دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: آیا با دریافت گواهی ثبت اختراع، واقعا حفاظت آن کامل است؟

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

پیش فرض پاسخ : آیا با دریافت گواهی ثبت اختراع، واقعا حفاظت آن کامل است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    خوتان فرمودید افشا رسمی اطلاعات . یک مثال بزنم شما دانش طراحی سنسوری را پیدا می کنید و ثبت می کنید که در آب کار می کند فقط . اما اگر من بخوام این کار را دوباره انجام بدم در هنگام ثبت نمونه مشابه عنوان میشه داره و من باید مسئولین و کارشناس را مجاب کنم که سیستم من با شما فرق داره و سیستم شما را ارتقا دادم . مثل تن تاک گفت ثبت اختراع داره با اضافه کردن دسته کنار وسیله. این طوری سبب پیشرفت سیستم و دانش کشور میشه. اما بعضی از موارد های تک را نمی یان ثبت کنن که دانشش افشا شود از آن مخفیانه استفاده می کنند .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    سلام،
    به نظر من بحث ثبت اختراع در ايران، به جوک بيشتر شبيه است، البته در ديگر کشورها را نمي دانم شايد آنجا هم همين طور باشد!
    البته بحث برند و ثبت علامت تجاري و .... فرق مي کند.
    در برخورد اول مردم فکر مي کنند که در بحث اختراع با يک چيز خارق العاده طرف هستيم، (که البته فکر کنم درستش هم همين بايد باشد).
    ولي در عمل اگر به روزنامه هاي رسمي ثبت اختراعات سر بزنيد مي بينيد که مبحث ثبت اختراعات يک چيز سطح پاييني است (البته نه اينکه هر مخترعي سطح پايين باشد).
    يعني مي بينيد مثلا" يک فردي يک قاشق ساخته که اون طرف ديگرش هم چنگال است! و رفته گفته اين اختراع است و مسئولين هم آن را ثبت کرده اند!
    وقتي به اسامي مخترعان در روزنامه هاي رسمي مخصوص ثبت اختراعات نگاه مي کني مي بيني يک سري از افراد پاتوقشان ثبت اختراعات است، هر چند مدت يک بار که حوصله شان سر مي رود ميروند يک اختراع ثبت مي کنند!
    در کل من خودم که يک برخورد سطحي با موضوع داشته ام ديدم اصولا" مبحث ثبت اختراعات از اون وجه لازم در کشور برخوردار نيست!
    ممنون، این موضوع که برخی اختراعات اساس ساده ای دارند، حتی در کشورهای دیگر هم رایج است چون ممکن است به هر روی، سیستم تازه و مبتکرانه ای باشد. مثلا یادمه در دهه 1990، یک مخترع در نمایشگاه اختراعات ژنو در سوئیس، مدال طلا را از رقبا ربود و اختراعش چیزی نبود جز یک لیوان ساده که جائی برای قرار دادن مسواک در لبه آن تعبیه شده بود.
    ویرایش توسط نو آور : 19th August 2014 در ساعت 12:34 AM
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

2. 3 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)