دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: عکس/ قایق تندوری ارتش کره شمالی

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    رشته تحصیلی
    تجربی
    ارسال تشکر
    3,144
    دریافت تشکر: 2,553
    قدرت امتیاز دهی
    871
    Array

پیش فرض عکس/ قایق تندوری ارتش کره شمالی

کره شمالی اخیرا یک شناور تندرو با سرعت 96 کیلومتر در ساعت را برای انتقال نیروهای ویژه ساخته است. این شناور به تیربار سنگین و اژدر مسلح بوده و از طراحی برای کاهش سطح مقطع راداری بهره می برد.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/4...A7%D9%84%DB%8C

2. کاربرانی که از پست مفید حسنعلی ابراهیمی سعید سپاس کرده اند.

312

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

Lightbulb پاسخ : عکس/ قایق تندوری ارتش کره شمالی

در ایران قایق 80 ناتی=148کیلومتربرساعت
    http://www.mashreghnews.ir/fa/news/3...C-%D9%87%D8%A7
    خيانت فــقـر مي آورد

4. کاربرانی که از پست مفید 312 سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24596
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : عکس/ قایق تندوری ارتش کره شمالی

در هر صورت بکارگیری چنین قایق هایی برای نابودی هدف بزرگی همانند یک ناوهواپیمابر کار عقلانی نیست!
    با وچود ناوگان محافظ این ناوها و همچنین تسلیحات بروزی نظیر لیزرها, بالگردها و هواپیماهای بر روی عرشه اصلا این قایق ها به نزدیکی این ناو نیز نخواهند نرسید چه برسد به شلیک اژدر و تیربار!
    البته حتی در صورت شلیک با وجود ساختار بدنه ناوهواپیمابر, این ناو هرگز نابود نخواهد شد.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array

خيانت فــقـر مي آورد

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24596
    Array

همان موقع نیز با درگیری با ناوگان امریکا افتضاحی به بار امد و علاوه بر از دست رفتن چند عدد ناو ایرانی یکی از سکوهای نفتی نیز توسط امریکا منفجر شد. تنها اسیبی که به امریکا طی درگیری اخوندک رسید فکر کنم نابودی یک بالگرد کبرا بود.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسي
    ارسال تشکر
    6
    دریافت تشکر: 24
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

به طور قطع نيروي دريايي آمريکا بسيار قدرتمند بوده و ناوهاي هواپيما بر آن نيز با توجه به اهميت و قيمت و ... از حفاظتهاي بسيار ويژه اي برخودارند
    اين توانايي ها براي ايران ناشناخته نبوده و جزو بديهيات است، علي الخصوص که ايران سابقه درگيري با آنها در سال 66-67 را هم دارد.
    ليکن عوامل بسيار مهم ديگري دخيل اند که توازن ماجرا را تا حدودي به نفع ايران تغيير مي دهند.
    يک مثال بزنم: فرض کنيد يک پيت حلبي بزرگ به طرف ناو هواپيما بر شليک شود، خوب! براي مقابله با آن چه چيزي بايد به کار ببرند؟ و قيمت آن چيز در مقابل پيت حلبي چقدر است؟
    خوب حالا فرض کنيم 300 دستگاه وسيله مانند کاتيوشا (توجه کنيد: مانند کاتيوشا) در آن واحد يک ناو را هدف قرار دهند، تا آنها تمام اين سيصد دستگاه را رد يابي و نابود کنند چند پيت شليک خواهد شد؟
    يک ناو هواپيما بر و ناوگان محافظش با چند هدف در آن واحد مقابله مي کنند؟ حالا اين پيت حلبي ها همه رد گم کني است، قايقهاي توپدار و مينها و زير دريايي هاي هرچند ابتدايي و ... هم هستند که تازه آنها هم مي توانند رد گم کني باشند!! و ضربه نهايي چيز ديگري باشد!
    زور زيادي مي برد ولي بالاخره ناوهواپيما بر غرق خواهد شد.
    اين تازه يک مثال بود!
    آمريکايي ها خودشان به اين امر واقفند و اگر بخواهند حمله اي بکنند اول از همه ناوگان خود را تا سرحد برد موشکهاي ما از منطقه دور خواهند کرد و سپس اقدام به حمله مي کنند، اين معقولترين کاري است که مي توانند بکنند، و در اصل نظاميان ما بايد براي اين مورد اخير که عرض کردم فکري بکنند، وگرنه يک ناوهواپيمابر در تير رس ما به طور قطع غرق خواهد شد هرچند با زحمت زياد باشد.

-

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    همان موقع نیز با درگیری با ناوگان امریکا افتضاحی به بار امد و علاوه بر از دست رفتن چند عدد ناو ایرانی یکی از سکوهای نفتی نیز توسط امریکا منفجر شد. تنها اسیبی که به امریکا طی درگیری اخوندک رسید فکر کنم نابودی یک بالگرد کبرا بود.
    از دیدگاه شما شاید نفس عزتمندانه کشیدن هم افتضاح باشد اما در جنگ به ترسوها حلوا نمیدهند.
    جنگ شد شما از به بارآمدن افتضاح بترس و جلو نرو ازکسی هم خجالت نکش.هرکاری متخصصان شجاع خودش را دارد
    خيانت فــقـر مي آورد

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24596
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    از دیدگاه شما شاید نفس عزتمندانه کشیدن هم افتضاح باشد اما در جنگ به ترسوها حلوا نمیدهند.
    جنگ شد شما از به بارآمدن افتضاح بترس و جلو نرو ازکسی هم خجالت نکش.هرکاری متخصصان شجاع خودش را دارد
    از شما دعوت میکنم مسائل احساسی رو با یک بحث تخصصی و تاریخی مخلوط نکنید و اگر گفته ی تازه ای راجع به این تاکتیک نظامی ندارید سکوت اختیار کنید.

بر همگان روشن است که یک ناو هواپیمابر را با اسکلت لانه زنبوری که دارد و همچنین ناوگان محافظ ان نمی توان با چند قایق و چند اژدر به زیر آب فرستاد و این کار در هیچ جنگی سابقه نداشته و مطمئنا نخواهد داشت. اگر گفته علمی مبنی بر رد این سخن دارید می توانید ارائه دهید در غیر این صورت پست شما اسپم محسوب خواهد شد.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسي
    ارسال تشکر
    6
    دریافت تشکر: 24
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

علمي! علمي!
    ياد بني صدر افتادم!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)