دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: بخش مشاوره - نظرات خود را ارسال فرمایید

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

پیش فرض پاسخ : بخش مشاوره - نظرات خود را ارسال فرمایید

من بهت تبریک میگم این یک شانس بزرگیه که نصیب تو شده که به مشکلت واقفی و تمام تلاشتو برای برطرف کردن اون می کنی خیلی افراد هستن که بدون اینکه به دنبال راه حل برن دچار درماندگی آموخته شده می شن یعنی با خودشون میگن چه برم جلو کاری کنم چه نکنم بازم سرنوشت من همینه و همیشه بد میارم ، از این نظر باید بدانی که این خیلی خوبه و به خودت تبریک بگی.
    شما به خاطر اینکه در کودکی به خاطر دلایلی که ذکر کردین به خودتون اجازه ندادین که به بالا رفتن اعتماد به نفستون کمک کنین و ناخواسته جلوی اون رو گرفتین .

گهگاهی برای موفقیتهای حتی کوچیک که به دست میارین برای خودتون یک هدیه کوچیک بخرین . مثلا وقتی تونستین توی جمع بدون احساس خجالت یک حرفی بزنید . یا ...

شما باید پیش قدم شدن رو امتحان کنین در بین دوستان موضوع صحبت را شما انتخاب کنید ممکنه این فکر به ذهنتان برسه اگه بقیه منو مسخره کردن چی میشه ولی شما امتحان کنین برای بار اول و دوم شاید کمی سخت باشه ولی موفق میشین.

موقع صحبت محکم و استوار صحبت کنید و تمام انرژی و احساستان را در کلامتان بیارید ، اینجوری این احساس به طرف مقابل انتقال داده میشه و باعث میشه سراپا گوش بشه .

ما اشرف مخلوقات هستیم و می توانیم و قدرت داریم که فکرمون رو در کنترل خودمون در بیاریم ، اینو همیشه در نظر داشته باشین که احساس از فکر سرچشمه می گیره اگه فکرتونو عوض کنید احساس بهتری خواهید داشت ،

شما گفتین این خوب نیست که به عاقبت کار فکر می کنید ولی من باید بهتون بگم همیشه هم بد نیست اگه آدما در انجام بسیاری از کارها به عاقبت کارشون فکر کنند هیچ وقت بعد ضربه اش رو نمی بینند . یک دختری که بدون عاقبت اندیشی پا در یک رابطه ناسالم می ذاره مطمئنا ضربه می خوره و حسرت و پشیمانی براش می مانه و اکثر افرادی که گرفتار اعتیاد میشن به همین ترتیب .

شاد باشید

2. 5 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,772
    دریافت تشکر: 1,457
    قدرت امتیاز دهی
    38
    Array
    Maani Parvaz's: جدید65

خب دوست خوب ممنونم که اینگونه مشکلات خودتونو توانستید بیان کنید, ببینید دوستان هدف تو زندگی خیلی مهمه, درضمن هیچ وقت بخاطر نیاز ازدواج نکنید, ازدواج کنید فقط بخاطر عشق ورزیدن, کسی که کمبود محبت داره کسی که نیاز عاطفی داره بهتره قبل از ازدواج خودشو اصلاح کنه, دوستان من این مشکلات رو براتون بیان کردم اما اکثر اوقات خودم آرومم, هیچ وقت نمیزارم بچه ای از دستم ناراحت بشه, هیچ وقت هم نمیزارم همسر آینده ام غمگین باشه, هرچی برای من پیش اومده مهم نیست, ولی دوستان اگه چنین مشکلاتی دارید و گاهی یادش میوفتید بهتره که راحت باشید و آروم اونو بپذیرید, نگران چیزهایی نباشید که دست خودتان نبوده, الان که به این موضوع پی برده ایم بهتره که به آینده فکر کنیم, اینقدر براش تلاش کنیم که غرق در شادی بشیم, دوستان نمیشه گفت بیخیال, ولی حقیقت برداشتی است که ما از زندگی داریم.
    با تشکر

4. 5 کاربر از پست مفید Maani Parvaz سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    عمران
    ارسال تشکر
    23
    دریافت تشکر: 70
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    من بهت تبریک میگم این یک شانس بزرگیه که نصیب تو شده که به مشکلت واقفی و تمام تلاشتو برای برطرف کردن اون می کنی خیلی افراد هستن که بدون اینکه به دنبال راه حل برن دچار درماندگی آموخته شده می شن یعنی با خودشون میگن چه برم جلو کاری کنم چه نکنم بازم سرنوشت من همینه و همیشه بد میارم ، از این نظر باید بدانی که این خیلی خوبه و به خودت تبریک بگی.
    شما به خاطر اینکه در کودکی به خاطر دلایلی که ذکر کردین به خودتون اجازه ندادین که به بالا رفتن اعتماد به نفستون کمک کنین و ناخواسته جلوی اون رو گرفتین .

گهگاهی برای موفقیتهای حتی کوچیک که به دست میارین برای خودتون یک هدیه کوچیک بخرین . مثلا وقتی تونستین توی جمع بدون احساس خجالت یک حرفی بزنید . یا ...

شما باید پیش قدم شدن رو امتحان کنین در بین دوستان موضوع صحبت را شما انتخاب کنید ممکنه این فکر به ذهنتان برسه اگه بقیه منو مسخره کردن چی میشه ولی شما امتحان کنین برای بار اول و دوم شاید کمی سخت باشه ولی موفق میشین.

موقع صحبت محکم و استوار صحبت کنید و تمام انرژی و احساستان را در کلامتان بیارید ، اینجوری این احساس به طرف مقابل انتقال داده میشه و باعث میشه سراپا گوش بشه .

ما اشرف مخلوقات هستیم و می توانیم و قدرت داریم که فکرمون رو در کنترل خودمون در بیاریم ، اینو همیشه در نظر داشته باشین که احساس از فکر سرچشمه می گیره اگه فکرتونو عوض کنید احساس بهتری خواهید داشت ،

شما گفتین این خوب نیست که به عاقبت کار فکر می کنید ولی من باید بهتون بگم همیشه هم بد نیست اگه آدما در انجام بسیاری از کارها به عاقبت کارشون فکر کنند هیچ وقت بعد ضربه اش رو نمی بینند . یک دختری که بدون عاقبت اندیشی پا در یک رابطه ناسالم می ذاره مطمئنا ضربه می خوره و حسرت و پشیمانی براش می مانه و اکثر افرادی که گرفتار اعتیاد میشن به همین ترتیب .

شاد باشید
    بابت لطفي كه به من داريد ممنون.راستش اين چيزهايي رو كه گفتيد مشكلاتيه كه من در دوره دبيرستان باهاشون رو در رو بودم .من تو اون دوره و قبل از اون خجالتي بودم اما خدا رو صد هزار مرتبه شكر تونستم بر اين مشكلات غلبه كنم و الان تو جمع بدون احساس خجالت اظهار نظر مي كنم.با دوستانم هم رابطه خوبي دارم و كسي ديگه منو مسخره نمي كنه ، يعني من همچنين اجازه اي رو به كسي نميدم و البته هميشه صحبت كردن من پر از احساس و انرژيه.من برخلاف اونچه كه فكر مي كنيد آدم كاملا خونگرم و شاد و انرژيكي هستم يا لااقل اينجوري خودمو نشون ميدم.فقط گاهي اوقات احساس تنهايي ، افسردگي و بيحوصلگي ميكنم.ضمنا فكر ميكنم نتونستم منظورمو خوب بيان كنم.البته دورانديشي خيلي خوبه و از خصوصيات انسان عاقله.منظورم اين بود كه در مورد مسائلي كه از لحاظ عقلي هيچ ضرري براي ما نداره لازم نيست بيخودي ذهنمونو مشغول كنيم و به نتايج غيرمهم اون فكر كنيم.
    هيچ وقت براي شروعي دوباره دير نيست.

6. 2 کاربر از پست مفید alicowboy سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    عمران
    ارسال تشکر
    23
    دریافت تشکر: 70
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط marde javan نمایش پست ها
    خب دوست خوب ممنونم که اینگونه مشکلات خودتونو توانستید بیان کنید, ببینید دوستان هدف تو زندگی خیلی مهمه, درضمن هیچ وقت بخاطر نیاز ازدواج نکنید, ازدواج کنید فقط بخاطر عشق ورزیدن, کسی که کمبود محبت داره کسی که نیاز عاطفی داره بهتره قبل از ازدواج خودشو اصلاح کنه, دوستان من این مشکلات رو براتون بیان کردم اما اکثر اوقات خودم آرومم, هیچ وقت نمیزارم بچه ای از دستم ناراحت بشه, هیچ وقت هم نمیزارم همسر آینده ام غمگین باشه, هرچی برای من پیش اومده مهم نیست, ولی دوستان اگه چنین مشکلاتی دارید و گاهی یادش میوفتید بهتره که راحت باشید و آروم اونو بپذیرید, نگران چیزهایی نباشید که دست خودتان نبوده, الان که به این موضوع پی برده ایم بهتره که به آینده فکر کنیم, اینقدر براش تلاش کنیم که غرق در شادی بشیم, دوستان نمیشه گفت بیخیال, ولی حقیقت برداشتی است که ما از زندگی داریم.
    با تشکر
    با اين حرف شما ياد جمله اي افتادم كه واقعا خيلي دوستش دارم.نمي دونم اين جمله از دكتر شريعتي هست يا كس ديگه. در هر حال مهم نيست. مهم مفهوم جمله است.
    " الهي، آرامشي عطا فرما كه بپذيرم آنچه را كه نميتوانم تغيير دهم،شهامتي كه تغيير دهم آنچه را ميتوانم و دانشي كه تفاوت ميان اين دو را بدانم."
    هيچ وقت براي شروعي دوباره دير نيست.

8. 3 کاربر از پست مفید alicowboy سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    زبان و ادبیات فرانسه
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 29
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

در مورد وابستگی باید بگم که
    به نظر من باید از یه جایی شروع کرد من خودم توی شهر دیگه دانشجوام و نسبت به همسن و سالام اون قدر احساسی نیستم با این حال اولش واقعا سخت بود ولی خوب بعد از مدتی عادی شد.به نظر من وابستگی بده چون حتی اگر خوانوادت نباشند سعی میکنی به کس دیگه هی تکیه کنی و این خیلی بده چون ممکن عواقب خیلی بدی داشته باشه

10. 4 کاربر از پست مفید baran_90t سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

با تشکر از شرکت تمام دوستان در این بخش لازم به ذکره که ارتباطات مجازی می تونند باعث وابستگی شدید بشوند ( از نوع اعتیاد به نت ) . بروز احساسات به صورتی که حقیقی نیستند و بسیاریاز افراد به خاطر وقت گذرانی خیلی راحت دیگران رو سر کار می گذارند . البته امیدوارم سوئ تعبیر نشه ..

به هر حال به خاطر داشته باشید که هر جا و هر موقع که اراده کنید در بالای آسمان ابی خدایی هست که همه جوره هوای شما رو داره فقط کافیه به یادش بیارید !
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

12. 3 کاربر از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    chemistry
    ارسال تشکر
    14,444
    دریافت تشکر: 12,376
    قدرت امتیاز دهی
    1152
    Array

سلام
    کلی گشتم تا یه تاپیک برای سوالم پیدا کردم
    می خواستم بدونم آیا کسی که با دو اسم کاربری توی تالار فعالیت می کنه ، مطلب میذاره ، روزانه آنلاین میشه و ... کلا خودشو توی هر اکانت یکی دیگه معرفی می کنه، اختلال روانی داره ؟ واقعا مشکلش چیه ؟
    مدتی در سایت نیستم، لطفا سوالات شیمیایی خود را دربخش سوالات تالار شیمی بپرسید

14. 3 کاربر از پست مفید *مینا* سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط *مینا* نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم آیا کسی که با دو اسم کاربری توی تالار فعالیت می کنه ، مطلب میذاره ، روزانه آنلاین میشه و ... کلا خودشو توی هر اکانت یکی دیگه معرفی می کنه، اختلال روانی داره ؟ واقعا مشکلش چیه ؟

سلام عزیزم

نباید سریع بگیم اختلال روانی داره

باید به خیلی عوامل توجه کنیم :

1 - با همون جنسیت خودش میاد یا نه ؟

2 - با چه شیوه ای ارتباط برقرار میکنه ؟

و....

به نظرم علتهای مختلفی میتونه داشته باشه ، ( البته پس از بررسی جوانب مختلف ) :

1 - امتحان کردن رفتارها و شخصیت افرادی که باهاشون در ارتباطن ، صداقت یا دروغ ارتباطات رو شاید بخوان دربیارن

2 - از خود واقعی خودشون دارن فرار میکنن .

3 - چیزی که تو دنیای واقعی و اکانت اصلیشون نتونستن به دست بیارن و ناکام شدن رو ازین طریق کسب کنن ( حالا میتونه کوچکترینش اعتمادبه نفس و رسیدن به خواسته ها باشه تا .... )

4 - تعارضاتی که فرد در ارتباطاتش با خانواده و جامعه و محیط اطرافش باهاش مواجه شده

و خیلی چیزای دیگه که همونطور که گفتم با بررسی ریشه ای تر باید بهش پی برد .

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

16. 4 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط *مینا* نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    باتوجه به توضیحات خوبی که نارون عزیز دادن،

فرض بر اینکه شخصی با مشکلات متعددی اینجوری عمل کنه،

وقتی دیگران حواسشون جمع باشه ، فقط خود شخص اذیت میشه،

مشغولیت ذهنی بابت اشتباه دیگران که فقط ضربه اشو خودشون می خورن ، درست نیست.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

18. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)