PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال سوال در مورد پیشرانش نیتروژن مایع؟

عرفان سلیم زاده
9th September 2011, 01:24 PM
سلام خدمت کاربران خوب تالار هوا فضا من ایده استفاده از نیتروژن مایع برای راکت های کوتاه برد زمن به هوا به ذهنم رسیده می خواستم بدونم مقاله ای چیزی هست تا برخی نکات رو درونش گفته باشه؟
البته اگه تجربه های خودتون رو در اختیار من بگذارید ممنون خواهم شد!
می گم اصلا میشه از این پیشرانش برای مدل های رادیو کنترول استفاده کرد؟
من چون این ماده خیلی ارزونه توجه ام رو خیلی به خودش جلب کرده(لیتری 600 تومان!!!)[nishkhand]
در ضمن تو کرج نمیدونم از کجا باید گیر بیارم کسی اینجا سراغ داره؟

عرفان سلیم زاده
9th September 2011, 08:44 PM
کسی نیست جواب بده؟
[negaran]

hossien
10th September 2011, 06:38 PM
اول شما در مورد موشک زمین به هوا و انواع سوختاشون سرچ کنید ؟
بله در مدل های بدون سرنشین چه هواپیما و سایر وسایل از پیشرانش جت استفاده می کنن. در uav سرعت آن فراتر از 350 کیلومتر در ساعت می شود .
در وسایل و موشک های نظامی ارزانی قیمت یک فاکتور بسیار کوچک هست باتوجه به ماموریت اون موشک یا راکت می توان سوخت ان را انتخاب کرد.
در ضمن یک مورد دیگه هم هست که عامل وزن هست نمی تونن که وزن زیادی از نیتروژن استفاده کنن برای همین روی به سوخت جامد اوردن و ترکیبات دیگر.

عرفان سلیم زاده
10th September 2011, 07:36 PM
اول شما در مورد موشک زمین به هوا و انواع سوختاشون سرچ کنید ؟ بله در مدل های بدون سرنشین چه هواپیما و سایر وسایل از پیشرانش جت استفاده می کنن. در uav سرعت آن فراتر از 350 کیلومتر در ساعت می شود . در وسایل و موشک های نظامی ارزانی قیمت یک فاکتور بسیار کوچک هست باتوجه به ماموریت اون موشک یا راکت می توان سوخت ان را انتخاب کرد. در ضمن یک مورد دیگه هم هست که عامل وزن هست نمی تونن که وزن زیادی از نیتروژن استفاده کنن برای همین روی به سوخت جامد اوردن و ترکیبات دیگر. ممنون از نکاتی که گفتین! برای من مهم وزن نیست! مهم اینه که برد بالا با هزینه پایین داشته باشه و در ضمن ترسی از انفجار هم نداشته باشم! لطفا راکت ابی رو به من پیشنهاد ندید چون میخوام از انبساط گاز ها برای تولید پیشرانه استفاده کنم! راستی این راکت ها میتونن یه کلاهک 100 کیلوگرمی رو 3 کیلومتر ببرن بالا! فرض کنید این کلاهک 100 لیتر اب باشه! ممنون...

hossien
12th September 2011, 07:56 PM
پس این همه هزینه بشه که چی آب ببره بالا.
باید صرفه اقتصادی یا با هدف خاصی انجام پذیر باشه اصلا برای اینکه 100 لیتر اب را 3 کیلومتر جا به جا کنه می دونید چقدر سوخت مایع نیتروژن می خواد

عرفان سلیم زاده
17th September 2011, 06:16 PM
پس این همه هزینه بشه که چی آب ببره بالا.
باید صرفه اقتصادی یا با هدف خاصی انجام پذیر باشه اصلا برای اینکه 100 لیتر اب را 3 کیلومتر جا به جا کنه می دونید چقدر سوخت مایع نیتروژن می خواد
خب اینطور که فهمیدم نیتروژن مایع پیشران خوبی میتونه تولید کنه! تو یه مقاله نوشته بود که اگه یک لیتر نیتروژن مایع تو دمای اتاق تبخیر بشه 645 لیتر گار نیتروژن در دمای 20 درجه و فشار یک اتمسفر تولید میکنه!

عرفان سلیم زاده
17th September 2011, 06:25 PM
ببخشید یادم رفت سلام و عرض ادب کنم!
سلام و خسته نباشید خدمت رییس گرامی اقا حسین![esteghbal][golrooz]
درمورد اون صد لیتر اب هم یه ایده دیگه است در مورد راکت بخار ابی که اگه بخواهید تو پست خصوصی براتون توضیح میدم!

hossien
23rd September 2011, 10:49 PM
در مورد مطلبی که گفتین باید از بچه های هوا فضا سوال کنم .
اما چند سوال پیش میاد چه مقدار زمان لازمه که این یک لیتر تبخیر بشه؟ این مقدار گاز چند کیلو رزا می تونه حمل کنه ؟ چند کلیو نیوتن انرژی تولید می کنه؟ چه نکات ایمنی جهت کار با اون وجود دارد؟ ما این یک لیتر را چگونه در راکتمون جاسازی کنیم تا به طور دقیق تبخیر بشه؟
یک راه که به این سوالات جواب بده تحلیل اون با نرم افزار هست که به بعضی از این سوالات جواب می ده . اما در باره نکات ایمنی اون با افرادی که در hse کار می کنند و استاندارد های ایمنی و بهداشت باید بدست بیارین و قسمتی دیگه اون را از مباحث ترمودیناکی.
یکم روی این سوالات فکر کن ببین راهکاری برای این موارد داری ؟
من هم یک سرچج می کنم ببینم چه اطلاعاتی می تونم در بیارم.

hossien
23rd September 2011, 11:23 PM
این چند تا سایت را ببین و مطالعه کن در مورد پیشرانش های مایع مهصوصا نیتروژن و اکسیژن توضیح داده
http://www.isa.ir/enc/components6.php?articleId=20

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9_%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA_ %D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B9

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 12:24 AM
در مورد مطلبی که گفتین باید از بچه های هوا فضا سوال کنم .
اما چند سوال پیش میاد چه مقدار زمان لازمه که این یک لیتر تبخیر بشه؟ این مقدار گاز چند کیلو رزا می تونه حمل کنه ؟ چند کلیو نیوتن انرژی تولید می کنه؟ چه نکات ایمنی جهت کار با اون وجود دارد؟ ما این یک لیتر را چگونه در راکتمون جاسازی کنیم تا به طور دقیق تبخیر بشه؟
یک راه که به این سوالات جواب بده تحلیل اون با نرم افزار هست که به بعضی از این سوالات جواب می ده . اما در باره نکات ایمنی اون با افرادی که در hse کار می کنند و استاندارد های ایمنی و بهداشت باید بدست بیارین و قسمتی دیگه اون را از مباحث ترمودیناکی.
یکم روی این سوالات فکر کن ببین راهکاری برای این موارد داری ؟
من هم یک سرچج می کنم ببینم چه اطلاعاتی می تونم در بیارم.
سلام ممنونم که دارید پیگیری میکنید خیلی اقایی عزیزم!!!
زمان یه امر نسبیه! هرچقدر انرژی بیشتری به نیتروژن مایع برسه زودتر تبخیر میشه!(راستش تصمیم گرفتم از اب جوش واسه تبخیرش استفاده کنم نه محیط!!! دیوونم نه؟!منفجر میشه...)
در مورد سوال دوم و سوم بستگی به فشار خروجی و سرعتش داره و البته راندمان شیپوره... همه اینا تا یه حد خفگی قابل تنظیمه!
این گاز منفجر نمیشه!به جاش میتونه تبدیلت کنه به بستنی یخی![khande] نکته هم همینه باید مراقب باشی به بدنت نرسه!
تصمیم دارم تو یه محفظه دوجداره کنار یه محفظه با اب جوش(تقریبا تا 70 تا 90 درجه!) نگهداریش کنم برای انتقال گرما یا باید مستقیما تزریقش کنیم به اب! یا اینکه از کنار محفظه عبورش بدیم...

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 12:32 PM
ترکیب نیتروژن و اب باعث انفجار میشه!
منتها چیزی که نمیتونم بفهمم اینه که نیتروژن در حالت مایع سنگین تر از ابه یا نه؟ اخه وقتی با هم ترکیب میشن رفتار خاصی پدید میاد!
نیتروژن فقط اولش با فشار بالایی از اب خارج میشه! بعد به صورت بخار کم فشاری شروع به تبخیر شدن میکنه که اصلا خوب نیست!
انتظار من این بود که میزان فرار بودن نیتروژن انقدر زیاد باشه که در عرض 1 ثاثیه تموم نیتروژن تبخیر بشه!
باید دید که چه عاملی باعث کندی در تبخیر نیتروژن میشه و اونو برطرف کرد...

ab.bb
1st November 2012, 07:29 PM
سلام خدمت کاربران خوب تالار هوا فضا من ایده استفاده از نیتروژن مایع برای راکت های کوتاه برد زمن به هوا به ذهنم رسیده می خواستم بدونم مقاله ای چیزی هست تا برخی نکات رو درونش گفته باشه؟
البته اگه تجربه های خودتون رو در اختیار من بگذارید ممنون خواهم شد!
می گم اصلا میشه از این پیشرانش برای مدل های رادیو کنترول استفاده کرد؟
من چون این ماده خیلی ارزونه توجه ام رو خیلی به خودش جلب کرده(لیتری 600 تومان!!!)[nishkhand]
در ضمن تو کرج نمیدونم از کجا باید گیر بیارم کسی اینجا سراغ داره؟

کاملا شدنی هست . با نیتروژن مایع ، یخ خشک ، هوای فشره و... گزینه هایی هست که میتونین استفاده کنین.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد