دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 52

موضوع: اطلاعیه دفتر آیت الله مکارم شیرازی درباره مقاله ی ضد شیعی روزنامه بهار

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

پیش فرض پاسخ : اطلاعیه دفتر آیت الله مکارم شیرازی درباره مقاله ی ضد شیعی روزنامه بهار

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

ببین عزیز بنده در صفحات قبل اشاره کردم که بحث داره تکرار میشه و همه چیز عنوان شده.

برای بحث علمی و خوب و با مفهوم لازمه که یه مطالعۀ اولیه از انواع نقد و در چه حوزه هایی کدام نقدها پذیرفته شده است و... انجام بشه.

بنده تبدیل نکردم بلکه حقیقت هست که انواع نقدها داریم. در واقع نقد اصلی همان نقدی است که نقد سازنده نام دارد. بقیۀ نقدها بنا به دلایلی بوجود می آیند که مقالۀ مزبور جزئی از همان نقدهای مخرب است که به ارزشهای یک ملت حمله می کند.

از متن نقد میشه پی برد که چه نوع نقدی هست. شما اول برید در این باره مطالعه بفرمایید تا متوجه عرایضم بشوید. بنده واضح گفتم.

بعد شما معیار توهین خواستین بنده گفتم یک معیار کلی در این رابطه حمله به ارزش هاست یا ارزشها و عقاید افرادی را بی ارزش کردن می شود توهین. این معیار در همه جا مورد قبول هست.

پاسخ به شبهات کجا و نقد تخریبی کجا عزیز. این دو خیلی فرق دارند. انواع نقدها را مطالعه بکنین. اینجا بحثمون این نیست که انواع نقدها چی هستند. بحث این است که چنین نقدی که فلانی به کار برده پذیرفتنی است یا خیر؟ چطور باید باهاش برخورد بشه.

شما اول انواع نقدها را مطالعه بکنین تا این سوءتفاهم ها پیش نیاید. معلوم است که در چنین شرایطی تکرار خواهد شد.اینو قبلا هم بنده گفتم که بحث تکرار میشود.

مشکل بیشتر در شناسایی نقدها و ارتباط دادن نقدها به تمامی حوزه ها و اصول نقد و... هست. برای این کار مطالعه لازم است
    ادامه بحث بی فایده است؛ پیشنهاد می کنم؛ شما روی تناقضات و ابهامات گفته هاتون بیشتر فکر کنید.

2. 4 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : اطلاعیه دفتر آیت الله مکارم شیرازی درباره مقاله ی ضد شیعی روزنامه بهار

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    ادامه بحث بی فایده است؛ پیشنهاد می کنم؛ شما روی تناقضات و ابهامات گفته هاتون بیشتر فکر کنید.
    بنده هم از جنابعالی متشکرم اما حقیقتا چیز تازه ای ازتون نشنیدم بجز اینکه معیار چیست

شما از نقدها خبر ندارین اونوقت دوست عزیز چطور بحث رو شروع کردین؟

تناقض هم بخاطر اطلاع نداشتنتون از انواع نقد و اصول نقد و... هست. اینکه جوابی برای حقایق نداشته باشیم نمیتونه توجیه کنندۀ باشه.

به هر حال بنده هم توصیه میکنم قبل از وارد شدن به هر بحثی لااقل اطلاعاتی در بارۀ اصل مطالب داشته باشین تا دچار سردرگمی نشوید.

ممنون از حضورتون
    ویرایش توسط عبدالله91 : 7th January 2014 در ساعت 02:01 PM

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

4. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

جمع کل بحث این است

نقد تخریبی یا همان نقد مخرب در هیچ حوزه ای علی الخصوص حوزۀ عقاید به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.و این نقد مبنا و ریشۀ علمی ندارد بلکه شیوۀ افراد سودجوست. در چنین نقدهایی به طور حتم و بدون شک نویسندۀ مقاله و عاملین انتشارش هدف های خاصی را دنبال می کنند.

اقدام علیه چنین افرادی باید برای حفظ اتحاد و تسکین دل ملتی که به عقایدشان توهین شده لازم است چون در غیر این صورت زمینۀ تشنج را فراهم آورده ایم و به تمامی سودجوها و اغتشاش آفرین ها که در هر دوره ای حضور دارند زمینه یکه تازی و برهم زدن جو عمومی را داده ایم.

عقاید ارزشی هر ملتی فلسفۀ وجودی آن ملت حساب می شود که بخاطرش پیروان آن مکتب از جانشان هم می گذرند. برای زندگی مسالمت آمیز کنار هم لازم است که به عقاید همدیگه احترام گذاشته بشود و تمامی شبهات از راه درست و بحث های علمی و منطقی حل و فصل بشوند.

برخورد با خاطیان نه تنها باید بخاطر عملشان انجام گیرد تا دل ملتی که توهین شنیده تسکین شود بلکه باید طوری برخورد بشود که دیگر افراد این تصور خام را در ذهن نپرورانند که می توانند به راحتی به عقاید حمله ور شوند.

فقط تنبیه این افراد می تواند جلوی وقایع بدی را بگیرد و پیروان مکتبی را آرام کند.

سیاست خیلی ها را در دام خود گرفتار کرده است و بسیاری را از راه درست خارج کرده است.دنیا طوری شده که همسر کسی که اهانت به عقاید را پیشۀ خود ساخته برای ملتی که از دست این اقدام بی شرمانه ناراحت است نامه می دهد و خود را به خدا و قرآن پژوهی نسبت می دهد.

برخورد با چنین افرادی طوری باید باشد که دوباره هیچ فردی دست به قلم نبرد تا توهماتش را برای رسیدن به هدف حزبی و گروهی اش روی کاغذ نیاورد و به عقاید ملت احترام بگذارد.

با آرزوی روزی که عقاید ملت و افراد را وارد بازی های احمقانۀ حزبی و سیاسی نکنیم چون از شیوه های نفوذ عقاید در طول دوران زندگی افراد خبر ندارید؛ خبر ندارید که افراد با چه حالی و دشواری هایی عقایدشان در تک تک سلول های بدنشان نفوذ کرده است و خودتان با دستان خودتان نابودی خودتان را فرآهم نیاورید.عقاید ملت بازیچه نیست.آتشی است که دودمانتان را می سوزاند.

والسلام

آمین

6. 3 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

جمع کل بحث این است

نقد تخریبی یا همان نقد مخرب در هیچ حوزه ای علی الخصوص حوزۀ عقاید به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.و این نقد مبنا و ریشۀ علمی ندارد بلکه شیوۀ افراد سودجوست. در چنین نقدهایی به طور حتم و بدون شک نویسندۀ مقاله و عاملین انتشارش هدف های خاصی را دنبال می کنند.

اقدام علیه چنین افرادی باید برای حفظ اتحاد و تسکین دل ملتی که به عقایدشان توهین شده لازم است چون در غیر این صورت زمینۀ تشنج را فراهم آورده ایم و به تمامی سودجوها و اغتشاش آفرین ها که در هر دوره ای حضور دارند زمینه یکه تازی و برهم زدن جو عمومی را داده ایم.

عقاید ارزشی هر ملتی فلسفۀ وجودی آن ملت حساب می شود که بخاطرش پیروان آن مکتب از جانشان هم می گذرند. برای زندگی مسالمت آمیز کنار هم لازم است که به عقاید همدیگه احترام گذاشته بشود و تمامی شبهات از راه درست و بحث های علمی و منطقی حل و فصل بشوند.

برخورد با خاطیان نه تنها باید بخاطر عملشان انجام گیرد تا دل ملتی که توهین شنیده تسکین شود بلکه باید طوری برخورد بشود که دیگر افراد این تصور خام را در ذهن نپرورانند که می توانند به راحتی به عقاید حمله ور شوند.

فقط تنبیه این افراد می تواند جلوی وقایع بدی را بگیرد و پیروان مکتبی را آرام کند.

سیاست خیلی ها را در دام خود گرفتار کرده است و بسیاری را از راه درست خارج کرده است.دنیا طوری شده که همسر کسی که اهانت به عقاید را پیشۀ خود ساخته برای ملتی که از دست این اقدام بی شرمانه ناراحت است نامه می دهد و خود را به خدا و قرآن پژوهی نسبت می دهد.

برخورد با چنین افرادی طوری باید باشد که دوباره هیچ فردی دست به قلم نبرد تا توهماتش را برای رسیدن به هدف حزبی و گروهی اش روی کاغذ نیاورد و به عقاید ملت احترام بگذارد.

با آرزوی روزی که عقاید ملت و افراد را وارد بازی های احمقانۀ حزبی و سیاسی نکنیم چون از شیوه های نفوذ عقاید در طول دوران زندگی افراد خبر ندارید؛ خبر ندارید که افراد با چه حالی و دشواری هایی عقایدشان در تک تک سلول های بدنشان نفوذ کرده است و خودتان با دستان خودتان نابودی خودتان را فرآهم نیاورید.عقاید ملت بازیچه نیست.آتشی است که دودمانتان را می سوزاند.

والسلام
    بهتر بود مینوشتید این دیدگاه و نظر شخصیه خودتون هست. اینکه در جمع کل بحث صرفا اعتقادات و گفته های خودتون رو نوشتید. توهین به بقیه شرکت کنندگان در موضوعه.

8. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

بهتر بود مینوشتید این دیدگاه و نظر شخصیه خودتون هست. اینکه در جمع کل بحث صرفا اعتقادات و گفته های خودتون رو نوشتید. توهین به بقیه شرکت کنندگان در موضوعه.
    جملۀ آخر را بنویسم و بروم. امتحان ارشد داریم.

جالب است که بنده در جملات خودم چیزی مبنی بر توهین به هیچ کدام از شرکت کنندگان و کسی ننوشته ام اما شما این را توهین تلقی می کنید اما فردی که توهماتش را نسبت به عقاید یک ملت بخاطر بازی های سیاسی نوشته است را توهین نمی دانید.

واقعا جالب است و همین مسأله است که تناقض است .

برایتان آرزوی خوشبختی و موفقیت داریم.

آمین

10. 3 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

جملۀ آخر را بنویسم و بروم. امتحان ارشد داریم.
    جالب است که بنده در جملات خودم چیزی مبنی بر توهین به هیچ کدام از شرکت کنندگان و کسی ننوشته ام اما شما این را توهین تلقی می کنید اما فردی که توهماتش را نسبت به عقاید یک ملت بخاطر بازی های سیاسی نوشته است را توهین نمی دانید.
    واقعا جالب است و همین مسأله است که تناقض است .
    برایتان آرزوی خوشبختی و موفقیت داریم.
    وقتی فقط گفته های شما نتیجه کل بحث می شود؛ وقتی هرچه من گفتم را در نتیجه بحث نادیده گرفتید؛این یعنی همان رفتار قرون وسطایی، یعنی خفه کردن مخالفین. این تعریف کامل از یک متن توهین آمیز است؛گرچه شما در کل بحث نتوانستید؛ حتی یک معیار شفاف از آن ارائه دهید؛ اما در متن آخر تبدیل به مصداقی از این موضوع شدید.

12. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

بنده بحث رو جمع بندی نکردم. چنین تصور نشه.

دوستمون از تناقضات حرف زدند بنده گفتم جمع کل بحث اینه. البته بهتر بود بنویسم جمع کل بحثی که بنده مطرح کردم اینه.

برگردشتم تا اینو بنویسم تا سوءتفاهم پیش نیاد. فضای مجازی طوری هست که به راحتی سوءتفاهم پیش میاد. شاید عزیزان بخواهند بحث رو ادامه بدهند.

آمین

14. 3 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

وقتی فقط گفته های شما نتیجه کل بحث می شود؛ وقتی هرچه من گفتم را در نتیجه بحث نادیده گرفتید؛این یعنی همان رفتار قرون وسطایی، یعنی خفه کردن مخالفین. این تعریف کامل از یک متن توهین آمیز است؛گرچه شما در کل بحث نتوانستید؛ حتی یک معیار شفاف از آن ارائه دهید؛ اما در متن آخر تبدیل به مصداقی از این موضوع شدید.
    عزیز من زود قضاوت نکنین یهو به فکرم افتاد که نکنه دوستمون فکر کرده بنده بحث رو جمع بندی کردم برا همین دوباره مودم رو روشن کردم و اومدم بگم که بحث رو بنده جکع بندی نکرده ام چنین تصور نشه. شما هم اگه یه دقیقه صبر میکردین متوجه میشدین اگه ببینین متوجه میشین که تقریبا همزمان پست را ارسال کردیم.. نه عزیز. دست بنده نیس که بحث رو جمع بندی کنم.

شاید بعضی عزیزان بخوان بحث بکنن. این تصمیم رو ایجاد کنندۀ عزیز تاپیک میگیرن نه بنده.

خب شما هم همین قرون وسطایی و... رو بخاطر همین زود قضاوت کردن ها نسبت میدین.بنده نه با شما جنگ دارم و نه دشمن هم هستیم. دوتا دوست که دو نظر متفاوت دارند بحث کردن. اون مطالب هم بخاطر تناقضی بود که فرمودین.

موفق باشین

آمین

16. 3 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

عزیز من زود قضاوت نکنین یهو به فکرم افتاد که نکنه دوستمون فکر کرده بنده بحث رو جمع بندی کردم برا همین دوباره مودم رو روشن کردم و اومدم بگم که بحث رو بنده جکع بندی نکرده ام چنین تصور نشه. شما هم اگه یه دقیقه صبر میکردین متوجه میشدین اگه ببینین متوجه میشین که تقریبا همزمان پست را ارسال کردیم.. نه عزیز. دست بنده نیس که بحث رو جمع بندی کنم.
    شاید بعضی عزیزان بخوان بحث بکنن. این تصمیم رو ایجاد کنندۀ عزیز تاپیک میگیرن نه بنده.
    خب شما هم همین قرون وسطایی و... رو بخاطر همین زود قضاوت کردن ها نسبت میدین.بنده نه با شما جنگ دارم و نه دشمن هم هستیم. دوتا دوست که دو نظر متفاوت دارند بحث کردن. اون مطالب هم بخاطر تناقضی بود که فرمودین.
    موفق باشین
    اگر همچین قصدی نداشتین؛ منم حرفم رو پس میگیرم. ضمنا دو بار صفحه رو رفرش کردم؛ ببینم نظر جدیدی ارسال میکنید یانه. وقتی دیدم تغییری توی نظرتون نیست؛ جواب متناسب با گفته هاتون رو ارسال کردم.
    منم با شما دشمنی ندارم؛ گرچه به تمام پاسخهاتون انتقاد دارم.البته بنا به دلایلی که قبلا گفتم، ادامه گفت و گو بی فاید خواهد بود.

18. 3 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    395
    دریافت تشکر: 1,894
    قدرت امتیاز دهی
    792
    Array

راستی
    عبدالله91 عزیز من هم حرف زیاد داشتم برای جواب دادن اما چون مطمین هستم به نقطه مشترکی نمیرسیم از پرداختن به ان خودداری میکنم و همچنان اون مقاله رو قبول دارم موفق باشید
    این روزگار بد کرده با قلبم، کم بوده از این زندگی سهمم
    دلیل می بافم برای عــــشق، برای چیزی که نمی فهمم***///همگی خداحافظ\\\***

20. 3 کاربر از پست مفید M.A.A.H.R سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)