PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال تجزیه ی اکسیژن موجود در آب

haniye.R
2nd September 2011, 10:58 AM
سلام
کسی میدونه چه جوری میشه اکسیژن آب رو تجزیه کرد؟؟طوری که قابل استفاده بشه؟؟؟؟

فاطمه کردابادی
2nd September 2011, 12:01 PM
سلام من فکر کردم که جوابشو می دونی حالا می رم دنبال جواب اگه پیداش کردم بهت خبر می دم اگر شما هم جوابشو پیداش کردی برام بفرست ممنون می شم.

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 12:06 PM
سلام
کسی میدونه چه جوری میشه اکسیژن آب رو تجزیه کرد؟؟طوری که قابل استفاده بشه؟؟؟؟
سلام اگر اب رو دریک محفظه بسته کمی گرم کنیم اکسیژن و دیگر گاز های محلول در اون ازاد میشه!البته اگر نیاز به الکترولیز باشه میتونید یه باطری هم بسازید که با اب نمک دریا کار کنه!
البته مورد دوم کمی سنگین و حجیم میشه به همین خاطر پیشنهاد میکنم که کپسول اکسیژن تهیه کنید ارزونتره!
باتشکر سوالی بود درخدمتیم!

محسن آزماینده
2nd September 2011, 12:15 PM
سوالتون مفهوم نيست
اگه منظورتون اكسيژن محلول در آب باشه كه هم ميشه آب را گرم كرد و هم از قرص هايي براي تخليه اين اكسيژن استفاده كرد
ولي اگر منظورتون تجزيه آب و خروج اكسي‍ن باشه ميتونيد از پيل و سلول الكتروليز استفاده كنيد

haniye.R
2nd September 2011, 12:20 PM
سوالتون مفهوم نيست
اگه منظورتون اكسيژن محلول در آب باشه كه هم ميشه آب را گرم كرد و هم از قرص هايي براي تخليه اين اكسيژن استفاده كرد
ولي اگر منظورتون تجزيه آب و خروج اكسي‍ن باشه ميتونيد از پيل و سلول الكتروليز استفاده كنيد
ببخشید اگه منظورم رو خوب نرسوندم میخوام بدونم چه جوری میشه اکسیژن موجود در آب رو زیر آب تو محفظه ای جمع کرد؟؟[soal]

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 12:22 PM
باطری اب نمک کمی حجیمه اما اگه روش وقت بزاری چیز خوبی از اب درمیاد طرز ساختش هم بهتون میگم باید چند تا مقاله خوب گیر بیارم تا بالاترین راندمان رو داشته باشه!
اما اگه کمی محاسبات انجام بدید باید بشه با باطری های معمولی لیتیومی هم کار کرد!
درمورد الکترولیز هم برید سایت تبیان اموزشش رو با عکس گذاشته کاملا مفهوم میشید!

hossien
2nd September 2011, 12:25 PM
سلام این مبحث را لطفا ملاحظه فرمایید.
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?t=25929

haniye.R
2nd September 2011, 12:29 PM
سلام من فکر کردم که جوابشو می دونی حالا می رم دنبال جواب اگه پیداش کردم بهت خبر می دم اگر شما هم جوابشو پیداش کردی برام بفرست ممنون می شم.
عزیزم من که نوشته بودم سواله
باشه،حتمآ[cheshmak][labkhand]

haniye.R
2nd September 2011, 12:35 PM
ممنون
ببخشید پیداش نکرده بودم[nadidan][labkhand]

محسن آزماینده
2nd September 2011, 12:39 PM
شما ميتونيد از يك كپسول كه 2محفظه داره استفاده كنيد
محفظه اول داراي آب باشه و به روش هاي گفته شده آب تجزيه بشه و اكسيژن وارد محفظه دوم بشه
البته كل كپسول زير آب ميمونه

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 12:55 PM
حالا میخواید چیکار کنید؟!زیردریایی بسازید یا دهکده زیر اب! اخه بسته به شراطی هرکدومشون یه سری تجهیزات میخواد!

hossien
2nd September 2011, 01:28 PM
هدف تنفش زیر آب بدون کپسول هست در حال حاضر کشور ژاپن به موفقیت هایی دست پیدا کرده و حدود 10 دقیقه بدون کپسول اکسیژن در زیر آب می تونند شنا و غواصی کنن.

haniye.R
2nd September 2011, 01:37 PM
یعنی 2سال پیش این پرسش نتیجه نداد آقا حسین؟؟؟

haniye.R
2nd September 2011, 01:44 PM
حالا میخواید چیکار کنید؟!زیردریایی بسازید یا دهکده زیر اب! اخه بسته به شراطی هرکدومشون یه سری تجهیزات میخواد!
آره آقا حسین دقیقآ میدونه چی میگم!!
طرح قبلیشون در این مورد بود اما تازه الآن به ذهن من رسیده[labkhand][cheshmak]
ولی ما ها حتمآ می تونیم درستش کنیم . نه مگه؟؟[tafakor]

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 02:00 PM
خب با تکنولوژی جدید باید بشه!اما خود من ایده ام استفاده از پیل سوختی اب نمک هستش البته عیبی که دارند اینه که الکترود ها بعد مدت زمان کوتایی باید عوض بشن اما نظر به این که الکترولیت این باطری ها اب نمک هستش هزینه ها کمی کاهش پیدا میکنه!

haniye.R
2nd September 2011, 02:13 PM
خب با تکنولوژی جدید باید بشه!اما خود من ایده ام استفاده از پیل سوختی اب نمک هستش البته عیبی که دارند اینه که الکترود ها بعد مدت زمان کوتایی باید عوض بشن اما نظر به این که الکترولیت این باطری ها اب نمک هستش هزینه ها کمی کاهش پیدا میکنه!
یعنی امکان تعویضش زیر آب وجود داره؟؟
میشه بگین این مدت زمان کوتاه حدودآ چقدره؟؟

MAHDI1989
2nd September 2011, 02:29 PM
همیشه یه طرحیو میخوایید بدید به گونه طبیعیش در طبیعت فکر کنید.
پیشنهاد من به شما این است که درباره ماهی ها تحقیق کنید
[cheshmak]

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 02:37 PM
یعنی امکان تعویضش زیر آب وجود داره؟؟
میشه بگین این مدت زمان کوتاه حدودآ چقدره؟؟
میشه با رنگ تیره تری بنویسید ممنون![nishkhand]
ببینید البته این نوع باتری ها هوازی هم هستند! اما چون از اکسیژن محلول در اب هم میشه استفاده کرد مشکلی از اون لحاظ نداریم!
در مورد تعویض الکترود ها هم کاملا میشه زیر اب عوضش کرد اما باید بدونید که نمیتونید از تعداد زیاد سلول استفاده کنیم چون تعویض الکترود ها مشکل تر میشه! البته نیازی هم به سل های زیاد نیست و حداکثر 2 یا 3 تا سل کافیه!

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 02:50 PM
درمورد طول عمر هم بسته به نیازمون فکر کنم بین 2 تا 3 ساعت طول بکشه!البته باید حساب کنم الان نمیتونم زیاد ادعا کنم ممکنه درست از اب درنیاد![nadidan]

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 02:54 PM
ماشین اسباب بازی با آب نمک!
این ماشین اسباب بازی این فرصت را به کودکان می دهد تا درباره شکل های جدید انرژی پاک مطالب جدیدی بیاموزند...

http://www.majidakhshabi.com/images/uploads/Image/1-90-Daghe%20Dagh/mashin.jpg
شرکت سازنده می گوید که کودکان خود می توانند با صرف 10 دقیقه زمان، این اسباب بازی را مونتاژ کنند.
درون این ماشین یک پیل سوختی قرار دارد که با آب نمک، انرژی محرکه آن را تولید می کند.
پس از سوختگیری با آب نمک، یک ورقه فلزی از جنس منیزیم، می سوزد و به مدت 5-7 ساعت اسباب بازی به طور پیوسته کار می کند.
برای نگه داشتن آن ، باید پیل سوختی را از ماشین خارج کرده و با آب بشویید و خشک کنید. تمام مواد به کار رفته در ساخت آن، ایمن و از نظر محیطی پاک و غیر سمی هستند.

haniye.R
2nd September 2011, 03:05 PM
[QUOTE=erfan.s;276204]

چقدر جالب.کاش بشه بقیه چیز ها هم اینجوری کار کنن[labkhand]

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 03:23 PM
[QUOTE=erfan.s;276204]

چقدر جالب.کاش بشه بقیه چیز ها هم اینجوری کار کنن[labkhand]
قدرتش کمه وگرنه خود من خیلی دوست دارم ازش استفاده کنم!
میشه گفت که هزینه ساختش هم پایینه تنها عیبی که داره اینه که باید یه غشا کربنی متخلخل(پوک) داشته باشه تا بتونه اکسیژن مورد نیازشو جورکنه که یکم تکنولوژی ساختش پیچیده است!
البته در اون مورد میشه از چوب بالسا هم به عنوان محفظه و هم به عنوان تامین غشا کربنی استفاده کرد که باید روش کار کنم!

haniye.R
2nd September 2011, 03:40 PM
موفق یاشید[golrooz][tashvigh]

hossien
2nd September 2011, 04:23 PM
تصویر از قطعات و یا تعداد قطعه و مونتاژ این ماشین دارین.

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 04:52 PM
تصویر از قطعات و یا تعداد قطعه و مونتاژ این ماشین دارین.
فکر کنم نقشه یا همون دیتا شیت داشته باشه میگریم براتون!

محسن آزماینده
2nd September 2011, 05:23 PM
آقا از بحث منحرف نشيم؟؟؟؟
توليد اكسيژن از آب دريا در زير آب

ايده هاي خوبي جمع آوري شده
ادامه بدين لطفااااااااااااا

hossien
2nd September 2011, 06:49 PM
نمی خوام از بحث منحرف شیم قصدم اینه اجزای اونو بررسی کنیم تا واکنشی که در آن به وجود مییاد شناسایی بشه بعد اونو با توجه به اهداف گسترش بدیم.

hossien
2nd September 2011, 06:59 PM
http://www.vococal.com/images/v/4899c110611001_1.jpg
http://www.vococal.com/images/v/4899c110611001_2.jpg
http://www.vococal.com/images/v/4899c110611001_3.jpg
http://www.vococal.com/images/v/4899c110611001_4.jpg

NO.4899c110611001

100% Brand New! Never Used Before!

Brief Introduction:

1.Funny Toy Car OWI Salt Water Fuel Cell Car Vehicle

2.Tracking Notification Service

3.Fast Delivery

Details:

Powered by salt water and fueled by creativity.

Salt Water Fuel Cell Car gives children a chance to learn about new forms of clean energy while building and powering their very own toy.

After activating the fuel cell module with a saltwater mixture.

The magnesium metal sheet (3 sheets included) can operate the car for about 5-7 hours continuously.

If you want to park the vehicle simply take out the fuel cell module and rinse with tap water and dry.

No batteries required just add salt water.

Eco-Friendly and energy saving.

Only two drops of salt water can make it run 200 meters.

Easy to take out the FC module when not in use.

Detailed assembly and operation guide.

Color: Blue with White

Net Weight: 101g

Package: 1 X Salt Water Fuel Cell Car Kit

عرفان سلیم زاده
2nd September 2011, 07:53 PM
طبق ویکیپدیای انگلیسی:
پیل سوختی منیزیم _ اکسیژن یک باتری سوختی است که در اند از منیزیم و در کاتد اکسیژن جو و از الکترولیت اب نمک برای تولید برق استفاده میکند.
بالاترین بهره وری این پیل سوختی تا کنون تا 90 درصصد گزارش و دمای کاری مناسب برای ان از -20 درجه تا 55 درجه سلسیوس میباشد!
یه مقاله توجیهی انگلیسی:
http://www.magpowersystems.com/images/File/PDF/mafc-technology.pdf (http://www.njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.magpowersystem s.com%2Fimages%2FFile%2FPDF%2Fmafc-technology.pdf)
اینم یه مقاله درمرود پیل های سوختی!به صورت کلی بحث شده:
http://www.iust.ac.ir/files/mech/mazidi_9920c/combustion/fuel%20cell.doc (http://www.njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.iust.ac.ir%2Ff iles%2Fmech%2Fmazidi_9920c%2Fcombustion%2Ffuel%252 0cell.doc)

haniye.R
2nd September 2011, 09:05 PM
دست همگی درد نکنه
خدا رو شکر که این پست ها تا حالا واسمون مفید بوده
ایشاا... مفیدتر هم بشهsh_omomi127

عرفان سلیم زاده
4th September 2011, 02:08 PM
سلام میگم من یه ایده دارم امیدوارم مورد توجه قرار بگیره:
http://uc-njavan.ir/images/0pl11mygyysfnt1y96c.jpg
در این طرح دیگه نیازی به جذب هوای اتمسفر نیست و هم الکترولیت و هم اکسیژن مورد نیاز پس از تصفیه از اب دریا به سمت پیل سوختی هدایت میشن!
اب خروجی حاوی هیدرو اکسید منیزیم است که هم میشه تصفیه و بازیابی اس کرد و هم میشه به دریا ریختش!
به میزان انرژی داخلی هر فلز توجه فرمایید:
http://uc-njavan.ir/images/fmxx4pqv9fzaz00d32a.png

haniye.R
24th September 2011, 11:27 AM
کاغذی داریم که فقط ذرات گاز اکسیژن ازش عبور کنن؟؟؟؟؟؟؟[soal]

shadmehr
24th September 2011, 12:39 PM
من یه هم چین چیزی پیدا کردم....شاید بدردت بخوره.....

فتوسنتز در گیاهان و دستکاری ژنتیکی یک ویروس، آب را تجزبه و اکسیژن آن را جدا کردند.
گام بعدی، دستیابی
به روش مقرون به صرفه تجزیه آب و استحصال هیدروژن است. ویروس ها معمولا مسبب
اتفاقات بد هستند، اما گاهی هم می توانند بسیار مفید باشند. برای مثال، باکتری خوارها با
اعمال تغییرات، برای پاک کردن عفونت هایی به کار می روند که غیرقابل پاک کردن بودند و مواد
ژنتیک ویروس ها
برای تسهیل سوخت زیستی به کار می روند. این بار گروهی در موسسه
فناوری ماساچوست، ام.آی.تی،
با استفاده از یک ویروس اصلاح شده می خواهند به ساختار نانوی لازم برای تفکیک آب به اتم های
سازنده اش، هیدروژن و اکسیژن، دست یابند. البته راه های دیگری
برای این کار وجود دارد، اما هیچ کدام به موثری و راحتی استفاده از گیاهان نیست که با فرایند
فتوسنتز خود اکسیژن آب را جدا می کنند. البته این گیاهان برای به انجام رساندن کار خود
نیاز به انرژی از بیرون سیستم دارند. به همین دلیل تلاش هایی برای جدا
کردن اجزای فوتوسنتز گیاهان صورت گرفت تا بتوان تنها از نور خورشید و انرژی
آن استفاده کرد اما تمام این تلاش ها بی نتیجه ماند. به گزارش
پاپ ساینس، این بار دانشمندان ام.آی.تی تصمیم گرفتند ویروسی را
اصلاح کنند که بتواند با ابزار مصنوعی، جدا کردن اکسیژن از آب توسط گیاهان را
تقلید کند. آن ها پیش از این توانسته بودند با استفاده از یک رنگدانه
پورفیرین روی و کاتالیزور اکسید ایریدیوم فوتوسنتزهای طبیعی را بازتولید
کنند که در تبدیل انرژی خورشید به سوخت لازم برای واکنش های تجزیه آب درون
گیاهان بسیار موثر است. اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب، کاتالیزور و
رنگدانه باید به روش خیلی خاصی کنار هم قرار بگیرند. اما این بار گروه از
یک ویروس دستکاری شده به نام ام.۱۳ استفاده کرده که نوعی خود ساختار دهنده زیستی است و به
نوعی ایریدیوم و پورفیرین را در کنار هم قرار می دهد که تولید اکسیژن چهار برابر می شود.
رنگدانه ها نور خورشید را می گیرند و انرژی آن را در طول ویروس انتقال
می دهند تا به ایریدیوم برسد و با واکنش خود اکسیژن آب را جدا کند. اما تمام این فرایند
هنوز یک گام اساسی کم دارد: وقتی تجزیه به طور کامل انجام می شود، اکسیژن آب جدا می شود
اما هیدروژن باقی مانده به الکترون ها و پروتون هایش تجزیه می شود. دانشمندان
امیدوارند بتوانند فرایند زیستی دیگری را برای ترکیب مجدد این عناصر و به
دست آوردن هیدروژن قابل استفاده و ذخیره سازی پیدا کنند. آن ها امیدوارند
که ظرف دو سال آینده بتوانند آب را به طور کامل و موثر در آزمایشگاه
تجزیه کنند.

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 01:15 PM
کاغذی داریم که فقط ذرات گاز اکسیژن ازش عبور کنن؟؟؟؟؟؟؟[soal]
بله وجود داره!
بهش میگن فیلتر اکسیژن!
البته ساختش سخته!
واسه چی میخوایید؟

haniye.R
24th September 2011, 02:42 PM
بله وجود داره!
بهش میگن فیلتر اکسیژن!
البته ساختش سخته!
واسه چی میخوایید؟
شما که می دونید واسه چی میخوام.همون طرحه دیگه...
چرا پس استفاده نمیشه؟؟؟
داداش میشه یه ذره ازش بگی؟؟؟؟؟؟

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 03:18 PM
شما که می دونید واسه چی میخوام.همون طرحه دیگه...
چرا پس استفاده نمیشه؟؟؟
داداش میشه یه ذره ازش بگی؟؟؟؟؟؟
این فیلتر نمیتونه اکسیژن رو از اب بگیره! فقط از هوا میتونه!
اگه میخواهید اب شش مصنوعی بسازید یه بحث دیگه است!
تو دانشگاه تبریز یه نوع اب شش مصنوعی ساختن که با استفاده از برخی انزیم ها اکسیژن رو از پی اب های صنعتی میگیره....
تازه این روش نمیتونه احتیاج انسان رو براورده کنه!چون ما تو هر نفس نیم لیتر هوارو میبریم تو شش هامون! اگر هم بشه خیلی حجیم میشه!
بابت کوتاهی من معذرت میخوام و باید بگم که از لحاظ تئوری مشکلی نیست اما در عمل برخی کمبود ها رو بخاطر تحریم ها داریم که باید روش کار کنیم!

haniye.R
24th September 2011, 03:27 PM
این فیلتر نمیتونه اکسیژن رو از اب بگیره! فقط از هوا میتونه!
اگه میخواهید اب شش مصنوعی بسازید یه بحث دیگه است!
تو دانشگاه تبریز یه نوع اب شش مصنوعی ساختن که با استفاده از برخی انزیم ها اکسیژن رو از پی اب های صنعتی میگیره....
تازه این روش نمیتونه احتیاج انسان رو براورده کنه!چون ما تو هر نفس نیم لیتر هوارو میبریم تو شش هامون! اگر هم بشه خیلی حجیم میشه!
بابت کوتاهی من معذرت میخوام و باید بگم که از لحاظ تئوری مشکلی نیست اما در عمل برخی کمبود ها رو بخاطر تحریم ها داریم که باید روش کار کنیم!
شرمنده نکنید دیگه!!!sh_omomi14
برای ماسک بیمار هایی که تنگی نفس دارند چی؟؟حداقل این جوری تولید اکسیژن محدودیتی نداره و کسی از این بابت از دست نمیره....هی...smilee_new2 (18)
حالا میشه؟

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 04:13 PM
خوشم میاد ادم خوب و دلسوزی هستید!
بله با بکار بردن یه پمپ هوا میشه کارایی فیلتر های هوا رو بالا برد اما باید زود به زود عوض بشن!
بهترین راه همون تقطیر جزئ به جز که با استفاده از فرایند ژول تامسون به راحتی میشه حجم زیادی از اگسیزن خالص را بدست بیارید!
منم دوست دارم یکی از این دستگاها رو تو مقیاس کوچیک داشته باشم!(خیلی جالبه!)

haniye.R
24th September 2011, 04:23 PM
خوشم میاد ادم خوب و دلسوزی هستید!
بله با بکار بردن یه پمپ هوا میشه کارایی فیلتر های هوا رو بالا برد اما باید زود به زود عوض بشن!
بهترین راه همون تقطیر جزئ به جز که با استفاده از فرایند ژول تامسون به راحتی میشه حجم زیادی از اگسیزن خالص را بدست بیارید!
منم دوست دارم یکی از این دستگاها رو تو مقیاس کوچیک داشته باشم!(خیلی جالبه!)
چه جوری؟؟؟
با دستگاه تقطیر؟؟؟
فیلتر ها چقدر میتونن دوام بیارن؟؟

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 04:33 PM
چه جوری؟؟؟
با دستگاه تقطیر؟؟؟
فیلتر ها چقدر میتونن دوام بیارن؟؟
تقریبا... تو این روش هوا اتمسفر رو فشرده می کنند!
تو این فرایند هوا بخاطر نزدیکتر شدن مولکول هاش به هم دیگه گرم میشه!
بعد میزارن تو همون حالت فشردگی که داره تا دمای محیط خنک بشه!
بعد یه شیر دیگه رو که تو یه محفظه عایق شده هست رو باز میکنند! تا گاز فشرده شده بره اونجا!
تو این فرایند گاز که فشار از روش برداشته شده خنک میشه!!! و بعد از چند دوره هوا مایع میشه براساس نقطه تبخیر گار ها اونها رو به صورت گاز جدا میکنن!
در مورد فیلتر ها هم هیچ تضمینی نیست که بشه عمر کاری شون رو بیشتر کرد مگر با بازیافت دوباره؟[golrooz]

haniye.R
24th September 2011, 04:40 PM
خب نمیشه که این کارو برای ماسک کرد؟؟؟
صورت طرف رو له میکنه با حجمش درسته؟؟؟ممنون[golrooz]

ghafar1369
24th September 2011, 04:40 PM
سلام اين روش بوسيله ي الكتروليز عمليه وجالب اينه كه به عنوان يك رفرنس در اندازه گيري پتانسيل شيميايي ديگر واكنش هاي الكتروشيميايي مورد اعتماد است.البته برا اين كار از الكتروليزرهاي با هزينه ي بالا ودقت بسيار بالا بايد استفاده كرد كه بسيار پرهزينه است.محصول الكتروليز اب شامل اكسيژن گاز هيدروژن والكترون ميباشد كه اكر منظورتون نجات بشر برا توليد اكسيژن است بد نيست بدانيم كه تاكنون هيژ روشي بهتر از پيشگري از صدمات ازون پيشنهاد نشده است.اميدوارم شما روزي بتوانيد به بشريت كمك بزرگي بنماييد.[dooa]

haniye.R
24th September 2011, 04:46 PM
سلام اين روش بوسيله ي الكتروليز عمليه وجالب اينه كه به عنوان يك رفرنس در اندازه گيري پتانسيل شيميايي ديگر واكنش هاي الكتروشيميايي مورد اعتماد است.البته برا اين كار از الكتروليزرهاي با هزينه ي بالا ودقت بسيار بالا بايد استفاده كرد كه بسيار پرهزينه است.محصول الكتروليز اب شامل اكسيژن گاز هيدروژن والكترون ميباشد كه اكر منظورتون نجات بشر برا توليد اكسيژن است بد نيست بدانيم كه تاكنون هيژ روشي بهتر از پيشگري از صدمات ازون پيشنهاد نشده است.اميدوارم شما روزي بتوانيد به بشريت كمك بزرگي بنماييد.[dooa]
ببخشید دوست من صدمات اوزون چرا؟؟؟
میشه رابطشو با بحث بگید؟/ببخشید من متوجه نشدم
راستی شما ایده ای نداری؟؟

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 04:53 PM
استفاده از الکترولیز واسه زیر اب بهتره اما استفاده از این روش رو هم واسه جداکردن گار از اتمسفر در مقیاس کوچک باید مورد توجه قرار بگیره!
باید بشه پمپ های خیلی قوی اما کوچک ساخت مثل همین پمپ ای مغناطیسی منتها با اهن ربای ابررسانا که میتونه دائمی و پرقدرت هم باشه!
در مورد محفظه هم مشکلی نیست... میشه از محفظه های نگهدارنده هیدروژن استفاده کرد البته در حجم کوچک!
فقط میمونه مصرف برقش که باید بهینه ساری بشه دیگه...

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 04:58 PM
راه که داره خیلی هم اسونه!
اونم ترمیم لایه های از دست رفته با ازون صنعتیه!
ببینید اگه در یک محفظه که توش اکسیژن خالص وجود داشته باشه قوس های الکتریکی ایجاد کنیم اتم های اکسیژن تبدیل به ازون میشن که با استفاده از بالن های ویژه میتونیم بفرستیمش تو لایه مورد نظر و ازادش کنیم تا اون قسمت ترمیم بشن!
بحث پیشگیری هم که تا حد امکان انجام شده و همه انجامش میدن!

haniye.R
24th September 2011, 05:03 PM
دیگه فکر نکنم علم من بکشه...
داداش قدر خودت رو بدون،کاش تو کشورمون قدر آدمای با استعداد رو بیشتر بدونن...
راستی آلمان با فیلتر مولکولی دستگاه تولید کننده اکسیژن ساخته،تبلیغشو دیدم!!
حالا خلاصه میشه ماسک برای بیمارها،و غواصها ساخت یا نه ؟؟[soal]

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 05:09 PM
اینجا خیلی کامل در مورد روش های جدا سازی و تولید اکسیژن رو کامل توضیح داده منم دارم میخونمش:
http://shimy-nodet.blogfa.com/post-7.aspx
جالبه!روش شما به روش گرانول شهرت داره!

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 05:18 PM
شدنش که شده!
منتها فکر کنم شما یه ماسک واسه بیماران تنگی نفس میخوای که بتونن باهاش غواصی هم بکنن!!![khande]

haniye.R
24th September 2011, 05:28 PM
نه خیر چون طرح غواص رو می دونستید فقط اسمه غواص رو آوردم...!!!!
شدنش که شده یعنی چی؟؟؟ساخته شده؟؟؟
بیخیالش شیم؟؟

عرفان سلیم زاده
24th September 2011, 05:41 PM
نه خیر چون طرح غواص رو می دونستید فقط اسمه غواص رو آوردم...!!!!
شدنش که شده یعنی چی؟؟؟ساخته شده؟؟؟
بیخیالش شیم؟؟
اوه اوه جوش اوردین نه؟[nishkhand]
خب باید قبول کنیم بشر تا حالا بیکار نشسته! اما چون راندمان طرح ما بالاتره میتونیم اونا رو برکنار کنیم!
درمورد جداسازی هنوز بهترین را رو همون الکترولیز میدونم هم برای بیماران و هم غواص ها! راستی یه کاتالیزر هم درست کردن راندمانش شده 100 در 100!!!
تا الان تو اند از پلاتین استفاده میکردند اما پلاتین تو کاتد کارایی خوبی نداشت! الان با استفاده از نانو ذرات فسفات کبالت راندمان به ایده ال رسیده!تبریک میگم!

haniye.R
24th September 2011, 05:49 PM
خدا رو شکر منم تبریک میگم..!!
پس بسازیمش....!!![tashvigh][cheshmak][golrooz]

ghafar1369
24th September 2011, 10:49 PM
هدف اكسيزن سالمه كه توليد بشه پيشگيري از صدمات لايه ي ازون تنها راه درمان هست كه با هزينه يكمتر قابل انجام است وقتي اشعه ي uvخورشيد از لايه هاي سوراخ شده ي ازون عبور كند مكانيسم هاي طبيعي توليد اكسيزن يعني فتوسنتز رابا توليد مولكولهاي فعال راديكال تغيير ميدهد واختلال دراين چرخه ي حياتي ميكند كه به طوركلي اكوسيستم راتحت تاثير قرارميدهد ازاين رو قدرo3رابدانيم تاo2را ازدست ندهيم

hossien
25th September 2011, 07:21 PM
اگر بخواهین یک محفظه هوا ایجاد کنید با گرم کردن می تونید یک مثال می زنم شما وقتی دستتون را محکم روی اب داخل وان یا ... می زنید یک حباب ایجاد میشه این بخاطر اصطحکاک دستتون و آب هست که ایجاد گرما کرده و گرمای حاصل سبب بخار کردن اب میشه و حباب تشکیل میشه. اگر خودتون هم تست کنید وقتی چند بار پشت هم به اب ضربه بزنید کف دست خودتون هم گرم میشه.
از این خاصیت در مباحث مدرن دریایی و همچنین نظامی و ... هم اکنون استفاده می شود.

hossien
25th September 2011, 07:30 PM
البته این موضوع که اگر ساختن بی خیال شیم اشتباه هست چون فناوری بسیار پیشرفته ای می خواد برای تحلیل و ساخت چنین ماسکی که الان ژاپن تقریبا بدست اورده و پروژه فوق محرمانه هست.
اگر فردی به این تکنولوژی دست پیدا کنه می تونه در بهترین مراکز از تمام امکاناتش استفاده کنه برای پیشرفت در این حوزه.

amin1000
12th July 2013, 08:31 PM
ببینید اگه در یک محفظه که توش اکسیژن خالص وجود داشته باشه قوس های الکتریکی ایجاد کنیم اتم های اکسیژن تبدیل به ازون میشن که با استفاده از بالن های ویژه میتونیم بفرستیمش تو لایه مورد نظر و ازادش کنیم تا اون قسمت ترمیم بشن!
بحث پیشگیری هم که تا حد امکان انجام شده و همه انجامش میدن!
داداش مگه لایه اوزون یه تیکس که با بالون اوزون بفرستیم پارگیشو بپوشونه!![khande]

amin1000
12th July 2013, 08:37 PM
شدنش که شده!
منتها فکر کنم شما یه ماسک واسه بیماران تنگی نفس میخوای که بتونن باهاش غواصی هم بکنن!!![khande]
[khande]

عرفان سلیم زاده
12th July 2013, 10:52 PM
جوونی کجایی که یادت بخیر... می گم یه مسابقه بزاریم هرکی زیرخاکی ترین تاپیک سایت رو پیدا کرد برنده بشه؟ از همین حالا هم جایزه میزاریم برنده مهمان ویژه غرفه سایت تو جشنواره رسانه ها بشه![nishkhand]

sr hesabi
13th July 2013, 12:52 AM
جوونی کجایی که یادت بخیر... می گم یه مسابقه بزاریم هرکی زیرخاکی ترین تاپیک سایت رو پیدا کرد برنده بشه؟ از همین حالا هم جایزه میزاریم برنده مهمان ویژه غرفه سایت تو جشنواره رسانه ها بشه![nishkhand]
شرایط همکاری در سایت علمی نخبگان جوان (اطلاعیه) (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?3976-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86-(%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%87))

قدیمی ترین پست فکر کنم

حسین متقی
13th July 2013, 02:32 AM

اتفاقا الان یکی از قدیمیترین پستهای خودمو دیدم
جات خالی کلی خندیم به خودم
اصن خجالت میکشم بگم من اینارو نوشتم!
انگار یه بچه 5ساله نوشته!
اونموقع حسین رئیس میگفت اسپم نزنین
همه بعد از پست من میگفتن اسپم نزنید لطفا
بعد من فکر میکردم این شکلکهارو میگن اسپم واسه همین نمیزاشتم یا کم میزاشتم!!!!
بعدها که یکی گذشت فهمیدم اسپم یعنی چی!!!
الان که نگاه میکنم خیلی میخندم
الان اگه به اسپم نصف اونموقع سایت اهمیت بدیم خیلی خوب میشه!! ارزش و خلوص سایت بالا میره - هرزه نمیره جلو هی تاپیکا ولی بی معنی!!

عرفان سلیم زاده
13th July 2013, 11:09 PM
اتفاقا الان یکی از قدیمیترین پستهای خودمو دیدم جات خالی کلی خندیم به خودم اصن خجالت میکشم بگم من اینارو نوشتم! انگار یه بچه 5ساله نوشته! اونموقع حسین رئیس میگفت اسپم نزنین همه بعد از پست من میگفتن اسپم نزنید لطفا بعد من فکر میکردم این شکلکهارو میگن اسپم واسه همین نمیزاشتم یا کم میزاشتم!!!! بعدها که یکی گذشت فهمیدم اسپم یعنی چی!!! الان که نگاه میکنم خیلی میخندم الان اگه به اسپم نصف اونموقع سایت اهمیت بدیم خیلی خوب میشه!! ارزش و خلوص سایت بالا میره - هرزه نمیره جلو هی تاپیکا ولی بی معنی!! ای داداش... میگن تا آدم درد نکشه فهمیده نمیشه خداییش هم همینه من و تو و دیگران هم نداره الانی که اینجاییم نتیجه همون نیش گون های دیگرانه. منم هر وقت پست های خودم رو میخونم به میزان پرت بودنم پی می برم. سر تاپیک بشقاب پرنده نظریه دادم الان خودم درکش نمی کنم وای به حال دیگران:))

حسین متقی
13th July 2013, 11:26 PM
ای داداش... میگن تا آدم درد نکشه فهمیده نمیشه خداییش هم همینه من و تو و دیگران هم نداره الانی که اینجاییم نتیجه همون نیش گون های دیگرانه. منم هر وقت پست های خودم رو میخونم به میزان پرت بودنم پی می برم. سر تاپیک بشقاب پرنده نظریه دادم الان خودم درکش نمی کنم وای به حال دیگران:))

بشقاب پرنده رو که دیگه هیچی نگوو اصلا
اون تاپیک بیشترین حجم خروجیهای غلط همه ی ما بود!!
البته یه نتایجی هم داشت که بد نبود
و کلی تحقیق کردیم -تا اون تحقیقات بی نتیجه اول نباشه که اصلا نمیشه
تازه همین الان هم داریم تجربه میکنیم و بادمیگیریم تا یه جایی به نتیجه برسیم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد