دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: یک معمای بسیار سخت برای سنجش هوش

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    43
    دریافت تشکر: 17
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : یک معمای بسیار سخت برای سنجش هوش

فكر نميكني كه دانشمندان با تلاش بسيار ديگه اين معما رو حل كردند و الان ديگه اطلاع عمومي شده...!

همکار تالار مکانیک
    ارسال تشکر
    13,417
    دریافت تشکر: 6,562
    قدرت امتیاز دهی
    6221
    Array
    homeyra's: جدید156

...دوستان لطفا این نکته رو درنظر بگیرید که این دوستمون که این معمارو مطرح کردن میخواستن اطلاعات یک سری از بچه های این سایتو که چیزی از این معما نشنیده بودن بالا ببرن، که این معما برای اونا هم( مثل شما)،تبدیل بشه به یک سوال ساده و قابل حل

3. کاربرانی که از پست مفید homeyra سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    43
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

"مساله ي دومي كه گفتي به ستي اولي نيست ولي باز هم خيلي سخته" ولي اول صبر كن يه فرمولي براي اعداد اول پيدا كنم بعد اگر اين مساله ي ساده رو حل كردم ميام مساله ي سخت تو رو حل ميكنم

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    43
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

"مساله ي دومي كه گفتي به سختي اولي نيست ولي باز هم خيلي سخته" ولي اول صبر كن يه فرمولي براي اعداد اول پيدا كنم بعد اگر اين مساله ي ساده رو حل كردم ميام مساله ي سخت تو رو حل ميكنم

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مکانیک جامدات
    ارسال تشکر
    57
    دریافت تشکر: 146
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    amir s's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط homeyra نمایش پست ها
    ...دوستان لطفا این نکته رو درنظر بگیرید که این دوستمون که این معمارو مطرح کردن میخواستن اطلاعات یک سری از بچه های این سایتو که چیزی از این معما نشنیده بودن بالا ببرن، که این معما برای اونا هم( مثل شما)،تبدیل بشه به یک سوال ساده و قابل حل
    مرسی دوست من مونده بودم که چجوری به بعضی از افراد اینو بفهمونم

- - - به روز رسانی شده - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط homeyra نمایش پست ها
    مرسی دوست من مونده بودم که چجوری به بعضی از افراد اینو بفهمونم
    چیزی را که دوس داری بدست اور وگرنه مجبوری چیزی را که بدست میاوری دوس داشته باشی

7. کاربرانی که از پست مفید amir s سپاس کرده اند.

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

خب آقا امیر نمیخوای سوال بعدی رو بزاری؟
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

9. کاربرانی که از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط amir s نمایش پست ها
    عزیزانه دلم منم میدونم این قضیه خیلی قدیمیه ولی مطمئن باشید خیلی ها ام نمیدونن من این مطلبو برای اونا گزاشتم.
    اما برا کسانی که نظر دادن این مسئله خیلی قدیمیه اگه تونستید مسئله زیر رو حل کنید :

مسأله ای که می خوام طرح کنم در باره سیاهچاله هاست:

همه جرم سیاهچاله درون نقطه مرکزی که singularity یا تکینگی نامیده میشه فشرده شده و این یه نقطه ریاضی و بدون بعده یعنی جرم هیچ حجمی اشغال نکرده و چگالی در اون نقطه بی نهایته. در فاصله ای به اندازه R از سیاهچاله افق رویداد قرار گرفته که مثل کره ای دور تا دور نقطه مرکزی رو گرفته. عبور از افق رویداد به منزله وارد شدن به سیاهچاله است و خروجی برای جسم وارد شده به اون متصور نیست. سرعت گریز از افق رویداد برابر با سرعت نوره (هر چند از این نقطه، نور برای گریز کاهش فرکانسی به اندازه بی نهایت رو تحمل خواهد کرد). همچنین سرعت سقوط اجسام به سیاهچاله در افق رویداد برابر با سرعت نوره. اما اجسام برای رسیدن به نقطه مرکزی باید فاصله ای به اندازه R رو هم طی کنند و همین به منزله افزایش شتاب و سرعته. (در لحظه برخورد جسم با نقطه مرکزی شتاب و سرعت بی نهایت خواهد بود). با توجه به اینکه اینشتین ثابت کرده سرعت نور در فضا حد اکثر سرعته،این مسأله چطور توجیه میشه؟

فیزیکدانهای عزیز لطفاً نظرات خودتون رو اعلام کنین!
    زمانی که شتاب جاذبه با سرعت نور برابر بشه اجسام با ورود به افق رویداد دیگر زمان رو حس نخواهند کرد.
    وقتی که زمان رو حس نکنند اصلا نمی تونند فرار کنند.
    در مورد سفر با سرعت نور هم همین موضوع صدق می کنه. اگه با سرعت نور سفر کنیم عین این می مونه که با تله پورت سفر کرده باشیم.
    نه پیر میشیم و نه احساس می کنیم که همچین مسافتی رو طی کردیم. با یک چشم به هم زدن تمام میشه.
    جرم و زمان در سقوط دخالت می کنند تا سرعت جسم از نور بیشتر نشه.
    در حالت سقوط، جرم به سمت بی نهایت میل می کنه و زمان به سمت صفر.
    وقتی سرعت به نور برسه و جرم به بینهایت و زمان به صفر،جاذبه جرم باعث تکینگی جسم خواهد شد.
    و یک سیاه چاله خواهیم داشت.
    در واقع بعد از طی افق رویداد حتی نیازی به برخورد ماده به سطح سیاه چاله نیست و در میانه راه یک سیاه چاله ایجاد میشه...
    بعدش زمان صفره نمی تونم توصیفش کنم...

11. 2 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط amir s نمایش پست ها
    عزیزانه دلم منم میدونم این قضیه خیلی قدیمیه ولی مطمئن باشید خیلی ها ام نمیدونن من این مطلبو برای اونا گزاشتم.
    اما برا کسانی که نظر دادن این مسئله خیلی قدیمیه اگه تونستید مسئله زیر رو حل کنید :

مسأله ای که می خوام طرح کنم در باره سیاهچاله هاست:

همه جرم سیاهچاله درون نقطه مرکزی که singularity یا تکینگی نامیده میشه فشرده شده و این یه نقطه ریاضی و بدون بعده یعنی جرم هیچ حجمی اشغال نکرده و چگالی در اون نقطه بی نهایته. در فاصله ای به اندازه R از سیاهچاله افق رویداد قرار گرفته که مثل کره ای دور تا دور نقطه مرکزی رو گرفته. عبور از افق رویداد به منزله وارد شدن به سیاهچاله است و خروجی برای جسم وارد شده به اون متصور نیست. سرعت گریز از افق رویداد برابر با سرعت نوره (هر چند از این نقطه، نور برای گریز کاهش فرکانسی به اندازه بی نهایت رو تحمل خواهد کرد). همچنین سرعت سقوط اجسام به سیاهچاله در افق رویداد برابر با سرعت نوره. اما اجسام برای رسیدن به نقطه مرکزی باید فاصله ای به اندازه R رو هم طی کنند و همین به منزله افزایش شتاب و سرعته. (در لحظه برخورد جسم با نقطه مرکزی شتاب و سرعت بی نهایت خواهد بود). با توجه به اینکه اینشتین ثابت کرده سرعت نور در فضا حد اکثر سرعته،این مسأله چطور توجیه میشه؟

فیزیکدانهای عزیز لطفاً نظرات خودتون رو اعلام کنین!
    خب باید بگم براساس فرمول اثبات شده ی انشتین هیچ شتابی که به شتاب نور افزوده نمی شه و در حرکت با سرعت نور زمان به صفر می رسه بنابراین سرعت بیشتر معنی پیدا نمی کنه.

13. 2 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)