PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فكر كردن يا فكر نكردن !

sts92
17th July 2011, 05:17 PM
با توجه به آنكه كاربران عزيز با اينكه از آنها دعوت هم به عمل مي آيد و باز هم در مباحث شركت نمي كنند و به دلايل ديگر از دوستان سوالي پرسيده شده لطفا با توضيح كامل پاسخ دهيد .

sts92
17th July 2011, 05:38 PM
دليل عدم مباحثه دوستان حتي در تاپيكهايي كه خودشان ايجاد كرده اند چيست ؟!

به نظرم بيشترين دليل آن اين است كه عزيزان به هيچ وجه درباره يك متن تلاشي نكردند(كپي پيست)
اميدوارم به كسي برنخورد اما گاهي حتي براي يك بار هم متني كه به عنوان يك پست قرار مي دهيم را نميخوانيم كه بخواهيم درباره اش بحث شود
قرار نيست براي تمام تاپيكها توضيحي داده شود يا بحثي كنيم اما لازم است كه بر آن مسلط باشيم يا اگر هم نيستيم سوالي پرسيده شود و ...
اين در مدرسه و دانشگاه و اداراتمان رسم شده
نبايد به آن پايان دهيم آيا ؟

B a R a N
17th July 2011, 08:50 PM
به نظر من یه گزینه کمه!
عدم رعایت اصول و قوانین بحث

اکثرا به جای احترام به عقاید همدیگه، سعی در تحمیل عقاید داریم

هرکس با هر اعتقاد و طرز فکری محترمه و همه باید این اصل رو در نظر بگیرند

ارغنون
17th July 2011, 09:05 PM
بحثا خیلی جالب نیستن

ضمن اینکه یکی میاد نظرشو میده و میره دیگه برنمیگرده ببینه بقیه چی میگن و بحث هنوز ادامه داره...

یه چیز دیگه هم هست که ما از بحثامون نتیجه نمیگیریم فقط شروع کننده خوبی هستیم.

قبول ندارم تلاش نمیشه رو یه تاپیک ولی میدونم نظر خیلیا عوض نخواهد شد حتی با شنیدن و خوندن صحبتهای منطقی

*مینا*
17th July 2011, 09:12 PM
خب راستش رو بخواهید من خودم گاهی به این دلیل تو بحث ها شرکت نمی کنم ، که معتقدم باید همه ی نظرات رو بخونم ، گاهی تعداد نظرات زیاد می شه و طولانی ، واسه همین خیلی کم پیش میآد که تو بحث ها شرکت کنم ...

چون همچین عقیده ای دارم ، به موضوع بحث نگاه می کنم اگه برام مفید بود ،یا مربوط به کارم بود حتما توش شرکت می کنم ، اما گاهی بحثِ مربوطه خیلی خوب می شه شاید حتی برام مفید هم بشه اما خب چون در نگاه اول مفید نمی بینمش ( البته برای خودم ) توش شرکت نمی کنم ...

باستان شناس
17th July 2011, 09:15 PM
مطمنا این مشکل همیشگی و عمومی محسوب میشه و تا به روش اصولی تنظیم نشه ادامه پیدا خواهد کرد...

و به نظر من همون هیجان موضوعی خیلی مهم چون اگه باشه تقریبا مشکل حل میشه ..
البته این نیازه به فکر و پرداختن به ایده نو داره و البته گاهی هم تنبلی در جواب دادن به تاپیک و ادامه نظرات اینم هست....

ولی
هیجان موضوعی
پیگیری خود کاربر حالا چه مدیر چه غیر مدیر
مدیریت کردن تایپک توسط شخصی که پست رو زده
تشویق کاربران

به نظرم چیزی رسید بازم میگم[shaad]

B a R a N
17th July 2011, 09:25 PM
موضوع جذاب میتونه یکی از دلایل رونق بحث باشه
ولی مدیریت بحث خیلی مهمه

اینکه کسی حس نکنه بهش توهین شده و تحقیر شده یا در مقابل هم جبهه گیری نکنن
هرکسی از دید خودش به مسائل نگاه میکنه، این ناهمگونی باعث ایجاد تفاوت میشه

Rez@ee
17th July 2011, 09:40 PM
موضوع جذاب میتونه یکی از دلایل رونق بحث باشه
ولی مدیریت بحث خیلی مهمه

اینکه کسی حس نکنه بهش توهین شده و تحقیر شده یا در مقابل هم جبهه گیری نکنن
هرکسی از دید خودش به مسائل نگاه میکنه، این ناهمگونی باعث ایجاد تفاوت میشه

باشما موافقم.
البته در موارد تخصصی عدم اطلاعات کافی هم خودش موردیه.

sts92
17th July 2011, 10:22 PM
اصلا بنده مشكلي با كپي كردن موضوعات ندارم زيرا ميدونم اين موضوعات به دليل پراكندگي در سايت هاي مختلف در اين سايت به گنجينه اي تبديل شده اما نظرم اينه كه كميت رو كنار بگذاريم به اين دليل كه به اندازه كافي عقب هستيم و اگر هم بخوايم دوبار و چندباره موضوعي رو تكرار كنيم آن هم نه تكرار اصولي زيبا نيست
بپردازيم به كيفيت و هدف اصليم هم همينه كه كيفيت بعد از اين بحث مورد توجه قرار بگيره و مطمئنا براي تمام اعضا مفيد خواهد بود
زياد حرفيدم
[shaad] شما نظراتتون رو بگيد تا باز هم من پرحرفيمو شروع كنم [golrooz]

ارغنون
17th July 2011, 10:32 PM
باشما موافقم.
البته در موارد تخصصی عدم اطلاعات کافی هم خودش موردیه.

از نظر من این اصلا مشکل نیست خب یکی میاد مثلا من رو دعوت میکنه به یه موضوع فنی من میام یه تشکر میزنم بعد میبنم تخصص ندارم نظر هم ندارم
این اشکال داره که الکی اظهار فضل نکنم؟

در مورد توهین و عدم احترام به صحبت دیگران و با کنایه صحبت کردن هم ضمن اظهار تاسف باعث میشه اکثر کاربرا دیگه به اون تاپیک و گاهی نگارنده اش دیگه خیلی توجه نکنن.

اصلا بنده مشكلي با كپي كردن موضوعات ندارم زيرا ميدونم اين موضوعات به دليل پراكندگي در سايت هاي مختلف در اين سايت به گنجينه اي تبديل شده اما نظرم اينه كه كميت رو كنار بگذاريم به اين دليل كه به اندازه كافي عقب هستيم و اگر هم بخوايم دوبار و چندباره موضوعي رو تكرار كنيم آن هم نه تكرار اصولي زيبا نيست
بپردازيم به كيفيت و هدف اصليم هم همينه كه كيفيت بعد از اين بحث مورد توجه قرار بگيره و مطمئنا براي تمام اعضا مفيد خواهد بود
زياد حرفيدم
[shaad] شما نظراتتون رو بگيد تا باز هم من پرحرفيمو شروع كنم [golrooz]

موافقم
ولی شما خودتون نظری دارید که یه مطلب از تکراری بودن دور شه؟
تعریفتون از کیفیت چیه؟

sts92
17th July 2011, 10:43 PM
ولی شما خودتون نظری دارید که یه مطلب از تکراری بودن دور شه؟
تعریفتون از کیفیت چیه؟

نظرم از كيفيت خيلي موارد رو در برميگيره.
مثلا در يك متن تخصصي و يا نيمه تخصصي كلمات كليدي وجود دارند كه در جمع ما همه از معناي اون مطلع نيستند
ميشه با مورد بحث قرار گرفتن مطلب همه ياد بگيرند نه اينكه فقط براي يه پروژه دانشگاهي يا يه تشكر خشك و خالي بيايم و بريم ، بهتره وقت بگذاريم اما نه هر موضوعي بلكه فقط براي موضوعاتي كه قبلا بچه ها درباره به بحث و چالش كشيدن اون به توافق رسيدن
هوم ؟!
[tafakor]

ارغنون
17th July 2011, 11:01 PM
نظرم از كيفيت خيلي موارد رو در برميگيره.
مثلا در يك متن تخصصي و يا نيمه تخصصي كلمات كليدي وجود دارند كه در جمع ما همه از معناي اون مطلع نيستند
ميشه با مورد بحث قرار گرفتن مطلب همه ياد بگيرند نه اينكه فقط براي يه پروژه دانشگاهي يا يه تشكر خشك و خالي بيايم و بريم ، بهتره وقت بگذاريم اما نه هر موضوعي بلكه فقط براي موضوعاتي كه قبلا بچه ها درباره به بحث و چالش كشيدن اون به توافق رسيدن
هوم ؟!
[tafakor]

خوبه داریم نتیجه میگیریم پس شما موافقید که یه متن رو کپی کنیم بعد با توجه به تخصصمون موارد ابهامش رو برطرف کنیم و کلمات ناآشناش رو توضیح بدیم؟
خب این فکر خوبیه

تحلیل هم حساب میشه به شرط تسلط اون فرد

تاپیکا هم تخصصی تر میشن

ولی همه که مطالب رو از رشته و تخصص خودشون نمیذارن اینجا چاره چیه؟

B a R a N
17th July 2011, 11:06 PM
ولی همه که مطالب رو از رشته و تخصص خودشون نمیذارن اینجا چاره چیه؟

هر فردی باید نسبت به تاپیکی که میذاره پاسخگو باشه
اگه کسی خودش نفهمه چی داره میزاره بعد اگه سوالی پیش بیاد میخواد چیکار کنه؟

شاید بعضیا اینکارو کنن ولی کلا درست نیست

sts92
17th July 2011, 11:31 PM
من نظرم اينه كه جدا از تاپيكايي كه بچه ميذارن يك مطلب بصورت هفته ي بحث بشه
؟!

Admin
18th July 2011, 07:07 AM
خدمت دوست عزیزمون عرض کنم که کپی پیست صرفا دلیل بر شرکت در بحث نیست.

نداشتن وقت کافی و بخصوص زیادی دعوت نامه ها باعث شده که فرد نتونه به همه ی بحث ها نگاه کنه و همین مورد باعث میشه که در بحث مورد نظر شرکت نکنه و وارد لینک دعوت شده نشه .!

sts92
18th July 2011, 08:35 AM
خدمت دوست عزیزمون عرض کنم که کپی پیست صرفا دلیل بر شرکت در بحث نیست.

نداشتن وقت کافی و بخصوص زیادی دعوت نامه ها باعث شده که فرد نتونه به همه ی بحث ها نگاه کنه و همین مورد باعث میشه که در بحث مورد نظر شرکت نکنه و وارد لینک دعوت شده نشه .!
عليكم السلام
همه اينها درست اما باز هم عرض ميكنم با تمام اين تفاسير اگه براي هر هفته مطلبي مشخص بشه كه در مورد اون بحث كنيم ديگه هيچ بهونه اي نيست چون هم در اون هفته به اندازه كافي وقت داريم هم ميتونيم مطالعه كنيم هم خط مشي مشخص شده .
در كنار اينها بچه ها ميتونن فعاليت ديگه بكنند اما اولويت با بحثي باشه كه مشخص كرديم .
يه بحث ديگه هم در مورد دعوتنامه ها هست كه فعلا جاش اينجا نيست .
[golrooz]

Admin
18th July 2011, 10:04 AM
عليكم السلام
همه اينها درست اما باز هم عرض ميكنم با تمام اين تفاسير اگه براي هر هفته مطلبي مشخص بشه كه در مورد اون بحث كنيم ديگه هيچ بهونه اي نيست چون هم در اون هفته به اندازه كافي وقت داريم هم ميتونيم مطالعه كنيم هم خط مشي مشخص شده .
در كنار اينها بچه ها ميتونن فعاليت ديگه بكنند اما اولويت با بحثي باشه كه مشخص كرديم .
يه بحث ديگه هم در مورد دعوتنامه ها هست كه فعلا جاش اينجا نيست

ممنون از پیشنهاد شما ...

فکر می کنم ایده ی خوبی باشه که هر هفته یه بحث ویژه بین کاربرا راه بندازیم.

موفق و پیروز باشید

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد