دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 105

موضوع: چــــرا خیـــانت ؟؟؟؟!!!!

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

پیش فرض پاسخ : چــــرا خیـــانت ؟؟؟؟!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط [URL="http://www.njavan.com/forum/member.php?302464-zoh_reh"
    zoh_reh[/URL];553509]

من به شخصه تا حالا نديدم برنامه ي تلويزيوني بتونه كسي رو منحرف كنه يا سر به راه...

ولی من دیدم که تاثیر داشته البته بیشتر در مسائل منفی.

سلام...

خيانت جنسيت نداره...

اون همون جنسيت پسر هست با تمايلات حيواني... (با پوزش از حيوانات)

پس یعنی جنسیت داره!!

ولی محرک اصلی دختره و همچنین بازدارنده اصلی.

سلام...

خيانت جنسيت نداره...

اون دو خط به هم ربط نداشتن...

خيانت يك مرد متاهل در رابطه با يك زن مجرد يعني مرد خيانت به همسرش كرده...

يا خيانت يك زن متاهل در رابطه با يك مرد مجرد كه زن خيانتكار هست...

در مورد مجرد ها خيانت به حساب نمياد و بسته به نوع رابطه ميتون انواع تعريف مختلف داشته باشه...

اون داستان پسره هم در حواب اون دوستمون بود كه بيان ميكردن خيانت فقط از سمت زن صورت ميگيره...

نه مبحث خيانت زناشويي با رابطه داشتن ها يا فساد فرق ميكنه...

اصولا براي متاهل ها در حالت نرمال رفع نياز صورت ميگيرد...

و عموما انحراف از بستر تحريك برنميخيزد...

2. 11 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

سلام
    نمیخواستم شرکت کنم ولی خب مجبور شدم یه جورایی از درون یه حرفی بزنم!!!

این بحث به خودی خود یک بحث سخت تنش زا و حساس و گاهی خطرناک و مخرب هست
    حالا که در یک انجمن عمومی هست کمی باید اصولی تر باشه

اما من از 10 صفحه ای که گذشته زیر 10-12 تا پست دیدم که ارزش خوندن داشته باشه

وقتی کار اصولی نیست به قول دوست بزرگوارم sasamc2 کدخدا منشانه ماسمالی میشه و این نتیجه خودش یک مشکل جدید میشه
    تازه اینجا کدخدا هم زیاد نداریم - همه سنهای پایین هستیم و کم تجربه

به نظرم بدون وجود متخصص
    بدون گذاشتن وقت چند نفر به صورت تخصصی(که اصلا تخصص من نیست )
    نمیشه هیچ نتیجه ای گرفت
    درضمن نتیجه ای اگر هم حاصل بشه قابل اجرا به صورت کیلویی نخواهد بود@@!! چه برسه به اینکه بعضی گفتگوهای صورت گرفته در فضاهای اینترنتی مخصوصا در ایران پارو فراتر از کیلویی گذاشته و وارد بحث تن و تناژ میشند!!!

حالا من نظر خودم رو گفتم - خواه پند گیر و خواه............

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

4. 8 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    سلام
    نمیخواستم شرکت کنم ولی خب مجبور شدم یه جورایی از درون یه حرفی بزنم!!!

این بحث به خودی خود یک بحث سخت تنش زا و حساس و گاهی خطرناک و مخرب هست
    حالا که در یک انجمن عمومی هست کمی باید اصولی تر باشه

اما من از 10 صفحه ای که گذشته زیر 10-12 تا پست دیدم که ارزش خوندن داشته باشه

وقتی کار اصولی نیست به قول دوست بزرگوارم sasamc2 کدخدا منشانه ماسمالی میشه و این نتیجه خودش یک مشکل جدید میشه
    تازه اینجا کدخدا هم زیاد نداریم - همه سنهای پایین هستیم و کم تجربه

به نظرم بدون وجود متخصص
    بدون گذاشتن وقت چند نفر به صورت تخصصی(که اصلا تخصص من نیست )
    نمیشه هیچ نتیجه ای گرفت
    درضمن نتیجه ای اگر هم حاصل بشه قابل اجرا به صورت کیلویی نخواهد بود@@!! چه برسه به اینکه بعضی گفتگوهای صورت گرفته در فضاهای اینترنتی مخصوصا در ایران پارو فراتر از کیلویی گذاشته و وارد بحث تن و تناژ میشند!!!

حالا من نظر خودم رو گفتم - خواه پند گیر و خواه............

سلام

ممنون از نظر شما

نمیدونم چرا شما به بحثهای روانشناسی و این بحث علاقه ای ندارین ، شاید شما ددر جامعه ای ایده آل زندگی می کنید که این بحثها رو بی فایده میدونین

این بحثها مناسب افراد سن پایین این سایت نیست ، شما چه بحثایی رو پیشنهاد میدین ؟

به نظر شما چطوره در تالار روانشناسی رو تخته کنیم و بحثای کاملا علمی -فنی با وجود متخصصین راه اندازی بشود ؟

حالا من از شما میپرسم :

چطور باید اصولی بحث کرد ؟

این مواردی اینچنینی که در جامعه مثل سرطان روبه رشد هست ، بدنیست من نوعی یکم با خودم فکر کنم آیا دلیلش رو میدونم چیه ؟ راهکارم چیه ؟ فکر کنم با تفکر معقول و بررسی جوانب

بتونم چیزی برای خود فردیم مفید بدونم .

موفق باشید

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

6. 11 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    43
    دریافت تشکر: 387
    قدرت امتیاز دهی
    1479
    Array

سلام
    دلیل خیانت آقایان به خانم ها فقط یک دلیل بیشتر نداره ( البته منظور آقایانیه که قبل ازدواج خانواده دوست بودند و بعدش خیانت کردند)

و اون دلیل چیزی نیست جز کمبودهایی که همسرشون برای اونها بوجود آورده.
    چه کمبود احساسی، چه کمبود جنسی و چه کمبودهای دیگه که یه مرد می تونه در زندگی داشته باشه
    اگر زنی هوای شوهرش رو همه جوره داشته باشه و نذاره این کمبودها رو در زندگی احساس کنه مطمئنا این مرد اصلا به فکر خیانت به همسرش نمیوفته.!

اگر زمینه ی خیانت های مردها رو ریشه یابی کنین تنها یک دلیل داره و اون کمبودهاییه که همسرش در زندگی اون ایجاد کرده...

همچنین در عصر جدید خیانت زن ها به مردها به این دلیل افزایش پیدا کرده که متاسفانه مقدسات و اعتقادات مذهبی خانواده ها ضعیف شده و گناه خیانت زن به مرد از بین رفته ...

8. 8 کاربر از پست مفید علائدین سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    وضعیت فردی و محیطی از عوامل این قضیه هست نه از عوامل واقعی یا اصلی.

وراثت، تغذیه، محیط و آموزش از عوامل اصلی تربیت هستند و میتوانند با هم نقش اساسی را داشته باشند. و گاهی هم یکی از آنها هم به تنهایی نقش دارد.

برای همین وقتی دوستان میگن در جلسات کاهش جرم و جنایت باید از کارشناسان مربوطه استفاده بشه ، باید خیلی جدی گرفته بشه تا بشه ریشه یابی بشه

يعني در حقيقت ما در خيلي از بخش ها هدف رو ميدونيم و سرمايه و وقت هم مصرف ميكنيم ولي به علت عدم آگاهي مناسب...

هچ وقت مثل بعضی از كشورها نتيجه نميگيريم...
    نه اتفاقا بر عکس !

تا کمبود و نیازیدر وضعیت و محیط به وجود نیاد (عامل اصلی ) بقیه موارد بازدارنده و ... مطرح نمیشن !

تربیت از همون عموال بازدارنده هست

10. 3 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط !!AnAhiD!! نمایش پست ها
    سلام

چون دخترا تنوع طلبن. چون فساد توشون زیاد شده. قابل اعتماد نیستن. دختر نا سلامتی26 سالشه هنوز به بلوغ نرسیده و فقط ژست مودب بودن رو میگیره.

به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند. یعنی ما پسرا به هیچ وجه نمیتونیم خودمون رو تو دردسری بندازیم که اون سرش ناپیدا. بیشتر دخترها هم تو همون دوران دانشجویی کارشناسی

حداقل یک رابطه جنسی رو تجربه میکنند(اگر منکرید دلیل بیارین چون ما دلیل داریم) و فقط با یه چادر و حرفای به ظاهر قلمبه سلمبه وسنگین نشون دادن خودشون در تلاش هستن

که یک پسری رو بیچاره کرده و خودشون به اون بندازن. تو همین جا که مجازی هم هست میتونید دلایل منو مشاهده کنید.

خوشبختانه پسرها اگاه شدن وکمتر به ازدواج روی میارن. و همین باعث شده دختر های مورد دار تا سن های بالا اصلا ازدواج نکنن (یعنی خواستگارنداشته باشن)

در نتیجه جاهای مختلف سعی میکنند پسرا رو فریب بدن با ظاهرشون

من بازم میام
    سلام به شما دوست گرامی متن شمارو خوندم به دور از عقلانیت و انصاف بود

یه سوال از شما دارم اگه جواب بدید ممنون میشم

من دوستی دارم که ایشون نامزد کرده و قراره با دختر مورد علاقش ازدواج کنه از طرفی دانشگاه که حلقه دستشه هر روز با چند دختر میرن بیرون ناهار و گردش و ....

من خودم یک پسرم یعنی باید احتمالا طرف پسرا رو بگیرم ولی فقط جواب این سوال منو بدین که این خیانت هست یا نه؟

اگر هست پس نگید که فقط دخترا مقصرن و پسرا پاک و معصوم!!!

نه این طور نیست ....خیانت زن و مرد نمیشناسه

زنی که خیانت کنه از زنیت میافته و مردی که خیانت کنه از مردی

اگه دوست داری راهنماییت کنم بهم یه سر بزن
    ​​

12. 9 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

من فکر می کنم اگه تا اینجا رو یه جمع بندی داشته باشیم در ادامه بحث کمک بهتری می کنه. اینجوری از بحثهای حاشیه ای هم دور می شیم.
    که از نارون 1 گرامی درخواست دارم که این جمع بندی انجام بشه.
    --------------------------

چیزی که الان احساس می کنم داره بحث رو به حاشیه می بره اینه که ما در مورد عللی که مطرح می کنیم اختلاف پیدا کنیم و از اصل ریشه یابی عقب بمونیم.
    شاید دلیلی رو که یکی از کاربران محترم بیان می کنند برای شخص دیگری زمینه ی درکش ایجاد نشده باشه و علت بودنش رو خیلی نتونه قبول کنه. اما وقتی هر کسی از نگاه خودش و با توجه به شرایطی که اطرافش هست و آنچه تجربه کرده و علمی که در این قضیه داره, علت ها رو بیان می کنه خوبه که بجای اینکه کلا زیرآب حرف رو بزنیم ببینیم چند درصد و تحت چه شرایطی اون علت تاثیر گذاره.

مسلما در یک اتفاقی مثل خیانت یک علت همه کاره ی ماجرا نبوده و نیست. پس باید حالت جمع برخی علتها و شرایط رو هم در نظر گرفت.

و خوبه بعد از جمع بندی که اکثر علتهایی که به نظر کاربران رسیده مطرح شد, دنبال راه حل و ایجاد شرایط مطمئن برای یک زندگی باشیم که به خیانت منجر نشه.

-----------------------------------------
    یکی از آسیب های بحث های سایت ما اینه که تا بحثی ایجاد میشه که هم جنبه فردی داره هم جنبه اجتماعی و هم جنبه خانواده, اکثرا به جنبه اجتماعی اون توجه می کنن و دنبال مقصر می گردن که شرایط و .. فراهم نیست و فشار ایجاد یک چنین اتفاقات رو ربط می دن به مسائل اجتماعی که قاعدتا نتیجه اش اینه که از دست ما خارجه و باید مثلا مسئولین مربوطه برای این قضیه کاری کنن..

ما باید همه این مسائل رو در کنار هم ببینیم و درصد تاثیرش رو مد نظر بگیریم. هر چند بحث ما کلی است و درهر فرد و هر اتفاق خیانت کارانه موشکافی خاص خودش باید انجام بشه اما عوامل فردی , خانواده و اطرافیان هم به اندازه خودش باید دیده بشه که خیلی مهمتر هم هست.

این رو هم میگم که دوستان تصور نکنن من دارم مسائل اجتماعی رو نادیده میگیرم:
    هم عوامل محیطی: (خانواده, اجتماع, دوستان و..) تاثیر گذار است
    هم عوامل فردی: (نوع تربیت, تفکر, درصد تحمل فشارها, و ..) تاثیر گذار است
    هم عوامل رسانه ای: رسانه های داخلی و خارجی

و هر کدوم از اینا به اندازه ی خودش موثر است و می تواند مخرب یا مفید باشند.

--------------------------------------
    این نکته رو خیلی می خوام روش فکر کنید دوستان:

نگاه ما به دین بیشتر از اینکه نگاه ایجاد کننده و زمینه ساز خوبی ها باشه داره به سمت بازدارندگی دین میره.
    بله دین قدرت بازدارندگی از خیلی عوامل مخرب فردی و اجتماعی رو داره. اما این بازدارندگی اش بخاطر اینه که در انسان در خانواده در اجتماع, قدرت های مثبت و زمینه های مثبت, تفکر درست و منطقی و .. ایجاد می کنه که یکی از نتایجش بازدارندگی در برابر عوامل بدی و ناپاکی است.

مثلا در مورد مثالی که قبلا زدیم (حرام خوری)؛ کسی که اینقدر اهمیت به حق و حقوق انسانی دیگران نمیده و زندگی رو به هر قیمتی که شده تامین میکنه ولو از راه حرام, این شخص ملکه ی احترام به حقوق دیگران در وجودش کامل شکل نگرفته, و این حرام خوری او رو قدرت میده که از خیلی چیزهای دیگر هم عبور کنه مثل حقوق همسر.. چون او داره به تامین نیازهای خودش فکر می کنه و بس از هر راهی .. مثل خیانت.. و در فکر او چیزی به اسم خیانت وجود نداره چون حقوق فردی و خانوادگی در ذهن او معنایی ندارند..

---------------------
    به نظر من در کنار همه عواملی که دوستان تا الان مطرح کردند مسئله خودسازی و تقویت روحیه و تفکر خیلی تاثیر گذار است که در برابر مشکلات و عواملی که می خواهد انسان رو به سمت چیزی مثل خیانت بکشاند, این خودسازی قبلی بتواند سرعت به اشتباه افتادن رو کاهش بدهد. یا کلا جلوگیری کند

وقتی من برای خودم سهمی از فعالیت و شناخت رو در نظر نگیرم و منتظر باشم که عوامل دیگر همه چیز رو برای من فراهم کنند تا من خوب زندگی کنم, اینجا من از مهمترین عوامل تاثیر گذار در زندگی خودم غفلت کردم..

14. 9 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    سلام

ممنون از نظر شما

نمیدونم چرا شما به بحثهای روانشناسی و این بحث علاقه ای ندارین ، شاید شما ددر جامعه ای ایده آل زندگی می کنید که این بحثها رو بی فایده میدونین

به نظر شما چطوره در تالار روانشناسی رو تخته کنیم و بحثای کاملا علمی -فنی با وجود متخصصین راه اندازی بشود ؟

حالا من از شما میپرسم :

این مواردی اینچنینی که در جامعه مثل سرطان روبه رشد هست ، بدنیست من نوعی یکم با خودم فکر کنم آیا دلیلش رو میدونم چیه ؟ راهکارم چیه ؟ فکر کنم با تفکر معقول و بررسی جوانب

موفق باشید
    خب شما چرا به بحث های نظامی علاقه ای ندارین؟ چرا به بحث های مکانیک دینامیک عمران راه سازی و.. علاقه ندارید؟
    خب بالاخره هرکسی به یه چیزایی علاقه داره و به یه سری چیزا علاقه نداره اینکه برای شما که به روانشناسی علاقه دارید باید کاملا واضح باشه

من برای روانشناسی نمیدونم! ولی نمیگم در اینجا رو تخته کنید - اصلا نمیدونم شما چرا از کوره در رفتین!!

اصولی یعنی دیدن همه ی جوانب از قبل از ایجاد تاپیک
    شما که در این زمینه با تجربه تر هستید باید از قبل کنترل رو شروع کنید
    بحث نباید به سمت نظرهای شخصی بره یا نباید به سمت تحریک بیشتر و نظر های یک طرفه و دختر و پسری یا.. بره
    عوامل باید بررسی نوشته و روش بحث بشه
    براش راه حل ارائه بشه اما نه برای عموم - برای تک تک اشخاص
    منظورم اینه باید از خودمون شروع کنیم
    هیچکس نمیتونه به هر شیوه ای باعث بشه کس دیگه ای مرتکب اشتباه و خطای اخلاقی نشه
    اما ادما میتونن با راه حلهایی که تحلیل شده هست و واضح و روشن بیان میشه جلوی خطاها اشتباهات و.... خودشون بشند
    به این میگن فرهنگسازی
    البته من اطلاعات زیادی در بحث های اجتماعی و جامعه شناسی ندارم ولی راه حل در کتابهای جامعه شناسی حتما ارائه شده
    این چیزی نیست که جای ازمون و خطا داشته باشه
    بحث روی زندگی خیلی از ادما تاثییر میزاره - یه بحث در زمینه ی انسانی - فکری - نظری و اجتماعی روی کیفیت زندگی اشخاص تاثییر بسیار زیادی داره پس باید خیلی محتاطانه و محافظه کارانه باشه
    نه اینکه یه نفر بگه تقسیر پسراست و یکی بگه نه تقصیر دختراس و بعد دعوا بشه یا کلا هرکسی هرچی میخواد بگه
    البته نمیگم اینجا اینطوری شده ولی خب کمی.....
    ممنون که از نقل قول استفاده کردید - وگرنه دوباره سر نمیزدم به این تاپیک و پست تحلیلی جناب کمان ابرو رو نمیخوندم

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

16. 3 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسي شيمي-پتروشيمي
    ارسال تشکر
    270
    دریافت تشکر: 939
    قدرت امتیاز دهی
    309
    Array
    sara.shz's: جدید13

متاسفانه منم قبول دارم خیانت خانمها از آقایون بیشتره و حتی آقایون هم اگه خیانتی به همسرشون بکنن در 90% موارد مقصر 1 خانم هست.
    اگه نمیتونیم وفادار باشیم اگه تنوع طلب هسیم و ... بهتره ازدواج نکنیم,نه اینکه یکی دیگه رو هم بدبخت کنیم
    اگه طرف رو دوست ندارید یا بعد به خاطر یکی که جوونتر یا خوشتیپتر یا پولدارتر هست میخواید به همسرتون خیانت کنید خب ازدواج نکنید و راحت به کاراتون برسید...
    ازدواج نکردن بهتر از خیانت و طلاق و قتل و ... هست.
    کسی که واسه خودش ارزش قائل باشه دنبال این چیزا نمیره
    کسی که خیانت میکنه اول از همه خودشو زیر پا میذاره...

18. 5 کاربر از پست مفید sara.shz سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    پرستاری
    ارسال تشکر
    248
    دریافت تشکر: 351
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    سلام

ممنون از نظر شما

حالا من از شما میپرسم :

موفق باشید
    سلام خانومی

این پست که همش کل کل بود اقا حسین درست میگه . چون گرچه روانشناسی یک علم هست اما ما هر چیزی تو این تاپیک داشتیم غیر از علم روانشناسی.

اینم تایید میشه:

بحث روی زندگی خیلی از ادما تاثییر میزاره - یه بحث در زمینه ی انسانی - فکری - نظری و اجتماعی روی کیفیت زندگی اشخاص تاثییر بسیار زیادی داره پس باید خیلی محتاطانه و محافظه کارانه باشه
    نه اینکه یه نفر بگه تقسیر پسراست و یکی بگه نه تقصیر دختراس و بعد دعوا بشه یا کلا هرکسی هرچی میخواد بگه
    البته نمیگم اینجا اینطوری شده ولی خب کمی.....
    شما که دانش اموخته این رشته هستین بهتره حداقل دو تا نظرعلمی میدادین نه اینکه 10 صفحه همینجور بره جلو.

در بحث های پزشکی ومهندسی به زور یک صفحه بحث میره جلو چون بحث علمی سخته.الان این 10 صفحه اومده جلو مطمئن باشین یک جای کارمیلنگه

ببخشید اومدم وسط خانومی
    ویرایش توسط KhATOoOoN : 24th November 2013 در ساعت 02:26 PM

20. 5 کاربر از پست مفید KhATOoOoN سپاس کرده اند .

صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)