دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: لطفا کمکم کنید واقعابه کمکتون نیازدارم

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    كارشناسي برستاري
    ارسال تشکر
    2,195
    دریافت تشکر: 3,080
    قدرت امتیاز دهی
    3683
    Array
    سروه74's: جدید113

پیش فرض لطفا کمکم کنید واقعابه کمکتون نیازدارم

باسلام به نخبگان عزیز
    میخواستم ازهمه دوستام بپرسم به نظرشما آدم بعدازیه کار اشتباه چطورباید خودش وببخشه
    من خیلی به بخشنده بودن خدا اعتقاد دارم اما وقتی که من تاحالا نتونستم خودمو ببخشم به نظرشما خدا چطورمیتونه ببخشه ومن دیدم وحتی توکتاب ها خوندم که پیامبرها وآدم های باایمان بعداز یه اشتباه چه تاوان های بدی پس دادن واقعا گاهی فک میکنم تمام ابن فکروخیال ها وگریه هام یه جور تاوان پس دادنه شب ها گاهی خوابم نمیبره
    ببخشید این حرف ومیزنم اما میدونیدذهن آدم ها نامحدوده پس لطفا منحرف نشید منظورم ازگناه میتونه حتی یه دروغ باشه
    واقعابه کمکتون نیازدارم
    منتظر راهنمایی هاتون هستم
    زندگی بهتر ازاین ​نمیشه

2. 7 کاربر از پست مفید سروه74 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    خلباني
    ارسال تشکر
    115
    دریافت تشکر: 466
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array
    Messiah's: لبخند

پیش فرض پاسخ : لطفا کمکم کنید واقعابه کمکتون نیازدارم

نقل قول نوشته اصلی توسط serve_6 نمایش پست ها
    باسلام به نخبگان عزیز
    میخواستم ازهمه دوستام بپرسم به نظرشما آدم بعدازیه کار اشتباه چطورباید خودش وببخشه
    من خیلی به بخشنده بودن خدا اعتقاد دارم اما وقتی که من تاحالا نتونستم خودمو ببخشم به نظرشما خدا ...
    با سلام

بانو من با يك داستان حرفمو شروع ميكنم ( البته خيلي كوتاه حرفمو ميگم خدمتتون )
    يه روز حضرت رسول ( ص ) داشتن از جايي رد ميشدن ديدن يه مادر داره به فرزندش شير ميده به اصحابشون رو كردن گفتن ببينيد
    به نظرتون اين مادر حاظره بچه ي خودش رو تو اتيش بندازه ؟! همه گفتن نه
    حضرت گفتن خداوند رحمن و رحيم از مادر به شما مهربون تره ...
    بانو براي قبول اينكه خدا چگونه ميبخشه خيلي ساده رجوع كنين به مهر مادري
    وقتي يه فرزند مادرشو اذيت كنه حتي بي حرمتي كنه با يه گريه و پشيموني از ته دل و در خواست بخشش از مادر ، مادر فورا ميبخشه

خدا كه جاي خود داره

پيدار باشيد
    يك قصه بيش نيست غم عشق و وين عجب ، كه هر از زبان كه ميشنوم نا مكرر است ...

4. 6 کاربر از پست مفید Messiah سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    كارشناسي برستاري
    ارسال تشکر
    2,195
    دریافت تشکر: 3,080
    قدرت امتیاز دهی
    3683
    Array
    سروه74's: جدید113

نقل قول نوشته اصلی توسط Capello نمایش پست ها

با سلام

يه روز حضرت رسول ( ص ) داشتن از جايي رد ميشدن ديدن يه مادر داره به فرزندش شير ميده به اصحابشون رو كردن گفتن ببينيد
    وقتي يه فرزند مادرشو اذيت كنه حتي بي حرمتي كنه با يه گريه و پشيموني از ته دل و در خواست بخشش از مادر ، مادر فورا ميبخشه

خدا كه جاي خود داره

پيدار باشيد
    خیلی ممنون واقعا عالی بود
    زندگی بهتر ازاین ​نمیشه

6. 3 کاربر از پست مفید سروه74 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    دریافت تشکر: 5,704
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array
    کاساندان's: جدید119

با سلام

خدا كه جاي خود داره

پيدار باشيد

اما آخه این که منطقی نیست!!!! اگر این طور باشد ، هیچکس به جهنم نمیرود و در طبقات مختلف بهشت میروند!!! این هم اصلا عادلانه نیست!!!!

8. 4 کاربر از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array

ببخشید من نمیخواستم کسی را در کل نا امید کنم اما چیزهایی که من آموختم این طوری و به همین سادگی ها نبود!!!

10. 4 کاربر از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    خلباني
    ارسال تشکر
    115
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط کاساندان نمایش پست ها
    اما آخه این که منطقی نیست!!!! اگر این طور باشد ، هیچکس به جهنم نمیرود و در طبقات مختلف بهشت میروند!!! این هم اصلا عادلانه نیست!!!!

با سلام

پيشاپيش اگر ع ايض بنده موجب ناراحتي خاطر شما ميشه بنده عذر خواهي ميكنم

نميدونم شما چقدر كتاب خوندين يا چقدر با اداب اديان ديگه مذهب هاي ديگه و سرزمين هاي ديگه و سُنن مختلف اشنايي داريد و در كل درباره الله مطالعه داشتيد

عرايض رو كوتاه و مفيد عرض ميكنم خدمتتون

ببينيد خدا چيه ، كيه ، چه طور پروردگاريه

تا حالا به اين فكر كرديد توي نام بردن ما ميگيم الرحمن و الرحيم
    خب خدا كه دروغ گو نيست خدا كه خلف وعده نميكنه ، كافيه يه ذره مطالعه كنين نه تنها قران بلكه اكثر كتب وعده بخشش داده ميگه تو فقط خوب باش بخواه من ميبخشم ، خدا خودش گفته رحمت و ببخشش من از غضب من پيشي ميگيره
    معصوم و امامين ما چقدر پيش ما مقام و پيش خداوند منزلت دارند ؟! قطعا خيلي زياد
    روايت هست حتي خدا تو قيامت بخواد يكيو ببخشه معصومين هم نميتونن بگن چرا
    چون خداست دلش ميخواد ببخشه به ما چه عدالت رو ما بهتر ميدونيم يا خدا
    چرا جاي خدا ميخوايم تصميم بگيريم ، انقدرررررر تو زندگي پاك بوديم كه حالا خدا بخواد بين اين ميليارد ميليارد ادم ببخشه ما اعتراض بايد بكنيم ؟! خب اگر خوب بوديم خدا ذره رو هم محاسبه ميكنه بهتون اجر ميده براي خوبي
    مطمئن باشين همههههههههههههههه همههههههههههه به دنبال بخشش خواهند بود به دنبال شفاعت

يكسري ادم ها هستند كه از ابتداي خلقت تا به قيامت اونا وضع حالشون كه ديگه معلومه نياز به حساب كتابم نيست مثل شمر يزيد معاويه و ... تا به امروز جرج بوش ، بنلادن ، نتانياهو و امثال هم اين جلادان و موجودات پست و فرومايه

من نميدونم چرا ما هنوز يادنگرفتيم حسادت نكنيم تصميم نگيريم جاي خدا ، قضاوت نكنيم هنوزززز ميگيم اين عدالت اين عدالت هست

يه حساب كتاب كنين چنبار ( خداييش ) خدا جاي مچمون دستمون رو گرفت ؟!

اخه فكر كرديم ما جانشين خدا هستيم ؟! ما اشرف مخلوقاتيم ؟! خير اشتباه به عرضتون رسوندن ما هايي كه هنوز اشتباهات و گناه خيلي ساده رو نميتونيم جلو گيري كنيم ما اشرف مخلوقات نيستيم جانشين خدا يعني كسي كه عين خود خدا باشه ( اهل بيت ( ع ). )

فكر ميكنين خدا به بندگي منو شما محتاجه؟ خير ، از روز خلقت تا روز قيامت فرشته هايي هستند كه تسبيح خدا ميكنن ، سرشون به سجده عبادته خداست حالا خدا به عبادت ما احتياج داره

والا با اجازه عبادت هم داره لطف ميكنه ما بپرستيمش

خلاصه اينكه خودمون رو لطفا جاي خدا نذاريم اصلا خداست دلش ميخواد ببخشه به منو شما چه ؟! ما كلاه خودمون داشته باشين باد نبره و دعا كنيم مارو هم ببخشه از اين همه بدبختيو رو سياهي كه ساختيم براي خودمون

پ. ن :

يه توصيه برادرانه ، خيلي زياد كتاب بخونين و سفر كنيد
    و متاقبل بعد اين ها فكر كنيد ...

با تشكر

12. 5 کاربر از پست مفید Messiah سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    خلباني
    ارسال تشکر
    115
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array

ببخشید من نمیخواستم کسی را در کل نا امید کنم اما چیزهایی که من آموختم این طوری و به همین سادگی ها نبود!!!
    چنان لطف او شامل هر تن است / که هر بنده گوید خدای من است

چنان کار هر کس به هم ساخته / کــــه گویا به غیری نپرداخته
    ...

دستاتون محكم تو دستاي خداي مهربون

يا حق

14. 4 کاربر از پست مفید Messiah سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array

با سلام

پيشاپيش اگر ع ايض بنده موجب ناراحتي خاطر شما ميشه بنده عذر خواهي ميكنم

نميدونم شما چقدر كتاب خوندين يا چقدر با اداب اديان ديگه مذهب هاي ديگه و سرزمين هاي ديگه و سُنن مختلف اشنايي داريد و در كل درباره الله مطالعه داشتيد

عرايض رو كوتاه و مفيد عرض ميكنم خدمتتون

ببينيد خدا چيه ، كيه ، چه طور پروردگاريه

تا حالا به اين فكر كرديد توي نام بردن ما ميگيم الرحمن و الرحيم
    خب خدا كه دروغ گو نيست خدا كه خلف وعده نميكنه ، كافيه يه ذره مطالعه كنين نه تنها قران بلكه اكثر كتب وعده بخشش داده ميگه تو فقط خوب باش بخواه من ميبخشم ، خدا خودش گفته رحمت و ببخشش من از غضب من پيشي ميگيره
    معصوم و امامين ما چقدر پيش ما مقام و پيش خداوند منزلت دارند ؟! قطعا خيلي زياد
    روايت هست حتي خدا تو قيامت بخواد يكيو ببخشه معصومين هم نميتونن بگن چرا
    چون خداست دلش ميخواد ببخشه به ما چه عدالت رو ما بهتر ميدونيم يا خدا
    چرا جاي خدا ميخوايم تصميم بگيريم ، انقدرررررر تو زندگي پاك بوديم كه حالا خدا بخواد بين اين ميليارد ميليارد ادم ببخشه ما اعتراض بايد بكنيم ؟! خب اگر خوب بوديم خدا ذره رو هم محاسبه ميكنه بهتون اجر ميده براي خوبي
    مطمئن باشين همههههههههههههههه همههههههههههه به دنبال بخشش خواهند بود به دنبال شفاعت

يكسري ادم ها هستند كه از ابتداي خلقت تا به قيامت اونا وضع حالشون كه ديگه معلومه نياز به حساب كتابم نيست مثل شمر يزيد معاويه و ... تا به امروز جرج بوش ، بنلادن ، نتانياهو و امثال هم اين جلادان و موجودات پست و فرومايه

من نميدونم چرا ما هنوز يادنگرفتيم حسادت نكنيم تصميم نگيريم جاي خدا ، قضاوت نكنيم هنوزززز ميگيم اين عدالت اين عدالت هست

يه حساب كتاب كنين چنبار ( خداييش ) خدا جاي مچمون دستمون رو گرفت ؟!

اخه فكر كرديم ما جانشين خدا هستيم ؟! ما اشرف مخلوقاتيم ؟! خير اشتباه به عرضتون رسوندن ما هايي كه هنوز اشتباهات و گناه خيلي ساده رو نميتونيم جلو گيري كنيم ما اشرف مخلوقات نيستيم جانشين خدا يعني كسي كه عين خود خدا باشه ( اهل بيت ( ع ). )

فكر ميكنين خدا به بندگي منو شما محتاجه؟ خير ، از روز خلقت تا روز قيامت فرشته هايي هستند كه تسبيح خدا ميكنن ، سرشون به سجده عبادته خداست حالا خدا به عبادت ما احتياج داره

والا با اجازه عبادت هم داره لطف ميكنه ما بپرستيمش

خلاصه اينكه خودمون رو لطفا جاي خدا نذاريم اصلا خداست دلش ميخواد ببخشه به منو شما چه ؟! ما كلاه خودمون داشته باشين باد نبره و دعا كنيم مارو هم ببخشه از اين همه بدبختيو رو سياهي كه ساختيم براي خودمون

پ. ن :

يه توصيه برادرانه ، خيلي زياد كتاب بخونين و سفر كنيد
    و متاقبل بعد اين ها فكر كنيد ...

با تشكر
    با درود...
    ببخشید اما من اصلا از حرفهای شما سر در نمی آورم!
    اولا من اصلا نمیخواستم خودم را کسی فرض کنم که بخواهم درباره ی کسی قضاوت کنم!! نمیدانم چه گفتم که فکر میکنید من حسودی کرده ام؟! اخه حسودی به چه؟! ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
    دوما منظور من اصلا این چیز ها نبود و کلی صحبت کردم و به شخص خاصی اشاره نکردم!
    سوما منظور من این بود که قرار نیست هرکاری بکنیم و بعد به این فکر کنیم که خدا حتما ما را میبخشد!!
    چهارم من هیچوقت هم نگفتم خیلی میدانم و علمم زیاد است و اشرف مخلوقاتم و بهترین دین را دارم و این حرفها!!! اصلا شما چی میدانید که من چه مدل فکر میکنم؟؟!!! نمیگویم با دیگران فرق دارم اما هیچوقت در مسیر اشتباهات آنها نمیروم ! من به کسی کاری ندارم ! برای خودم سختگیرم! بخاطر کوچکترین کارهای نادرستی که انجام میدهم ، خودم را نمیبخشم! خب خدا مرا ببخشد، من نمیبخشم!
    پنجم شما که فکر میکنید همه چیز میدانید، حداقل طوری توضیح میدادید که به حرف من مربوط باشد!!!
    ششم من حداقل از این بابت اطمینان کامل دارم که خیلی خیلی بیشتر از دیگران یا نهایتا بیشتر از دوستانم به سمت این راه های خودشناسی و خداشناسی و... گرایش دارم یعنی حتی حاضرم تمام درس و زندگی ام را رها کنم و دنبال پرسش هایم باشم! و این هم که گفتید مسافرت کنم و کتابهای بیشتر بخوانم ، باید به عرضتان برسانم که من از خدایم است اما چنان درس و مدرسه و کارهای دیگر وقت ما را پر کرده که دیگر وقت برای اینجور چیزها نمیماند!! واقعیت را باید بپذیریم ! مشکل از نظام آموزشی و یا از کجاست نمیدانم! اما میدانم که این مدل زندگی کردن به هیچ دردی نمیخورد و از هدف اصلی زندگی که همان آشنایی با خدا و آماده شدن برای مرگ ،دور میشویم!

حرف کلی ام هم این بود که یاد گرفته ام که باید بین کسی که سختی میکشد و کسی که در راحتی است ، کسی را خودش را در سختی میگذارد و کسی که نفسش را آلوده کرده ، فرقی باشد!!!
    من در مقابل این موضوع کوتاه آمده ام ! و به این نتیجه رسیده ام که باید این طور باشد! در کتاب راز هم خوانده ام شبیه همین موضوع را!!!!!

16. 2 کاربر از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    خلباني
    ارسال تشکر
    115
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array

با درود...
    ببخشید اما من اصلا از حرفهای شما سر در نمی آورم!
    اولا من اصلا نمیخواستم خودم را کسی فرض کنم که بخواهم درباره ی کسی قضاوت کنم!! نمیدانم چه گفتم که فکر میکنید من حسودی کرده ام؟! اخه حسودی به چه؟! ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
    دوما منظور من اصلا این چیز ها نبود و کلی صحبت کردم و به شخص خاصی اشاره نکردم!
    سوما منظور من این بود که قرار نیست هرکاری بکنیم و بعد به این فکر کنیم که خدا حتما ما را میبخشد!!
    چهارم من هیچوقت هم نگفتم خیلی میدانم و علمم زیاد است و اشرف مخلوقاتم و بهترین دین را دارم و این حرفها!!! اصلا شما چی میدانید که من چه مدل فکر میکنم؟؟!!! نمیگویم با دیگران فرق دارم اما هیچوقت در مسیر اشتباهات آنها نمیروم ! من به کسی کاری ندارم ! برای خودم سختگیرم! بخاطر کوچکترین کارهای نادرستی که انجام میدهم ، خودم را نمیبخشم! خب خدا مرا ببخشد، من نمیبخشم!
    پنجم شما که فکر میکنید همه چیز میدانید، حداقل طوری توضیح میدادید که به حرف من مربوط باشد!!!
    ششم من حداقل از این بابت اطمینان کامل دارم که خیلی خیلی بیشتر از دیگران یا نهایتا بیشتر از دوستانم به سمت این راه های خودشناسی و خداشناسی و... گرایش دارم یعنی حتی حاضرم تمام درس و زندگی ام را رها کنم و دنبال پرسش هایم باشم! و این هم که گفتید مسافرت کنم و کتابهای بیشتر بخوانم ، باید به عرضتان برسانم که من از خدایم است اما چنان درس و مدرسه و کارهای دیگر وقت ما را پر کرده که دیگر وقت برای اینجور چیزها نمیماند!! واقعیت را باید بپذیریم ! مشکل از نظام آموزشی و یا از کجاست نمیدانم! اما میدانم که این مدل زندگی کردن به هیچ دردی نمیخورد و از هدف اصلی زندگی که همان آشنایی با خدا و آماده شدن برای مرگ ،دور میشویم!

حرف کلی ام هم این بود که یاد گرفته ام که باید بین کسی که سختی میکشد و کسی که در راحتی است ، کسی را خودش را در سختی میگذارد و کسی که نفسش را آلوده کرده ، فرقی باشد!!!
    من در مقابل این موضوع کوتاه آمده ام ! و به این نتیجه رسیده ام که باید این طور باشد! در کتاب راز هم خوانده ام شبیه همین موضوع را!!!!!
    من حرفام رو زدم :)

اميدوارم كه شمام در تمامي مراحل زندگي تون موفق باشيد

18. کاربرانی که از پست مفید Messiah سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array

دوست عزیز این تاپیک نمیگویم خیلی خوب است اما روی من تاثیر میگذارد!!! فعلا چیز دیگری پیدا نکردم که منظورم را برسانم!
    یک بار دیدنش ضرری ندارد!!!
    پس لطفا :
    خدا را فراموش نکنیم:)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)