دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: سوالات کنجکاوانه و شرم والدین!

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

پیش فرض پاسخ : سوالات کنجکاوانه و شرم والدین!

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    سلام

بچه ها در سنین خاصی با توجه اینکه تفاوتهای جنسیتی را متوجه می شوند ، کنجکاوی و سسوالاتی برایشان ایجاد می شود .

به نظر شما چنانچه در موضوعات مختلف به کودکی که تازه با مسائل روبرو می شود بگوییم : خدا ناراحت میشه .... میری جهنم پیش آدم بدا و....

یک احساس بدی نسبت به خداوند برایش پیش میاد و خدا را به عنوان یک قدرتی که مهربان نیست و مجازاتگر هست درنظر بگیرند و بچه با احساس گناه بزرگ بشه ؟
    ممنون از توضیحی که دادید،
    بله کاملا" حق با شما است.
    در برخورد با کودک خیلی باید دقیق بود.
    من منظورم را به صورت دقيق بيان نکردم، البته من عبارت "ميري جهنم و ...." را نگفتم، چون همانطور که شما توضيح داديد من هم با اينگونه رفتار بر مبناي ترساندن بچه به شدت مخالفم.
    در اصل من پيش فرضم اين بوده که ما در ذهن کودک خداوند را به عنوان مهربانترين مهربانان (مانند مادر) بايد ترسيم کنيم. و بعد وقتي به بچه بگوييم خدا از اين کارت ناراحت مي شود، در آن صورت در اصل مانند آن است که به بچه گفته باشيم: يک نفر که با همه مهربون است از اين کارت ناراحت خواهد شد.
    مانند مادر، ببينيد .... من ديده ام .... يک موقع هايي مادرها بدترين تنبيهي که به بچه ها مي کنند مي گويند: اگه اين کار را بکني دوست ندارم (بعضا" همان موقع که دارند اين جمله را به بچه مي گويند، کودکشان را هم مي بوسند) و دقيقا" هم اين طرز تربيت جواب مي دهد.
    يعني اين طور به بچه القا نمي شود که از چيزي بترسد. بلکه اينطور القا مي شود که يک محبت فراواني وجود دارد و تو با اين کارت از آن فاصله مي گيري.
    نمي دانم تونستم منظورم را برسانم يا نه!
    به هر صورت قبول دارم که موضوع دقيقي است به همان خاطر در جمله ام اشاره کردم که اين آموزشها "
    با زبانهاي مختلف به بچه ها ياد داده مي شود"
    که خوب هر کدام جاي بحث دارند.
    بله ....موافقم ..... شايد هم بهتر باشد که پايه و اساس جمله هم مثبت باشد مثلا" بگوييم: خدا بچه هايي که اول لباس مي پوشند و بعد از حمام مي روند بيرون را خيلي دوست دارد.
    باز هم از نکته سنجي شما تشکر مي کنم.
    موفق باشيد.

2. 4 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)