PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طرح یک سوال از بر و بچ رشته ی نرم افزار ؟؟

L-S-D
17th July 2011, 04:35 PM
با سلام و عرض تبریک به مناسبت این ایام

بی مقدمه عرض کنم
سوال من به شخصه این هست :

-آیا کلاسهای آموزشی (نرم افزار ) بیرون از محیط دانشگاه کمکی به رشته نرم افزار می کنه ؟
-آیا لازمه ؟
- مفیده ؟
- وقت تلف کردنه ؟
- چیزهایی که بیرون یاد میگیرید بدرد نمیخوره ؟
- چیزهایی که بیرون یاد میگیرید رو همشو تو دانشگاه یاد میدن ؟
-فرقی نمیکنه ؟
-اصلا فکرشم نکن ؟
-برو سر یه آموزش دیگه (مثلا سخت افزار ) ؟

و چیزهایی که شاید به ذهن شما میرسه و به فکر من نرسید
پیشاپیش ممنون از پاسخ های جامعتون .

NameEly
17th July 2011, 09:50 PM
دوست گله من l-s-d سلام
بستگی به کلاستون داره که میخواین برین
بسته به علاقتون داره
نه توی دانشگاه اون هم رشته ی نرم افزار فهم برنامه نویسی و کامپیوتر رو بهتون می فهمونن
کلاس ها باید با تلاش خود فرد باشه
توی کلاس ها 1 کلمه یاد میدن ولی باید خودت 2 کلمه یاد بگیره اضافه
کلاس زبان رفتید ؟
توی کلاس زبان نمیان اون همه لغات زبان رو توی ذهن شما فرو کنن , شما اگه خودت علاقه داشته باشی میای کلمات دیگه رو یاد میگیری و خودت راه میوفتی
اگه توی حرف هام ابهامی هست بگین تا توضیح بیشتر بدم

بانوثریا
18th July 2011, 09:30 PM
سلام
به نظر من شما با خریدن کتاب یا سی دی آموزشی میتونید خیلی چیزا یاد بگیرید من خودم کلاسهای بیرون رو قبول ندارم چون وقت کمه و مدرساش هم جامع توضیح نمیدن
به نظر من کلاس بیرون = پول و وقت هدر دادن

abbas_261
19th September 2011, 10:33 PM
با سلام دوست عزیر ٰ در صورتی که هدف شما از تحصیل در رشته نرم افزار تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای یا یک مهندس نرم افزار یا یک طراح سیستم است 1-اصولاٌ من به شما آموختن صرفاً یک زبان برنامه نویسی شی ء گرا مثل
Visual C++. net یا Visual C# .net را پیشنهاد می کنم که البته آنهم به صورت کلی و با یکی دو ماه کلاس رفتن در آموزشگاه با کیفت خوب کفایت می کند . مابقی راه را خودتان باید بروید توصیه می کنم با ادامه روند پیشرفتتان سعی کنید از منابع زبان اصلی استفاده کنید و بخصوص خود را با Help زبان برنامه نویسی مورد نظرتان درگیر کنید و از مثالهای موجود در آن و همچنین سایتهای انجمنهای برنامه نویسی زبان اصلی بهرهمند شوید.2- سعی کنید در زمانهای بیکاری در برخورد با سیستمهای مختلف اجرای آنها ، کارکرد اجزای آنها و ارتباطات آن اجزا را به مفاهیم ذهنی که در اصول شی ء گرایی یاد گرفته اید تطبیق دهید و به دو نکته توجه داشته باشید 2- از گسترش عمق و دامنه یک سیستم شی ء گرا هیچگاه نترسید زیرا هر چه عمق دید شی ء گرایی شما بیشتر باشد ٰ سیستم حاصل از کار شما قوی تر و جامعتر است ٰ چون سیستمی که شما تصور می کنید باید عمقی چند برابر گستر ده تر از آن چیزی باشد که مشتری از شما می خواهد در ضمن اینکه در نهایت این شما هستید که در تعامل بامشتری ابعاد سیستم را تعیین می کنید.3- خود را وابسته به ابزارهای آماده و کامپوننتهای موجود در بازار نکنید به خصوص وقتی زمان کافی برای کار دارید سعی کنید ابزراهای مورد نیاز را خودتان طراحی کنید زیرا ابزاری که کد آن را خودتان نوشته اید با تغییر ورژن سیستم عاملها به راحتی قابل تطبیق است در ضمن اینکه اگر خواستید تغییری در یک سیستم بوجود بیاورید مجبور به استفاد ه از امکانات یک ابزار قدیمی نیستید .4- به نظر من اگر با برنامه نویسی علقه ای ندارید ممکن است نهایتاً یک برنامه نویس حرفه ای شوید ولی قطعاً یک برنامه نویس خلاق نخواهید شد.

متشکرم امیدوارم تجربه های من برای شما مفید باشد

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد