PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر کارگذاشتن دوربین مخفی توسط خواستگار

golden3
26th September 2011, 11:51 AM
خواستگار جوان برای اینکه با اخلاق و رفتار دختر مورد علاقه‌اش بیشتر آشنا شود دست به کار عجیبی زد. او با نصب دوربین مخفی روی کامپیوتر خانواده این دختر، هر روز اتفاقات خصوصی آنها را پیگیری می‌کرد تا اینکه پلیس به این موضوع پی برد.

تحقیقات برای دستگیری این مرد با شکایت پسر جوانی شروع شد که مدعی بود تمامی دوستانش به طرز عجیبی از جریاناتی که در خانه شان اتفاق می‌افتد، باخبرند. با اظهارات شاکی، پرونده‌ای در این زمینه تشکیل شد و در اختیار پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) استان تهران قرار گرفت. ماموران بعد از شنیدن حرف‌های پسر جوان و شواهدی که او ارائه کرده بود، به این نتیجه رسیدند که دوستان یا آشنایان وی در خانه آنها دوربین یا میکروفون نصب کرده و از این طریق به اطلاعات خانوادگی آنها دست پیدا کرده‌اند. با این فرضیه، تحقیقات در این زمینه شروع شد اما خیلی زود ماموران متوجه شدند که احتمال کار گذاشته شدن دوربین یا میکروفون در خانه شاکی بسیار ضعیف است؛ چرا که ورود افراد غریبه به خانه آنها و بدون اطلاع اعضای خانواده غیرممکن بود.

درحالی‌که پلیس با معمایی پیچیده روبه‌رو بود، پرس و جو از خانواده شاکی ادامه یافت و مدتی بعد ماموران متوجه شدند که پسر خانواده مدتی قبل کیس رایانه‌اش را برای ارتقای قطعات آن به یکی از مراکز خدمات کامپیوتری برده بود. بنابراین احتمال داشت که دوربین یا میکروفون در داخل کیس جاسازی شده باشد. با این فرضیه ماموران راهی خانه شاکی شدند و به بررسی دقیق کیس کامپیوتر خانگی آنها پرداختند. لحظاتی بعد آنها پی به نکته عجیبی بردند. یک دوربین مخفی بسیار کوچک در کنار دکمه سی دی رام کامپیوتر جاسازی شده بود که می‌توانست اطلاعات خانوادگی شاکی را در اختیار فرد سودجو قرار دهد. ماموران با بررسی این دوربین متوجه شدند که این قطعه کوچک علاوه بر ضبط تصاویر قادر به ضبط صدا نیز هست. سیستم دوربین طوری طراحی شده بود که با روشن شدن کامپیوتر، باتری آن شارژ می‌شد و قادر بود اطلاعات ضبط شده را تا 48 ساعت در خودش ذخیره کند. همچنین این دوربین به‌گونه‌ای به کامپیوتر متصل شده بود که به محض اتصال کاربر به اینترنت می‌توانست اطلاعات ذخیره‌شده را به آدرس اینترنتی مشخصی ارسال کند.

با این اطلاعات، دستور بازداشت صاحب مرکز خدمات کامپیوتری صادر شد و ماموران وی را برای بازجویی به اداره پلیس منتقل کردند. مرد جوان وقتی دید دستش رو شده لب به اعتراف گشود و گفت: مدتی قبل برای خواستگاری از خواهر شاکی به خانه آنها رفتم. من به این دختر علاقه داشتم و تصور می‌کردم همسر مناسبی برای من است اما دنبال راهی بودم تا اطلاعات بیشتری از رفتار و اخلاقش در خانه کسب کنم. وی ادامه داد: یک روز که برادر او کیس کامپیوتر خانگی شان را برای ارتقای سیستم به مغازه‌ام آورد، فکری به ذهنم رسید. بلافاصله دوربینی را که در مغازه داشتم، روی کیس نصب کردم تا از این طریق اطلاعات بیشتری از نحوه رفتار و اخلاق دختر مورد علاقه‌ام در داخل خانه کسب کنم اما هیچ‌وقت قصد سوء استفاده از این اطلاعات را نداشتم. سرهنگ محمدمهدی کاکوان، رئیس پلیس فتای استان تهران با اشاره به این خبر گفت: بعد از اعترافات جوان 27 ساله، پرونده او با صدور قرار قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

منبع : همشهری

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد