PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث شهر ما ، خانه ما !!!!!؟؟؟؟؟؟

*FATIMA*
29th July 2011, 11:41 PM
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز !
تو این دو هفته به بیرون سرک کشیدیم !
به درکه رفتیم ، به دربند ، به کاخ نیاوران و ...
به مشکلاتی برخوردیم که بهتر دیدیم موضوعی در این مورد ایجاد شه و در موردش بحث کنیم !
همیشه گفتیم شهر ما ، خانه ما ! محیط زندگی خود رو پاکیزه نگه داریم و...
اما همیشه شاهد منظره های خیلی بدی در اطراف خود بوده ایم !
ریختن آشغال در جاده ها ، پارک ها ، خیابان ها ، آبها و...
حتی شاهد آشغال زباله هایی بودیم که سطل زباله در یک قدمی آن قرار داشت !
از چند نفرشون سؤال کردیم :
جوابای بعضیهاشون جالبه واقعاً :
بیخیال بابا ، شما چقده پاکی ، خاکی باش یه خورده ! (آیا معنی خاکی اینه واقعاً )
حوصله نداشتم ، بابا نیگاه کن ، همه آشغالاشون رو اونور انداختن (مگه هر کاری دیگران کردن ما هم باید انجام بدیم)
جواب یکیشون برای اینکه از زیر موضوع دربره : ندیدمش آخه
واقعاً چرا ؟! چرا به فکر سلامتی محیط زیست خود نیستیم ! چرا بهش اهمیت نمیدیم ؟!
آیا شما هم اینگونه اید !؟ یا نه !!!
منتظر جواباتون ، پیشنهادتون هستیم !
یا علی [golrooz]

سکوت شب
29th July 2011, 11:48 PM
متاسفانه همه ما به خودمون میگیم توشهر زندگی میکنیم اما هرگز فرهنگ شهر نشینی پیدا نمیکنیم مشکل ما فقر فرهنگیه مشکل ما نا اگاهیه مشکل ما کم توجهیه

B a R a N
30th July 2011, 12:19 AM
من خودم دوست ندارم آشغال بریزم و اینکار رو نمیکنم (نمیگم هیچوقت ولی غالبا)

اینکه با افرادی که آشغال میریزن چه رفتاری باید کرد سواله!
وقتی بهشون میگی یا مسخره میکنن یا اینکه میان تو شیکم آدم [nishkhand]

Isengard
30th July 2011, 12:29 AM
خب این موضوع برمیگرده به فرهنگ آدم ها
مطمئنا این افراد توی خونشون چنین کاری نمی کنن ، چرا؟ چون ملکه ذهنش شده که توی خونه آشغال نمیریزن. اما برای محیط بیرون چنین چیزی رو بیشتر افراد رعایت نمی کنن.
سوای آسیب رسوندن به محیط برخی ها رسما شاهکار می کنن که به قیمت جون آدم تموم میشه ، که الحمدلله این بلا از سر ما گذشت. توی اتوبان مشغول رانندگی بودم از جلو دیدم یه چیزی داره میاد ، شاپ خورد به شیشه و چند لحظه جلوی دیدم رو گرفت کم مونده بود کار دستمون بده. موز رو دادن دست بچه ایشون هم میل کردن پوستش رو از پنجره پرتاب کرده بیرون. رفتم کنار ماشین طرف دیدم پدر گرامیش (راننده) هم سیگار رو گذاشته توی دهنش طرف راننده کلا مه هست ، من هم دهنم باز شد از شدت عصبانیت چندتا نصیحت خوشگل کردم که لااقل دلمون خنک شه چون اینها عادت کردن و کاریش نمیشه کرد smilee_new2 (6)

Mr.Engineer
30th July 2011, 12:32 AM
من خودم دوست ندارم آشغال بریزم و اینکار رو نمیکنم (نمیگم هیچوقت ولی غالبا)

وای جدی میگی یعنی میان توشکممون
پس نگیم بهتره

در این موارد شهرداری هم مقصره و خالی از لطف نیست
من تهران نیسستم وکاری هم باهاش ندارم
شهرمون که کوچیه همش دویا سسه تا خیابونه
چرا شهرداری هیچ فعالیتی نداره
منظورم نداشتن سطل اشغال در خیابان ها منظورم لای جوی ها است
ما که اصلا پارک نداریم
5ساله پارکمون در زدن و خراب کردن
از شهردار پرسیدم چرا آخه فکر میکنی چی میگفت
گفت اولاش دولت بهمون پول میداد ولی الان نه
یعنی حالا که خراب شده
یعنی برای خراب کردن و خرابکاری 200و یا 300 میلیون تومان پول میخواد[taajob][taajob][khande][khande]
واقعا که
خالا هم که هنوزه پارک نداریم
وضع خیابان افت داره و نمیتونه پیاده هم راه بری چه برسه به ماشین
پیاده رو نداریم
کوچه هایی که اگه ازشون رد بشی حالت بهم میخوره
راستی بچه یه چیز جالبتر
میگن شهردارمون 2 میلیارد تومان بدهکاره
[khande][khande][khande][khande][khande][khande][khande][khande][khande][khande][khande]
فکر میکنی من دروغ میگم
خودت بیا ببین
به خدا همه این حرفا رو به شهردار شورای شهر و فرماندار سابق گفتم
ولی بهم میخندیدن[khande][khande][khande][khande][khande][khande]
حالا شما چه انتظاری دارید

*FATIMA*
30th July 2011, 12:47 AM
والا به جناب مهندس دمیا عرض کنم به تا جایی که من میدونم به تهران دارن خوب رسیدگی میکنن !
ولی تاحدودی هم حق با شماست ! خیلی از شهرها بهشون رسیدگی نمیشه !
ولی همونایی که رسیدگی میشه هم خالی از لطف بیکران شهروندانمون نیست !
قبلاً هم عرض کردم : ما جاهایی رو سراغ داریم که سطل آشغال دوروبرش هست ولی آشغال کنار سطل زباله !
چرا همه تقصیرا رو باید گردن مسئولان انداخت ! در صورتی که در بعضی مواقع خودمون مقصریم !
خیله خب میگید سطل آشغال نیست ، پس کیسه زباله رو برای چی گذاشتن !
بهتر نیست آشغالامون رو توی کیسه زباله بندازیم و هر وقت به سطل آشغالی رسیدیم و یا حتی تا خونه همراه خودمون نگه داریم و بعد تو سطل زباله بریزیم !
مگه اشکال این امر چیه ؟!
جواب بعضی از شهروندان :
آخه ماشینم کثیف میشه !
آخ ، زباله ! یعنی چی خانم یعنی میگی زباله رو تا خونه با ماشینم حمل کنم ، کثیفی میاره ! پر از میکروبه !
وای کیفم بوی بد میگیره و از این جور حرفا !
بچه ها یادتون نره راهکاراتون هم ارائه بدید !
بازم ممنون [golrooz]

Number One
30th July 2011, 01:56 AM
به نظر من آدم هر کاری رو باید اول از خودش شروع کنه یعنی " عیب کسان منگر و احسان خویش، دیده فرو بر به گریبان خویش "

آدم وقتی می بینه که این جور افرادی زباله رو جایی که نباید بندازند، میندازند

چون خیلی مخصوصا توی این ایام همچین دل و دماغ تحمل امر به معروف و نهی از منکر رو ندارن پس بهتره از حالت << زبانی >> به حالت << عملی>> تغییر رویه بدیم یعنی اینکه خودمون جلوی چشم اون شخص اون زباله رو جمع کنیم شاید ...

master_mind
30th July 2011, 10:05 AM
متاسفانه من تا حالا هر جایی که رفتم همین مشکل وجود داشته که ناشی از خود مردم .
به نظر من مشکل فقط شهرداری نیست.
چون واقعا اگه به فکر محیط زیستمون باشیم حتی اگه سطل زباله هم نباشه بازم زبالمون نمی ریزیم تو خیابون و دشت و بیابون.
پست مفیدی بود مر30

سکوت شب
30th July 2011, 10:08 AM
اقا محمد راست میگه مشکل شهرداری نیست مشکل خود ماییم من وتو وامثال من وتو

ghorghoro
30th July 2011, 10:26 AM
سلام
راستش من اصلا به سطلای زباله میگم شهر ما خانه ی ما [cheshmak][nishkhand]
اما راستش کسایی که باهام بیرون میان مسخره ام میکنن نمیدونم بگم چرا اینجورین!!!!!!
شای بزرگترین علتش اینه که از همون اول بهشون یاد ندادن چون انسان برده ی عادته. اگه از اول این فرهنگ شد براش دیگه آشغال رو زمین نمیندازه[nadidan][nadidan]

AvAstiN
30th July 2011, 01:46 PM
من اگه ببینم این صحنه رو نمی تونم تذکر بدم
و شاید یکی از دلایل اینکه این موضوع همه جا دیده می شه همین باشه

ولی یه کار جالب رو دیدم تو یکی از مکان های تفریحی اطراف مشهد
فرمانداری اون منطقه به هرکسی که قصد وارد شدن به اونجا رو داشت ، اول یه پلاستیک زباله می داد ، و ازشون 1000 تومن می گرفت ، اگه پلاستیک پر تحویل داده می شد ، 1000 تومن رو پس می دادن .

نه تنها کسی اشغالشو زمین نمی ریخت بلکه اگه یکی دیگه هم آشغال می ریخت اونو جمع می کرد!

warrior
30th July 2011, 03:08 PM
من که اینطوری نیستم .
هیچوقت آشغال تو خیابون نمیریزم.

ارغنون
30th July 2011, 06:05 PM

برای اولین بار با حرف همه موافقم!
کسی که اونقدر فرهنگ نداشته که زباله ریخته این رفتارشم طبیعیه.
راه چاره هم تذکر اشخاص نیست
چطور بحث بدحجابی که میشه شونصد تا ستاد ساخته میشه برای آموزش و مبارزه.
ولی هنوز قانون جریمه ریختن زباله نداریم!
هزینه کدوم بیشتره؟
آثار مخرب کدوم بدتره؟

جريمه ريختن غيرقانوني زباله به مكان‌هاي عمومي در شهري مانند تورنتوي كانادا 380 دلار است، يعني بيش از نيمي از حقوق كارمندان و كارگران ايراني. اين جريمه دقيقا نشان‌دهنده اهميت موضوع است.
منبع (www.alborznews.co)

عرفان سلیم زاده
30th July 2011, 07:45 PM
تو خارج اگه از این اتفاقا بیوفته مجرم هم از طرف مردم سرزنش میشه و هم از پلیس جریمه سنگین! ماهم باید همین کار رو بکنیم!

*FATIMA*
30th July 2011, 10:08 PM
ما یه مدت یه کاری انجام دادیم ، فقط آزمایشی بود و تو دربند انجام شد !
فک کنم به مدت یه هفته هم بود !
به هر کسی که میرفت دربند همون اول یه پلاستیک میدادن و مردم رو موظف به پاک کردن دربند از زباله ها کردن ! دربند پاکیزه شد ولی فقط همون مدت ! ولی بعدش دوباره شروع کردن به ریختن زباله !
گاهی ، حتی اگر به نیکت های دانشگاه هم نگاهی بندازید ، پره از آدامس های جورواجور ! و البته بعضی جاها هم دیده میشه !
مچ یکیشون رو در حال انجام این کار دیدیم :
فقط جواب رو حال کن : بابا بی خیال ، کی حوصله داره بره تا سطل زباله به خاطر یه آدامس ! شما نترسید به مانتوهاتون نمیچسبه !
تو همین کاخ نیاوران شاهد بودیم که علاوه بر دم در هر کاخ که 2 تا سطل زباله بود ، هر 1 متر به 1 متر یه سطل زباله گذاشته بودن بنده خداها !
ولی تو سبزه ها آثار جرم دیده میشد !
به یکیشون متذکر شدیم ، گفت : اینجا خودش شهردار داره ، موظفند جمع کنند ! وقتی بهش گفتیم مگه خونه خودت هم آشغال میریزی زمین ، چنان پرید که نگو !
چرا هیچ کس به این موضوع فک نمیکنه که آشغال نریختن تو مکان های عمومی فقط احترام گذاشتن به خودمونه ! علاوه بر اینکه شهر ما پاکیزه به نظر میاد ، باعث تجمع میکروبها هم نمیشیم ! خیلی از بیماریها هم ریشه کن میشه !
بچه ها لطقاً فقط تشکر نزنید ، نظراتون هم بگید !
ممنون [golrooz]

F.PHYSICIST
31st July 2011, 11:42 AM
دوست عزیزم اگر یه نفر زباله را بجای توی خیابون ریختن تو سطل بریزه
میگن بچه ننه است یا پاستوریزه هست یا....
هرچه قدر هم به بچه ها یاد بدن(از پایه فرهنگسازی کنن)بازهم بعضی بزرگترا با ریختن زباله تو خیابونا این فرهنگسازی را برعکس میکنن به نظر من اولین کار دولت باید تعیین جریمه ی سنگین برای ریختن زباله باشد چون مملکتی که مردمش بهداشت را رعایت نکنن سالم نیستند و پیشرفتی ندارن[golrooz]

zatila
2nd August 2011, 11:17 AM
همین چند سال پیش اگر می خواستن بچه ای رو از ریختن آشغال توی خیابانهای شهر منع کنن بهش می گفتن : (( نکن پسر جان ! این چه کاریه دختر جان ! آخه مگه نمی دونی شهر ما خانه ماست . )) اما راستی راستی امروز می تونیم بگیم که شهر ما خانه ماست ؟ !
یعنی شهر ما مثل خونمون یه جای آروم و آرامش بخشه ؟ !
شهر ما مثل خونمون زیباست ؟!
با بودن تو شهرمون می تونیم احساس راحتی کنیم ، مثل خونمون ؟ !
......... با همه این حرفها ، ما هم آشغال رو روی زمین نمی ریزیم و اگه آشغالی هم ببینیم اونو بر می داریم ، البته نه به خاطر اینکه شهر ما خانه ماست ، بلکه به این خاطر که شهر ما هم مثل خونه هامون بشه : زیبا ، تمیز ، شاد و دوست داشتنی........................اما حالا چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

A M S E T I S
3rd August 2011, 10:41 AM
سلااااااااممم...خب متاسفانه در کشور ما از لحاظ احترام به طبیعت تقریبا هیچ گونه فرهنگ سازی نشده....افراد کاملا طبیعی زباله هاشونو میندازن و میرن....و متاسفانه افراد هم تقریبا بی تفاوت هستند...به نظر من در نظر گرفتن جریمه برای افراد خاطی میتونه کمی موثر باشه ولی تو کشور ما اصلا قوانین به خوبی اجرا نمیشه ....حتی اگر جریمه ای هم در نظر گرفته بشه...[ghahr]

که البته برای کشوری مثل ایران با این همه مدن واقعا باعث خجالته که هنوز مردمانش ساده ترین موارد رو رعایت نمیکنن...[bihes]

امیدوارم همه ما یه روزی متوجه بشیم که با این رفتارها طبیعت ی روز از بین میره...

tak par
28th August 2011, 11:43 AM
سلام وخسته نباشید خنک تو این فصل گرم.
من کوچکتر از آن هستم که جیزی بگم ،ولی این دردی هست تو دل خیلی هاست
که باید گل هر مجلسی بشه.به نظر من قبل از دادن هر نظر و ایده ای باید قبول کنیم که ما در ایرانیم نه در اروپا ،هر جایی روشی رو می خواد.در ایران عزیز ما تا چیزی به بهران تبدیل نشه و دولت اجبار نکنه اتفاقی نمی افته مورد بارز مسئله حجاب هستش .واسه حرف های مایوسانم عذر می جوام.

*FATIMA*
3rd September 2011, 01:34 AM
سلام وخسته نباشید خنک تو این فصل گرم.
من کوچکتر از آن هستم که جیزی بگم ،ولی این دردی هست تو دل خیلی هاست
که باید گل هر مجلسی بشه.به نظر من قبل از دادن هر نظر و ایده ای باید قبول کنیم که ما در ایرانیم نه در اروپا ،هر جایی روشی رو می خواد.در ایران عزیز ما تا چیزی به بهران تبدیل نشه و دولت اجبار نکنه اتفاقی نمی افته مورد بارز مسئله حجاب هستش .واسه حرف های مایوسانم عذر می جوام.
ما به بقیه موضوعات کاری نداریم پس لطفاً وارد این بحث نشن !
باید خدمت شما tak par عزیز عرض کنم که :
1/ ما انسانیم و انسانها آزاد و مختار !
چرا باید برای هرچیزی اجباری در کار باشه ؟! مگه خودمون توانایی فهمش رو نداریم !
هیچ وقت با اجبار چیزی حل نمیشه بلکه بدتر هم میشه !
با زباله ریختن تو خیابون نه تنها محیط زیستمون رو از بین میبریم بلکه سبب آلودگی و بروز بیماری نیز میشیم !
زباله انواع میکروب ها و ویروسها و قارچها رو به خودش جلب میکنه و این مسئله باعث به وجود اومدن محیطی زشت در اطرافمون میشه !
به فکر پاکیزگی شهرمون باشیم [golrooz]

*FATIMA*
3rd September 2011, 01:36 AM
تا حالا راه حل های ارائه شده :
1/ داشتن سطل زباله در معابر ( که الحمدالله این مسئله حل شده )
2/ داشتن حداقل یه کیسه زباله همراه خود .
3/ جریمه
منتظر بقیه پیشنهاداتتون هم هستیم

طلیعه طلا
4th September 2011, 08:51 AM
تا حالا راه حل های ارائه شده :
1/ داشتن سطل زباله در معابر ( که الحمدالله این مسئله حل شده )
2/ داشتن حداقل یه کیسه زباله همراه خود .
3/ جریمه
منتظر بقیه پیشنهاداتتون هم هستیم

دوستان به راه های خوبی اشاره داشتند.
ما تو روایت هامون داریم ،چیزی که در کودکی و خردسالی یاد می گیرید مثل حک شدن اون مطلب روی سنگ می مونه .
پس ، یکی از بهترین فعالیت هایی که میشه انجام داد ، ترویج فرهنگ رعایت بهداشت عمومی در جامعه ، در و برای کودکانه .با استفاده از بروشور های رنگ آمیزی ، داستان سرایی های ریتمیک ،برگزاری فعالیت های نمایشی ، در نظر گرفتن جایگاهی در میادین شهر و دعوت از بچه ها برای شرکت در مباحثه های پیرو موضوع و ... می تونه یه قسمت از کار رو تعدیل کنه .
استفاده از بنر های تبلیغاتی که شکل شهر رو پس از رعایت بهداشت به تصویر کشیده باشه .
برگزاری مسابقات مختلف مشاعره ای و سرودن شعر در رسانه های پطبوعاتی که از زیبایی محیط داد سخن بگه .
ارائه تراکت های آموزشی به مردم در اماکن پر تردد و پر رفت و آمد.( که حامل قیاس بین دو وضعیت رعایت و عدم رعایت باشه )
ساخت تیزر های رسانه ای
یاد آوری به سازندگان رسانه های تصویری در رعایت کردن این مسئله در فیلم هاشون .
و ساخت فیلم های مستند علمی دو دقیقه ای و پخش اون در فواصل برنامه های پرمخاطب تلویزیون و ...

*FATIMA*
29th November 2011, 11:26 PM
امروز به یه چیز جالب برخوردم ؛ البته قبلاً دیده بودما ! توجه نشده بود !
تو خیابون یا پیاده رو که راه میری پره ازین کاغذهای تبلیغات !!!!!
چرا ؟!
خب اگه دوست نداری نگیر !!!! به کسی برنمیخوره !
ولی وقتی میگیری دیگه اینکارا چیه ؟!

312
30th November 2011, 02:33 AM
[tafakor]تئوري پنجره شكسته[cheshmak]

طلیعه طلا
30th November 2011, 06:16 AM
[tafakor]تئوري پنجره شكسته[cheshmak]

توجه داشته باشیم که نظریه هائی که در باب روان شناسی جرم ارائه می شوند فرد را نهایتا در برابر رفتار مجرمانه اش بی اختیار قلمداد می کند

(خواه تاثیر خانواده باشد یا ژن و یا هر عامل دیگری). به عبارت دیگر تعریف انسان "خوب" و "بد" به چالش گرفته می شود.

اگر فردی دست به جنایت، تجاوز و یا هر عمل تبهکارانه دیگری می زند به این دلیل است که بیمار است نه آنکه انسان شرّی است.

به نظر شما ، باید برای موضوع مورد شهر ما خانه ما هم از این تئوری استفاده کرد ؟

*FATIMA*
30th November 2011, 10:32 AM
جناب 312 من اصلاً متوجه منظورتون نشدم !!!
میشه واضح تر توضیح بفرمایید ؟!

مهدی 313
30th November 2011, 03:22 PM
جوابای منو در این خصوص میتونید در سلسله مباحثی با عنوان بیوسفر در خطر مطالعه بفرمایید لذا از علاقمندان و کسانیکه دغدغه محیط زیست دارن دعوت میکنم حتما مقالاتو بخونید و نظرتون رو بیان بفرمایید .

312
30th November 2011, 03:47 PM
شهردار نيويورك براي جا انداختن ارائه بليط در مترو مجبور به سختگيري شديد براي كوچكترين جرمهاي مجرمين شهري شد وبا برخوردكردن با كمترين بي اعتنايي اجتماعي كاري كردكه درصد عدم ارائه بليط در مترو خيلي كاهش پيدابكنه.توي اون پروژه تصميم گرفته شد براي اينكه كسي فكرنكنه كه كمترين قانون شكني اجتماعي مورد تحمل مسئولين شهري هست با تمام قوا براي يك مدت با كوچكترين بي انضباطيهاي شهري برخورد شد و در كنار تمام آموزش هاي ايجابي از تمام امكانات براي برخوردهاي سلبي هم استفاده شد.يك پنجره شكسته معمولا مجرمهاي نهفته كم جرات رو به انجام خلافهاي ديگه و در اين مثال خاص به شكستن بقيه پنجره ها تحريك ميكنه(در مقابل بايد با اولين شكسته شدن شيشه يك پنجره بلافاصله اون شيشه ترميم وبهسازي بشه و با شدت با كسي كه اون شيشه رو شكسته برخورد تنبيهي بشه تا حساب كار دست مجرمين آينده بياد)اگه توي تهران تمام رسانه ها 24 ساعته براي حفظ محيط زيست تبليغ هم بكنند ولي با آسيب زنندگان به سلامت محيط زيست برخورد محكمي نشه تمام اون تبليغات24 ساعته بي ارزش ميشند.در صورتي كه متاسفانه مردم از مسئولين تبعيت شديد ميكنند و وقتي يك مسئول خودش ميزنه مثلا پارك سرخه حصار رو ناقص ميكنه ديگه نميشه از مردم خواست كه شاخه درختها روتوي13بدر از تنه نكنند.الان وقتي رفتگر تحت مديريت شهرداري باقيمونده آشغالهارو جاروميكنه وميريزه توي جوي آب ديگه از مردم ناراضي از شهرداري بابت(هزارعوارض و...)نميشه كه انتظار داشت كه كيسه زبالشونو تعمدا توي جوي آب نندازند.الان ادعا ميشه ساخت سطلهاي بزرگ زباله توي شهري كه ميشه توي نيم ساعت زباله هاي محلاتشو هرشب جمع كرد اساسا يك كار ضدبهداشتيه چون باعث تجمع چند ساعته زباله اونهم بصورت كاملا تحت فشار (ودر نتيجه سرازيرشدن شيرابه زباله به محيط اطراف اون سطلهاي غول پيكر) ميشه.در مقابل فقط كافيه از همه مردم خواسته بشه حتما حتما فقط وقتي صداي ماشين جمع آوري زباله رو هرشب بين ساعت خاص(مثلا 9 تا 9.5 شب)ميشنوند زباله هاشونو بيارند و توي ماشين بندازند.اينجوري اصلا زباله هاتوي كوچه ها نميمونندكه گربه ها يا آشغال دزدها بخوان اونهارو پاره پوره كنند.بعضي موارد نگهداشتن استخوان لاي زخم هستند و رفع نشدن اون مشكلات دلايل غير موجه دارند

*FATIMA*
28th February 2012, 09:42 PM
هی وای من ! اینجا رو نیگا !!!!
آشغالا رو لای بوته خارها قایم میکنی که کسی نبینه ؟!
میخوای قوطی دلستر باز کنی ، درش رو میندازی تو سبزه ها !!!!!
میخوای آب معدنی بخوری درش رو میندازی تو خیابون!!!!!
کیسه چایی دیگه لابه لای درختان چیکار میکنه !!!!!
بابا دست مریزاد ! خیلی باحالید !!!!!
تمام این چیزا در جاهایی پیدا میشه که سطل زباله در یک قدمی شماست !
گفتین تبلیغات کمه ، بیا این همه تبلیغات
گفتین سطل زباله ندارین گفتیم بیا اینم سطل زباله
گفتین درست آموزش نمیدین ، گفتیم چشم ، آموزش هم دادین !!!!
آخه چرا خودمون رو به کوچه علی چپ میزنیم !!!!
چرا فکر میکنیم اینها وظیفه کارگرای شهرداریه که بیاد جمعشون کنه !!!
بنده خداها در این موقع سال نمیدونستن باید هرس کاری کنن یا آشغالای مردم رو جمع کنن !!!!
چرا به فکر تمیزی جامعه مون نیستیم !!!!

*FATIMA*
4th April 2013, 09:32 PM
یه خاطره جالب از سیزده بدر امسال
با خانواده و فامیلا دسته جمعی رفتیم تو دشت و بیابون و افراد زیادی هم انجا تشریف داشتن .
موقع تفریح تموم شد و وقت غذا شد و جمع کردن زباله ها .
خیلی جالب بود . یه کیسه برداشته بودن فقط فقط آشفالای لاستیکی مثل مبطری و شیشه و .. رو جمع می کردن بقیه رو مینداختن دور
رفتم پیششون و ازشون پرسیدم پس بقیه آشغالا چی ؟! گفتن بی خیال بابا !!!!!!!!!!!! بلاخره اینجا گوسفندا و گاوها میان چرا اینا رو میخورن دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!! [tafakor]
بابا دست مریزاد !

*FATIMA*
3rd January 2014, 10:56 PM
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRHC8jVeBKCp2JihALWE1i1CJoDCtlPI E7_bwPVjFe2zht_QS-p

- - - به روز رسانی شده - - -

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-xdSNEMC3sQzRQOmxJy0rkDL02SDOfChJXzDa7nhi4B1OD2fp

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد