دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 49

موضوع: خرافه ی "بزنم به تخته!"

همکار تالار سایر موضوعات علمی و عمومی
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    810
    دریافت تشکر: 975
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array
    Client's: جدید8

پیش فرض پاسخ : خرافه ی "بزنم به تخته!"

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    من متوجه منظور شما نمیشوم. ممنون میشم تعریف شما را از این دو بدانم.
    چیزی که مسلم است این است که اگر شما همین الان یک گوشی موبایل و یا حتی ساده تر یک مداد را به انسان قرن ها پیش معرفی کنید؛ آن انسان شما را خواهد پرستید زیرا تعریف درستی از مداد ندارد و دقیقا نمی داند آن چیز سیاه چگونه در وسط یک چوب جای گرفته است.
    مسلما اگر تکنولوژی قرن های پیش رو نیز همین امشب به ما عرضه شود آن را یک جادو یا یک معجزه و یا یک پدیده ماورایی خواهیم پنداشت زیرا تعریف درستی از آن نداریم.

خب دوست من ، شما خودتان پاسخ خود را در هر بار می دهید.
    اینکه وقوع یک پدیده وعلت های آن بر ما پوشیده است(آن هم فقط به دلیل اینکه هنوز قدرت درکش را پیدا نکرده ایم) دلیل بر انکارش (انکار رخ دادنش و انکار اینکه حتما علتی در پس رخدادش بوده) نمی باشد.
    اینکه شاید ما تعریف و درک درستی از ماورا و امور ماورایی نداشته باشیم ، دلیلی بر ردشان نمی باشد.
    بله ، فرمایش شما صحیح هست هر پدیده ای قبل از آنکه علم به آن پیدا شود (این علم میتواند از راه شهودوحس باشد ، میتواند غیر شهودی و غیرحسی باشد) ، رخ دهد، این چنین برداشتی ازش میشود.در این که بحثی نیست.
    ولی بازهم وجود دارد ! ندارد ؟! خودتان هم مثالش را مطرح کردید.اینکه درک گذشتگان تا به این حد پیشرفت نکرده بوده و به وجود مداد و نحوه ساختش علم نداشتن، هیچ دلیل قانع کننده ای برای انکار وجود مداد نبوده و نیست. درسته ؟!مداد در آن روزگاران یک پدیده فراذهنی و فراتصوری بوده. این همان چیزیست که می توان از آن با عنوان ماورا یاد کرد.و اینکه مداد در آن موقع امری اینچنینی بوده دلیلی بر وجود نداشتنش که نبوده ! درسته؟!

البته در رابطه با این لغت خیییییییلی جای گفتمان وجود دارد.
    خب این ها مطالبی هستن که بحث مفصل را می طلبد و البته دانش وسیع و زمان لازم را .

ببینین،من تعریفی که من برای چشم زخم دارم را باچند سوال خدمتتان عرض میکنم.

آیا ما به وجود انرژی هایی در اطراف خودمان و.... اعتقاد و تا حدی علم داریم ؟!
    آیا به مثبت بودن ویا منفی بودن این انرژی ها علم داریم ؟یا بهتر بگویم آگاه هستیم ؟
    آیا ما به اینکه وقوع هر پدیده ای علتی دارد معتقد هستیم ؟
    آیا به این که همه چیز دراین دنیا در یه چرخه دخالت دارن علم داریم ؟
    آیا به اینکه در این چرخه هیچ انرژی به کلی از بین نمیره و فقط از شکلی به شکل دیگر تبدیل میشه هم علم داریم ؟
    آیا از این موضوع با خبر هستیم افرادی در گذشته و در زمان حال وجود دارن که با قدرت نگاهشان سنگ را ذوب می کنن ویا از روی آب راه می روند و ....؟

بسیار خب، پس تعریف علمی که من میتونم برای چشم زخم برای خود داشته باشم این هست که چشم زخم همان انرژی های منفی و یا با قدرت بالا ست که از هر چه در اطراف من هست ، به اموری که به نحوی به من مربوط میشه میرسه و موجب سلب کنندگی آن میشه.که در آن زمان به خاطر اینکه پذیرشش از جانب مردمان راحت تر بشه از آن با نام چشم زخم یادشده.
    مثلا از میکروب با نام شیطان یاد شده.برای سهولت در درک مردم.
    نمی دونم تا چه حد تونستم منظورم را منتقل کنم.
    ولی خلاصه اش این هست که اگر ما به امری علم کامل نداریم دلیل بر عد وجودش نیست.و بر اساس آنچه شما هم در بخش هایی از مطلبتان به آن اشاره داشتین ، اینکه هیچ چیز ماورایی وجود ندارد می تونم عرض کنم چون ما به علت های اصلی پیدایششون به طور کامل علم نداریم، پس دلیلی بر عدم وجودشان نیست.که البته خود شما هم در پست بعدی خود ب همین مطلب اشاره داشتین.

و دوست من اگر عرض کردم علم هم هنوز دلیلی برای اثبات برخی قضایا پیدا نکرده، نه اینکه آن ها وجود نداشته باشن ،نه! وجود دارن ولی علم کنونی ما تا به امروز دلیلی برای اثباتش یافت نکرده. چه بسا فردا یا روزها و سال های آینده دلیلی علمی برایشان یافت شود.

دوست من اگر هنوز هم متقاعد نشده اید، من با دانش اندکم که به مراتب از دانش جمع کثیری از دانشمندان که در حوزه های مختلف علوم به تحقیق و پژوهش پرداختن کمتر هست نمی توانم متقاعدتان کنم تا زمانی که بر نتایج بدست آمده از جانب همین دانشمندان هم اعتماد نداشته باشین.و همه آنان به این مطلب اشاره داشتن که علم کنونی بشر در مواردی هیچ توضیحی برای اثبات علت وقوع پدیده ای ندارد.شاید در آینده بیابد.

تنها می تونم پیشنهادی برایتان داشته باشم که در این زمینه خودتان به صورت مستقیم ب تحقیق بپردازین و نتایج حاصله را باهم مقایسه بفرمایید تا به پاسخ علامت سوال ذهنتان بیابید. و البته خوشحال میشیم از نظرات دوستان هم مطلع بشیم.
    یا به اندازه تلاشت آرزو کن یا به اندازه آرزوهایت تلاش.

2. 8 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط Client نمایش پست ها

خب دوست من ، شما خودتان پاسخ خود را در هر بار می دهید.
    اینکه وقوع یک پدیده وعلت های آن بر ما پوشیده است(آن هم فقط به دلیل اینکه هنوز قدرت درکش را پیدا نکرده ایم) دلیل بر انکارش (انکار رخ دادنش و انکار اینکه حتما علتی در پس رخدادش بوده) نمی باشد.
    اینکه شاید ما تعریف و درک درستی از ماورا و امور ماورایی نداشته باشیم ، دلیلی بر ردشان نمی باشد.
    بله ، فرمایش شما صحیح هست هر پدیده ای قبل از آنکه علم به آن پیدا شود (این علم میتواند از راه شهودوحس باشد ، میتواند غیر شهودی و غیرحسی باشد) ، رخ دهد، این چنین برداشتی ازش میشود.در این که بحثی نیست.
    ولی بازهم وجود دارد ! ندارد ؟! خودتان هم مثالش را مطرح کردید.اینکه درک گذشتگان تا به این حد پیشرفت نکرده بوده و به وجود مداد و نحوه ساختش علم نداشتن، هیچ دلیل قانع کننده ای برای انکار وجود مداد نبوده و نیست. درسته ؟!مداد در آن روزگاران یک پدیده فراذهنی و فراتصوری بوده. این همان چیزیست که می توان از آن با عنوان ماورا یاد کرد.و اینکه مداد در آن موقع امری اینچنینی بوده دلیلی بر وجود نداشتنش که نبوده ! درسته؟!

البته در رابطه با این لغت خیییییییلی جای گفتمان وجود دارد.
    خب این ها مطالبی هستن که بحث مفصل را می طلبد و البته دانش وسیع و زمان لازم را .

ببینین،من تعریفی که من برای چشم زخم دارم را باچند سوال خدمتتان عرض میکنم.

آیا ما به وجود انرژی هایی در اطراف خودمان و.... اعتقاد و تا حدی علم داریم ؟!
    آیا به مثبت بودن ویا منفی بودن این انرژی ها علم داریم ؟یا بهتر بگویم آگاه هستیم ؟
    آیا ما به اینکه وقوع هر پدیده ای علتی دارد معتقد هستیم ؟
    آیا به این که همه چیز دراین دنیا در یه چرخه دخالت دارن علم داریم ؟
    آیا به اینکه در این چرخه هیچ انرژی به کلی از بین نمیره و فقط از شکلی به شکل دیگر تبدیل میشه هم علم داریم ؟
    آیا از این موضوع با خبر هستیم افرادی در گذشته و در زمان حال وجود دارن که با قدرت نگاهشان سنگ را ذوب می کنن ویا از روی آب راه می روند و ....؟

بسیار خب، پس تعریف علمی که من میتونم برای چشم زخم برای خود داشته باشم این هست که چشم زخم همان انرژی های منفی و یا با قدرت بالا ست که از هر چه در اطراف من هست ، به اموری که به نحوی به من مربوط میشه میرسه و موجب سلب کنندگی آن میشه.که در آن زمان به خاطر اینکه پذیرشش از جانب مردمان راحت تر بشه از آن با نام چشم زخم یادشده.
    مثلا از میکروب با نام شیطان یاد شده.برای سهولت در درک مردم.
    نمی دونم تا چه حد تونستم منظورم را منتقل کنم.
    ولی خلاصه اش این هست که اگر ما به امری علم کامل نداریم دلیل بر عد وجودش نیست.و بر اساس آنچه شما هم در بخش هایی از مطلبتان به آن اشاره داشتین ، اینکه هیچ چیز ماورایی وجود ندارد می تونم عرض کنم چون ما به علت های اصلی پیدایششون به طور کامل علم نداریم، پس دلیلی بر عدم وجودشان نیست.که البته خود شما هم در پست بعدی خود ب همین مطلب اشاره داشتین.

و دوست من اگر عرض کردم علم هم هنوز دلیلی برای اثبات برخی قضایا پیدا نکرده، نه اینکه آن ها وجود نداشته باشن ،نه! وجود دارن ولی علم کنونی ما تا به امروز دلیلی برای اثباتش یافت نکرده. چه بسا فردا یا روزها و سال های آینده دلیلی علمی برایشان یافت شود.

دوست من اگر هنوز هم متقاعد نشده اید، من با دانش اندکم که به مراتب از دانش جمع کثیری از دانشمندان که در حوزه های مختلف علوم به تحقیق و پژوهش پرداختن کمتر هست نمی توانم متقاعدتان کنم تا زمانی که بر نتایج بدست آمده از جانب همین دانشمندان هم اعتماد نداشته باشین.و همه آنان به این مطلب اشاره داشتن که علم کنونی بشر در مواردی هیچ توضیحی برای اثبات علت وقوع پدیده ای ندارد.شاید در آینده بیابد.

تنها می تونم پیشنهادی برایتان داشته باشم که در این زمینه خودتان به صورت مستقیم ب تحقیق بپردازین و نتایج حاصله را باهم مقایسه بفرمایید تا به پاسخ علامت سوال ذهنتان بیابید. و البته خوشحال میشیم از نظرات دوستان هم مطلع بشیم.
    ربط دادن خرافات پیشینان به علم امروزی کاری بیهوده است.
    امروزه دانشمندان مبالغ هنگفتی برای جایزده دادن به افرادی اختصاص داده اند که در محیط آزمایشگاهی بتوانند توسط چنین انرژی هایی (مثبت و منفی) کار خاصی انجام دهند. ولی تمام افراد شرکت کننده در این آزمایشات یا دروغگو بوده اند و یا سعی در فریب اشخاص دیگر داشته اند.
    چه بسا بحث های دیگری در این حوضه نظیر احضار ارواح و یا طالع بینی هم توسط همین گونه آزمایشات رد شدند.
    اگر قرار بود که شما توسط انرژی ها اطرافتان بتوانید دنیا را زیر و رو کنید دیگر چیزی به نام علم وجود نداشت زیرا که هیچ قانونی ثابت دیگر نمی توانست وجود داشته باشد.

موفق باشید
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    810
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array

ربط دادن خرافات پیشینان به علم امروزی کاری بیهوده است.
    امروزه دانشمندان مبالغ هنگفتی برای جایزده دادن به افرادی اختصاص داده اند که در محیط آزمایشگاهی بتوانند توسط چنین انرژی هایی (مثبت و منفی) کار خاصی انجام دهند. ولی تمام افراد شرکت کننده در این آزمایشات یا دروغگو بوده اند و یا سعی در فریب اشخاص دیگر داشته اند.
    چه بسا بحث های دیگری در این حوضه نظیر احضار ارواح و یا طالع بینی هم توسط همین گونه آزمایشات رد شدند.
    اگر قرار بود که شما توسط انرژی ها اطرافتان بتوانید دنیا را زیر و رو کنید دیگر چیزی به نام علم وجود نداشت زیرا که هیچ قانونی ثابت دیگر نمی توانست وجود داشته باشد.

موفق باشید
    مشکل اینجاست که شما فقط بخشی از متن را برداشته و پاسخ را حتی بر اساس آن هم نمی دهین.
    عرض کردم، وقتی اندیشه دانشمندان در این زمینه برای شما غیر مفهوم و نامعقول و غیر علمی و ... باشه من نمی تونم در این زمینه کمکی به شما برای درک صحیح آن داشته باشم.وقتی شما حتی نظر و آن چه در این بین دریافتند را قبول ندارین ، نظر و بیانات من ذره ای بیش نیست و شما را اقناع نخواهد کرد.
    و اینکه منظور من از دانشمند، دانشمندانی بود که در امور نجوم و ستاره شناسی و پزشکی و زمین شناسی و . ... پژوهش دارند ،بود ، نه یه عده گمراه که به طالع بینی و احظار روح وموارد اینچنین که هیچ پایه و اساسی ندارند دامن زدند.
    پس بنا به فرمایش شما ، ما می بایست انرژی موجود در 4 عنصر اصلی شکل گیری جهان رو نادیده بگیریم ....!!!!
    ب این وجود پاسختان برای آن سوال ها منفی هست.
    پس هیچ چیز که سبب جهت دهی به تفکرتان باشد وجود ندارد و چنین گفت و گویی بی سرانجام خواهد ماند.
    پاینده باشین.

5. 6 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط Client نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که شما فقط بخشی از متن را برداشته و پاسخ را حتی بر اساس آن هم نمی دهین.
    عرض کردم، وقتی اندیشه دانشمندان در این زمینه برای شما غیر مفهوم و نامعقول و غیر علمی و ... باشه من نمی تونم در این زمینه کمکی به شما برای درک صحیح آن داشته باشم.وقتی شما حتی نظر و آن چه در این بین دریافتند را قبول ندارین ، نظر و بیانات من ذره ای بیش نیست و شما را اقناع نخواهد کرد.
    و اینکه منظور من از دانشمند، دانشمندانی بود که در امور نجوم و ستاره شناسی و پزشکی و زمین شناسی و . ... پژوهش دارند ،بود ، نه یه عده گمراه که به طالع بینی و احظار روح وموارد اینچنین که هیچ پایه و اساسی ندارند دامن زدند.
    پس بنا به فرمایش شما ، ما می بایست انرژی موجود در 4 عنصر اصلی شکل گیری جهان رو نادیده بگیریم ....!!!!
    ب این وجود پاسختان برای آن سوال ها منفی هست.
    پس هیچ چیز که سبب جهت دهی به تفکرتان باشد وجود ندارد و چنین گفت و گویی بی سرانجام خواهد ماند.
    پاینده باشین.
    خوشحال میشم ارتباط بین انرژی موجود در عناصر جهان و انرژی مثبت و منفی مورد نظرتان رو بگویید.
    در ضمن تئوری و تز ایجاد جهان از 4 عنصر اصلی بر میگردد به یونان باستان نه علم امروزی!
    البته ممنون میشم اگر از نتیجه تحقیقات دانشمندان در رابطه با چشم زخم هم لینک معتبر (خارجی) ارائه دهید.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

سلام بر همگی دوستان عزیز.
    در این مقاله چیزی به عنوان چشم زخم تشریح نشده.فقط زدن بر تخته و اویزان کردن مهره های ابی رو بیهوده دانسته و قرائت ایاتی از قران کریم را مفید.

وقتی تعریفی از چشم زخم و علت دقیق پدید امدن ان وجود ندارد چطور زدن به تخته بیهوده است و خواندن ایه مفید؟

صحت ان ازمایش شده؟

هرچند من اعتقادی به چشم زخم ندارم ولی برای ارامش خودم هر روز ایاتی رو موقع سوار شدن به خودرو میخونم و با نام خدا روزمو شروع میکنم.

کتاب هایی وجود دارد که ایه ای را برای کاربردی خاص معرفی میکنند.مثلا برای رفع پا درد.برای دور شدن مورچه ها.همینطور برای چشم زخم.واقعا چطور میشه این موضوعات رو هضم کرد؟

خب اگر به یک انگلیسی هم بگیم برای چشم زخم این ایه رو بخون اونم میتونه بگه خوندن ایه بیهوده هست.باید بزنی به تخته.

بهتره با مسائل زندگی درست برخورد کنیم.

من الان مچ پام درد میکنه.یعنی بگم امروز تو باشگاه چون سنگین کار کردم چشم خوردم؟ خب حالا چکار کنم؟

خدایا اگر چشم زخم وجود داره اونو از من دور نگه دار.خب این جمله بیهوده هست؟حتما باید و ان یکاد خوانده شود؟

امسال تابستون وقتی شمال بودیم قصد کردیم بریم مشهد.قبل از عازم شدن با خانواده عموم رفته بودیم به دامنه یکی از کوه ها.موقع برگشت ترمز خودرو عموم گیر کرد.به زور درستش کردیم.اومدیم.موقع ورود به روستامون یه گوسفند با کله خودشو کوبوند به در ماشینمون.این 2تا علامت.
    فرداش صبح زود راه افتادیم.هنوز هوا تاریک بود.یهو یه سگ پرید جلومون و یه برخوردی باهاش داشتیم.این 3تا علامت.
    خب ما چشم خوردیم؟اینا علامتایی مبنی بر نرفتن بود؟بایست بر میگشتیم؟اگر خرافاتی بودیم قطعا برمیگشتیم.ولی رفتیم و الانم صحیح و سلامت در خدمت شمام

8. 5 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    810
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array

خوشحال میشم ارتباط بین انرژی موجود در عناصر جهان و انرژی مثبت و منفی مورد نظرتان رو بگویید.
    در ضمن تئوری و تز ایجاد جهان از 4 عنصر اصلی بر میگردد به یونان باستان نه علم امروزی!
    البته ممنون میشم اگر از نتیجه تحقیقات دانشمندان در رابطه با چشم زخم هم لینک معتبر (خارجی) ارائه دهید.

عرض من ارتباط بین این دو ویا نبودنش نبود.
    بله .مطلع هستم. شما اگر به سوالاتی که پرسیده شد پاسخ دهین شاید بتوان بحث را به درستی ادامه داد.
    من عرضم این هست هر چیز در این دنیا انرژی داره.و هیچ انرژی در این دنیا ازبین نمی ره و فقط از شکلی به شکل دیگر تبدیل میشه.مثال 4 عنصر هم برای این بود که بفرمایید آیا بر وجود انرژی علم دارین یا خیر ؟ساده تراز این نمیشد مثالی برای اثبات وجود انرژی ارایه داد.
    عرضم را دقیق متوجه شدین ؟
    تحقیقات دانشمندان در رابطه با مسایل متنوعی میشه که به طور مثال همان که در ابتدا به آن اشاره داشتم هست.
    دوست بزرگوار، این مسیله خیلی وسیع هست و با نوشتارو گفتمان به این شکل شاید نتوان به نتیجه مطلوب دست یافت. پس بهتراست کمی بر پیشنهاد تاملی مجدد داشته باشین.

10. 6 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

بعضی دوستان از انرژی منفی صحبت نمودند که در امورات انسانی می توان گفت خواهی نخواهی نوعی از آن دارای نقش است؛ اما تنها از این منظر که روحیات افسرده، خلق و خوی کج ، افکار بد بینانه، اخبار بد و حتی واژگان دارای بار معنائی منفی می توانند به سان یک بیماری مسری، ناخودآگاه به اطرافیان در معرض آنها سرایت یابند. مثلا یک کارمند کج خلق و مریض در یک اداره، می تواند خیلی ساده بقیه کارمندان را تا ظهر نشده بد اخلاق کند؛ اما این مسائل همیشه زمینه ای روانشناختی دارند و ارتباطی به چشم زخم و هکذا ندارند.

در هر حال ما اصل دین را هم بر اساس عقلمان پذیرفته ایم ، لذا هر امر فرعی هم که می خواهد به دین بچسبد تا به ذهنمان ورود کند را نیز باید با همان عقل بسنجیم. اگر درست بود به صورت مشروط (به شرط عدم وجود شواهد نقض، داشتن اضافات من درآوردی و حواشی عوامانه) می پذیریم و اگر به نظرمان به هر صورتی غیر علمی و یا ضد عقلی بود، موقتا به Recycle Bin ذهن پرت می کنیم تا روزی که استدلالها و شواهد پشت آن، به نظرمان علمی و عقلی جلوه کند.
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

12. 7 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    810
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    بعضی دوستان از انرژی منفی صحبت نمودند که در امورات انسانی می توان گفت خواهی نخواهی نوعی از آن دارای نقش است؛ اما تنها از این منظر که روحیات افسرده، خلق و خوی کج ، افکار بد بینانه، اخبار بد و حتی واژگان دارای بار معنائی منفی می توانند به سان یک بیماری مسری، ناخودآگاه به اطرافیان در معرض آنها سرایت یابند. مثلا یک کارمند کج خلق و مریض در یک اداره، می تواند خیلی ساده بقیه کارمندان را تا ظهر نشده بد اخلاق کند؛ اما این مسائل همیشه زمینه ای روانشناختی دارند و ارتباطی به چشم زخم و هکذا ندارند.

در هر حال ما اصل دین را هم بر اساس عقلمان پذیرفته ایم ، لذا هر امر فرعی هم که می خواهد به دین بچسبد تا به ذهنمان ورود کند را نیز باید با همان عقل بسنجیم. اگر درست بود به صورت مشروط (به شرط عدم وجود شواهد نقض، داشتن اضافات من درآوردی و حواشی عوامانه) می پذیریم و اگر به نظرمان به هر صورتی غیر علمی و یا ضد عقلی بود، موقتا به Recycle Bin ذهن پرت می کنیم تا روزی که استدلالها و شواهد پشت آن، به نظرمان علمی و عقلی جلوه کند.

بله کاملا قبول دارم فرمایشتان را.
    در این عالم همه چیز میتواند انرژی داشته باشد حتی لغات و کلمات.
    و در مورد سطل زباله هم درست می فرمایید.

14. 5 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    810
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام بر همگی دوستان عزیز.
    در این مقاله چیزی به عنوان چشم زخم تشریح نشده.فقط زدن بر تخته و اویزان کردن مهره های ابی رو بیهوده دانسته و قرائت ایاتی از قران کریم را مفید.

وقتی تعریفی از چشم زخم و علت دقیق پدید امدن ان وجود ندارد چطور زدن به تخته بیهوده است و خواندن ایه مفید؟

صحت ان ازمایش شده؟

دوست من ، مشکل اینجاست که عقل ما محدود هست و لحظه به لحظه بر قدرت درک و استنباط آن افزوده میشه.
    و اینکه ما میخواهیم تمام مسایل را باقدرت عقلمان(همین عقلی که همه بر نقصش اعتراف داریم) بسنجیم.این کمی درست در نمیاد.مثل همون مداد که درگذشته چون علم بر آن وجود نداشت پدیده ای عجیب ازش یاد میشد و پذیرشش سخت بود و الان امری طبیعی است.
    اگر عقلمان در این زمانه به چیزی قد نمی دهد دلیلی بر آن نیست که وجود ندارد و هیچ تضمینی وجود ندارد در آینده نتوان دلیل عقلانی و علمی برای اثبات وجودش نیاورد.

هرچند من اعتقادی به چشم زخم ندارم ولی برای ارامش خودم هر روز ایاتی رو موقع سوار شدن به خودرو میخونم و با نام خدا روزمو شروع میکنم.

در این موضوع که کلمات دارای انرژی هستن که شکی نداریم ؟! اینکه وقتی به کسی کلام خوب یا بد می زنیم و یا چره گرفته ای داریم یا شادابیم و تمامش انرژی دارد که شکی نداریم ؟
    پس باور کنیم تمام لغات موجود در دعاها و قرآن و ... از این قائده مستثنانیستن.همین خواندن آیات و ... موجب آرامشتان می شوند.پس انرژی به شما منتقل میشه.حال از این انتقال انرژی با نام های تلقین و... هم یاد میشه.
    برای همین موثر هستن.

بهتره با مسائل زندگی درست برخورد کنیم.

چیزی وجود دارد که راه درست برخورد کردن با مسائل زندگی را یادمان داده و آن دین هست.که خود شما هم در پست های قبلی تان به آن اشاره داشتین.

من الان مچ پام درد میکنه.یعنی بگم امروز تو باشگاه چون سنگین کار کردم چشم خوردم؟ خب حالا چکار کنم؟

خدایا اگر چشم زخم وجود داره اونو از من دور نگه دار.خب این جمله بیهوده هست؟حتما باید و ان یکاد خوانده شود؟

نه این جمله بیهوده نیست و در واقع خلاصه شده همان آیات هست.این به شما انرژی میده.خود را به وجودی میسپارید که قدرت مطلق هست و همین امر موجب خیلی اتفاقات مثبت وکاهش اتفاقات منفی میشه.

امسال تابستون وقتی شمال بودیم قصد کردیم بریم مشهد.قبل از عازم شدن با خانواده عموم رفته بودیم به دامنه یکی از کوه ها.موقع برگشت ترمز خودرو عموم گیر کرد.به زور درستش کردیم.اومدیم.موقع ورود به روستامون یه گوسفند با کله خودشو کوبوند به در ماشینمون.این 2تا علامت.
    فرداش صبح زود راه افتادیم.هنوز هوا تاریک بود.یهو یه سگ پرید جلومون و یه برخوردی باهاش داشتیم.این 3تا علامت.
    خب ما چشم خوردیم؟اینا علامتایی مبنی بر نرفتن بود؟بایست بر میگشتیم؟اگر خرافاتی بودیم قطعا برمیگشتیم.ولی رفتیم و الانم صحیح و سلامت در خدمت شمام

نه دوست من.ما نباید تمام مسائل ناگوارو غیر منتظه ای که در اطرافمون اتفاق میوفته را به پای چشم زخم و پیش روی به سوی خرافات و دامن زدن به آن ها کنیم.

خیلی وقایع از سر بی دقتی و کم توجهی خودمان و اطرافیان و نبود برنامه ریزی و.... هست و هیچ ربطی به چشم زخم و خرافات اضافه شده به آن نداره.
    عرضم را تکرارمیکنم.چشم زخم و... نامی هست برای درک بهتر مردم.و حتما دلیل علمی و منطقی دارد که هنوز علم ما به آن نرسیده.
    مثل مردم زمان های دور نباشیم که هر پدیده ای را رد می کردن و الان اثبات شده هست به لحاظ علمی و عقلی و منطقی.

16. 5 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

همکار تالار اقتصاد
    ارسال تشکر
    2,623
    دریافت تشکر: 2,398
    قدرت امتیاز دهی
    775
    Array
    plarak12's: جدید145

سلام به همگی امیدورام ایام خوبی رو سپری کنید :)
    ی نکته مهم هست واون اینه که ما در فضای حقیقی و حتی با رعایت اصول بحث و.... باز هم دراکثر موارد ب جای خوبی نمیرسیم حال چبرسه ب فضای مجازی و بحث هایی ک عموما خارج چارچوب و بعضا دیکته عقاید و ... هست!!
    اما بخاطر درخواست دوستان برای شرکت در بحث بصورت اجمالی نظرمو بیان میکنم ...
    قبلش این نکته رو عرض کنم ک خوبه ما زیاد علم زده نشیم و منطق و قوای تعقل و حس و درک خودمون رو محدودب نظر یسری افراد دانشمند نما ویا بعضا اندیشمند و ... نکنیم.

درباب چشم زخم موضوعی ک برا شخص من کاملا ثابت شده چ از نظر علمی و چ حسی و ... وجود چنین قوایی درون هر انسانی هست
    نمونش نیروی چشم و نیروی ذهن (تمرکز)و ... یاد میشه واین مدل نیرو ها معطوف ب چشم هم نیست ، که ما نمونه هایی از این رو در بحث تله پاتی (ارتباط ذهنی) داریم ک این موضوع در جای خودش اثباط شده هست و مقالات و ازمایشات زیادی دربارش نوشته و .... ک مجال بحث نیست .. جوینده یابندست ،بگردید پیدا میشه :)
    خودم هم این موضوع رو بصورت حسی کاملا تجربه کردم .... مخصوصا تله پاتی رو اما هنوز یاد نگرفتم کنترلش کنم ... یعنی واقعا نیاز به تلاش و مخصوصا تمرکز داره ...
    درباب نیروی چشم هم ک دیگه ی دورانی داستان ها دیدیم دوستان نزدیکم درجریان اند

وحتی بیشتر افراد شاید تجربه کردند اما بخاطر عدم توجه و اگاهی و تکرار و ... درک درستی نسبت بهش پیدا نکردند ، مخصوصا بحث تله پاتی و نیروی ذهن رو حتی با اندازه گیری فرکانسی ک از مغز فرد هنگام تمرکز و ... انجام شده کاملا مبین این قضیست ، بحث درباهر مدیوم ها هم نمیکنم .... ...
    درباره نیروی چشم هم نمیدونم شما دید یا نه افرادی رو ک با تمرکز چشمشون اشیا رو حرکت و ....
    ویا مارتاز ها و ....
    موضوع زیاد پیچیده نیست
    اما نباید از ایجاد و نفوذ خرافه و افرادی ک از این طریق بدنبال منفعت اند رو نادیده گرفت .....
    چیزی ک مسلمه این عالم براساس انرژی بنا شده و همه تبدیلات برپایه انرژی هست و چ در اسناد روایی معتبر دینی(داستان معراج پیامبر و ...) بیان شده ،ک یمدت خودم درگیر کندوکاو این مسائل بودم ک واقعا جالب بوده وهست ....
    و مرحوم انیشتین و نظریات اون درباره انرژِی و ... رو هم نمیشه نقض کرد وتنها میشه پپیشرفتش داد

درباره چوب یه کتابی بود یکی از دوستانم چندین سال پیش بهم پیشنهاد خوندنشو داد کاسمش یاد نیست ،دراون کتاب این موضوع رو ثابت کرده بودند ک بهترین چیز برای جذب انرژی ها چوب هست ،ک این موضوع برای من خیلی جالب بود و هست
    همین الانم یکی از بهترین صداگیر ها و جاذب ها چوب هست ... دراتاقتو نگاه کنید ...
    ی تمرینی بود یکی از اساتید ما برامون ملزم کرده بود همین تمرین تمرکز برچشم بود ک صبح ها باید انجامش داد ... خیره شدن به یک نقطه فرضا نقطه ای روی کاغذی ک روی دیوار اتاق زدیم و پلک نزدن تا حد ممکن
    ومهمتر تکرار این کار تا زمان پلک نزدن افزایش پیدا کنه و البته نکته اصلی داشتن ذهنی اروم و که نتیجش تمرکز و اختیار داشتن قوا هست ،البته راه رسیدن به چنین درجاتی از طرق معنوی و خودسازی نه بقصد دستیابی به این چیزا بلکه برای هدف والا وجود داره واین قبیل چیزها تنها از اثار خلوص و طهارت ذهن وجان هست ،ک البته راه های اغیر معنویشم وجود داره

درباب علم اعداد و علوم غریبه هم شکی نیست وندارم ک این علوم وجود داشته و وجود داره ...
    ولی چون هنوز علم تو این عرصه مانور زیادی نداده زیاد قابل لمس نیست ، والبته دستیابی به این مهارت و ... هم کار هرکسی نیست ...
    و این نکته هم هست ک برخی سودجو و شیاد دارن تنها ب اسم این علوم و ادا و ... به کلاهبرداری از مردم ساده لوح و ... میپردازند
    قصد قانع کردن کسی رو ندارم صرفا بیان حقایقی بود که لمسشون کردم ومیکنم ... و بنظرم مسائلی بدیهی و کاملا معمول جهان ما هستند و در فضای مجازی شرایط بحث و توضیح بیشتر ندارم ...
    سبز باشید

خواهی نشوی رسوا ، همرنگ شرافت شو ... !
    بورس به همین سادگی {آموزش مقدماتی}

18. 8 کاربر از پست مفید plarak12 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)