PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال تنگی نفس

haniye.R
24th September 2011, 11:12 AM
سلام
ببخشید یه سوال داشتم..
چرا بیمارانی که تنگی نفس دارن باید از کپسول اکسیژن استفاده کنن؟؟؟؟؟؟(از نظر علمی)
دستگاه دیگه ای وجود نداره که این مشکل رو برطرف کنه؟؟؟
اکسیژن خالی رو اگه انسان تنفس کنه بعد از یک مدت اثر تخریبی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پژواک
24th September 2011, 09:30 PM
سلام

ببخشید یه سوال داشتم..
چرا بیمارانی که تنگی نفس دارن باید از کپسول اکسیژن استفاده کنن؟؟؟؟؟؟(از نظر علمی)
دستگاه دیگه ای وجود نداره که این مشکل رو برطرف کنه؟؟؟
اکسیژن خالی رو اگه انسان تنفس کنه بعد از یک مدت اثر تخریبی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
ببینید تو حالت عادی 21 درصد هوا اکسیژنه.ریه ی افراد سالم میتونه این اکسیژن رو به طور کامل مورد استفاده قرار بده.

اما در مورد بیماران که از اسپری و در موارد شدیدتر از کپسول استفاده میکنن این غلظت بالا میره اما هرگز اکسیژن خالص نیست.تنفس اکسیژن خالص برای سلول‌های بدن مضر است و ایجاد مسمومیت می‌‌کند. علایم مسمومیت با اکسیژن عبارت‌اند از: تهوع و استفراغ،انقباض ماهیچه‌‌ها،سرگیجه و بیهوشی که سرانجام منتهی به تشنج و مرگ می‌شود.

دستگاه که نه اما قرصهایی وجود داره که بیشتر جنبه تحقیقاتی داره در زمینه ی متابولسم نمیدونم برای بیماران اسمی استفاده میشه یا نه.

ضمنا محیط های شلوغ خیلی کمتر از 21 درصد اکسیژن دارن که برای بیماران بسیار پرخطره.
موفق باشین.

haniye.R
24th September 2011, 09:43 PM
سلام
ببینید تو حالت عادی 21 درصد هوا اکسیژنه.ریه ی افراد سالم میتونه این اکسیژن رو به طور کامل مورد استفاده قرار بده.

اما در مورد بیماران که از اسپری و در موارد شدیدتر از کپسول استفاده میکنن این غلظت بالا میره اما هرگز اکسیژن خالص نیست.تنفس اکسیژن خالص برای سلول‌های بدن مضر است و ایجاد مسمومیت می‌‌کند. علایم مسمومیت با اکسیژن عبارت‌اند از: تهوع و استفراغ،انقباض ماهیچه‌‌ها،سرگیجه و بیهوشی که سرانجام منتهی به تشنج و مرگ می‌شود.

دستگاه که نه اما قرصهایی وجود داره که بیشتر جنبه تحقیقاتی داره در زمینه ی متابولسم نمیدونم برای بیماران اسمی استفاده میشه یا نه.

ضمنا محیط های شلوغ خیلی کمتر از 21 درصد اکسیژن دارن که برای بیماران بسیار پرخطره.
موفق باشین.
ببخشید من این سوال ها رو برای یک طرح می پرسم..
یک کپسول اکسیژن زمانی که کاملآ خالی میشه هیچ راهی برای پر کردن اون در خونه نیست؟؟
یعنی بیمار از دست میره؟؟
هیچ مکانی نیست که این بیمار ها بتونن راحت در اون تنفس کنند(برای شبیه سازی پرسیدم)..
به غیر از کپسول و اسپری هیچ راهی برای تنفس بهتر وجود نداره؟؟
ممنون

پژواک
24th September 2011, 10:00 PM
ببخشید من این سوال ها رو برای یک طرح می پرسم..
یک کپسول اکسیژن زمانی که کاملآ خالی میشه هیچ راهی برای پر کردن اون در خونه نیست؟؟
یعنی بیمار از دست میره؟؟
هیچ مکانی نیست که این بیمار ها بتونن راحت در اون تنفس کنند(برای شبیه سازی پرسیدم)..
به غیر از کپسول و اسپری هیچ راهی برای تنفس بهتر وجود نداره؟؟
ممنون

راستش من در جریان ایران نیستم که این فیلر ها و اکسی جنریتور ها هست یا نه ولی یه دستگاه خانگی برای پر کردن کپسولا وجود داره.
راهها بستگی به بیماری داره اگه صرفا اسم منظورته نه راهی نیست.
مکان رو باید یک کم تحقیق کنم الان چیزی تو ذهنم نیست.
سوالتون رو تو بخش اختراعاتم مطرح کن.ضمن اینکه اگه تو مکانیسم سوالی داشته هستم.
اینم ای دیم اگه اینجا نبودم.
joseph.1361

haniye.R
24th September 2011, 10:06 PM
راستش من در جریان ایران نیستم که این فیلر ها و اکسی جنریتور ها هست یا نه ولی یه دستگاه خانگی برای پر کردن کپسولا وجود داره.
راهها بستگی به بیماری داره اگه صرفا اسم منظورته نه راهی نیست.
مکان رو باید یک کم تحقیق کنم الان چیزی تو ذهنم نیست.
سوالتون رو تو بخش اختراعاتم مطرح کن.ضمن اینکه اگه تو مکانیسم سوالی داشته هستم.
اینم ای دیم اگه اینجا نبودم.
joseph.1361
ممنون
بله اونجا هم در حال پیگیری هست
چون با یکی از همکار های سایت کار رو دنبال میکنم..
تو ایران نیستید؟؟

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 10:39 PM
بله ایشون در دالاس امریکا زندگی میکنند!(خوشا به حالشون!!![cheshmak])
این موردی که هانیه جان هم گفتند بحث بسیار جالب و حیاتی است که سالانه جان بسیاری رو حتی اگر هم نگیره تا حدمرگ می بره و بیمار رو خونه نشین میکنه!
برای حل این موضوع اولین فکری که ذهن همه ما میرسه اینه که دستگاهی رو اختراع کنیم که هم راندمان بالایی داشته باشه هم کوچک و ارزان و البته قابلیت تولید انبوه رو داشته باشه!
انشالا هم در این تاپیک و هم در تاپیکی که خود هانیه خانوم در تالار اختراعات زدند بررسی و نتایج در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت!
باتشکر...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد