنه تا بقیه سرمایه گذارهام پا به میدون بزارن
الان وضعیت اقتصادی به شکلی نیست که راحت بشه تو هر کاری سرمایه گذاری کرد ....

از طرفی هم به قول آقا مصطفی چون سرمایه رو اون ها تامین می کنند فکر میکنند که کار اصلی رو دارند انجام میدن و مخترع هم صرفا یکی از صدها مخترع دیگه هستش که هیچ کدوم بدون وجود سرمایه گذارهایی مثل خودش ارزشی نداره کاراشون واسه همین تقریبا هیچ ارزشی رو واسه حق و حقوق مخترع قایل نیستند و فکر میکنند هر چه بیشتر باید مالکیت طرح رو تصاحب کنند...

ولی مشکل اصلی اینه که تو همه جا ولی تو ایران و کشورهای در حال توسعه بیشتر
اونم اینه که همه سرمایه گذار ها فکر میکنن که مخترع ها یه عده جوون سرخوش جویای نام هستن که هیچی از اقتصاد و پول نمی فهمن و فقط تو عمرشون ریاضی و فیزیک خوندن و اگه بهشون اعتماد کنن حتما ضرر میکنن [nadanestan]

عرفان سلیم زاده
3rd October 2011, 11:51 AM
بايد برات از دون كورلئونه يك وقت ملاقات بگيريم

جان؟دارید مسخره می کنید؟
خوب اخرش هم که گفتم اگر هم نشد وام میگیرم و از صفر شروع میکنم!
بعدش هم همین الان در حال مذاکره با شرکت افتاب شرق هستم که اگر راضی بشن به صورت محدود شروع به تولید انبوهش میکنیم!
این مبدل نسبت به پیچیدگی هایی که داره طول عمر بالایی هم داره! همین موضوع ارزشمندش میکنه!
من تمام سعی مو کردم که از بکار بردن قطعات مکانیکی که طول عمر کمی هم دارند تو این دستگاه دوری کنم!
بعدش هم سرعت یک سیکل این دستگاه انقدر پایینه که بی نظمی اجزا تا حد قابل اطمینانی کاهش پیدا میکنه!

312
3rd October 2011, 09:39 PM
اگه منو دوست خودت ميدوني باوركن كه من اسائه ادبي نكردم.
اما نشنيده نگير كه همه حمايتها توي انظار عمومي نيستند.
يك قسمت مهم توجه به چيزهاي مخفي تو بازار هست.
اگه پشتت كسي نباشه وامهاي دولتي هم زياد برات دووم نخواهد داشت.
عذر از صراحت

حسین متقی
4th October 2011, 12:23 AM
من کلا اعتقاد دارم از کارای کوچیک باید شروع کرد که پول در اورد بعد باید گسترشش داد تا بشه طرحای بزرگ رو سامون داد
اما بعضی طرحا زود قدیمی میشن نمیشه اینکارو کرد
خلاصه موفق باشی دیگه

عرفان سلیم زاده
4th October 2011, 10:48 AM
اگه منو دوست خودت ميدوني باوركن كه من اسائه ادبي نكردم.
اما نشنيده نگير كه همه حمايتها توي انظار عمومي نيستند.
يك قسمت مهم توجه به چيزهاي مخفي تو بازار هست.
اگه پشتت كسي نباشه وامهاي دولتي هم زياد برات دووم نخواهد داشت.
عذر از صراحت

عذر میخوام اگه سوء تفاهمی پیش اومد بله شما درست میگید بازار ایران کمی سیاسیه و همین موضوع باعث رقابت ناعادلانه میشه!
والا اینطور که فهمیدم با شرایطی که من دارم باید به فکر سرمایگذاران خارجی باشم یا اینکه تو خارج کارخونه بزنم! چون از هر لحاظ فشار کمتری روم وارد میشه!
اما به جاش به ایران با قیمت کمتری مبدلم رو می فروشم!

312
4th October 2011, 11:54 AM
يك پيشنهاد از سر ناچاري [negaran][narahatish]ميدم:طرحتو تو چين با حداقل قيمتش اجراي صنعتي بكن و تو دنيا بفروشش.
الان خيليها دارند ميگند كه اكثر جنسهاي مشابه اصل چيني رو طراحهاي ايراني كه تو كشورمون بهشون بها نميدند راه انداختند.[labkhand]
در كنار اين تلاش براي زنده موندن =هميشه براي ايران خودمون بايد قلبت بتپه.
بحث بر سر هميشه نگهداشتن مستعدين در ايران نبايد باشه+بحث بايد اين باشه كه چيكار كنيم نخبگان ايران چطور بيشترين سود رو به كشور مادريشون برسونند.با اين نگاه ميشه به يك سري از مستعدين ايراني تكليف كرد كه بروند و تو بهترين جاهاي دنيا خودشونو تقويت علمي وعملي كنند وبا حداكثر قدرت وتوانايي براي ارتقاي كشورمون به ايران برگردند.به اين ميگند استفاده از دنيا براي خدمت به هم ميهنان.
اطلبوا العلم ولو بالصين

عرفان سلیم زاده
4th October 2011, 12:17 PM
يك پيشنهاد از سر ناچاري [negaran][narahatish]ميدم:طرحتو تو چين با حداقل قيمتش اجراي صنعتي بكن و تو دنيا بفروشش.
الان خيليها دارند ميگند كه اكثر جنسهاي مشابه اصل چيني رو طراحهاي ايراني كه تو كشورمون بهشون بها نميدند راه انداختند.[labkhand]
در كنار اين تلاش براي زنده موندن =هميشه براي ايران خودمون بايد قلبت بتپه.
بحث بر سر هميشه نگهداشتن مستعدين در ايران نبايد باشه+بحث بايد اين باشه كه چيكار كنيم نخبگان ايران چطور بيشترين سود رو به كشور مادريشون برسونند.با اين نگاه ميشه به يك سري از مستعدين ايراني تكليف كرد كه بروند و تو بهترين جاهاي دنيا خودشونو تقويت علمي وعملي كنند وبا حداكثر قدرت وتوانايي براي ارتقاي كشورمون به ايران برگردند.به اين ميگند استفاده از دنيا براي خدمت به هم ميهنان.
اطلبوا العلم ولو بالصين

بله شما درست میگید اما من چین رو گذاشتم ته لیست چون عقیده دارم که چین تبدیل به یک هیولا شده و داره اقتصاد دنیا رو خرابش میکنه!
نظر من بیشتر رو المانه که الان بهترین اقتصاد رو تو اروپا داره! به اونا بفروشم حداقل اونجام اتیش نمی گیره که اختراعم با کمترین کیفیت به دنیا عرضه میشه!
بهشون هم میگم تو ایران نمایندگی بزنند تا خواستیم بخریم و ارزونتر برامون دربیاد!
ببخشید من باید یه مقاله بزارم!
فعلا ممنون از نظراتتون

312
4th October 2011, 03:29 PM
براي شما وهمه مستعدين فعال ايراني آرزوي موفقيت دارم.[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

hossien
16th October 2011, 07:53 PM
به نظر من بیشتر افراد طرحی می دن و ثبت میشه . و بعضی از افراد اونو می خوان تولید کنن یا با پول و سرمایه خودشون یا با سرمایه دولتی و ....... اما کسانی که نیاز مشتری را واقعا درک کرده باشن می تونن پیروز شن .
من اگر بجای شما بودم چند نمونه می ساختم به افراد می دادم تست کنن و استفاده کنن بازخوردهای اونا را می گرفتم و بعد طرح و گسترش می دادم و کم کم وارد بازار می شدم به چند علت. حالا

شما اینو ثبت کردین و به گفته خودتان مزایای زیادی دارد اما هر کسی که این دستگاه را تولید می کند فقط در مرحله اول بعد از تبلیغات زیاد می تونه محصول را بفروشد و سود ببرد اما پس از آن شرکت های دیگر طرح شما را بهینه کرده و ثبت می کنند و شما ............

من همیشه اینو به همه دوستام می گم که مشتری همه کاره هست یا باید نیاز اونو براورده کنید یا به او جوری القا کنید که این محصول نیاز های اونو بر اورده می کنه تا اونو تهیه کنه.

عرفان سلیم زاده
18th October 2011, 10:25 PM
سلام ممنون از نکته ای که گفتین!
اما همیشه مشتری ها مردم نیستند!
راستی یه ایده ای به ذهنم رسیده:
اگر من اختراعی در ایران ثبت کنم و بعد تو خارج بفروشمش طبق قوانین ثبت اختراع هنوز امتیاز اختراع در ایران مال منه! و میتونم تو ایران به تولید انبوه برسونمش! منتها با سرمایه ای که از خارج گیر اوردم!
جالبه نه؟
باید شدنی باشه! اگه بشه چی میشه!

Mr.Geo22
20th October 2011, 09:04 PM
سلام ممنون از نکته ای که گفتین!
اما همیشه مشتری ها مردم نیستند!
راستی یه ایده ای به ذهنم رسیده:
اگر من اختراعی در ایران ثبت کنم و بعد تو خارج بفروشمش طبق قوانین ثبت اختراع هنوز امتیاز اختراع در ایران مال منه! و میتونم تو ایران به تولید انبوه برسونمش! منتها با سرمایه ای که از خارج گیر اوردم!
جالبه نه؟
باید شدنی باشه! اگه بشه چی میشه!

=))=))=))

به این میگن فکر یک ایرانی!

واقعا که با فکرت حال کردم
ما تو ایران که هیچ گونه حق کپی رایتی رو برای محصولات خارجی قایل نیستیم (یعنی برای دولت هم مهم نیست) پس فکر کنم بشه یه همچین کاری کرد

فکر پلیدیه! ازش خوشم اومد
اگه تونستی اجراییش کنی مارو هم خبر کن استفاده کنیم
نری فکرت رو ثبت اختراش کنی هاااا.....
به این جور ایده ها ثبت اختراع نمیدن![khande]

عرفان سلیم زاده
20th October 2011, 09:45 PM
=))=))=))

به این میگن فکر یک ایرانی!

واقعا که با فکرت حال کردم
ما تو ایران که هیچ گونه حق کپی رایتی رو برای محصولات خارجی قایل نیستیم (یعنی برای دولت هم مهم نیست) پس فکر کنم بشه یه همچین کاری کرد

فکر پلیدیه! ازش خوشم اومد
اگه تونستی اجراییش کنی مارو هم خبر کن استفاده کنیم
نری فکرت رو ثبت اختراش کنی هاااا.....
به این جور ایده ها ثبت اختراع نمیدن![khande]
جالبه!
پس با افکار شما هیچ نیازی هم به معاهده pct نیست نه؟
اگه اینطوره باید عرض کنم ثبت اختراع یک امتیازه نه یک قول!
ما با فروش اختراع امتیاز تولید انبوه اونو به مشتری میدیم!
اما با فروش یک ایده به مشتری حق اینو میدیم که از صفر شروع کنه به ثبت اون اختراع! دیگه بقیه اش به ما ربطی نداره که طرف ایده رو تو چه بازه زمانی ثبت کنه!
اره من کمی پلیدانه دارم رفتار میکنم چون قبل از این که ایده رو بفروشمش تو یک کشور(حالا مثلا ایران) ثبتش میکنم! طرف دیگه نمیتونه تو اون کشور کاری بکنه! چون قوانین کشوری نمیزاره که ایده ای تکراری حق ثبت پیدا کنه!
البته میتونن قطعاتی به طرح اضافه کنن اما تو ادعا نامه فقط حق افشای اون قطعات جدید رو دارند نه کل طرح رو!
امیدوارم منو ببخشید اما من فقط میخوام از فزصت هام به نفع مملکتم استفاده کنم! عین انگلیسی های کثیف که تا تونستند از نفت این مملکت کشیدن تا نفع خودشون ضایع نشه!
تشکر!

Mr.Geo22
21st October 2011, 12:08 AM
جالبه!
پس با افکار شما هیچ نیازی هم به معاهده pct نیست نه؟
اگه اینطوره باید عرض کنم ثبت اختراع یک امتیازه نه یک قول!
ما با فروش اختراع امتیاز تولید انبوه اونو به مشتری میدیم!
اما با فروش یک ایده به مشتری حق اینو میدیم که از صفر شروع کنه به ثبت اون اختراع! دیگه بقیه اش به ما ربطی نداره که طرف ایده رو تو چه بازه زمانی ثبت کنه!
اره من کمی پلیدانه دارم رفتار میکنم چون قبل از این که ایده رو بفروشمش تو یک کشور(حالا مثلا ایران) ثبتش میکنم! طرف دیگه نمیتونه تو اون کشور کاری بکنه! چون قوانین کشوری نمیزاره که ایده ای تکراری حق ثبت پیدا کنه!
البته میتونن قطعاتی به طرح اضافه کنن اما تو ادعا نامه فقط حق افشای اون قطعات جدید رو دارند نه کل طرح رو!
امیدوارم منو ببخشید اما من فقط میخوام از فزصت هام به نفع مملکتم استفاده کنم! عین انگلیسی های کثیف که تا تونستند از نفت این مملکت کشیدن تا نفع خودشون ضایع نشه!
تشکر!

ناراحت شدی؟! [soal]

فکر کنم بد برداشت کردی؟
یا شایدم من بد نوشتم...

من منظورم یه چیز دیگه بود!

-----------------
منظور بدی از گفتن کلمه پلید نداشتم (نمی خواستم توهین شه شرمنده[nadidan])

من گفتم مارو هم خبر کن تا اگه تونستی انجامش بدی خودم هم انجامش بدم[taajob] [khejalat]

گفتم ثبتش نکنی هم منظورم این بود که این کاری که می خوای بکنی رو اگه دیدی میشه انجام داد ثبتش نکنی تا ما هم بتونیم انجامش بدیم (به شوخی گفتم [nishkhand])

به هر حال اگه ناراحت شدی شرمنده قصد جسارت نداشتم [cheshmak]

SaSaMc2
21st October 2011, 05:01 AM
سلام.

ميتوني اختلاف انرژي توليديت رو در برابر روش هاي قبلي بنويسي؟

شايد بتوني وام بهتري بگيري.

با تشكر [golrooz]

عرفان سلیم زاده
21st October 2011, 09:17 AM
ناراحت شدی؟! [soal]

فکر کنم بد برداشت کردی؟
یا شایدم من بد نوشتم...

من منظورم یه چیز دیگه بود!

-----------------
منظور بدی از گفتن کلمه پلید نداشتم (نمی خواستم توهین شه شرمنده[nadidan])

من گفتم مارو هم خبر کن تا اگه تونستی انجامش بدی خودم هم انجامش بدم[taajob] [khejalat]

گفتم ثبتش نکنی هم منظورم این بود که این کاری که می خوای بکنی رو اگه دیدی میشه انجام داد ثبتش نکنی تا ما هم بتونیم انجامش بدیم (به شوخی گفتم [nishkhand])

به هر حال اگه ناراحت شدی شرمنده قصد جسارت نداشتم [cheshmak]
ناراحت که نه نشدم![nishkhand]
اما خیلی رو این مسئله حساس شدم اخه موضوع مهمیه که میتونه باعث تغییر قوانین بشه! اگه ازش درست استفاده نکنیم به راحتی زیر ابمون رو میزنند و قوانین رو عوض می کنند تا دیگه نتونیم از این فرصت استفاده کنیم!
پلید؟ اتفاقا اسم جالبی واسه این موضوعه جانم! این همه اونا از فرصت هاشون علیه مخترعین و این مملکت استفاده کردند یه بار هم ما این کار رو بکنیم!(گهی پشت به زین گهی زین به پشت!)
فردا میرم قم که نظر اونا هم بدونم! امیدوارم راضی بشن تا اینطوری سرمایه اولیه جور بشه!
راستی این مراکز رشد کمک می کنند تا بریم جشواره های خارجی؟ اگه کمک کنند خیلی کارم جلو میوفته!
نگران نباشید من این سیاست رو با مسئولیت خودم پایه گذاری میکنم تا جامعه مخترعین حرفه ای تر رفتار کنن![nishkhand]
دیگه ببخشید اگه سوء تفاهم شد عزیزم!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد