دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آیا اعتیاد به وایبر قابل درمان است؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    1,541
    دریافت تشکر: 4,378
    قدرت امتیاز دهی
    8223
    Array
    دبستان's: تعجب

Question آیا اعتیاد به وایبر قابل درمان است؟

به گزارش رهیاب به نقل از بانوپرس،این روزها استفاده از شبکه های اجتماعی تلفن همراه بین تمام اقشار فراگیر شده است به نحوی که اگر به لیست

شماره های خود سری بزنید غالب مخاطبین اقدام به نصب واتس اپ و وایبر و ...کرده اند.

در همین زمینه خانم غزاله قورچه بیگی مهندس کامپیوتر در خصوص شبکه های اجتماعی تلفن همراه گفت : شبکه های اجتماعی تلفن همراه مبتنی

بر وب هستند که کاربران آنها می‌توانند یک ارسال با طول بیشتر از ۶۰۰ کاراکتر بهمراه تصویر، ویدئو، لینک و فایل داشته و با دنبال کردن کاربران، افکار و

نظرات خود را با سایرین به اشتراک بگذارند.

وی افزود:گروه‌ها و انجمن‌ها با ایجاد یک شبکه اختصاصی قادر به ارتباط با یکدیگر بوده و به کمک تکنولوژی آر‌اِس‌اِس می‌توانند تازه ترین‌های سایت ها را

پیگیری نمایند،همچنین شبکه های اجتماعی تلفن همراه توسط هر وسیله‌ی متصل به اینترنت از جمله تلفن همراه قابل استفاده هستند .

میزان استفاده برخی کاربران از این شبکه ها به حدی است که حتی می توان یک نوع اعتیاد مجازی را نیز برای آن ها در نظر گرفت،خانم قاسمی

کارشناس ارشد مشاوره و استاد دانشگاه پیرامون استفاده زیاد از این شبکه ها اظهار داشت:کاربردهای فراوان اینترنت و جذابیت های آن سبب شده در

سال های اخیر، پدیده ای با عنوان اعتیاد به اینترنت ظهور پیدا کند . اعتیاد به اینترنت با عباراتی نظیر اختلال ناشی از استفاده بیش از حد از اینترنت یا

استفاده نامعقول و بیمارگونه از اینترنت تعریف می شود که زمینه تخریب سلامت روابط، احساسات و در نهایت روح و روان افراد بخصوص بانوان را فراهم

می‌کند

سلام دوستان گرامی

بحث جدید در جامعه سریع رشد پیدا کرده است وایبر /واتس آپ است

بحث برویم سراغ جدی‌ترین سوال و این‌که چرا وایبر این اندازه فراگیر و همگانی شده است؟

چه چیز باعث شد که افراد اصطلاحا این کوچ مکانی را انجام دهند؟از بلوتوث به وایبر

علت فراگیری‌اش را در چه می‌دانید؟ مثلا نسبت به اپلیکیشن‌های هم رده‌اش مثل واتس‌آپ یا تلگرام ؟

با اینکه وایبر از نظرprivacy و حفظ حریم خصوصی ضعیف است، رمزگذاری منابع هم اصلا ندارد، هرکس که شماره من را

داشته باشد می‌تواند من را عضو هر گروهی که بخواهد بکند؛ اما باز هم فراگیرشده است. چرا؟

فکر می‌کنید وایبر به جایی برسد که فیلتر شود؟

و در آخر بحث تأثیرات اجتماعی وایبر و این تعبیر وایبرسیم در خانواده‌ها

خیلی دوست دارم به این سوالات پاسخ داده بشه

وچراهمه وایبرها را دوست دارن؟؟

خواهش میکنم جواب بدید

یه رفــــــــیق دارم ; "اسمش خــــــــداس" بحثــــــــسش از همه جداس تــــــــا اون پشتــــــمه بیخیال مخاطب خــــــــاص ...!

2. 10 کاربر از پست مفید دبستان سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

پیش فرض پاسخ : از بلوتوث تا «وایبر»، از وایبریسم تا «تنهایی کنارهم» !

نقل قول نوشته اصلی توسط دبستان نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی

بحث برویم سراغ جدی‌ترین سوال و این‌که چرا وایبر این اندازه فراگیر و همگانی شده است؟
    علت فراگیری‌اش را در چه می‌دانید؟ مثلا نسبت به اپلیکیشن‌های هم رده‌اش مثل واتس‌آپ یا تلگرام ؟
    با اینکه وایبر از نظرprivacy و حفظ حریم خصوصی ضعیف است، رمزگذاری منابع هم اصلا ندارد، هرکس که شماره من را
    داشته باشد می‌تواند من را عضو هر گروهی که بخواهد بکند؛ اما باز هم فراگیرشده است. چرا؟
    خواهش میکنم جواب بدید
    سلام

ممنون از دعوتتنون به این بحث مفید اجتماعی

اینکه چرا همگانی شده و چرا این کوچ مکانی و نیز چرا همه دوستش دارند ، خب بدیهیه که یه نوع پیشرفت محسوب میشه، راهها رو کوتاه میکنه، تو پایین اومدن هزینه نسبت به اس ام اس موثره،

اینکه نهایتا فیلتر بشه یا نه ؟ از اونجائیکه تصمیم گیرنده نیستیم فقط میتونیم نظر شخصی بدیم و این بر میگرده به نگرش و استراتژی موجود در خانه و خانواده تا حدودی ، بنابراین اگه بخواد اینقدر فاصله بندازه بین خانوادها ، و بشه عضو اصلی همون بهتر که نباشه، عطایش را به لقائش بخشیدیم.

و اما بقیه سوالات که بدون حریم شخصی ولی خوب استقبال میشه، و تاثیر ش در اجتماع:

همه اینا بر میگرده به فرهنگ مصرف جامعه ، پیشرفت تکنولوژی برای راه اندازی زندگی نه اینکه زندگی کنیم تا با تکنولوژی عجین باشیم،

تو همین روابط بسیار معمولی خانوادگی (برادر و خواهرها) که دور هم جمع میشم همه خودشون با خودشونن، یه دفعه میخندند ، یه دفعه یه عکس و کلیپی رو دو به دو به هم نشون میدن،
    بعد یه سفره ای پهن میشه و شام (اگر موقع شام اون گوشی تو دستشون نباشه) ، یه ساعت بعد خداحافظ.

با این موارد خیلیا مواجه ایم و گاها فاعل این عمل!! خب این یعنی ما آداب یک مهمانی رو بجا نمیاریم، خلاصه فرهنگ مصرف نداریم.

تو روابط زناشویی این امر قوی تر عمل میکنه، خانم جدا تو تانگو، واتس آپ، وایبر ... آقا جداگانه مشغوله این چیزی جز فاصله هست؟

این موارد که ذکر شد همه خوش بینانه هست یعنی رابطه با طرف مقابل معقول و سالم باشه ، اینجوریه تازه!!

هرچی روابط مجازی بیشتر شد رابطه های عاطفی خانواده ها دچار خدشه و فاصله شد ، خندیدن و قربون صدقه رفتنهای فضای مجازی خیلی خوش آب و رنگ تر از فضای واقعی در منازله!!!

بچه 7 ساله فامیل اومد به مادرش گفت مامان شماره تب لت مو میدی به خاله تا براش وایبر بفرستم شماره داده شد و اون طفلک که سواد درست حسابی نداره ارتباط با ارسال شکلکها شروع و ادامه داره

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت دولتی
    ارسال تشکر
    250
    دریافت تشکر: 153
    قدرت امتیاز دهی
    19
    Array
    sal Ma's: لبخند

پیش فرض پاسخ : آیا اعتیاد به وایبر قابل درمان است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط دبستان نمایش پست ها

به گزارش رهیاب به نقل از بانوپرس،این روزها استفاده از شبکه های اجتماعی تلفن همراه بین تمام اقشار فراگیر شده است به نحوی که اگر به لیست

شماره های خود سری بزنید غالب مخاطبین اقدام به نصب واتس اپ و وایبر و ...کرده اند.

در همین زمینه خانم غزاله قورچه بیگی مهندس کامپیوتر در خصوص شبکه های اجتماعی تلفن همراه گفت : شبکه های اجتماعی تلفن همراه مبتنی

بر وب هستند که کاربران آنها می‌توانند یک ارسال با طول بیشتر از ۶۰۰ کاراکتر بهمراه تصویر، ویدئو، لینک و فایل داشته و با دنبال کردن کاربران، افکار و

نظرات خود را با سایرین به اشتراک بگذارند.

وی افزود:گروه‌ها و انجمن‌ها با ایجاد یک شبکه اختصاصی قادر به ارتباط با یکدیگر بوده و به کمک تکنولوژی آر‌اِس‌اِس می‌توانند تازه ترین‌های سایت ها را

پیگیری نمایند،همچنین شبکه های اجتماعی تلفن همراه توسط هر وسیله‌ی متصل به اینترنت از جمله تلفن همراه قابل استفاده هستند .

میزان استفاده برخی کاربران از این شبکه ها به حدی است که حتی می توان یک نوع اعتیاد مجازی را نیز برای آن ها در نظر گرفت،خانم قاسمی

کارشناس ارشد مشاوره و استاد دانشگاه پیرامون استفاده زیاد از این شبکه ها اظهار داشت:کاربردهای فراوان اینترنت و جذابیت های آن سبب شده در

سال های اخیر، پدیده ای با عنوان اعتیاد به اینترنت ظهور پیدا کند . اعتیاد به اینترنت با عباراتی نظیر اختلال ناشی از استفاده بیش از حد از اینترنت یا

استفاده نامعقول و بیمارگونه از اینترنت تعریف می شود که زمینه تخریب سلامت روابط، احساسات و در نهایت روح و روان افراد بخصوص بانوان را فراهم

می‌کند

سلام دوستان گرامی

چون یکی از برنامه هاییه که اکثریت به اسمم که شده شنیدن . کسی که فرضا گوشی اندروید میخره سعی میکنه اول برنامه هاییو نصب کنه که حداقل اسمش رو شنیده باشه

سرعت...هرچند از طریق وایبر هزینه برداره درصورتی که با بلوتوث بصورت رایگان کارمونو انجام میدیم اما بخاطر سرعت وایبر جای بلوتوث گرفته!

پیشرفته بودنش نسبت به بقیه برنامه ها مثل واتس آپ

خب کسی که موافق این نباشه که توی گروه های دیگه عضو باشه میتونه گروه رو ترک کنه....یکی از دلایل فراگیر شدنشم اینکه باب میل هر 2دستست..دسته ای که دوس دارن فقط با نزدیکان ارتباط داشته باشن...و دسته ای که دوس دارن وارد گروه های جدید بشن و با آدمای جدید آشنا شن

بله...بزودی....

چون با نزدیکانمون ، دوستانمون و خیلی ها در ارتباطیم...مثلا اگه پدری بخاطر شرایط کاری دور از خانواده باشه خانمش میتونه از خیلی از صحنه های قشنگ بچشون همون لحظه در عرض چند ثانیه عکس بفرسته ! این "فقط" یه مثال بود....اینترنت فراگیر شده و همجا هست... از طریق تماس و پیامی که با وایبر داده میشه در هزینه هم صرفه جویی میشه... از طریق وایبر بخاطر استیکر هایی که داره راحتم میشه با چت احساسات رو بیان کرد

خواهش میکنم جواب بدید

ممنون از این بحث
    برایِ پخته شدن در زندگی ، کافیست از کوره در نروید

5. 5 کاربر از پست مفید sal Ma سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    رشته تحصیلی
    مهندسي مديريت پروژه
    ارسال تشکر
    4,842
    دریافت تشکر: 3,026
    قدرت امتیاز دهی
    3470
    Array

پیش فرض پاسخ : آیا اعتیاد به وایبر قابل درمان است؟

سلام
    مرسی از دعوت
    من متاسفانه یا خوشبختانه دسترسی به وایبر و واتس آپ و اینا فعلن ندارم
    دلی که در دو جهان جز تو هیچ یارش نیست
    گرش تو یار نباشی جهان به کارش نیست

7. 5 کاربر از پست مفید ✿elnaz✿ سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)