دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر شما در مورد رفتار نظام ایران برای آموزش زبان مادری

رأی دهندگان
8. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • سیاستهای کلی نظام در مورد آموزش زبان مادری اشکال دارد

4 50.00%
  • سیاستهای کلی نظام در مورد آموزش زبان مادری اشکال ندارد ولی مسئولین کفایت کافی برای اجرای قانون اساسی را ندارند

1 12.50%
  • جامعه اماذگی لازم برای پذیرش چند زبان را ندارد

0 0%
  • سایر( در تاپیک ذکر کنید)

3 37.50%
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

پیش فرض پاسخ : سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    برادر عزیز
    نسبت به رهبر کشور، اصلا منظور بنده استفاده از الفاظی که من یا کسانی که ارادت دارند و استفاده می کنند نبوده و نیست. بلکه فقط بحث جایگاه رهبری یک کشور بود که باید رعایت بشه. نه تنها ایشون بلکه هر مسئولی که در جایگاهی هست باید به احترام جایگاهش احترام اون مسئول رو هم نگه داشت.

بنده هم عرض کردم که نسبت به نفی این طرح یا اثباتش فعلا نظری ندارم و تنها خواسته ام از همه این بود که دور از احساس و تعصب و با روش درست پیشنهاد یا نقد خودمون رو مطرح کنیم .همین!

و دنبال برتری هم نبودم چون فرق اینکه ما دنبال یک حرف و حق میهنی باشیم و یا اینکه تبعاتش رو هم مد نظر داشته باشیم که ببینیم که حرف و نقل هایی در اطراف اون هست رو توضیح دادم. و اصلا نظر قطعی ندارم که این طرح درسته یا غلط! بلکه گفتم طرفین ماجرا استدلال های خودشون رو دارن و باید هر دو رو شنید و قضاوت کرد اما بزرگ سازی و جریان سازی درست نیست.

در مورد اینکه این طرح پیشنهاد معاون رئیس جمهور هست رو بنده هم اطلاع دارم. بنده نگفتم طرح تجزیه طلبان آمریکایی است بلکه گفتم حامی این طرح تجزیه طلبان آمریکایی هستند. چون امیدوارند که در سایه این طرح به خواسته های شومشون که جدایی قومیتی هست برسند. و این برای ایران خوب نیست.

بله اگر مسئولین متصدی بحث زبان ، یک برنامه ای رو اتخاذ کنند که بتونند هم جلوی سوء استفاده اجانب رو بگیرند و هم اینکه بصورت منطقی و قانونی به خواسته های داخلی پاسخ گفته باشند این خیلی عالی است.

امیدوارم منظورم واضح و روشن باشه.
    جایگاه ایشون در حال حاضر رهبری هست و من هم ایشون را با سمت خودش خطاب کردم

خواسته شما منطقی هست و تا به اینجا همین روند بوده در بحث. استدلال و استناد معیار اصلی هست.

فکر میکنم شما مسئله را بزرگ میکنید. اصلا بحث تجزیه مطح نیست. همچنین حامیان داخلی این طرح از تجزیه طلبان اعلام برائت میکنند.

مشکل این هست که متصدی زبان مطالعه روی این مبحث را غیرقانونی(!!!) میداند و بحث و ارائه روش جای خود دارد.

2. 2 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

پیش فرض پاسخ : سایست یک بام و دو هوای نظام ایران در قبال ملیت ها و قومیت ها یا قانون گریزی مسئولین؟؟؟

سلام
    من کل تاپیک رو نخوندم.. یعنی فرصت ندارم.. اما از چند تاپیک اخر تقریبا موضوعش رو متوجه شدم و در مورد شرایط اینجا باید بگم که..

ما هم توو مدرسه زبان فارسی رو خوندیم..
    اما زبان گیلکی رو در مراکز مربوطه دنبال کردیم.. حتی مدیر یه موسسه علمی!!! هم پیشنهاد دادن ماهی یبار کل روز به زبان گیلکی صحبت کنیم..
    کلی کارای تحقیقاتی در این زمینه انجام دادیم..
    توو گردشا هر چیزی رو میبینیم برگردان لغتهاشو میگیم.. شعرای گیلکی میخونیم..شب شعر گیلکی..
    حتی خانه فرهنگ شهرمون هم روزانه برنامه داره و هر کسی با توجه به زمانی که داره شرکت میکنه..
    کلی برنامه های فرهنگی دیگه...

حتی برادر زاده من که 6 سالش هست رو هم به اهمیت حفظ این زبان اگاه کردم و بین بازی ها و عروسک گردانی ها با فرهنگ و زبان گیلانی آشنا میکنم.. خودشم خیلی استقبال میکنه... توو کتابخونمون هم کتاب ها و مجلات قابل دسترسه..

من جاهای دیگه رو نمیدونم.. اما در استان ما خوشبختانه خیلی خوب پیش میره... خیلی شاد و مفرح و با برنامه و صدالبته با اشتیاق خود مردم....

کلی مجله در این زمینه چاپ میشه..کلی جشن و میهمانی شام و غیره برگزار میشه..از قدیمی ها دعوت میشه تا جوون ها علاقه مند شن..و بسیار هم با هم دوست و صمیمی هستیم..خیلی فعال هستیم در این زمینه بدون هیچ مشکلی!! و جایزه هم تعلق میگیره..
    اتفاقا اصولا هم مکانهای قدیمی و خونه هایی از بافت قدیمی شهر انتخاب میشه که حضور در اون خونه ها بسیار لذت بخشه ..
    خلاصه هیچ مشکلی نیست.. و دقیقا هم همین رویه رو میپسندم.. چون با توجه به زبانی ملی هم تعامل با استان های دیگه راحت برقرار میشه و میتونیم راحت تر تبادل اطلاعات کنیم..هم زبان مادری رو حفظ میکنیم به امید خدا...

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

4. 8 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سونای نمایش پست ها
    سلام
    من کل تاپیک رو نخوندم.. یعنی فرصت ندارم.. اما از چند تاپیک اخر تقریبا موضوعش رو متوجه شدم و در مورد شرایط اینجا باید بگم که..

ما هم توو مدرسه زبان فارسی رو خوندیم..
    اما زبان گیلکی رو در مراکز مربوطه دنبال کردیم.. حتی مدیر یه موسسه علمی!!! هم پیشنهاد دادن ماهی یبار کل روز به زبان گیلکی صحبت کنیم..
    کلی کارای تحقیقاتی در این زمینه انجام دادیم..
    توو گردشا هر چیزی رو میبینیم برگردان لغتهاشو میگیم.. شعرای گیلکی میخونیم..شب شعر گیلکی..
    حتی خانه فرهنگ شهرمون هم روزانه برنامه داره و هر کسی با توجه به زمانی که داره شرکت میکنه..
    کلی برنامه های فرهنگی دیگه...

حتی برادر زاده من که 6 سالش هست رو هم به اهمیت حفظ این زبان اگاه کردم و بین بازی ها و عروسک گردانی ها با فرهنگ و زبان گیلانی آشنا میکنم.. خودشم خیلی استقبال میکنه... توو کتابخونمون هم کتاب ها و مجلات قابل دسترسه..

من جاهای دیگه رو نمیدونم.. اما در استان ما خوشبختانه خیلی خوب پیش میره... خیلی شاد و مفرح و با برنامه و صدالبته با اشتیاق خود مردم....

کلی مجله در این زمینه چاپ میشه..کلی جشن و میهمانی شام و غیره برگزار میشه..از قدیمی ها دعوت میشه تا جوون ها علاقه مند شن..و بسیار هم با هم دوست و صمیمی هستیم..خیلی فعال هستیم در این زمینه بدون هیچ مشکلی!! و جایزه هم تعلق میگیره..
    اتفاقا اصولا هم مکانهای قدیمی و خونه هایی از بافت قدیمی شهر انتخاب میشه که حضور در اون خونه ها بسیار لذت بخشه ..
    خلاصه هیچ مشکلی نیست.. و دقیقا هم همین رویه رو میپسندم.. چون با توجه به زبانی ملی هم تعامل با استان های دیگه راحت برقرار میشه و میتونیم راحت تر تبادل اطلاعات کنیم..هم زبان مادری رو حفظ میکنیم به امید خدا...

درود بر شما

توی استان ما هم آموزش زبان مادری توی موسسات وجود داره.

ولی سوال اینه برای اینکه از حقوق شهروندی خودمون(حق آموزش زبان مادری که توی قانون اساسی آموزش به اون به صورت رایگتن هست) اون هم به صورت محدود، هزینه پرداخت کنیم؟؟؟

ولی در مورد آموزش زبان ملی (که در قانون اساسی تفاوتی بین آموزش اون و آموزش زبان مادری ذکر نشده) محدودیت نیست؟؟؟

ممنون

6. 4 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن آزماینده نمایش پست ها
    درود بر شما

ولی سوال اینه برای اینکه از حقوق شهروندی خودمون(حق آموزش زبان مادری که توی قانون اساسی آموزش به اون به صورت رایگتن هست) اون هم به صورت محدود، هزینه پرداخت کنیم؟؟؟

ولی در مورد آموزش زبان ملی (که در قانون اساسی تفاوتی بین آموزش اون و آموزش زبان مادری ذکر نشده) محدودیت نیست؟؟؟

ممنون

ممنونم

این مراکزی که گفتم اموزشگاه زبان نیستن! برای همین ما هزینه ای پرداخت نمیکنیم!خوشبختانه
    البته اساتیدی هم که هستن برای کارای پژوهشی و مقاله نویسی و ... فوق العاده معلم به معنای تمام معلم هستن... و هزینه ای دریافت نمیکنن...همه چیز دلی پیش میره...
    البته شهرداری خب یه هزینه ای رو برای خانه فرهنگ و میراث گردشگری و بقیه مراکز خب کنار میزاره..
    بعضی ها هم که جداگانه فعالیت دارن.. (مثلا مجله چاپ میکنن..)اینا کمی حمایت میشن و بقیه هزینه ها هم از فروش مجلات بدست میاد...

اما عمده اطلاعات از همون همنشینی های جوون ها با قدیمی ها و اساتید و پیگیری جوون ها بدست میاد...
    جوری که اساتید قدیمی هفته ای یک روز رو اختصاص میدن به اینکه هر کسی راهنمایی و کمک میخواد باهاشون ملاقات داشته باشه .. به غیر از روزای دیگه که در مراکز و هرجایی که فعالیت دارن میشه دیدشون و جدای از تماس تلفنی و ایمیل ..

حتی همین سه شنبه هم دکتر صدری افشار برای بار چندم تشریف اورده بودن اینجا و استادمون بهمون اطلاع دادن و یه مهمونی و کتابخوانی توو خونشون ترتیب دادیم و کلی از صحبتهای ناب دکتر صدری افشار استفاده کردیم..
    بعضی از اساتید جون میزارن برا جوون ها...

میگم که خداروشکر جو اینجا خیلی خوبه... ( بخوره به تخته ) هرکسی به سهم خودش تلاش میکنه.... خیلی هم راضی هستیم و به هردوش رسیدیم..شکر خدا...

8. 8 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

درود بر شما

ممنون

راستی انقد یاد خاطرات شیرین افتادم که سوالتون رو یادم رفت جواب بدم..
    منظور از رایگان این هست که در مدارس اموزش داده بشه؟

اگه این هست که من مخالف هستم ... البته نظرم خیلی دیگه شخصی هست... چون اصلا دلم نمیخواد درس دیگه ای باشه که معدل رو بیاره پایین و اجباره دیگه ای بالا سرم باشه...
    همینجور با رضایت خودم دنبالش رفتم راضی هستم...

اما اگر کلا منظورتون مراکز دیگه اما رایگان هست... که با این موافقم...
    البته همون خانه فرهنگ و بقیه فکر کنم همه جا همینطور رایگان برنامه داشته باشن..باز نمیدونم

سوال دوم رو متوجه نشدم

10. 6 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

شما منابعتون را چک کنید

آمریکا زبان رسمی ندارد

در سوئد آموزش به 8 زبان توسط دولت(وزارت آموزش) آموزش داده می شود

در سایر کشورها آموزش به چندین زبان اصلا اصلا دلیلی بر رد زبان رسمی نیست

برگردیم به دوران قاجار

زبان دربار 2 زبان ترکی و فارسی بوده

خواهشا مستند صحبت کنید. لینک منبع را قید کنید
    شما لطفا چک کنید زبان آموزش رسمی آمریکا چی هست آیا به زبان سرخپوستی و غیره هم که وجود داره تدریس میشه

پس خواهشا واقع بین باشید.
    در فرانسه زبان رسمی آموزش داده میشه.در آلمان هم همینطور

دوره قاجار همون در پیت بازی در آوردن که اون شد.آموزش باید قائده و قانون داشته باشه و به یک زبان متحد آموزش داده بشه

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

12. 6 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

با کمال احترام حرف شما را اصلا قبول ندارم.

همین دیروز با 6 توریست صحبت میکردم. یکی از آنها کمی فارسی بلد بود و هیچ لطمه ای زبان اصلی او وارد نشده بود.

ما میتونیم یک زبان رسمی داشته باشیم و مثل همین الان توی شهرهای مختلف فراسی حرف بزنیم و در کنار اون میتونیم تزبان خودمون را بنویسیم و بخوانیم و ...

موفق باشید
    میتونم بپرسم توریست کجایی و زبانشون چی بوده؟ ایشون فارسی کم بلد بودن با چه زبانی تعامل کردین؟
    در مورد اس ام اس که فرمودین در جواب دیگران باید بگم اولین کسی که پرهیز تمسخر قومیت رو گفتن همون شخص رهبری بودن ، من از اون وقتی که سخنان ایشون رو شنیدم سعی کردم کمتر جوک های قومیتی بگم و یا بخونم و بفرستم
    نمیشه کل ملت رو فیلتر کنن، جز (با صراحت تمام) حس نفرت آوردن نسبت به اون قومیت چیزی رو نمیاره و این کار همانند خیلی چیزهای دیگه یه بحث فرهنگی و ارزشیه و آروم آروم باید پیشگیری بشه
    نمیدونم چه اصراری دارین زمان رو به قبل قاجار برگردونید...
    میتونم بپرسم حکومت قبل قاجار چی بود؟
    با تفاسیر نوشته های قبلتون اگر درست متوجه شده باشم آیا این چیزی که شما میفرمایید جز تعصب شخصی و قومیتی نسبت به کل ملت ایران نیست؟اگر اشتباه متوجه شدم اول با عذر و پوزش از شما ، دوم منظور خودتون رو واضح تر بیان کنید.
    من هیچ فکر نمیکنم زبان های مادری هر استانی در خطر باشه جز اینکه اون خانواده خودش بخواد اصالتش رو فراموش کنه
    در تایید فرمایشات بانو سونای باید بگم که برای بنده اتفاق افتاده که در دانشگاهم استادی مازنی داشتم و با گویش خودم با ایشون صحبت کردم! خیلی راحت تر میشه زبان و فرهنگ قومیت خودمون رو برای دیگران آشنا کنیم نه با تشویش عمومی و ذهنی دوست داران این قومیت ها!
    باز هم میگم زبان معیار پل ارتباطی هست و احترام به کل ملت هست
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

14. 6 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ریپورتر نمایش پست ها
    شما لطفا چک کنید زبان آموزش رسمی آمریکا چی هست آیا به زبان سرخپوستی و غیره هم که وجود داره تدریس میشه

پس خواهشا واقع بین باشید.
    در فرانسه زبان رسمی آموزش داده میشه.در آلمان هم همینطور

دوره قاجار همون در پیت بازی در آوردن که اون شد.آموزش باید قائده و قانون داشته باشه و به یک زبان متحد آموزش داده بشه
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%...8C%DA%A9%D8%A7
    فرهنگستان فرانسه تعیین کننده سیاست‌های کشور در زمینه زبان فرانسوی است؛ با این حال این سیاست‌ها که پذیرش‌ آنها اجباری نیست گاه از سوی دولتمردان فرانسه نیز نادیده انگاشته می‌شوند. برای نمونه دولت لیونل ژوسپن خواهان مونث‌سازی بعضی واژگان از جمله واژه وزیر در «خانم وزیر» (madame la ministre) بود که با واکنش فرهنگستان که خواهان باقی ماندن وزیر به صورت مذکر (madame le ministre) بود، مواجه شد.
    زبان‌های محلی متعددی در فرانسه وجود دارند که بعضی از آن‌ها همچون زبان برتون و زبان آلزاسی با زبان رسمی فرانسوی تفاوت بسیار دارند. بعضی زبان‌های نواحی، همانند خود زبان فرانسوی، ریشه‌ی رومی دارند از جمله زبان اکسیتان. زبان باسک به گونه کامل با فرانسوی تفاوت دارد و ریشه در هیچ زبان دیگری در جهان ندارد. گویشوران این زبان در مناطق جنوب غربی فرانسه تا شمال اسپانیا زندگی می‌کنند. نسخه‌ای بازنگری شده از قانون اساسی فرانسه که در آن زبان‌های محلی به رسمیت شناخته شده‌اند در سال ۲۰۰۸ در نشست پارلمانی در کاخ ورسای به امضا رسید.[۲] زبان انگلیسی در فرانسه به عنوان زبان دوم در مدرسه‌ها و نهادهای آموزشی آموزش داده می‌شود.
    در مورد دوره قاجار اختصارا در چند پست قبل در همین تاپیک توضیح دادم

16. 3 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    میتونم بپرسم توریست کجایی و زبانشون چی بوده؟ ایشون فارسی کم بلد بودن با چه زبانی تعامل کردین؟
    در مورد اس ام اس که فرمودین در جواب دیگران باید بگم اولین کسی که پرهیز تمسخر قومیت رو گفتن همون شخص رهبری بودن ، من از اون وقتی که سخنان ایشون رو شنیدم سعی کردم کمتر جوک های قومیتی بگم و یا بخونم و بفرستم
    نمیشه کل ملت رو فیلتر کنن، جز (با صراحت تمام) حس نفرت آوردن نسبت به اون قومیت چیزی رو نمیاره و این کار همانند خیلی چیزهای دیگه یه بحث فرهنگی و ارزشیه و آروم آروم باید پیشگیری بشه
    نمیدونم چه اصراری دارین زمان رو به قبل قاجار برگردونید...
    میتونم بپرسم حکومت قبل قاجار چی بود؟
    با تفاسیر نوشته های قبلتون اگر درست متوجه شده باشم آیا این چیزی که شما میفرمایید جز تعصب شخصی و قومیتی نسبت به کل ملت ایران نیست؟اگر اشتباه متوجه شدم اول با عذر و پوزش از شما ، دوم منظور خودتون رو واضح تر بیان کنید.
    من هیچ فکر نمیکنم زبان های مادری هر استانی در خطر باشه جز اینکه اون خانواده خودش بخواد اصالتش رو فراموش کنه
    در تایید فرمایشات بانو سونای باید بگم که برای بنده اتفاق افتاده که در دانشگاهم استادی مازنی داشتم و با گویش خودم با ایشون صحبت کردم! خیلی راحت تر میشه زبان و فرهنگ قومیت خودمون رو برای دیگران آشنا کنیم نه با تشویش عمومی و ذهنی دوست داران این قومیت ها!
    باز هم میگم زبان معیار پل ارتباطی هست و احترام به کل ملت هست
    از سوییس اومده بودن. بنده کمی باهاشون صحبت کردم

در مورد اسم اس ها قبلا در سطح ملی فیلتر شده و من قصد ندارم در این مورد صحبت کنم. مرتبط به بحث نیست.

من علاقه ای به برگشت به زمان قاجار ندارم. هر چند از نظر افزایش سطح دانش مردم، دوره قاجار دوره بی نظیری بوده و بسایری از اتفاقات مهم تاریخ کشور مثل مشروطه، اعزام دانشجو به خارج و زیرساختهای سیاسی و ... در دوره قاجار بوده.

هدف من گفتن شرح وضعیت اموزش زباد در کشور در طول تاریخ بوده

بله اگر اقدامات فقط همین بود خطری فرهنگ بومی را تهدید نمیکرد

ولی در همین تاپیک به تغییر نام شهرها که بدون هیچ دلیلی اشاره کردم که نشان از از بین بردن فرهنگ بومی است

ردیف نام سابق نام جدید
    ۱ قره داغ ارسباران
    ۲ خیاو مشگین‌شهر
    ۳ گیوی شهرستان کوثر
    ۴ دشت مغان ۳ شهر گرمی (شهر)، پارس‌آباد و بیله‌سوار
    ۵ ملکان کندی ملکان
    ۶ اوشقایا اسکو
    ۷ سراسکانرود - آذران هشترود
    ۸ خراسان صایین‌قلعه
    ۹ قوشاچای میاندوآب
    ۱۰ سولدوز نقده
    ۱۱ اورمیا ارومیه
    ۱۲ تیکان تپه تکاب
    ۱۳ شاهین قلعه شاهین‌دژ
    ۱۴ دیلمان و شاپور سلماس
    ۱۵ ارپلار پلدشت
    ۱۶ قره عینه سیه‌چشمه
    ۱۷ ساوجبلاغ مهاباد
    ۱۸ ری شهر ری
    ۱۹ باختران کرمانشاه (پیش از نام باختران همین نام رایج بود)
    ۲۰ طهران تهران
    ۲۱ سپاهان اصفهان
    ۲۲ شهسوار تنکابن
    ۲۳ گمبرون بندر عباس
    ۲۴ بندر شاهپور بندر امام خمینی
    ۲۵ بندر پهلوی بندر انزلی
    ۲۶ علمده رویان
    ۲۷ هگمتانه همدان
    ۲۸ سلده نور

18. 4 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

از سوییس اومده بودن. بنده کمی باهاشون صحبت کردم

در مورد اسم اس ها قبلا در سطح ملی فیلتر شده و من قصد ندارم در این مورد صحبت کنم. مرتبط به بحث نیست.

من علاقه ای به برگشت به زمان قاجار ندارم. هر چند از نظر افزایش سطح دانش مردم، دوره قاجار دوره بی نظیری بوده و بسایری از اتفاقات مهم تاریخ کشور مثل مشروطه، اعزام دانشجو به خارج و زیرساختهای سیاسی و ... در دوره قاجار بوده.

هدف من گفتن شرح وضعیت اموزش زباد در کشور در طول تاریخ بوده

ولی در همین تاپیک به تغییر نام شهرها که بدون هیچ دلیلی اشاره کردم که نشان از از بین بردن فرهنگ بومی است

ردیف نام سابق نام جدید
    ۱ قره داغ ارسباران
    ۲ خیاو مشگین‌شهر
    ۳ گیوی شهرستان کوثر
    ۴ دشت مغان ۳ شهر گرمی (شهر)، پارس‌آباد و بیله‌سوار
    ۵ ملکان کندی ملکان
    ۶ اوشقایا اسکو
    ۷ سراسکانرود - آذران هشترود
    ۸ خراسان صایین‌قلعه
    ۹ قوشاچای میاندوآب
    ۱۰ سولدوز نقده
    ۱۱ اورمیا ارومیه
    ۱۲ تیکان تپه تکاب
    ۱۳ شاهین قلعه شاهین‌دژ
    ۱۴ دیلمان و شاپور سلماس
    ۱۵ ارپلار پلدشت
    ۱۶ قره عینه سیه‌چشمه
    ۱۷ ساوجبلاغ مهاباد
    ۱۸ ری شهر ری
    ۱۹ باختران کرمانشاه (پیش از نام باختران همین نام رایج بود)
    ۲۰ طهران تهران
    ۲۱ سپاهان اصفهان
    ۲۲ شهسوار تنکابن
    ۲۳ گمبرون بندر عباس
    ۲۴ بندر شاهپور بندر امام خمینی
    ۲۵ بندر پهلوی بندر انزلی
    ۲۶ علمده رویان
    ۲۷ هگمتانه همدان
    ۲۸ سلده نور
    ببنید من باز هم در تغییر این اسمها چیزی نمیبینم یا تخریب قومیتی رو نمیبینم که بگم وا اسلاما قومیت هامون نابود شدن
    چون تغییر اسمها نه دست حکومته نه دست استکبار خارجی
    مردم در طی زمان با لهجه ها و گویش های خودشون این تغییرات رو به وجود میارن
    اگر شما فکر میکنید فرهنگ بومی در خطره با دلایل بیان کنید
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

20. 5 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)