PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سوال در مورد لپ تاپ؟

MOHAMMADSME
17th July 2011, 08:08 PM
شما کدوم رو ترجیح میدین؟
Sony vaio f13wfx
OR
Dell xps L502X
و چرا؟[golrooz]

NameEly
17th July 2011, 09:27 PM
با سلام به شما دوست گلم
اگه مشخصات بزاری و بگی برای چه کاری لازم داری خیلی کمک بزرگی کردی

MOHAMMADSME
17th July 2011, 10:34 PM
برای خرید برای یکی از دوستان.[tafakor]

NameEly
17th July 2011, 11:37 PM
نه می دونم
منظورم اینه که واسه استفاده ی معمولی می خان یا برای کار خاصی مثل گرافیک یا بازی یا هر چیز دیگه ای

مشخصات سونی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 3.2 کیلوگرم
پردازنده: Intel 1.73 Core i7 2.93 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 425M GPU 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 16.4" - Bright LED
امکانات: BlueRay - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

اینم نقدش :

نقد و بررسی Sony VAIO F13WFX وقتی که نوبت به لپ‌تاپ‌هایی با نمایشگر بزرگ می‌رسد که پردازنده‌های قدرتمند Core i7 را در خود جای دهند، سونی واقعا گوی سبقت را از دیگر رقبا می‌رباید. نوت‌بوک سونی وایو سری F حقیقتا این موضوع را اثبات می‌کند. این نوت‌بوک مجهز به نمایشگر 16.4 اینچی بسیار با کیفیت، صفحه کلید بسیار عالی با نور پس زمینه می‌باشد. سونی همچنین فن‌آوری نوین خلاقانه‌ی خود یعنی Transfer Jet را نیز با این لپ‌تاپ همراه کرده است که به کاربر اجازه می‌دهد تنها با قرار دادن دوربین بر روی قسمت استراحت مچ دست عکس‌ها، ویدیوها و دیگر فایل‌های داخل آن به نوت‌بوک منتقل کند. این ماشین مولتی مدیا دارای بعضی ضعف‌های کوچک نیز می‌باشد، ولی وقتی صحبت از کارایی می‌شود، سری F سونی یکی از بهترین لپ‌تاپ‌های Core i7 در بازار خواهد بود.

• طراحی
درب نوت‌بوک سونی وایو سری F به رنگ مات می‌باشد که لوگوی Vaio بر روی آن درج شده است و دارای شاسی کامل به همراه قسمت استراحت مچ با طرح Textile می‌باشد. بدنه کاملا قرص و محکم است. در سمت چپ و قسمت پایین جایگاه استراحت دست آیکونی طراحی شده که به کاربر نشان می‌دهد از کجا می‌تواند با استفاده از Transfer Jet به تبادل Data (اطلاعات) به صورت وایرلس بپردازد.

کلیدهای صفحه کلید این لپ‌تاپ به صورت مجزا از هم و با فاصله بر روی شاسی قرار گرفته‌اند. این چیزی است که لپ‌تاپ‌های سونی برای سال‌ها به آن مشهور بوده‌اند. در صورتی که بسیاری از محصولات دیگر تولیدکنندگان نوت‌بوک دارای کلیدهای نزدیک به هم هستند که شاسی نوت‌بوک نیز به هنگام اعمال فشار زیاد به داخل خم می‌شود. در قسمت زیرین نوار پهن اسپیکر شما کلیدهای مولتی مدیا را به علاوه‌ی دکمه‌ای برای اجرای نرم‌افزار Care and Media Gallery سونی خواهید یافت. چراغ سبز درخشنده‌ی دکمه‌ی پاور نیز در یک طرف دستگاه می‌درخشد که ظاهر زیبایی به آن می‌دهد. این نوت‌بوک با وزن حدود 3 کیلوگرم و ابعاد 31-34 × 263 × 387.2 میلی‌متر به راحتی قابل حمل می‌باشد.

• گرما
در بیشتر قسمت‌ها، سونی وایو F به مقدار خیلی زیاد و آزار دهنده‌ای گرم نشد. بعد از 15 دقیقه نمایش ویدیو در حالت تمام صفحه، ما دمای 30 درجه‌ی سانتیگراد را در قسمت زیرین لپ‌تاپ اندازه‌گیری کردیم و دمای قسمت مرکزی صفحه کلید 36 درجه و تاچ پد هم در همین حدود بود. هرچند که دمای 32 درجه هم زیاد است ولی ما واقعا تا 37 درجه را پشت سر نگذارد نگران نخواهیم شد. در همان قسمت زیرین و در کنار شبکه‌های تهویه‌ی هوا دمای 43 درجه‌ی سانتیگراد را اندازه‌گیری کردیم.

مشخصات دل :

این هم این ویژگی ها (http://lnet.ir/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-dell-xps-15%D8%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-2011/)

اگه توی انتخاب مشکل داشتید و نظر این حقیر رو هم می خواستین بگین تا بگم نظرم رو البته بگین واسه چه کاری می خوایین قیمت های روزش رو هم بگین اگه دارین

MOHAMMADSME
18th July 2011, 11:42 AM
ممنونمونه اونم مثل خودم دانشجوی م.مکانیک و بیشتر برای کارهای معمولی می خواد.ممنون میشم نظر نهایی تو بگی.

NameEly
18th July 2011, 12:18 PM
من به شخصا dell رو انتخاب می کردم
البته بدون در نظر گرفتن قیمت هاشون [golrooz]

Artmis.
18th July 2011, 12:58 PM
صد در صد سونی چون بهترین برند واسه لب تاپ هستش و به نظر من در هر موردی بهتره یه وسیله هرچند با امکانات و تجهیزات کمتر ولی مطمئن تر داشته باشی
البته این که میگم مطمئن تر منظورم این نیس که dell به درد نمیخوره، نمیدونم چه طوری منظورمو بگم
اَااااااااااا اینم سوال بود پرسیدین [nishkhand]
آخه واسه هر وسیله ای یه برند هستش که خیلی خوبه و امتحانشو پس داده و همه که نه ولی اکثرا قبولش دارن مثلا واسه گوشی برند نوکیا، واسه lcd برند samsung ، ... برای لب تاپ هم sony همین حکم رو داره

امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین :|

mohammad90-2011
18th July 2011, 06:32 PM
سلام دوست عزیز
من زیاد در این مورد چیزی نمیدونم ولی به شخصه اگه بخوام بخرم سونی رو به خاطر مارک معروف و شناخته شدش می خرم.[tafakor]

NameEly
18th July 2011, 06:46 PM
میدونید چرا اپل و سونی گرون تر هستند در برابر بقیه ؟
چون پول مارک می گیرند
اسمبل توی چین
اجناس و جنس های درونش چینی
فقط مارکش مال شرکت معروف
به نظر شما چرا تمام مشخصات یکی باشند و فقط اسم ها فرق کنه تفاوت قیمت میشه 500 هزار تومان ؟
من اپل رو قبول دارم و با همون قیمتی که خریدم راضی هستم چون سیستم عامل کلا فرق داره وکلا دنیاش با دنیای سایر لبتاب ها تفاوت داره

ولی به نظر شخصی شما کامل احترام میزارم چون لبتاب یک نظر شخصی هست نوعش
من خودم کلا با دل مشکل دارم ولی این بار توی این 2 تا اینجوری گفتم

MOHAMMADSME
18th July 2011, 09:57 PM
الیاس جان ازت متشکرم که راهنمایی کردی.در ضمن قیمت هردو درحدود1.5میلیون تومان است.
درضمن آقاالیاس اگر تمایل داشته باشی درچت(yahoo)بیشتر از راهنماییاتون و اطلاعاتتون استفاده می کنم.(mohammadsme)

NameEly
18th July 2011, 10:18 PM
من وظیفم بوده محمد عزیز
چشم الان انلاین میشم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد