PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال ارور678

shadmehr
28th September 2011, 04:10 PM
سلام...

ارور 678

حتما همتون با این ارور مواجه شدید...خب من میخام بدونم چه جوری این ارورو رفع کردید....؟؟؟

راستش خودم با ریستور کردن و اگه بازم درست نشد با تعویض ویندوز رفعش میکردم.....دوستان اگه راهنمایی کنید و منو از شر تعویض ویندوز و ریستور نجات بدید ممنونتون میشم شدیداً....

راستی من برای اتصال اینترنت با adsl این مشکلو دارم هرچند تو دیال آپم هست.....

ممنون میشم راه حلشو بهم بگید...

Aysajoon
28th September 2011, 04:42 PM
سلام...

ارور 678

حتما همتون با این ارور مواجه شدید...خب من میخام بدونم چه جوری این ارورو رفع کردید....؟؟؟

راستش خودم با ریستور کردن و اگه بازم درست نشد با تعویض ویندوز رفعش میکردم.....دوستان اگه راهنمایی کنید و منو از شر تعویض ویندوز و ریستور نجات بدید ممنونتون میشم شدیداً....

راستی من برای اتصال اینترنت با adsl این مشکلو دارم هرچند تو دیال آپم هست.....

ممنون میشم راه حلشو بهم بگید...

سلام اگه تو نت جست و جو کنین به جوابای خوبی میرسین من قبلا این ارور برام میومد اما از راه حلی که تو نت پیدا کردم استفاده کردم الانم مشکلی ندارم شمام این متن رو بخونین .
طبق تعریف معنی این پیغام" بی پاسخ" هست .
یعنی مودم کانکشن میزنه و به هر دلیلی نمی تونه وصل بشه و متاسفانه نمی تونه تشخیص بده مشکل از کجاست .

١-کانکشن رو پاک کرده و یکی دیگه بسازید .
٢- در دیال آپ از نصب بودن مودم روی کامپیوترتون مطمئن بشید .
در adsl هم باید از تنظیمات مودم مطمئن بشید .
در adsl اگر مودمتون رو با usb وصل کرده اید باید cd درایور مودم رو دوباره نصب کنید .
3- در adsl می تونید اگه مودم روی حالت bridge ( کانکشن) هست اونرو به pppoe(اتوماتیک) تغیر بدید .
4- راه دیگه disable و enable کردن کارت شبکه هست .
می تونید برید در کنترل پنل و در قسمت network connections (در ویندوز 7 به نام network and sharing center )جستجو کنید ، روی local area connection کلیک سمت راست کنید و روی disable کلیک کنید . بعد از چند ثانیه دوباره روش کلیک راست بزنید و enable رو انتخاب کنید .

5-اگر adsl دارید از روشن بودن چراغ معرف adsl تون روشن باشه ( این چراغ در مودم های مختلف اسامی مختلف داره ) .
6-اگر چراغ خاموش بود و یا چشمک زن پس مشکل نویز خط دارید و در غیر اینصورت اگر چراغش ثابت بود مطمئن بشید که سیستمتون می تونه مودم رو ببینه . راهش هم اینه که در منوی استارت گزینه run را انتخاب کنید و پینگ مودم رو بگیرید ، ببینید وصله یا نیست .
ping 192.168.1.1 -t
آی پی مودم شما ممکن است فرق داشته باشد .

7-اگه حس و حال داشتید و مشکلتون هم هنوز حل نشده ضرری نداره ویندوزی عوض کنید .
8- اگه مشکل هنوز حل نشده می تونید به جایی که ازش اینترنت تهیه کردید تماس بگیرید .

9- اگه باز هم حل نشد یعنی خداوند عز و جل نمی خواد شما گمراه بشید . توبه کنید و دو رکعت نماز شکر بخونید .

shadmehr
28th September 2011, 04:50 PM
3- در adsl می تونید اگه مودم روی حالت bridge ( کانکشن) هست اونرو به pppoe(اتوماتیک) تغیر بدید .

یه توضیح میشه بدید...

منضورتون همون قسمت point to point.......pppoe هست.

طلیعه طلا
28th September 2011, 04:59 PM
من که فکر می کنم این ارور مربوط به مخابرات میشه . قبل از هر کار و اقدامی که دوستان توصیه کردن ،به پیشنهاد زیر فکر کنید یا عمل کنید:
اگه تهران هستین با 17 (خرابی تلفن) تماس بگیرین .احتمالا خط تلفن تون از حالت دیجیتال خارج شده .

NameEly
28th September 2011, 07:16 PM

یه توضیح میشه بدید...

با سلام به دوست گلم :
ما توي كانفيمگ مودم 2 جالت داريم تا جايي كه من اطلاع دارم
شما در يك حالت مي تونيد يوز و پسورد رو توي خود كانفينگ مودم ثبت كنيد كه نياز به كانكشن نباشه
يا هم مي تونيد كانكشن بسازيد
اين كار توي مودمي كه شما داريد بسيار راحت هست

يك تماسي با isp بگيريد و ببينيد از اونجا اشكال نيست
اگه نبود دوباره مودمتون رو از اول تنظيم كنيد

با تشكر

Aysajoon
28th September 2011, 11:30 PM

یه توضیح میشه بدید...

سلام دوباره
شادمهر جان از وقتی شما این سوالو کردین و منم جواب دادم هر وقت میام این سایت ( صرفا این سایت ) بهم ارور 502 میده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بگذریم ...
دوست عزیز Pont-to-Point Protocol over Ethernet یک پروتکل لایه 2 میباشد و همانطور که از اسم آن بر می آید از دسته پروتکل های PPP است.

PPPoE تمامی خاصیت های یک پروتکل PPP را دارد اما با این خصوصیت که بر روی شیکه Ethernet نیز قابل اجراست. یعنی شما میتوانید ارتباطهایی مانند کانکشن PPTP را بر روی لایه 2 داشته باشید.
این پروتکل توسط اولین ISP با هدف تجاری دنیا یعنی UUNET ابداع شده است که اطلاعات کامل این پروتکل با RFC2516 قابل دسترس است.
معمولا ISP ها بیشتر از این پروتکل استفاده می کنند, یکی به دلیل isolation آن و دیگری به دلیل نیاز به کمترین تنظیمات سمت مشترک.
اصول کار PPPoE همانند DHCP ست. که طی 4 مرحله کلاینت را به سرور متصل می کند.
(PPPoE Active Discovery Initiation (PADI

این درخواست به صورت broadcast به تمام شبکه ازسال می شود که کلاینت Mac address خود را درون آن می نویسد.

(PPPoE Active Discovery Offer (PADO

PPPoE Server پس از دریافت broadcast کلاینت با ذکر Mac address خود به کلاینت یک packet ارسال می کند. که حاوی پیشنهادی برای برقراری ارتباط است.

(PPPoE Active Discovery Request(PADR

کلاینت پس از دریافت پیشنهاد PPPoE Server در صورت توافق شرایط یک تائیدیه به وی می فرستد. که شرایط مورد توافق می تواند مسائلی نظیر Authentication protocol یا فعال بودن یا نبودن encryption باشد.

(PPPoE Active Discovery Session-confirmation(PADS

و در مرحله آخر PPPoE server درخواست کلاینت را با یک تائیدیه قبول میکند و ارتباط برقرار می شود.

با بررسی موارد فوق خواهیم دید که لازمه برقراری یک ارتباط PPPoE وجود یک LAN و امکان ارسال broadcast است.

PPPoE server بر روی روتر سیسکو

Cisco همانند همیشه که کاملترین راهکارها را در زمینه Routing می دهد برای PPPoE Server نیز بهترین سرویس را ارائه می دهد. که به نحوه پیکر بندی آن می پردازیم:
این امکان وجود دارد که بر روی sub-interface ها نیز PPPoE Server داشته باشیم که تنظیمات آن با اینترفیس معمولی تفاوتی ندارد.

من نتوانستم آمار دقیقی از مدلهای روتر سیسکو که از PPPoE پشتیبانی می کنند بگیرم اما روی سری های 2800,3600,3700,3800,7000 خودم تست کرده ام.

ابتدا باید VPDN را فعال کنیم:

VPDN enable

سپس باید یک vpdn group بسازیم که در بعضی IOS ها میبایست به جای آن از bba group استفاده کرد

vpdn-group admins
accept-dialin
protocol pppoe
virtual-template 1

که در گروه ساخته شده بالا virtual template 1 برای دیگر تنظیمات به آن معرفی شده است.
و در صورت عدم وجود vpdn-group چنین می نویسیم:

bba-group pppoe global
virtual-template 1
sessions max limit 1400
sessions per-vc limit 1400
sessions per-mac limit 1400
sessions per-vlan limit 1400

اکنون باید یک ip pool برای آدرسهایی که میخواهیم به کلاینت ها داده شود بسازیم:

Ip local pool Persianadmins 172.16.0.10 172.16.0.250

حالا میبایست virtual template مورد نظر را config کنیم:

interface Virtual-Template1
mtu 1400
ip unnumbered FastEthernet0
peer default ip address pool Persianadmins

برای کلاینت ها میبایست DNS نیز قرار دهیم پس می نویسیم:

Ip name-server 8.8.8.8
Ip name-server 192.9.9.3

بعد از آن باید آدرسهای کلاینت ها را NAT کنیم. بر فرض اینکه آدرس valid روتر 109.74.224.1 باشد می نویسیم:

Access-list 10 permit 172.16.0.0 0.0.0.255
Ip nat pool valid 109.74.224.1 109.74.224.1 prefix-length 24
Ip nat inside source list 10 pool valid overload

و در آخر وارد اینترفیس مربوطه می شویم و بر روی آن PPPoE را enable می کنیم:

Int fast0/1
pppoe enable

اکنون تمامی کامپیوتر های داخل آن LAN می توانند از طریق کانکشن PPPoE به اینترنت متصل شوند.

اگه متوجه نشدی بگو بازم یگم ولی خودتم تو نت سرچ کنی کاملا دستت میاد چی به چیه اول فارسی یه چرخی تو نت بزن بعد انگلیسی سرچ کن .

Aysajoon
28th September 2011, 11:44 PM
اینم بخون یه پی دی اف هستش. http://www.cyberlone.com/Uploads/PPPoE.pdf

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد