PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی Auto Login شدن در ویندوز XP

A.L.I
11th January 2009, 07:21 PM
من مدتی بود که ویندوز ایکس پی را به توصیه دوست عزیزم حمیدرضا از نوع سرویس پک 2 نصب کرده بودم . اوائل به طور خودکار وارد محیط کاربری خودم میشدم اما چند روزی بود که وقتی با صفحه Welcome مواجه میشدم نام کاربری خودم را میدیدم که مجبور میشدم روی آن کلیک کنم . در حالیکه من اصلا برای خودم پسورد نگذاشته بودم . میخواستم نرم افزار TuneUp نصب کنم تا از طریق بخشی از آن که خاصیت Auto Login داشت این مساله را حل کنم . اما دوست نداشتم این کار را انجام بدهم . لذا فکری به ذهنم رسید که چطوره از خود گوگل بپرسم . لذا در قسمت جستجوی گوگل نوشتم : Auto Login XP بعد روی اولین لینک ظاهر شده کلیک کردم . از آموزشی که مقابلم ظاهر شد تبعیت کردم و خوشبختانه مشکلم حل شد و حالا میتونم بطور خودکار و بدون درخواست کلیک بر نام کاربریم وارد ویندوز بشوم . حال برای شما عزیزان هم این آموزش را میگذارم.

Windows XP Auto Login

You can configure Windows XP to automate the logon process if your computer is not part of a domain. Computers configured in a business environment generally have a domain and for those machines the option "Users must enter a username" does not appear because a password must be given to access the local area network or domain.

Click Start, click Run, and type control userpasswords2. This is a shortcut instead of having to click on Start -> Control Panel -> User Accounts.
Uncheck the "Users must enter a username and password to use this computer" check box.
Click Apply.
Enter the user name and password you wish to automatically log on with, and then click OK.
Click OK again and you're all done.

This feature allows other users to start your computer and use the account that you establish to automatically log on. Enabling auto logon makes your computer more convenient to use, but can pose a security risk since anyone can just turn the machine on and access your files.

منبع :
http://8help.osu.edu/2063.html

kamanabroo
12th January 2009, 12:45 AM
سلام
می گم از لینوکس چیزی میدونی ؟
من دنبال سیستم عامل لینوکس ملی بودم که فارسی رو هم ساپورت می کنه اما گیرم نیومد .
حالا می خوام بدونم اصلا چه جوریه خوب هست یا نه؟
و اگه دارین که ...
و پیشنهاد شما برای استفاده از یک سیستم عامل خوب چیه؟

A.L.I
12th January 2009, 09:30 AM
سلام
می گم از لینوکس چیزی میدونی ؟
من دنبال سیستم عامل لینوکس ملی بودم که فارسی رو هم ساپورت می کنه اما گیرم نیومد .
حالا می خوام بدونم اصلا چه جوریه خوب هست یا نه؟
و اگه دارین که ...
و پیشنهاد شما برای استفاده از یک سیستم عامل خوب چیه؟

سلام
راستشو بخواهی من فقط با ویندوز کار کرده ام و با لینوکس خیلی آشنایی ای ندارم فقط یک زمانی CD اوبونتو را تهیه کرده بودم که بصورت Live یعنی بدون نصب روی سیستم یک بررسی مختصری کرده بودم . سیستم عامل خوبی است ولی مساله ای که دارد اینه که نوع پارتیشن بندی لینوکس اساسا با ویندوز تفاوت دارد . برای همین هم اگر مثلا شما روی هاردت 5 تا پارتیشن داری باید حداقل یکی از آنها را به فرمت پارتیشن بندی لینوکس فرمت کنی تا قابل استفاده باشد ولی از داخل لینوکس دیگر شما مستقیما نمیتوانی به فایلهای ویندوز دسترسی پیدا کنی . مگر با یکسری نرم افزارهای بخصوص که عملیات تبدیل فرمت را انجام میدهند که من در این زمینه تخصصی ندارم .
یکی از دوستانم چند سال پیش یک CD به من داده بود به اسم Parsix 0.85 که نوعی توزیع لینوکس فارسی بود . میدونی که لینوکس یک پلت فرم ( سامانه نرم افزاری خاص که نرم افزارهایی با اسلوب و استاندارد خاص تقریبا مشابه با یکدیگر روی آن نصب میشوند مثلا پلت فرم جاوا که روی کامپیوتر و موبایل نصب میشود و روی آن نرم افزارهایی که بر اساس جاوا برنامه نویسی شده اند نصب و استفاده میشوند ) است که هسته برنامه نویسی منحصرد به فردی دارد که توزیعهای مختلفی بر اساس آن هسته نوشته و به بازار عرضه شده اند . مانند اوبونتو - سوزی - فدورا و ...
در ماهیت اصلیشان تفاوتی نیست ولی در جزئیات کدنویسی آنها تفاوتهای خاصی وجود دارد . یکی بیشتر برای بازیها مناسبتر است و دیگری برای محاسبات پیچیده ریاضی

باید دید هدفت از استفاده از کامپیوتر چیه؟ آیا برای کارهای محاسباتی میخواهی یا برای سرگرمی یا برای پخش رسانه های ویدئویی ؟ یا ساخت طراحی های سنگین گرافیکی و انیمیشنی .

با این حال برای شروع کار به شما یکی از این 2 نسخه را میتونم توصیه کنم :
Xandros Linux و Ubuntu

نسخه اوبونتو یک خوبی ای که دارد اینه که کاربران ایرانی بیشتر با آن آشنا هستند و حتی یک انجمن مخصوص هم برای آن ایجاد کرده اند که سوالات و مسائلشان را در آنجا مطرح میکنند .
آدرس این انجمن :
http://forum.ubuntu-ir.org
آدرس سایت اصلی اوبونتو :
http://www.ubuntu.com
آدرس سایت ایرانی اوبونتو :
http://www.ubuntu-ir.org

در آخر اضافه کنم که تفاوت بزرگی که بین لینوکس و ویندوز کاملا مشهوده اینه که در لینوکس به دلیل کد باز بودن سورس آن شما با استفاده از دانش برنامه نویسی میتوانی در سورس آن تغییراتی ایجاد کنی و بهینه سازی هایی مرتبط با نوع سیستمت انجام بدهی در حالیکه چنین چیزی در ویندوز امکان پذیر نیست چون سورس آن فقط در اختیار شرکت مایکروسافت و برنامه نویسانی است که مجوز لازم را از این شرکت دریافت کرده اند .

مثال ساده ترش تفاوت بین مرورگر های فایرفاکس که کدباز است و اینترنت اکسپلورر که کدبسته میباشد . هر روزه شاهد اضافه شدن امکانات جدید به فایرفاکس هستیم که بدلیل کدباز بودن این نرم افزار تواناست.

موفق باشی {happy}

kamanabroo
12th January 2009, 05:49 PM
دستت درد نکنه اطلاعات خوبی دادی .
موفق باشی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد