PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث داغ هفته(حق طلاق)

غزل بارون
22nd July 2011, 07:37 PM
بچه ها میخوام یه موضوع داغ و جدید تو این هفته راه بندازم راجع به حق طلاق !!!میخوام همگی در این بحث شرکت کنید براساس ماده 1133قانون مدنی حق طلاق در دست مردان هست ولی یه مواقعی هم حق طلاق رو زنان در اختیار دارن مثلا زمانی که شوهر نفقه زوجه رو نپردازه یا دوام این ازدواج باعث عسر و حرج زوجه یشه حالا میخوام در این بحث شرکت کنید و بگید آیا این عادلانه هست یا خیر و دلایل خودتونو رو بهم بگید

غزل بارون
22nd July 2011, 07:57 PM
در ایران متاسفانه این حق رو فقط به مردا دادن که این اصلا عادلانه نیست و همچنین در سوئد فقط خانما هستن که حق طلاق دارن.به نظر من اگه زوج ،زوجه را مجبور به تمکین کنه اصلا عادلانه نیست و اینکه به زور به اینکه به این زندگی ادامه بده.ختی با اینکه ماده 1129 و 1130 گفته زن میتونه طلاق بده ولی در صورتی هست که قاضی رای رو صادر کنه و دلیل زوجه مجکمه پسند باشه

*WIZARD*
22nd July 2011, 08:04 PM
متاسفانه در ایران حق طلاق به مردها دادن و از اون طرف شیر بها و حق نفقه و مهریه هم هست که روی دوش مرد میافته و مانع طلاق میشه که اصلا خوب نیست
برای کسی که از زندگی مشترک بریده باید راهی برای رهایی باشه نه اینکه به دلیل نداشتن پول به زندگی جهنمیشون ادامه بدن
باید راهی ساده برای زندگی بهتر باشه مثلا در برخی کشورها طلاق توافقی و اموال طرفین نصف میشود که به نظر معقولانه میرسد

Sookoot
22nd July 2011, 09:20 PM
وقتی بین زن و شوهر مشکل پیش بیاد تا حدی که امکان سازش نداشته باشند ایده ال اینه که :

آیا ........ هر دو با توافق جدا شوند بدون دعوی و شکایتی

اما این همیشه شدنی نیست بدلایل مختلف

قانون حق طلاق زوجه رو به مرد داده اما این بدین معنی نیست که زن تحت هیچ شرایطی نتونه طلاق بگیره اینکه چی باید پیش بیاد تا زن بتونه طلاق بگیره و چطور اینکارو بکنه بحث مفصلیه

واما در مورد اینکه حق طلاق با کی باشه من میگم در اختیار مرد براش دلیل دارم

یک اشاره مختصر : همین الان بیشترین مراجعه به دادگاه های خانواده از جانب خانم هاست که یا مهریه و نفقه میخوان یا سروکله یه زن دیگه تو زندگی شون پیدا شده یا بحث حضانت فرزنده یا اثبات زوجیته و یا درخواست طلاق خلعی و مبارات دارند

خب حالا تبعات این میزان درخواست ها رو اضافه کنید به امار ثبت طلاق هایی که حق طلاقش دست خانم هاست!!

ساده تر بگم اگه قرار باشه حق طلاق دست خانما باشه بنیان خانواده و ثبات در زندگی رو بمراتب سست از این شاهد خواهیم بود " این یک دلیل !!

غزل بارون
22nd July 2011, 09:43 PM
ولی اگه دقت کنید کردان جامعه ما همش رو به زندگی به زن های دیگه میارن آیا این درسته که زن اول ساکت بشینه و چیزی نگه!

Admin
22nd July 2011, 10:48 PM
همون طوری که دوستمون Sookoot (http://www.njavan.com/forum/member.php?u=26811) گفتند منم با اینکه حق طلاق دست مرد باشه موافقم.

چون مردا منطقی هستن نه احساسی پس همیشه سعی می کنند تصمیماتشون از روی منطق باشه نه احساس.

بخصوص تو این دوره زمونه که اگه طلاق دست زن ها باشه آمار طلاق به چند برابر افزایش پیدا می کنه و میشه معضلی برای جامعه ..!

توجه داشته باشید که تو روسیه به این دلیل که حق طلاق دست هر دو طرف هست آمار طلاق الان 70% از کل ازدواج هاست..!

Mr.Engineer
22nd July 2011, 11:47 PM
من هم با نظریه آقا مصطفی و sookoot عزیزم موافقم
و طرفدار اینم هستم که طلاق با توافق هر دو باشه بهتره
از اینکه
چون در این صورت
مرد هر کاری که خواست نمیتونه انجام بده مثلا زن بگیره و این برای یک زن خیلی سخته
و زن هم هر کاری که دلش خواست انجام بده
چون بلاخره این طلاق باعث ضربه زدن به هردو میشه
و تمام مال و اموال بینشون تقسیم میشه
و مرد به خاطر نداشتن مهریه به گوشه ی زندان راه پیدا نمیکنه.
فکر کنم آمار اطلاق بیاد پایین
ولی بازم فکر نکنم این در کشور ما جواب بده

Steve Jobs
23rd July 2011, 02:09 AM
با اجازه تون چند مورد بگم:

چون مردا منطقی هستن نه احساسی پس همیشه سعی می کنند تصمیماتشون از روی منطق باشه نه احساس.

اینکه بخواد یه همسر دیگه بگیره و بخواد همسر فعلی اش را طلاق بدهد (برای هوس) ، تصمیم گیری از روی عقله و نه احساس؟!

بخصوص تو این دوره زمونه که اگه طلاق دست زن ها باشه آمار طلاق به چند برابر افزایش پیدا می کنه و میشه معضلی برای جامعه ..!

الان که زیاد دیده شده چون حق طلاق برای آقایون هست، همون اتفاقی که گفتم رخ میده.یعنی عکس اون چیزی که گفتید که باعث افزایش آمار طلاق میشند خانم ها ، اونها سعی می کنند مانع جداشدن بشن.
معمولا دیده میشه که خانوم ها سعی در حفظ زندگی را دارند.
شما بیشتر توی جامعه دیدید که برای هوس خانم ها تقاضای طلاق داشته باشند یا آقایون؟

من اصلا این قانون را قبول ندارم.

*پدر بزرگ
23rd July 2011, 02:43 AM
اولا سلام
اما بعد ...
الان در جامعه متاسفانه اين موضوع به طور نادرستي در حال گسترش است كه خانمها هم مثل اقايون حق طلاق داشته باشند
اين موضوع را اكثر روانشناسان (بجز معدودي از روانپزشكان خانم ) كاملا رد مي كنند با هزار و يك دليل منطقي و درست
و عده اي به صورت ناخواسته حرفي را مي زنند كه دشمنان خانواده ميگن دشمنان خانواده چرا اين حرفها رو ميزنند چون مخالف بنياد خانواده هستند
هر چه قدر جلوي طلاق گرفته بشه (بجز موارد خاص) بهتره چون ضررهاي طلاق بسيار زياده چه از نظر اجتماعي چه از نظر بحرانهاي رواني و چه از نظر كودكان طلاق و...

*پدر بزرگ
23rd July 2011, 02:54 AM
حالا ما بيايم راههاي طلاق گرفتنو زياد كنيم ايا اين درسته ؟
روحيات مرد با زن بسيار متفاوته زن و مرد مكمل هم هستند نه رغيب هم كه بخواهيم همه چيز را بينشان مساوي تقسيم كنيم
چرا زن و مرد با هم ازدواج ميكنن چون لباس و مكمل همديگه هستند چرا اقايون حق طلاق دارن چون هر كدام از زن و شوهر وظايفي دارن و وظيفه زن گرفتن برعهده مرده و برعكسه اين موضوع در هيچ مخلوقي بجز بشر گمراه صادق نيست پس حالا كه مرد جز وظايفش در خانواده هست كه زن بگيره حق طلاق هم با مرده
در اين ميان اگه مردي خطايي كرد بايد يخه ان مرد را گرفت نه اين كه همه مردها رو بد نشان بديم

Admin
23rd July 2011, 05:27 AM
اینکه بخواد یه همسر دیگه بگیره و بخواد همسر فعلی اش را طلاق بدهد (برای هوس) ، تصمیم گیری از روی عقله و نه احساس؟!

خب شما فکر میکنی حق طلاق با زن باشه یا هر دو وضعیت بهتر میشه ؟
مردای هوس باز هست نمی گم نیست ولی کسی که بخواد هوس بازی کنه همه جوره پایه است و کسی جلوش رو نمی تونه بگیره ..!

الان که زیاد دیده شده چون حق طلاق برای آقایون هست، همون اتفاقی که گفتم رخ میده.یعنی عکس اون چیزی که گفتید که باعث افزایش آمار طلاق میشند خانم ها ، اونها سعی می کنند مانع جداشدن بشن.
معمولا دیده میشه که خانوم ها سعی در حفظ زندگی را دارند.
شما بیشتر توی جامعه دیدید که برای هوس خانم ها تقاضای طلاق داشته باشند یا آقایون؟

بحث هوس بازی آقایون 1 در 100 هست ...

اینقدرا عمومیت نداره .!

الان بحث روز و دلیل اصلی طلاق مهریه های سنگین ، عدم تفاهم زوجین ، دخالت اطرافیان و تجمل گرایی خانواده ها هست ...

توی قانون جدید تا اونجایی که میدونم اگر یه مرد بخواد زن دوم بگیره باید با رضایت زن اول باشه.
اگه هم بخواد زن اول رو طلاق بده مهریه رو باید تمام پرداخت کنه ...

خیال خانم ها رو راحت کنم ... اگر مردی واقعا بخواد زنش رو طلاق بده این کار رو می کنه چه با یه سکه چه با 1000 تا سکه.

پس نمی تونیم بگیم مهریه مانع طلاق میشه ...

به نظر من دلیل اصلی خیلی از طلاق هایی که امروزه رخ میده مهریه ی سنگین و مطالبه ی اون از طرف خانم ها بصورت تهدید آمیزه ..!

مثلا خانم به آقا میگه مهریه ام رو ندی ال می کنم و بل می کنم و همین زمینه ساز جدایی میشه.

دومین مورد می تونه تجمل گرایی باشه که همیشه فشار مالی اون روی دوش مرده ...

من خودم به عینه دیدم که زنی به مردش میگه یا برام فلان موبایل رو می خری یا گوشی خودت رو ازت میگیرم .!

در هر صورت اینکه بخواید دلیل اصلی طلاق ها رو هوس بازی مرد و گرفتن زن دوم بذارین کاملا نا عادلانه است..!

بخصوص الان که قانون جدید هم گذاشتن براش ...

ghorghoro
23rd July 2011, 07:43 AM
سلام
به نظر من اولا که موافقم که حق طلاق دست مرد باشه[tafakor] و وقتی هم که هر دوتاشون میبینن که نمیتونن ادامه بدن توافقی بهتره جدا بشن آخه اگه بخوان باهم بمونن زندگی رو برا خودشون و بچه هاشون جهنم میکنن[negaran]
راجع به اینکه دوستان گفتن مردا هوس بازن؟؟
به نظرم نگه داشتن مرد تو خونه یه مهارته زنانه است که میتونه مرد رو پابند خونه کنه[tashvigh][esteghbal]
در کل حق طلاق مال مد باشه بهتره[golrooz]

غزل بارون
23rd July 2011, 08:06 AM
آقا مصطفی آیا امسال یه سری به دادگاه خانواده زدید ؟!مردان هوس باز 1 در صد نیستند خیلی هم زیاد شدن چون به دونه زن راضی نیستن میرن با دختران جوانی زدواج میکنند که بازم راضی نمیشن خب حق زن اولی ضایع میشه زن اولی برای اینکه کانون خانواده بهم نریزه و بچه هاش در بی پدری بزرگ نشه میسوزه من اینو قبول دارم که بعضیا مهریه سنگین میذارن ولی اگه دقت داشته باشید همه نمیگن عند المطالبه دلیل این مهریه هم اینه که مردها نه همشون خیلی زود از زن و زندگی خسته میشن احساسات زن رو درک نمیکنن و هر عملی ازشون سر میزنه و امکان طلاق دادن زن هست و بعد از اون خانم دوس نداره به سمت خانوادش بره و درخواست کمک کنه یه کمی پول باید باشه که بتونه به زندگی بعد طلاق ادامه بده و یا دلیلش اینه که آنقدر همسر رو دوس داره که میخواد با مهریه سنگین از طلاق جلوگیری کنه هر چند خودم با مهریه سنگین موافق نیستم اصلا ولی دلیل بیشتر خانم ها همینه. من بخاطر کارم دادگاه زیاد میرمو میام و میبینم که بیشتر خانم ها از عدم احساس همسر نالالن توی یه زندگی که احساس جاری نباشه و مرد از زن خسته بشه و بره یه زن دیگه بگیره آیا این انصافه که زن با طرح دعوی و شکایت در دادگاه زوج رو به دادگاه بکشونه و تازه مرد بگه من نمیخوام زنمو طلاق بدم این زن منه من حقشو دارم تکلیف اراده آزاد یه فرد چیه؟!

کاوه
23rd July 2011, 08:35 AM
سلام . [golrooz]
اولا اونطور که شما تصور میکنید حق طلاق در دست مرد نیست و طیق قوانین کشورمون راه هایی هست که حق طلاق دست خانومهاست . . .
اسلام هرگز به مردان فرصت‌طلب و زورگو اجازه نمي‌ده از حق طلاق سوء استفاده كنند.

1.طبق ماده 1119 قانون مدني، طرفين عقد ازدواج مي‌توانند هر شرطي كه مخالف با مقتضاي عقد مزبور نباشد در ضمن عقد ازدواج يا عقد لازم ديگر شرط نمايند . مثل اينكه شرط شود هرگاه [شوهر]، زن ديگر بگيرد يا در مدت معيني غايب شود يا ترك نفقه نمايد، يا بر عليه حيات زن سوء‌قصد كند، يا سوء‌رفتاري نمايد كه زندگاني آنها با يكديگر غيرقابل تحمل شود

2.طبق ماده 642 قانون مجازات اسلامي اين امكان براي دادگاه پيش‌بيني شده كه هرگاه مرد در صورت استطاعت خود و تمكين زن، از پرداخت نفقه خودداري كند، شوهر را تعزير كند و اگر اجبار به نفقه ممكن نباشد و مرد از طلاق همسر خود نيز امتناع كند حاكم مي‌تواند نفقه زن را از اموال شوهر بپردازد هر چند اين امر مستلزم فروش اموال شوهر باشد كه اگر چنين كاري نيز ممكن نباشد حاكم، مرد را اجبار به طلاق خواهد كرد و در صورت ميسر نبودن اجبار به طلاق، حاكم خود به عنوان وليّ، طلاق را جاري خواهد كرد .

3.طبق ماده 1130 قانون مدني آمده است: "در صورتي كه دوام زوجيت موجب عسر و حرج باشد، وي مي‌تواند به حاكم شرع مراجعه و تقاضاي طلاق كند. چنانچه عسر و حرج مذكور در محكمه ثابت شود، دادگاه مي‌تواند زوج را اجبار به طلاق نمايد و در صورتي كه اجبار ميسر نباشد زوجه به اذن حاكم شرع، طلاق داده مي‌شود.

موارد ديگري نيز در كتب مفصل فقهي مطرح است كه حق فسخ و طلاق را به عهده زن گذاشته است و نيازي به طلاق دادن مرد نيست بلكه خود زن با مراجعه به حاكم شرع، حتي در برخي موارد بدون مراجعه به حاكم، حق ابطال عقد را دارد. مانند مواردي كه شوهر غايب و مفقودالاثر شود و از او خبري در دست نباشد و زن از لحاظ نفقه يا امور ديگر در عسرت به سر برد؛ مي‌تواند به محكمه شرع مراجعه و حكم طلاق خود را بگيرد، همچنين جنون اعم از اطباقي، استمراري و ادواري موجب حق فسخ براي زن مي‌باشد، خلاصه در جايي كه زن از مرد ناراضي و منزجر باشد مي‌تواند با بخشيدن مهر، خود را مطلّقه سازد كه در اصطلاح فقه به آن طلاق خلع مي‌گويند.
>>به مقتضاي عدل و انصاف اگر حق طلاق در دست مردان است، هزينه‌هاي مترتب بر آن نيز بر دوش آنان مي‌باشد و زنان در اين مورد فارغ از هر هزينه‌اي امكان ازدواج ديگر را دارند<<

و همین طور که مصطفی گفت خداوند زنها رو بر اساس وظایفی که دارن فطرتا احساسی و خیلی عاطفی آفریده و ممکنه در این موارد زود تصمیم گیری کنن .

سکوت شب
23rd July 2011, 08:51 AM
به نظر من بستگی داره که کدوم طرف شاکیه البته با دلایل قانع کننده

غزل بارون
23rd July 2011, 09:02 AM
برای مثال برامون دلیل بیارید تا ما هم متوجه شیم شما کدوم وری هستید؟!شاید زن احساساتی باشه ولی دیگه بچه که نیست بخواد تا چیزی میشه طلاق بگیره.چون بدنامیش برای خانم می مونه نه آقا در جواب آقای کاویان اتفاقا برای خانم گرون تموم میشه چون هر کسی با یه زن مطلقه ازدواج نمیکنه

ساناز فرهیدوش
23rd July 2011, 09:08 AM
به نظر من گفتگوی تمون ها خیلی وقته مطرح شده مگه نه ؟
خب قبل ازدواج باید حتما در موردش بررسی بشه که اگر روی واقعا ادامه زندگی میسر نبود چه کار کنند .
خب وقتی دونفر واقعا نمی تونند با هم زندگی کنند خب نباید مانعی ایجاد بشه . به جاش می تونن مشاوره رو اجباری کنند . قبل ازدواج و حتی قبل طلاق .
البته قبل طلاق یه سری وجود داشت که متاسفانه ..............
ولی در کل با شرایط موجود من به عنوان یک خانم با داشتن حق طلاق موافقم .
چون هما نطور که که اقا می تواند به راحتی از همسرش جدا شود چنین حقوق برابری باید برای خانم ها نیز وجود داشته باشد .

غزل بارون
23rd July 2011, 09:15 AM
ممنونم ازت ساناز جان درست میفرمایید متاسفانه ایران چنین مشاوره ای نداریم یا اگه داریم کسی بهش سر نمیزنه !!!!!!ملت و جماعت محترم خانم ها فقط من اینجا خنوم نیستما !!!خانوما هم بیان یه نظری بدن نظر شماها هم به هر حال مهمه ها

کاوه
23rd July 2011, 09:17 AM
من نه طرف آقایونم نه طرف خانوم ها . طرف کسی که حق با اونه . . .
من نوشتم که زنها هم حق طلاق دارن و اشتباهه که فکر کنیم حق طلاق فقط دست مرداست . . .[golrooz]

کاوه
23rd July 2011, 09:20 AM
خب وقتی دونفر واقعا نمی تونند با هم زندگی کنند خب نباید مانعی ایجاد بشه . به جاش می تونن مشاوره رو اجباری کنند . قبل ازدواج و حتی قبل طلاق
موافقم

غزل بارون
23rd July 2011, 09:24 AM
خوب شکر خدا .

غزل بارون
23rd July 2011, 10:00 AM
ببینید یه بحث دیگه هم که میشه اینجا مطرح کرد که بازم ناعادلانست تو جامعه ما بازم یه مشکلی هست که ناعادلانه بودن قانونو ثابت کرده مثلا این چه حقیه که مردها میتونن با زن خارجی با مذهب دیگه ازدواج کنن ولی زن ایرانی نمیتونه اگه بگید فرزندشون بین دو راهی می مونه خوب برای مرد ایرانی با زن خارجی هم فرزند ازین مشکلات خواهد داشت !!!!!چرا مردا همیشه باید آزادی داشته باشن که باعث شه بعضی وقت ها زندگیی به جهنم تبدیل بشه البته با همه مرد ها نیستما خوب هم داریم ولی ما منظورمون بدشه!!!!

سکوت شب
23rd July 2011, 10:32 AM
من با طلاق توافقی موافق نیستم اقایون دبه در میارن وخانوما زود تحت تاثیر حرف اقایون قرار میگرن و کلاه سرشون میره

Steve Jobs
23rd July 2011, 12:22 PM
خب شما فکر میکنی حق طلاق با زن باشه یا هر دو وضعیت بهتر میشه ؟
مردای هوس باز هست نمی گم نیست ولی کسی که بخواد هوس بازی کنه همه جوره پایه است و کسی جلوش رو نمی تونه بگیره ..!

بحث هوس بازی آقایون 1 در 100 هست ...

اینقدرا عمومیت نداره .!

اما این قانون کمکش می کنه راحت تر به کارش برسه!
واقعا؟! این قدر زیاد رخ داده که آقا از خانمش جدا شه ،خانم هم هرچی فکر کنه که چرا .بعد کاشف به عمل بیاد که این هدفش چی بوده.

همین بحث مهریه اصلا.شما می فرمایید که خانم تقاضای مهریه اش را می کنه ، مگه آقا زمان عقد گوشش را گرفته بوده و نمی شنیده که این قدر مهریه را دارند میخوانند و نمیدونه که هروقت مطالبه بشه باید بپردازه؟(چرا اینجا از روی منطق و عقلش تصمیم نمیگیره؟ فقط وقت طلاق منطقش را کمک میگیره) وقتی میبینه که ازپسش برنمییاد خب بگه نمیخوام و نمیتوانم .الان کارادامه پیدا نکنه بهتره تا بعد بشه طلاق.
من نمیگم مهریه بالا.بلکه میگم خانم و آقایی که نمیتوانند حتی توی این مسئله به توافق برسند ،یعنی خانم نتواند وضع مالی آقا را بپذیره و آقا نتوانه توقع مالی خانم را برطرف کنه، حتما بعدا مشکل پیش میاد. همین مشکل هایی که گفتید...

در هر صورت اینکه بخواید دلیل اصلی طلاق ها رو هوس بازی مرد و گرفتن زن دوم بذارین کاملا نا عادلانه است..!

بخصوص الان که قانون جدید هم گذاشتن براش ...
همین دیگه من همین میگم.میگم چرا زن گرفتن و زن طلاق دادن آقایون این قدر راحت شده؟که هروقت بخوان براحتی این کارا را انجام بدن.
چرا قانونی هست که به مرد اجازه میده همسرهای دیگه ای اختیار کنه و مثلا مانع(!) فروپاشی بنیاد خانواده اول مرد بشه؟!

درضمن خیلی از به اجرا گذاشتن مهریه هایی که رخ میده (حالا به اشتباه یا درست)برای خوش گذرونی و چشم و هم چشمی نیست.شاید این طور بنظر بیاد اما درصد خیلی بالایی اش برای اینه که چون خانم ها دستشون جایی بند نیست اگه مشکلی با همسرشون داشته باشند (جدای از اون مشکلهایی که قانون برایشون حق طلاق داده و تازه باید اونها را هم با بدبختی ثابت کنند)،این طور نشون بدهند که ما باشما مشکل داریم آقا!

هرچند همون طور که گفتید متاسفانه قانون این طوره که دیگه با مهریه هم نمیشه خانم حقش را بگیره از آقا. این طوری که براش قسط بندی میشه مثلا...آخه چرا؟

چرا اون طور که شنیدم (شما بگید درسته یا نه)، اگه 2بار خانم درجلسه دادگاه حضور پیدا نکنه واز خودش دفاع کنه و مرد تقاضای طلاق داده باشه بار سوم طلاق بدون حضور زن گرفته میشه(یعنی جلسه سوم هم خانم نیاد)!!!

غزل بارون
23rd July 2011, 12:29 PM
ممنون که بحثو ادامه میدید.یه زمانایی واقعا به جامعه ای که دارم تاسف میخورم قانونگذارانی که قانون رو تصویب میکنن خودشونم مرد تشریف دارند به فکر منافع مردان میباشند اصلا مراعات حال خانم ها رو نمی کنند این ناعادلانه ترینه و من اصلا حرف کسانی ککه میگن مرد چون منطقی هست پس دست اوناباشه رو قبول ندارم اگه واقعا منطقی هستن بهتره به همون زندگی اولیشون برسن نه اینکه یه زن دیگه اختیار کنن شما به این میگید منطق!بر چه اساسی کدوم منطقی اینو تایید میکنه کمی هم از کشور های دیگه یاد بگیریم بد نیست.ما که اینقدر به این افتخار میکنیم که کشور پیشرفته ای هستیم چرا به حرف تمامی کشور ها گوش نمیدیم و بهترینو گلچین نمیکنیم!؟نوعی ضایع کردنه حقه که حتی خود ما هم متوجه اون نیستیم!فقط و فقط به چیزایی که بهمون یاد دادن نظر میکنیم.عقل سلیم میگه که خدا ما رو برابر آفریده!شاید زن احساساتی باشه ولی اگر به این بچه بازیا بود هرگز کشورهای خارجی نمیذاشتن که زن قاضی بشه.این نشون دهنده اونه که زن هم به موقع منطق داره.فقط مردها گاهی چون حق خانوما رو ضایع میکنن باید سکوت کرد وگرنه....

Sookoot
23rd July 2011, 02:51 PM
ولی اگه دقت کنید کردان جامعه ما همش رو به زندگی به زن های دیگه میارن آیا این درسته که زن اول ساکت بشینه و چیزی نگه!

(همش) تا حدودی مبالغه امیزه

درصد زیادی از مردان به زندگی زناشویی و خانواده پایبندند مثل اکثر خانم ها منتها چون مشکلات یه زن و شوهر بازتابش در حد دو خانواده بزرگه همیشه نمودش بزرگ جلوه داده میشه

این پایبندی میتونه بخاطر علائق طرفینی باشه بخاطر مصلحت باشه بخاطر بچه باشه بخاطر ترس از دردسر ای بیشتر و ابرو ریزی بابت (ارتباط با شخص دیگری غیر از همسر ) باشه و...

خب واضحه که پاسخ اون سوال منفیه / سکوت زن اول چیزی رو حل نمیکنه / قانون رو گذاشتن برای چنین مواقعی !

Sookoot
23rd July 2011, 03:12 PM
همون طوری که دوستمون Sookoot (http://www.njavan.com/forum/member.php?u=26811) گفتند منم با اینکه حق طلاق دست مرد باشه موافقم.
توجه داشته باشید که تو روسیه به این دلیل که حق طلاق دست هر دو طرف هست آمار طلاق الان 70% از کل ازدواج هاست..!
درتکمیل فرمایشات اقا مصطفی
اصولا فرایند و پشتوانه تصمیم یک مرد در مقایسه با یک خانم کاملا متفاوته/ مرد با جمع بندی همه قضایا مبادرت به اقدام به طلاق میکنه (اصلا نقش هوی و هوس رو بعنوان یک استثنا انکار نمیکنم)اما برای یک خانم حتی یک دلیل هم کافیست ! چه بسا ان دلیل هم کافی برای تصمیم به طلاق و جدایی نباشد

من به لحاظ حرفه ام با خانم هایی مواجهم که شنبه طلاق میخواهند !
یکشنبه :عجله میکنند زودتر از موجودی دیوصفت بنام شوهر خلاص شوند
دوشنبه :تو فکر این هستند که بدبخت ترین موجود عالمند !
سه شنبه :احساس میکنند چقدر بچه و خونه مشترک رو دوست دارند
چهارشنبه :قبول دارند که زود قضاوت کردند ولی اول اون بود که شروع کرد!
پنجشنبه :شروع میکنه گله کردن به شوهرش و میگه ک تو که میدونی دوستت دارم خب یه کم منو درک کن !
جمعه: سراینکه مهمونی برن یا نرن شروع میکنن جروبحث کردن ![nishkhand]

من هم با نظریه آقا مصطفی و sookoot عزیزم موافقم
و طرفدار اینم هستم که طلاق با توافق هر دو باشه بهتره
از اینکه
چون در این صورت
مرد هر کاری که خواست نمیتونه انجام بده مثلا زن بگیره و این برای یک زن خیلی سخته
و زن هم هر کاری که دلش خواست انجام بده
چون بلاخره این طلاق باعث ضربه زدن به هردو میشه
و تمام مال و اموال بینشون تقسیم میشه
و مرد به خاطر نداشتن مهریه به گوشه ی زندان راه پیدا نمیکنه.
فکر کنم آمار اطلاق بیاد پایین
ولی بازم فکر نکنم این در کشور ما جواب بده
دقیقا !مهندس
اونی که الاان حبس میره مرده نه زن . تو همین قانون ما که اشکال هم کم نداره مردی که تازه حق طلاق هم داره بخاطر مهریه و نفقه زندان میره اما درمورد زن خیر حتی اگه زن مطلقا تمیکن نکنه حبس نخواهد شد.

Sookoot
23rd July 2011, 03:23 PM
سلام . [golrooz]
اولا اونطور که شما تصور میکنید حق طلاق در دست مرد نیست و طیق قوانین کشورمون راه هایی هست که حق طلاق دست خانومهاست . . .
اسلام هرگز به مردان فرصت‌طلب و زورگو اجازه نمي‌ده از حق طلاق سوء استفاده كنند.

1.طبق ماده 1119 قانون مدني، طرفين عقد ازدواج مي‌توانند هر شرطي كه مخالف با مقتضاي عقد مزبور نباشد در ضمن عقد ازدواج يا عقد لازم ديگر شرط نمايند . مثل اينكه شرط شود هرگاه [شوهر]، زن ديگر بگيرد يا در مدت معيني غايب شود يا ترك نفقه نمايد، يا بر عليه حيات زن سوء‌قصد كند، يا سوء‌رفتاري نمايد كه زندگاني آنها با يكديگر غيرقابل تحمل شود

2.طبق ماده 642 قانون مجازات اسلامي اين امكان براي دادگاه پيش‌بيني شده كه هرگاه مرد در صورت استطاعت خود و تمكين زن، از پرداخت نفقه خودداري كند، شوهر را تعزير كند و اگر اجبار به نفقه ممكن نباشد و مرد از طلاق همسر خود نيز امتناع كند حاكم مي‌تواند نفقه زن را از اموال شوهر بپردازد هر چند اين امر مستلزم فروش اموال شوهر باشد كه اگر چنين كاري نيز ممكن نباشد حاكم، مرد را اجبار به طلاق خواهد كرد و در صورت ميسر نبودن اجبار به طلاق، حاكم خود به عنوان وليّ، طلاق را جاري خواهد كرد .

3.طبق ماده 1130 قانون مدني آمده است: "در صورتي كه دوام زوجيت موجب عسر و حرج باشد، وي مي‌تواند به حاكم شرع مراجعه و تقاضاي طلاق كند. چنانچه عسر و حرج مذكور در محكمه ثابت شود، دادگاه مي‌تواند زوج را اجبار به طلاق نمايد و در صورتي كه اجبار ميسر نباشد زوجه به اذن حاكم شرع، طلاق داده مي‌شود.

.

نظر شما درسته منتها با یک تفاوت حق طلاق مرد طبق ماده :

ماده ۱۱۳۳
مرد مي‌تواند با رعايت شرايط مقرر در اين قانون با مراجعه به دادگاه تقاضاي طلاق همسرش را بنمايد.

منوط به پرداخت مهریه و نفقه زمان عده است واین یعنی حق طلاق مبسوط و مطلق / یعنی لازم نیست ناسازگاری و کراهت زنش را اثبات کند

اما حق طلاق زن صرفا مشروط به تحقق شرایطی است که در 3 ماده از قانون مدنی بدان اشاره شده واثبات انان :

تبصره: زن نيز مي‌تواند با وجود شرايط مقرر در مواد (۱۱۱۹)، (۱۱۲۹) و (۱۱۳۰) اين قانون، از دادگاه تقاضاي طلاق نمايد.

s.golgol
23rd July 2011, 03:26 PM
سلام مثل اینکه من دیر رسیدم بحث کلی پیش رقته
من خودم یه زنم اما با این موضوع که حق طلاق دست آقایون باشه موافقم
ببینید زنها زود از کوره در میرن و به خاطر یه مشکل کوچیک همه چی رو تموم شده میبینن و شاید بیشتر وفتا بدون سعی در پیداکردن راه مناسب برای حل مشکل تنها راه و جدایی میبینن
درصورتیکه این طور نیست
مشکل حق طلاق نیست مشکل عدم انتخاب درسته
من دیدم زنهایی رو که حق طلاق داشتن اما با توجه به شرایطشون مجبور شدن به زندگی ادامه بدن
و دیدم زن هایی رو که راهی جز طلاق نمیدیدن اما با صبر در برابر مشکلاتشون زندگیشون به اون ایده آلی که میخواستن رسیده
مردا محتاط تر عمل میکنن و چون تابع احساساتشون نیستند اغلب تصمیم گیریهاشون عاقلانه تره
مرد اگه بخواد میتونه با وجود داشتن حق طلاق زنو مجبور به ادامه زندگی کنه
نه مهریه نه حق طلاق باعث ثبات یه زندگی نیست تنها گدشت میتونه یه زندگی رو نجات بده
هیچ خانواده ای بی مشکل نیست این ما هستیم که باید با برداشتن میم مشکلات زندگیمون و شیرین و شکلاتی کنیم

Sookoot
23rd July 2011, 03:31 PM
به نظر من گفتگوی تمون ها خیلی وقته مطرح شده مگه نه ؟
خب قبل ازدواج باید حتما در موردش بررسی بشه که اگر روی واقعا ادامه زندگی میسر نبود چه کار کنند .
خب وقتی دونفر واقعا نمی تونند با هم زندگی کنند خب نباید مانعی ایجاد بشه . به جاش می تونن مشاوره رو اجباری کنند . قبل ازدواج و حتی قبل طلاق .
البته قبل طلاق یه سری وجود داشت که متاسفانه ..............
ولی در کل با شرایط موجود من به عنوان یک خانم با داشتن حق طلاق موافقم .
چون هما نطور که که اقا می تواند به راحتی از همسرش جدا شود چنین حقوق برابری باید برای خانم ها نیز وجود داشته باشد .
واقعا حرف زدن زن و شوهر در حد گفتگوی تمدن هاست !؟

درسته باید با هم حرف بزنند اما مشکل اینه که بعد از یه مدت این حرفا دیگه اون حرفا نیست !

البته الان هم مشاوره قبل از ازدواج و قبل از طلاق " اجباریه (داور طلاق چنین نقشی داره) یا معرفی زوجین از جانب دادگاه به مراکز مشاوره که روال معمولیه و اجرا میشه

بدون شک از نقش مشاورین مجرب و کارازموده که بدور از حب و بغض های زنانه مردانه زحمت میکشند نمیشه غافل شد خیلی از مشکلات زناشویی و خانواده های دراستانه پاشیدن رو حل کردند

Number One
23rd July 2011, 03:59 PM
طلاق باید با توافق طرفین باشه.

Rez@ee
23rd July 2011, 04:55 PM
فکر کنم اکثر طلاق ها نهایتا بصورت توافقی صورت می گیره.حتی اگه از اول یکی از دو طرف دعوا متقاضی طلاق باشه اونقدر زندگی رو به کام طرف مقابل زهر می کنه که اونم راضی بشه.

UniverCell
23rd July 2011, 06:32 PM
به نظر من حق طلاق باید در دست مرد باشه.

محسن آزماینده
23rd July 2011, 09:27 PM
البته به گفته محققان عامل اصلي طلاق ازذواج است
ولي من خودم با اينكه حق طلاق در دست خانم باشه شديدا مخالفم
دلايلي كه دوستان در اين راستا گفتن كاملا منطقي و قابل قبوله
خانوما توانايي مديريت در چنين اموري را ندارن

نیلوفر جوجو
23rd July 2011, 09:43 PM
بنظر من حق طلاق یا باید با دو طرف باشه یا با زن
چون من چنین چیزی رو واسه خواهرم دیدم که شوهرش اینقدر اذیتش میکرد که خواهرم گفت باید طلاقم بدی ولی اون قبول نکرد و خواهرم هم مجبور شد مهرش رو اجرا بزاره و بعدش شوهرش گفت مهرت را ببخش تا طلاقت بدم
خواهرم راضی به بخشیدن مهریش نبود چون شوهرش خیلی اذیتش کرده بود ولی بخاطر اینکه از دستش راحت بشه مجبور شد مهرش رو ببخشه
و طلاق توافقی صورت گرفت بدون اینکه هیچ حق و حقوقی بهش بده
این واقعا بی انصافیه چون در ایران به یک زن مطلقه نظر بد دارن ولی واسه مرد ایرادی نیست

نیلوفر جوجو
23rd July 2011, 09:45 PM
طلاق خیلی واسه زنهای ایرانی ضربه روحی بدی است
هیچ زنی الکی طلاق نمیگیره

نیلوفر جوجو
23rd July 2011, 09:48 PM
بنظر من حق طلاق رو باید بدن دست خانم ها
من همیشه شاهد این قضایا بودم که مردها زن ها رو فریب دادن و باهاشون ازدواج کردن و بعدش شدن شمر و چون حق طلاق با اقا بوده از خانم کاری برنیومده

نیلوفر جوجو
23rd July 2011, 09:50 PM
اون خانم هایی هم که فکر میکنن حتما باید حق طلاق با مرد باشه چون فکر میکنن خیلی ضعیف هستن و جنبشو ندارن

حباب
23rd July 2011, 09:57 PM
اصلا ميدونين چيه ازدواج نكنين كه بخواين طلاق بگيرين به فرزندان خود هم بگوييد ازدواج نكنند[khande]

Mr.Engineer
24th July 2011, 12:10 AM
طلا یا طلاق, مسئله این است

http://www.roozeshadi.com/wp-content/uploads/2009/06/talagh-300x243.jpg (http://www.roozeshadi.com/wp-content/uploads/2009/06/talagh.jpg)

http://www.roozeshadi.com/wp-content/uploads/2009/06/talagh-1-300x258.jpg (http://www.roozeshadi.com/wp-content/uploads/2009/06/talagh-1.jpg)

http://www.roozeshadi.com/wp-content/uploads/2009/06/talagh-2-300x282.jpg (http://www.roozeshadi.com/wp-content/uploads/2009/06/talagh-2.jpg)

kamanabroo
24th July 2011, 04:32 AM
من هم با گزینه اول موافقم که حق طلاق با مرد باید باشه.

همین الانش که دست مرد هست و دادگاه هم اینقد گیر میده، آمار طلاق داره به طاق آسمون می خوره.
اگه حق طلاق با خانم ها باشه اگه نگم 70 درصد ازدواج ها ، راحت می تونم بگم 50 تا 60در صد ازدواج ها به طلاق منجر میشن.

علت مهم اش هم اینه که شرایط روحی که برای خانم ها در ازدواج (مسائل زناشوئی) پیش میاد، اکثر اون ها رو به ازدواج و مرد ها و ... برای یه دوره کوتاه بد بین می کنه.
و تنها جمله ای که می شنون و باید قبول کنن اینه که "درست میشه باید زمان بگذره"
و حالا تصور کنین اگر قرار نباشه که خانم ها به این نجوا گوش بدن
چه اتفاقی می افته؟
اگه واقعا حق طلاق با خانم ها بود چند درصد خانم ها حاضر به ادامه زندگی می شدن بعد از شرایط سخت روحی...

باز هم اگه کوتاه بیاییم و نگیم به جدایی می کشه، میشه گفت در اکثر زندگی ها طلاق های رجعی صورت می گیره. یعنی اول طلاق میگیرن بعدمی فهمن که نباید می گرفتن...

این از نگاه شرایط خاص روحی خانم ها بود.(دلایل زیادی می تونن موثر باشن)
مطلق هم نیست مطمئنا هستند خانم هایی که از این بحث مستثنا هستند.
اما چیزی که بصورت غالبی مشاهده میشه الان همینه.

*پدر بزرگ
24th July 2011, 10:50 AM
بنظر من حق طلاق یا باید با دو طرف باشه یا با زن
چون من چنین چیزی رو واسه خواهرم دیدم که شوهرش اینقدر اذیتش میکرد که خواهرم گفت باید طلاقم بدی ولی اون قبول نکرد و خواهرم هم مجبور شد مهرش رو اجرا بزاره و بعدش شوهرش گفت مهرت را ببخش تا طلاقت بدم
خواهرم راضی به بخشیدن مهریش نبود چون شوهرش خیلی اذیتش کرده بود ولی بخاطر اینکه از دستش راحت بشه مجبور شد مهرش رو ببخشه
و طلاق توافقی صورت گرفت بدون اینکه هیچ حق و حقوقی بهش بده
این واقعا بی انصافیه چون در ایران به یک زن مطلقه نظر بد دارن ولی واسه مرد ایرادی نیست
دوست عزيز سلام
اگه حق طلاق با خواهرتان بود آيا ايشان مي توانست جلوي اذيتهاي شوهرش را بگيرد يا باز شوهرش اذيت ميكرد و طلاق توافقي پيش مي اومد
به نظر من در موردخواهر شما اشتباه در انتخاب بوده است و انتخاب ايشان از قبل با تفكر و تحقيق كافي نبوده است

غزل بارون
24th July 2011, 10:59 AM
ببینید این مسائل تو زندگی همه هست.دعوا نوعی چاشنی هست.منی که خودم دارم قانون قانون میکنم میگم بهتره این حق دست طرفین باشه یعنی هر دو توافقی بدون دعوی برن دادگاه.من حقوق خوندم خوب میدونم تو قانون چه تبصره ماده ای اومده این قانونی که میگید مرد از زن باید اجازه بگیره هنوز به ثبت نرسیده!!!!استادای بنده هم که سردمدار حقوق هستن خودشون اینو قبول ندارن شما طبق احساس ما میگید نه ولی من میگم لااقل توافقی جدا شن نه با آزار زن که زن از جون خودش سیر بشه

*پدر بزرگ
24th July 2011, 11:09 AM
در مورد اين كه حق طلاق با مرد باشه هيچ شك و ترديدي نيست چون اقايون نيز در قبال اين حقي كه به گردنشان است مسوليتها و كارهايي برعهده انها است
اما چرا اين اشكال را بعضي از خانمها ميگيرند چند علت مي تواند داشته باشد
1: در انتخاب شوهر دقت كافي نمي كنند تحقيق و تفكر نميكنند و شرايط را به خوبي نمي سنجند
http://www.njavan.org/forum/showthread.php?t=100422
2:فرصتها را براي ازدواج با بهانه هاي بيخودي از دست ميدهند مثلا مي خواهم درس بخوانم (دختر 25 يا سي ساله چه درس خواندني اگه درس خوان بودي تا اين سن درست را خوانده بودي ) البته خانمهاي نابغه در اين مورد استثناء هستند
3: خانمها مي توانند مهريه دلخواه يا شرايط دلخواهشان را در ضمن عقد به شوهرشان تحميل كنند كه اين موضوع وزنه بسيار سنگيني است كه براي خانمها خداوند قرار داده است و به نظر من از حق طلاقي كه بر عهده مرد است بهتر است

Rez@ee
24th July 2011, 01:19 PM
درسته که حق طلاق به مردها داده شده ولی به عنوان شرایط ضمن عقد می توان انرا تغییر دادو در عقد نامه ثبت کرد.

Sookoot
24th July 2011, 02:06 PM
ببینید این مسائل تو زندگی همه هست.دعوا نوعی چاشنی هست.منی که خودم دارم قانون قانون میکنم میگم بهتره این حق دست طرفین باشه یعنی هر دو توافقی بدون دعوی برن دادگاه.من حقوق خوندم خوب میدونم تو قانون چه تبصره ماده ای اومده این قانونی که میگید مرد از زن باید اجازه بگیره هنوز به ثبت نرسیده!!!!استادای بنده هم که سردمدار حقوق هستن خودشون اینو قبول ندارن شما طبق احساس ما میگید نه ولی من میگم لااقل توافقی جدا شن نه با آزار زن که زن از جون خودش سیر بشه

از شما که حقوق خواندید تعجب میکنم ! حق با اختصاص به یک طرف معنا پیدا میکند اینکه حق طلاق را هم مرد و هم زن عین هم داشته باشد بی معنیست !

مثل این میماند که قانونگذار حق تخلیه و استیلای بر ملک را همزمان هم برای مالک و هم برای مستاجر قائل شود !(صرفا یک مثال موضوعی بود)

اساتیدچی را قبول ندارند؟ اینکه مرد برای گرفتن زن دوم باید از زنش اجازه بگیرد والا حبس میشود؟؟؟بعید میدان با این مخالف باشند !!

جهت اطلاع دوستان اصلا طلاق توافقی مبنای قانونی ندارد !!

انچیزی که چند سال است رویه شده این است که بخاطر کشمکش های مکرر و تعدد دعاوی خانوادگی مقرر شد زوجین با تسلیم دادخواست مشترک تصمیم به طلاق را به دادگاه ببرند و دادگاه پس از تشریفات قانونی که خیلی طولانی هم نیست اقدام به صدور رای نماید

زن و شوهر با اراده خود توافق میکنند که

مهریه به چه صورت باشد
نفقه همینطور
فرزند یا فرزندان مشترک نزد کدام بماند و تا کی؟
جهیزیه زن تحویل داده شد
اجرت المثل ایام زوجیت تکلیفش روشن شد
و.....

همین توافق را به دادگاه ارائه میکنند به همان ترتیب که اشاره شد/ نکته مهم اینکه این توافق تا زمانی که هر دوطرف بر توافشان باشند موثر است یعنی اگر رای صادر شده باشد و زن پشیمان شود / رای ثبت نمیشود ومهر طلاق درشناسنامه نمیخورد همه چیز مثل اول !توافق یعنی توافق تا لحظه اخر

اینکه توافقی جداشوند واینکه حق طلاق نزد کدام باشد دوموضوع کاملا متفاوت است

faryadkesh
24th July 2011, 02:35 PM
از نظر من این یه قانون بسیار مزخرف و بسیار نا عادلانست .چنین چیزی تا اونجایی که من می دونم در اسلام هم نیست.این چه جور زندگی که زن با اختیار کامل نسبت بهش متعهد میشه و تا اخر عمرش خودش رو بنده و زندانی یه انسانی مثل خودش می کنه؟من نمی دونم اینا که این قانونو تصویب کردن واقعا چه دلایلی براش دان؟نه واقعا دیگه؟

e.einitabar
24th July 2011, 06:06 PM
به نظر من طلاق کلا باید از قانون حذف بشه
اینطوری مردم تو انتخاباشون بیشتر دقت میکنن
آدم وقتی یه پیمان میبنده باید تا آخرین نفس بهش پایبند باشه
ازدواج یه پیمان با خداست نباید هرگز شکسته بشه

Me121
24th July 2011, 06:10 PM
داریم در مورد یه جامعه حرف میزنیم خوب تو هر جامعه ای مرد و زن فرقی نمیکنه همه جور آدمی هست به خاطر یکی دومورد که حق یه خانم ضایع شده مطمئنا موردی هست که حق مرد ضایع شده ؛ من خودم به شخصه با این که حق طلاف دست خانم باشه موافق نیستم چون درسته که تو خیلی موارد تصمیم گیرای خوبین ولی باتوجه به همون ذات احساسی ای که دارن و همچنین چون بنا و انگیزه ی ادامه ی زندگی مشترک بعد از ازدواج بالاخره از همون احساسه سرچشمه میگیره نمیتونن تو موقعیت های خاص طلاق تصمیم گیرای خوبی باشن...
ولی خوب این دلیل نمیشه که این حقو به آقایون بدن چون به نظر من و به قول خود آقایون که میگن منطقین گاهی این منطق آقایون تبدیل میشه به یه جور حق تصمیم گیری یک طرفه که این وسط حق خانم ضایع میشه که فک میکنم این مورد تو کشورمون زیادههههههههههه
طلاف با توافق طرفین و زیر نظر یه مشاور باتجربه که بتونه زندگی اونا رو از بیرون و داخل ببینه و بتونه به نسبت اون خانم و آقا و اخلاقیات و موقعیت فعلی شون راهنماییشون کنه << به نظر من این خیلی بهتر ازینه که بخوان حقو به آقایون بدن

Me121
24th July 2011, 06:14 PM

ازدواج ، مقدس و پاک ترین ولی بعضی زندگی ها به بن بست میرسن طوری که اگه به اول زندگی شون نگاه کنی میبینی حتی اونام واقعا اینو نمیخواستن پس همیشه یه استثناهایی باید باشه

غزل بارون
24th July 2011, 06:55 PM
کمی با نظر آقا احسان موافقم.حالا آقای سکوت استادای بنده که یکی از آن ها دکتر آزمایش و آقای متانی هستند نمیدونم میشناسید یا خیر با اینکه مرد زن دوم بگیره مخافن همونطور که من.دلیل هم به این دلیله که به قول خود شما بهتر بود از اول کسی رو انتخاب میکردن که با مرد یا زن سازگاری داشته باشه نه اینکه یه روزی خسته بشه و بگه زن رو نمیخواد.مرد ها منطقین درسته ولی من هدفم از این بحث فقط اینه که بگم گاهی تو جامعه ما حق زن ضایع میشه.در خیلی از مسائل هست که انتخاب با مرده.و این به نظر من اشتباهه بهتره با مشورت هر دو جنس صورت بگیره (کلی عرض کردم منظورم در اغلب کارهاست نه فقط طلاق)

Steve Jobs
24th July 2011, 07:22 PM
من قبول ندارم دوستان صحبت هایی که شد برای اینکه حق طلاق دست آقایون باشه.
دوستان لطف کنید من را توجیه کنید.
اگه ممکنه پست 24 (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?t=100416&page=3#post254052) من را جواب بدهند مخالفان.

نیلوفر جوجو
24th July 2011, 08:40 PM
ازدواج ، مقدس و پاک ترین ولی بعضی زندگی ها به بن بست میرسن طوری که اگه به اول زندگی شون نگاه کنی میبینی حتی اونام واقعا اینو نمیخواستن پس همیشه یه استثناهایی باید باشه
کاملا موافقم
هیچ زن یا مردی از اول که با قصد طلاق ازدواج نمیکنن، اونا هم فکر میکنن خوشبخت میشن که تشکیل زندگی مشترک میدن
کسی که زندگی خوبی داشته باشه هیچ موقع به سراغ طلاق نمیره..

غزاله عطازاده
24th July 2011, 09:13 PM
به نظر من که حق تلاق باید با زنان با باشد
مثلا من یک دوستی دارم که با استاد دانشگاهش ازدواج کرد بعد هم اونو اون قدر اذیت کرد که داشت دیوونه می شد 24 ساعته اون
می زد و وقتی هم مامان و باباش می بردن پزشکی قانونی چون اونو از سرش می زد هیچ چیزی معلوم نمی شد فعلا هم طفل معصوم تو همون شرایطه

e.einitabar
24th July 2011, 11:07 PM
به نظر من که حق تلاق باید با زنان با باشد
مثلا من یک دوستی دارم که با استاد دانشگاهش ازدواج کرد بعد هم اونو اون قدر اذیت کرد که داشت دیوونه می شد 24 ساعته اون
می زد و وقتی هم مامان و باباش می بردن پزشکی قانونی چون اونو از سرش می زد هیچ چیزی معلوم نمی شد فعلا هم طفل معصوم تو همون شرایطه

منظور دوستمون طلاق هستش

Mr.Engineer
24th July 2011, 11:36 PM
بحث اینکه حق طلاق دست کدوم یکی باشه زیاد مهم نیست
چرا چون اول باید اون دو طرف عرضه و شعور انسانیت داشته باشن
در ضمن طلاق هم شرایط خودشو داره و نمیتوان همینطوری نظر داد
در طلاق حتمن یکی خطا کاره
پس باید اول شرایط اون دو زوج بررسی بشه و معلوم بشه که کدومشون حق طلاق دارن
مثلا الان تو جامعه طبق قانون حق طلاق دست مرده وزن نمیتونه مرد رو طلاق بده ولی بنابرشرایطی میتونه درخواست طلاق بکنه و مرد دیگه توانایی اعمال قدرت را نداره[nishkhand]

Sookoot
25th July 2011, 12:19 AM
درسته که حق طلاق به مردها داده شده ولی به عنوان شرایط ضمن عقد می توان انرا تغییر دادو در عقد نامه ثبت کرد.
دقیقا[golrooz]
قابل توجه دختر خانمها
موقع عقد میتوانند شروطی مانند حق طلاق حق تعیین محل سکونت " تحصیل و
اشتغال و...را بعنوان شرط ضمن عقد قرار دهند مانند مهریه عندالاستطاعه

از نظر من این یه قانون بسیار مزخرف و بسیار نا عادلانست .چنین چیزی تا اونجایی که من می دونم در اسلام هم نیست.این چه جور زندگی که زن با اختیار کامل نسبت بهش متعهد میشه و تا اخر عمرش خودش رو بنده و زندانی یه انسانی مثل خودش می کنه؟من نمی دونم اینا که این قانونو تصویب کردن واقعا چه دلایلی براش دان؟نه واقعا دیگه؟
چرا ناعادلانه ؟ خب با پیمان زناشویی و عقد ازدواج مرد ی هم که تا دیروز یه پسر مجرد و ازاد بود تعهداتی به همسرش پیدا میکنه اتفاقا سنگین تر مثلا مرد تعهد مالی داره ولی زن خیر " این هم که تا اخر بمونند با هم یا خیرباز دو طرفه است.

اگه کلا طلاق حذف بشه ممکنه دیگه بقدری در انتخاب شریک زندگی دقت بشه که کمتر کسی مایل باشه ازدواج کنه چون میدونه انتخابش انتخاب اول و اخره چه بد ! چه خوب !
بنظرم کشورهایی که مطلقا طلاق ندارند صورت مسئله رو پاک کردند چون اساسا وجود طلاق با همه بدیش بهر حال یک راه حله !اونم برای شرایط بحرانی

Sookoot
25th July 2011, 12:43 AM
اما این قانون کمکش می کنه راحت تر به کارش برسه!
واقعا؟! این قدر زیاد رخ داده که آقا از خانمش جدا شه ،خانم هم هرچی فکر کنه که چرا .بعد کاشف به عمل بیاد که این هدفش چی بوده.
اگر هدف هر کدام ا زن و مرد صرفا سواستفاده باشد از هر ابزار و قانونی میتوانند استفاده کنند مثلا زن از قانون مربوط به حضانت فرزند و مرد از حق طلاقش" اما واقعیت انستکه که همان مردی که حق طلاق دارد و میخواهد همسر خودرا طلاق ئهد باید حق و حقوق اورا تمام و کمال بدهد
همین بحث مهریه اصلا.شما می فرمایید که خانم تقاضای مهریه اش را می کنه ، مگه آقا زمان عقد گوشش را گرفته بوده و نمی شنیده که این قدر مهریه را دارند میخوانند و نمیدونه که هروقت مطالبه بشه باید بپردازه؟(چرا اینجا از روی منطق و عقلش تصمیم نمیگیره؟ فقط وقت طلاق منطقش را کمک میگیره) وقتی میبینه که ازپسش برنمییاد خب بگه نمیخوام و نمیتوانم .الان کارادامه پیدا نکنه بهتره تا بعد بشه طلاق.
من نمیگم مهریه بالا.بلکه میگم خانم و آقایی که نمیتوانند حتی توی این مسئله به توافق برسند ،یعنی خانم نتواند وضع مالی آقا را بپذیره و آقا نتوانه توقع مالی خانم را برطرف کنه، حتما بعدا مشکل پیش میاد. همین مشکل هایی که گفتید...

اختلاف های زناشویی گاهی به قبل برمیگرده مثل همین موضوع تعیین مهریه و قول و قرارای قبل از ازدواج یا بهتر بگم گاهی اصلا خود طلاق علت مالی داره خانم مهریه شو میخواد و مرد هم نمیخواد بده این میشه شروع کشمکش و سپس طلاق !
همین دیگه من همین میگم.میگم چرا زن گرفتن و زن طلاق دادن آقایون این قدر راحت شده؟که هروقت بخوان براحتی این کارا را انجام بدن.
چرا قانونی هست که به مرد اجازه میده همسرهای دیگه ای اختیار کنه و مثلا مانع(!) فروپاشی بنیاد خانواده اول مرد بشه؟!
کدوم قانون؟زن دوم گرفتن برای مرد به این راحتی نیست نمیگم با خانم دیگه نبودن راحت نیست عرض میکنم زن دوم گرفتن " !مردی که بدون اجازه زن اولش بره زن دیگری بگیره چه موقت چه دائم ضمن اینکه حکم قتل خودشو امضا کرده !!باید تشریف ببره زندان !
درضمن خیلی از به اجرا گذاشتن مهریه هایی که رخ میده (حالا به اشتباه یا درست)برای خوش گذرونی و چشم و هم چشمی نیست.شاید این طور بنظر بیاد اما درصد خیلی بالایی اش برای اینه که چون خانم ها دستشون جایی بند نیست اگه مشکلی با همسرشون داشته باشند (جدای از اون مشکلهایی که قانون برایشون حق طلاق داده و تازه باید اونها را هم با بدبختی ثابت کنند)،این طور نشون بدهند که ما باشما مشکل داریم آقا!
هرچند همون طور که گفتید متاسفانه قانون این طوره که دیگه با مهریه هم نمیشه خانم حقش را بگیره از آقا. این طوری که براش قسط بندی میشه مثلا...آخه چرا؟
امان از چشم و هم چشمی که هیچ خاصیتی جز دردسر و حسادت نداره این یک ! دوم اینکه بهر حال قسط و مهلت برای پرداخت یه اصلیه که در مورد کلیه مطالبات مالی وجودداره زن اگه مهریه شو حتی قسطی هم بگیره بهتر از اینه که نگیره حتی اگهشوهرش بره زندان !
چرا اون طور که شنیدم (شما بگید درسته یا نه)، اگه 2بار خانم درجلسه دادگاه حضور پیدا نکنه واز خودش دفاع کنه و مرد تقاضای طلاق داده باشه بار سوم طلاق بدون حضور زن گرفته میشه(یعنی جلسه سوم هم خانم نیاد)!!!
حکم غیابی صادر میشه اما اولا هم حق اعتراض داره دوما با اینکه نبوده حق و حقوقش مل مهریه و نفقه و حضانت و...در رای قید میشه

کمی با نظر آقا احسان موافقم.حالا آقای سکوت استادای بنده که یکی از آن ها دکتر آزمایش و آقای متانی هستند نمیدونم میشناسید یا خیر با اینکه مرد زن دوم بگیره مخافن همونطور که من.دلیل هم به این دلیله که به قول خود شما بهتر بود از اول کسی رو انتخاب میکردن که با مرد یا زن سازگاری داشته باشه نه اینکه یه روزی خسته بشه و بگه زن رو نمیخواد.مرد ها منطقین درسته ولی من هدفم از این بحث فقط اینه که بگم گاهی تو جامعه ما حق زن ضایع میشه.در خیلی از مسائل هست که انتخاب با مرده.و این به نظر من اشتباهه بهتره با مشورت هر دو جنس صورت بگیره (کلی عرض کردم منظورم در اغلب کارهاست نه فقط طلاق)
خب اساتید درست میگن خانم غزل بله میشناسم
الان با همین قانون نیم بند اگه زن اول رضایت نداشته باشه و مرد یواشکی یه کارایی کرده باشه ! تو دردسر می افته حتی تا حبس در زندان !

گاهی ؟؟؟بنظر من تضییع حقوق خانم ها خیلی بیشتر از گاهیه اما بیشتر از اینکه قانونگذار و اجتماع و مردان حقوقشونو ضایع کنند معمولا خود زن ها انگیزه و توانایی دفاع ازحقوقشون رو ندارند و اگر هم داشته باشند با احساس و عاطفه امیخته اش میکنند

من قبول ندارم دوستان صحبت هایی که شد برای اینکه حق طلاق دست آقایون باشه.
دوستان لطف کنید من را توجیه کنید.
اگه ممکنه پست 24 (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?t=100416&page=3#post254052) من را جواب بدهند مخالفان.
جواب داده شد !

مهندس ایرانی
25th July 2011, 06:09 PM
من موافقم

تووت فرنگی
25th July 2011, 07:49 PM
سيلام،من جا موندم [nishkhand]
اول اينکه اين اولين قانوني نيست که به نفع مردان..مردا ميتونن 4زن همزمان بگيرن ولي خانوما نه،حق وراثت مردا بيشتره،.... مردا تو خونه تصميم نهايي رو ميگيرن...براي هرکار زن اذن مرد لازمه....
بعد اصن چرا همش به نفع مردا؟؟؟ مگه نميگن عقل مرد 40سالگي تازه شايد کامل ميشه...[nishkhand]کي ميگه زن نميتونه بر احساساتش غلبه کنه؟.هان؟هي تبعيض و هي سکوت...ديگه بسه،ايش!![nishkhand]
دوم اينکه اصن چرا طلاق؟ببينيد وقتي 2نفر ازدواج ميکنند و صاحب فرزند(که دختره بايد باشه-->فمينيست[nishkhand])ديگه اونا نبايد اينقد خودخواه باشند که به خاطر خودشون اون گل دخترو آيندشو خراب کنن!! من يکي از بچه هاي کلاسمون مادر و پدرش طلاق گرفتند نميدونين چه ضرباتي به اين وارد ميشه.... اصن همش تقصيره مردا:-<

طلاق منفورترين حلال نزد خدا،پس آخه،بده،زشته....اصلا با طلاق مخالفم

غزل بارون
25th July 2011, 08:06 PM
نیلوفر جان ما دنبال مقصر نیستیم فقط داریم راجع به قانون بحث میکنیم تا اطلاعات دیگران رو بسنجیم و ببینیم بچه های سایت تا چه حدی از قانون مطلع هستن.بعضی از دوستان کم لطفی میکنن فکر میکنن بنده میخوام مسئله رو سیاسی کنم در حالی که من حقیر آدمی نیستم که بخوام جا پای سیاست بگذارم دلم میگیره که چرا حرفی دارید و دلتون از من چرکینه نمگید به خدا من اصلا نخواستم بحثو سیاسی کنم.بازم از همه شرمنده.ممنون که تا الان هم حامی این بحث بودید

تووت فرنگی
25th July 2011, 08:21 PM
نیلوفر جان ما دنبال مقصر نیستیم فقط داریم راجع به قانون بحث میکنیم تا اطلاعات دیگران رو بسنجیم و ببینیم بچه های سایت تا چه حدی از قانون مطلع هستن.بعضی از دوستان کم لطفی میکنن فکر میکنن بنده میخوام مسئله رو سیاسی کنم در حالی که من حقیر آدمی نیستم که بخوام جا پای سیاست بگذارم دلم میگیره که چرا حرفی دارید و دلتون از من چرکینه نمگید به خدا من اصلا نخواستم بحثو سیاسی کنم.بازم از همه شرمنده.ممنون که تا الان هم حامی این بحث بودید
غزل عزيز من هم نظرمو گفتم ،گفتم اصلا طلاق نبايد صورت بگيره که حالا بگيم حق کيه؟حق اون بچه طفل معصوم چيه که گير 2تا آدم خودخواه و بي فکر افتاده!!!؟[negaran]

من خداروشکر اينقدر پدر و ماددرم خوب زندگي کردند که حرف طلاق ي نوع کفر براشون،ولي اون بچه ايي که بچه طلاق چي؟آيندشو کي جواب ميده؟بزاريد حرف دلمو بزنم ديگه.....:(

غزل بارون
25th July 2011, 08:22 PM
حرفت درسته عزیزم.من باهات موافقم نیلوفرم.

تووت فرنگی
25th July 2011, 08:31 PM
آقاي سکوت که عرض ميکنند طلاق حذف بشه بده!چيش بده؟ يکي ميخواد ازدواج کنه بايد اونقد دقت کنه که بتونه ازدواج موفقي داشته باشه !خيلي عذر ميخواوم ولي اگه کسي بخواد فقط براي رفع نياز هاي جنسي ازدواج کنه اون زندگي چه بدرد ميخوره؟يعني انسان اينقد پست شده که اهدافش اينه؟؟:(
شما ميدونيد بعضي افراد هستند که ب دليل رفع نياز هاي جنسيشون ازدواج ميکنند و بعد مدتي با آوردن دلايلي مسخره طلاق ميگيرنند.....;)
فرض کنيد بين زن و مردي اختلاف افتاده بعد مجبور ميشن از هم طلاق بگيرن اگه اون زن به مرد يکم علاقه داشته باشه تکليفش چيه؟؟؟؟ هيچي بره بميره.. يعني اينقد نميتوننن ازخودگذشتکي داشته باشن؟؟

Sookoot
25th July 2011, 08:33 PM
سپاس فراوان از غزل بارون (http://www.njavan.ir/forum/member.php?u=89075) گرامی بخاطر استارت وانتخاب موضوع خوب بحث داغ هفته [golrooz]

سکوت...ديگه بسه،ايش!!نیلو فر خانم حالا دیگه من بس [nishkhand]!! اونم از نوع اییییییییییییییش !! http://justupload.org/?di=OBY0

اول اينکه اين اولين قانوني نيست که به نفع مردان..مردا ميتونن 4زن همزمان بگيرن ولي خانوما نه،حق وراثت مردا بيشتره،.... مردا تو خونه تصميم نهايي رو ميگيرن...براي هرکار زن اذن مرد لازمه....
بعد اصن چرا همش به نفع مردا؟؟؟ مگه نميگن عقل مرد 40سالگي تازه شايد کامل ميشه...[nishkhand]کي ميگه زن نميتونه بر احساساتش غلبه کنه؟.هان؟هي تبعيض و هي سکوت...ديگه بسه،ايش!![nishkhand]
دوم اينکه اصن چرا طلاق؟ببينيد وقتي 2نفر ازدواج ميکنند و صاحب فرزند(که دختره بايد باشه-->فمينيست[nishkhand])ديگه اونا نبايد اينقد خودخواه باشند که به خاطر خودشون اون گل دخترو آيندشو خراب کنن!! من يکي از بچه هاي کلاسمون مادر و پدرش طلاق گرفتند نميدونين چه ضرباتي به اين وارد ميشه.... اصن همش تقصيره مردا:-<هر طلاقی بخودی خود بقدری تاسف بار هست که خیلی بیشتر ازاینکه ببینیم بنفع کیه باید دید بیشتر به ضرر کیه "
زن" شوهر" فرزندان ؟
اینکه زن تابع تصمیم و اجازه شوهرشه یه اصلیه که تقریبا همه جا عمومیت داره " منتها با اشکال مختلف !

بهرحال تااین اندازه رو حتما میپذیرید که سطح عاطفه و احساس خانمها به مراتب بیشتر از مرداس بطوری که قابل مقایسه نیست وهمین روحیات زن حتما در تصمیماتش موثره !

Sookoot
25th July 2011, 08:41 PM
خب ! و اما در مورد نظر سنجی

ضمن تشکر فراوانا از هر 40 عزیزی که تا اینجا در نظر سنجی شرکت کردند [golrooz]

نمایش نظرات شما بیشتر از اینکه حاکی از این باشه که دادن حق طلاق به یه طرف زندگی زناشویی مهمه

درواقع نشون دهنده رعایت عدالت نظر دهندگان و توصیه اونا به تفاهم بین زوجینه ! تفاهم ! حتی در موضوعی مانند طلاق و جدایی !

http://www.pic.iran-forum.ir/images/yqijwvshfq5yo3s4pam.jpg

غزل بارون
25th July 2011, 08:44 PM
ممنون جناب سکوت کاش که بعضی از دوستان قدر بدونن تا به حال ایتقدر از کسی آزرده نشده بودم ممنون جناب سکوت که همیشه حامی من بودید.واقعا ممنون دوست خوبم.حالا نمیدونم تا کجا پیش ببریمش

تووت فرنگی
25th July 2011, 08:52 PM
سپاس فراوان از غزل بارون (http://www.njavan.ir/forum/member.php?u=89075) گرامی بخاطر استارت وانتخاب موضوع خوب بحث داغ هفته [golrooz]

نیلو فر خانم حالا دیگه من بس [nishkhand]!! اونم از نوع اییییییییییییییش !! http://justupload.org/?di=oby0

هر طلاقی بخودی خود بقدری تاسف بار هست که خیلی بیشتر ازاینکه ببینیم بنفع کیه باید دید بیشتر به ضرر کیه "
زن" شوهر" فرزندان ؟
اینکه زن تابع تصمیم و اجازه شوهرشه یه اصلیه که تقریبا همه جا عمومیت داره " منتها با اشکال مختلف !

بهرحال تااین اندازه رو حتما میپذیرید که سطح عاطفه و احساس خانمها به مراتب بیشتر از مرداس بطوری که قابل مقایسه نیست وهمین روحیات زن حتما در تصمیماتش موثره !

نه سکوت از اون لحاظ ...شما که با حرفا خوبتون همه رو بهرمند ميکنيد..... 20هستيد

آره شايد احساسي تر باشند ولي تبعيض !!

Sookoot
25th July 2011, 09:06 PM
ممنون جناب سکوت کاش که بعضی از دوستان قدر بدونن تا به حال ایتقدر از کسی آزرده نشده بودم ممنون جناب سکوت که همیشه حامی من بودید.واقعا ممنون دوست خوبم.حالا نمیدونم تا کجا پیش ببریمش

شما با طرح بحثت به انجمن نخبگان و با موضوعت به بخش حقوق لطف کردی !2 باره ممنونم
صاحب اختیارید و ریش و قیچی همچنان دست خودتان من فقط اندازه فهمم اینجا پاسخ میدم

عشق بورز
چنانکه گویی هرگز آزرده نشده ای
بخوان
چنانکه گویی کسی تو را نمی شنوددوستان حتما قدر میدونن

آی دخترا و پسرا که میاین انجمن فرت و فرت ! کلیک میکنین یه خورده به این بحثا توجه کنین بدردتون میخوره گوش نکنین دوروز دیگه شوهر میکنین " زن میگیرین میشین این:http://www.pic.iran-forum.ir/images/04p3fel9jo8b0nt9jc9c.gif

غزل بارون
25th July 2011, 09:15 PM
من عاشق این شکلکم !!!!!http://www.pic.iran-forum.ir/images/04p3fel9jo8b0nt9jc9c.gifای خدااااا!!!!دوسش دارم!!!!راست میگنا!!!ای ملت خوب توجه کنید!!!!

ghorghoro
26th July 2011, 08:42 AM
بذارید از سیست و گله گذاری بیایم بیرون و بحثو به نتیجه برسونیم.
من خودم با حق طلاق زن مخالفم.
مثلا من تو رابطه ام با داداشم که بهترین دوستمه خیلی وقتا من ناراحت میشم و ...... اما بعد میفهمم که زود قضاوت کردم. اگه این قضیه رو بخوام به زندگی مشترک و رابطه ام با همسر آینده ام تعمیم بدم که هرروز باید دادگاه باشم که[soal][nadidan]
راجع به طلاق توافقی هم اینکه خدا به آدمی فهم و عقل داده. ما خودمون ازش استفاده نمیکنیمو انتخاب اشتباه میکنیم و میافتیم تو ددسر. بعد به زمین و زمان و خدا و قانون شکایت میکنیم.
درمورد مهریه اینکه مردا اینجا اشتباه میکنن اگه مهریه بالا رو قبول کن
مهریه حق زنه و مرد باید مهریه رو د صورت درخواست زن بپردازه که تو عرف جاعه ما متاسفانه میگن کی مهریه رو داده کی گرفته بخاطر همین مهریه بالا مینویسن و اگه زن بخواد مهریه اشو که حقشه بگیره بازم همین عرف اونو گستاخ میدنه و پرداخت مهریه رو با دادن طاق همراه میکنن[soal][taajob3][sargije]

*پدر بزرگ
26th July 2011, 08:58 AM
حق طلاق بدون شك بايد با آقايون باشه
خانما هم ميتونن حين عقد شرايطي رو كه ميخوان به آقايون تحميل كنن

باستان شناس
26th July 2011, 08:15 PM
حق طلاق بدون شك بايد با آقايون باشه
خانما هم ميتونن حين عقد شرايطي رو كه ميخوان به آقايون تحميل كنن

مطمنا فعلا اینطوری هست در جامعه ایرانی
.....البته طبق مفاهیم دینی ...

ولی اینکه خانم ها بخوان مواردی رو در شرایط ضمن عقد به اقایون به قول اقا مرتضی تحمیل کنن کمی بی انصافی هست چون مطمنا اقایون با چشمان باز حتمن خانم مورد نظر رو انتخاب کرده اند و هر شرطی گذاشته میشه اقا میتونه قبول نکنه و بگه نه من نمیتونم این شرط رو قبول کنم[cheshmak].....

مطمنا در بحث ازدواج هرگز تحمیل موضوعی و امری نمیتونه صحت داشته باشه چون حتمن هر دو نفر اینقدر به بلوغ فکری رسیده اند که تصمیم به ازدواج گرفته باشند پس شرایط هم طبق انتخاب خودشون درخواست میشه و اینکه اقا یا حتی خانم فردای عقد بگوید این موضوع رو به من تحمیل کردی واقعا شک هست...چون خود هر دو طرف در زمان عقد حضور داشتند و تک تک بند های اون رو امضا کردند و می تونستند امضا نکنند....

پس تحمیل کردن مناسب نیست در بحث ازدواج و طلاق

باستان شناس
26th July 2011, 08:32 PM
سيلام،من جا موندم [nishkhand]
دوم اينکه اصن چرا طلاق؟ببينيد وقتي 2نفر ازدواج ميکنند و صاحب فرزند(که دختره بايد باشه-->فمينيست[nishkhand])ديگه اونا نبايد اينقد خودخواه باشند که به خاطر خودشون اون گل دخترو آيندشو خراب کنن!! من يکي از بچه هاي کلاسمون مادر و پدرش طلاق گرفتند نميدونين چه ضرباتي به اين وارد ميشه.... اصن همش تقصيره مردا:-<

طلاق منفورترين حلال نزد خدا،پس آخه،بده،زشته....اصلا با طلاق مخالفم

متاسفانه این حقیقت عزیزم وجود دارد که طلاق باید در عرف جامعه برای همیشه وجود داشته باشه چون گاهی واقعا نیاز طلاق در بعضی از ازدواج ها دیده میشود....

مطمنا در این زمان از جامعه زنان اینقدر تحصیل کرده اند که بتوانند خودشون رو اداره کنند و خود زنان میتونن تبعیض رو از ذهن جامعه پاک کنند.

اینکه شما میگید مردا در منزل و خونه حاکم هستن مطمنا درست و صحیح نیست شاید در شرایط زندگی شما اینگونه بوده ولی این موضوع رو نمیشه به همه خانواده ها اهتمام داد..شاید در خانواده های دیگه دیده باشی...به هر حال این ذهنیت درست نیست لطفااز ذهنت پاکش کن...

نیلوفر عزیز خانم ها باید همیشه با قدرت باشند تا همیشه ارزش و احترام اونا حفظ بشه و احساسات همیشه نمیتونه برای خانما برگ برنده باشه چون گاهی همین احساسات باعث طلاق های عجولانه و بسیار زود میشه !

نیلوفر عزیز مطمنا با ورد به دانشگاه به حقایق بسیار زیادی دست پیدا میکنی و متوجه خواهی شد همیشه همه چیز نمیتونه به اذن اقایون باشه ....[cheshmak]

تووت فرنگی
27th July 2011, 07:56 AM
در پاسخ به سرکار خانم باستان شناس--->:
اول اينکه اگه کسي درست ازدواج کنه و با آگاهي ميتونه حتي بحث طلاق رو از بين ببره!!!
تبعيض ربطي به تحصيل داره اينجا؟يعني تو خانواده شما اذن همسرتون مهم نيست،خوبه تو اسلام هم اشاره شده!يعني در هرکار اگر مرد زنش رو گمراه نکنه بايد از شوهر پيروي کنه،!! نميدونم والا شايد شما اينطوري نيستي!!!
اتفاقا در شرايط خونه ما مادرم و پدرم باهم تصميم ميگيرنند و اين هم ب اون دليل ميدونم ک خوب زندگي کردند !پس من باتوجه ب زندگي ديگران گفتم!فعلا که ماهرچي ميبينيم همينه من مث شما به مدرکم تکيه نميکنم و حرف بزنم ،چون بعضي ها با اين مدرک ها زندگي خوشي ندارند!
بله قدرت مهمه،ولي قدرت اينجا يعني زور بازو؟نه يعني اون قدرت عمل کردن در محيط خانواده ،تا بتونه جنبه عاطفي خانواده رو ب دوش بکشه!از ديدگاه من زنان بايد سياست خاصي داشته باشند.
من نميدونم شما چرا هي به دانشگاه تو هر مسئله ايي اشاره ميکنيد.....الان ک ديگه همه دانشگاه ميرن ..؛ههههه
شما بهتره ذهنيت خودت رو پاک کني،مگه همه چي دانشگاه؟واقعا متاسفم!اگه کسي تو ي خانواده درست و بافرهنگ بزرگ شده باشه اينقد فهم و درک داره ک بتونه تصميم بگيره!
اگه کسي از عقلش درست استفاده کنه مطمئنن ميدونن چرا ميخوان ازدواج کنن و چه گزينه ايي خوبه!!
اينو بايد درک کنند با ازدواج مسئوليت خودشون بيشتر ميشه و آياتوانشو دارند ياخير!
من نميخواستم ديگه بحث کنم چون جنبه بحث وجود نداره! بازهم ميگم با طلاق کاملا مخالفم!

باستان شناس
27th July 2011, 08:45 AM
در پاسخ به سرکار خانم باستان شناس--->:
اول اينکه اگه کسي درست ازدواج کنه و با آگاهي ميتونه حتي بحث طلاق رو از بين ببره!!!
تبعيض ربطي به تحصيل داره اينجا؟يعني تو خانواده شما اذن همسرتون مهم نيست،خوبه تو اسلام هم اشاره شده!يعني در هرکار اگر مرد زنش رو گمراه نکنه بايد از شوهر پيروي کنه،!! نميدونم والا شايد شما اينطوري نيستي!!!
اتفاقا در شرايط خونه ما مادرم و پدرم باهم تصميم ميگيرنند و اين هم ب اون دليل ميدونم ک خوب زندگي کردند !پس من باتوجه ب زندگي ديگران گفتم!فعلا که ماهرچي ميبينيم همينه من مث شما به مدرکم تکيه نميکنم و حرف بزنم ،چون بعضي ها با اين مدرک ها زندگي خوشي ندارند!
بله قدرت مهمه،ولي قدرت اينجا يعني زور بازو؟نه يعني اون قدرت عمل کردن در محيط خانواده ،تا بتونه جنبه عاطفي خانواده رو ب دوش بکشه!از ديدگاه من زنان بايد سياست خاصي داشته باشند.
من نميدونم شما چرا هي به دانشگاه تو هر مسئله ايي اشاره ميکنيد.....الان ک ديگه همه دانشگاه ميرن ..؛ههههه
شما بهتره ذهنيت خودت رو پاک کني،مگه همه چي دانشگاه؟واقعا متاسفم!اگه کسي تو ي خانواده درست و بافرهنگ بزرگ شده باشه اينقد فهم و درک داره ک بتونه تصميم بگيره!
اگه کسي از عقلش درست استفاده کنه مطمئنن ميدونن چرا ميخوان ازدواج کنن و چه گزينه ايي خوبه!!
اينو بايد درک کنند با ازدواج مسئوليت خودشون بيشتر ميشه و آياتوانشو دارند ياخير!
من نميخواستم ديگه بحث کنم چون جنبه بحث وجود نداره! بازهم ميگم با طلاق کاملا مخالفم!

نیلوفر خانم گلم ...عزیزم [golrooz]
گاهی ازدواج ها بر پایه شناخت کاملی انجام شده و تحقیقات بسیار انجام شده ولی ازدواج همانند یک هندوانه سربسته هست تا با شخصی زیر یک سقف زندگی نکنی هرگز متوجه شخصیت واقعی طرف مقابلت نخواهی شد هر چند هم قبل از ازدواج شناخت کاملی ازشون داشته باشی .
مطمنا کسانی هم که ازدواج میکنند هرگز طالب طلاق که نیستند چون اونا هم با پیش زمینه خوشبختی ازدواج کرده اند ولی خب هیچکدوم از ما نمیتونم از اینده اطلاع داشته باشیم ....

شاید در یک ازدواج مثلا خانم و اقا بعداز ازدواج متوجه شد طرف مقابلش معتاد و یا قاچاقی یا به قولی مفسدفی الارض باشه و هر چی هم تلاش کرد نتوانست با این زندگی رقت بار کنار بیات الان پیشنهاد شما چی هست؟ [soal][soal]

جایی گفته نشده که خانما باید بار عاطفی خانواده رو به دوش بگیرند ...نه قانونی نه شرع نه عرف جایی این مورد بیان نشده ....چون هر دو طرف مرد و زن در یک رابطه باید بار عاطفی رو بر دوش بگیرند که البته نهایت عشق به یکدیگر رو نشون میدهد....

مطمن باشید اگر همیشه ی زن این بار عاطفی رو به تنهایی به دوش بگیرید خودش خواسته و فرصت به طرف مقابلش نداده تا اون هم ی طرف بار عاطفی زندگی رو بر عهده بگیرد مطمنا گاهی همه اشتباهات خودمون باعث رنجش خودمون میشه.....

اینکه من اصرار دارم خانم ها قدرتمند باشند آیا به نظر شما زور بازو عزیزم منظورم بوده[taajob]

قدرت عاطفی گاهی بیشتر از هر چیزی مفید و اثرگزار هست ...[labkhand]
عزیزم مطمن باش امروز همه دانشگاه شاید برن ولی واقعا هدف کسب علم هست ؟

به نظرتون من سارا بهنام به مدرکم تکیه کردم .[taajob]
مطمنا روابط اجتماعی و دوستی هرگز با تحصیلات قیاس نمیشه هر چند بی اثر هم نیست......[tashvigh]

.مطمنا چند درصدی بله تکیه کردم چون مدرکم رو یک شبه و در یک اتفاق بدست نیاوردم هزینه زیادی بابت گرفتنش خرج کردم ...خانواده خودم رو ....
چرا تکیه نکنم هر چند اولین نفری هست که اینطور چیزی به من میگید عزیزم ![taajob]

مطمنا در خانواده ام اذن همسرم بسیار مهم هست ولی اینکه خود ایشون گاهی بیشتر تصمیم گیری ها رو به من سپرده اند...این یعنی چه هست به نظرتون؟

ولی نیلوفر عزیز مطمنا در اسلام همه چیز در مورد خانواده بیان شده ولی مطمنا مواردی هست که زن و شوهر میتونن در تامل با هم به اونا برسن ...

چرا همه ما گاهی اشتباهات خودمون رو پای شرع میزاریم و میگم اسلام گفته ....
بله اسلام اذن داده و این درست ولی خود ما با رعایت احترام و صمیمت در یک زندگی میتونیم هماهنگ با همسرمون باشیم....

بله حق با شماست کسانی با مدارک تحصیلی بالا هم میتونن در زندگی زناشویی خوشبخت نشن ....این درسته !
ولی خوشبختی ما دست خودمون هست البته که مدرک و سطح تحصیلات در زندگی بسیار مهم هست چون یک پدر و مادر تحصیلکرده مطمنا بهتر از یک پدر و مادر کم سواد در تامین نیازهای واقعی زندگی اقدام کنند....

ولی بحث طلاق مطمنا تا زمانی که دنیا هست مطمنا وجود خواهد داشت .

عزیزم گاهی مطمنا باطرز بیان بسیار مودبانه و ظریف بهتر میشه در بحث موفق بود .[golrooz]

ghorghoro
27th July 2011, 07:09 PM
مطمنا فعلا اینطوری هست در جامعه ایرانی
.....البته طبق مفاهیم دینی ...

ولی اینکه خانم ها بخوان مواردی رو در شرایط ضمن عقد به اقایون به قول اقا مرتضی تحمیل کنن کمی بی انصافی هست چون مطمنا اقایون با چشمان باز حتمن خانم مورد نظر رو انتخاب کرده اند و هر شرطی گذاشته میشه اقا میتونه قبول نکنه و بگه نه من نمیتونم این شرط رو قبول کنم[cheshmak].....

مطمنا در بحث ازدواج هرگز تحمیل موضوعی و امری نمیتونه صحت داشته باشه چون حتمن هر دو نفر اینقدر به بلوغ فکری رسیده اند که تصمیم به ازدواج گرفته باشند پس شرایط هم طبق انتخاب خودشون درخواست میشه و اینکه اقا یا حتی خانم فردای عقد بگوید این موضوع رو به من تحمیل کردی واقعا شک هست...چون خود هر دو طرف در زمان عقد حضور داشتند و تک تک بند های اون رو امضا کردند و می تونستند امضا نکنند....

پس تحمیل کردن مناسب نیست در بحث ازدواج و طلاق

[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][tashvigh][tashvigh]

غزل بارون
27th July 2011, 07:42 PM
به هر حال به نظرم این بحث طلاق به آخرش رسید و جوابشو همون طور که آقا محمد همون آقای سکوت فرمودن بیشتر به طلاق دو طرفه رای داده شده.این بحث به پایان رسیده!بحث بعدی رو هم دوباره خودم راه میندازم ولی خواهشا نظراتتون رو بگید دوستان

باستان شناس
27th July 2011, 08:30 PM
دوستان عزیز تا روز پنج شنبه این بحث ادامه خواهد داشت
بعداز این زمان تاپیک پایان یافته تلقی خواهد شد
و تاپیک قفل میشود....
لطفا نظرات جمع بندی خودتون رو بفرمایید....
ممنون[golrooz]

soraya_mm
27th July 2011, 08:48 PM
با عرض سلام
تو جامعه ما معمولا بیشترین حقوق به مردان داده می شه مثل همین حق طلاق که توی بعضی از شرایط ناجوانمردانه است
مثل همین که مرد می تونه چند تا زوجه داشته باه ولی زن نمی تونه
به نظر من چیزی عوض نمی شه من به شخصه به عنوان یه فمینیست خیلی جا ها بحث و جدل داشتیم ولی به جایی نرسیده
ممنون از بحث جالبتون [golrooz]

sadafazar
27th July 2011, 10:31 PM
اولا سلام
اما بعد ...
الان در جامعه متاسفانه اين موضوع به طور نادرستي در حال گسترش است كه خانمها هم مثل اقايون حق طلاق داشته باشند
اين موضوع را اكثر روانشناسان (بجز معدودي از روانپزشكان خانم ) كاملا رد مي كنند با هزار و يك دليل منطقي و درست
و عده اي به صورت ناخواسته حرفي را مي زنند كه دشمنان خانواده ميگن دشمنان خانواده چرا اين حرفها رو ميزنند چون مخالف بنياد خانواده هستند
هر چه قدر جلوي طلاق گرفته بشه (بجز موارد خاص) بهتره چون ضررهاي طلاق بسيار زياده چه از نظر اجتماعي چه از نظر بحرانهاي رواني و چه از نظر كودكان طلاق و...

Sookoot
27th July 2011, 10:43 PM
ماده ازدواج مجدد مردان از لايحه خانواده حذف شد

ماده 23 لايحه حمايت از خانواده مبني بر ازدواج مجدد مرد، ديروز در كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي حذف شد.

علي اسلامي‌پناه، نايب رئيس كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار قضايي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: ازدواج مجدد در كميسيون قضايي حذف شده و مقرر شده است كه به صحن علني برود.

وي ادامه داد: بر اساس ماده 23 لايحه حمايت از خانواده به مردان اجازه ازدواج مجدد بدون اجازه همسر داده مي‌شد، البته در صورتي كه مرد شرايط لازم از نظر اين ماده را داشته باشد كه در حال حاضر اين ماده در كميسيون قضايي حذف شده است.

* در راستاي تحكيم خانواده ماده 23 لايحه حمايت از خانواده حذف شد

خليل حيات مقدم، عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي به خبرنگار توانا گفت: ديروز در كميسيون قضايي مجلس با بررسي كارشناسان و مخالفان و موافقان، ماده 23 لايحه حمايت از خانواده حذف شد.

وي در ادامه افزود: حذف اين ماده در راستاي تحكيم خانواده صورت گرفت و حقوقدانان داخلي نيز اعتراض داشتند كه اين ماده به بنيان خانواده خدشه وارد مي كند.

در ماده 23 لايحه حمايت از خانواده آمده است: دادگاه در موارد زير به تقاضاي زوج، اجازه ازدواج مجدد دائم براي زوج صادر مي‌كند:
1- رضايت همسر اول 2- عدم قدرت همسر اول به ايفاء وظايف زناشويي 3- عدم تمكين زن از شوهر پس از صدور حكم الزام تمكين وي 4- ابتلاء زن به جنون يا امراض صعب‌العلاج 5- محكوميت قطعي زن در جرائم عمدي به مجازات حبس بيش از يك سال يا جزاء نقدي بر اثر عجز از پرداخت به بازداشت بيش از يك سال 6- ابتلاء زن به هرگونه اعتياد مضر كه به تشخيص دادگاه به اساس زندگي خانوادگي خلل وارد كند،
7- سوء رفتار يا سوء معاشرت زن به حدي كه ادامه زندگي را براي فرد غيرقابل تحمل مي‌كند 8- ترك زندگي خانوادگي از طرف زن به مدت بيش از شش‌ماه؛ 9- عقيم بودن زن 10- غايب شدن زن به مدت بيش از يك‌سال.

تبصره‌ ـ متقاضي بايد دادخواست خود را به طرفيت همسر اول با ذكر علل و دلائل تقديم آن، تهيه و به دادگاه تسليم كند.

http://rajanews.com/detail.asp?id=97139

Sookoot
27th July 2011, 11:01 PM
نیلوفر خانم گلم ...عزیزم [golrooz]
گاهی ازدواج ها بر پایه شناخت کاملی انجام شده و تحقیقات بسیار انجام شده ولی ازدواج همانند یک هندوانه سربسته هست تا با شخصی زیر یک سقف زندگی نکنی هرگز متوجه شخصیت واقعی طرف مقابلت نخواهی شد هر چند هم قبل از ازدواج شناخت کاملی ازشون داشته باشی .
مطمنا کسانی هم که ازدواج میکنند هرگز طالب طلاق که نیستند چون اونا هم با پیش زمینه خوشبختی ازدواج کرده اند ولی خب هیچکدوم از ما نمیتونم از اینده اطلاع داشته باشیم ....

قدرت عاطفی گاهی بیشتر از هر چیزی مفید و اثرگزار هست ...[labkhand]
عزیزم مطمن باش امروز همه دانشگاه شاید برن ولی واقعا هدف کسب علم هست ؟

مطمنا در خانواده ام اذن همسرم بسیار مهم هست ولی اینکه خود ایشون گاهی بیشتر تصمیم گیری ها رو به من سپرده اند...این یعنی چه هست به نظرتون؟

ولی نیلوفر عزیز مطمنا در اسلام همه چیز در مورد خانواده بیان شده ولی مطمنا مواردی هست که زن و شوهر میتونن در تامل با هم به اونا برسن ...

چرا همه ما گاهی اشتباهات خودمون رو پای شرع میزاریم و میگم اسلام گفته ....
بله اسلام اذن داده و این درست ولی خود ما با رعایت احترام و صمیمت در یک زندگی میتونیم هماهنگ با همسرمون باشیم....

ولی خوشبختی ما دست خودمون هست البته که مدرک و سطح تحصیلات در زندگی بسیار مهم هست چون یک پدر و مادر تحصیلکرده مطمنا بهتر از یک پدر و مادر کم سواد در تامین نیازهای واقعی زندگی اقدام کنند....

ولی بحث طلاق مطمنا تا زمانی که دنیا هست مطمنا وجود خواهد داشت .

عزیزم گاهی مطمنا باطرز بیان بسیار مودبانه و ظریف بهتر میشه در بحث موفق بود .[golrooz]
سپاس سارای گرامی
مثل همیشه نظراتت سرشار ازمنطق و متانت بود برایت در کوه و دشت و دره و ارتفاع و اکتشاف و حفاری و غارو خیابون و بیابون و خونه موزه و دانشگاه و اشپزخونه ارزوی موفقیت دارم ..گل [golrooz] گل

به هر حال به نظرم این بحث طلاق به آخرش رسید و جوابشو همون طور که آقا محمد همون آقای سکوت فرمودن بیشتر به طلاق دو طرفه رای داده شده.این بحث به پایان رسیده!بحث بعدی رو هم دوباره خودم راه میندازم ولی خواهشا نظراتتون رو بگید دوستان
[golrooz][golrooz] http://justupload.org/?di=OBY0

با عرض سلام
تو جامعه ما معمولا بیشترین حقوق به مردان داده می شه مثل همین حق طلاق که توی بعضی از شرایط ناجوانمردانه است
مثل همین که مرد می تونه چند تا زوجه داشته باه ولی زن نمی تونه
به نظر من چیزی عوض نمی شه من به شخصه به عنوان یه فمینیست خیلی جا ها بحث و جدل داشتیم ولی به جایی نرسیده
ممنون از بحث جالبتون [golrooz]

سلام ممنونم که لااقل میپذیرید این حق تو بعضی شرایط ناجوانمردانه نیست

بعید میدونم زنی چند شوهری رو حداقل بصورت رسمی بپذیره !رواج این رویه توهین به خود خانم هاست
در مورد بحث با هر موضوعی که شما پیشنهاد کنید من هستم

ممکنه بجایی نرسه اما حتما از ندانسته های چومنی کم میشه[golrooz]

باستان شناس
28th July 2011, 05:42 PM
دوستان عزیز امروز روز پنج شنبه می باشد و مهلت ارسال نظرات به بحث هفته یعنی حق طلاق به پایان رسیده و تایپک قفل میشود.

از همه دوستانی که در بحث شرکت کردند و با نظراتشون باعث رونق بحث هفته شدند تشکر میکنم.[tashvigh][golrooz]

امیدوارم دربحث های هفته های بعد استقبال بیشتر و بهتر انجام گیرد.

با تشکر از همگی [shaad][golrooz]

باستان شناس
28th July 2011, 05:44 PM
طبق نظر سنجی

گزینه
آیا بهتر است که هر دو با توافق جدا شوند بدون دعوی و شکایتی

مورد بیشترین انتخاب گرفته و رای اورده و 60 درصد مورد توجه بوده است.[cheshmak]

سکوت شب
4th October 2011, 07:42 AM
از نظر من این یه قانون بسیار مزخرف و بسیار نا عادلانست .چنین چیزی تا اونجایی که من می دونم در اسلام هم نیست.این چه جور زندگی که زن با اختیار کامل نسبت بهش متعهد میشه و تا اخر عمرش خودش رو بنده و زندانی یه انسانی مثل خودش می کنه؟من نمی دونم اینا که این قانونو تصویب کردن واقعا چه دلایلی براش دان؟نه واقعا دیگه؟ ببین من میگم متعهد شدن 2 نفر نسبت به هم خیلی خوبه میدونی چرا چون میتونن همدیگه رو درک کنن وقت مشکلات پشت هم با یستن وواسه هم مایه ارامش باشنمن بهت قول میدم اونطور که یه زوج پشت همدیگه رو میگیرن هیچکس پشت همو نمیگیره اونطورم که تو میگی هر کی هرکی میشه در ضمن مرسی به خاطر دفاعت از خانوما منو ببخش

ساناز فرهیدوش
4th October 2011, 12:57 PM
من با حق طلاق موافق هستم .
در عین حال که طبق قوانین ما اقایان به سهولت می توانند از همسر خود جدا شوند این حق باید برای خانم ها هم وجود داشته باشد .

محسن آزماینده
4th October 2011, 01:21 PM
من با حق طلاق موافق هستم .
در عین حال که طبق قوانین ما اقایان به سهولت می توانند از همسر خود جدا شوند این حق باید برای خانم ها هم وجود داشته باشد .

مطلبی که در پست های قبلی هم گفته شد اینه که خانوما توانایی کنترل احساسات را در زمان های حساس ندارند و این به طبع به ویژگی های درونی آنها مربوط میشه

به نظر من بحث در مورد صلاحیت خانوم ها برای حق طلاق مثل بحث در مورد گاز نجیب هست
به صورت تیوری امکان داره ولی به صورت واقعی خیلی کمه
البته من قصد توهین یا چیز دیگه ای را نداشتم ببخشید
ممنون[golrooz]

مهدی 313
4th October 2011, 01:47 PM
سقراط دراین مورد موافقه که اصلا طلاقی صورت نگیره سقراط میگه : ازدواج کنید به هر وسیله ای که میتوانید زیرا اگر زن خوبی نصیبتان شود خوشبخت میشوید واگر زن بدی گیرتان بیاید فیلسوف بزرگی میشوید ( درجه فیلسوف شدن با بدی زن ارتباط معکوس دارد)

عرفان سلیم زاده
5th October 2011, 11:39 PM
با این که بیشتر رای رو گزینه سوم گرفته اما من می گم که حق طلاق باید دست زنها باشه چون در بیشتر مواقع عامل جدایی بی کفایت بودن مرده و زنها هم طبق امار ضربه شدیدی از بی کفایتی مرد میخورند!
حال این وضع رو درحالی که حق طلاق با مرد است مشاهده کنید! این یه فاجعه است!
چه بخوایم چه نخوایم بلاخره مجبور میشیم که حق طلاق رو همانند حق مهریه (که به همین دلیل یعنی ترمیم بخشی از اسیب وارد شده) به زنها بدیم تا از بی عرضه بودن ما مردها کمتر ضربه بخورند!

محسن آزماینده
6th October 2011, 01:07 AM
با كمال احترام درست نيست مردها مسئوليت پذيري بيشتري نسبت به زنها دارند از طرف ديگر درك بيشتري و كنترل بيشتري روي خود و خانواده خود شايد مردي عرزه نداشته باشه خواسته هاي بيش از حد خانوادش را تامين كنه ولي عرزه نگه داشتن و متمركز كردن را دارد

HANIKO
7th October 2011, 02:10 PM
سلام
منم موافقم حق طلاق دست مرد باشه یا اینکه از حق بیشتری در این مورد برخوردار باشه
چون خانم ها فوق العاده احساسی هستند و کافیه تا همسرانشون بهشون چپ نگاه کنن یا بگن بالا چشت ابروإ ، اونوقته که خانما میدوأن میرن دادگاه خانواده و درخواست طلاف میدن
حالا بیا و درستش کن!!!!
آمار طلاق وحشتناک میشه
همون طور هم که میبینید از وقتی گفتن میشه در عقدنامه بند "دادن حق طلاق به خانم" رو اضافه کرد آمار طلاقمون بیشتر شده[taajob]
من برای نزدیکترین اطرافیانم هم موافقت نکردم این بند رو به عقدنامشون اضافه کنن
چه بسا که شده در همون 1 سال اول زندگیشون به این فکر افتادن که برن طلاق بگیرن و اگه این حقو داشتن بی شک تا الان 100 بار طلاق گرفته بودن[negaran]، اما خدارو شکر بعدش خودشون هم به تصمیمات عجولانه و احساسیشون پی بردن[sootzadan]
اما اینم موافقم که باید شرایط بیشتری برای خانما برای حق طلاق داده بشه[tafakor]

گل آفتابگردان
27th October 2012, 08:59 AM
با عرض سلام و خسته نباشید
به نظر من خیلی هم عادلانه هستش که در مواقعی زنان هم حق طلاق داشته باشند زمانی که مرد معتاد میشود یا خیانت میکند واقعا برای زن سخته بتونه با همچین مردی زندگی کنه

golden3
27th October 2012, 10:59 PM
مثل اینکه دیر رسیدم[nadanestan]
من تو نظر سنجی شرکت نکردم چون هیچ کومو قبول ندارم
به نظر من باید قانونی تصویب بشه که این حق به هر2طرف داده بشه اما باتبصره های سفت و سخت که هر موضوع کوچکی منجر به دادخواست طلاق نشه

بلدرچین
5th December 2012, 12:51 AM
شاید اگر گزینه چهارمی میبود با نام نمیدونم بهتربود چون واقعا سوال سختی بودش.اما این حق واقعی مرد به عنوان ستون خانه ی زندگی هستش و اگربه زن داده بشه زن راحت تهدید میکنه و مردانگی مرد لگد مال میشه.همون چیزی که سال های سال بوده بمونه بهتره...
مرسی...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد