PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهي سريع براي رندر

elimah57
28th September 2011, 12:20 AM
سلام دوستان عزيز
من تازه به جمع شما اومدم...من طراحي دكور انجام ميدم ..اما چون تازه كار هستم دير كار را به كارفرما تحويل ميدم بدليل اينكه رندر هاي من معمولا بين 10 تا 24 ساعت طول ميكشه. و من تو اين فاصله رندر هيچ كاري نميتونم با كامپيوتر انجام بدم.حالا اگه شانس بيارم رندرم خوب بشه!!
سوال من اين است : آيا راهي است كه در تري دي بصورت مخفي رندر انجام بشه. مثلا تو مايا از طريق Batch render
مي باشد. طوري باشه كه بابستن تر دي مكس رندر انجام بشه و من به كاراي تري دي جديد برسم

SaSaMc2
28th September 2011, 04:00 AM
اين مشكل من با اتوكد هم هست.

با تبديل سي پي يو به i7 سرعتم بهتر شده،

و با تغيير ويندوز از 32 به 64 بيتي ديگه خطاي فاتاليتي مموري نميدم.

ولي تمام هسته ها 100 در 100 مشغول ميشن!!!

آيا راهي هست كه به سيستم بفهمونيم يه هسته رو بيخيال بشه؟؟؟

يا مثلا از 90 درصد توانايي سيستم بيشتر استفاده نكنه؟؟؟

با تشكر [golrooz]

SUB-Z3RO
25th August 2012, 03:07 PM
سلام . . .
من خودم تيري دي مكس كار ميكنم . . . همين مشكل شما رو هم دارم
ولي خب به نظر من (حالا نميخوام بگم كه راه من بهترين راهه . . . ولي بدك نيست [cheshmak])
اگه مشكل خوب يا بد بودن رندر رو دارين . . . من هميشه اين كار رو ميكنم . . . سايز رندر رو ميزارم رو 50 در 50
يه عكس خيلي ريز رو سريع رندر ميگيره . . . اگه مناسب بود و مشكلي نبود رندر در سايز بالا رو ميزنم...
البته كسي كه 24 ساعت رندرش طول ميكشه . . . خب 100 در 100 مطمئنه كه رندرش از همه نظر مطلوب هست [cheshmak]

چند تا راه حل هم دارم كه راستش خودم ازشون استفاده نكردم . . . ولي شنيدم كه موثرند
اول اينكه . . . ميگن V-ray كه روي 3D max نصب ميشه . . . يه گزينه داره كه نور رندر رو save ميكنه
يعني شما يه فضاي معماري داري با نور پردازيه خيلي زياد و پر گرافيك . . .
شما بار اول حدود 10 ساعت صبر ميكني تا رندر بگيره . . . بعد اون نور رو save ميكني . . .
رندر هاي ديگه خيلي خيلي سريعتر رندر ميشه . . . به شرطي كه منابع نور رو جا به جا نكني
باز از يكي كه با V-ray كار ميكنه بپرس . . . من اطلاعاتم تو V-ray خيلي كمه . . .

يه راه ديگه هم هست . . . يه سيستم بود . . . رمش بالا بود و عدد رم هم زوج بود ولي وسط رندر هنگ ميكرد
يكي از دوستام گفت RAM رو فرد كن . . . منم به بد بختي يه رم رو كم كردم
با اينكه طبق منطق بايد هنگ بيشتر ميشد . . . چون 1 رم كم شده
ولي خب جدي جدي ديگه هنگ نكرد

يه راه حل ديگه هم هست كه من از خيلي ها شنيدم
ميگن APPLE هيچ وقت هنگ نميكنه
يعني اگه قرار باشه فشار خيلي زيادي به سيستم بياد . . . خودش مدت رندر رو بيشتر ميكنه و رندر گيري رو آروم ميكنه
ولي نميذاره كه وسط رندر كامپيوتر يا لپ تاب هنگ كنه يا خاموش بشه . . .

بعضي از اين راه حل ها . . . كمكي بهتون نميكنه ولي خب من هرچي راجه به رندر ميدونستم گفتم
اميدوارم كمكتون كنه
[shaad]

امـیـر بـیـگـی
28th February 2013, 09:33 AM
اول با کویک رندر امتحان کن اگه نشد موتور رندر را تغییر بده

- - - به روز رسانی شده - - -

اول با کویک رندر امتحان کن اگه نشد موتور رندر را تغییر بده

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد