PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال تغيير و تحول

sts92
24th July 2011, 05:34 PM
تفاوت هاي بين تغيير و تحول
به نظرتان بين اين 2 چه تفاوتهايي هست
و در چه شرايطي صورت ميگيرند ؟!

http://aprang.ir/wp-content/uploads/2011/07/evolution.jpg

Rez@ee
24th July 2011, 05:55 PM
از نظر معنا هم معنی هستن وبه معنای دگرگونی به کار رفته . فکر می کنم تغییر حالت ظاهری وجسمانی دارد وتحول حالت معنایی .جایی اینو دیدم
در تعریف تغییر گفته شده است: تغییر، دگرگونی هر چیزی است كه با گذشته‌اش تفاوت داشته باشد و نوآوری، اتخاذ ایده‌هایی برای سازمان جدید است. بنابراین تمام نوآوری‌ها می‌تواند منعكس‌كننده یك تغییر باشند؛ اگرچه تمام تغییرها نوآوری نیستند. تحول یعنی فرایند ذوب شدن اندیشه‌ها، باورها و رفتارهای سنتی و تثبیت ارزش‌های نوین و استقرار نظام‌های جدید. یعنی منطبق كردن سازمان‌ها با آخرین پدیده‌های روز.

سکوت شب
24th July 2011, 06:14 PM
تحول یعنی کاملا زیر ورو شدن اونم به طور دایمی اما تغییر یعنی امکان بازگشت هست نمیدونم چه جوری بگم

sts92
24th July 2011, 06:57 PM
تحول یعنی کاملا زیر ورو شدن اونم به طور دایمی اما تغییر یعنی امکان بازگشت هست نمیدونم چه جوری بگم

راحت باشین
خونه خودتونه [bamazegi]
من متوجه منظورتون شدم [golrooz]

sts92
24th July 2011, 07:02 PM
MR_Jentelman عزیز 2تا مقاله یکی در مورد تحول و دیگری در مورد تغییر گذاشتند که مربوط به بحث میتونه بشه
اگر وقت داریم مطالعه کنیم [shaad]

Mercy
24th July 2011, 09:36 PM
انسان متمدن برای اینکه وضعیت بدنیش مثل انسان نخستین نشه فقط کافیه از یه صندلی و میزکار استاندارد که با اصول ارگونومیکی تناسب داره استفاده کنه [bamazegi]

جدای از شوخی تفاوت این دو فقط در سطح هوشیشونه. تغییر و تحول میتونه ظاهری هم نباشه.

و شاید هم بشه گفت " هر کسی کو دور ماند از اصل خویش / بازجوید روزگار وصل خویش!

sts92
26th July 2011, 08:27 PM
چندتا از تفاوتهای معلوم رو میگم
اول اینکه تغییر زمان بر هیت و در یک دوره زمانی صورت می پذیرد اما تحول آنی، یکدفعه و به قولی ییهویی انجام میشه .
دوم اینکه تغییر طول عمر زیادی نداره اما تحول طولانی است و مستحکم تر .
سوم ...

B a R a N
26th July 2011, 10:10 PM
دوم اینکه تغییر طول عمر زیادی نداره اما تحول طولانی است و مستحکم تر .
سوم ...

همانطوری که گفتید تغییر در مدت زمان طولانی انجام میشه و تدریجی هست
و برعکس تحول آنی و ناگهانی

ولی در مورد دوام و پایداری، تغییر پایدارتر از تحول است

تغییر در طی مدت زمانی انجام میشه و افراد و پرسنل کم کم با تغییرات مواجه میشن و از لحاظ روانی آماده میشن، معمولا واکنش و اعتراضی نسبت به اون ندارن، قبلش هم مطالعه میشه و بر اساس نیازها تغییرات داده میشن

ولی تحول خیلی سریع اتفاق میافته و افراد از ترس عدم امنیت شغلی و تغییرات سلیقه ای با اون مخالفت میکنن

به نظرم طول عمر تغییر از تحول بیشتره

sts92
26th July 2011, 10:16 PM
همانطوری که گفتید تغییر در مدت زمان طولانی انجام میشه و تدریجی هست
و برعکس تحول آنی و ناگهانی

ولی در مورد دوام و پایداری، تغییر پایدارتر از تحول است

تغییر در طی مدت زمانی انجام میشه و افراد و پرسنل کم کم با تغییرات مواجه میشن و از لحاظ روانی آماده میشن، معمولا واکنش و اعتراضی نسبت به اون ندارن، قبلش هم مطالعه میشه و بر اساس نیازها تغییرات داده میشن

ولی تحول خیلی سریع اتفاق میافته و افراد از ترس عدم امنیت شغلی و تغییرات سلیقه ای با اون مخالفت میکنن

به نظرم طول عمر تغییر از تحول بیشتره

منظور من اين است كه بعد از هر تغييري تغييرات ديگري وجود دارم و پيش مي آيد يعني لازم است كه پيش بيايد.
اما بعد از هر تحولي به راحتي نميشود تحول ديگري را ايجاد كرد به دليل اينكه نيازي نيست.
هوم ؟![tafakor] [golrooz]

B a R a N
26th July 2011, 10:33 PM
منظور من اين است كه بعد از هر تغييري تغييرات ديگري وجود دارم و پيش مي آيد يعني لازم است كه پيش بيايد.
اما بعد از هر تحولي به راحتي نميشود تحول ديگري را ايجاد كرد به دليل اينكه نيازي نيست.
هوم ؟![tafakor] [golrooz]

البته تا جایی که یادم میاد چند نوع تغییر بود که اساسی ترینش مهندسی مجدد (http://www.aftabir.com/articles/view/economy_marketing_business/industries/c2c1148140512_industrial_engineering_p1.php/%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA) بود که تقریبا مشابه تحول بود با تفاوت در مدت زمان و شیوه اجرا
البته در مهندسی مجدد هم اعتراضات وجود داره، چون تغییرات اساسی و بنیادین هستند ولی با توجه به بعد زمان نسبت به تحول حالت تدافعی کمتر هست (زمان از یه جنبه دیگه میتونه باعث ناکارآمدی این فرآیند بشه)
پس هر تغییری رو نمیشه گفت که ناقص و کوچیکه، تغییرات اساسی و بنیادین هم داریم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد