دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 115

موضوع: خواستگار دارم ولی پرده بکارتم را از دست داده ام ...

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : خواستگار دارم ولی پرده بکارتم را از دست داده ام ...

نقل قول نوشته اصلی توسط *nura* نمایش پست ها
    فرموده بودید که بعد از توبه مثل یه آدم پاک میشه !!!! اونوقت چه فرقی بین یه آدم سالم با این فرد وجود داره ؟؟؟
    فرقش اینجاست که یه آدم گنهکار شرمندگی باخودش داره.همین حرفارو باید بشنوه؛ گزینه های انتخاب خیلی محدود میشن
    از طرف دیگه این فرد یک مزیتی هم داره اونم اینکه از راه دیگه ای برگشته؛ لذت را چشیده و برگشته برا انتخاب راه جدید الان آگاهی داره و اگه برگشته میشه عزیز خدا.
    اما فردی که به فکر این کار باشه عاقبتش مشخص نمیشه و افراد بسیار کمی میتونن جبران بکنن و در راه خود ثابت قدم باشند.

درسته که خداوند می فرماید بعد از توبه مثل یک انسان پاک میشه ولی همون طور که مشاهده می فرمایید مثل یک انسان پاک نه خودش ،که مثل برابری با اصل نمیکنه
    در ثانی این از عدالت خداوند به دوره که کرده و ناکرده را یکسان بداند ،همون طور که در قرآن هم به اون اشاره شده
    این در ارتباط با خدا مصداق پیدا نمیکنه. عدالت خداوند حکم میکنه تا به آورده های عمل فرد نگاه بکنه«جاء» در مورد موجود زنده هست اما خداوند این فعل رو در ارتباط با عمل به کار برده. هرچیزی که با خودمون ببریم مهم هست نه لحظات کنونی.
    توبه کننده و کسی که برگشته هیچ فرقی با بقیه نداره. اما از لحاظ روح و روان شکنجه شده،گزینه هاش محدود شده، از اجتماع رانده شده و... اینا چیز کمی نیستن.ماها توان یه بی توجهی کوچیک رو نداریم چه برسه به رانده شدن و حرفهای زیادی شنیدن.

شما فرض بفرمایید مثلا کسانی که در واقعه عاشورا بزرگان ما رو به شهادت رسوندند برند توبه کنند و خداوند بفرماید که مثل یک آدم پاک شدی ،جات وسط بهشته !!!!
    این ماجرا اصلا قابل قیاس با اشتباه این فرد نیست. مولاامام صادق علیه السلام مارو از قیاس در دین خدا به شدت نهی فرموده است.
    برخی اعمال در ارتباط با یک ملت و یک دنیا هست.برخی راه خدارو نشونه میرن. برخی بخاطر لجبازی با خدا اعمال رو انجام میدهند و... مهم تر اینکه فردی که در چنین واقعه ای شرکت میکنه ممکن نیست از عملش پشیمون بشه یعنی هر فردی پاشو به کربلا در نقش ریختن خون ؛ خون خدا نمیکنه.
    اعما «مت تقدم»و«ما تاخر» را به این قضیه اضافه بکنین قضیه روشن میشه.

ولی نفرمایید که زناکار میره با یه آدم سالم ازدواج میکنه ،که صریح خداوند در قرآن چیز دیگریست ،و عدالت خداوند اقتضا می کنه که این گونه نباشه
    اگه واقعا پشیمون بشه احتمالش هست. نه تنها با عدالت خداوند ناسازگار نیست بلکه خیلی هم سازگاری داره.

ثالثا زندگی که بچه بازی نیست هر کس هر خبطی بکنه آخرش بگه از اول شروع میکنم ،بحث در مورد سلامت جامعه ست ، خداوند همون طور که بخشاینده ست دقیق و عدالتمند هم هست ،حکم خداوند هم شوخی بردار نیست
    در ارتباط با افراد مکتب دو شیوۀ برخورد داره:
    1. افرادی که هنوز مرتکب عمل نشده اند: به شدت نهی میکند و عواقب را متذکر می شود و اینکه معلوم نیست کسی که به این راه افتاد جان سالم به در ببرد

2-در ارتباط با افرادی که عمل را مرتکب شده اند:تشویق به توبه می کند و اگر فرد برگشت مزایای فراوانی را برایش در نظر میگیرد.

یک لحظه خودتون فکر کنید چرا خداوند کسی رو که مرتکب قتل عمد میشه حکم اعدام براش در نظر گرفته ،با فرمایشات شما خداوند که توبه پذیره پس چرا با توبه قاتلو نمی بخشته ؟؟؟
    چون فرد باید جبران کنه. یک نفس گرفته باید یک نفس بدهد.
    بعد اینکه اگه فردی یه نفر رو فقط بخاطر ایمانش به قتل برسونه برای چنین فردی توبه وجود نداره چون با خدا مشکل داره و چنین فردی محال ممکنه برگرده.(در ارتباط با قضیۀ بالا هم هست که بهش اشاره کردین)

من نمی دونم این چه بدبختیه دامن بعضی جونای ایرانی رو گرفته ؟؟؟خدا به همه ما زبون داده ، اگه از کسی خوشت اومد برو رسمی بگو خوشت اومده چه نیازی به دوستی هست ؟؟؟مگه غیر از اینکه که قلب چنین افرادی مریضه ؟؟؟ بیاید کمی منطقی تر زندگی کنیم
    خب اینکه نباید اشتباه کرد یه قضیه ای هست که بسیار روش تاکید شده. نباید گول خورد. اما عده ای هستن که گول میخورن و احتمالا برگردند. برای این افراد هم باید راهکار باشد.دین کامل باید بتواند جوابگوی همه در هر شرایطی باشد.

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

2. 7 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    مولاامام صادق علیه السلام مارو از قیاس در دین خدا به شدت نهی فرموده است.
    زبیر بکار نویسد: ابو حنیفه را با امام صادق ملاقاتها دست داده است.
    او در دادن فتوا بیشتر به رای و قیاس عمل می کرد و کمتر به روایت. و از عبد الله بن شبرمه که در سال 120 هجری قضاوت کوفه داشت روایت کند:

من و ابو حنیفه بر جعفر بن محمد (ع) در آمدیم. بر او سلام کردم و گفتم این مردی از عراق است و او را فقه و علمی است.

جعفر فرمود: گویا اوست که دین را به رای خود قیاس می کند. سپس رو به من کرد و فرمود:

او نعمان پسر ثابت است و من تا آن روز نام او را نمی دانستم.

ابو حنیفه گفت: آری.

جعفر بدو گفت: از خدا بترس و در دین قیاس مکن که نخست کس که قیاس کرد شیطان بود. خدا او را فرمود آدم را سجده کن گفت من از او بهترم. مرا از آتش و او را از خاک آفریده ای.

سپس پرسید: قتل نفس مهمتر است یا زنا؟

-قتل نفس!

-چرا قتل نفس با دو گواه ثابت می شود، زنا با چهار گواه؟ با قیاس چه می کنی؟ روزه نزد خدا بزرگتر است یا نماز؟

-نماز!

-چرا زن چون عادت می بیند روزه را باید قضا کند و نماز را نه؟ ...

بنده خدا از خدا بترس و قیاس مکن.

برگرفته از: کتاب زندگانی امام جعفرصادق(ع) ص 62، اثر سیّد جعفر شهیدی ؛{الاخبار الموفقیات، ص 77-76، حلیة الاولیاء، ج 3، ص 197}

آمین

4. 11 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات پزشکی
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    6,533
    دریافت تشکر: 1,373
    قدرت امتیاز دهی
    9283
    Array

زبیر بکار نویسد: ابو حنیفه را با امام صادق ملاقاتها دست داده است.
    او در دادن فتوا بیشتر به رای و قیاس عمل می کرد و کمتر به روایت. و از عبد الله بن شبرمه که در سال 120 هجری قضاوت کوفه داشت روایت کند:
    من و ابو حنیفه بر جعفر بن محمد (ع) در آمدیم. بر او سلام کردم و گفتم این مردی از عراق است و او را فقه و علمی است.
    جعفر فرمود: گویا اوست که دین را به رای خود قیاس می کند. سپس رو به من کرد و فرمود:
    او نعمان پسر ثابت است و من تا آن روز نام او را نمی دانستم.
    ابو حنیفه گفت: آری.
    جعفر بدو گفت: از خدا بترس و در دین قیاس مکن که نخست کس که قیاس کرد شیطان بود. خدا او را فرمود آدم را سجده کن گفت من از او بهترم. مرا از آتش و او را از خاک آفریده ای.
    سپس پرسید: قتل نفس مهمتر است یا زنا؟
    -قتل نفس!
    -چرا قتل نفس با دو گواه ثابت می شود، زنا با چهار گواه؟ با قیاس چه می کنی؟ روزه نزد خدا بزرگتر است یا نماز؟
    -نماز!
    -چرا زن چون عادت می بیند روزه را باید قضا کند و نماز را نه؟ ...
    بنده خدا از خدا بترس و قیاس مکن.
    برگرفته از: کتاب زندگانی امام جعفرصادق(ع) ص 62، اثر سیّد جعفر شهیدی ؛{الاخبار الموفقیات، ص 77-76، حلیة الاولیاء، ج 3، ص 197}

ویرایش شد
    ویرایش توسط *nura* : 21st July 2014 در ساعت 03:11 PM
    حرفی را بزن که بتوانی بنويسی،چيزی را بنويس که بتوانی پای آنرا امضاء کنی و چيزی را امضاء کن که بتوانی پای آن بايستی!
    "ناپلئون بناپارت"

6. 7 کاربر از پست مفید *nura* سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

نقل قول نوشته اصلی توسط سعیده ذوقی نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    اما واقعیت که من موارد زیادی دیدم که همچین کاری کردن و راحتم ... بگذریم چون درخواست کمک کرده بودند بنده عرض کردم والا از نظر من همچین فردی باید شخصی مثل خودش رو پیدا کنه و یا اصل ماجرا رو به طرف مقابلش بگه و منتظر پاسخ اون باشه اینطوری خیلی بهتره. یکی از پزشکان که تخصص زنان داره و خودش در پزشکی قانونی کار میکنه توی مصاحبه ای که ازش شده بود می گفت فقط پزشکا هستن که میتونن تشخیص بدن و حتی میگفت الان پرده بکارت چینی هم وارد شده که اصلا قابل تشخیص نیست.

ببینید خانومم این هم مثل خیلی از جراحی های دیگه جای ترمیمش مشخصه...
    اتفاقا اساتید ما که از همون متخصصین زنان هستند اونیو میگن که من خدمت شما عرض کردم... (که بصورت طولانی ماندگار نیس و قابل تشخیصه)
    و هرفرد عادی که تا حد بسیار کمی با این مسائل آشنا باشه ترمیمو تشخیص میده...

والا من این پرده جنینی رو باهاش زیاد آشنایی ندارم!

ولی درمورد ترمیم، این حرفو از من که تجربه ی بالینی شو در مراجعین دارم قبول کنید...
    ویرایش توسط masoume.a.92 : 31st January 2014 در ساعت 03:03 PM دلیل: دستور از بالا! گفتن یکی از جملات دوپهلوئه! خخخخ

8. 10 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

اونوقت چه فرقی بین یه آدم سالم با این فرد وجود داره ؟؟؟
    بااجازه یه چیزی رو هم عرض کنم:
    فرض کنین شما سالها از یه چشمۀ پاک و زلال رفع تشنگی میکنین اما یه نفری هم هست که از یه چشمۀ گل آلود و زیانبار رفع تشنگی میکنه

خب اون فردی که از یه چشمۀ زیانبار رفع تشنگی میکنه به خودش ضرر زده و شما که از یه چشمۀ پاک و زلال استفاده میکردین به نفع خودتون کار کردین. اون فردی که بعد متوجه میشه چشمۀ پاکی هست که روح و روانش رو آروم کنه و زلال هست و رفع تشنگی میکنه برمیگرده به سمت چشمۀ زلال. تا زمانی که برنگشته ضررش به خودش بوده اما شما از منافع چشمۀ زلال از اول بهره مند بودید و اون فرد خودشو دیر به چشمه رسونده. اما رسونده و از منافع چشمه بهره مند خواهد شد.و بعد از رسیدن به چشمۀ زلال اگه اونم از چشمه استفاده بکنه نشونۀ این نیست که داره به شما ظلم میشه. تازه شما از اول بهره مند بودید و در ادامه هم اانشاالله بهره مند خواهید شد.
    از این بُعد هم نگاه بکنین خوبه.

آمین

10. 9 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

سلام مهدی جان.
    مهدی جان بایدها و نبایدهای هر کسی رو مکتب فرد بهش میگه. مذهب و دین ما برای رسیدگی به چنین مسائلی هست؛دین و مذهب فقط برای آخرت ماها نیست دین بیشتر برای درمان این چیزهاست و آخرت درنهایت با انتخاب این راه ها تحقق می یابد.دین ایستا نیست بلکه خیلی پویاست و در تمامی زمینه ها راه رو نشون میده تا فرد راه خودشو پیدا بکنه و رشد بکنه.(دوستمون هم به آیه ای از قرآن اشاره کرده)

چون نظریات افراد و حتی دانشمندان در مورد انسان به هیچ عنوان نمیتونه کامل باشه اینجاست که مخترع خودش نظریات رو فرستاده تا تمامی حالات رو در نظر بگیره و داروی شفا بخشی بده. دانشمندان خود به ناتوانی اننسان برای درک مسائل روحی و روانی اقرار کرده اند. و معترفند که ما حتی جسم را که قابل رویت هست دقیق نمی توانیم شناسایی بکنیم چه برسد به روح و روان.

دین و مذهب برای تمامی زمینه ها باید پاسخگو باشد و یک مقوله ای جدا از فرهنگ و اجتماع و پزشکی و خانوادگی و... نیست بلکه مثه یه هاله ای تمامی این مقوله ها را در بر میگیرد و به آنها شکل می دهد. اگر مکتب اون فرد بهش نتواند پاسخگو باشد مکتب خوبی را انتخاب نکرده.

افرادی که دنبال جبران هستند به آغوش پرمهر و محبت اجتماع نیاز دارند تا خودشونو از نو بسازن.

سلام مجدد خدمت دوست خوبم عبدلله عزیز

احساسم اینه یک مقدار شعار دادی عبدلله و خودت "شاید" حاظر نباشی چنین دختری رو ببخشی وبه همسری انتخاب کنی. اگر اینجور کاری رو انجام دادی واقعا ادم بزرگی هستی (همینجور که الانم هستی)

پیروز باشی

12. 6 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

!!!؟!؟!
    متوجه نشدم برا چی این علامتهارو گذاشتین. مسألۀ مبهمی وجود داره؟اگه بود عنوان بکنین تا به یه نتیجه انشاالله برسیم.

آمین

14. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط M@hdi42 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت دوست خوبم عبدلله عزیز

احساسم اینه یک مقدار شعار دادی عبدلله و خودت "شاید" حاظر نباشی چنین دختری رو ببخشی وبه همسری انتخاب کنی. اگر اینجور کاری رو انجام دادی واقعا ادم بزرگی هستی (همینجور که الانم هستی)

پیروز باشی
    بزرگوار بودنش که تا این حد ما نیستیم. اما بنده خودم اگه فرد واقعا توبه کرده باشه قبول میکنم. توی یه سایت دیگه کامل توضیح دادم.

مهم حال فرد و هدف فرد هست. البته برخی چیزا برا انتخاب دخیل هستند که اگه در اون چیزا هم باهم کنار بیاییم به هیچ عنوان چنین چیزی رو ملاک قرار نمیدم چون توبه کرده.

در آخر هم خدا از حال بنده اش خبر داره که شعار میده یا حقیقت را میگه.انشاالله جزو عاملین باشیم.

آمین

16. 9 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

خب اون فردی که از یه چشمۀ زیانبار رفع تشنگی میکنه به خودش ضرر زده و شما که از یه چشمۀ پاک و زلال استفاده میکردین به نفع خودتون کار کردین.

اما رسونده و از منافع چشمه بهره مند خواهد شد.و بعد از رسیدن به چشمۀ زلال اگه اونم از چشمه استفاده بکنه نشونۀ این نیست که داره به شما ظلم میشه. تازه شما از اول بهره مند بودید و در ادامه هم اانشاالله بهره مند خواهید شد.
    از این بُعد هم نگاه بکنین خوبه.
    ببخشید دوباره مزاحمت شدم

نکته اول. نفع ما این وسط چیه؟ همه چیو واگذار کنیم به آخرت؟باید فرق باشه . ونبودن فرق بین عمل خوب وعمل ناپسند(که این امر ناپسند ترین کاری هست که در همه ادیان اشاره شده ) میتونه خطرناک باشه

نکته دوم هم اینکه اتفاقا این امر دقیقا ظلم به نفس خودمون حساب میشه عبدلله جان. کار خوب نباید بی مزد بمونه. حق یک انسان درست داشتن یک پشتوانه سالم ودرسته

در متون قبلی که مطالعه کردم پستتون رو راجب ترویج این امر گفتین. باید بگم اتفاقا این ازدواج عین ترویج فحشا هست. همه امیدوار میشن که اگر هر کاری که نفسشون خواست انجام دادن , خب توبه میکنن و .....

پاینده باشی برادر خوبم
    ویرایش توسط M@hdi42 : 31st January 2014 در ساعت 02:32 PM

18. 7 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

بزرگوار بودنش که تا این حد ما نیستیم. اما بنده خودم اگه فرد واقعا توبه کرده باشه قبول میکنم. توی یه سایت دیگه کامل توضیح دادم.

مهم حال فرد و هدف فرد هست. البته برخی چیزا برا انتخاب دخیل هستند که اگه در اون چیزا هم باهم کنار بیاییم به هیچ عنوان چنین چیزی رو ملاک قرار نمیدم چون توبه کرده.

در آخر هم خدا از حال بنده اش خبر داره که شعار میده یا حقیقت را میگه.انشاالله جزو عاملین باشیم.

بزرگوار که هستی .شکی نیست

خوشحال میشم بدونم ترازوی عبدلله برای سنجیدن واقعی یا غیر واقعی بودن توبه یک شخص چیه؟ شما میتونی تشخیص بدین؟

20. 5 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)