PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سؤال : بذر و کاشت گیاهان

طلیعه طلا
17th August 2011, 10:38 AM
آجی جون ، جایی هست که بشه بذر بعضی از این گل های خارجی رو خریداری کرد.
سوال دوم : اگه داخل گلدونی دو گیاه متفاوت کشت بشه ، مشکلی رو ایجاد می کنه ؟

*FATIMA*
18th August 2011, 12:32 AM
آجی طلا ، با اجازت این تاپیک رو جدا کردم !
خب در مورد سؤال اول :
فکر کنم این بذرها رو همه عطاریها یا گل فروشیها تهیه کرد !
و اما سؤال دوم :
با توجه به اینکه هر گل یا گیاهی نیاز متفاوتی به هوا و آب و خاک و ... دارند ، خب بهتره در گلدان های جداگانه کشت شوند .
ولی اگه گیاهانی پیدا بشه که نیازشون یکی باشه چرا که نه [cheshmak]

بهـمن
4th September 2011, 11:45 AM
آجی جون ، جایی هست که بشه بذر بعضی از این گل های خارجی رو خریداری کرد.
سوال دوم : اگه داخل گلدونی دو گیاه متفاوت کشت بشه ، مشکلی رو ایجاد می کنه ؟

بذر چی میخوای؟
من انواع بذر رو تو شهرمون دارم .
ینی با یه مغازه همکاری دارم واسه فروش بذر
هرچی خواستی بگو تا واست بفرستم
البته زیاد دیگه خارجی نباشه چون تهیش مشکل میشه

آجی طلا ، با اجازت این تاپیک رو جدا کردم !
خب در مورد سؤال اول :
فکر کنم این بذرها رو همه عطاریها یا گل فروشیها تهیه کرد !
و اما سؤال دوم :
با توجه به اینکه هر گل یا گیاهی نیاز متفاوتی به هوا و آب و خاک و ... دارند ، خب بهتره در گلدان های جداگانه کشت شوند .
ولی اگه گیاهانی پیدا بشه که نیازشون یکی باشه چرا که نه [cheshmak]

درست مثل ماهیان زینتی
بعضی از ماهیان زینتی ذاتا فقط میتونن تو یه نوع آب و شراطی محیلی زندگی کنند
ینی فقط در آب دمای 25 یا 20 درجه زندگی می کنن یا بالعکس
گیاهان هم تقریبا این شرایط رو دارند . البته بین بذرهای خارجی فرق هست. که واقعا باید گلدان جداگانه باشه
مثلا بذر تربچه و بذر پیازچه میتونن تو یه گلدون باشن یا چیزای دیگه
ولی بعضی گل ها نیاز به کودهای مخصوص دارند که اگه مثلا کنارش یه تربچه یا یه گل رز بکاری رشد نمیکنه!

طلیعه طلا
4th September 2011, 02:53 PM
یه سری گل زینتی بود که فاطیما جان ، در موردش مطلب زده بود و اون گل ها خارجی بودن .
به هر عطاری که محصولات کشاورزی و بذر های استریل شد داشت مراجعه کردیم ، گفتن اینا به دلیل هزینه بالای واردات برای فروشنده نمی صرفه تا وارد کنن.
ما تو تهران یه گل فروشی زعیم داریم که مهندسش، بذر خیلی از گل هاشو از هلند و ... وارد کرده ، اونم گفت در ازای مبلغ بسیار ناچیز (شما بخونید به قیمت خون بها ) می تونن برامون بیارن .
وقتی این جوری شد ،ما از خیر خریدن و رفتن به پست آجی فاطمه منصرف شدیم .

*FATIMA*
5th September 2011, 11:33 PM
یه سری گل زینتی بود که فاطیما جان ، در موردش مطلب زده بود و اون گل ها خارجی بودن .
به هر عطاری که محصولات کشاورزی و بذر های استریل شد داشت مراجعه کردیم ، گفتن اینا به دلیل هزینه بالای واردات برای فروشنده نمی صرفه تا وارد کنن.
ما تو تهران یه گل فروشی زعیم داریم که مهندسش، بذر خیلی از گل هاشو از هلند و ... وارد کرده ، اونم گفت در ازای مبلغ بسیار ناچیز (شما بخونید به قیمت خون بها ) می تونن برامون بیارن .
وقتی این جوری شد ،ما از خیر خریدن و رفتن به پست آجی فاطمه منصرف شدیم .
طلیعه جون عنوان اون تاپیک دایرة المعارف گل های زینتی هست !
یعنی تمام گلهایی که در ایران رویش داره و یا واردشده به ایرانه !
بعضی از این گلها یا گیاهان خارجی به بعضی دلائل گرونند :
از جمله به خاطر کمیاب بودنشون و مخارج اقتصادی و یا داشتن کودها یا خاک های مخصوص به خود و ...
به همین خاطر بعضی از این گلها رو شهرداری به تعداد معدود فقط به این خاطر اجازه وارد میده که فقط صرف جاهای زینتی و زیبایی شه نه برای فروش !
البته خب ، اگه بشه این گلها رو اینجا پرورش داد که بهتر میشه !
پیروز و سربلند باشی [golrooz]

hosein biglari
22nd July 2012, 09:03 AM
با سلام و خدا قوت. عرضم حضورتان این است که من مقدار دوهزار متر مربع زمین با آب دارم و می خوام زیر نایلون گوجه فرنگی بکارم.این فعالیت را در فصل پائیز می خواهم انجام دهم و ارتفاع نایلون را کوتاه می خواهم در نظر بگیرم و از بخاری چوبی برای گرم کردن می خوام استفاده کنم و برای جلوگیری ار رطوبت می خوام از مایع ضد رطوبت استفاده کنم.لطفاً بفرمائید چه بذری و از کجا تهیه نمایم . و همچنین بسیار محبت می کنید مختصرا توضیحاتی در این زمینه به امر ابلاغ فرمائید. توضیح : هزینه گل خانه بالاست می خوام اول این کار را انجام دهم و اگر خدا بخواهد بعدا تبدیل به گل خانه مجهز کنم.

مهدی 313
22nd July 2012, 10:41 AM
با سلام و خدا قوت. عرضم حضورتان این است که من مقدار دوهزار متر مربع زمین با آب دارم و می خوام زیر نایلون گوجه فرنگی بکارم.این فعالیت را در فصل پائیز می خواهم انجام دهم و ارتفاع نایلون را کوتاه می خواهم در نظر بگیرم و از بخاری چوبی برای گرم کردن می خوام استفاده کنم و برای جلوگیری ار رطوبت می خوام از مایع ضد رطوبت استفاده کنم.لطفاً بفرمائید چه بذری و از کجا تهیه نمایم . و همچنین بسیار محبت می کنید مختصرا توضیحاتی در این زمینه به امر ابلاغ فرمائید. توضیح : هزینه گل خانه بالاست می خوام اول این کار را انجام دهم و اگر خدا بخواهد بعدا تبدیل به گل خانه مجهز کنم. سلام دوست عزیز ببینید اگه گوجه فرنگی گلخانه ای بخواهید بکارید باید استانداردهای ارتفاع گیاه رو در نظر بگیرید برای دیدن یک عکس تو گالری کشاورزی براتون گذاشتیم . لذا ارتفاع گوجه اونقدر زیاد میشه که جایی برای کار نمی مونه و به عبارتی ارتفاع کم عملیاتی نیست تهویه صرفا جمع آوری رطوبت محیط نیست که مثلا با سیلیکاژل یا رطوبت گیرهای دیگه انجام بشه . فقط میتونید کار نشاء انجام بدین که اینهم در فصل پاییز فقط برای برخی مناطق میسر هست . منطقه کاشت رو مشخص نکردید از نظر جغرافیایی . نور گیری برای رنگ پذیری گوجه لازمه و.... اگه علاقمند بودین بیشتر و علمی تر میتونم راهنماییتون کنم .بخاری چوبی بدلیل سوخت ناقص و دود زایی و ... جواب نمیدهد . لذا با مطالعه بیشتر به این کار اقدام کنید .نظر سایر همکاران را هم حتما ببینید

hosein biglari
23rd July 2012, 07:08 AM
از ارسال پاسختون بسیار متشکرم.من می خوام گوجه فرنگی زیر مشمع را در شهرستان ساوه بکارم.می خواستم بدونم می تونم در فضای باز بکارم اول پائیز و به محض اینکه هوا می خواد سرد بشه با مشمع با ارتفاع کم این کار را انجام دهم.ارتفاع کم یعنی حداکثر دو متر . می خواستم بدونم چه بذری باید برای این کار باید انتخاب کنم و همچنین از کجا تهیه کنم مطمعنتر می باشد . از کلیه زحماتتان بسیار متشکرم

مهدی 313
23rd July 2012, 11:14 AM
از ارسال پاسختون بسیار متشکرم.من می خوام گوجه فرنگی زیر مشمع را در شهرستان ساوه بکارم.می خواستم بدونم می تونم در فضای باز بکارم اول پائیز و به محض اینکه هوا می خواد سرد بشه با مشمع با ارتفاع کم این کار را انجام دهم.ارتفاع کم یعنی حداکثر دو متر . می خواستم بدونم چه بذری باید برای این کار باید انتخاب کنم و همچنین از کجا تهیه کنم مطمعنتر می باشد . از کلیه زحماتتان بسیار متشکرم دوست گرامی سلام گوجه فرنگی های گلخانه ای دارای ویژگیهای خاصین از نظر رنگ و شکل و مزه و دیر رسی و زود رسی اما شما باید در منطقه خودتون دنبال بذر مناسب باشین که ریسک امتحان بذرهای مختلف کمتر بشه که البته این براتون هزینه دارد. گوجه های گلخانه ای رشدشون با گوجه های سنتی متفاوته و نیاز به قیم دارن .بنده توصیه نمیکنم که اینکارو بکنید مهار مشمع در ارتفاع دو متر کار سختیه و هزینه داره براتون . گوجه فرنگی گلخانه ای محیط متفاوتی از گوجه های بوته ای از نظر رشد و فیزیولوژی باید داشته باشه . توصیه میکنم به سازمان جهاد کشاورزی ساوه مراجعه کنید بعد اقدام کنید .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد