دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: بحث داغ پارکینگ های زنانه در چین

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

Cool بحث داغ پارکینگ های زنانه در چین

بحث داغ پارکینگ های زنانه در چین

یک مرکز خرید در شهر دالیان چین، پارکینگ هایی را مخصوص زنان طراحی کرده که ضمن داشتن فضای بیشتر با علایم مخصوص مشخص شده اند.
    فضای پارکینگ خودروها در این مرکز خرید به صورت مجزا با خط کشی صورتی رنگ از سایر پارکینگ ها مشخص شده و در آن تابلویی با این عنوان نصب شده: با احترام برای بانوان رزرو شده است.

فضای این جایپارک ها همچنین از جای پارک های معمولی حدود 30 سانتیمتر بیشتر است.

مدیر این مرکز خرید می گوید:
    پس از آنکه مشاهده کردیم زنان در پارک کردن در فضای پارک استاندارد پارکینگ دچار مشکل هستند، 10 محل پارک اختصاصی و بزرگتر را در خارج از ورودی اصلی به زنان اختصاص دادیم.
    یکی از زنان استفاده کننده از این پارکینگ ها با ابراز خرسندی از طراحی فضای جدید می گوید: فکر می کنم استفاده از این پارکینگ ها خیلی راحت تر است زیرا سایر جاهای پارک بسیار تنگ هستند.وی می گوید:
    اختصاص پارکینگ های مخصوص به زنان از روی تعصبات جنسیتی نیست. این فقط بدین خاطر است که زنان در هنگام پارک خودرو کمی مشکل دید دارند.
    با این حال مفسران خشمگین رسانه های اجتماعی چین مدیران این مرکز خرید را به تبعیض جنسیتی و افکار کهنه متهم می کنند. یکی از این منتقدان می گوید: این پارکینگ ها مثلا برای احترام به زنان طراحی شده اند اما در واقع توهین آمیز هستند.به نقل از خبرگزاری فرانسه، یانگ هونگ جون، مدیر این مرکز خرید که خودش نیز یک زن است ضمن رد این اتهامات می گوید:
    ما فقط می خواستیم کار زنان را که اکثر مشتریان ما را تشکیل می دهند، آسان کنیم.
    وی افزود: این به هیچ وجه توهین به زنان نیست. اگر فضای پارکینگ آنها بزرگتر است دلایل خاصی دارد و این بدین معنا نیست که رانندگی زنان از مردان بدتر است.

همانطور که آشپزهای مرد ماهری داریم، رانندگان زن ماهر نیز داریم.
    با این حال ساخت پارکینگ های اختصاصی برای زنان طرح تازه ای نیست چرا که پیش از این در کره جنوبی و برخی کشورهای اروپایی این طرح پیاده شده است.

اگرچه مردان معمولا زنان را به عدم مهارت کافی در رانندگی متهم می کنند اما بنابر آمارهای اعلامی از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در ماه مارس 2013 میلادی در جهان مردان بیش از زنان دچار حوادث رانندگی شده اند و 77 درصد از قربانیان حوادث رانندگی را مردان تشکیل می دهند.

منبع : ایسنا

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض پاسخ : بحث داغ پارکینگ های زنانه در چین

اگرچه مردان معمولا زنان را به عدم مهارت کافی در رانندگی متهم می کنند اما بنابر آمارهای اعلامی از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در ماه مارس 2013 میلادی در جهان مردان بیش از زنان دچار حوادث رانندگی شده اند و 77 درصد از قربانیان حوادث رانندگی را مردان تشکیل می دهند.
    یکی به این خانم یانگ هونگ جون (این جون واسه خود اسمشا فکر نکنید من زود باهاش پسر خاله شدم ) بگه که امار کمتر تصادف نشان از رانندگی بهتر نیست بلکه واسه همون وقتایی هست که شما با 10کیلومتر در ساعت تو شهر راننگی میکنید خب پشت سری عصبی میشه سبقت میگیره و تصادف میکنه

3. 11 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    یکی به این خانم یانگ هونگ جون (این جون واسه خود اسمشا فکر نکنید من زود باهاش پسر خاله شدم ) بگه که امار کمتر تصادف نشان از رانندگی بهتر نیست بلکه واسه همون وقتایی هست که شما با 10کیلومتر در ساعت تو شهر راننگی میکنید خب پشت سری عصبی میشه سبقت میگیره و تصادف میکنه

سلام به جناب شوماخر بزرگوار
    ممنون از حضورتون
    هر حدسی ممکن بود بزنیم الّا اینکه چنین فکری به ذهن مون خطور کنه (منظور جمله تاکیدی داخل پرانتزتون )
    و اما در مورد قضاوتی که عمومیت دادید برای خانمها فکر نمیکنید بی انصافیه ....
    لا اقل بگید بلا تشبیه خانم های ایرانی
    این اشکالات معمولا در بانوان چینی مصداق داره
    ...
    غیر از اینه ؟؟؟

5. 9 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Almas Parsi نمایش پست ها

سلام به جناب شوماخر بزرگوار
    ممنون از حضورتون
    هر حدسی ممکن بود بزنیم الّا اینکه چنین فکری به ذهن مون خطور کنه (منظور جمله تاکیدی داخل پرانتزتون )
    و اما در مورد قضاوتی که عمومیت دادید برای خانمها فکر نمیکنید بی انصافیه ....
    لا اقل بگید بلا تشبیه خانم های ایرانی
    این اشکالات معمولا در بانوان چینی مصداق داره
    ...
    غیر از اینه ؟؟؟
    سلام اخه من چین رانندگی نکردم همین ایران خودمون شاهد بودم ولی خب بلا تشبیه خانم های این سایت

باید یسر برم خونه یانگ هونگ جون اینا بگم بیاد یه چندتا پارکینگ زنونه هم تو مراکز تجاری ایران بزنه یکم عریضتر از نوع چینیش کلا مربع باشه که جهت خاصی برای پارک کردن نیاز نباشه همین که خانما داخل مربع ترمز کنند یعنی پارک کردند

دوستان منو ندیدید حلال کنید

7. 8 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همکار تالار روانشناسی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    405
    دریافت تشکر: 470
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array

با سلام
    حقیقت اینه که رانندگی خانمها تهدید بزرگی برای ابراز وجود آقایون محسوب می شه
    من به آقایون حق میدم بابت دفاع از حریم مردانگی شون که کم کمک داره فرو می ریزه
    . . . آینده ای بساز که گذشته ات جلویش زانو بزند . . .

9. 7 کاربر از پست مفید شهلا گ سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط شهلا گ نمایش پست ها
    با سلام
    حقیقت اینه که رانندگی خانمها تهدید بزرگی برای ابراز وجود آقایون محسوب می شه
    من به آقایون حق میدم بابت دفاع از حریم مردانگی شون که کم کمک داره فرو می ریزه
    با سلام
    ولی خب حقیقت اینه که ما بیشتر نیاز به ارامش داریم تا ابراز وجود اگه یک روز در تقویم بزارن که تو اون روز زنان اصلا رانندگی نکنند مطمئن باشید تو اون روز هیچ مردی هم تصادف نمیکنه

11. 5 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام اخه من چین رانندگی نکردم همین ایران خودمون شاهد بودم ولی خب بلا تشبیه خانم های این سایت

باید یسر برم خونه یانگ هونگ جون اینا بگم بیاد یه چندتا پارکینگ زنونه هم تو مراکز تجاری ایران بزنه یکم عریضتر از نوع چینیش کلا مربع باشه که جهت خاصی برای پارک کردن نیاز نباشه همین که خانما داخل مربع ترمز کنند یعنی پارک کردند

دوستان منو ندیدید حلال کنید
    محمد جان ایدت خوبه ولی کامل نیست - در واقع کافی نیست
    به عنوان یه ایده پرداز خرده پا بهت توصیه میکنم ایده هاتو کاملتر کنی

پارکینگ مربع کامل نیست عزیزم اونجوری از گوشه ها میزنه بیرون ماشین خانوما
    من پارکینگ دایره رو توصیه میکنم اینجوری از هر جهت به هرشکل برن داخلش راحت پارک میکنن و 100 درصد موفقیت در پارک ثیت میشه
    پیوست : وصیت نامم رو نوشتم گذاشتم تو اون دفتر قرمزه تو کشو اولی پایین کتابخونم - منو ندیدین به وصایام عمل کنید

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

13. 7 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

همکار تالار روانشناسی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    405
    دریافت تشکر: 470
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array

خوشحالم که بی جنگ و خونریزی تونستیم آرامش یه لشکر م---------------------رد رو به هم بریزیم
    ویرایش توسط شهلا گ : 26th July 2014 در ساعت 12:52 AM
    . . . آینده ای بساز که گذشته ات جلویش زانو بزند . . .

15. 6 کاربر از پست مفید شهلا گ سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    11,753
    دریافت تشکر: 9,183
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    setayesh shb's: خوشحال3

وااااااای خدای من این مدت همش دارم بحث های مورد علاقمو تو سایت میبینم
    بسیار از بانو پارسی متچکرم چون زننده ی همه ی این تاپیک ها خودشون بودن
    آقا محمد گل کهکشان گرامی نموی محترممنو شما یک بار سر این موضوع بحث کردیم شما قرار شد دیگه رانندگی خانم ها رو خدایی نکرده مسقره(مسخره)نکنی ولی زیر حرفت زدی
    من حاضرم خانوم هایی رو حاضر کنم که با شما مسابقه ی رانندگی بدن.بهت قول میدم نتونی ببریشون
    خدا رو شکر انقدر برای خانوما تو چین ارزش قایل هستن که براشون پارکینگ میزننانشالله اینجا هم این امکانات ایجاد میشه آقایون دلشون برای پارک کردن خانوما تنگ بشه

17. 4 کاربر از پست مفید setayesh shb سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    محمد جان ایدت خوبه ولی کامل نیست - در واقع کافی نیست
    به عنوان یه ایده پرداز خرده پا بهت توصیه میکنم ایده هاتو کاملتر کنی

پارکینگ مربع کامل نیست عزیزم اونجوری از گوشه ها میزنه بیرون ماشین خانوما
    من پارکینگ دایره رو توصیه میکنم اینجوری از هر جهت به هرشکل برن داخلش راحت پارک میکنن و 100 درصد موفقیت در پارک ثیت میشه
    پیوست : وصیت نامم رو نوشتم گذاشتم تو اون دفتر قرمزه تو کشو اولی پایین کتابخونم - منو ندیدین به وصایام عمل کنید
    اقا خلاصه هر ایده ای از ساده ترین حالت ممکن شروع میشه دیگه...

ولی جدا دیدن پارک کردن خانما واقعا مفرح هستا

داداش تو وصیتت چیزیو به پای من نزاریا منم فکر نمیکنم عمر زیادی ازم باقی مونده باشه

خوشحالم که بی جنگ و خونریزی تونستیم آرامش یه لشکر م---------------------رد رو به هم بریزیم
    شما که روانشناسی میخونی دیگه چرا؟

خب عیب نداره ولی میتونی برای پایان نامه روی موضوع کنار کشیدن زنان از رانندگی و تاثیر ان بر کاهش تصادف جرم جنایت دزدی و افزایش امید به زندگی تحقیق کنید

وااااااای خدای من این مدت همش دارم بحث های مورد علاقمو تو سایت میبینم
    بسیار از بانو پارسی متچکرم چون زننده ی همه ی این تاپیک ها خودشون بودن
    آقا محمد گل کهکشان گرامی نموی محترممنو شما یک بار سر این موضوع بحث کردیم شما قرار شد دیگه رانندگی خانم ها رو خدایی نکرده مسقره(مسخره)نکنی ولی زیر حرفت زدی
    من حاضرم خانوم هایی رو حاضر کنم که با شما مسابقه ی رانندگی بدن.بهت قول میدم نتونی ببریشون
    خدا رو شکر انقدر برای خانوما تو چین ارزش قایل هستن که براشون پارکینگ میزننانشالله اینجا هم این امکانات ایجاد میشه آقایون دلشون برای پارک کردن خانوما تنگ بشه
    من؟من کی قول دادم؟اصلا مسقره نکردم.یادمم نمیاد قولی رو

ولی خب اعتراض دارم
    باید گواهینامه دادن به بانوان گرام 1سالی طول بکشه و دارای مراحل پارک دوبل خروج از پارک دوبل , بیرون اومدن از حیاط, ورود به حیاط , دنده عقب ,نگاه نکردن به دنده موقع تعویض,تعادل پیدا کردن میزان ترمز ,....اووووو کلی کار باید انجام بشه

تو خیابونم که میان دیگه فکر میکنن پایه 1 دارن هیچکس نمیتونه بهشون چپ نگاه کنه

اون راننده هایی رو که میگی قبول من آماده ام

19. 4 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)