PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاطراتی درس آموز در زندگی مقام معظم رهبری

kamanabroo
17th January 2009, 02:04 PM
حضور قلب در نماز

موقعي كه در ايرانشهر در محضر آيت اللّه خامنه اي در تبعيد بودم، روزي عده اي از علما از قم براي ملاقات ايشان آمده بودند، وقت نماز همه براي اقامه نماز جماعت به امامت معظم له آماده شدند. همينطور كه نماز جماعت بر پا بود، ناگهان بزغاله اي وارد اتاق شد و شروع كرد به اين طرف و آن طرف پريدن و در آخر، سجاده يكي از نمازگزاران را برداشت و با خود برد.
چند نفر از نمازگزاران به كلّي آرامش شان به هم خورد و خنديدند كه يكي از آنها من بودم و از خنده ما ديگران نيز به غير از حضرت آيت اللّه خامنه اي خنديدند. ولي آقا نمازشان را بدون هيچگونه حركت اضافي به پايان رساندند. بعد از نماز از آقا پرسيدم كه شما چطور توانستيد نمازتان را ادامه دهيد؟ آقا فرمودند: در مورد چي؟ عرض كردم: به خاطر بزغاله اي كه وارد اتاق شده بود. آقا فرمودند: ذرّه اي از اين جريان را متوجه نشدم.

حجة الاسلام والمسلمين راشد يزدي (مشهد)

kamanabroo
17th January 2009, 02:04 PM
حفظ عزّت ملّي در سفرهاي خارجي

در ليبي، خيمه اي برپا كرده بودند كه ارتفاع در ورودي آن خيمه كوتاه بود و به ناچار هر كس مي خواست وارد بشود، بايد خم مي شد. از طرفي داخل خيمه، روبروي در، عكس قذّافي بود؛ يعني هر كس وارد مي شد ناخواسته در مقابل عكس قذّافي سر خم مي كرد. حضرت آيت اللّه خامنه اي وقتي مي خواستند وارد خيمه شوند، به قهقرا (پشت) وارد مي شوند تا در مقابل عكس قذّافي سر خم نكنند.

آيت اللّه خزعلي

kamanabroo
17th January 2009, 02:05 PM
خدمت علي گونه به خانواده شهدا

مقام معظم رهبري در ديدار از خانواده هاي شهدا، وارد منزل همسر شهيدي شدند كه مريض بود و وضع خانه نابسامان بود.
حضرت آيت اللّه خامنه اي ضمن دستور به همراهان براي انتقال همسر مكرمه شهيد به بيمارستان، خودشان در حياط را مي بندند و به نظافت مشغول مي شوند.
حجة الاسلام غفاري

خراب مي كنيد بعد مي آييد پيش من؟!
يك روز همراه با يكي از استانداران محضر مقام عظيم الشأن ولايت بوديم. آقاي استاندار در ديدار قبلي خود درباره كاري از آقا نظرخواهي كرده بودند و معظّم له نظرشان را فرموده بودند، ولي اين استاندار برخلاف نظر آقا عمل كرده بود و كار خراب شده بود. استاندار به مقام معظم رهبري عرض كرد: در آن مسائل استاني متأسفانه من برخلاف نظر شما عمل كردم و كار خراب شد. آقا ناراحت شدند و فرمودند:
كار را خراب مي كنيد بعد پيش من مي آييد؟!

حجة الاسلام والمسلمين دكتر مرتضي آقا تهراني

kamanabroo
17th January 2009, 02:06 PM
دادار عالم و آدم، همواره سالار و سرورم را سالم و مسرور دارد

به مناسبت برگزاري كنگره بين المللي حضرت زهرا عليها السلام آيت اللّه حسن زاده آملي صحيفه نور خود راتقديم رهبر انقلاب مي كند و در نامه اي به محضر مقام معظّم رهبري مي نويسد:

بسم اللّه الرحمن الرحيم
اين صحيفه نور موسوم به «فصّ حكمة في كلمة فاطميّة» به مناسبت تأسيس نخستين كنگره تجليل و تكريم از عصمة اللّه الكبري و ثمرة شجرة اليقين و احسن منازل القرآن و بقيّة النبوة و مشكوة الولاية و الامامة حضرت فاطمه بنت خاتم الانبياء محمد مصطفي صلي الله عليه و آله كه به فرمان همايون و خجسته رهبر عظيم الشأن كشور بزرگ جمهوري اسلامي ايران جناب آيت اللّه معظّم خامنه اي كبير ـ متع اللّه الاسلام والمسلمين بطول بقائه الشريف ـ در ساري مازندران ايران برگزار مي شود. با سلام و تحيّت خالصانه و ارائه ارادت بي پيرايه و درود نويد جاويد، به حضور آن قائد ولّي وفّي و رائد سائس حفّي، مصداق بارز «نَرْفَعُ دَرَجاتٍ مَنْ نَشاء» تقديم مي گردد، و عرض مي شود «يا اَيُّها الْعَزيزُ جِئْنا بِبِضاعَةٍ مُزْجاةٍ».
دادار عالم و آدم، همواره سالار و سرورم را سالم و مسرور دارد.

حسن حسن زاده آملي،14/6/1376

kamanabroo
17th January 2009, 02:06 PM
دلجويي از محرومين

به نقل يكي از دوستان، مقام معظم رهبري در مسير برگشت از ارس ماخوست (يكي از روستاهاي كوهستاني و محروم در جنوب شهرستان ساري) چند زن روستايي را ديدند كه هيزم تهيه كرده، بر پشت خود بسته و با مشقت هيزمها را حمل مي كردند.
معظم له وقتي با اين صحنه مواجه شدند، دستور دادند ماشين متوقف شود. از ماشين پايين آمدند، مقداري با آنها سخن گفتند و از مشكلات آنان سؤالاتي كردند و در آخر هم دستور دادند به هر كدام از آنها هديه اي تقديم كنند.

سردار باقرزاده (مسئول كميته جستجوي مفقودين)

kamanabroo
17th January 2009, 02:07 PM
رؤياي صادقانه

يك وقت بدون اطّلاع وارد محله اي براي ديدن خانواده شهيدي شديم، ديدم محله پر از جمعيت است و براي ورود مقام معظّم رهبري، گاو و گوسفند آماده كرده اند. آقا با ديدن صحنه ناراحت شدند و فرمودند: مگر نگفتم مزاحم مردم نشويد و ديدار من بدون اطّلاع قبلي باشد. ما عرض كرديم: آقا؛ از دفتر اطلاع نداده اند. بالاخره آقا وارد منزل پدر شهيد شدند و فرمودند: بگو ببينم چه كسي آمدن مرا به شما اطلاع داده است، آيا از دفتر اطلاع داده اند؟ پدر شهيد عرض كرد: نه آقا، من ديشب حاج آقا روح اللّه (امام رحمه الله ) را در خواب ديدم، پسرم علي رضا نيز در كنار امام رحمه الله نشسته بود. امام رحمه الله رو به من كردند و فرمودند: فلاني، فردا شب مهمان عزيزي داري، از مهمانت پذيرايي كن. گفتم: مهمان من كيست؟ فرمود رهبر مهمان شما است. با تعجب گفتم رهبر مي خواهد به خانه من بيايد؟! پسرم گفت: بله بابا، رهبر مي خواهد به خانه ما بيايد، از ايشان پذيرايي كنيد.

حجة الاسلام احمدي (از اساتيد حوزه علميه قم)

kamanabroo
راهنمايي با توجه به موقعيت

يكي از دوستان مي گفت: يك روز كه مقام معظّم رهبري به كوههاي اطراف تهران رفته بودند، با دختر و پسري دانشجو برخورد مي كنند كه به لحاظ ظاهري وضع مناسبي نداشتند و تصوّر مي كردند كه آقا دستور دستگيري آنها را خواهد داد، ولي بر خلاف تصوّر آن دو، مقام معظّم رهبري با آنها احوالپرسي كردند و از شغل و فاميل بودن آنها سؤال كردند. پسر وقتي با خُلق زيباي آقا مواجه شد، واقعيّت را گفت كه ما دوست هستيم. آقا ابتدا درباره ورزش و مزاياي آن با آن دو صحبت كردند و بعد هم فرمودند: بد نيست صيغه محرميتي در ميان شما برقرار شود و شما با هم ازدواج كنيد و به آنها پيشنهاد دادند اگر مايل بوديد در فلان تاريخ بياييد، من آمادگي دارم كه شخصا عقد شما را بخوانم. آن دو خداحافظي كردند و طبق قرار همراه خانواده خود، محضر آقا رسيدند. آقا عقد آنها را جاري كردند و با برخورد كريمانه مقام عظيم الشأن ولايت، اين دو جوان تغيير مسير دادند و آن دختر غيرمحجّبه به يك دختر محجّبه و معنوي و آن پسر دانشجو به يك جوان مذهبي مبدَّل شدند.

آقاي محمد امين نژاد (از كارمندان صدا و سيما ـ تهران)

kamanabroo
ردّ امتياز ويژه

زماني كه ضريح مطهر حضرت امام رضا عليه السلام در حال تعويض بود، در خدمت مقام معظم رهبري به پابوسي امام هشتم مشرف شديم. مقام معظم رهبري براي زيارت در كنار مرقد آن امام همام عليه السلام ، مشغول راز و نياز بودند. چون ضريح را برداشته بودند، حضور در كنار قبر، رنگ و بوي ديگري داشت.
بعد از پايان راز و نيازِ حضرت آيت اللّه خامنه اي، آقاي واعظ طبسي به ايشان عرض كرد، آقازاده ها هم بيايند نزديك تر تا از نزديك امام عليه السلام را زيارت كنند. معظم له فرمودند: پس بقيه چي؟!
اين دقّت را همواره حضرت آقا دارند. ايشان امتياز ويژه و خاصي را براي فرزندانشان قايل نيستند. در آن روز هم فرمودند: اگر بقيّه افراد مي توانند از نزديك قبر امام هشتم عليه السلام را زيارت كنند، فرزندان من هم بيايند.
پس از بيان آقا، همه توفيق حضور يافتند. عجب روز به ياد ماندني بود!
بعضي از دلشكستگان، سر از پا نمي شناختند.

حجة الاسلام محمد علي حقاني (از اعضاي بيت ـ تهران)

kamanabroo
17th January 2009, 02:08 PM
رسيدگي به مشكلات

يكي از طلاب خارجي نقل مي كرد كه وقتي وارد ايران شدم، ويزا نداشتم و حتي از داشتن حداقل امكانات محروم بودم. بعد از مدتها سعي و تلاش، چون جايي براي ماندن نداشتم از ماندن در حجره دوستان خجالت مي كشيدم، مجبور شدم مدتي را در مسجد جمكران اقامت گزينم. چند روزي كه آنجا ماندم، به امام زمان عليه السلام توسل پيدا كردم. همان شب در عالم رؤيا ديدم كسي به من فرمود: فردا شب مقام معظم رهبري به مسجد جمكران خواهند آمد، مشكل خودت را بنويس و تقديم ايشان كن. من از خواب بيدار شدم، نامه اي نوشتم و منتظر ماندم. فردا شب در نيمه هاي شب ديدم مقام معظم رهبري با چند نفر وارد مسجد جمكران شدند و من با تعجب به خاطر رؤياي صادقه، نمي دانستم چه كنم. جلوتر رفتم و نامه اي كه در دست داشتم خدمت مقام معظم رهبري تقديم كردم و طولي نكشيد وقتي كه به مركز جهاني رجوع كردم به من گفتند: جواب نامه شما رسيده و شما پذيرش شده ايد و به اين صورت مشكل بنده با عنايت مقام معظم رهبري حل شد.

حجة الاسلام حسين جلالي

kamanabroo
17th January 2009, 02:08 PM
رعايت حدود الهي در برخوردهاي ديپلماسي

يكي از مطالبي كه در زمان رياست جمهوري آيت اللّه خامنه اي، بسيار در دنيا انعكاس پيدا كرد و آثار بسيار مثبتي در ميان مسلمانان گذاشت، برخورد ايشان با دعوت رئيس جمهور زيمبابوه در مهماني رسمي شام بود. پس از آنكه به معظم له اطلاع داده شد كه در سر ميز شام، مشروبات الكلي وجود دارد، ايشان پيغام دادند كه ما در اين مهماني شركت نمي كنيم، مگر اينكه مشروبات الكلي جمع شوند. آنان گفتند: ما به شما كاري نداريم، يعني به ايرانيها تعارف نمي كنيم، بلكه طبق رسم خودمان از مهمانان غيرايراني با مشروبات الكلي پذيرايي مي كنيم.
مقام معظم رهبري به آنان فرمودند: ما سر سفره شامي كه در آن مشروبات الكلي باشد، حاضر نمي شويم، چون شرعا حرام است. آنان حاضر نشدند كه مشروبات را جمع آوري كنند. معظم له هم در آن مهماني شام شركت نفرمودند. غربيها و رسانه هاي آنان تصور كردند كه طعمه دندان گيري از اين خبر نصيب آنها شده است و در دنيا چنين منعكس كردند كه ايرانيها و رئيس جمهور ايران، بر خلاف آنچه در پروتكلهاي تشريفاتي جهان مرسوم است، در مهماني شام حاضر نشدند، ولي انتشار اين خبر در جهان اسلام، موجب تقويت موضع آرماني نظام اسلامي شد و بسيار به نفع جمهوري اسلامي ايران تمام شد.

دكتر علي اكبر ولايتي (مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل)

kamanabroo
17th January 2009, 02:09 PM
ارادت رهبر به جانبازان

در مورخ 5/5/1367 در عمليات آزادسازي جاده خرمشهر ـ اهواز كه همزمان با عمليات مرصاد در منطقه شلمچه انجام گرفت، دشمن كه با شكست مذبوحانه اي مواجه شده بود، براي جبران شكست خود اقدام به بمباران شيميايي منطقه نمود. بنده نيز به شدّت از ناحيه اعصاب، داخلي، ريه، چشم و پوست شيميايي شدم و با آمبولانس براي درمان به بيمارستانهاي صحرايي پانزده خرداد دارخوين و امام حسين عليه السلام خرمشهر اعزام و از آنجا به اتّفاق مجروحين ديگر براي معالجه بيشتر به شهر اهواز منتقل شديم.
در حين انتقال به بيمارستان متوجّه شدم كه بعضي از برادران رزمنده ـ كه تا آن روز مجروح شيميايي نديده بودند ـ از ما فاصله مي گيرند؛ چون خيال مي كردند كه در صورت تماس با ما، ممكن است آنها هم شيميايي شوند. حتّي از دادن يك ليوان آب براي آشاميدن خودداري مي كردند و اين رفتار آنها براي ما ناراحت كننده و باعث رنجش مي گرديد.

بالاخره به اهواز رسيده و در نقاهتگاه مجروحين شيميايي سيّد الشهداء بستري شديم. در دومين روزي كه در آنجا تحت درمان بوديم، ناگهان ساعت 11 شب به مجروحين اطّلاع دادند كه رهبر معظّم انقلاب حضرت آيت اللّه خامنه اي (كه در آن زمان رئيس جمهور بودند) براي ملاقات به بيمارستان تشريف آورده اند. همه خوشحال شده و براي ديدار با ايشان لحظه شماري مي كرديم.
آن بزرگوار با تك تك مجروحين شيميايي مصافحه و روبوسي نموده و در حق آنان محبّتهاي زيادي كردند تا اينكه نوبت به حقير رسيد. ايشان را بسيار نوراني و رشيد ديدم و هنگامي كه خم شدند تا با بنده روبوسي كنند، حالت عزّت و احترام عجيبي به من دست داد و احساس سربلندي و غرور نمودم؛ سربلندي و غرور از اينكه رئيس جمهور مملكت اين گونه به جانبازان شيميايي ارادت داشته و احترام مي گذارند. لذا خدا را شكر گفته و براي سلامتي و شفاي ايشان و كليه جانبازان اسلام دعا كردم.

جانباز جنگ تحميلي

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد