PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده های معافیت سربازی

MAHDI1989
4th September 2011, 07:14 PM
سلام.
کسی طرح و ایده ای درباره سلاح نداره.چجوری میشه یه طرحو به وزارت دفاع ارائه داد؟
راسته اگه طرحت باحال باشه از سربازی معاف میشی؟

[cheshmak][labkhand][labkhand][labkhand][labkhand][labkhand][labkhand][labkhand][labkhand][esteghbal][esteghbal][esteghbal][esteghbal][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

hossien
4th September 2011, 07:34 PM
برای ایده اگر 70% امکان اون باشه قبول می کنند .
شما برای سربازی می تونید پروژه بگیرین حداقل بین 4-9 ماه کسر خدمت میشه یا برای یک پروژه تعریف می کنند که کل معادل خدمتون هست.
در مراکز تحقیقاتی فوق لیسانس به بالا و در مراکز دیگه تا لیسانس هم قبول می کنند.
در ضمن ایده تان را می تونید در سایت www.idea-sasad.ir (http://www.idea-sasad.ir) ثبت کنید یا خودتون برین مراکز تحقیقاتی بدین.

hossien
4th September 2011, 07:35 PM
چه نوع سلاحی ، چه کاربردی داره؟

عرفان سلیم زاده
4th September 2011, 07:56 PM
درواقع در این روش باید دوتا از کشفیات خودتون رو به سپاه بدین!
یکی برای معرفی و یکی دیگه هم زمانی که دارین تحقیقات می کنید!
ایده من اینه که اون دو اختراع رو خودتون تجاری اش کنید و برای فروش به مزایده بزارین تا انشاله از خارج پیشنهاداتی دریافت کنید!
پول دریافتی را به بانک بریزید و تا اخر عمرتون از بهره اش لذت ببرین!
می دونم عقایدم مال پیرمردهاست اما تو این مملکت این تنها راه رسیدن به خوشبختی با کمترین اسیب ست!
بعد از اون دست بقیه رو هم باید بگیرید![nishkhand]

MAHDI1989
4th September 2011, 08:01 PM
تفنگ لیزری؟
به نظرت معافیت کامل میدن؟
چجوری میشه پروژه بگیری؟
به کجا باید مراجعه کنم؟[labkhand][golrooz][tafakor]

MAHDI1989
4th September 2011, 08:07 PM
درواقع در این روش باید دوتا از کشفیات خودتون رو به سپاه بدین!
یکی برای معرفی و یکی دیگه هم زمانی که دارین تحقیقات می کنید!
ایده من اینه که اون دو اختراع رو خودتون تجاری اش کنید و برای فروش به مزایده بزارین تا انشاله از خارج پیشنهاداتی دریافت کنید!
پول دریافتی را به بانک بریزید و تا اخر عمرتون از بهره اش لذت ببرین!
می دونم عقایدم مال پیرمردهاست اما تو این مملکت این تنها راه رسیدن به خوشبختی با کمترین اسیب ست!
بعد از اون دست بقیه رو هم باید بگیرید![nishkhand]

سلام عرفان جان.
کجا برم برای تجاری سازی؟
کجا برای مزایده بزارم؟
mer3000000000[cheshmak][labkhand][tafakor]

msd21
4th September 2011, 08:20 PM
میتونی طرحتو ببری وزارت دفاع باهاشون صحبت کنی اونا هم طرحتو میدن چندتا از اساتید خودشون که ارزیابی کنن
البته یه راه دیگه هم داری و اونم اینه که خودت مستقیما بری ساست، قسمت پژوهشگاه و مستقیما صحبت کنی
ساست بخشی از وزارت دفاع ست که ساخت اسلحه و مهمات رو به عهده داره

عرفان سلیم زاده
4th September 2011, 08:26 PM
سلام مهدی خان خوبی شما؟خواهش میکنم متن زیر رو با ارامش و شمرده شمرده بخونید!
من نمیخوام بحث کنم درواقع دوست ندارم از ایده خودم که هم اکنون در حد یک ادعاست به طور جدی دفاع کنم! به همین خاطر تصمیم گرفتم اول رو خودم امتحانش کنم!
اگر شد که تبلیغ میکنم همه راه منو برن ولی اگر نشد میشم یه کسی که تو این راه رسما سرش به سنگ خوده و عبرتی برای دیگران میشم!
من در حال حاضر دارم همین هدف رو پیگیری میکنم...
من در حال ثبت یک اختراع در رابطه با انرژی های نو هستم درواقع یه مبدل انرژی باد به الکتریسیته است که فردا دارم می رم اداره پژوهش های علمی وصنعتی ایران تا تاییدیه واسه اداره مالکیت صنعتی بدن تا ثبت بشه!
میخوام بعد ثبت هر طور که شده شرکتی کوچک برای تولید انبوهش بزنم و بعد بفروشمش(این راه حل رو تو یه مقاله خوندم جواب میده!)
از پولی که بدست میارم واسه سرمایه گذار در بانک استفاده میکنم و از بهره اش برای کار های جدید!
نظر شما در این رابطه چیه؟![golrooz]

hossien
4th September 2011, 08:48 PM
بله ایشون که نمی تونه سلاح رو به جایی بفروشه.
مهام = مهمات سازی برای وزارت هست.

شما یا می تونید از بنیاد نخبگان اقدام کنید چون این بنیاد مستقیما با مراکز تحقیقاتی در ارتباط می باشد و یا موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی برین که اون ها هم شما را به مراکز ساخت مهمات و اسلحه سازی لینک می کنند البته طرح شما ترکیبی هست منظور به مراکز الکترونیک هم امکان داره لینکتون کنن.

hossien
4th September 2011, 08:57 PM
سلام مهدی خان خوبی شما؟خواهش میکنم متن زیر رو با ارامش و شمرده شمرده بخونید!
من نمیخوام بحث کنم درواقع دوست ندارم از ایده خودم که هم اکنون در حد یک ادعاست به طور جدی دفاع کنم! به همین خاطر تصمیم گرفتم اول رو خودم امتحانش کنم!
اگر شد که تبلیغ میکنم همه راه منو برن ولی اگر نشد میشم یه کسی که تو این راه رسما سرش به سنگ خوده و عبرتی برای دیگران میشم!
من در حال حاضر دارم همین هدف رو پیگیری میکنم...
من در حال ثبت یک اختراع در رابطه با انرژی های نو هستم درواقع یه مبدل انرژی باد به الکتریسیته است که فردا دارم می رم اداره پژوهش های علمی وصنعتی ایران تا تاییدیه واسه اداره مالکیت صنعتی بدن تا ثبت بشه!
میخوام بعد ثبت هر طور که شده شرکتی کوچک برای تولید انبوهش بزنم و بعد بفروشمش(این راه حل رو تو یه مقاله خوندم جواب میده!)
از پولی که بدست میارم واسه سرمایه گذار در بانک استفاده میکنم و از بهره اش برای کار های جدید!
نظر شما در این رابطه چیه؟![golrooz]
عرفان جان مشکل تمام ما اینه که محصول رو درست می کنیم بعد میریم سراغ مشتری می گردیم. اما تعداد کمی از افراد اول مشتری را پیدا می کنند بعد می رن سراغ ساخت یا تولید.
درست هست که در حال حاضر در ایران انرژی نو با گرانی سوخت رونق گرفته اما باید مشتری راغب به تهیه و خرید از شما کنید حالا چرا سریع یک شرکت ثبت کنید شرکت با 100 هزار تومن ثبت میشه اول چند نمونه نصب کنید اگر چند تا مشتری امد شرکت بزین اصلا وام هم می دن بگیرین به قول معروف apqp (طرحریزی پیشاپیش کیفیت در طراحی(شامل ایده تا ساخت محصول))کنید.

عرفان سلیم زاده
4th September 2011, 09:02 PM
عرفان جان مشکل تمام ما اینه که محصول رو درست می کنیم بعد میریم سراغ مشتری می گردیم. اما تعداد کمی از افراد اول مشتری را پیدا می کنند بعد می رن سراغ ساخت یا تولید.
درست هست که در حال حاضر در ایران انرژی نو با گرانی سوخت رونق گرفته اما باید مشتری راغب به تهیه و خرید از شما کنید حالا چرا سریع یک شرکت ثبت کنید شرکت با 100 هزار تومن ثبت میشه اول چند نمونه نصب کنید اگر چند تا مشتری امد شرکت بزین اصلا وام هم می دن بگیرین به قول معروف apqp (طرحریزی پیشاپیش کیفیت در طراحی(شامل ایده تا ساخت محصول))کنید.
سلام اقا حسین منظور من از مشتری خریداران سهام اون شرکت بود نه خریداران محصولات...
درسته نباید وقتی اختراع میکنیم فوری به دنبال مشتری باشیم!
من دارم طبق اون مقاله ای رفتار میکنم که چند وقت پیش گذاشتمش توسایت(اگر مخترع هستید این مقاله رو بخونید!)
این بزرگترین کاری است که تو زندگی ام برای پیشرفت سریع میخوام انجام بدم!

hossien
4th September 2011, 09:16 PM
آخه سهامداران رو چه اساسی باید سرمایه گذاری کنند.
من اختراع می کنم اما نیازی که جامعه می خواد تا بتونم فکرم رو به پول نزدیک کنم نه اینکه اختراع کنم لوحشو قاب کنم بزارم تو دکور.

عرفان سلیم زاده
4th September 2011, 09:31 PM
آخه سهامداران رو چه اساسی باید سرمایه گذاری کنند.
من اختراع می کنم اما نیازی که جامعه می خواد تا بتونم فکرم رو به پول نزدیک کنم نه اینکه اختراع کنم لوحشو قاب کنم بزارم تو دکور.
تو اون مقاله نوشته بود هیچ خریداری دوست نداره اولین نفر باشه! همه دوست دارن دومین نفر باشن!
اگه اولین نفر من باشم(حالا هرچقدر هم کارم بد باشه!) دومین نفر، این بازار و نقص های منو می بینه و اگر در بازار خودش شرایط سود دهی خوبی برای خودش پیش بینی کنه... احتمالا از این فرصت باید استفاده کنه!
مثلا من برای تولید انبوه این اختراع در صورتی که حتی از یک کارگاه کوچک شروع کنم!مشکلاتم به شرح زیر خواهد بود:
1- مصالح اولیه بسیار گران و کم یاب است مثل فیبر کربن و...
2-من در کشوری زندگی میکنم که دارای منابع عظیم نفت و گاز است که برق تولیدی از انها خیلی ارزونتر درمیاد.پس نباید انتظار سرمایه گذاری های دولت رو روی این مبدل داشته باشم!
3- اگر مشتریان من مردم باشند باید حدالمکان قیمت رو پایین بیارم تا برای انها به صرفه باشه!
بقیه شو هم اگر بخوای بهتون میگم!
حال یک مشتری از چین یا ژاپن به من و شرایطم نگاه کنند خواهند خندید! چون وضیعت من عکس وضعیت اونهاست!
ایا نباید انتظار پیش بینی انها از فروش این مبدل رو در بازار انها داشته باشیم!

عرفان سلیم زاده
4th September 2011, 09:34 PM
یه نکته رو بگم که مبدل من طراحی خودمه و راندمان جذب انرژی اش به 80 درصد خواهد رسید!

hossien
5th September 2011, 12:39 AM
من تمام این موارد شما را قبول دارم اما رفتار مشتری قابل پیش بینی نیست در تهران چند درصد مردم این رو میگیرند شما سرمایه گذاری باید در شهر و متناسب با اون محل شروع کنید مثلا تو شمال پول می دن برای ویلا و .... . البته تو تهران هم می دن در صورتی که جا بیفته. در ضمن شما وقتی می تونید قیمت پایین در بیارین که به تمام کار تسلط کافی داشته باشین.
سالانه هزاران شرکت ثبت میشه اما می تونم بگم که فقط تعداد کمی می تونن کار کنن اونم طراحی و ساخت. پس دقت زیادی می خواد.
از مبحث دور نشیم(معافیت سربازی).

عرفان سلیم زاده
5th September 2011, 05:56 PM
اخ گفتی معافیت سربازی یه نگاه به اسمون کردم و اهی از نهانم بلند شد!داداشم داره برای دیابتش معافی میگیره امروز رفته بودیم بیمارستان امام سجاد تهران برای تایید مریضی اش!
چشمت روز بد نبینه رفتیم که بستری اش کنیم اتفاقی سر از بخش سربازای اسیب دیده از سربازی در اوردیم!!!

باورت نمیشه... همگی درست عین ادمایی بودن که دوست داری قلبتو از سینه دربیاری بدی بهشون تا خوب بشن!
اصلا تا اونجا نری وصف حال اونها برایت کاملا غیر قابل ممکنه...
اینه ابادی که خمینی ازش حرف میزد...
یادمه یه بار از تو تلوزیون شهید باهنر رو با امام خمینی نشون میداد... باهنر داشت قول هایی رو به امام میداد که وضع ایران رو بهتر کنه!
بعد امام بهش گفت که :
"مردم دین شون رو به این حکومت ادا کردند! حالا نوبت این حکومته که دین شو به مردم ادا کنه!"
بغض تو گلو مو گرفت! گفتم 20 سال پس از مرگش هنوز که هنوزه این دولت از ما طلب کاره انگار که ما برده اشیم و باید تا ابد زندگی مونو وقف این حکومت کنیم!
باید دو سال از زندگی و پیشرفتمون بزنیم تا در اینده دولت دین شو به ما با حق بیمه و فلان و بیسان به ما ادا کنه!

MAHDI1989
7th September 2011, 06:28 PM
عرفان جان و حسین جان دمتون گرم.
بحث هایی رو که کردید خیلی کار آمد بود
اگه تونستید بازم اطلاعات بیشتری دراختیارم بزارید
ممنون[golrooz][tashvigh]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد