PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه گلشیفته وندا ناطق نخبه ایرانی

LUCKLY
19th September 2011, 12:01 PM
دبیرستان که بودیم کانون فرهنگی آموزش تو مدرسه مون خیلی تبلیغات می کرد و از هر رتبه برتری که حتی تو یکی از آزموناش شرکت کرده بود برای تبلیغاتش استفاده می کرد... یادمه دختری به اسم " ندا ناطق" یکی از اون سالها خیلی ترکونده بود و همه درسها رو 100% زده بود و نفر اول کنکور ریاضی... یه بار هم پیک سنجش مصاحبه شو خوندم، گفته بود : من فقط 2 تا کنکور آزمایشی آخر کانون رو شرکت کرده بودم ولی اینا کلی دارن از اسم من برا تبلیغات خودشون استفاده می کنن و ازین حرفا
بچه های دبیرستان ما هم که تقریبا همه کانونی بودیم و خلاصه یه دو سه سالی تو راه مدرسه و دفتر قلم چی و کنکورهای آزمایشی عکس و مصاحبه و کارنامه درخشان خانم ناطق رو می دیدیم... اینه که ایشون رو تو ذهنیت گذشته مربوط به کنکور سراسری و اون سالها به خاطر دارم... تا اینکه امروز تو فیسبوک یه مطلبی دیدم تحت عنوان "رتبه های برتر کنکور سال 80 الان کجا هستند؟" مطلب مربوط به 3 سال پیش بود ولی برای من خیلی تازگی داشت...ایشون دانشگاه استانفورد الکترونیک می خوندن و شاید الان فارغ التحصیل شدن.
این عکس پیک سنجش مربوط به سالی هست که ایشون رتبه 1 ریاضی شدن(بالا از سمت راست اولین نفر):
http://dl.arshadeomran.com/uploads/13108185681.jpg

اما اونچه که برای من جالب بود عکسی از خانم ناطق در دانشگاه استانفورد بود (شماره 27):
http://dl.arshadeomran.com/uploads/13108189251.jpg

منبع این عکس:

http://coverfest.stanford.edu/participants.html (http://coverfest.stanford.edu/participants.html)

اینکه گفتم اون سالها عکسشون رو تو دفتر کانون و حتی تبلیغاتی که تو دبیرستانمون میشد زیاد دیدم خوب به یاد دارم که همون سالها هم ظاهر و پوشش خانم ناطق دقیقا همینی بود که تو عکس دانشگاه استانفورد هست... فکر کنید آدم تو یکی از بهترین دانشگاههای امریکا (استانفورد ششمین دانشگاه برتر امریکاست) یکی از بهترین رشته های فنی مهندسی رو بخونه و هیچ محدودیتی هم براش نباشه ، اما...
شاید چندان مسئله مهم و قابل بحثی نیست...
شاید اعتقادات شخصی خود من، چیزی متفاوت با اینه...
اما من با دیدن این عکس، واقعا تحسینشون کردم
این که این حرفارو زده من نیستما یکی از همدوره ایهای ایشونه تورو خدا بیاین ندارو با گلشیفته مقایسه کنیم نه واقعا حیفه که یک همچین ادم شریفیو با گلشیفته مقایسه کنیم

عرفان سلیم زاده
19th September 2011, 02:01 PM
دبیرستان که بودیم کانون فرهنگی آموزش تو مدرسه مون خیلی تبلیغات می کرد و از هر رتبه برتری که حتی تو یکی از آزموناش شرکت کرده بود برای تبلیغاتش استفاده می کرد... یادمه دختری به اسم " ندا ناطق" یکی از اون سالها خیلی ترکونده بود و همه درسها رو 100% زده بود و نفر اول کنکور ریاضی... یه بار هم پیک سنجش مصاحبه شو خوندم، گفته بود : من فقط 2 تا کنکور آزمایشی آخر کانون رو شرکت کرده بودم ولی اینا کلی دارن از اسم من برا تبلیغات خودشون استفاده می کنن و ازین حرفا
بچه های دبیرستان ما هم که تقریبا همه کانونی بودیم و خلاصه یه دو سه سالی تو راه مدرسه و دفتر قلم چی و کنکورهای آزمایشی عکس و مصاحبه و کارنامه درخشان خانم ناطق رو می دیدیم... اینه که ایشون رو تو ذهنیت گذشته مربوط به کنکور سراسری و اون سالها به خاطر دارم... تا اینکه امروز تو فیسبوک یه مطلبی دیدم تحت عنوان "رتبه های برتر کنکور سال 80 الان کجا هستند؟" مطلب مربوط به 3 سال پیش بود ولی برای من خیلی تازگی داشت...ایشون دانشگاه استانفورد الکترونیک می خوندن و شاید الان فارغ التحصیل شدن.
این عکس پیک سنجش مربوط به سالی هست که ایشون رتبه 1 ریاضی شدن(بالا از سمت راست اولین نفر):
http://dl.arshadeomran.com/uploads/13108185681.jpg (http://www.njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fdl.arshadeomran.co m%2Fuploads%2F13108185681.jpg)

اما اونچه که برای من جالب بود عکسی از خانم ناطق در دانشگاه استانفورد بود (شماره 27):
http://dl.arshadeomran.com/uploads/13108189251.jpg (http://www.njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fdl.arshadeomran.co m%2Fuploads%2F13108189251.jpg)

منبع این عکس:

(http://www.njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fcoverfest.stanford .edu%2Fparticipants.html)http://coverfest.stanford.edu/participants.html (http://www.njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fcoverfest.stanford .edu%2Fparticipants.html)

اینکه گفتم اون سالها عکسشون رو تو دفتر کانون و حتی تبلیغاتی که تو دبیرستانمون میشد زیاد دیدم خوب به یاد دارم که همون سالها هم ظاهر و پوشش خانم ناطق دقیقا همینی بود که تو عکس دانشگاه استانفورد هست... فکر کنید آدم تو یکی از بهترین دانشگاههای امریکا (استانفورد ششمین دانشگاه برتر امریکاست) یکی از بهترین رشته های فنی مهندسی رو بخونه و هیچ محدودیتی هم براش نباشه ، اما...
شاید چندان مسئله مهم و قابل بحثی نیست...
شاید اعتقادات شخصی خود من، چیزی متفاوت با اینه...
اما من با دیدن این عکس، واقعا تحسینشون کردم
این که این حرفارو زده من نیستما یکی از همدوره ایهای ایشونه تورو خدا بیاین ندارو با گلشیفته مقایسه کنیم نه واقعا حیفه که یک همچین ادم شریفیو با گلشیفته مقایسه کنیم

حال منظور شما از این مقایسه چیه؟
میشه نظر و عقیده خودتون در این باره بیان کنید؟

Hourad
19th September 2011, 02:34 PM
سلام. خیلی پست جالبی بود و آفرین به این دخترخانم. هویت برای هر کسی اصل و فرع زندگیشه. نمیشه یه جایی یه هویتی داشت و جای دیگه به کل اون رو تغییر داد. نمیخوام این دو نفر رو با هم مقایسه کنم. اما خوب خانم گلشیفته هم یکی از هنرمندان سرزمین خودمون هستند. اما خوب اینجوری برای خودشون هویتشون رو رقم زدند. نمیشه از کسی خرده گرفت. این برخلاف آزادی بیان میشه. مهم اینه که ایشون به عنوان یه ایرانی چه قدر برای مملکتشون دلشون میسوزه و چه قدر به اینجا (یعنی این خاک) پایبند میمونند.

...و آفرین به شما! :)

LUCKLY
19th September 2011, 02:39 PM
منظورم واضحه عرفان عزیز ببین گلشیفته برای بازی تو یه فیلم درپیت (حالا شما میخاین از کارگردانش تعریف کنی واز این حرفا..اینارو بیخیال )به چه کارایی دست زده از خوابیدن تو ........... و این دختر پاک ومعصوم که واقعا نخبه اس ببین تو یه کشور مثل امریکا تو دانشگاهی مثل استنفورد همون اصلات ایرانی واسلامیشو حفظ کرده.میدونم شما الان میخای بگی به من وشما چه که گلشیفته چه جوریو وندا ناطق چه جوری (شایدم نگین)ولی ببین عزیز گلشیفته برا بعضی ها الگوهست که البته این بعضی ها کمم نیستن اونوقت اگه منو شما بیایم کاراشو تایید کنیم ممکنه یه جوون یا نوجوون پاک ومعصوم دنباله رو اون بشه منظور من از این مقایسه اینه که ادم میتونه کشورای دیگه باشه مثل امریکا و..........وبازهم یک ایرانی مسلمون باشه نه یک وطن فروش بیدین

عرفان سلیم زاده
19th September 2011, 03:11 PM
منظورم واضحه عرفان عزیز ببین گلشیفته برای بازی تو یه فیلم درپیت (حالا شما میخاین از کارگردانش تعریف کنی واز این حرفا..اینارو بیخیال )به چه کارایی دست زده از خوابیدن تو ........... و این دختر پاک ومعصوم که واقعا نخبه اس ببین تو یه کشور مثل امریکا تو دانشگاهی مثل استنفورد همون اصلات ایرانی واسلامیشو حفظ کرده.میدونم شما الان میخای بگی به من وشما چه که گلشیفته چه جوریو وندا ناطق چه جوری (شایدم نگین)ولی ببین عزیز گلشیفته برا بعضی ها الگوهست که البته این بعضی ها کمم نیستن اونوقت اگه منو شما بیایم کاراشو تایید کنیم ممکنه یه جوون یا نوجوون پاک ومعصوم دنباله رو اون بشه منظور من از این مقایسه اینه که ادم میتونه کشورای دیگه باشه مثل امریکا و..........وبازهم یک ایرانی مسلمون باشه نه یک وطن فروش بیدین

ببین فدات شم یه اشتباه که از اول همه ما کردیم این بود که زندگی کاری این افراد رو به زندگی شخصیشون ربط دادیم!
بحث هم از همینجا شروع شد! چون بعضیا مثل خود من همیشه یه مرزی بین افکارمون و اعمالمون میزاریم!
مثلا افکار من بهم میگه پسر بد و بیشعوری باشیم اما به خاطر اهداف و ارزوهام، اعمالم کاری کرده که افکارم رو دیگران طور دیگه ای توصیف کنند!

مثلا تو فامیل من کم حرفم! یا این که زیاد نق نمیزنم! اما افکار من به صورت ذاتی به من دستور میدن که ادم خود خواه و فریبکاری باشم!
ولی از اونجایی که ممکنه این رفتار ها اهداف منو تحت تاثیر قرار بدن و نتونم بهشون برسم!
گلشیفته تا تو ایران بود هیچ کجا حرف و حدیثی(منظورم تو زندگی شخصیش) در موردش نبود! حالا که تو خارجه و تو یه فیلم برخلاف موازین اسلامی رفتار کرده دارید این کارشو به طرز تفکر و زندگی شخصیش ربط میدید!
تصمیم با خودتونه و گرنه این بحث ها اول اخرش معلومند...

ممنون[golrooz]

LUCKLY
19th September 2011, 03:44 PM
[QUOTE=erfan.s;282174]ببین فدات شم یه اشتباه که از اول همه ما کردیم این بود که زندگی کاری این افراد رو به زندگی شخصیشون ربط دادیم!
بحث هم از همینجا شروع شد! چون بعضیا مثل خود من همیشه یه مرزی بین افکارمون و اعمالمون میزاریم!
مثلا افکار من بهم میگه پسر بد و بیشعوری باشیم اما به خاطر اهداف و ارزوهام، اعمالم کاری کرده که افکارم رو دیگران طور دیگه ای توصیف کنند!

مثلا تو فامیل من کم حرفم! یا این که زیاد نق نمیزنم! اما افکار من به صورت ذاتی به من دستور میدن که ادم خود خواه و فریبکاری باشم!
ولی از اونجایی که ممکنه این رفتار ها اهداف منو تحت تاثیر قرار بدن و نتونم بهشون برسم!
گلشیفته تا تو ایران بود هیچ کجا حرف و حدیثی(منظورم تو زندگی شخصیش) در موردش نبود! حالا که تو خارجه و تو یه فیلم برخلاف موازین اسلامی رفتار کرده دارید این کارشو به طرز تفکر و زندگی شخصیش ربط میدید!
تصمیم با خودتونه و گرنه این بحث ها اول اخرش معلومند...

ممنون[golrooz][/QUO[khejalat]TE]
خدا نکنه عزیز [khejalat][khejalat]شما درست میگی ولی ببین عزیز من اصلا هدفم از این پست این نیست که شخصیت کسی رو زیر سوال ببرم فقط وفقط قصدم این بود که 2نفرو باهم مقایسه کنیم حالا هر کی یکیو میپسنده ولی خداییش جای تحسین نداره ندا ناطق ؟؟؟؟؟؟؟؟یک ایرانی اصیل مسلمان من که واقعا تحسینش میکنم
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS8kWosU6Jjvk0AMT2Dgw2YSQc3yYI-MhnPsswHqtg3Y5rnRcIDhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT85pfDKt7J5bKdr3c7EtXuti-OBpi-4e_tjQd6GUtbKL74mc8HBg
اینام نیکی کریمیه تو دانشگاه استنفورد !!!!!!!!!!!بعد شما بگو............

عرفان سلیم زاده
19th September 2011, 07:30 PM
بله منم ایشون رو تحسین میکنم!
امیدوارم بعد تهسیلات مایل باشند به ایران برگردند وگرنه فایده ای نداره که!
در مورد خانم نیکی کریمی باید بگم که ادم باهوش و روشن فکری هم هستند!(البته من نمیخوام بی دینی رو ترویج بدم!)
من خودم اسلام رو دوست دارم اما اینکه برخی تکیه به این مذاهب باعث رنجش دیگران بشن و در موردشون بخوان قضاوت تبعیضانه بکنندکمی ناراحت میشم...
شما هم مارو ببخش داداشی! به خدا اگر هم بحثی میشه هدف تخریب نیست بلکه رسیدن به نتیجه ای عاقلانه است که دیگران هم بتونند بپذیرند!

LUCKLY
19th September 2011, 08:34 PM
منم امیدوارم برگردن از شما بخاطر توجهتون ممنون

Sookoot
20th September 2011, 12:00 AM
مقایسه گلشیفته وندا ناطق نخبه ایرانی

مرسی از دعوت
اگرچه سنجش این دو خانم قیاس مع الفارق است اما:

این مقایسه خیلی مشکل نیست !

یک طرف یک نخبه که باهوش بالای خود مدارج ترقی را طی میکند " رنگ عوض نمیکند " جوگبر نمیشود " و حتما مایه افتخار ایران و ایرانی است و ثمرات کسب علم توام با نجابت ایشان منشا خیر است

طرف دیگر بازیگری که صدقه سر شهرت پدر خود در چند فیلم بازی کرد و درارزوی اینکه سوپراستار بین المللی !! شود ، ترک دیار کرد و در هالیوود با پیوستن به گروه موزیک دست چندم اوج هنرش را در نقش امپول زن ! و خوابیدن در رختخواب این واون به حراج گذاشت !

* Robo milad *
20th September 2011, 12:57 AM
مرسی از دعوت

این مقایسه خیلی مشکل نیست !

یک طرف یک نخبه که باهوش بالای خود مدارج ترقی را طی میکند " رنگ عوض نمیکند " جوگبر نمیشود " و حتما مایه افتخار ایران و ایرانی است و ثمرات کسب علم توام با نجابت ایشان منشا خیر است

طرف دیگر بازیگری که صدقه سر شهرت پدر خود در چند فیلم بازی کرد و درارزوی اینکه سوپراستار بین المللی !! شود ، ترک دیار کرد و در هالیوود با پیوستن به گروه موزیک دست چندم اوج هنرش را در نقش امپول زن ! و خوابیدن در رختخواب این واون به حراج گذاشت !
لطفا با دقت نظر بیشتری بحث روا دامه بدین .

* Robo milad *
20th September 2011, 02:02 AM
مقایسه این دوفرد چه هدفی میتونه داشته باشه ؟ اصلا این دو فرد از هیچ لحاظ نمیتونن باهم مقایسه شن .

Sookoot
20th September 2011, 03:14 AM

قیاس مع الفارق یعنی همین که این دو قابل مقایسه نیستند دلیلش هم در پست قبل عرض شد

brave
20th September 2011, 06:23 AM
من فقط خواستم تو این پست یه آفرین به اون دختر خانم ندا ناطق بگم.(البته نیازی به تشکر من نداره)
واقعا کم کسی هست که بره و پاک بمونه(حرفش راحته)
گلشیفته هم در اینجا جای قیاسی ندارد.

Admin
20th September 2011, 06:30 AM
سلام
اول اینکه متاسفم شدم که چنین استعداد های برتر و نابی رو داریم توی این کشور از دست میدیم ... امیدوارم خانم ناطق پس از اتمام تحصیلات به کشور خودش بازگرده ..!

اما در مورد این تصویری که از ایشون گذاشتین ناخود آگاه یاد شهید چمران افتادم ...

http://img.tebyan.net/big/1385/06/76237143532202857602021406012820139134179.jpg

شهید چمران هم از دانشجویان دانشگاه کالیفرنیا در آمریکا بود و در همان دوران نماز و روزه و اعتقادات عمیق مذهبی خودش رو فراموش نکرد ...

معتقدم انسان ها چند دسته هستن ...

دسته ای همانند شهید چمران ها و خانم های ناطق ...
دسته ای هم تا از ده به شهر ، از شهر به شهر بزرگتر و از کشوری به کشور دیگه میرن فورا خودشون رو گم می کنن و اصلیتشون رو فراموش می کنن ...

معتقدم انسان های اصیل همانند چمران و امثال چمران زندگی می کنند و می میرند ...

برای مطالعه ی زندگی نامه ی شهید چمران به لینک زیر مراجعه کنید ...

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?105154-زندگی-نامه-شهید-دکتر-مصطفی-چمران&p=282328#post282328

S h a D o w
20th September 2011, 10:19 AM
آخه برا چی اینا انقدر پستند که جنبه ی یه خارج رفتند ندارند دیگه تهرانی رو نمیدونستم.
آقا کسی بازیگر سالم میشناسه؟ اصلا اندازه ی انگشت های دست هست.

[taajob]
من واقعا متاسفم
کاش شمایی که از دین حرف میزنید فقط یکم ادب رو رعایت کنید
کاش اول دینتون رو که گویا مثلا اسلام هست بشناسید، بعد بیاید دیگران رو به رعایت نکردن اون متهم کنید
کجای اسلام به شما این اجازه رو داده که اینطوری راجع به یه نفر صحبت کنید
این خانم و همه ی دنیا باید طبق خواسته ی من و شما زندگی کنند
یک نفر دوست داره توی یک کشور خارجی حجاب داشته باشه مثل خیلی از خارجی هایی که مسلمان میشن
یک نفر توی خود ایران هم به زور داره رعایت میکنه
چون من و شما مسلمان هستیم همه ی دنیا باید مسلمان باشند؟
یا مسلمانها از همه ی آدمهای دنیا بهترند؟به صرف دینشون؟

شما هر نظری میتونی داشته باشی ولی حق نداری به کسی توهین کنی چون کار مورد علاقه ی شما رو نکرده
در جریان باشین که با این کار جلوه ی دین خودتون رو خراب می کنید

من از همه ی دوستان معذرت میخوام

e.einitabar
20th September 2011, 10:46 AM
[taajob]
من واقعا متاسفم
کاش اول دینتون رو که گویا مثلا اسلام هست بشناسید، بعد بیاید دیگران رو به رعایت نکردن اون متهم کنید
یک نفر دوست داره توی یک کشور خارجی حجاب داشته باشه مثل خیلی از خارجی هایی که مسلمان میشن

شما هر نظری میتونی داشته باشی ولی حق نداری به کسی توهین کنی چون کار مورد علاقه ی شما رو نکرده

خودت رو ناراحت نکن دکتر شریعتی در این باره می گوید:

دو پدیده را مردم یا عوام نمی توانند از هم سوا کنند یکی شور مذهبی است یکی شعور مذهبی.که این دو ربطی به هم ندارند آن کسی که شور مذهبی دارد خیال می کند که شعور مذهبی هم دارد

Isengard
20th September 2011, 11:02 AM
با سلام
دوستان عزیز باز دارید از موضوع تاپیک خارج میشید !
پیرامون موضوع بحث کنید اون هم در کمال آرامش تا شرمنده بزرگواران نشیم باز.

فقط من فکر نکنم این مقایسه درست باشه ، مقایسه دو انسان باهم اصلا درست نیست چون همه که از یک قالب در نیومدن[cheshmak]
یاحق

عرفان سلیم زاده
20th September 2011, 11:31 AM
بله به روی چشم!
میگم اصلا کسی گفت که این گلشیفته خانوم از سال 2003 تا الان متاهله؟
اسم شوهرش هم امین مهدوی هستش!
http://www.google.com/search?um=1&hl=en&safe=off&sout=0&biw=1024&bih=593&tbm=isch&oq=+Amin+Mahdavi&aq=f&aqi=&gs_upl=26288l26288l0l26805l1l1l0l0l0l0l0l0ll0l0&q=Amin%20Mahdavi

LUCKLY
20th September 2011, 11:36 AM
[taajob]
من واقعا متاسفم

عزیزم شما که تا این حد نگران اسلامی و حرف ایشون رو باعث بد جلوه کردن اسلام میدونین آیا واقعا به نظرتون کار نیکی کریمی یا گلشیفته باعث نمیشه بقیه به اسلام بدبین بشن ببین عزیز من قبلا گفتم هدفم اصلا این نیست که بیایم این دو نفرو با هم قیاس کنیم هدف من این بود که ببینین چقد تفاوته بین ادماس دو نفر که هر دو یک شرایط رو دارن(شرایط زندگی در خارج از کشور منظورمه) چه جوری کاملا متفاوت باهم تو یک کشوری که آزادی کامل هست دارن زندگی میکنن حرف من اینه وقتی ما داریم کارای بازیگرا یا افراد مشهوریو که تو جامعه تقریبا همه میشناسن نقد میکنیم به هیچ عنوان غیبت وگناه نیست بلکه من فک میکنم خیلیم لازمه که کاراشونو نقد کنیم فک میکنین چرا وضعیت حجاب وعفت وحیا تو جامعه ی ما الان اینطوریه قبول دارین که نحوه ی پوشش بازیگرا بیتاثیر نیست تو این بدحجابی تو این .....من نمیدونم شما طرز فکرتون چجوریه ولی واقعا وضعیت مشهورترین افراد کشورمون باید اینجوری باشه خب تو کشورای دیگه که منو شمارو نمیشناسن همین بازیگرا و.......حالا اونم توبعضی کشورا )میشناسن حالا اگه وضع اینا اینجوری باشه هر روز وقتی یکیشون پاشو از هواپیما میذاره پایین روسری و همه چی میره کنار اون موقع اونا چی فک میکنن راجع به کشورمون راجع به دینمون به نظر من شما که اینقد نگرانی که به کسی توهین نشه بیشتر از من و اون دوستمون باید از کار اینا ناراحت بشی چون کار اینا توهین به اعتقادات یک ملته درسته من حرف شمارو که میگی اینجا بعضیا به زور روسری رو سرشونه رو کاملا قبول دارم خیلیم با این جور ادما برخورد داشتم نظرشونم این بوده که مهم قلبه ادمه که باید با خدا باشه ولی به نظر شما کسی که اینجوریه اصلا خدارو قبول داره من فک میکنم نه اونا میخان بیدینیشونو پشت این حرفا پنهان کنن وگرنه بنظرتون کسی که به کمترین خواسته ی خدا توجه نمیکنه قلبش با خداس .......من که اینطور فک نمیکنم .قبلا گفتم ما باید کار بدرو بگیم بده وکار خوب رو بگیم خوبه ببین عزیز دل بازم میگم قبول کنین اینا واسه بعضیا الگوان اگه منو شمام بیایم تاییدشون کنیم دیگه واااااااااااای....و اینکه گفتین ایا مسلمونها از همه ی مردم دنیا بهترن به صرف دینشون به نظر من بله ولی اگه مسلمون واقعی باشه اگه یکی دروغ نگه به بقیه کمک کنه غیبت نکنه امر به معروف کنهو.....بهترین ادم دنیا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من از شما و همه ی دوستان عزیز ی که نظرشونو اعلام کردن واقعا ممنونم

عرفان سلیم زاده
20th September 2011, 11:48 AM
به نظر من گلشیفته فرهانی حداقل اگر هم به اسلام و ایران پشت کرده نمیتونه به شوهرش امین مهدوی که از سال 2003 تا الان باهم ازدواج کردند خیانت بکنه!
حالا هرچقدر که دوست دارید شعار بدید!

LUCKLY
20th September 2011, 12:00 PM
خودتونم میدونین که مردای ایرانی مشهورن به غیرتشون این اقای مهدوی ام ماشالله خییییییییییییییلللللللللل للللللللیییییییییییییی باغیرت تشریف دارن (الان باز میخان بگن توهین کردی !!!!!!!!!!!)

LUCKLY
20th September 2011, 12:04 PM
عرفان عزیز اگه منظورت منم که شعار میده به هیچ عنوان اینا شعار نیست من اینجوری زندگی میکنم با همین اعتقادات

haniye.R
20th September 2011, 12:12 PM
دوستای عزیزم چقدر خوبه که به جای ایراد گرفتن از دیگران اول از خودمون شروع کنیم،مطمئنآ این جوری تا ثیر بهتری داره تا این که هر روز کار بد دیگران رو بگیم و یا دم از اسلام بزنیم و بی پروا پشت سر کسانی که راضی نیستن غیبت کنیم...
ببخشیدا...[golrooz]

Mr.Geo22
20th September 2011, 02:53 PM
[bitavajohi]

من خیلی وقته که دارم تو این انجمن از این حرفا میشنوم
تا حالا سکوت کردم ولی مثل اینکه نمی خواد تموم شه
من وقتی اومدم تو این انجمن گفتم خب انجمن نخبه هاست و اطمینان دارم که با بقیه انجمن ها متفاوته چون ذهنیت بچه های اینجا با جاهای دیگه فرق میکنه ولی کم کم دارم شک میکنم

1- اولا" که چرا باید ما آزادی اندیشه رو اینقدر ساده نادیده بگیریم

2-هر کسی که اعتقاداتش پایه و اساس محکمی داشته باشه به خاطر یه نفر که الگوشه اونم بازیگر اعتقاداتش رو عوض نمیکنه
من خودم مثلا" از انیشتین خوشم میاد و الگوی منه (البته به اضافه ی خیلی از دانشمندای دیگه مثل پروفسور هاوکینگ و کاکو و گاوس و ...) و هیچ کدوم مسلمان نبودن خب این به نظرتون دلیل میشه که منم حتما به تبعیت از اونها دینم رو تغییر بدم؟
خب اگه کسی به این راحتی عقایدش رو عوض میکنه همون بهتر که عوض کنه

3-نمی دونم این خانم گلشیفته کجا اعلام کردند که "مردم جهان من نمونه و الگوی زنان مسلمان جهانم بیاین از من الگو برداری کنین؟"
کجا کسی از ایشون به عنوان نمونه عالی یه زن مسلمان یاد کرده که شما اینقدر توجهتون رو معطوف به ایشون کردین؟
نمی دونم چرا همه فکر کردن که تمام دنیا به ایرانی ها به چشم مسلمون نگاه میکنند ؟ بابا به خدا اینجوری نیست این طرز فکر خود ماست ولی اونور بگی ایرانیم ولی مسلمون نیستم کسی تعجب نمیکنه...

بدبختی ما اینجاست که تا یه زن ایرانی از کشور خارج میشه و حجاب ورمیداره همه فکر میکنند که فرهنگ و دین ایران و ایرانی به تاراج رفته
نه بابا کی میاد بین این همه زن بازیگر به حجاب نداشتن این یکی گیر بده؟ بجز خودمون

متاسفانه هیچ وقت به هنرمندای زن ایرانی نگاه نشده فقط به پوششون نگاه شده
این خانم تو این فیلم این حجاب رو داشت تو اون یکی این حجاب رو ...
یکم هم به قابلیت های بازیگری این خانم نگاه کنین
انگار به عنوان سخنگوی زنان مسلمان رفته...خب اگه به اسلام اونجوری که شما میگید اعتقاد داشت که این کار رو نمیکرد پس اطمینان داشته باشین که هیچ کس به ایشون به عنوان نمونه مسلمین نگاه نمیکنه....

اصلا" شما چرا میدونید دیگه چه زنای ایرانی بازیگر هالیوود وجود داره که حجاب ندارن و خیلی اونورتر
حالا چون این یکی اولش چند تا فیلم اینور با حجاب بازی کرده دیگه شده سوژه؟
خب معلومه که از اول هم اعتقاد نداشته و به زور حجاب داشته وگرنه چرا تا رفت اونور ورداشت؟پس کسی ایشون رو نمونه مسلمین نمیدونه....

با تشکر از همه دوستان امیدوارم دیگه یه همچین بحث هایی رو شاهد نباشیم[golrooz]

------------------------
راستی از این سیستم بازگشت اطلاعات ذخیره شده سایت هم خیلی تشکر میکنم خیلی کمک بزرگیه هر دفعه که پست میدم

عرفان سلیم زاده
20th September 2011, 02:56 PM
بله دیگه جالب شد! اول به کسی که اینجا نیست و نمیتونه از خودش دفاع کنه تهمیت میزنید بعدش هم میفهمید متاهله و شوهر داره برای اینکه واسه تهمت زدن به زن شوهر دار 80 ضربه شلاق نخورید به شوهرش هم تهمت بی غیرتی میزنید!
اول همه باید بگم بی غیرت ماهستیم که به خواهر و مادر خودمون هم نمیتونیم چشم بد نداشته باشیم بخاطر همین هم توخیابان یه زنی رو ببینیم راحت بحش میگیم خواهر من یا مادر من روسری سرت کن تا من تحریک نشم!
خدا خودش شاهده که پیامبر اسلام کتابش رو بدون کم کاست در اختیار ما قرار داده تا دچار این خفت ها نشیم اما بعضی مثل اینکه واقعا درست نخوندنش تا بفهمند زندگی به چی میگن!

LUCKLY
20th September 2011, 03:26 PM
من متوجه منظور شما نمیشم و دیگه دوست ندارم که این بحثو بیشتر از این کشش بدم شمایی که قرانو خوندی و راه زندگیو بلدی قران گفته امربمعروف ونهی از منکر کنید من نمیدونم شما چرا گیر دادین به اینکه ما داریم غیبت میکنیم پشت سر گلشیفته من نمیدونم نظر شما ودیدگاهتون راجع به غیرت یک مرد نسبت به خانمش یا مسائل دیگه چیه ولی از نظر من مردی که غیرت داشته باشه نمیذاره زنش....... بهرحال من همون اول پستمم نوشتم که حیفه خانم ناطق رو که دکترای برقن با خانم فراهانی که........مقایسه کنیم در پاسخ به اون دوستی که گفتن گلشیفته الگوی زنان مسلمان جهان نیست هم باید عرض کنم که اگه اینطوری بود که دیگه واویلا .من نمیگم ایشون الگوه ولی قبول دارین که نوجوونا بیشتر دنبال کسایی هستن که عموم مردم میپسندنشون وخودتونم میدونین که دوره ی نوجوونی دوره ی بحرانی ای هستش حالا شما بیای یکم از این خانم گلشیفته تعریف کنی من یکم اونیکی ..........خب اون نوجوون هم سعی میکنه خودشو شکل اون درمیاره(خب این سایتم بازدید کنه زیاد داره که توش نوجوون کم نیست) اصلا مگه میشه ادم از یکی خوشش بیاد یا یکی الگوش باشه وخصوصیات اون فرد رو تو خودش ایجاد نکنه اگه اینطور باشه مطمئن باشین که اون واقعا الگوش نیست والکی میگه.خدا همه رو من جمله منو به راه راست هدایت کنه

Sookoot
20th September 2011, 03:35 PM
دوستای عزیزم چقدر خوبه که به جای ایراد گرفتن از دیگران اول از خودمون شروع کنیم،مطمئنآ این جوری تا ثیر بهتری داره تا این که هر روز کار بد دیگران رو بگیم و یا دم از اسلام بزنیم و بی پروا پشت سر کسانی که راضی نیستن غیبت کنیم...
ببخشیدا...[golrooz]

دوست عزیز اینکه هرکس دروهله اول به ایرادات خودش توجه کنه منطقیه ودرست / اما پرداختن به چنین میاحثی اصلا اسمش غیبت نیست کسی که فسق اش اشکار است و گناه علنی انجام داده صحبت درباره او غیبت محسوب نمیشود مثل اینکه درمورد دانشجویی که همکلاسی اش را درملاعام بقتل رساند صحبتی شود، چون گناه وی اشکار بوده بنابراین اینجا غیبت کلابی معناست!!
ضمن اینکه اگر فرض شما درست باشد ارتباطات و اطلاع رسانی تماما غیبت است و همه باید تعطیل شوند !!

این پاسخ برای کسانیست که بجای پرداختن به موضوع ظاهرا نگران غیبت کردن هستند !!

بله دیگه جالب شد! اول به کسی که اینجا نیست و نمیتونه از خودش دفاع کنه تهمیت میزنید بعدش هم میفهمید متاهله و شوهر داره برای اینکه واسه تهمت زدن به زن شوهر دار 80 ضربه شلاق نخورید به شوهرش هم تهمت بی غیرتی میزنید!
اول همه باید بگم بی غیرت ماهستیم که به خواهر و مادر خودمون هم نمیتونیم چشم بد نداشته باشیم بخاطر همین هم توخیابان یه زنی رو ببینیم راحت بحش میگیم خواهر من یا مادر من روسری سرت کن تا من تحریک نشم!
خدا خودش شاهده که پیامبر اسلام کتابش رو بدون کم کاست در اختیار ما قرار داده تا دچار این خفت ها نشیم اما بعضی مثل اینکه واقعا درست نخوندنش تا بفهمند زندگی به چی میگن!

تهمت یعنی نسبت ناروا یعنی کار نکرده را به کسی نسبت دادن ،اینکه ایشون با وجود شوهر با دیگری همبستر شدند بیشتر از اینکه یک خطاباشه مخالف روابط زناشویی و اصول انسانیه حالا اگر همسرشون هم به این مدل زندگی راضیند بحث دیگری است اگرچه رضایت یا عدم رضایتشون هم ظاهرا خیلی فرقی نمیکنه !!

دوست عزیز شماکه به اصول اخلاق پایبندی لطف کن بجای پاسخ دادن در تاپیک در پروفایل طرف بحثت رو تمسخر نکن !!! اتفاقا این کار شما اسمش غیبته !!

Sookoot
20th September 2011, 03:47 PM
دور از جون شما ! بعضا برای فرار از بحث یا از الفاظ نامناسب عمدا استفاده میشود که تاپیک قفل شود و خلاص !!!
و یا با مقدس مابی و اخلاق گرایی محض هرگونه بحث تحت این عنوان که غیبت است و تهمت است و ......نکوهش میشود

واقعا اگرمن (خودمو عرض میکنم) بغیر از کپی پیس کردن هنری ندارم اصلا چه اصراریه بیام تو بحث و پست بزنم که بعدش درپاسخ به هر رطب و یابسی متوسل بشم !
درادامه پست قبل مطالعه متن زیر خالی از لطف نیست بخصوص برای عزیزانیکه نگران گناه غیبت کردن هستند !
....................

در این قسمت، سخن از موارد جواز غیبت است. مواردى كه غیبت

در آن ها حرام و ممنوع نیست، عبارتند از:
متجاهر به فسق: متجاهر به فسق كسى است كه آشكارا گناه
مى‏كند و از ارتكاب گناه پیش چشم مردم باكى ندارد.
این عمل نه غیبت است و نه حرام.
،
پیامبرگرامى(ص) فرمود:
غیبت درباره سه گروه اشكال ندارد: اول پادشاه ستمگر، دوم فاسقى كه آشكارا گناه مى‏كند و سوم بدعت گذار.
لا غیبه لفاسق.
غیبت درباره فاسق، غیبت شمرده نمى‏شود.

امیرمؤمنان على (ع) نیز فرمود: الفاسق لا غیبه له.
غیبت درباره كسى كه فاسق است، اشكال ندارد.

در زمینه بعد اخلاقى تجاهر به گناه، دو نكته قابل ذكر است:
نكته نخست: غیبت كردن از زن و مرد با ایمان حرام است و درباره غیر مؤمن اشكال ندارد؛ چرا كه مؤمن نزد خداوند محترم است و
حریم او نزد بندگان خدا نیز باید پاس داشته شد؛ پس اگر عیوب و نقایصش را آشكار كنند، حرمتش را پایمال كرده اند كه این عمل حرام
بوده، خدا را به خشم مى‏آورد؛ ولى اگر خود مؤمن حرمت خویش را پاس نداشت و بى باكانه گناه كرد، حرمتش را به دست خویش پایمال
كرده و حریم خویش را شكسته است. حضرت صادق (ع) مى‏فرماید: اذا جاهر الفاسق بفسقه فلا حرمه له و لا غیبه.

اگر انسان گناهش را آشكارا انجام دهد ودرباره آن بى باك باشد، احترام ند ارد و غیبتش بدون اشكال است.

haniye.R
20th September 2011, 03:48 PM
این پاسخ برای کسانیست که بجای پرداختن به موضوع ظاهرا نگران غیبت کردن هستند !!

!!
دوست عزیز ما ریا کار نیستیم که می گید ظاهرآ!!
اون خانم اگه حتی به گفته ی دوستان مسلمان واقعی هم نباشه،حداقل به اسم مسلمان محسوب میشه!!!
شما که مسلمون واقعی هستید آبروی یک آدم رو که روزی هم وطنتون بوده نریزید...

LUCKLY
20th September 2011, 04:02 PM
به نظرتون کسی که ابرو داشته باشه میره دنبال این کارا اصلا من فک میکنم یه بحثی باید بذاریم تا ببینیم نظر دوستان راجع به پیشرفت چیه به نظرتون الان گلشیفته خیلی پیشرفت کرده از دیدگاه خودم دارم میگم پیشرفت یعنی اینکه فضایل اخلاقی در انسان رشد کنه وگرنه اگه قرار باشه که برای پیشرفت رذایل اخلاقیمون بیشتر شه اینکه دیگه اسمش پیشرفت نیست اسمش سقوطه سقوط من از دوست عزیزمون سکوت واقعا ممنونم چون خیلی واقع بینانه به قضیه نگاه میکنن برادر من ببین اگه قرار بود خاهر شما یا خانمتون خارج از کشور باشه ایا میپسندیدی که مثل گلشیفته باشه من میگم باید قبول کنیم گلشیفته وکاراش خوب نیست تا یکی دیگه هم مثل اون نشه اصلا میدونین تقصیر ما ایرانیاس ادمای کوچیکو بزرگ میکنیم وادمای بزرگ رو کوچیک خداییش چند نفر ندا ناطق رو میشناختن وچند میلیون نفر گلشیفته رو

Sookoot
20th September 2011, 04:10 PM
دوست عزیز ما ریا کار نیستیم که می گید ظاهرآ!!
اون خانم اگه حتی به گفته ی دوستان مسلمان واقعی هم نباشه،حداقل به اسم مسلمان محسوب میشه!!!
شما که مسلمون واقعی هستید آبروی یک آدم رو که روزی هم وطنتون بوده نریزید...

قید ظاهرا یعنی باطن و ظاهر یکیست اینکه خوب است !
یادم نمی اید جایی ادعای مسلمانی انهم از نوع حقیقی اش را کرده باشم !!
خیر چنین نبوده که بنده ابروی وی را بریزم ! رپرتاژ خبری و تصاویرو انوس فیلم را معمولا تهیه کننده منتشر میکند و در دسترس عموم میگذارد اگر ابرویی از ایشان رفته حتما مسئولیتش متوجه خود وی کارگردان و فیلمنامه نویس و تهیه کننده و ده ها سایت خبری است ......ضمنا از نقش همسرشان هم نمیتوان غافل شد !

haniye.R
20th September 2011, 04:13 PM
من اصلآ از کسی طرفداری نکردم چون خودم یک دخترم که به حرف های خدای خودم اعتقاد دارم به همین دلیل با بی حجابی مخالفم...
من دو تا پست اینجا گذاشتم و فقط منظورم این بود که ما ها اگه خیلی ادعا داریم یه نگاهی به آدمای امثال اون خانم تو شهرو کشور و حتی خانواده ی خومون بندازیم...
فکرم نمی کنم با اینکه ما بگیم کار گلشیفته خوب بوده یا بد چیزی عوض شه...
کاش میشد چشممون رو به روی خودمون و اطرافیان خودمون بیش تر باز کنیم تا دیگری...

عرفان سلیم زاده
20th September 2011, 04:19 PM
این بحث تموم شده بود های لایف جان! اقای سکوت بحث جدیدی رو شروع کردند که باعث شروع طیف جدیدی از اعتراضات شد! قران گفته امر به معروف و نهی از منکر بکنید! یعنی به دیگران راه درست نشان بدید و انها رو از عاقبت کار های منکر اگاه کنید! اینکاری که شما کردید یه مقایسه بود و اینکه تو ایران عموما کدوم راه رو انتخاب میکنن! کاری که باعث اعتراض بعضیا بود محکوم کرد کسی بود که نمیخواستید راهشو برید! در حالی که میدونستید در این مواقع نباید عقاید خودتون رو به دیگران تحمیل کنید! اینکه غیرت رو چگونه توصیف می کنید واقعا به خودتون مربوطه!اما درست یا غلط بودنش رو باید از مراجعی سوال کنید که همه قبولش دارند! مثل قران یا کتب تفسیر المیزان و غیره... درمورد دوره خود یابی همه ی ما با هم یکسانیم! اینکه بگیم یه ادمی تو دوره خودیابی اش اشتباهات بیشتری نسبت به هم دوره ای هاش انجام داده و عاقبتش سیاه شده کاملا اشتباهه!چون حتی اگر هم شکست بخوره ادامه زندگی شو با خود شناسی بیشتری طی میکنه! پس شکست در این دوره مایع موفقیت در دوره پختگی میشه!دوره خود یابی از 12 تا 24 سالگیه! تو این دوره الگو ها زیاد عوض میشن پس نگرانی نداشت باشید..

Sookoot
20th September 2011, 04:24 PM
حیف بود تصاویر پست استارتر محترم آپ نشود

http://justupload.org/?di=TVFM

http://justupload.org/?di=ZYLF

بنظرم این نخبه بدون اگر و اما باعث افتخاره حداقل تا اینجا !چون با وجود همه بی مهری به نخبگان باز هم خودشه و رنگ عوض نکرده!

جامعه ای که جایگاه نخبه اش پایین تر از یک سرمایه دار نو کیسه و و دلال و کارچاق کن و فوتبالیست اماتور و مجری تلویزیون و بازیگر دست چندم و....باشه تاپیمودن مسیر توسعه و پیشرفت راه زیادی در پیش داره !!

Sookoot
20th September 2011, 04:32 PM
من دو تا پست اینجا گذاشتم و فقط منظورم این بود که ما ها اگه خیلی ادعا داریم یه نگاهی به آدمای امثال اون خانم تو شهرو کشور و حتی خانواده ی خومون بندازیم...

بنده ادعایی ندارم /شما هم ندارید ظاهرا و باطنا ! بله درستش هم اینه که هرکس اول به عیب خودش بپردازد اگر ان عیب را نداشت انوقت به کسی که ان عیب رادارد تذکردهد

درپست قبل عرض شد:

دوست عزیز اینکه هرکس دروهله اول به ایرادات خودش توجه کنه منطقیه ودرست /

Sookoot
20th September 2011, 04:38 PM
اقای سکوت بحث جدیدی رو شروع کردند که باعث شروع طیف جدیدی از اعتراضات شد!

عزیزم من طیفی ندیدم !! اگر اعتراضی هست همین جا بفرما نه در پروفایل انهم با تمسخر سایرین !!
مطمئن باش در حد فهم ناقص خویش پاسخ میدهم یا لااقل از ندانسته هایم کم میشود

نقل موثق ناظر براین است که چه چیزی غیبت و تهمت است و چه چیزی غیبت و تهمت نیست

haniye.R
بنده ادعایی ندارم /شما هم ندارید ظاهرا و باطنا ! بله درستش هم اینه که هرکس اول به عیب خودش بپردازد اگر ان عیب را نداشت انوقت به کسی که ان عیب رادارد تذکردهد

درپست قبل عرض شد:
منظورم جناب hi life بود نه شما...!

عرفان سلیم زاده
جناب سکوت مثل اینکه شما دوست دارید همانند یک مته عقاید و تعصبات مذهبی خودتونو به همه تحمیل کنید و بقیه هم چیزی نگن!
شما و امسال شما اعتقاد دارید هنوز میشه پس از 1400 سال از فوت پیامبر اسلام بدون هیچ پیامبر و معجزه ای از صفر شروع کردو به انسانیت صد در صد رسید!
سرنوشت شما عقاید طالبان و القاعده است که فقط با زور میتونند با مردم برخورد کنند!تا حرفهایشان پیش بره!
امیدوارم تو قیامت خدا کسی باشه که بخوای عقایدتو بهش تحمیل کنی چون اون خیلی راحت میتونه اشتباهاتتو بهت بگه!
البته همین الان هم میتونی عقایدتو به قران تحمیل کنی منتها چون گویا نیست یکم وقتت رو میگیره تا اشتباهاتتو پیش ایاتش پیدا کنی!!!
الان دیگه هرچه دلت بخواد میتونی دین و گناه گلشیفه فرهانی رو با تهمت ها و نگاه اشتباهت به باطن اتفاقات، بشوری بهت کاری نخواهیم داشت!
از تمامی کسانی که طرف گلشیفته هستند تقاضا میکنم دیگه در همچین تاپیک هایی سعی نکنند به مدعیان و تهمت زنان تذکر بدند!
این مجازات انهاست که از عقاید اشتباهشون به نحو احسنت دفاع و پیروی کنن و گناهان دیگران رو به پای خودشون بنویسند!

Rez@ee
20th September 2011, 04:47 PM
جناب سکوت مثل اینکه شما دوست دارید همانند یک مته عقاید و تعصبات مذهبی خودتونو به همه تحمیل کنید و بقیه هم چیزی نگن!
شما و امسال شما اعتقاد دارید هنوز میشه پس از 1400 سال از فوت پیامبر اسلام بدون هیچ پیامبر و معجزه ای از صفر شروع کردو به انسانیت صد در صد رسید!
سرنوشت شما عقاید طالبان و القاعده است که فقط با زور میتونند با مردم برخورد کنند!تا حرفهایشان پیش بره!
امیدوارم تو قیامت خدا کسی باشه که بخوای عقایدتو بهش تحمیل کنی چون اون خیلی راحت میتونه اشتباهاتتو بهت بگه!
البته همین الان هم میتونی عقایدتو به قران تحمیل کنی منتها چون گویا نیست یکم وقتت رو میگیره تا اشتباهاتتو پیش ایاتش پیدا کنی!!!
الان دیگه هرچه دلت بخواد میتونی دین و گناه گلشیفه فرهانی رو با تهمت ها و نگاه اشتباهت به باطن اتفاقات، بشوری بهت کاری نخواهیم داشت!
از تمامی کسانی که طرف گلشیفته هستند تقاضا میکنم دیگه در همچین تاپیک هایی سعی نکنند به مدعیان و تهمت زنان تذکر بدند!
این مجازات انهاست که از عقاید اشتباهشون به نحو احسنت دفاع و پیروی کنن و گناهان دیگران رو به پای خودشون بنویسند!

این عقایدی که شما به فرد خاصی نسبت میدی،اصول وعقاید دین ماست.
عیب اینه که ما دینمونو نمی شناسیم.واونو مال 1400سال پیش می دونیم.

* Robo milad *
20th September 2011, 04:49 PM
دوستای عزیز اگه اصول بحث کردن رو نمی دونید لطفا به بحث ادامه ندید .

در پستهای اول هم گفته شد که این مقایسه کاملا غیرمنطقی .

به جای جواب دادن به اعتقادات همدیگه نظرتون رو بیان کنید و بدونید که دیگران فقط نظر میدن و کسی حق قضاوت نداره .

Sookoot
20th September 2011, 04:49 PM

جناب عرفان سپاس لااقل اینجا گفتید نه تمسخر در پروفایل !!

عرض کردم که وقتی طرف بحث بجای پرداختن به موضوع از کلماتی مانند طالبان و تحجر و القاعده و مته و تحمیل و تعصب و.... استفاده میکند این یعنی : حرفی ندارم !!لطفا تاپیکو قفل کنید !!

با اینحال پاسخ من به شما این است ( [golrooz])

* Robo milad *
20th September 2011, 04:54 PM

لطفا به نظر دیگران احترام بذارید . اگه نظری مخالف عقاید شماست بهتر شما هم فقط نظر خودتون رو درباره اصل موضوع بیان کنید و به حاشیه نرید .

Number One
20th September 2011, 05:01 PM
از قدیم گفتن " موسی به دینش عیسی به دینش "

یکی از ایران خارج میشه به اون افتخارات علمی دست پیدا کنه و مثل خانم ندا ناطقی و افراد بزرگی که کم نیستند ( مثل شهید چمران(دکترای فیزیک پلاسما دانشگاه کالیفرنیا) ، پروفسور حسابی و ...) گره ای از مشکلات بشریت باز کنند و خدمتی به بشر کنند و یه عده هم متاسفانه از کشور خارج می شن عشقشون اینه که برن توی یک مجله مستهجن( مجله فرانسوی Vogue ) این عکس ها رو بندازند و به انتهای آرزوهاشون برسن :

http://irannaz.com/user_files/image/image21/0.652688001307501237_irannaz_com.jpg
http://irannaz.com/user_files/image/image21/0.652809001307501237_irannaz_com.jpg

Admin
20th September 2011, 05:29 PM
دوستانی که توی این بحث مشاجره می کنن توجه داشته باشن ..!

اگر ما دین رو اقیانوس معرفت در تمامی ادیان و رسیدن به خدا رو از طریق دین بدونیم.

متوجه میشیم که انسان ها هر کدوم یه ظرفیت خاصی دارن که ما این ظرفیت رو می تونیم به فنجان تشبیه کنیم و هر کسی به مقدار ظرفیت خودش از دین برداشت می کنه و به همون مقدار به معرفت خودش افزوده میشه.!

حال اینکه ممکنه ظرفیت هر فرد با فرد دیگه ای فرق کنه و یه مقدار مشخصی معرفت و دانش از دین کسب کنه ...

مهم این نیست که چقدر از دین می دونیم و چقدر نظرات خودمون رو به نظرات دیگران ترجیح میدیم.

مهم اینه که اگر ما از صبح تا شب نظرات این و اون رو توجیه کنیم تا نظر خودمون رو به کرسی بنشونیم از اقیانوس دین چیزی کم و کسر و یا به ظرفیت کسی اضافه نمیشه تا بتونه ظرفیت بیشتری از دین رو در خودش جای بده .!

تنها نتیجه اش اینه که اتحاد و دوستی بین آدم هایی که خدا پرست هستن از هم گسسته میشه ..!

چرا که پایه ی رسیدن به خدا آشکار کردن و پنهان کردن مو نیست .!

پایه ی رسیدن به خدا دوستی و مهربانی با همه است ... حتی حیوانات...

* Robo milad *
20th September 2011, 06:08 PM
http://www.pcparsi.com/uploaded/pcfd946d11aa80aae8812d287ee7a1c1d9_dii1713lyi9bvwk aby80.jpg (http://www.pcparsi.com/) گلشيفته فراهاني اولين بازيگر زن ايراني است كه با وجود زندگي در ايران، توانسته در سينماي هاليوود بازي كند. فيلم ‏‏"يك مشت دروغ" ساخته ريدلي اسكات آخرين فيلمي است كه او در آن به ايفاي نقش پرداخته است‏‎.‎‏ فيلمي كه هم براي ‏او شهرت به ارمغان آورد و هم دردسرساز شد. بازي در اين فيلم در سختگيرترين دوران وزارت ارشاد تاريخ ‏جمهوري اسلامي، او را با بازجويي، اخطار و ممنوع الخروجي مواجه كرد. چندي پس از خروج از ايران او گفت كه ‏به دليل بازي در اين فيلم از سوي وزارت ارشاد و اطلاعات بازجويي و بازخواست شده است. ‏

همچنين قرار شد پرونده اي در دادگاه براي او باز شده تا به اتهامش مبني بر بازي در سينماي آمريكا بدون اخذ مجوز ‏از وزارت ارشاد رسيدگي كند. هرچند وي قصد نداشت به ايران بازگردد اما عده اي از سينماگران رايزني هايي را ‏براي بازگرداندن دختر كوچك سينماي ايران انجام دادند. در نتيجه اين اقدامات بود كه چندي پيش شمقدري مشاور ‏هنري رييس جمهور از بدون اشكال بودن بازگشت گلشيفته به ايران خبر داد و هفته پيش از سوي مدير برنامه هاي ‏فراهاني اعلام شد كه با آغاز اكران نوروزي "فيلم درباره الي" او به ايران باز خواهد گشت. ‏
‎‎گلشيفته فراهاني كيست؟‎ ‎
رهاورد (گلشيفته) فراهاني 19 تير 1362 در تهران و در خانواده اي هنرمند متولد شد. وي يك خواهر (شقايق ‏فراهاني، ليسانس نقاشي، بازيگر) يك برادر (آذرخش، ليسانس موسيقي، كاريكاتوريست) دارد. خانواده فراهاني يك ‏فرزند خوانده معروف نيز دارد. اردشير رستمي كاريكاتوريست، تصويرساز، مجسمه ‌ساز، معمار، طراح لباس، شاعر‎ ‎و بازيگر‎ ‎است. او چندي پيش در سريال شهريار، در نقش شاعر شهير آذري بازي كرد. پدرش بهزاد فراهاني متولد ‏‏1323، اصليت فراهاني (اراك) دارد و از جمله بازيگران مطرح تئاتر و سينماي كشور پيش و پس از انقلاب است كه ‏عمري را در راديو گذرانده و مادرش فهيمه رحيم نيا متولد 1326 تهران و فارغ التحصيل رشته هنرهاي تجسمي از ‏دانشگاه‎. D.E.A ‎علوم انساني استراسبورگ فرانسه است. وي فعاليت هنري خود را از سال 1347 در گروه هنر ملي ‏و فعاليت سينمايي خود را از سال 1349 به عنوان بازيگر در فيلم "تجاوز" آغاز كرد.

‎‎وضعيت خانوادگي‎‎‏

آن زمان كه گلشيفته به دنيا آمد، خانواده فراهاني ديري از بازگشت شان به ايران نگذشته بود. بهزاد فراهاني سال 53 به ‏دليل مشكلاتي كه براي ادامه كار در ايران مي ديد و به دليل نگاه سياسي اش به فرانسه مهاجرت كرد و پس از انقلاب ‏به ايران بازگشت، اما فضا براي هنرمند سياسي چپ هنوز باز نشده بود. خانواده در شرايط بد مالي به سر مي بردند و ‏پدر خانواده با كارهاي گوناگون از جمله مسافركشي يا مترجمي سعي داشت تا چرخ زندگي خانواده را بچرخاند. اسم ‏گلشيفته در شناسنامه "رهاورد" ثبت شده، اين بدان دليل است كه نام گلشيفته از سوي ثبت احوال در آن زمان مناسب ‏تشخيص داده نشده بود. در خانه و ميان دوستان گلي صدايش مي كنند، اما وي با نام گلشيفته در ايران شناخته شد. ‏كودكي اش در يوسف آباد گذشت، پنج ساله بود كه آموزش موسيقي و پيانو را آغاز كرد.

‎‎از علاقه به موسيقي تا ايفاي نقش در درخت گلابي‎‎‏

كودكي بسيار پرتحرك و شيطان بود، اما به موسيقي علاقه اي خاص داشت. در سال 68 كه پدرش دوباره توانست ‏وارد عرصه سينما- تئاتر شود، او نيز در كنار پدر به ايفاي نقش در چند تئاتر عروسكي پرداخت. او در 12 سالگي به ‏هنرستان موسيقي رفت. براي اولين بار در 14 سالگي براي بازي در نقش "ميم" در فيلم درخت گلابي ساخته داريوش ‏مهرجويي به بازي گرفته شد. سال قبل از آن خواهر بزرگتر وي شقايق در فيلم "ليلا" ساخته ديگر داريوش مهرجويي ‏بازي كرده بود. نقش موثر در بازي گرفتن از اين دو جوان را محمدرضا شريفي نيا برعهده داشت، او به عنوان دستيار ‏كارگردان، بازيگران را به مهرجويي معرفي مي كرد. ‏
گلشيفته به خاطر بازي در همان فيلم يعني درخت گلابي توانست جايزه بهترين بازيگر نقش زن در بخش بين الملل ‏شانزدهمين جشنواره فيلم فجر (سال 76) را از آن خود كند. جايزه اي كه سرنوشت وي را به كلي تحت تاثير قرار داد. ‏آنچنان كه خود گفته به عنوان دستمزد تنها يك ضبط صوت به وي هديه داده شد. او سپس به موسيقي پرداخت، هرچند ‏كه در سال 79 در فيلم هفت پرده به كارگرداني فرزاد موتمن نقشي را ايفا كرد. پس از اخذ ديپلم، بورس ورود به ‏كنسرواتوار وين را اخذ كرد و آنچنان كه خود مي گويد در حالي كه بليت وين در دستانش بود، تصميم گرفت كه مابقي ‏عمرش را صرف سينما كند. در اين ميان به تحصيل موسيقي ادامه داد و چندي بعد وارد دانشگاه جامع علمي كاربردي ‏شد و در رشته موسيقي فارغ التحصيل شد. گلشفيته فراهاني به زبان هاي انگليسي و فرانسه آشناست.

‎‎ازدواج با امين محمد مهدوي‎‎‏

وي در سال 82 در جريان فيلم بابا عزيز با همسر آينده اش آشنا شد. امين محمد مهدوي كه جزو عوامل اين فيلم ‏محسوب مي شد به عنوان مترجم در كنار ديگر عوامل حضور داشت. جرقه اين آشنايي در فيلم " باباعزيز" مي خورد، ‏چندي بعد و در همان سال 82 با يكديگر ازدواج كردند. امين محمد مهدوي متولد 15 آذر 1350، مترجم زبان هاي ‏انگليسي، فرانسه است و به زبان هاي عربي و اسپانيولي هم تسلط دارد. ‏
‎‎پدر و مادر درباره ي گلشيفته چه مي گويند‎‎
فهيمه رحيم نيا درباره تربيت فرزندان خود مي گويد: "من بچه‌هايم را آزاد بزرگ كردم؛ بچه‌هايي خلاق. اما به درد ‏زندگي محدود نمي ‌خورند‎.‎‏" وي درباره تصميم گلشيفته مبني بر بازيگري مي گويد: "اولش ناراحت بودم، چون خودم ‏تجربه بدي از بازيگري داشتم؛ دوست نداشتم او اذيت شود، اما شقايق، گلي را به سمت بازيگري سوق داد. بازيگري ‏آنقدر جذاب است كه وقتي وارد شوي، ماندگارش مي‌شوي." وي اضافه مي كند: "براي من مهم نبود كه معدل كل ‏‏۱۸شود يا ۲۰؛ مهم اين بود كه چيزي ياد بگيرند. آنها را به تئاتر،‌ سينما،‌ نمايشگاه‌ هاي نقاشي، موزه‌ها، پارك‌ها و ‏طبيعت مي‌برديم، كاري كه مادرها امروز كمتر براي بچه‌ها يشان انجام مي ‌دهند."‏‎

بهزاد فراهاني نيز درباره گلشيفته و ديگر فرزندش مي گويد: "در سال ‌هايي كه فرصت كار نداشتيم، شب ‌ها با آذرخش ‏و گلي مي‌ رفتيم در كوچه پس‌ كوچه‌هاي يوسف‌آباد قدم مي‌زديم. سعي مي‌كردم علاقه به ادبيات و هنر را در وجود آنها ‏بكارم‎.‎‏ بچه‌هاي من هر كدام در شرايط متفاوت اجتماعي بزرگ شدند. گلي به نسبت، شرايط آرامي را تجربه كرد. ‏
آذرخش در جنگ بزرگ شد. شقايق هم زندگي پيچيده‌ اي داشت. گلي شخصيتش به گونه ‌اي است كه مرتب به آدم ابراز ‏علاقه مي‌كند. در شديدترين گرفتاري‌ها باز به ما زنگ مي‌زند، پيغام مي‌گذارد، به ديدنمان مي ‌آيد و نسبت به ما احساس ‏مسئوليت مي‌كند. گاهي گلي يادداشت‌هايي برايم مي گذارد كه تنم مي ‌لرزد. يادم است يك ‌بار ۴۰ تا قلب روي كاغذ ‏كشيده بود و نوشته بود "بابا دوستت دارم". او درباره موفقيت هاي گلشيفته مي گويد: "من از موفقيت گلي همان ‌قدر ‏خوشحال مي‌ شوم كه از موفقيت هر بازيگر ديگري هم خوشحال مي‌شوم. موفقيت گلي براي من همان ‌قدر دوست ‏داشتني است كه موفقيت باران كوثري يا ترانه عليدوستي."‏
‎‎كارنامه كاري با آغازي پر فروغ‏‎‎
درخت گلابي-1376 به كارگرداني داريوش مهرجويي؛ گلشيفته فراهاني كه در اين فيلم نقش دختر عمه بازيگر اصلي ‏در فلش بك (خاطرات جواني بازيگر) برعهده دارد. او آنچنان در اين نقش قدرتمند ظاهر شد كه آينده اش را تغيير داد. ‏ماجراي فيلم اين گونه است كه؛ محمود نويسنده اي است كه براي نوشتن باقيمانده ي كتاب جديد خود، به باغ پدري در ‏دماوند پناه آورده است. اما در باغ درخت گلابي قديمي كه براي محمود سرشار از خاطره است ميوه نداده و باغبانان از ‏او مي خواهند كه در مراسمي آييني براي ترساندن درخت و به بار نشستن دوباره ي آن شركت كند و محمود مي پذيرد ‏و در اين بين او به مرور خاطرات نوجواني خود مي پردازد، زماني كه شيفته ي دختر عمه اش بوده و به او ابراز ‏عشق مي كند و برايش اشعار عاشقانه مي گويد و با او ساعت ها در باغ به اجراي نمايشنامه هاي مختلف مي پردازد، ‏اما روزي دختر براي خداحافظي مي آيد چون قصد دارد نزد پدرش كه خارج از كشور است برود و محمود از او مي ‏خواهد كه صبر كند و دختر مي پذيرد، اما سال ها بعد كه محمود وارد جريانات سياسي مي شود نامه هاي دختر را پاسخ ‏نمي دهد و رفتنش را به تاريخي بعد موكول مي كند تا اينكه بر اثر فعاليت هاي سياسي به زندان مي افتد و آن جا با ديدن ‏يكي از اقوام دختر خبر فوت او را دريافت مي كند‎.‎‏ ‏
‎‎شروع دوباره با هفت پرده‎‎
فيلم هفت پرده به كارگرداني فرزاد موتمن1379 كار ديگر گلشيفته است. داستان فيلم اين گونه است كه چهار جوان ‏براي حل مشكل مالي خود گرد هم آمده و با هم مشورت مي كنند. آن ها پس از توافق با هم تصميم به تلاش مجدد براي ‏تهيه پول مي گيرند. اما پس از ناكامي و نااميدي مجدداً گرد هم آمده و تصميم به سرقت مي گيرند. آن ها با فراهم آوردن ‏مقدمات و تهيه اسلحه به فروشگاهي حمله كرده و پس از سرقت متواري مي شوند. سرانجام توسط پليس محاصره شده و ‏كشته مي شوند. گلشيفته كه در نقش فرشته بازي مي كند، يكي از اين چهار جوان است.‏
‎‎زمانه؛ فيلمي ضعيف‎‎
فيلم زمانه به كارگرداني حميدرضا صلاحمند-1380 فيلمي ضعيف از كار درمي آيد. ماجراي فيلم از اينجا آغاز مي ‏شود كه ازدواج سعيد و زمانه (گلشيفته فراهاني) كه در همسايگي هم زندگي مي كنند، به رغم قول و قرارهاي قبلي، با ‏مخالفت خانواده دختر و به خصوص پدر او روبرو مي شود كه به دليل جانبازي سعيد به اين ازدواج راضي نيست. ‏زمانه كه از سخت گيري هاي خانواده اش به تنگ آمده، به سعيد پيشنهاد فرار و بعد ازدواج مي دهد ولي سعيد قبول ‏نمي كند. خانواده زمانه براي اين كار به اين ارتباط پايان دهند، زمانه را روانه خانه خاله اش مي كنند. اختلاف ميان ‏سعيد و پدر زمانه بالا مي گيرد و به خانه پدر زمانه مي رود و دختر و پسر كوچك خانواده را گروگان مي گيرد و پدر ‏زمانه را تهديد مي كند كه تا وقتي زمانه به خانه بازنگردد، بچه ها را نگه خواهد داشت. به زودي خانه به محاصره ‏نيروي انتظامي درمي آيد و سرانجام پدر زمانه به اشتباهاتش پي برده، از زمانه مي خواهد به خانه برگردد. ‏
‎‎بازي در فيلمفارسي‎‎
فيلم دوفرشته به كارگراني محمد حقيقت-1381. ماجرا اين گونه است كه پدري بعد از كشتن پسرش به امامزاده اي مي ‏رود و تمامي شب را به راز و نياز با او مي گذراند. در پاريس، پدري تز دكتراي خود را درباره ي فرشتگان، جنس ‏آنها و حضورشان در ادبيات قديم ايران و غرب مي نويسد. در بياباني، نوجواني كه از خانه گريخته با فرشته اي آشنا ‏مي شود و دنيايش دگرگون مي شود. گلشيفته در اين فيلم به نقش آذر ظاهر مي شود. ‏

وي در همين سال در فيلم جاي ديگر به كارگرداني مهدي كرم پور به ايفاي نقش پرداخت؛ جمعي از چند زن و مرد ‏جوان در خانه اي ويلايي در يك جزيره در حال احضار ارواح هستند. معلوم مي شود آن ها در انتظار مهاجرت مخفيانه ‏از جزيره به كشوري ديگرند. رها (گلشيفته فراهاني) نيز دختري است كه مسافرت گروه را دچار مخاطره كرده، چون ‏باردار است ولي معلوم نيست كه با بودن اين بچه و نبودن پدرش چه اتفاقي در انتظار اوست، در عين حال كه او بر ‏خلاف آدم هاي ديگر گروه كه مي گويند بچه را بايد از بين برد، مي خواهد بچه اش متولد شود. بحث بر سر ماندن بچه ‏رها يا از بين بردنش بالا مي گيرد و حالا كه ميان دامون و رها ارتباط روحي پيدا شده، دامون ابراز علاقه مي كند تا از ‏رها و كودك او نگه داري كند. يك فيلمفارسي تمام عيار كه به خوبي و خوشي پايان مي پذيرد.‏
‎‎سه فيلم؛ يكي از ديگري بهتر‎‎
گلشيفته در سال 82 در سه فيلم به ايفاي نقش پرداخت. باباعزيز-1382 به كارگرداني محمدناصر خمير يكي از ‏آنهاست. ماجراي فيلم اينگونه است كه پيرمرد درويش عارفي به نام "بابا عزيز" در بيابان به سوي گردهمايي درويشان ‏كه هر 6 سال يك بار برگزار مي شود، در حركت است. او كه نابينا است و پياده طي طريق مي كند، نوه خود را كه ‏دختربچه اي 7 ساله به نام "ايشتار" است به همراه دارد تا راهنمايش باشد‎.‎‏ بابا عزيز و ايشتار به رغم تمامي مشكلات ‏راه خود ادامه مي دهند و در اين مسير، با افراد و حوادث مختلفي رو به رو مي شوند كه با اين گردهمايي در ارتباطند؛ ‏يكي از اين شخصيت ها نور(گلشيفته فراهاني) دختر جواني است كه به دنبال پدر شاعرش در پي راهيابي به گردهمايي ‏درويشان است‎.‎‏ اين فيلم رسما اكران نشد. ‏

گلشيفته در همين سال در دو فيلم ديگر؛ " اشك سرما" به كارگرداني عزيزاله حميد نژاد و " بوتيك" به كارگرداني ‏حميد نعمت الله ايفاي نقش مي كند. اشك سرما روايت جنگ و درگيري هايي است كه در كردستان شروع شده، بخش ‏وسيعي از منطقه مين‌ گذاري شده و هر روزه عده اي سرباز كشته مي شوند. كاوه كياني كه در خنثي كردن مين ها ‏تخصص دارد براي مأموريت عازم منطقه مي شود. از همان روز اول فرمانده تأكيد دارد كه بين سربازان و مردم ‏معمولي مراوده اي نبايد وجود داشته باشد، كياني چند بار در مأموريت‌هايش روناك، دختر چوپاني (گلشيفته فراهاني) ‏را مي بيند. اين ديدار هر روزه به تدريج به آشنايي تبديل مي شود. اين رابطه كم كم به عشق مي گرايد و سرانجام هر ‏دو در انفجار مين كشته مي شوند. ‏

آنچنان كه خود گفته، وي براي بازي در اين فيلم يك ماه با گله و گوسفند ها در كوه ها زيسته و با مردم آن منطقه ‏زندگي كرد و روزهايي كه كاري نداشت گله را براي چرا مي برد. فيلم " بوتيك" نيز قصه دختر فقيري است كه از ‏خانه فرار كرده و به تهران آمده است. داستان به رابطه آتي (گلشيفته فراهاني) دختري كم سن و سال و حرمان كشيده با ‏پسري جوان مي پردازد. پسر در اين ماجرا سعي دارد با كمك به اين دختر سودايي به ته مانده طبع بلند و مخدوش ‏خود پاسخ دهد. بي هيچ تمنايي و بي هيچ نيت تملكي و بي هيچ بهره اي‎.‎‏ گلشيفته فراهاني به خاطر بازي در اين دو فيلم ‏به عنوان بهترين بازيگر جشنواره بيست و دوم فيلم فجر براي بازيهاي خيره كننده اش در دو فيلم بوتيك واشك سرما ‏از نگاه منتقدان انتخاب مي شود. همچنين برنده تنديس زرين هشتمين جشن خانه سينما براي بازي در فيلم اشك سرما ‏مي شود.‏
‎‎گلشيفته و ماهي ها عاشق مي شوند‏‎‎
ماهي ها عاشق مي شوند-1383. به كارگرداني علي رفيعي. داستان فيلم اين گونه است كه؛ مردي به نام عزيز براي ‏تملك و فروش مايملك پدري خود به كشور بار مي گردد. اما با آتيه دختري كه قبل از سفر به او علاقه داشته روبرو ‏مي شود. آتيه به همراه دخترش توكا (گلشيفته فراهاني) و دو زن ديگر، رستوراني را اداره مي كنند. در اين ميان ‏اتفاقاتي رخ مي دهد كه غيرقابل پيش بيني است.
‎‎بازي در كنار كارگردان صاحب سبك‏‎‎
به نام پدر- 1384 به كارگرداني ابراهيم حاتمي كيا. فيلم درباره رابطه پدري بسيجي و دختر جوان اوست كه مين هاي ‏باقيمانده از دوران جنگ باعث مجروح شدنش شده است‎.‎‏ حبيبه (گلشيفته فراهاني) اسير يكي از مين ها شده و پايش را ‏از دست مي دهد و پدر در نزاع با درون، خود را گناهكار مي داند.‏
‎‎سال پركار‎‎
گلشيفته فراهاني در اين سال در 6 فيلم بازي مي كند كه سه مورد از آنها در زمره بهترين كارهاي او قرار دارند. گيس ‏بريده- 1385 به كارگرداني جمشيد حيدري روايت داستان دختر جواني به نام مريم (گلشيفته فراهاني) است كه عليه ‏انتظارات نامعقول پدر خود عصيان مي كند و اين سرآغاز كشمكشي است كه بقيه اعضاي خانواده را نيز درگير ‏ماجراهايي مي كند‎.‎‏

نيوه مانگ-1385 به كارگرداني بهمن قبادي درباره ‏‎"‎مامو"، نوازنده‌ پير و سرشناس كردستان، همراه فرزندانش سفري ‏را براي اجراي كنسرت در عراق پس از صدام آغاز مي‌كند. در اين سفر، كاكو مرد ميان ‌سالي كه خود را ارادتمند ‏مامو مي‌داند، به عنوان راننده او را همراهي مي‌كند. مامو فرزندانش را كه در نواحي مختلف زندگي مي‌ كنند جمع مي‌ ‏كند. گلشيفته در اين فيلم در نقش نيوه مانگ يكي از فرزندان اين پير ظاهر مي شود.

ميم مثل مادر-1385 به كارگرداني رسول ملاقلي پور داستاني درباره كودك بيماري است. پزشكان دليل وضعيت سعيد ‏فرزند سپيده (گلشيفته فراهاني) را ناشي از استنشاق گازهاي شيميايي در زمان جنگ توسط سپيده مي دانند. سهيل (پدر ‏سعيد) اصرار دارد تا فرزند را به يك آسايشگاه تحويل دهند اما سپيده مخالفت مي كند. گلشيفته در اين فيلم در سه نقش ‏بازي كرد.

سنتوري- 1385 به كارگرداني داريوش مهرجويي داستان علي، نوازنده چيره دست سنتور و خواننده محبوب جوانان ‏است كه ناگهان در اوج شهرت و موفقيت افسار زندگي را از دست مي دهد و به بيراهه مي رود. او مي گويد همه ‏بدبختي ها از وقتي شروع شد كه عشق بزرگ زندگيم، هانيه (گلشيفته فراهاني) مرا ترك كرد، اما هانيه زماني مي رود ‏كه علي مدتهاست در بند اعتياد خود گرفتار است‎.‎‏ ‏

اين فيلم دچار وضع بد سانسور در وزارت ارشاد دولت نهم شد. اجازه اكران نيافت گرچه كه توانست در جشنواره هاي ‏خارجي خود را نشان دهد. فيلم به دليل آنچه كه نشان مي داد مخالف با عرف و روحيات بينندگان تشخيص داده شد، ‏بنابراين وزير ارشاد بجاي مردم تصميم گرفت و گفت تا وقتي كه من تصدي وزارت ارشاد را دارم اين فيلم اكران ‏نخواهد شد. يك ذره اميد و ارابه مرگ به كارگرداني رضا اعظميان دو فيلمي بودند كه در اين سال تحت تاثير فيلم هاي ‏ديگر قرار گرفتند و به آنها زياد پرداخته نشد، گرچه كه كارهاي خوبي نيز نبودند.‏
‎‎گلشيفته، جاي پاي يك زن‎‎
هميشه پاي يك زن در ميان است- 1386 به كارگرداني كمال تبريزي يكي از كارهاي برجسته و مهم گلشيفته فراهاني ‏است؛ فيلم روايتگر داستان زوجي به نام اميد و مريم (گلشيفته فراهاني) است كه به قدري درگير روزمره گي هستند كه ‏زندگي زناشويي خود را كاملاً از ياد برده اند و مصرانه تصميم گرفته اند از هم جدا شوند‏‎.‎‏ در طول فيلم با يك ذره بين ‏نكات ظريفي كه روابط زن و مرد در جامعه و محيط پيرامون با نگاهي طنز نمايش داده مي شود. در همين سال گلشيفته ‏در فيلم ديوار به كارگرداني محمد طالبي نيز بازي كرد. فيلم ماجراي يك دختر نوجوان(گلشيفته فراهاني) است كه پدرش ‏را از دست داده و تلاش مي كند از برادر كوچك اش نگهداري كند‎.‎
‎‎درباره الي و يك مشت دروغ‎‎‏

گلشيفته فراهاني كه فيلم "درباره الي" را با اصغر فرهادي در 1387 كار مي كرد، جذب يك كار هاليودي شد، و كار ‏را براي اكران " درباره الي" نيز سخت كرد. فيلم "درباره الي" محتوايي نيمه ترسناك دارد‎.‎‏ معاونت سينمايي ارشاد ‏‏مجوز حضور اين فيلم در جشنواره سينمايي امثال فيلم فجر را به دليل حضور گلشيفته فراهاني در اين فيلم را صادر ‏‏نكرد. دليل آن بود كه گلچهره بر روي فرش قرمز هاليوود بدون حجاب حاضر شد. هرچند مدتي بعد مشكل فرهادي با ‏وساطت شمقدري پايان يافت، اما گلشيفته بر فرش قرمز هاليوود چه مي كرد؟ ‏
يكي از دستياران كارگردان مطرح آمريكايي به دنبال بازيگري شرقي مي گشته كه در ايران با كارهاي گلشيفته آشنا ‏مي شود، او سپس وي را براي انجام مصاحبه دعوت مي كند و در نهايت دختر جوان خوش شانس نقش اول زن فيلم ‏ريدلي اسكات را از آن خود مي كند. اين فيلم در مورد يك روزنامه نگار آمريكايي است كه در عراق زخمي شده و ‏سازمان سيا، او را براي رديابي يكي از رهبران القاعده در اردن استخدام كرده است‏‎.‎‏ گلشيفته در اين فيلم نقش يك ‏پرستار را در عراق بازي كرده و سليمان مامور القاعده به او دل بسته است. نام گلشيفته فراهاني در فهرست بازيگران ‏فيلم در مقام چهارم و به عنوان نخستين بازيگر زن فيلم به چشم مي‌خورد‎.‎‏ لئوناردو دي كاپريو، راسل كرو‎ ‎و مارك ‏استرانگ، بازيگراني هستند كه نام‌ هايشان پيش از فراهاني ذكر مي شود‎.‎‏ ‏

مرداد سال 1387‏‎ ‎به دنبال ايفاي نقش در فيلم يك مشت دروغ،‎ ‎خبر ممنوع الخروج شدن گلشيفته فراهاني اعلام شد‏‎.‎‏ ‏چندي بعد گلشيفته فراهاني عازم آمريكا شد، در مراسم فرش قرمز هاليوود بدون حجاب و با لباس شب ظاهر شد. مهر ‏ماه، سال جاري و پس از اكران خصوصي فيلم، وي در مصاحبه با روزنامه آمريكايي ديلي نيوز گفت: "اين فيلم براي ‏من دردسرهاي زيادي ايجاد كرد. گذرنامه من را توقيف كردند و چندين بار از طرف وزارت اطلاعات بازجويي شدم. ‏نهايتا قاضي دادگاه انقلاب اعلام كرد كه بايد ابتدا فيلم را ببيند تا نهايتا حكم قضايي را برايم صادر كند." او گفت كه ‏ديگر قصد ندارد، به ايران بازگردد و در صورت بازگشت مشكلاتي برايش بوجود خواهد آمد. ‏

چندي بعد فيلم درباره الي بدليل حضور بي حجاب فراهاني در مراسم هاليوود به كناري گذاشته شد و صفار هرندي به ‏تلويح درباره گلشيفته گفت: "اگر هنرمندي قوانين را زير پا بگذارد، ما نيز او را زير پا خواهيم گذاشت." وساطت ‏شمقدري، نامه احمدي نژاد و دستور صفار هرندي درباره الي را نجات داد تا هم در جشنواره هاي داخلي و خارجي ‏شركت كند. در برلينآله و در شبي كه اصغر فرهادي كارگردان فيلم درباره الي جايزه خرس نقره اي را از آن خود كرد، ‏گلشيفته فراهاني دوباره ظاهر شد، اما اين بار با حجاب و در حالي كه از قصد خود براي بازگشت به ايران خبر مي داد. ‏
فراهاني در نشست مطبوعاتي "درباره الي" در برلين اعلام كرد با پاسپورت ايراني از كشور رفته و با همان پاسپورت ‏قصد دارد به ايران بازگردد‎.‎‏ اوايل اسفندماه در حالي كه چند ماهي به دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري باقي ‏نمانده، ناگهان جواد شمقدري مشاور هنري رئيس جمهوري طي اظهار نظري گفت: "تصميم گيري درباره بازگشت يا ‏برخورد با اين بازيگر در حيطه اختيارات من نيست اما اگر در اختيار من بود مي گفتم ايشان همين الان برگردد. تا آنجا ‏كه مي دانم آقاي احمدي نژاد هم همين نظر را دارند. خانم فراهاني خطايي كرده و بعد پشيمان شده است." بدين ترتيب ‏گلشيفته نيز نظرش براي بازگشت قطعي شد و گفته مي شود با اكران نوروزي فيلم درباره الي به ايران بازخواهد گشت.

‎‎گلشيفته فراهاني درباره خود مي گويد‎‎‏

‏ بي تعارف مي گويم در خانواده ما من از همه كم استعداد ترم ولي شرايط براي من بهتر بوداست؛ خاله دلسوز و خوبي ‏براي خواهر زاده اش است؛ سخت ترين كار در بازيگري كار كردن در مقابل افراد نود سال به بالا و ده سال به پايين ‏است و البته نابازيگران؛ شخصيت برونگرا و شلوغي دارد؛ مهرباني را خالصانه به اطرافيانش نثار مي كند؛ بازيگر ‏محبوبش جاني دپ و معتقد است او نابغه بازيگري است. بازي نيكول كيدمن را نيز دوست دارد. با الگو برداري ‏مخالف است و معتقد است هر ادمي تا وقتي به درون خودش مراجعه كند شاخص تر است هر كس بايد راه خودش را ‏برود. ‏
لذتي كه در سينما برده هيچ وقت در موسيقي نصيبش نشد، اما "سينما مرا از موسيقى دور كرده اما من قصد ندارم از ‏موسيقى دور شوم. مى خواهم دوباره برگردم و كار آهنگ سازى را تمرين كنم. من دينى دارم به موسيقى كه آن را ادا ‏خواهم كرد."؛ آرزو دارد با رخشان بني اعتماد كار كند. دورترين نقش خودش را در اشك سرما و نزديك ترين نقش ‏به خودش را در درخت گلابي ايفا كرده؛ رضا كيانيان و بازيهايش را خيلي دوست دارد. او نظرش را درباره كارگردان ‏هايي كه با آنها كار كرده، اين چنين بيان مي كند: "هر كارگردانى براى من يك زندگى و دنياى جديد است. آقاى ملاقلى ‏پور ناموس است. او بدون اغراق يكى از نواميس من در سينما است. من به شدت به او احترام مى گذارم و به قول ‏معروف پاى او ايستاده ام. اين را به خاطر اين مى گويم كه حرف و حديث پشت سر ايشان زياد است و اين هم تنها و ‏تنها به خاطر رك گويى و صراحت اوست. ‏
من در اين فيلم جدا از مسأله بازيگرى چيزهاى زيادى از او در حوزه سينما و كارگردانى ياد گرفتم." او درباره نقش ‏هايي كه دوست داشته بازي كند، مي گويد: "بيشتر نقش هاى توى كتاب ها را دلم مى خواسته بازى كنم. مثلاً بچه كه ‏بودم دلم مى خواست "پى پى جوراب بلند" را بازى كنم كه هنوز هم خيلى دوستش دارم، منتهى ديگر به سن من ‏نمى خورد. "تيستوى سبزانگشتى" هم يكى از نقش هايى است كه دوست داشتم بازى كنم. حالا هم دلم مى خواهد نقش ‏كيميا - دخترخوانده مولانا- را بازى كنم. در زندگى عادى هم در هر مقطع سنى نقش خاصى را دلم مى خواسته بازى ‏كنم. مثلاً الان خيلى دلم مى خواهد نقش يك لمپنِ لاتِ بى سر و پاى بى ادب و خنده دار را بازى كنم. بازيگرها عموماً ‏دلشان مى خواهد نقش ديوانه، كور يا معلول جسمى را بازى كنند، من هم در هر مقطعى دلم مى خواهد نقشى را بازى ‏كنم." گلشيفته فراهاني سفير مبارزه با بيماري سل در ايران است.‏
‎‎فيلم شناسي‎‎
درخت گلابي-1376
هفت پرده-1379
زمانه-1380
دوفرشته-1381
جاي ديگر-1381
بوتيك، باباعزيز و اشك سرما-1382
ماهي ها عاشق مي شوند-1383
به نام پدر-1384
نيوه مانگ، گيس بريده، ميم مثل مادر، سنتوري، ارابه مرگ و يك ذره اميد-1385
هميشه پاي يك زن در ميان است و ديوار-1386
درباره الي-1387
يك مشت دروغ-2008‏
‎‎تئاترشناسي‎‎

مريم و مرداويج-1382
نرگس سياه-1383
مفتش-1384‏
‎‎جوايز‎‎
برنده سيمرغ بلورين بهترين بازيگر از بخش بين الملل شانزدهمين جشنواره فيلم فجر
بهترين بازيگر بيست و دومين جشنواره فيلم فجر براي بازيهاي خيره كننده اش در دو فيلم بوتيك و اشك سرما به ‏انتخاب نويسندگان و منتقدان
برنده تنديس زرين هشتمين جشن خانه سينما‎ ‎براي بازي در فيلم اشك سرما‎

* Robo milad *
20th September 2011, 06:11 PM
نامه امام علی(ع) به مالک اشتر: ای مالک! اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی، فردا به آن چشم نگاهش مکن ، شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی

طلیعه طلا
20th September 2011, 07:09 PM
بچه ها ! درباره این مسئله یه بار قبلا با هم به شور نشستیم و هر کس به قدر کفایت خودش مطالبی رو عنوان کرد .فکر کنم وقت اون رسیده باشه که ،اجازه بدیم ،هرکس متناسب با شرایط ذهنی خودش و در نزد خودش به ارزیابی مطالب بپردازه و برداشت خودش رو از مفهوم آنچه که باید رو دریافت کنه. صمیمیت و دوستی ما ارزشی برتر و الاتر از دل چرکینی و کدورت داره که بخواد خدشه دار بشه . ما می خوایم تو این مجموعه ، در مسیری قرار بگیریم که موجبات رشد برامون فراهم شه ،نه اینکه موانعی بسازیم و زخم هایی ایجاد کنیم که بعدا نتونیم ترمیمش کنیم . الحمدلله همگان دسترسی به نت دارند .هر کس تمایل داشت مطلب بیشتری بدونه ،لطفا خودش سرچ کنه . هدف از این ،تاپیک ،هم ،جنبه اطلاع رسانی داشته و این که یه کمی تفکر در باره محیط پیرامون هم میتونه خالی از لطف نبوده و ارزشمند باشه، پس بیایید قدر خوبی ها و داشته هامون رو بدونیم و مسیر حرکتی قشنگی رو برای هم رقم بزنیم.

e.einitabar
20th September 2011, 07:12 PM
نامه امام علی(ع) به مالک اشتر: ای مالک! اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی، فردا به آن چشم نگاهش مکن ، شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی

دورود به شرف هرچی مرده کاش عده ای شما مردا زیادتر بود[golrooz]
در پناه حق

LaDy Ds DeMoNa
20th September 2011, 08:10 PM
مشکوک به فتوشاپه !!!!!!!!!!![nishkhand]

Sookoot
20th September 2011, 10:38 PM
کپی پیس تکراری بود !!

‎‎ازدواج با امين محمد مهدوي‎‎‏

وي در سال 82 در جريان فيلم بابا عزيز با همسر آينده اش آشنا شد. امين محمد مهدوي كه جزو عوامل اين فيلم ‏محسوب مي شد به عنوان مترجم در كنار ديگر عوامل حضور داشت. جرقه اين آشنايي در فيلم " باباعزيز" مي خورد، ‏چندي بعد و در همان سال 82 با يكديگر ازدواج كردند. امين محمد مهدوي متولد 15 آذر 1350، مترجم زبان هاي ‏انگليسي، فرانسه است و به زبان هاي عربي و اسپانيولي هم تسلط دارد.

بدنیست نظر این اقا ! در مورد همخوابه شدن همسرش یعنی همان دختر کوچولوی سینمای ایران !!! دانسته شود .البته اگر غیبت نباشه !!!

مهم این نیست که چقدر از دین می دونیم و چقدر نظرات خودمون رو به نظرات دیگران ترجیح میدیم.
مهم اینه که اگر ما از صبح تا شب نظرات این و اون رو توجیه کنیم تا نظر خودمون رو به کرسی بنشونیم از اقیانوس دین چیزی کم و کسر و یا به ظرفیت کسی اضافه نمیشه تا بتونه ظرفیت بیشتری از دین رو در خودش جای بده .!

دقیقا و مهم اینه که با پز روشنفکری فکر نکنیم ساز مخالف زدن با هرانچه بنام دین است برامون حتما ارزش و اعتبار میاره ! خیر وبدتر ازاون هر موضوعی رو به دین ربطش ندیم

ضمنا این جمله از دکتر شریعتی نیست !!

روزگاریست شیطان فریاد می زند: آدم پیدا کنید سجده خواهم کرد.[soal]
"دکتر شریعتی"

این جمله مدتیست نقل گردیده درحالی که از مرگ دکتر بیش از 30 سال میگذرد!!

Sookoot
20th September 2011, 10:42 PM
مشکوک به فتوشاپه !!!!!!!!!!![nishkhand]

فکر میکنم به این میگن اسپم !!

مدیر عزیز که که به پست مخالف نظر خودت تذکر میدی بدنبود بجای تشکر تذکر میدادین

haniye.R
20th September 2011, 10:47 PM
فکر میکنم به این میگن اسپم !!

مدیر عزیز که که به پست مخالف نظر خودت تذکر میدی بدنبود بجای تشکر تذکر میدادین
اتفاقآ مدیر عزیزمون احترام گذاشتن،چه قدر خوبه بقیه ها هم از ایشون یاد بگیرند و برای نظرات دیگران احترام قائل بشن...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد