دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 72

موضوع: مشاوره مذهبي

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

پیش فرض پاسخ : چه كنيم تا در نماز حضور قلب پيدا كنيم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط معمار حانیه نمایش پست ها
    یادمه یک زمانی انقدر با خدا بودم وایمان داشتم که همه بهم میگفتن حاج خانوم. هه

حاج خانوم این چه حرفیه
    مطمئن باش 3-4 ماه دیگه یادت میره - نه کل ماجرا ولی خب- - - یادت میره
    فکر کن ببین خدا خیر تورو بهتر میبینه یا خودت
    خدا بهتر میتونه واست تصمیم بگیره یا خودت
    شاید حکمتی بوده خدا دلش نیومده کسی که بهش میگن حاج خانوم دچار مشکل بزرگ بشه
    این مشکل که حل میشه
    نه اینکه از بیرون به قضیه نگاه کنم
    همه ما جوونیم تو این سایت - من خودم 20 سالمه
    میدونیم چی میگی ولی حتما این اتفاق واست بهتر بوده
    دیدت رو وسیع تر کن
    من همیشه دعام این بوده هر اتفاقی که برام بهتره واسم اتفاق بیفته
    نه اون چیزی که دلم میخواد
    خدا بهتر میدونه - گدشته و اینده - خلقت و ابتدا و انتها و زندگی و همه چیز دست اونه
    وقتی افتادن یه برگ رو زمین دست خداست
    وقتی فلج شدن یه سلول از میلیاردها سلول در بدن که باعث سرطان بشه یا نشه دست خداست
    وقتی تک تک اتم ها و جادبه و دافعه و سرعت و حرکت و نیرو هاشون و خیلی چیزای دیگه که نمیدونیم دست خداست
    چطوری میتونه رابطه ی دهن و جسممون - روحمون - فکرمون - ذاتمون دست خدا نباشه
    خدا رو همه چیز کنترل داره الکی و بی حساب کتاب نیست - اختیار داریم
    ولی اختیار داریم دعا کنیم
    اختیار داریم انتخاب کنیم
    انتخاب کنیم که خدا بهتر میدونه

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

2. 6 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    حاج خانوم این چه حرفیه
    این مشکل که حل میشه
    دیدت رو وسیع تر کن
    خدا بهتر میدونه - گدشته و اینده - خلقت و ابتدا و انته

بله درست میگید... اما بازم میگم. کاش ... وکاش های دیگر.. ..
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

4. 2 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

پیش فرض پاسخ : مشاوره مذهبي

امام رضا (ع) فرمودند: هیچ بنده ‏اى حقیقت ایمانش را کامل نمى ‏کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین‏ شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت‏ها و بلاها.

همین الان بالای سایت دیدم

باشه قلول. یعنی خدا خواسته من چند سال عاشق باشم تو قلبم. بد یهو یک خبری بشنوم. که داغونم کنه؟؟ یهو تموم ارزو هام بهم بریزه؟ یهو شبام اشک بشه؟؟ نفرت از خواهرم پیدا کنم؟ یعنی اینا خدا خواسته

عاشق دل شکسته عاشق تره

یه دل داریم جای یه عشق داره

دلی که نشکسته باشه که دل نیست

اگه دل کندن سخت بود که فرهاد دل میکند نه کوه

ویرایش توسط حسین متقی : 15th December 2014 در ساعت 01:48 AM

6. 5 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    حاج خانوم این چه حرفیه
    این مشکل که حل میشه
    دیدت رو وسیع تر کن
    خدا بهتر میدونه - گدشته و اینده - خلقت و ابتدا و انتها و زندگی و همه چیز دست اونه
    وقتی افتادن یه برگ رو زمین دست خداست
    وقتی فلج شدن یه سلول از میلیاردها سلول در بدن که باعث سرطان بشه یا نشه دست خداست
    وقتی تک تک اتم ها و جادبه و دافعه و سرعت و حرکت و نیرو هاشون و خیلی چیزای دیگه که نمیدونیم دست خداست
    چطوری میتونه رابطه ی دهن و جسممون - روحمون - فکرمون - ذاتمون دست خدا نباشه
    خدا رو همه چیز کنترل داره الکی و بی حساب کتاب نیست - اختیار داریم
    ولی اختیار داریم دعا کنیم
    اختیار داریم انتخاب کنیم
    انتخاب کنیم که خدا بهتر میدونه

باشه قلول. یعنی خدا خواسته من چند سال عاشق باشم تو قلبم. بد یهو یک خبری بشنوم. که داغونم کنه؟؟ یهو تموم ارزو هام بهم بریزه؟ یهو شبام اشک بشه؟؟ نفرت از خواهرم پیدا کنم؟ یعنی اینا خدا خواسته
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

8. 3 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

یعنی دل شکسته تر از ما نیست؟ اون هم اربعین؟؟؟
    دل شکسته تر از ما نیست؟ اون هم محرم و صفر؟
    کدوم دل شکسته ارزش اشک داره - دل ما یا دل فاطمه(س)
    دل ما یا دل امام سجاد(ع) - دل ما یا دل حسین(ع)؟
    ما چندتا عزیز از دست دادیم - اونا چندتا-چجوری ؟ سر چی؟
    ویرایش توسط حسین متقی : 15th December 2014 در ساعت 01:52 AM

10. 5 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

سلام حانی

در مورد اون اتفاق دلم میخواد بگم نظری ندارم! چون جای شما نیستم و نمیتونم درک کنم...اما نمیزاری خب

نوشته اصلی توسط حسین متقی
    حاج خانوم این چه حرفیه

درک کردی این جمله رو ؟ اشکم در اومد خوندمشا....ببین چقدر عزیزی برا خدا .. دقیقا اینو بارها و بارها بخون تا درکش کنی کامل! شما هم اینطور فکر کن ...سخته خب دوسش داشتی اما به این فکر کن قرار عشقی بالاتر ازینو داشته باشی پس منتظر باش خدا اونی رو که لایقته بهت برسونه... قبلا یه تاپیکی زده بودی اگه اشتباه نکنم همون باشه... خب حانی این عشق خالص نبود برات لایق نبود برات خدا ازت دورش کرد الان باید ممنونه خدا باشی که نرفتی توو زندگی و اینو متوجه نشدی.. پس بیخیالش

حتما با یه مشاور خبره هم صحبت کن تا قشنگ خالی شی و نسبت به خواهرت هم بدبین نشی...

باور کن باور کن باور کن وقتی ازدواج کردی میخندی به این چیزا.. و بقول رامایانا میگی به جهندم من خیلیا رو دیدم میگفتن حتی خودمو میکشم اینطور اونطور الان ازدواجم کردن خداروشکر خوش و خرمن و میگن خداروشکر که به اون نرسیدم

پس سخت نگیر حانی مدام به این فکر کن که خدا دوسِت داشته شدید و اینطور خواسته الان متوجه شی و تموم شه .... راضی باش به رضاش اتفاقا قدردان هم باش

اینو باز میزارم که بخونی و روش فکر کنی

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

12. 6 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

اما برا اینکه نمازت دوباره نماز شه ...( البته من مشاوره مذهبی نمیدما..در حدش نیستم... )

به نظر من جدا کن این قضایا رو..

اینکه به اون شخص نرسیدی جای خود ( یه گوشه از ذهنت بذار تا بعد به اون درجه از ارامش فکری برسی که متوجه شی و قبول کنی صلاحت بوده..مـــطـــــمـــــئـــ ــن باش به امید خدا به این میرسی)

و خدا و محبتش بهت هم جای خود ...

حتی اگر هم بر فرض محال خدا نداد و حتی اگر تنبیه شدی باز بنظرم سعی کن لج نکنی!

من خودم سال دوازده ماه اگر حس تنهایی کنم ..یازده ! ماهش رو میگم خدا هست..و دلم قرصه.. اونقدر اعتماد به نفسم میزنه بالا جو که میگم خدا منو از همه بیشتر دوس داره اما یماه هست توو سال که اتفاقا خیلی هم ماه پر فضیلتی هست
    اما (متاسفانه و صد هزار بار متاسفانه ) توو اون ماه همه ی لحظاتش حس میکنم خدا دوسم نداره..حس میکننم خدا دورم انداخته... و انواع و اقسام صدا تو گوشم میپیچه و اون دور انداخته شدن و پس زدن همیشه جلو چشممه ... بخاطر همین ها خیلی عذاب میکشم... شاید باورت نشه به حدی که میگم وقتی خدا منو نخواد دیگه چی دارم/؟ و اون ماه همیشه از شرمندگیی سرم پایینه! و بسیار تو خودم هستم.. به حدی که وقتی خیلی این زمزمه ها تو گوشم زیاد میشه چراغا رو خاموش میکننم میرم زیر میزی گوشه اتاق و جایی

اما........... این صداها رو دعوا میکنم میگم هر چی هست بین منو خداست..منو نمیخواد؟! من میخوامش ! به شماها ( صداها و شیطونه) هــــــــــیـــــــــــــ ـچ ربطی نداره... ( البته میدونم اینم اشتباست که میگم خدا منو نمیخواد ولی خب دیگه متاسفانه اون ماه به طرز وحشتناکی دچار این افکار میشم)
    به خدا فکر میکنم و هیچی نمیگم! نه اعتراضی نه چیزی ! فقط بغض و فقط گریه! نماز میخوام بخونم همش تو ذهنم میاد خدا که دوس نداره پیشش باشی و ..چرا میخوای بخونی !؟ اما با اینحال میخونم ( چون یه استادی میگفتن نزارین هیچی این اتصال رو قطع کنه ..در پناه خدا )

مث بچه ای که مامانش باهاش قهر میکنه..اما بچه طاقت نداره مدام منت کشی میکنه و میره مامانش رو بغل میکنه اما باز مامانش بی محلی میکنه تا بچه متوجه اشتباش بشه...
    مث اون بچه احساس بی پناهی میکنم

تو هم همینطور همه ی این صداهایی که بهت میگن در حقت کم لطفی شده و میگن با خدا لج کنی رو به شدت دعوا کن

به عشقت به خدا فکر کن... به اون وقتایی که میگفتن بهت حاج خانوم...

ببین حانی خدا میدونسته یه مدت شاید لج کنی یه مدت نماز نخونی یمدت ازش دلگیر شی و .... اما باز انقد دوسِت داشته که بگه اینا عیبی نداره و با این حال چیزی رو که برات کم بوده ازت دور کرده تا بهترین نصیبت بشه...حتی به این قیمت که ازش دلگیر شدی ...

اینو بنا به حکمتی بهت نداد...اما هزار چی داری که ارزششون خیلی بیشتره.. سلامت و صحت خودت و خونوادت..دوتا نی نی گل توو خونوادت و ...و....و....

پس فکر کن... میبینی چقدر بازم تشنه ای که خدارو ستایش کنی و هیچ لذتی بالاتر از سجده های نمازت و درد دلت با خدا نیست...میبینی بازم چقدر تشنه ای تا رو سجادت برا خدا اونقدر حرف بزنی که خوابت ببره .... میبینی چقدر تشنه ای بازم بگی خداوند ستایش کسی که اورا میستاید میشنود...حاج خانوم خدا ستایش هات رو دید و بهترین رو برات رقم زد... ازش ممنون باش

البته خب سخته اما ظرفیتش رو داری

اینم بارها بخون خیلی جواب میده

بارالها…

از كوي تو بيرون نشود

پاي خيالم

نكند فرق به حالم ....

چه براني،

چه بخواني…

چه به اوجم برساني

چه به خاكم بكشاني…

نه من آنم كه برنجم

نه تو آني كه براني..

نه من آنم كه ز فيض نگهت چشم بپوشم

نه تو آني كه گدا را ننوازي به نگاهي

در اگر باز نگردد…

نروم باز به جايي

پشت ديوار نشينم چو گدا بر سر راهي

كس به غير از تو نخواهم

چه بخواهي چه نخواهي

باز كن در كه جز اين خانه مرا نيست پناهی

الهي...

14. 6 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

نقل قول نوشته اصلی توسط سونای نمایش پست ها
    سلام حانی

در مورد اون اتفاق دلم میخواد بگم نظری ندارم! چون جای شما نیستم و نمیتونم درک کنم...اما نمیزاری خب

نوشته اصلی توسط حسین متقی
    حاج خانوم این چه حرفیه

درک کردی این جمله رو ؟ اشکم در اومد خوندمشا....ببین چقدر عزیزی برا خدا .. دقیقا اینو بارها و بارها بخون تا درکش کنی کامل! شما هم اینطور فکر کن ...سخته خب دوسش داشتی اما به این فکر کن قرار عشقی بالاتر ازینو داشته باشی پس منتظر باش خدا اونی رو که لایقته بهت برسونه... قبلا یه تاپیکی زده بودی اگه اشتباه نکنم همون باشه... خب حانی این عشق خالص نبود برات لایق نبود برات خدا ازت دورش کرد الان باید ممنونه خدا باشی که نرفتی توو زندگی و اینو متوجه نشدی.. پس بیخیالش

حتما با یه مشاور خبره هم صحبت کن تا قشنگ خالی شی و نسبت به خواهرت هم بدبین نشی...

باور کن باور کن باور کن وقتی ازدواج کردی میخندی به این چیزا.. و بقول رامایانا میگی به جهندم من خیلیا رو دیدم میگفتن حتی خودمو میکشم اینطور اونطور الان ازدواجم کردن خداروشکر خوش و خرمن و میگن خداروشکر که به اون نرسیدم

پس سخت نگیر حانی مدام به این فکر کن که خدا دوسِت داشته شدید و اینطور خواسته الان متوجه شی و تموم شه .... راضی باش به رضاش اتفاقا قدردان هم باش

اینو باز میزارم که بخونی و روش فکر کنی

سلام.
    من مخالفم.
    مخالف اینکه امید الکی بدیم.یعنی اگر خدایی نکرده زبونم لال بعدا در زندگی زناشویی مشکلی پیش بیاد باز باید بحث دین و قهر و لج و خدا وسط بیاد؟

اما به این فکر کن قرار عشقی بالاتر ازینو داشته باشی پس منتظر باش خدا اونی رو که لایقته بهت برسونه
    امیدوارم همینطور بشه.اما اگر اینطور نشه چی؟ باز خدا بدهکار میشه؟

این همه دختر های خوب و پاکدامن اسیر همسر های معتاد و کثیف شدن و به خاطر مسائل مختلف مجبور به تحمل زندگی با اونها شدند چی بگن؟خدا خواسته؟
    برن خودشونو بکشن؟

یا این همه ادمی که به طور ناگهانی زندگیشون متلاشی شد به خاطر حمله داعش....
    اینا حق زندگی و شادی و عشق نداشتن؟دلشون نمیخواست شاد باشن؟به عشقشون برسن؟

چون شیعه بودن باید زمین دهن باز کنه و داعش رو قورت بده و هیچ اسیبی به هیچ شیعه نمازخون پاک روزه بگیر نرسه؟

من پیشنهاد میکنم این دید های تک بعدی رو بزاریم کنار
    ما هیچ علمی نداریم فقط کافیه بدونیم در روز چند نوع بلا و مصیبت احتمال داره سرمون بیاد؟که سر خیلیا اومده ...ایا اینکه سالم هستیم جای شکر نداره؟
    و اینکه اگر خدایی نکرده بلا و مصیبتی وارد شد بهتر نیست بیشتر به خدا پناه ببریم و توکلمونو قوی تر کنیم ؟تا اینکه ازش دور بشیم؟

باشه نماز نخون.اصلا دعا هم نکن.اصلا دیگه تفکرات دینی رو بزار کنار.
    ولی اینو در نظر بگیر.ما انسانیم.تنها موجوذی که روی زمین قدرت تفکر داره.خودمون میتونیم خودمونو بدبخت کنیم.خودمون میتونیم خودمونو خوشبخت کنیم.

پس هر مشکلی که پیش بیاد فقط باید اصولی باهاش برخورد کنیم.فردی که قطع نخاء میشه زندگیش تموم شد؟نه.
    فردی که یکی از اعضای خانوادشو از دست میده زندگیش فنا شد؟نه

باید تحمل کنیم.چون این مسائل برای این دنیا هست.مرگ خوشی.عشق طلاق.بچه پدر مادر خرید بیکاری گریه خنده صدمه....
    و درست اینجاست که تفکرات دینی باعث میشه نسبت به یک انسان بی دین بهتر دوام بیاری و محکم به مسیرت تو زندگی ادامه بدی.

همین الان ممکنه فردی که بعد از مدتها بیکاری کاری پیدا کرده باشه به خاطر یه تصادف مسخره دستشو از دست بده و در نتیجه شغلشو...
    خب تمام شد؟نه.
    سرمایه هر فردی روح اون فرد هست.و هیچ تضمینی نیست که داراییهات برات بمونه غیر از روحت.چون جاویدان هست.
    اعضای خانواده,پول,خانه,ماشین,شغل, شق,بچه,سلامتی, واقعا به کدومشون اعتبار میدی که تا اخر عمر برات میمونن؟در یک لحظه ممکنه این ها نابود بشن

ولی تنها چیزی که برات میمونه روحته

کافیه روحتو بزرگ کنی و در لحظه زندگی کنی و هدف بزرگی داشته باشی که اونم انسانیت هست.اینجوری زخم هات خیلی زودتر درمان میشن و عمق تفکرت بزرگتر میشه.

مثلا اونوقت میگی:

عاشق فردی شده بودم ولی نشد بهم برسیم.جالبه قسمت خواهرم شد.ولی خب زندگی جریان داره.بازم خدایا شکرت.همین.

هرکسی از دید خودش بزرگترین مشکلات رو داره.ولی از نظر من دقیقا وقتی از مشکلاتمون زیاد حرف میزنیم یعنی در اون زمینه ضعف داریم و باید تقویت بشیم.
    ویرایش توسط mamadshumakher : 15th December 2014 در ساعت 10:16 AM

16. 7 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام.

من مخالفم.
    مخالف اینکه امید الکی بدیم.یعنی اگر خدایی نکرده زبونم لال بعدا در زندگی زناشویی مشکلی پیش بیاد باز باید بحث دین و قهر و لج و خدا وسط بیاد؟

امیدوارم همینطور بشه.اما اگر اینطور نشه چی؟ باز خدا بدهکار میشه؟

این همه دختر های خوب و پاکدامن اسیر همسر های معتاد و کثیف شدن و به خاطر مسائل مختلف مجبور به تحمل زندگی با اونها شدند چی بگن؟خدا خواسته؟
    برن خودشونو بکشن؟

یا این همه ادمی که به طور ناگهانی زندگیشون متلاشی شد به خاطر حمله داعش....
    اینا حق زندگی و شادی و عشق نداشتن؟دلشون نمیخواست شاد باشن؟به عشقشون برسن؟

چون شیعه بودن باید زمین دهن باز کنه و داعش رو قورت بده و هیچ اسیبی به هیچ شیعه نمازخون پاک روزه بگیر نرسه؟

من پیشنهاد میکنم این دید های تک بعدی رو بزاریم کنار
    ما هیچ علمی نداریم فقط کافیه بدونیم در روز چند نوع بلا و مصیبت احتمال داره سرمون بیاد؟که سر خیلیا اومده ...ایا اینکه سالم هستیم جای شکر نداره؟
    و اینکه اگر خدایی نکرده بلا و مصیبتی وارد شد بهتر نیست بیشتر به خدا پناه ببریم و توکلمونو قوی تر کنیم ؟تا اینکه ازش دور بشیم؟

باشه نماز نخون.اصلا دعا هم نکن.اصلا دیگه تفکرات دینی رو بزار کنار.
    ولی اینو در نظر بگیر.ما انسانیم.تنها موجوذی که روی زمین قدرت تفکر داره.خودمون میتونیم خودمونو بدبخت کنیم.خودمون میتونیم خودمونو خوشبخت کنیم.

پس هر مشکلی که پیش بیاد فقط باید اصولی باهاش برخورد کنیم.فردی که قطع نخاء میشه زندگیش تموم شد؟نه.
    فردی که یکی از اعضای خانوادشو از دست میده زندگیش فنا شد؟نه

باید تحمل کنیم.چون این مسائل برای این دنیا هست.مرگ خوشی.عشق طلاق.بچه پدر مادر خرید بیکاری گریه خنده صدمه....
    و درست اینجاست که تفکرات دینی باعث میشه نسبت به یک انسان بی دین بهتر دوام بیاری و محکم به مسیرت تو زندگی ادامه بدی.

همین الان ممکنه فردی که بعد از مدتها بیکاری کاری پیدا کرده باشه به خاطر یه تصادف مسخره دستشو از دست بده و در نتیجه شغلشو...
    خب تمام شد؟نه.
    سرمایه هر فردی روح اون فرد هست.و هیچ تضمینی نیست که داراییهات برات بمونه غیر از روحت.چون جاویدان هست.
    اعضای خانواده,پول,خانه,ماشین,شغل, شق,بچه,سلامتی, واقعا به کدومشون اعتبار میدی که تا اخر عمر برات میمونن؟در یک لحظه ممکنه این ها نابود بشن

ولی تنها چیزی که برات میمونه روحته

کافیه روحتو بزرگ کنی و در لحظه زندگی کنی و هدف بزرگی داشته باشی که اونم انسانیت هست.اینجوری زخم هات خیلی زودتر درمان میشن و عمق تفکرت بزرگتر میشه.

مثلا اونوقت میگی:

عاشق فردی شده بودم ولی نشد بهم برسیم.جالبه قسمت خواهرم شد.ولی خب زندگی جریان داره.بازم خدایا شکرت.همین.

هرکسی از دید خودش بزرگترین مشکلات رو داره.ولی از نظر من دقیقا وقتی از مشکلاتمون زیاد حرف میزنیم یعنی در اون زمینه ضعف داریم و باید تقویت بشیم.

سلام خوبی؟

چرا نباید به لطف و بزرگی خدا امید داشت؟ البته من درک میکنم منظورت چی هستا و قبول دارم... داری از امتحان شدن حرف میزنی.... همونی که بالا نوشتم ظرفیت..یچیزو داریم میگیم اما جنبه های مختلفشو ...

میشه امید هم داشت ..مگه نه اینکه خدا ارحم و الراحمینه! بنظر من باید مدام امید داشت... که خدا بهترین رو نصیب ادم میکنه... و این بهترین همونطور هم که اقا حسین و شما گفتین دانشش پیش خداست

بنظرم درست نیست از الان به این فکر کنیم شاید بدتر ( از نظر ما ) نصیبمون بشه...

باید به این فکر کرد که خدا بهترین رو میده.. از طرفی در هر شرایطی راضی به رضای خدا بود و در هر شرایطی که دچار سختی شدیم بگیم صلاح بوده بهترین بوده و بهترین قراره نصیب شه..

اره قبول دارم اونا برا جنایات داعش به عشقشون نرسیدن..اما اونا هم به بهتر از عشق زمینی رسیدن گفتنه اینا البته اسونه... برا همینه پاداش اونا نصیب من نمیشه
    ..

اگر قبول کنیم بهترین همیشه در انتظارمونه ..ظرفیتمون بالا میره ! و هیچوقت خدا بدهکار نمیشه... باید عشق خدا رو در وجودمون تقویت کنیم و اینکه هر لحظه تو هر شرایط توان دیدن بهترینها و لطف خدا رو داشته باشیم

18. 4 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

سلام حانیه جون
    دوستان انقدر حرفای خوب و قابل تفکر زدن که "اگر" شما بخوای از مشکلی که "خودت " برای خودت درست کردی رها بشی قطعا همونا کافیه پس من دیگه برات تکرار مکررات نمیکنم.
    ببین منم با حرف یکی از دوستان موافقم که اگر یک مشکل رو زیاد ببینید و مطرح کنید یعنی مطمئنا در اون زمینه ضعف دارید
    حرفای اعتقادی و روانشناسی و اجتماعی که بچه ها زدن همه رو قبول دارم.
    من رواشناس نیستم ولی براساس تجربه بهت یک راه حل میدم
    من فکر میکنم در خیلی موضوعاته ریز باید نگاهتو عوض کنی
    ببین یک موقع هست مشکلت هرچی هم بزرگ باشه به خودت باید بقبولونی ( فعل امری مفرد آینده از مصدر قَبَلَ ) که خودت باید حلش کنی.
    اعتقادات و کمک خواستن از خدا و ائمه که نزدیکترینها به خدا هستند جای خودش (باید باشه و ترک نشه. چون صددرصد یک جای کارت وابسته به اعتقادات میشه... بخصوص تو که قبلا مقید تر بودی...) ولی باید بگردی تقصیراتی که خودت توی این مشکل داشتی رو پیدا کنی.
    مثلا خام بودی
    پسرها رو نمیشناختی
    اصن برا چی عاشق شدی
    حالا ک داشتی عاشق میشدی چرا چشم بسته عاشقه یک آدم بیشعور شدی!
    چرا حالا که عاشق شدی دیگه بدی هاشو نادید گرفتی
    چرا دنبال نکات منفی اش نبودی تا باعث بشه قبل از اینکه این بلا بیاد سرت ازش دل بکنی
    اگه عاشق شدی تا حدی که انقدر این جدایی اذیتت کرده اشکال از کجا بوده؟
    آیا خدا رو از یاد برده بودی؟!
    اگز ازتباط داشتی باهاش ینی گناهی رو مرتکب میشدی خدا نهی اش کرده بود؟!
    و
    و
    و
    هزاران تقصیره دیگه که اگر بگردی پیدا میکنی...

ببین حالا که پیدا کردی باید دیدتو از این جهت که خدا سرت این بلا رو آورده عوض کنی
    باید به تقصیرات خودت نگاه کنیو و مثل یک آدم قوی بگی خودم کردم پس خودش به عهده اش میگیرم. اگر حالا تموم شده پس خودم کاری میکنم که برای همیشه از ذهنم پاک بشه. چون اون آدم بی ارزش تر از اونه که حالا که رفته من بازم بخوام بهش فکر کنم.

و حالا بگردی دنبال کمک هایی که خدا کردی و شاید تا حالا ندیدی
    مثلا: اون موقع که داشتی علاقمند میشدی یارها عذاب وجدان داشتی
    یا شک داشتی
    یا مثلا یک جاهایی بدی های طرف رو دیدی ولی باز نفست غالب شد و نادیده گرفتی
    یا بارها به این فکر کردی که نکنه اشتباه باشه یا گناه باشه کارم
    یا حتی گه گداری پیش خودت عذاب وجدان داشتی که اگر بهشون اهمیت میدادی زودتر از اینا ماجرا تموم میشد
    یا یکی دوبار دعواتون شد و تا سرحده کات پیش رفتین
    و
    و
    و
    یا درآخر که اون باطنه خودشو رو کرد و بهت خیانت کرد
    و تو ازش جدا شدی
    من مثال زدم. خودت بگرد پیدا کن امثال اینها رو. اینها همون امداد های خدا هستند که اگر بهشون اهمیت میدادی شاید اینطوری نمیشد
    حالا بیا طرز نگاهت به قضیه رو تکمیل کنیم.

تا وقتی با خدا قهر کنی حل نمیشه مشکلت
    بگو اشتباه از خودم بود. خدا خواست کمکم کنه ولی من نتونستم به خودم کمک کنم. حالا یک تاوانی دادم یا دارم میدم ولی بالاخره شکر خدا تموم شد.
    اگر باهاش ازدواج میکردی و با چهار پنج تا بچه (طرح افزایش فرزندان بصورت تصاعدی! ) تازه میفهمیدی شوهرت خیانت کاره به مراتب وضعت بدتر بود. اینو بعد از ازدواج درک خواهی کرد!
    حالا بیا کم کم با مشغول کردنه خودت به چیز های مختلف (کار. درس. تحقیقو...) و بازگشت به عبادات فراموشش کن.
    پیش هیچکس مشکلتو نگو. اتفاقی که افتاد رو...
    روانشناسا میگن بگین که خالی بشین. ولی من زیاد گفتنه یک مشکل رو قبول ندارم. هرچی بیشتر ب دیگران بگی بیشتر خودتو افکارتو درگیرش میکنی و اون مشکل رو بزرگ تر میکنی.
    یکبار پیش یک دوست گفتی خالی شدی تمام.
    دیگه انقدر راه برو بگو خدا رو شکر من مشکلی ندارم که خودت باورت شه.. سالمم. جوونم. راه برام بازه. آینده ای روشن دارم. و.و.و.
    بخدا جواب میده.
    احساس خوشبختی مگه چیه؟
    همین دنبال اتفاقات خوب کویچک توی زندگی بودن... همین ک سالمی جوونی. سنی نداری. امید به خدا. به آینده...

ما جواب گرفتیم. امتحان کن.

20. 4 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)