PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث دستگاه ماشین زمان

MAHDI1989
16th August 2011, 11:25 PM
دستگاه ماشین زمان[movafaghiyat]

MAHDI1989
16th August 2011, 11:27 PM
دوست دارم بچه ها بیان نظر بدن[entezar2]

حسین متقی
17th August 2011, 02:18 AM
فکر کردم تصویر بالا نمیاد هیچی نبود که ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1[taajob]
[khande][soal][khande][soal]

عرفان سلیم زاده
17th August 2011, 01:19 PM
دستگاه ماشین زمان دیگه یه رویا و تخیل نیست!
اگه ماشینی بسازند که با سرعت نور حرکت کنه،اگر دوهفته توش با سرعت نور حرکت کنید صد سال بله صد سال به اینده سفر خواهیم کرد!!!

i_loveyou1971
29th December 2011, 01:40 PM
خوب ما رفتیم جلو حالا چطور برگردیم عقب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!![tafakor]

Mr.Geo22
29th December 2011, 05:35 PM
فکر کردم تصویر بالا نمیاد هیچی نبود که ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1[taajob]
[khande][soal][khande][soal]

منم همینطور, حتی یه بار دیگه هم صفحه رو لود کردم [khande]

-----------------

دوست من پروفسور هاوکینگ میگه که (در واقع معادلات نسبیت اینارو میگه) که سفر در زمان به عقب امکان پذیر نیست و فقط امکان سفر به آینده هست

ولی فیزیکدانای کوانتومی نظری متفاوت دارند و اعتقاد دارند که ذراتی هستند که در خلاف جهت زمان حرکت میکنند و این سرعت عجیب که برای نوترینو جدیدا ادعا شده هم اگه ثابت بشه تا حد زیادی این ادعا رو قوت میبخشه و میشه همراه با فیزیکدانای کوانتومی منتظر موند تا یکی از آینده بیاد!!!

راستی دنبال "ماشین زمان" نباشید, که سفر در زمان توسط عوامل موجود در جهان مثل کرمچاله ها صورت میگیره و نه یک سفینه با قابلیتی منحصر به فرد!
البته این حرف عرفان تا حد خیلی زیادی درسته و اگه بتونیم با هر وسیله ای (حتی دویدن!!![taajob][khande]) به سرعت نزدیک به سرعت نور برسیم, به آینده سفر میکنیم و البته وقتی به سرعت نور برسیم دیگه زمان مفهوم خودش رو از دست میده!
ولی نکته اینجاست که هر چقدر هم که سریع حرکت کنیم هیچ وقت به سرعت نور نمیرسیم!!![soal]

و همه اینها به این برمیگرده که سرعت حرکت زمان برای همه یکسان نیست و به سرعت اونها بستگی داره (الان یه فضانورد به میزان خیلی خیلی خیلی... کمی به آینده سفر کرده)
البته اگه گیج شدید باید بگم که در واقع آینده و گذشته وجود نداره و باید گفت که اون فضانورد در زمان حال و ما هم در زمان حال زندگی میکنیم ولی اون به دلیل سرعت زیاد سفینه زمان رو با سرعت کمتری احساس کرده و به خاطر همین هم کمی دیرتر پیر شده و در واقع نسبت به ما به آینده رفته ولی نسبت به خودش و اجسام هم سرعتش هیچ تغییری رو در زمان احساس نمیکنه!

البته یه ویدیو از پرفسور کاکو دیدم توی یوتیوب که توضیحش گفته بود سفر در زمان توسط کرمچاله ها تضادی با معادلات انیشتین نداره!
ولی هنوز نگاش نکردم و نمیتونم در موردش توضیحی برم...!

شما اگه واقعا دوست دارید که در این مورد مطالعه داشته باشید میتونید به کتاب های پروفسور هاوکینگ یه سری بزنید و اطلاعات خیلی خوبی به دست بیارید (چون کتاب هایی برای عموم نوشته که زیاد سخت نیستند) که میتونن خیلی مفید باشن ولی تا حد امکان از کتاب "تاریخچه کوتاهتر زمان" ایشون شروع به خوندن کنید و از همه ترجمه ها بهتر ترجمه دکتر رضا خزانه هست که انتشارات فاطمی منتشر میکنه...

البته اگه زیاد حال و حوصله ندارید میتونید از اینترنت مطالب خیلی خوبی پیدا کنید یا اینکه شماره ۵۶۳ مجبه دانشمند یه مطلب شسته رفته ۴-۵ صفحه ای داره که شاید خوشتون بیاد

یه چیز دیگه که ربطی به موضوع الان نداره:
شماره ۵۴۷ مجله دانشمند یه ویژه نامه تقریبا ۳۰ صفحه ای داره که در مورد کوانتوم و مباحث مربوز به اونه که خیلییی... قشنگه و میتونید از خوندنش لذت ببرید
چون ظاهرا به دنیای فیزیک جدید علاقه دارید [shaad]

خوشم میاد چه تبلیغی هم واسه دنیای فیزیک میکنم[nishkhand]

اون شماره های مجله دانشمند که اشاره کردم قدیمی هستن و برای تهیه اونها باید از آرشیو سفارش بدید تا براتون پست کنن
اگه نیاز به کمک داشتید پ.خ کنید تا کمکتون کنم [golrooz]

reza azadi
29th December 2011, 06:18 PM
من سه طرح دارم که هر سه تاش ازمایش شده و جواب داده هم به اینده هم گذشته
قبلا در انجمن فیزیک طرح کردم ولی کسی باور نکرد
[tafakor]
اولیش شبیه یه تابوته و بسیار پیشرفته است وقتی داخلش می خوابید شما رو به اینده می بره البته حوصله زیاد نیاز داره و مثلا اگه بخواید یه سال به اینده سفر کنید باید یه سال داخلش بخوابید
[atash]

دو تای دیگش هم اگه دوستان مایل بودن توضیح میدم و امتیازش هم فروشیه وقت دو میلیون [atash]

deepdrip
29th December 2011, 06:29 PM
ولیش شبیه یه تابوته و بسیار پیشرفته است وقتی داخلش می خوابید شما رو به اینده می بره البته حوصله زیاد نیاز داره و مثلا اگه بخواید یه سال به اینده سفر کنید باید یه سال داخلش بخوابید [atash]

خارق العاده است . لطفا زمان استراحت رو کوتاه بفرمایید . اون بنده خدایی که مشغول استراحت ِ، به جز خواب نیاز های فیزیولوژیکی دیگه ای هم داره .

حسین متقی
29th December 2011, 09:02 PM
خب وقتی رفت به اینده چجوری برمیگرده؟؟؟
فقط سفر به اینده که مهم نیست
بعد باید برگرده اتفاقات بورسو پیش بینی بکنه برامون
وگرنه به درد نمیخوره که
تازه وقتی بری به اینده وقتی از دستگاه بیای بیرون خودتو هم میبینی
و اونوقتی که خودتو میبینی
اونی که دیدیش یادش میاد تورو که توی گذشتش این راه هارو رفته
اونوقت چجوری یک نفر توی یک زمان توی دو مکان مختلف وجود داره[sar dard][taajob2]

Easy Bug
29th December 2011, 09:46 PM
دوست من پروفسور هاوکینگ میگه که (در واقع معادلات نسبیت اینارو میگه) که سفر در زمان به عقب امکان پذیر نیست و فقط امکان سفر به آینده هست

ولی فیزیکدانای کوانتومی نظری متفاوت دارند و اعتقاد دارند که ذراتی هستند که در خلاف جهت زمان حرکت میکنند و این سرعت عجیب که برای نوترینو جدیدا ادعا شده هم اگه ثابت بشه تا حد زیادی این ادعا رو قوت میبخشه و میشه همراه با فیزیکدانای کوانتومی منتظر موند تا یکی از آینده بیاد!!!

راستی دنبال "ماشین زمان" نباشید, که سفر در زمان توسط عوامل موجود در جهان مثل کرمچاله ها صورت میگیره و نه یک سفینه با قابلیتی منحصر به فرد!

سلام و درود بر شما و دوست خوبتون ؛
بدون حاشیه یکراست میرم سراغ اصل مطلب :
دوستان کوانتومی شما به نوترینو خیلی امید ندارن ! بیشتر رو کرمچاله ها مانور میدن !
که تقریباً اونم غیر ممکنه (چون اول باید جهانهای موازی بطور قطع ثابت بشن تا بشه به کرمچاله فکر کرد)
در مورد استفاده از سیاهچاله ها هم که هنوز انقدر قدرت ندارن که بتونند از جاذبه هسته فرار کنند پس فعلاً اون هم منتفی شد !
و همونطور که خودتون گفتید اگر هم بشه رفت به آینده دیگه برگشتی در کار نیست !!

اگه ماشینی بسازند که با سرعت نور حرکت کنه،اگر دوهفته توش با سرعت نور حرکت کنید صد سال بله صد سال به اینده سفر خواهیم کرد!

البته امید دانشمندها به این ماشین بیشتر از امیدشون به سیاهچاله هاست چون حداقل میشه یه جورایی کنترلش کرد .
تا اونجایی که میدونم فعلاً تو فکر یه سفینه فضایی هستند که وقتی تو فضا موتوراشو روشن کنه تازه بعد از حدوداً 8 سال پیاپی به سرعت نور برسه !!

Easy Bug
29th December 2011, 09:52 PM
تازه وقتی بری به اینده وقتی از دستگاه بیای بیرون خودتو هم میبینی

سلام دوست عزیز ؛
وقتی شما سوار اون قطار یا .... بشید دیگه در اون زمان بحساب نمیاید ؛ چون شما دارید در زمان سفر میکنید .
البته شما سفر نمیکنید !! زمان برای شما کندتر میگذره (تا قوانین فیزیک نقض نشه) و وقتی هم که بایید بیرون دوستان شما بیشتر از شما عمر کردن !

Mr.Geo22
30th December 2011, 01:09 PM
اولیش شبیه یه تابوته و بسیار پیشرفته است وقتی داخلش می خوابید شما رو به اینده می بره البته حوصله زیاد نیاز داره و مثلا اگه بخواید یه سال به اینده سفر کنید باید یه سال داخلش بخوابید

[khande] ایول دمت گرم
کلی خندیدم...

ولی من یه طرح دارم که مشکل خورد و خوراکم نداشته باشه, همینجا هم میزارمش واسه فروش
یه کاغذ که روش نوشته محسن!!!
کافیه همش همراهتون باشه...!
اونوقت زندگی عادیتون رو دنبال میکنید بعد یه سال بهتون قول میدم که یه سال به آینده رفتید!!! [cheshmak]
دونه ای هم ارزون, مفت ۱۰۰ هزار تومان [nishkhand]

وقتی بری به اینده وقتی از دستگاه بیای بیرون خودتو هم میبینی
اونی که دیدیش یادش میاد تورو که توی گذشتش این راه هارو رفته
اونوقت چجوری یک نفر توی یک زمان توی دو مکان مختلف وجود داره[sar dard][taajob2]

وقتی شما سوار اون قطار یا .... بشید دیگه در اون زمان بحساب نمیاید ؛ چون شما دارید در زمان سفر میکنید .
البته شما سفر نمیکنید !! زمان برای شما کندتر میگذره (تا قوانین فیزیک نقض نشه) و وقتی هم که بایید بیرون دوستان شما بیشتر از شما عمر کردن !

در مورد آینده کاملا حق با رادیکال جونه ولی حسین خان شما چرا همش گیر دادی به این قضیه دو نفر ؟!!!

اونجوری که تو فکر میکنی نیست
همین جهان های موازی رو برای جواب دادن به همین مسایل آوردن دیگه
در واقع در لحظه ای که به گذشته سفر میکنی دیگه تو دنیای خودت نیستی بلکه تو یه دنیای موازی هستی که اون کسی که میبینی خودت نیستی بلکه گذشته خودت تو یه دنیای دیگس (یه دنیای موازی با دنیای خودت!)

دوستان کوانتومی شما به نوترینو خیلی امید ندارن ! بیشتر رو کرمچاله ها مانور میدن !

که تقریباً اونم غیر ممکنه (چون اول باید جهانهای موازی بطور قطع ثابت بشن تا بشه به کرمچاله فکر کرد)

در مورد استفاده از سیاهچاله ها هم که هنوز انقدر قدرت ندارن که بتونند از جاذبه هسته فرار کنند پس فعلاً اون هم منتفی شد !

و همونطور که خودتون گفتید اگر هم بشه رفت به آینده دیگه برگشتی در کار نیست !!

البته امید دانشمندها به این ماشین (اگه ماشینی بسازند که با سرعت نور حرکت کنه،اگر دوهفته توش با سرعت نور حرکت کنید صد سال بله صد سال به اینده سفر خواهیم کرد!) بیشتر از امیدشون به سیاهچاله هاست چون حداقل میشه یه جورایی کنترلش کرد.

تا اونجایی که میدونم فعلاً تو فکر یه سفینه فضایی هستند که وقتی تو فضا موتوراشو روشن کنه تازه بعد از حدوداً 8 سال پیاپی به سرعت نور برسه !!

اطلاعاتت خوبه, آفرین [shaad]

اشتباه نکنید دوستان کوانتومی خیلی امیدوار به نوترینو هستند
ولی مسئله اینجاست که توی محافل عمومی حرف کسایی مثل پروفسور هاوکینگ بیشتر شنیده میشه!

البته امید به کرمچاله هنوزم بیشتره!

در مورد غیر ممکن بودن:

ببین عزیزم توی فیزیک جدید تئوری کار اصلی رو انجام میده و نه آزمایش!!!

تو فیزیک کلاسیک شما یه آزمایش میکردی از رو اون میومدی یه سری نتایج میگرفتی ولی اینجا اول پیش بیینی میکنن و بعد دنبال پیدا کردنش میوفتن...

اگه بخوایم مثل شما فکر کنیم که انرژی تاریک و ماده تاریک و جهان های موازی و خود کرمچاله ها و تقریبا قسمت بزگتر علم فیزیک جدید رو باید حذف کنیم!!!

در مورد سیاهچاله ها اگه بتونیم خودمون رو در مرز افق رویداد نگه داریم مشکلی نیست و به راحتی میتونیم از جاذبه اش فرار کنیم!

من نگفتم, پروفسور هاوکینگ گفته و البته کاملا تمایل دارم که اشتباه کرده باشه!

میشه گفت فعلا به هیچ کدوم امیدی نیست!!!

چون فعلا تکنولوژی ما برای هیچ کدوم به اندازه ای نیست که بتونیم عملیش کنیم

ولی نکته ای که وجود داره و بهتره بگم اینه که دلیل اصلی اینکه در این مورد بیشتر صحبت میشه اینه که به صورت عملی همه چیز ثابت شده و فقط ضعف تکنولوژیک مانع پیش روی ماست ولی در موارد دیگه هنوز نه پیشرفت تکنولوژیک لازم حاصل شده و نه اثبات عملی و تجربی...

عرفان سلیم زاده
30th December 2011, 02:16 PM
سلام
میشه به سرعت نور رسید!
با همون تکنینک شتاب دادن به هسته های باردار.
نیروشم از باد های خورشیدی تامین بشه.
به نظرم اگر تو فضا یه انسان رو در یه کپسول قرار بدن و با یه شتاب دهنده خطی واندوگراف جوری شتابش بدن که له نشه!
امکان این که به سرعت نور برسه زیاده!
تکنیک شم بر اساس باردار کردن یه صفحه است که باد های خورشیدی بهش میخورند و استفاده از بار های الکترو استاتیکی برای شتاب دادن به یک کپسوله!
اگه کپسول درست ساخته بشه،طبق قانون قفس فارادی هیچ بار الکتریکی به درون فقس نمیره و انسان سالم می مونه!
بعد از شتاب دادن میشه هم به اینده رفت و هم به سفر های بین سیاره ای!
خوب بید!
تشکر[golrooz]

حسین متقی
30th December 2011, 03:43 PM
سلام
میشه به سرعت نور رسید!
به نظرم اگر تو فضا یه انسان رو در یه کپسول قرار بدن و با یه شتاب دهنده خطی واندوگراف جوری شتابش بدن که له نشه!
تکنیک شم بر اساس باردار کردن یه صفحه است که باد های خورشیدی بهش میخورند و استفاده از بار های الکترو استاتیکی برای شتاب دادن به یک کپسوله!
اگه کپسول درست ساخته بشه،طبق قانون قفس فارادی هیچ بار الکتریکی به درون فقس نمیره و انسان سالم می مونه!
خوب بید!
تشکر[golrooz]

فکر با حالیه ها
ممکنه عملی باشه
ولی باید یه راه برای جلوگیری از ورود میدانهای مغناطیسی به داخل قفس باشیم چون فقط بار های الکتریکی داخل نمیان
ولی میدانها که عبور میکن
دوم اینکه باید سرعت نور رو به توان دو برسونیم و ضربدر جرم تقسیم بردوی قفس فلزی و سرنشین توش بکنیم تا بشه انرزیه جنبشیه قفس در سرعت نور
باید ببینیم بادبان خورشیدی باید چقدر بزرگ باشه که این نیرو رو دریافت کنه
اصلا ایا خورشید میتونه این انرزیو تامین کنه؟؟
من که بلد نیستم محاسبه کنم

Mr.Geo22
30th December 2011, 06:24 PM
سلام
میشه به سرعت نور رسید!
خوب بید!
تشکر[golrooz]

سلام عرفانی
چطوری؟[golrooz]

به سرعت نور نمیشه رسید!
در مورد این روش میشه به نزدیک های سرعت نور رسید و نه خود سرعت نور
شتاب دهنده ها پروتون ها رو تا سرعت های خیلی خیلی نزدیک به سرعت نور هم میرسونن ولی رسیدن به سرعت نور مثل نقض کردن قانون بقای انرژیه!!! (میدونی که چی میگم[cheshmak])

تا اونجایی که میتونم ساده و خلاصه میگم:

http://www.codecogs.com/eq.latex?E=mc^2 رو که همه میشناسیم :

این m در واقع در حالت سکون هست و جرم نسبیتی ذره از رابطه ی http://www.codecogs.com/eq.latex?m=\gamma%20{m}_{0} به دست میاد که اون ضریب گاما مربوط میشه به تبدیلات لورنتس و در نتیجه http://www.codecogs.com/eq.latex?m=\frac{{m}_{0}}{\sqrt{1-\frac{{v}^{2}}{{c}^{2}}}} که میبینید که v نمیتونه هیچ وقت برابر c بشه که در اون حالت مخرج میشه صفر مطلق و در واقع فقط میتونیم به c نزدیک بشیم...

اگه دوست داشتین که این بحث رو از دید فرمولی کاملا بررسی کنید فکر کنم کتاب "مبانی فیزیک نوین" تالیف "ریچارد وایدنر" انتشارات "مرکز نشر دانشگاهی" بتونه مفید باشه [golrooz]

فکر با حالیه ها
ممکنه عملی باشه
ولی باید یه راه برای جلوگیری از ورود میدانهای مغناطیسی به داخل قفس باشیم چون فقط بار های الکتریکی داخل نمیان
ولی میدانها که عبور میکن
دوم اینکه باید سرعت نور رو به توان دو برسونیم و ضربدر جرم تقسیم بردوی قفس فلزی و سرنشین توش بکنیم تا بشه انرزیه جنبشیه قفس در سرعت نور

فکر عرفان که همیشه باحاله [cheshmak]

و اما در مورد بادهای خورشیدی اتفاقا الان یکی از دغدغه های ناسا هم برای سفر های بین سیاره ای (در درجه اول مریخ) هم همینه...

اولش به فکر استفاده از آهنربا افتادن که خیلی سریع فهمیدن که باید گنده تر از این حرفا باشه!!! پس بیخیالش شدن

و اما یه سری تحقیقات که در مورد مغناطیس ماه انجام دادن نتایج جالبی رو به دنبال داشت:

خلاصه بخوام بگم اینکه میدان مغناطیسی نقاطی از ماه به خاطر برخورد سیارک ها با ماه بوده که باعث ایجاد پلاسما شده و اون پلاسما تونسته از نفوذ بادهای خورشیدی جلوگیری کنه
الانم ناسا داره رو این قضیه کار میکنه که یه محافظ پلاسمایی برای سفینه ها بسازه که بتونه از فضانوردها در مقابل بادهای (کشنده) خورشیدی محافظت کنه

عرفان سلیم زاده
31st December 2011, 04:31 PM
خب ببین با افزایش سرعت جرم زیاد میشه!
و با افزایش جرم در حجم ثابت،چگالی افزایش پیدا می کنه!
با افزایش چگالی فضا و زمان خمیده تر میشن!
با خمیده تر شدن فضا و زمان، زمان کند تر میشه!
تا اینجاش درسته؟[tafakor]

عرفان سلیم زاده
31st December 2011, 04:35 PM
فکر با حالیه ها
ممکنه عملی باشه
ولی میدانها که عبور میکن

سلام حسین جان
تو شتاب دهنده واندوگراف کلا از امواج مغناطیسی استفاده نمیشه و تنها جسم رو تو یه خط مستقیم با نیروی دافعه الکترو استاتیکی شتابش میدن!
برای امنیت بیشتر میشه یه لایه ابر رسانای سرامیکی رو قرار بدیم تا با اثر مایسنر جلوی نفوذ مغناطیسی بشیم!
استفاده از باد خورشیدی برای تولید نیروی الکترواستاتیکی به صورت مستقیم هستش چون برای یه اتم 10 مگاولت ولتاژ احتیاجه تا یه شتاب ساده بگیره! دیگه خودت واسه یه کپسول رو حساب کن!
موفق باشی[golrooz]

Mr.Geo22
1st January 2012, 03:12 PM
خب ببین با افزایش سرعت جرم زیاد میشه!
و با افزایش جرم در حجم ثابت،چگالی افزایش پیدا می کنه!
با افزایش چگالی فضا و زمان خمیده تر میشن!
با خمیده تر شدن فضا و زمان، زمان کند تر میشه!
تا اینجاش درسته؟[tafakor]

خب اینایی که میگی همه درست و اما نکته اینجاست:

وقتی ما سرعتمون رو زیاد میکنیم جرممون (و در واقع طبق اصل هم ارزی جرم - انرژی , انرژیمون) زیاد میشه و برای اضافه کردن سرعتمون باید انرژی بیشتری مصرف کنیم و همینطور ادامه پیدا میکنه

حالا هر چی ما به سرعت نور نزدیکتر میشیم این انرژی لازم برای اضافه شدن سرعت بیشتر و بیشتر میشه و برای رسیدن به سرعت نور به انرژی بینهایت نیاز هست (که میدونیم در واقع بینهایت تعریف هست و در طبیعت بینهایت واقعی نداریم)

پس حالا که نمیتونیم همچنین انرژی رو اشته باشیم تنها یه راه دیگه میمونه که بتونیم به سرعت نور برسیم و اون نداشتن جرم در حالت سکونه...

عرفان سلیم زاده
1st January 2012, 03:45 PM
خب اینایی که میگی همه درست و اما نکته اینجاست:

وقتی ما سرعتمون رو زیاد میکنیم جرممون (و در واقع طبق اصل هم ارزی جرم - انرژی , انرژیمون) زیاد میشه و برای اضافه کردن سرعتمون باید انرژی بیشتری مصرف کنیم و همینطور ادامه پیدا میکنه

حالا هر چی ما به سرعت نور نزدیکتر میشیم این انرژی لازم برای اضافه شدن سرعت بیشتر و بیشتر میشه و برای رسیدن به سرعت نور به انرژی بینهایت نیاز هست (که میدونیم در واقع بینهایت تعریف هست و در طبیعت بینهایت واقعی نداریم)

پس حالا که نمیتونیم همچنین انرژی رو اشته باشیم تنها یه راه دیگه میمونه که بتونیم به سرعت نور برسیم و اون نداشتن جرم در حالت سکونه...

اها درسته!
تعریف کلاسیکش میشه "هیچ موشکی نمیتونه سرعتی بیشتر از سرعت گازی که از نازلش بیرون میاد بگیره!"
درواقع اگر سرعت گار خروجی 1 کیلومتر در ثانیه باشه،خود راکت نمی تونه بیشتر از 1کیلومتر در ثانیه سرعت بگیره چون در این حالت نیروی پیشران به صفر میرسه!
از اونجایی هم که در خلا داریم این نظریه رو میدیم، با افزایش سرعت راکت خلا ایجاد شده در محفظه احتراق باعث پسران راکت نمیشه!یعنی پیشرانه منفی تولید نمیکنه!
درسته؟

نیروی لازم برای رسوندن یک ماده به سرعت نور بینهایته چون زمان انتقال صفر میشه!
و در این زمان میتونیم هم زمان چند جا باشیم! چون زمانی وجود نداره!
این موضوع کوتاه تر شدن زمان سفر نوترینو ها رو توجیه میکنه!
پس به احتمال زیاد نوترینو ها از بعد چهارم که راه کوتاه تری هم هستش به مقصد رسیدن×

Mr.Geo22
1st January 2012, 09:07 PM
اها درسته!
تعریف کلاسیکش میشه "هیچ موشکی نمیتونه سرعتی بیشتر از سرعت گازی که از نازلش بیرون میاد بگیره!"
درواقع اگر سرعت گار خروجی 1 کیلومتر در ثانیه باشه،خود راکت نمی تونه بیشتر از 1کیلومتر در ثانیه سرعت بگیره چون در این حالت نیروی پیشران به صفر میرسه!
از اونجایی هم که در خلا داریم این نظریه رو میدیم، با افزایش سرعت راکت خلا ایجاد شده در محفظه احتراق باعث پسران راکت نمیشه!یعنی پیشرانه منفی تولید نمیکنه!
درسته؟

نیروی لازم برای رسوندن یک ماده به سرعت نور بینهایته چون زمان انتقال صفر میشه!
و در این زمان میتونیم هم زمان چند جا باشیم! چون زمانی وجود نداره!
این موضوع کوتاه تر شدن زمان سفر نوترینو ها رو توجیه میکنه!
پس به احتمال زیاد نوترینو ها از بعد چهارم که راه کوتاه تری هم هستش به مقصد رسیدن×

با توحه به اصل همخوانی نمیشه از دید کلاسیکی قضیه رو بررسی کرد و از رو اون نتیجه ی کلی گرفت ولی توضیحی که در مورد موشک دادی کاملا درسته

در مورد بودن در چند نقطه قضیه زیاد به نسبیت مربوط نمیشه و بیشتر به مکانیک کوانتومی مربوطه

قضیه برهمنهی کوانتومیه, البته قضیه رو بخوام باز کنم خیلی پیچیده میشه!

مسیر نوترینوها اگه درست متوجه شده باشم منظورت ژئودزیک هاست که به کوتاهترین (و بلندترین) مسیر بین دو نقطه گفته میشه و در واقع این مسیر خمیده که ما تو ۳ بعد میبینیم یه مسیر راست در چهار بعدیه و اون مسیر راست در چهار بعد (که ما اون رو کج میبینیم) از مسیر راست (که ما میبینیم) کوتاهتره و به همین خاطر نه تنها نوترینوها و نور بلکه همه چیز از این مسیر حرکت میکنن

و در واقع این همون خم فضا-زمانه [shaad]

اینجوری بخوام بگم که جرم باعث خم شدن نمیشه بلکه این هندسه خاص فضاییه که باعث میشه ما اینطور فک کنیم!!!

چیزی که این فکر رو تو سر انیشتین انداخت این بود که دید اگه یه جسم رو حذف کنیم بلافاصله تاثیر گرانشیش از بین میره (در صورتی که هیچ چیزی نمیتونه از نور سریعتر باشه)
به همین خاطر پیشنهاد داد که این تاثیر گرانش در واقع باعث خم شدن فضا شده که اونم در واقع انتخاب مسیر کوتاه در کنار اون جسم در بعد چهارمه...

البته یه فرضیه دیگه هم هست که در مورد ذرات بنیادیه
میگه که یه ذره بنیادی به اسم گراویتونه که باعث این نوع کشش گرانشی میشه (منظورم چیزی غیر از بوزون هیگزه هاااا...!---- اون دلیل جرم اجسامه ولی این یکی توضیح دلیل وجود کشش به خاطر این جرم)

مسئله نوترینو ها خیلی خیلی پیچیدست!!!
همین که بهش فکر میکنم که باید حواسشون به چه چیزهایی باشه مخم سوت میکشه...

مثلا فقط برای حذف خطای آزمایش ۳ سال روش کار کردن [taajob]

LUCKLY
1st January 2012, 09:27 PM
من یادمه وقتی دوره ی راهنمایی بودم یه مقاله ای بدستم رسید راجع به همین سفر در زمان که توی اون مقاله نوشته شده بود که سفر در زمان از طریق کرمچاله ها صورت میگیره و تو اون مقاله نوشته شده بود که این خیلی بعیده که ما به سرعت نور برسیم وبتونیم در زمان سفر کنیم و اینو فقط یه داستان علمی تخیلی میدونست اما چند وقت پیش یه مستندی میدیم در رابطه با کسانی که مرگ رو برای دقایقی تجربه کردن همشون یه عقیده ی جالبی داشتن به اعتقاد همشون اونها داشتن با یه سرعت بالایی توی یه تونلی پر نور حرکت میکردن برام خیلی جالب بود بنظرم مرگ ما هم نوعی سفر در زمان هست سفر در زمان بنظر من به این معنی نیست که ما از یه زمانی بریم زمان دیگه همونطور که دوستان میدونن ما چهارچوب های زمانی داریم حالا ممکنه ما چهارچوبای زمانیمون باهم فرق کنه [nishkhand][nishkhand]

عرفان سلیم زاده
2nd January 2012, 11:52 AM
با توحه به اصل همخوانی نمیشه از دید کلاسیکی قضیه رو بررسی کرد و از رو اون نتیجه ی کلی گرفت ولی توضیحی که در مورد موشک دادی کاملا درسته

در مورد بودن در چند نقطه قضیه زیاد به نسبیت مربوط نمیشه و بیشتر به مکانیک کوانتومی مربوطه

قضیه برهمنهی کوانتومیه, البته قضیه رو بخوام باز کنم خیلی پیچیده میشه!

مسیر نوترینوها اگه درست متوجه شده باشم منظورت ژئودزیک هاست که به کوتاهترین (و بلندترین) مسیر بین دو نقطه گفته میشه و در واقع این مسیر خمیده که ما تو ۳ بعد میبینیم یه مسیر راست در چهار بعدیه و اون مسیر راست در چهار بعد (که ما اون رو کج میبینیم) از مسیر راست (که ما میبینیم) کوتاهتره و به همین خاطر نه تنها نوترینوها و نور بلکه همه چیز از این مسیر حرکت میکنن

و در واقع این همون خم فضا-زمانه [shaad]

اینجوری بخوام بگم که جرم باعث خم شدن نمیشه بلکه این هندسه خاص فضاییه که باعث میشه ما اینطور فک کنیم!!!

چیزی که این فکر رو تو سر انیشتین انداخت این بود که دید اگه یه جسم رو حذف کنیم بلافاصله تاثیر گرانشیش از بین میره (در صورتی که هیچ چیزی نمیتونه از نور سریعتر باشه)
به همین خاطر پیشنهاد داد که این تاثیر گرانش در واقع باعث خم شدن فضا شده که اونم در واقع انتخاب مسیر کوتاه در کنار اون جسم در بعد چهارمه...

البته یه فرضیه دیگه هم هست که در مورد ذرات بنیادیه
میگه که یه ذره بنیادی به اسم گراویتونه که باعث این نوع کشش گرانشی میشه (منظورم چیزی غیر از بوزون هیگزه هاااا...!---- اون دلیل جرم اجسامه ولی این یکی توضیح دلیل وجود کشش به خاطر این جرم)

مسئله نوترینو ها خیلی خیلی پیچیدست!!!
همین که بهش فکر میکنم که باید حواسشون به چه چیزهایی باشه مخم سوت میکشه...

مثلا فقط برای حذف خطای آزمایش ۳ سال روش کار کردن [taajob]

خب یعنی جرم ها به صورت ناقص تو فضا و زمان قرار گرفتن و فقط 3 بعد رو اشغال کردند؟
و یک بعد هنوز خالیه؟!
این طوری که خیلی خوبه!
گراویتون رو می شناسم! همون نیرویی هستش که گرانش رو توصیف میکنه.
به نظرم نوترینو یک ذره ناقصه که چون جرم نداره نمی تونه موقع واکنش های هسته ای به انرژی تبدیل بشه!
واقعا کوانتوم برای پیشرفت به نابغه کمتر احتیاج نداره!!![negaran]

عرفان سلیم زاده
2nd January 2012, 11:55 AM
من یادمه وقتی دوره ی راهنمایی بودم یه مقاله ای بدستم رسید راجع به همین سفر در زمان که توی اون مقاله نوشته شده بود که سفر در زمان از طریق کرمچاله ها صورت میگیره و تو اون مقاله نوشته شده بود که این خیلی بعیده که ما به سرعت نور برسیم وبتونیم در زمان سفر کنیم و اینو فقط یه داستان علمی تخیلی میدونست اما چند وقت پیش یه مستندی میدیم در رابطه با کسانی که مرگ رو برای دقایقی تجربه کردن همشون یه عقیده ی جالبی داشتن به اعتقاد همشون اونها داشتن با یه سرعت بالایی توی یه تونلی پر نور حرکت میکردن برام خیلی جالب بود بنظرم مرگ ما هم نوعی سفر در زمان هست سفر در زمان بنظر من به این معنی نیست که ما از یه زمانی بریم زمان دیگه همونطور که دوستان میدونن ما چهارچوب های زمانی داریم حالا ممکنه ما چهارچوبای زمانیمون باهم فرق کنه [nishkhand][nishkhand]

نظریه خیلی جالبیه!
با عقل هم جور در میاد!
اگه روح جرم نداشته باشه پس میتونه بیشتر از سرعت نور شتاب بگیره و به گذشته سفر کنه!
ممکنه بهشتی که قراره تا روز قیامت توش زندگی کنیم همون گذشته زمین باشه[taajob]
و جهنم هم اینده زمین باشه![nishkhand]
البته تا روز قیامت![labkhand]
بعد از اون باز هم می میریم و به این دفعه به یه جای بهتر تو جهانی برتر سفر می کنیم!
[nishkhand]

حسین متقی
2nd January 2012, 01:18 PM
نظریه خیلی جالبیه!
با عقل هم جور در میاد!
اگه روح جرم نداشته باشه پس میتونه بیشتر از سرعت نور شتاب بگیره و به گذشته سفر کنه!
ممکنه بهشتی که قراره تا روز قیامت توش زندگی کنیم همون گذشته زمین باشه[taajob]
و جهنم هم اینده زمین باشه![nishkhand]
البته تا روز قیامت![labkhand]
بعد از اون باز هم می میریم و به این دفعه به یه جای بهتر تو جهانی برتر سفر می کنیم!
[nishkhand]

متاسفانه اینطوریا نیست
وروح انسان هم جرم داره
منم باورم نمیشه اما تفاوت وزن انسان مرده با زنده 24 گرمه
و مثل اینکه برای همه همینطوریه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
البته من منبع معتبری تا حالا براش پیدا نکردم
فقط شنیدم
و در باره ی اینده و گذشته ی زمین من هم همینطوری فکر میکردم
ولی توی تلویزیون یه اخونده گفت سراحت بر اینه که در جهانی متفاوت است و در زمین نیست(جهنم و بهشت)

LUCKLY
2nd January 2012, 01:34 PM
متاسفانه اینطوریا نیست
وروح انسان هم جرم داره
منم باورم نمیشه اما تفاوت وزن انسان مرده با زنده 24 گرمه
و مثل اینکه برای همه همینطوریه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
البته من منبع معتبری تا حالا براش پیدا نکردم
فقط شنیدم
و در باره ی اینده و گذشته ی زمین من هم همینطوری فکر میکردم
ولی توی تلویزیون یه اخونده گفت سراحت بر اینه که در جهانی متفاوت است و در زمین نیست(جهنم و بهشت)
[taajob]بنا به چیزهایی که قبلا مطالعه کردم روح ما آدما جرم نداره طبق اثبات هایی که در کتابای دینی اومده ولی بازم شاید شما درست بگی [soal] یعنی کلا روح جرم نداره همین رویاهای صادقه رو در نظر بگیرید این روح ما هست که داره میره و میگرده خداوند در قرآن میفرماید وقتی که انسانها میخوابن روحشونو میگیره و دوباره زمانی که میخوان بیدار شن روحشونو بهشون برمیگردونه من فک میکنم اینم یه جور سفر در زمانه یکی از اشنا هامون که فیزیک میخوند میخواست در رابطه با همین موضوع پایانامه بنویسه یعنی رابطه ی خواب و سفر در زمان الن ازش خبر ندارم که نوشت این پایانامه رو یا نه ازش میپرسم اگه نوشته شده بود حتما نتایجشو اینجا میذارم[cheshmak]

Mr.Geo22
2nd January 2012, 03:40 PM
خب یعنی جرم ها به صورت ناقص تو فضا و زمان قرار گرفتن و فقط 3 بعد رو اشغال کردند؟
و یک بعد هنوز خالیه؟!
این طوری که خیلی خوبه!
گراویتون رو می شناسم! همون نیرویی هستش که گرانش رو توصیف میکنه.
به نظرم نوترینو یک ذره ناقصه که چون جرم نداره نمی تونه موقع واکنش های هسته ای به انرژی تبدیل بشه!
واقعا کوانتوم برای پیشرفت به نابغه کمتر احتیاج نداره!!![negaran]

نه, بعد چهارم خالی نیست بلکه ما درکش نمیکنیم

ببین یه مثال میزنم:

یه توپ خیلی بزرگ رو در نظر بگیر

حالا روش چند تا مربع و دایره بکش

خب اون اشکال دنیای دوبعدی خودشون رو دارند و درواقع هیچ وقت نمیتونن که سه بعدی بودن کره رو درک کنن
اون ها حتی اشکال سه بعدی رو هم دو بعدی میبینن چون که بیشتر از دو بعد رو اصلا نمیتونن درک کنن ولی اگه یه خط یا یه نقطه رو ببینن میتونن یه بعدی و صفر بعدی بودن اونها رو درک کنن

ما هم دقیقا همینطور هستیم دنیای ما بعد چهارم رو داره ولی ما نمیتونیم درکش کنیم!
ولی میتونیم اشکال سه, دو و یک بعدی رو ببینیم و درک کنیم

یه مثال دیگه میزنم که کامل موضوع جا بیفته:

ببین یه مورچه داریم که دورش یه حصار آتیش میکشیم
اون مورچه اصلا نمیتونه فرار کنه چونکه فقط توی دو بعد میتونه حرکت کنه ولی حالا اگه یه زنبور بود که میتونست توی سه بعد حرکت کنه خیلی راحت پرواز میکرد و میرفت ولی حالا اگه همون زنبور رو توی یه گوی آتش قرار بدیم دیگه نمیتونه فرار کنه و نیاز به موجودی هست که بتونه چهار بعد رو درک کنه!!!

( البته این مثال ها از لحاظ علمی کاملا درست نیستند چون که ما در مورد بعد چهارم فضا حرف نمیزنیم بلکه در مورد بعد زمان داریم حرف میزنیم, ولی برای درک مطلب و روشن شدن موضوع میتونن خیلی کمک کنن)

گراویتون نیرو نیست بلکه عامل ایجاد نیروه!!!
یه ذره بنیادیه... به این صورت که از یه جسم به جسم دیگه پرتاب میشه و با برخورد به اون باعث ایجاد کشش میشه!!!
یعنی در واقع طبق این نظریه, گرانش اصلا نیرو نیست که از فاصله دور کار کنه بلکه اون ذره و برخوردهاشه که عامل ایجاد این اثره که ما بهش میگیم نیرو!!! [soal]

نوترینو جرم داره (البته خیلی خیلی کمه ولی داره) و فقط فوتونه که جرم نداره (البته اونم در حالت سکون) یعنی شما نمیتونی هیچ نقطه ای رو در جهان پیدا کنی که جرم نداشته باشه (چون نمیتونی نقطه ای بدون انرژی رو تصور کنی)
جون میدونیم که طبق اصل هم ارزی جرم-انرژی در واقع این دو یکی هستند!!!
چرا ما میگیم که نمیتونیم هیچ وقت به دمای صفر درجه مطلق (کلوین) برسیم؟ چون در اون دما دیگه عملا انرژی نداریم!

کوانتوم و کلا فیزیک جدید واقعا واقعا سخته!!!
ما داریم پوسته این علم رو میبینیم
مکانیک کوانتوم همون چیزیه که بور و انیشتین نتونستن سرش به توافق برسن
بور گفت که برای جواب دادن به انیشتین ۳ شبانه روز رو تقریبا اصلا نخوابیده!!!
البته الان دیگه همه میدونن که حق با بور بود!

(البته من خودم هنوز هم معتقدم که انیشتین درست میگفت//نه به خاطر علاقه شخصیم بهش\\ و به نظرم یه روز میرسه که جهان بفهمه که واقعا مکانیک کوانتوم صلاحیت بودن در نظریه همه چیز رو نداره!)

عرفان سلیم زاده
2nd January 2012, 05:14 PM
سلام خب ببین... با این که داری با استناد به منابع علمی این حرف رو میزنی ولی چند نکته با اصول مکانیک کوانتوم متفاوته؟ مگه قرار نشد هیچ جرمی نتونه به سرعت نور برسه؟
خب نوترینو ها رسیدند که؟
اگه جرم داشتند(حتی در اندازه یه ذره کوانتومی) نباید به سرعت نور برسه! در ضمن جرم وقتی در اثر سرعت افزایش پیدا میکنه که یک مقدار اولیه داشته باشه! نوترینو ها نباید جرم داشته باشند!
اگه داشتند مطمئن باش طی فرایند های هسته ای باید به انرژی تبدیل می شدند! اصلا تا حالا بعد الکترومغناطیسی نوترینو دیده شده؟
در مورد هم ارزی جرم با انرژی در حالت سکون صدق میکنه ولی درحال حرکت زمان هم نقش داره!

اگه نوترینو ها انرژی دارند به خاطر زمانه چون در حالت سکون نباید انرژی هم داشته باشند و غیب بشن!

احساسم بهم میگه که نوترینو ها از جنس زمان هستند نه ماده! درمورد فوتون الان اگر جلوی نور خورشید وایمیستادیم باید پرت می شدیم! درسته که نور خورشید انرژی جنبشی داره ولی این نیرو به صورت افزایش فرکانس ازاد میشه و سرعت هم که ثابته! خب در مورد همین رسیدن به صفر درجه کلوین!

خب ما برای اینکه بتونیم یه نقطه رو به صفر درجه کلوین برسونیم اول از همه باید یک نقطه با دمای پایین تر از صفر داشته باشیم! چون تنها راه خنک کردن یک محل طبق قانون پایستگی انرژی اینه که حرارت رو به جای خنک تر انتقال بدیم!
اگر یک نقطه پایین تر از صفر مطلق پیدا کردید دیگه نیازی به صفر کردن یک نقطه برای ثابت کردن این موضوع ندارید! مخم داره سوت می کشه!
شاید بشه که با مبرد های ترموالکتریک در اینده به صفر مطلق رسید! البته اگه قبل از رسیدن به صفر مطلق ابر رسانا نشه! خب چی میگی؟ البته سوءتفاهم نشه داریم مثل بور و انیشتن با هم بحث میکنیم!

LUCKLY
2nd January 2012, 07:40 PM
درود بر دوستان در رابطه با اینکه روح ما جرم داره یا نه من چون این مطلب برام جالب بود رفتم دنبالش و از چند نفر که اهل مطالعات ماوراء الطبیعه بودن سوال کردم اونا هم تائید کردن که روح ما جرم داره خواستم به اطلاع شما دوستان هم برسونم [nishkhand]

Mr.Geo22
3rd January 2012, 12:27 PM
سلام خب ببین... با این که داری با استناد به منابع علمی این حرف رو میزنی ولی چند نکته با اصول مکانیک کوانتوم متفاوته؟ مگه قرار نشد هیچ جرمی نتونه به سرعت نور برسه؟
خب نوترینو ها رسیدند که؟
اگه جرم داشتند(حتی در اندازه یه ذره کوانتومی) نباید به سرعت نور برسه! در ضمن جرم وقتی در اثر سرعت افزایش پیدا میکنه که یک مقدار اولیه داشته باشه! نوترینو ها نباید جرم داشته باشند!
اگه داشتند مطمئن باش طی فرایند های هسته ای باید به انرژی تبدیل می شدند! اصلا تا حالا بعد الکترومغناطیسی نوترینو دیده شده؟
در مورد هم ارزی جرم با انرژی در حالت سکون صدق میکنه ولی درحال حرکت زمان هم نقش داره!

اگه نوترینو ها انرژی دارند به خاطر زمانه چون در حالت سکون نباید انرژی هم داشته باشند و غیب بشن!

احساسم بهم میگه که نوترینو ها از جنس زمان هستند نه ماده! درمورد فوتون الان اگر جلوی نور خورشید وایمیستادیم باید پرت می شدیم! درسته که نور خورشید انرژی جنبشی داره ولی این نیرو به صورت افزایش فرکانس ازاد میشه و سرعت هم که ثابته! خب در مورد همین رسیدن به صفر درجه کلوین!

خب ما برای اینکه بتونیم یه نقطه رو به صفر درجه کلوین برسونیم اول از همه باید یک نقطه با دمای پایین تر از صفر داشته باشیم! چون تنها راه خنک کردن یک محل طبق قانون پایستگی انرژی اینه که حرارت رو به جای خنک تر انتقال بدیم!
اگر یک نقطه پایین تر از صفر مطلق پیدا کردید دیگه نیازی به صفر کردن یک نقطه برای ثابت کردن این موضوع ندارید! مخم داره سوت می کشه!
شاید بشه که با مبرد های ترموالکتریک در اینده به صفر مطلق رسید! البته اگه قبل از رسیدن به صفر مطلق ابر رسانا نشه! خب چی میگی؟ البته سوءتفاهم نشه داریم مثل بور و انیشتن با هم بحث میکنیم!

اول قسمت آخر حرفتون رو اصلاح میکنم:

چرا میگید سوء تفاهم نشه؟
من اینو تو حرف های بچه های انجمن زیاد میبینم که دوست دارن تا حد امکان با هم مخالفت نکنن!
خب بحث یعنی اینکه دو نفر بیان و نظر های همدیگه رو همش تایید کنن؟؟؟
من که اینطور فک نمیکنم
قراره بیاییم هر کسی سوالی اشکالی به ذهنش میرسه مطرح کنه تا همه چیزای جدیدی یاد بگیریم, مگه غیر از اینه؟! [shaad]

----------------------

حالا در مورد بحث اصلی:

البته اینکه نمیشه به سرعت نور رسید بیشتر نسبیته تا کوانتوم ولی سوالتون کاملا به جاست, نوترینوها همونطور که گفتم جرم دارند ولی خیلی کم:

A neutrino is an electrically neutral, weakly interacting elementary subatomic particle (http://en.wikipedia.org/wiki/Elementary_particle)[1] (http://en.wikipedia.org/wiki/Neutrino#cite_note-0) with a half-integer spin (http://en.wikipedia.org/wiki/Spin-1/2),chirality (http://en.wikipedia.org/wiki/Chirality_(physics)) and a disputed but small non-zero mass (http://en.wikipedia.org/wiki/Mass) . It is able to pass through ordinary matter (http://en.wikipedia.org/wiki/Matter) almost unaffected. The neutrino (meaning "small neutral one" in Italian) is denoted by the Greek letter ν (nu (http://en.wikipedia.org/wiki/Nu_(letter))).

نوترینو (http://fa.wikipedia.org/wiki/نوترینو)

Neutrino (http://en.wikipedia.org/wiki/Neutrino)

و اما در مورد ابهاماتی که براتون پیش اومده, پس فکر کردین چرا این اندازه گیری ها و نتایجش دمار از روزگار فیزیکدانا درآورده و همه رو به تلاش برای نقض این اندازه گیریها و یا توجیهشون زیر سایه نسبیت واداشته؟

چون اگه این قضیه صحت داشته باشه احتمالا میتونیم این نتیجه رو بگیریم که معادلات نسبیت انیشتین اشتباه و در خوش بینانه ترین حالت (که من این حالت رو درست میدونم) ناکامل هست!

مثا همون قضیه ای که سر آزمایش مایکلسون-مورلی پیش اومد و نتایج آزمایشاتشون هیچ جوره نمیشد توسط مکانیک کلاسیک توجیه کرد و باعث شد که انیشتین دو اصل نسبیت خاص خودش و تقریبا ۹ سال بعد معادله ی نسبیت عام خودش رو منتشر کنه...

باید دید آیا این خط بطلانی بر دانش امروز فیزیک ماست؟! (خیلی از این جمله ای که گفتم خوشم اومد[nishkhand])
من که امیدوارم [cheshmak]

زیاد متوجه منظورت نشدم ولی اصل هم ارزی جرم-انرژی در همه حالت صادقه...

توی کتاب تکامل فیزیک انیشتین اینطور میگه که تا قرن نوزدهم اشکالی از انرژژی وجود داشتند ولی جرم یه خاصیت کاملا مجزا از انرژی بود ولی امروز همه میدونیم که جرم هم در واقع شکلی از انرژیه... (البته عین جمله نیست)

نوترینوها که نه ولی به همین خاطره که فوتون ها رو نه تنها در حالت ساکن که در هیچ سرعتی کمتر از سرعت نور نمیبینیم (البته این فیزیکدانا خیلی وحشی ان و در واقع از طریق گذروندن فوتونها از داخل محیط های خیلی خیلی خیلی سرد تونستن که اونها رو نسبت به سرعت اولیشون واقعا کند کنن [sootzadan])

اینم خوبه بدونی که:

از آنجایی که نوترینوها بار الکتریکی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%B1_%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1% DB%8C%DA%A9%DB%8C) ندارند، تحت تاثیر نیروهای الکترومغناطیس (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C_%D9%84%D9%88%D8%B1% D9%86%D8%AA%D8%B3) قرار نمی‌گیرند. نوترینوها تنها تحت تاثیر نیروی هسته‌ای ضعیف (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C_%D9%87%D8%B3%D8%AA% D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C_%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D9%8 1) که در مقایسه دارای بُرد بسیار کوتاه‌تری از نیروی الکترومغناطیس است، قرار می‌گیرند. لذا قادر هستند مسافت‌های بسیار طولانی را درون مواد بدون برهمکنش طی نمایند.

ببین مشکل اصلی اینه که تو داری همه چیز رو کلاسیک و در ابعاد بزرگ بررسی میکنی

راستش من خودم هنوز دارم ترمودینامیک رو میخونم و مکانیک آماری چیزی نمیدونم ولی اینو بگم که یه اصل هست به اسم غیر قابل دسترسی بودن صفر مطلق!!!
طبق این اصل: "ممکن نیست از طریق یک سلسله فرایند متناهی به صفر مطلق دست یافت"

ما نمیتونیم انرژی یه محیط رو کاملا حذف کنیم (بر هم کنش همیشه وجود داره حتی اگه در خلا کامل باشه)
چیزی که تازه کشف کردن اینه که حتی اگه تمام ذرات یه محیط رو حذف کنیم باز برهمکنش در اون محیط وجود داره یعنی ذرات و پادذره ها یه وجود میان و از بین میرن!

من یه بار اومدم دلیل یه موضوع رو با اطلاعات کلاسیکم بررسی کنم یه بلایی سرم اومد که نگو!
کاملا گیج شدم و در نهایت فهمیدم که با علم کلاسیک میتونیم از قوانین استفاده کنیم ولی پیدا کردن دلیل وجود اون قوانین دیگه شوخی نیست!!!

[golrooz][golrooz][golrooz]

reza azadi
5th January 2012, 08:46 PM
عرض شود یکی از دلایلی که نشون میده ماشین زمان هیچ وقت ساخته نمیشه اینکه اسمش روشه ،ماشین زمان ،و تا الان هم کسی ادعا نکرده که از اینده اومده
نمیشه بگیم هر وقت ساخته شد سفر امکان پذیره . اگر هم الان ساخته بشه سفر به گذشته محال است چون تو تاریخ به سفر ایندگان اشارای نشده !!! مگر انکه مکانیزم ماشین هیچ نوع دخالتی در مکان به ما نده .
سفر به اینده هم وجود نداره چرا ؟ چون سفر به اینده یعنی اینکه شما امکان باز گشت داشته باشید و چون همانطور که گفته شد امکان بازگشت (سفر به گذشته )ممکن نیست پس سفر به اینده یعنی ایست زمان برای شما و گذشت زمان جهان، به صورت طبیعی .یعنی شما پرشی انجام نمیدی

این قوانین ! در مورد هر نوع ماشین زمان صدق میکنه . بحث جهانهای موازی هم برای گول زدن خودمان خوبه چون به درد تجربه نمیخوره

البته یه تفکر جدید میگه بشقاب پرندهای کشف شده همان انسانها تکامل یافته اینده هستند و بشقاب پرندها همان ماشین زمان .که بعضی مواقع در سفر به گذشته دچار حادثه میشن . حال تا ما بشقاب پرنده را ثابت کنبم خودش سی سال طول میکشه تا بعد بخوایم بگیم اینها ادم فضایی هستند یا فرزندان اینده ما
[nadidan]
در مورد طرحهای که گفتم از شوخی گذشته من دو تا طرح در مورد ماشین زمان دارم به جشنواره خوارزمی ارائه کردم گفتن ما بودجه اجرا کردنش را نداریم
شاید چند ماه دیگه تو سایت انجمن فیزیک دانان جوان ( هوپا ) طرحم رو ارسال کردم
برا همیشه خداحافظ [golrooz].
[golrooz][golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد