دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 121

موضوع: ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

همكار تالار اخبار
    رشته تحصیلی
    مهندسي مديريت پروژه
    ارسال تشکر
    4,842
    دریافت تشکر: 3,026
    قدرت امتیاز دهی
    3470
    Array

پیش فرض پاسخ : ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar ArTeSh Bod Dadbin نمایش پست ها
    مشخص نیست که آیا صداوسیما در برنامه ای برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، ترویج چنین نوع رفتار و پوششی را دنبال می کند؟ آیا صداوسیما بازخوردی از تاثیر پخش چنین برنامه های ترویجی می گیرد و بر مبنای آن عمل می کند؟
    من نماینده رئیس صداوسیما نیستم :)
    این افراد جزئی از جامعه هستن نباید انقد انگشت اتهام روشون باشه ازشون دعوت شده اون ها هم اومدن
    من خودم برنامشو ندیدم نمیتونم از عمق تاثیرش صحبت کنم و قضاوتش کنم ولی این رو توجه داشته باشید که با یک بار پخش برنامه ای که کمتر از یک ساعته و اون هم نصفه شب اجرا میشه مطمئن باشید چندان تاثیر گذار نمیتونه باشه
    دلی که در دو جهان جز تو هیچ یارش نیست
    گرش تو یار نباشی جهان به کارش نیست

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    دریافت تشکر: 19,588
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array
    *FATIMA*'s: جدید75

به نظر من به جاى پيش پيش قضاوت كردن ، لينك برنامه گذاشته ميشد حرفاشون رو ميشنيديم اقلاً

هركسى يه عقايدى داره و ما موظفيم بهشون احترام بذاريم نه اينكه جبهه بگيريم

علف هرز چيست ؟!
    گياهى است كه هنوز فوايدش كشف نشده است
    ....
    بحث: زندگی با گیاهان دارویی

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

سخنرانی برای دفاع از حق در جای خود نه در برنامه تلویزیونی که بیماردلان هم تشریف بسیاری دارند.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    از گلشیفته دفاع میشود برا عقاید یه خونواده احترام قائل نمی شود.چه مردمان آزاد محوری داریم.روشن فکری درحد لالیگا.(خطابم با همه خورده گیران هست)

بنده نه عکس این برنامه رو دیدم و نه خوده برنامه رو.اما میدونم هر فردی اجازه دارد طبق عقاید خودش بدون مزاحمت به دیگران زندگی کند.

آرایش غلیظ و باز بودن دهن تا بناگوش و گپ زدن با مجری و... تشویق دارد چون دمده نیستن.

لزوما آدما با عقاید شماها زندگی نمیکنن.یاد بگیرین به مردمی که آزارشون به مورچه هم نمی رسد احترام بذارین.
    فکر نمیکنین دیگه دارین شعار میدین جناب عبدالله عزیز؟؟؟
    اینجا جامعه س نه بیابان دوست عزیز!!!!
    نمیشود که هرکس هرطور خواست بپوشد و بخورد و برخیزد و بگوید چهار دیواری اختیاری....داریم با هم زندگی میکنیم و باید چهرچوب رو درست رعایت کنیم
    این حرف شما وقتی صحت داره که برید تنها توی کره ی ماه زندگی کنید و بگید هرطور دوس دارم میپوشم و کسی هم نمیبیند و به کسی ارتباطی ندارد
    اگر به ما ارتباط ندارد پس چطور گشت ارشاد روزانه کرور کرور زن و مرد رو سوار میکنه و میبره آن هم به اتهام بد حجابی؟؟؟؟
    اگر این به بقیه ربط ندارد پس آن هم به بقیه ارتباطی نداردددددد
    آیا این بد حجابی نیست؟؟؟؟؟
    اینکه کم بپوشی که فقط نمیشه بد حجابی.....اینکه اینطوری اسلامو سیاه جلوه بدی هم بدحجابیست
    امام علی علیه السلام هم دل خوشی از فرقه ی علی اللهی ها نداشت.....آنان هم افراط میکردند......آیا این نوع پوشش افراط نیست؟؟؟؟؟؟در مثل مناقشه نیست و منم امام علی علیه السلام رو مثال زدمو....کاری که این ها میکنن معادل فرقه ی علی اللهی هاست....مگر اون موقع این افراد نمیتوانستند با آزاد اندیشی زندگی کنند؟؟؟؟؟
    چرا فقط به فکر این هستین که سریع نقل قول بزنین و به خودتون بگید آفرین دارم از یه کاربر دون پایه غلط املائی میگیرم!!!!
    یکم فکر کنید خواهشا
    تلویزیون یک رسانه ی جمعی هستش که تقریبا بی بضاعت ترین افراد هم بهش دسترسی دارن.....امیدوارم یکم فکر کنین و با خودتون به این نتیجه برسین که برنامه های تلویزیون که عامه ی مردم هر شب پاش میشینن 99 درصد جنبه ی فرهنگ سازی داره
    اگر به ما ربطی نداره اگر نظر ما از نظر جناب عبدالله دخالت محسوب میشه منم میخام بگم که اگه این افراد دوست ندارن مورد قضاوت قرار بگیرن خواهشا نیان توی تلویزیون که یه رسانه ی همگانیه
    چطور کاری که یه بازیگر کرده و تفریط محسوب میشه بده.....ولی یه کار افراطی خوبه؟؟؟؟؟
    وقتی تفاوت اینو نمیخواین در نظر بگیرین.....جناب عبدالله......متاسفانه من دیگه حرفی ندارم
    خواهشا نقل قول هم نزنین
    یا حق
    ویرایش توسط BaAaroOoN : 26th September 2014 در ساعت 11:49 PM

4. 5 کاربر از پست مفید BaAaroOoN سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    776
    دریافت تشکر: 1,716
    قدرت امتیاز دهی
    3772
    Array

این اسلامیه که اینا درآوردن...اسلام واقعی مخالف افراط و تفریط،یه دینی متعادل هستش، حدود همه چی هم توش مشخص شده احتیاجی به این زیاده روی ها نیست... نه به اونایی که خودشون و ول کردن انگار نه انگار
    نه به اینا که خودشون اینجوری گرفتن
    او دور ازین کرانه ، من دور از آن کرانه ..

6. 4 کاربر از پست مفید my dream سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    7,109
    دریافت تشکر: 7,523
    قدرت امتیاز دهی
    1519
    Array
    بلدرچین's: جدید39

من دیدم برنامه رو کامل.
    راستش یه جوری شدم.حجاب دیگه اینقدر هم جالب نیست...تازه وقتی مجری پرسید چرا دخترتان رو زود شوهر دادید و این مسئله ممکنه توی بلوغ تاثیر بزاره جواب روشنی نداد این روحانی...واقعا حای تاسف داره...
    و مسائلی که نباید در تلویزیون مطرح میشد توسط این روحانی مطرح شد.چیزهایی که دور از شان تلویزیون است...

کانال ایده داستان را در تلگرام دنبال کنید... ideh_dastan@

8. 4 کاربر از پست مفید بلدرچین سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

نقل قول نوشته اصلی توسط ✿elnaz✿ نمایش پست ها
    من نماینده رئیس صداوسیما نیستم :)
    این افراد جزئی از جامعه هستن نباید انقد انگشت اتهام روشون باشه ازشون دعوت شده اون ها هم اومدن
    من خودم برنامشو ندیدم نمیتونم از عمق تاثیرش صحبت کنم و قضاوتش کنم ولی این رو توجه داشته باشید که با یک بار پخش برنامه ای که کمتر از یک ساعته و اون هم نصفه شب اجرا میشه مطمئن باشید چندان تاثیر گذار نمیتونه باشه
    جامعه ی اصیل ایرانی و شیعی واقعی ، چنین افرادی رو نداره !

10. 2 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

همکار تالار اقتصاد
    ارسال تشکر
    2,623
    دریافت تشکر: 2,398
    قدرت امتیاز دهی
    775
    Array
    plarak12's: جدید145

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar ArTeSh Bod Dadbin نمایش پست ها
    پخش زنده مصاحبه با دو زن یک خانواده که به خاطر پوشش نامرسوم آنها که حتی چشم هایشان به خاطر حجاب سخت آنها دیده نمی شد، به سرعت در شبکه های اجتماعی جلب توجه کرد.
    به نام خدا
    و با سلام خدمت همه دوستانی که این تاپیک رو دنبال میکنند
    من تغریبا بصورت اتفاقی بیشتر این برنامه رو دیدم و خیلی برام جالب بود به حدی که ضبطش کردم
    اول پیش خودم گفتم اخه تو این دوره با این وضع و نوع پوشش مرسوم دیگه کیه مثل صده های گذشته پوشه بذاره
    و اخه درسته تو برنامه تلویزیونی این جور مسائل اونم این مدلی ذکر شه و ملت همه از دین زده میشن و ...
    و بدتر از اینها یک آن تو ذهنم گذشت اینا چقدر شبیه این زنهای عرب و داعشی اند و احتمالا شبیه این ادمای افزاطی اند که از دین فقط ظواهرشو میدونند ....
    (چون این جور افراد رو هم دیدم و البته خیلی هارو هم که ظواهر و باتنش رو کامل با هم دارند)
    اما وقتی برنامه و صحبت هاشونو دیدم از این پندار خودم شرمنده شدم ، واقعا میگم خیلی از خودم بدم اومد که از رو ظاهر قضاوت کردم بدون این که ذره ای با این خانواده اشنایی یا برخورد داشته باشم و ایده اولوژی اونها رو بدونم
    مخصوصا وقتی به نوع رابطه بین اعضای این خانوده تو صحبت هاشون پی بردم ، رابطه بی نهایت صمیمی و مملو از احترام، شاید رابطه ای که بیشتر تو رمان ها و داستان ها هست، کم کم نظرم به جنبه های دیگه این موضوع جلب شد و یجور کلا مبهوت شدم
    (پدر خانواده تو اکثر جواب های مجری میگفت ، نگم بهتره چون باور نمیکنید ،

قبلا ها در باره پوشش مردان وزنان مطالعه داشتم و مخصوصا مقالات روانشناسان غربی و اکثر اونها تاکیدشون بیشتر بر حفظ رابطه بین اعضا خانواده و بوده اونها تاکید داشته اما درکش برام سخت بوده ولی وقتی صحبت های این خانواده رو شنیدم به حقارت روابط تو زندگی خودمون بیشتر پی بردم
    مجری از پدر خانواده پرسید ، بدتر ین حرفی که به خانموت تو بدترین شرایط خواهی زد چیه (مضمون حرفش این بود ،عین جملش یادم نیس) جواب داد ، دوست ندارم و تا حالا چنین چیزی بهش نگفتم و یسری مسائل دیگه که من کلا این شکلی بودم
    باورش سخته ، اما گویا واقعیت داره ،
    تو خاطرات امام خمینی ره و همچنین دکتر حسابی و چنین شخصیت هایی چنین مزامینی رو دیده بودم و گمانم که این مدل زندگی فقط تو داستان ها وجود خاطرات هست و نه زندگی امروز ما (که همه میدونیم چجور شده ... )

از دختر خانواده پرسید چرا با یک روحانی ازدواج کردی ، ایا اصرار پدر و مادر و ... جواب داد ، از بس به پدرم و و اخلاق و رفتار فوق العادش علاقه دارم دلم میخواست همسرم هم همچون پدرم باشه و چون تو اقوام ما رو حانی هایی که هستن همشون فوق العاده خوش اخلاق و ... هستن به این نتیجه رسیدم که روحانی واقعی منو خوشبخت میکنه . و یکی از شروط ازدواجم روحانی بودن فرد بود

از داماد پرسیدن ، سن همسرت و اختلاف سنی خیلی عجیب و ... : جواب داد بلوغ فکری و .... و همه این ها برمیگرده به خانوداه و تربیت و ... زیاد نذاشت توضیح بده اما خوب ، چون قبلا در این باره مطالعه داشتم ، این موضوع برام هضم شده بود ، ولی خوب دیدن یه نمونه خیلی برام جالب بود

داماد خانواده در باره چرایی نداشتن تلویزیون و استفاده از نت توضیح داد :البته بازم ناقص اما تاثیرش تو روابط بین اونها واضح بود چیزی که جامع شناسا و روانشناسا مدام تاکید میکنند
    نمیخوام درباره واقعیت نوع پوشش و چادر و پوشه و اینکه این نوع جاب جزء فرهنگ ایرانی بوده و اینکه پوشش در بین اهل بیت چجور بوده و علل علمی و ... چیزی بگم ، که در جای خودش بحث و اثبات شده هست
    اما نمیدونم چرا از این همه مسائل و خصوصیات خاص و خوب حرفی به میون نیومده و تنها نوع پوششی که هیچ مغایرتی با فرهنگ ما نداره و حتی عین فرهنگ ما هست بسان یک خطای نابخشودنی تیتر و عنوان زده میشه ، این برنامه هم اصلا جنبه ترویج چیزی رو نداشت و صرفا واکاوی یسری سبک های زندگی بوده که تا حالا بهش پرداخته نشده بود
    البته این نکته هم جا نمونه که این گونه پرداختن به مسائل پر حاشیه از سوی صدا وسیما اونم در این شرایط جامعه و منطقه و ... عجیب و شاید درست نباشه ....

نقل قول نوشته اصلی توسط m.g.s.t.r نمایش پست ها
    ضمنا چطور وقتی تلویزیون تماشا نمکنن اومدن دربرنامه تلویزیونی شرکت کردن؟؟؟
    این موضوع رو مجری چند بار گفت : با این که خانواده اقای صادقی خودشون تلویزیون ندارند ، اما بخاطر احترام به مردم و ما تو این برنامه حاضر شدند
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_jomand نمایش پست ها
    چقدر زشت اخه این چه جورشه!!
    افراطی اند دیگه!
    قضاوت از ظاهر
    نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    اولا به عقایدشان احترام می گذارم اما این را هم می گویم که تعصب کور و برداشتهای شخصی از حدود و ثغور دین یک بیماری مسری است. اگر مملکت را رها کنید؛ افراد زیادی هستند که همچون داعشیان، با کمال میل حاضرند تمدن دیرپای کشورمان را قرنها به عقب کشانده و جامعه را سریعا به قهقرا ببرند.
    بله ، اما خوب افرادی هم هستند که هم باطن و هم ظواهر دین رو دارند . اساسا نمود عمل واقعی به باتن ، در ظاهر مخشص میشه (از کوزه همان برون تراود که دراوست ، البته بعضی کوزه ها رنگ زدن اند که با چندتا محک ساده مشخص میشه )
    ویرایش توسط plarak12 : 27th September 2014 در ساعت 03:00 PM

خواهی نشوی رسوا ، همرنگ شرافت شو ... !
    بورس به همین سادگی {آموزش مقدماتی}

همکار تالار اقتصاد
    ارسال تشکر
    2,623
    دریافت تشکر: 2,398
    قدرت امتیاز دهی
    775
    Array
    plarak12's: جدید145

نقل قول نوشته اصلی توسط *FATIMA* نمایش پست ها
    به نظر من به جاى پيش پيش قضاوت كردن ، لينك برنامه گذاشته ميشد حرفاشون رو ميشنيديم اقلاً

هركسى يه عقايدى داره و ما موظفيم بهشون احترام بذاريم نه اينكه جبهه بگيريم
    دقیقا همینطوره ، و حداقل برا نقد و ... نسبت به اون موضوع اشراف حداقلی رو داشته باشیم ...

اینم لینکش http://eirib.ir/uploads/files/2014-0...zende-bad2.flv
    فقط کم حجمشو هنوز پیدا نکردم

ویرایش توسط plarak12 : 27th September 2014 در ساعت 02:53 PM

خواهی نشوی رسوا ، همرنگ شرافت شو ... !
    بورس به همین سادگی {آموزش مقدماتی}

13. 8 کاربر از پست مفید plarak12 سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

نقل قول نوشته اصلی توسط plarak12 نمایش پست ها
    به نام خدا
    من تغریبا بصورت اتفاقی بیشتر این برنامه رو دیدم و خیلی برام جالب بود به حدی که ظبطش کردم
    اول پیش خودم گفتم اخه تو این دوره با این وضع و نوع پوشش مرسوم دیگه کیه مثل صده های گذشته پوشه بذاره
    و اخه درسته تو برنامه تلویزیونی این جور مسائل اونم این مدلی ذکر شه و ملت همه از دین زده میشن و ...
    و بدتر از اینها یک آن تو ذهنم گذشت اینا چقدر شبیه این زنهای عرب و داعشی اند و احتمالا شبیه این ادمای افزاطی اند که از دین فقط ظواهرشو میدونند ....
    (چون این جور افراد رو هم دیدم و البته خیلی هارو هم که ظواهر و باتنش رو کامل با هم دارند)
    اما وقتی برنامه و صحبت هاشونو دیدم از این پندار خودم شرمنده شدم ، واقعا میگم خیلی از خودم بدم اومد که از رو ظاهر قضاوت کردم بدون این که ذره ای با این خانواده اشنایی یا برخورد داشته باشم و ایده اولوژی اونها رو بدونم
    مخصوصا وقتی به نوع رابطه بین اعضای این خانوده تو صحبت هاشون پی بردم ، رابطه بی نهایت صمیمی و مملو از احترام، شاید رابطه ای که بیشتر تو رمان ها و داستان ها هست، کم کم نظرم به جنبه های دیگه این موضوع جلب شد و یجور کلا مبهوت شدم

قبلا ها در باره پوشش مردان وزنان مطالعه داشتم و مخصوصا مقالات روانشناسان غربی و اکثر اونها تاکیدشون بیشتر بر حفظ رابطه بین اعضا خانواده و بوده اونها تاکید داشته اما درکش برام سخت بوده ولی وقتی صحبت های این خانواده رو شنیدم به حقارت روابط تو زندگی خودمون بیشتر پی بردم
    مجری از پدر خانواده پرسید ، بدتر ین حرفی که به خانموت تو بدترین شرایط خواهی زد چیه (مضمون حرفش این بود ،عین جملش یادم نیس) جواب داد ، دوست ندارم و تا حالا چنین چیزی بهش نگفتم و یسری مسائل دیگه که من کلا این شکلی بودم
    تو خاطرات امام خمینی ره و همچنین دکتر حسابی و چنین شخصیت هایی چنین مزامینی رو دیده بودم و گمانم که این مدل زندگی فقط تو داستان ها وجود خاطرات هست و نه زندگی امروز ما (که همه میدونیم چجور شده ... )

از دختر خانواده پرسید چرا با یک روحانی ازدواج کردی ، ایا اصرار پدر و مادر و ... جواب داد ، از بس به پدرم و و اخلاق و رفتار فوق العادش علاقه دارم دلم میخواست همسرم هم همچون پدرم باشه و چون تو اقوام ما رو حانی هایی که هستن همشون فوق العاده خوش اخلاق و ... هستن به این نتیجه رسیدم که روحانی واقعی منو خوشبخت میکنه . و یکی از شروط ازدواجم روحانی بودن فرد بود

از داماد پرسیدن ، سن همسرت و اختلاف سنی خیلی عجیب و ... : جواب داد بلوغ فکری و .... و همه این ها برمیگرده به خانوداه و تربیت و ... زیاد نذاشت توضیح بده اما خوب ، چون قبلا در این باره مطالعه داشتم ، این موضوع برام هضم شده بود ، ولی خوب دیدن یه نمونه خیلی برام جالب بود

داماد خانواده در باره چرایی نداشتن تلویزیون و استفاده از نت توضیح داد :البته بازم ناقص اما تاثیرش تو روابط بین اونها واضح بود چیزی که جامع شناسا و روانشناسا مدام تاکید میکنند
    نمیخوام درباره واقعیت نوع پوشش و چادر و پوشه و اینکه این نوع جاب جزء فرهنگ ایرانی بوده و اینکه پوشش در بین اهل بیت چجور بوده و علل علمی و ... چیزی بگم ، که در جای خودش بحث و اثبات شده هست
    اما نمیدونم چرا از این همه مسائل و خصوصیات خاص و خوب حرفی به میون نیومده و تنها نوع پوششی که هیچ مغایرتی با فرهنگ ما نداره و حتی عین فرهنگ ما هست بسان یک خطای نابخشودنی تیتر و عنوان زده میشه ، این برنامه هم اصلا جنبه ترویج چیزی رو نداشت و صرفا واکاوی یسری سبک های زندگی بوده که تا حالا بهش پرداخته نشده بود
    البته این نکته هم جا نمونه که این گونه پرداختن به مسائل پر حاشیه از سوی صدا وسیما اونم در این شرایط جامعه و منطقه و ... عجیب و شاید درست نباشه ....

این موضوع رو مجری چند بار گفت : با این که خانواده اقای صادقی خودشون تلویزیون ندارند ، اما بخاطر احترام به مردم و ما تو این برنامه حاضر شدند

قضاوت از ظاهر

بله ، اما خوب افرادی هم هستند که هم باطن و هم ظواهر دین رو دارند . اساسا نمود عمل واقعی به باتن ، در ظاهر مخشص میشه (از کوزه همان برون تراود که دراوست ، البته بعضی کوزه ها رنگ زدن اند که با چندتا محک ساده مشخص میشه )
    جالبیش اینه که یکی میگ اینجا جامعه ست نه بیابان! اگه به بدحجابی ایراد میگیرن که برای جامعه مضره چرا این بد نیس؟
    من نمیگم این پوشش درست است یا غلط.
    من میگم که نه تنها به کسی آسیب نمیرسونه بلکه اگه همه زن ها حجاب رو حداقل در حد واجبات حفظ کنن من و خیلی خانم ها نگران این نیستیم که خدای ناکرده نگاه مردان زندگی ام مثل همسر و پدر و برادر و... به فلان زن بی موالاتی نیفتد که به طرز فجیعی جلوی مردان این جامعه رژه میروند!

حوصله بحث هم ندارم. کسی برای زیر سوال بردن حرفام نقل قول نذاره!

15. 8 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط plarak12 نمایش پست ها
    به نام خدا
    من تغریبا بصورت اتفاقی بیشتر این برنامه رو دیدم و خیلی برام جالب بود به حدی که ضبطش کردم

قضاوت از ظاهر

من یکی که قبول ندارم این طور ظاهری رو
    [

17. 3 کاربر از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)