دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: مشکــلات در دنیـــای مجـــــــــــازی

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

پیش فرض پاسخ : مشکــلات در دنیـــای مجـــــــــــازی

مشکلات در فضای مجازی

بنده 5 سالی میشه که در فضای مجازی خیلی فعال شدم
    بعضی وقت ها روزی 1 ساعت بوده و چند ماه بابت تحقیقات مختلف تا روزی 8 ساعت کار با اینترنت (میشه با اعتیاد به اینترنت مقایسش کرد)
    از اینترنت استفاده های مختلفی کردم -- روابط اجتماعی و دوستی - تحقیق - مطالعه - سرگرمی و بازی - کار و تجارت و......
    نمیشه گفت خیلی با تجربه هستم اما تجربیاتم قابل بیان هستند

مشکلات در فضای مجازی از اولین قدم ورود به فضای مجازی شروع میشه
    قصد و هدف از ورود به این فضا
    اگر هدف از ورود به فضای مجازی رو بدونیم با کمی اموزش و رعایت مسائل امنیتیکنترل کنیم هیچ مشکلی برامون پیش نمیاد

هدف از ورود به فضای مجازی ساده شدن کارهایی هست که در فضای زندگی واقعی انجام میدیم
    ارتباط - مطالعه - سرگرمی-فعالیت های اقتصادی و مالی جایگزین سفرها در زندگی واقعی و...

تمام این فعالیتها هر روی مثبت دارند و هم روی منفی

ارتباطات اجتماعی هم میتونن مثبت باشند و هم منفی
    مطالعه میتونه برای افزایش اطلاعات عمومی باشه یا برای ساخت یک بمب!!
    سرگرمی میتونه برای خندوندن خود و دیگران باشه یا برای مسخره کردن یک نفر - یک قوم یا یک ملت
    فعالیت های اقتصادی میتونه تجارت و ارتباط اقتصادی حلال و مثبت باشه - یا دزدی و کلاهبرداری و.....
    و
    همونطور که در دنیای واقعی اطلاعات خصوصی به اشتراک گذاشته نمیشوند - در دنیای مجازی هم همینطور نباید این اتفاق بیفته

در هر موضوعی که در فضای عمومی و واقعی رعایت میشه باید در فضای مجازی هم رعایت بشه!!!

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

2. 11 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

به نظر من اولا در فضای وب بیشتر باید بد بین بود، هم به مطالبی که می خوانیم (علمی، شبه علمی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی، اخبار محلی و ...) و هم به درخواستهای مشکوک کاربران مجازی
    دوم در این مدتی که در اینترنت فعال شده ام، دو موضوع را متوجه شده ام ؛ یکی اینکه درصد انسانهای دچار انواع اختلالات روانی، خیلی بیشتر از آن چیری بوده که قبلا فکر می کرده ام و یکی هم اینکه در میان عوام جامعه(عوام تحصیلکرده !)؛ سایتها و تالارهای زرد ویژه وقت کشی تنهایان، خیلی بیشتر از سایتهای آگاهی دهنده و فاخر علمی، فنی و ... طرفدار دارد.
    سوم اینکه با ارزش ترین نعمتی که هر انسانی دارد، وقت اوست و اینترنت می تواند یا به بهترین شیوه آن را پر کند و یا به بدترین صورت، نقد جوانی شما را نابود کند. انتخاب با شماست.
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    به نظر من اولا در فضای وب بیشتر باید بد بین بود، هم به مطالبی که می خوانیم (علمی، شبه علمی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی، اخبار محلی و ...) و هم به درخواستهای مشکوک کاربران مجازی
    دوم در این مدتی که در اینترنت فعال شده ام، دو موضوع را متوجه شده ام ؛ یکی اینکه درصد انسانهای دچار انواع اختلالات روانی، خیلی بیشتر از آن چیری بوده که قبلا فکر می کرده ام و یکی هم اینکه در میان عوام جامعه(عوام تحصیلکرده !)؛ سایتها و تالارهای زرد ویژه وقت کشی تنهایان، خیلی بیشتر از سایتهای آگاهی دهنده و فاخر علمی، فنی و ... طرفدار دارد.
    سوم اینکه با ارزش ترین نعمتی که هر انسانی دارد، وقت اوست و اینترنت می تواند یا به بهترین شیوه آن را پر کند و یا به بدترین صورت، نقد جوانی شما را نابود کند. انتخاب با شماست.

بسیار عالی گفتید جناب نو آور ..
    انسان هایی بی منطق و روان پریش در محیط مجازی فراوان است ...
    اوایل خود من نیز بد بین نبودم ولی حال بسیار بسیار بدبین هستم ..
    دلم تنگه پرتقالِ من!

5. 8 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    دریافت تشکر: 1,091
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

من از خانم نارون به دلیل ایجاد بحث ممنونم.به هیچ عنوان به کسی در فضای مجازی اعتماد نکنید شما قصدی نداری ولی دیگران از درون شما خبر ندارند نمیدانند چه میگذرد این فضاها بسیار مخربند البته بعضی از افراد مضرش کردن اینگونه افراد برای جامعه نیز مضرند حواسمان باشد به کسی اعتماد نکنیم.ولی نمیدانم چرا انسانهایی باید پیدا شوند که حتی در حد بسیار کم هم شعور اجتماعی و انسانی ندارن برایشان متاسفم

7. 9 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط هارمونی کا نمایش پست ها
    بسیار عالی گفتید جناب نو آور ..
    انسان هایی بی منطق و روان پریش در محیط مجازی فراوان است ...
    اوایل خود من نیز بد بین نبودم ولی حال بسیار بسیار بدبین هستم ..

آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

9. 4 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط هارمونی کا نمایش پست ها
    با سلام خدمت خانوم نارون شاداب... واقعا آنقدر سوء استفاده و آزار و اذيت در محيط مجازى شايع شده است که به هيچکس نمى شود اعتماد کرد؛ چه بسا طرف مقابل عارى از هر گونه نکات ذکر شده باشد... به نظر من در محيط مجازى بانوان بايد خيلى بيشتر مراقب خود باشند، بخصوص که حال بعضى از افراد هر گونه عکسى را در شبکه هاى اجتماعى متفاوت قرار مى دهند... خود من آنقدر خبر اخاذى از افراد را از طريق عکس و ... شنيدم که ترسيده شده ام .. خيلى از افراد گول سادگى طرف مقابل را مى خورند و فريب حرف هاى قشنگ قشنگ مى شوند.. بايد محتاط بود و هوشيار... سپاس از شما.

سلام ..... باتشکر از شما

مخصوصا در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف با این مورد روبرو هستیم که افراد تصاویر شخصی خود را به اشکال گوناگون در معرض دید دیگران قرار می دهند .

برخی افراد در دنیای واقعی دچار خودکم بینی ، اعتماد به نفس پایین ، اختلال بدشکلی بدن ( که از ظاهر خود رضایت ندارند ) ، خودشیفتگی و ... ، هستند . وقتی این افراد تصاویر خود را به اشتراک

می گذارند ، درواقع در پی تایید طلبی می باشند و از اینکه به نوعی مورد توجه دیگران قرار می گیرد احساس رضایت می کند ، چیزی که در دنیای واقعی ممکن است دست پیدا نکرده باشد .

در مقابل برخی افراد هستند که همانطور که شما به خوبی اشاره کردید نهایت سواستفاده را می کنند .

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

11. 10 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Client نمایش پست ها
    امروز خبری را مرتبط با موضوع ایجادی مطالعه می کردم.

در آن خبر آمده بود،تحقیقات نشان داده اند، افرادی که در دنیای واقعی در زمینه برقراری ارتباطات اجتماعی با دقت و تیزبینی و احتیاط بیشتری پیش می روند در دنیای مجازی هم چنین عملکردی خواهند داشت.

به نظر من، اگر فردی در دنیای واقعی دنبال برقراری ارتباطات سالم به جهت افزایش روابط خود برای نیل به اهداف مثبتش باشد،( اهدافی که اثرات ونتایج دستیابی به آن ها ، برای خود فرد و افرادی که در ارتباط بااو هستن مفید می باشد)، در دنیای مجازی هم اینگونه خواهد بود.

در دنیای مجازی اگر هر فردی مراقب این باشد که چگونه رفتاری را دارد،اصلا جای نگرانی و... وجود نخواهد داشت.این ما هستیم که با رفتارمان ،شرایط و موقعیت پذیرش و یا عدم پذیرش وقایع در محیط مجازی را ایجاد می کنیم.

یعنی در بسیاری موارد اینگونه هست و البته باید توجه داشت که استثنا هم وجود دارد.یعنی با وجود تمام مراقبت ها ودر نظر گرفتن تدابیر امنیتی و ... بازهم افرادی سواستفاده گر در چنین محیط هایی وجود دارن همانگونه که در محیط واقعی وجود دارن.

تصور من این هست که جداکردن این محیط ها به این شکل اشتباه هست و این جدایی باعث ایجاد چنین مسایلی شده.

برخی معتقد هستن، در این محیط ها(مجازی) می توانند حیا را کنار گذاشته و حرمت ها را بشکنند و همین امر موجب بی پروایی در عملکردشان میشه و به دنبالش مشکلات متعددی به وجود می آید.

اگر همانگونه که در محیط واقعی یک فرد شخصیت مبادی آدابی دارد در چنین محیط هایی همین گونه باشد و خود را مسیول بداند و ... از بسیاری از مشکلات کاسته خواهد شد.

سپاس بابت مطلب خوب شما.

باتشکر از شما

با توجه به اینکه انسان موجودی اجتماعی است و نیاز به ارتباط و تعامل با دیگران یک نیاز طبیعی در افراد هست .

جامعه چه مجازی و چه واقعی را من و شمای نوعی می سازیم و مدیریت می کنیم ، درواقع با مدیریت صحیح می توان هدایت محیط را به دست گرفت .

براساس نظر شما ، این جدایی محیط واقعی و مجازی ، نباید اتفاق بیفتد ، حرف شما را قبول دارم ولی

به طور مثال ، من نمیتونم بین دنیای واقعی و مجازی ، تفاوتی قائل بشم ، همونطوری که در دنیای واقعی هستم در دنیای مجازی هم رفتار میکنم ولی در مقابل می بینم که طرف مقابل من

اینطور نیست و ممکن است برای من مشکلی ایجاد بشود ، به نظر شما در اینجا چه راهکاری پاسخگو خواهد بود ؟

نظرات مفید و روشنی ارائه کردید ، درواقع در محیط واقعی هم با چنین افراد روبرو هستیم .

* مسئولیت پذیری یک وظیفه فردی هست که هر فرد باید رعایت کند ، مسئولیت رفتار خودش و واکنشی که در طرف مقابل ایجاد می کند ، را برعهده بگیرد .

مجلـــه رویش ذهــن

13. 9 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    نمی دانم
    ارسال تشکر
    23
    دریافت تشکر: 51
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

همه این مطالب چرت و پرته

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عشق برق نمایش پست ها
    همه این مطالب چرت و پرته

سلام

ممنون که در بحث شرکت کردین و نظر دادین

اگر امکان دارد به طور موردی نام ببرین کدام یک از موارد نامناسب و به قول شما چرت و پرت هست ؟

مجلـــه رویش ذهــن

16. 7 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

هیچ گاه نمیشود گفت مکان ها و شرایط جدید تاثیری بر شخص ندلرند ... تاثیر فضاهای مختلف برشخص بستگی به جنبه و ... کم یا زیاد است ولی هست ...
    این وسط کم نیستند انسان های بیمار و ...
    و کم نیستند انسان های ساده ک به همه اعتماد بیش از حد دارند
    و این وسط بسیارند کسانی که آبرو می ریزند ....
    و کسانی ک آبرویشان برده می شود .....
    بهترین راه انتخاب بهترین و سالم ترین فضا برای تفریح ,تبادل نظر ,بحث و .... است ...
    و ندادن هیچ گونه اطلاعاتی ...
    به شخصه دیده ام در رابطه با یکی از دوستان ک فردی تقلا می کرد تا شماره بگیرد در حالی که خود را دبیر فیزیک معرفی کرده بود و ب اصطلاح می خواست برای وبلاگ علمی اش معما بفرستد ولی قصد سوء داشت .....
    اعتماد در فضای مجازی به هیچ وجه نباید باشد .... به هیچ وجه ... مگر آن که عکسش ثابت شود ....
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

18. 7 کاربر از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)