PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جزئیات تسهیلات بنیاد نخبگان به برترینهای علمی/ ایجاد دفتر بنیاد در 2 دانشگاه

* Robo milad *
28th September 2011, 08:29 AM
معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به جزئیات تسهیلات بنیاد به نخبگان کشور گفت: به منظور انجام امور مربوط به نخبگان دفاتر بنیاد در دو دانشگاه صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران ایجاد می شود. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید حسن حسینی در نشست معاونت علمی و مسئولان بنیاد ملی نخبگان با برترین های آزمون سراسری و دارندگان مدال المپیادها با اشاره به جزئیات حمایت های بنیاد ملی نخبگان افزود: بخشی از حمایت های این بنیاد به برگزیدگان المپیادهای علمی دانش آموزی تعلق دارد که این افراد در سه سطح رده بندی می شوند.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه به نخبگان سطح یک 50 هزار تومان، سطح دو 130 هزار تومان و سطح سه 190 هزار تومان به عنوان کمک هزینه تخصیلی اعطا می شود، اظهار داشت: این حمایت در صورت پویایی آنها در هنگام دانشجویی ادامه خواهد داشت.

حسنی اضافه کرد: علاوه بر این برگزیدگان آزمونهای جامع پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، دانش آموختگان برتر آموزشی- پژوهشی و فناوری دانشگاه ها، برگزیدگان جشنواره های رازی، خوارزمی، شیخ بهایی و برگزیدگان از میان مخترعان و مکتشفان نیز تحت حمایت بنیاد قرار می گیرند.

وی با اشاره به تسهیلات بنیاد به افراد تحت پوشش این بنیاد یادآور شد: برگزیدگان آزمون سراسری می توانند از تسهیلات نظام وظیفه استفاده کنند. این افراد در صورتی می توانند پروژه های تحقیقاتی را به جای سربازی انجام دهند که فارغ التحصیل شده باشند. این افراد می توانند پروژه ای را تحت نظارت ستاد مشترک نیروهای مسلح اجرایی و در پایان کارت پایان خدمت را دریافت کنند.

حسینی خروج بدون وثیقه از کشور برای فعالیت های کوتاه مدت علمی، کمک هزینه های تحصیلی و کمک هزینه مسافرتهای علمی مورد تایید بنیاد را از دیگر تسهیلات این نهاد نام برد و خاطر نشان کرد: حمایت های بنیاد ملی شامل دوره های پسا دکتری نیز می شود به گونه ای که این دسته از محققان دوره پسا دکتری معادل استادیار سطح یک کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان اعتبار پژوهشی ویژه استادیاران جوان به میزان 20 میلیون تومان و کمک هزینه خرید و یا ساخت مسکن را از دیگر تسهیلات بنیاد ذکر کرد و گفت: علاوه بر این تسهیلات، در 6 ماهه دوم سال جاری این بنیاد برنامه های فرهنگی در قالب اردوهای زیارتی و راهیان نور، سفرهای علمی و فرهنگی، اردوهای ایرانگردی و طرح آموزشی- پژوهشی میراث فرهنگی برگزار می کند.

راه اندازی دفتر بنیاد در 2 دانشگاه

وی از راه اندازی دفتر بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و گفت: با توجه به پذیرش برترین های آزمون سراسری در دانشگاه صنعتی شریف اقدام به راه اندازی دفتر بنیاد ملی نخبگان در این دانشگاه کردیم و نماینده ای از این نهاد در دانشگاه حضور دارد تا به سوالات نخبگان پاسخ دهند.
وی ایجاد دفتر بنیاد نخبگان در دانشگاه علوم پزشکی تهران را از دیگر برنامه های این بنیاد عنوان کرد و اظهار داشت: ایجاد دفتر بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه علوم پزشکی تهران در دستور کار است که به زودی راه اندازی می شود.

LUCKLY
28th September 2011, 11:21 AM
دستشون درد نکنه عجب کمک هزینه های تحصیلی خفنی میدنا واقعا الان انگیزه پیدا کردم نخبه بشم[khanderiz]

عرفان سلیم زاده
28th September 2011, 11:42 AM
ها !!!
زحمت کشیدن!
من هم بلدم همش شعار بدم!
اینا سیاستشون همینه اول میگم اینو میدیم و اونو میدیم و که درخواست میدی یا اصلا خبر ندارند یا اونقدر مراحل اداریش پیچیده است که یه 1 سالی طول میکشه که کارت راه بیوفته!
من که حتی تقاضای یه لیوان اب هم از اینا نمی کنم!
البته اینها نظر شخصی من بود و به دیگران کاری ندارم!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد